Dank! Be Fair bleek in alles Kampioenschap te Gouda Rij nsburgse Boys en R V VH werden verdiend winnaars Zaalpuzzelrit Gouwe-Rijders Sportverenigingen hadden rustig maar toch goed 1963 goede gastheer Ig! JW De sport in het afgelopen jaar W Met bouw van accomodaties ging eindelijk lang begeerde wens in vervulling 11 311 er? Waddinxveen twee dagen zaalvoetbalcentrum O w WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 31 DECEMBER 1963. PAGINA 2 J DAMMEA I VCLkb Meer sport op pagina 4 o 1 2 2 1 2 2 0 1 1 Hechte band O® Stabiel A Sportweek Toonaangevend Verheugende groei Dieptepunten Schooltournooien Gezond Stijgende lijn Vink uit Moordrecht. In het mid- maar deed. De stand in de eerste b wendt cliënten een en ‘X 1 Aanvoerder Van Oei van Jodan Boys (rechts) neemt uit handen van burgemeester C. A. van der Hooft van Waddinxveen de vier de prijs van het zaalvoetbal- tornooi in ontvangst. (foto De Rotterdammer) Manus Molenaar van Ter Leede in actie tijdens de finale van het zaalvoetbaltornooi tegen Rijns- burgse Boys. (foto De Rotterdammer) 2 2 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 1 1 1 0 0 1 0 o 1 2 1 1 3 3 3 1 1 1 1 2 1 1 0 0 0 0 1 1 1 2 2 2 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 2 2 2-0 2-0 5 4 3 3 3 3 3 3 3 3 3 2 1 1 2 1 1 1 0 0 0 1 1 1 1 0 o o 2-0 0-2 2-0 0-2 0-2 1-1 2-0 6 5 4 4 3 2 2 2 1 1 veiencLen. I'! cj.ez.ecj.en.cL )96<+ 2-2 tegen Ter Leede en een 4-1 tegen Ameide in de allerlaatste seconde van de ontmoeting tegen Be Fair de organiserende vereni ging uitschakelde voor een prijs. Grote teleurstelling bij de Waddinx- veners, die evenwel door de scheids rechters E. Mast, A. Verhoeff J. H. v. Hoven volgens puntentelling tot sportiefste club van het tornooi werd verklaard. Dat werd gehono reerd met een beker die voorzitter M. v. d. Berg zelf beschikbaar had gesteld. Bij de prijzenverdelerij hield zo- in 1963 resulteerde in het behalen van het kampioenschap van de 2e klasse van de K.N.Z.B. Ook de ove rige teams behaalde mooie resulta ten waarop geheel Waddinxveen terecht trots op mag zijn. De be langrijkste activiteiten waren wel het organiseren van zwem- en polo- tournooien en niet te vergeten het jaarlijks zwemfeest. In de gelederen van WSE heeft het in het afgelopen jaar ook ge bruist van activiteiten. Men heeft vooral veel gedaan om de band tus sen de leden zo hecht mogelijk te maken door het organiseren van contactavonden en het uitgeven van een goed verzorgd clubblad. En dat is goed gezien van het ijverige be stuur, omdat de prestaties op de velden vooral afhankelijk zyn van de mentaliteit van de spelers on derling. En die is goed bij WSE. ’t Gevolg hiervan is dat men nu een volwaardig le klasser is die mee telt en daarom veel belovend is voor de toekomst. Belangrijkste ac tiviteiten in 1963 waren de feeste lijkheden rondom het 15-jarig be staan, waarvan we noemen: tour- nooien en een goed geslaagde feest avond. FINALEPARTIJEN SVOW en Jodan Boys deden in de strijd om de derde en vierde op vrijdag 3 januari 1964 in Café The Corner, tegenover het station te Gouda, aanvang 7.30 uur. ties bij de aanvang van de nieuwe competitie 1964-1965 in gebruik zal worden genomen. Alle verenigin gen zullen dan beschikken over een aantal mooie terreinen en fraaie ac- comodaties. Verheugend is het dat de clubs bij de bouw van de acco- modaties elkaar hebben gevonden en momenteel in verheugende saamhorigheid de plannen aan het verwezenlijken zijn, in ijverige zelf werkzaamheid van de leden en wat mede daardoor de totale bouwkos ten belangrijk zal drukken. Bij de voetbalverenigingen valt een merkwaardige stabiliteit van prestaties te constateren en wisten ook in 1963 zowel Be Fair, Wad dinxveen, WSE en RCV zich niet boven het behaalde pijl van de laatste jaren uit te werken. Beper ken we ons tot de standaard-elftal- len dan zien we dat alle formaties in de competitie 1962-1963 geen en kele rol van betekenis hebben ge speeld. Alleen de zaterdagvoetbal- lers van Waddinxveen klasseerden zich eervol. Het ziet er naar uit dat deze stabiliteit ook in de competitie 1963-1964 geprolongeerd zal worden. En laten we eerlijk wezen, stilstand is in feite achteruitgang. Oorzaken zijn moeilijk te verkla ren. Zou het kunnen zijn dat vier voetbalverenigingen net iets teveel is voor een dorp als Waddinxveen en daardoor de aanwezige talent volle krachten teveel zijn verspreid? De clubs zelf weten dit voor een belangrijk deel aan de slechte en onvoldoende accomodatie waarmee men zich de laatste jaren moest be helpen en wat mede daardoor als een remmende factor werd gezien voor een gezonde ontwikkeling van de verenigingen. Voor wat dit laatste betreft is 1963 een belangrijk jaar geworden, omdat in het najaar een begin is gemaakt met de bouw van deze zo fel begeerde accomodatie. Be Fan en WSE bouwen gezamenlijk in het sportpark in het Warnaarplantsoen en Waddinxveen en RCV doen dit hand in hand op de gereedgekomen sportvelden in de Oranjewijk. De verwachting is dat beide accomoda- buiten de gemeente. Onopvallend is ook de activiteit van de hengelvereen. Toch is ook voor deze nog jonge verenigingen 1963 een jaar van grote activiteiten geweest. Verscheidene concoursen werden gehouden, terwijl belangrij ke ledenaanwas is geconstateerd. Liefhebbers van de tafeltennis- sport hebben ook in het afgelopen jaar elkaar gevonden in de vereni ging „Kwiek”. Bij veel Waddinx- veners niet zo bekend misschien, maar daarom niet minder belang rijk. De wens van „Kwiek” voor het nieuwe jaar is dat alle Waddinx- veners als lid zullen toetreden. prijs weinig voor elkaar onder. De Gouwenaren begonnen het best en namen door H. de Knegt de leiding (0-1). Nog voor de rust echter liet P. Vreeken de gelijkmaker noteren (1-1). De tweede helft moest dus beslissen en opnieuw bleek, dat de club uit Oude Wetering in die peri ode het sterkst voor de dag kwam. Uit een scrimmage scoorde D. de Blaeij 2-1, maar Jodan Boys gaf zich nog niet gewonnen. Onder groot enthousiasme bracht Beste- breurtje de partijen weer naast el kaar (2-2). Nog groter vreugde ont ketende echter de winnende treffer van T. de Hartog, iets wat deze speler kort daarvoor in de wedstrijd doende alleen het Goudse Jodan Boys de ’Rotterdamse’ eer hoog met een vierde prijs, hetgeen voor de club van Van Oei wat teleurstellend was na een goed tornooi. Men werd via strafschoppen door Rijnsburgse Boys gewipt voor de finale en in de laatste minuut verslagen door SV OW voor de derde prijs. Een teken aan de wand voor de komende de gradatiewedstrijd in de competitie? Belangrijker dan al die prijzen was evenwel het feit, dat er van een tot zeven uur naar hartelust is gevoetbald in de gloednieuwe en prachtige hal aan de Onderweg die voor zaalvoetbal bijzonder geschikt is. Lag het mogelijk daaraan dat er behalve zeer sportief ook over het algemeen zeer aantrekkelijk is ge voetbald? Natuurlijk was het niet te verwonderen dat ploegen als Ter Leede en de ’s-Grav. SV met een gavere techniek voor de dag kwa men dan b.v. Ameide en Bodegra ven. Maar ook deze laatste ploegen hebben een bijzonder leuke middag gehad. Evenals Spirit dat de laatste wedstrijd dan eindelijk won en daarover bijzonder enthousiast was. Ameide was zodoende de enige club die geen matchpunten scoorde, maar daarvoor deed men dan ook voor de eerste keer mee. A Het gezamenlijk naar buiten tre den van de verenigingen vond ook in het afgelopen jaar plaats in de jaarlijkse sportweek. Een evene ment dat traditie is geworden, maar dat nog te weinig door het publiek wordt gewaardeerd en het nut daarvan niet ten volle wordt be grepen. Hoewel een lichte verbete ring in vergelijk met andere jaren viel te bespeuren, was ook ditmaal de belangstelling niet groot. Toch dient het sportweekbestuur haar streven met niet aflatend enthou siasme vol te houden in het belang van sportminnend Waddinxveen. In het kort lieten we zo de ver schillende sportverenigingen in het licht van de jaarwisseling de revue passeren. We hopen dat de onmis kenbare groei van de verenigingen zich blijft voortzetten en dat het nieuwe jaar voor alle verenigingen mag brengen wat men er van ver wacht. Van de voetbal- naar de zwem- sport. Waddinxveen mag zich ver heugen in een gezonde toonaange vende zwem- en polovereniging. Het le poloteam van De Gouwe is wijd en zijd bekend door haar en thousiast en goed polospel, wat ook ccou.nta.nt'sla.ntaoe Ook de overige sportverenigingen mogen zich verheugen in een ge stadige groei, en wordt 1963 over ’t algemeen als een gunstig jaar aangemerkt. Het toetreden van nieuwe inwoners is vooral van be lang geweest voor de tennissport. Regelmatig waren de tennisvelden in het Warnaarplantsoen in gebruik. Talrijke liefhebbers van auto-, motor- en bromfietspuzzelaars zijn de Waddinxveense ,Gouwe-Rijders’ dankbaar voor de in 1963 vele en goed georganiseerde puzzelritten en bewaard en hieraan mooie herinne ringen en fraaie prijzen. Niet zo opvallend maar daarom niet minder belangrijk is Wandel - sportvereniging „W.I.K.” haar weg gegaan, en men is blij dat ook in 1963 de vereniging stabiel bleef. Er is druk gewandeld en men heeft herinneringen aan een groot aantal fraaie marsen, zowel binnen als Na de derde ronde van het tour- nooi om het pers, kampioenschap van het Goudse Damdistrict heeft de Boskoopse kampioen D. van Wijk de leiding genomen. In de hoofd klasse speelde C. H. Kramp voor de derde maal remise, nu tegen de Bleiswijkse kampioen D. van Spen- gen. Ook in deze partij had Kamp voordeel, maar met niet voldoende om de winst op te eisen. H. Boele begon de strijd met een voorsprong van drie kwartier in tijd op A. Blok van Damlust. Maar Boele speelde te veel op schijf- winst en verwaarloosde zijn eigen stand. Zijn tegenstander veroverde op een heel eenvoudige wijze zelfs t Zaterdagmiddag j.l. hield de mo tor-, Auto- en Bromfietsclub „Gou- we-Rijders” voor de eerste maal een zaalpuzzelrit, ter vervanging van de traditionele „Boutrit”, die andere jaren omstreeks de Kerstdagen werd verreden. Omdat de weers omstandigheden de laatste jaren echter minder aangenaam was voor de puzzelaars, besloot men dit jaar tot houden van dit experiment. Of dit zou slagen was voor iedereen nog een vraag, maar na de rit bleek toch dat nagenoeg iedereen op deze manier toch leuk had gepuzzeld, zodat herhaling van iets dergelijks zeer zeker op prijs zal worden ge steld. Om drie uur bogen zich in het Verenigingsgebouw aan de Station straat de 25 deelnemers over de schetskaart, om te trachten de op gegeven route zo goed mogelijk uit te stippelen. Dat verschillende deel nemers al spoedig in moeilijkheden kwamen, bleek wel aan de voor- lichtingtafel, waar men weer op de goede route werd geholpen, uiter aard gehonoreerd met 30 strafpun- ten. Ook hadden enkele deelnemers nog met pech te kampen, weliswaar niet aan hun voertuig, maar omdat ze hun bril vergeten waren, en dat is natuurlijk lastig. De controleta- fels werden goed bezocht, want er waren niet minder dan 22 controles te halen, waar dan ook wel een enkele foute tussen zat. De deelne mers moesten 1| punt van de route beschrijving per minuut afleggen, zodat de rit 70 minuten duurde, en er een echte examensfeer heerstte. Na afloop werd door de voorzitter de rit uitgelegd, en werden onder wijl de kaarten uitgerekend. De prijswinnaars gingen allen met een kip naar huis, zo ook de man die de meeste strafpunten verzamelde. De uitslag luidde als volgt: J. W. van Beek, Reeuwijk 39 str.pt; Mevr. Gorissen, Zoetermeer 46 str. pt; J. de Rooy, Waddinxveen 82 str. pt; C. van Kooten, Waddinxveen 88 str.pt; W. Ramp, Boskoop 110 strpt. Poedelprijs: J. van der Laak, Wad dinxveen 649 str.pt. Het jaar 1963 is voor de Waddinxveense sportverenigingen op alle ter reinen een rustig jaar geweest. Met dat rustig bedoelen we dan niet dat de sportbeoefenaars het „rustig aan” hebben gedaan en zich niet hebben geweerd of er met de pet naar hebben gegooid, maar vanwege het feit dat geen enkele vereniging de kampioensvlag heeft mogen hijsen. Let wel: op één uitzondering na, want ook in 1963 presteerde het eerste polo- zevental van De Gouwe het weer om als eerste te eindigen in hun af deling. Maar zoals andere jaren verloor de Gouwe de daarop volgende promotiewedstrijden, met ’t gevolg dat weer van voorafaan moest worden begonnen en dus in feite geen volledig succes is te noemen. Rijnsburgse Boys is op overtuigende wijze winnaar geworden van het zaalvoetbaltornooi dat zaterdag 21 december door de chr. voetbalvereni ging Be Fair in Waddinxveen was georganiseerd. Triomfantelijk mocht aanvoerder Van der Kwaak de wisselbeker van de Nieuwe Leidse Courant in de lucht steken nadat hem deze door burgemeester C. A. v. d. Hooft van Waddinxveen was uitgereikt. Het is alleen jammer, dat ARC op het laatste moment meende reden te hebben deze vorig jaar in Ter Aar ge wonnen trofee niet te kunnen verdedigen. Vrijdagmiddag kon gelukkig Maasdam nog als invaller worden gevonden. Het parmantige team uit de Hoek se Waard, altijd enthousiast voor zaalvoetbal, viel echter net niet in de prijzen. Men moest zich op het beslissende moment gewonnen ge ven aan een beter en doeltreffender spelend Ter Leede, dat alleen aan SVOW een punt verspeelde en voor ons als favoriet in de finale kwam. Maar de Sassenheimers misten in die eindstrijd net dat tikje felheid waarmee zij in de overige wedstrij den voor de dag waren gekomen. Toen Manus Molenaar bovendien nog een strafschop onbenut liet, greep Rijnsburgse Boys verdiend zijn kans. En om het ’Leidse’ succes maar meteen compleet te maken: de der de prijs ging naar SVOW, dat met een eclatante 5-1 nederlaag tegen Maasdam startte, maar toen via een 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 De volgende ronde wordt gespeeld van SVOW tegen Be Fair eveneens had gepresteerd (3-2). De finale tussen Ter Leede en Rijnsburgse Boys, geleid door arbi ter Verhoeff, begon onder grote spanning. De clubs waren goed tegen elkaar opgewassen en pas vlak voor het verstrijken van de eerste helft kon van Klaveren de Rijnsburgers de leiding bezorgen (0-1). Al bleken de boys uit Rijns- burg iets sneller, toch maakte Zand bergen na de doel wisseling gelijk (1-1). De Sassenheimse vreugde was van heel korte duur. Met goals van v. Klaveren en G. v. d. Kwaak sloe gen de geelzwarten beslissend toe. H. Molenaar liet voor Ter Leede zelfs een strafschop onbenut, zodat in de 1-3 score hierdoor geen ver andering kwam. Dat gebeurde wel in de laatste seconden van deze match, want na een handig geno men vrije trap knalde v. Klaveren onhoudbaar in de touwen, 1-4. Een zaalvoetbaltornooi is ondenkbaar zonder een zaal, zonder een organiserende ver eniging, zonder scheidsrech ters, zonder tijdwaarnemers. Wat gelukkig daarom dat er - zij het vaak na lang speur werk en veel overleg - over dekte ruimten kunnen worden vrijgemaakt voor het spelen van voetbal in miniatuurvorm. Het is een surrogaat, zeggen velen, maar nog groter is het leger van hen die dit nog lie ver hebben dan niets doen. Daarom is een ieder zo blij dat er - zij het spaarzame - mogelijkheden zijn. Ze wor den met beide handen aange grepen en de clubs, c.q. de spelers zijn er dankbaar voor. Zij waren de beide zaterda gen in Waddinxveen wel heel speciaal de heer J. Oudijk er kentelijk die een gloednieuwe hal beschikbaar had gesteld. Zij waren bereid tot een gul applaus voor de harde wer kers van Be Fair die het tornooi op poten zetten, er waren dankwoorderi voor de heren scheidsrechters, die overigens ook leuke uren be leefden. Een woord van lof is zeker ook op zijn plaats voor het bestuur van de Ned. Herv. school in Waddinxveen dat zaterdag een deel van de ver warmde school beschikbaar stelde als verkleedruimte voor de zaalvoetballers. De heer G. Huizer hield als penningmees ter een oogje in het zeil en verleende alle mogelijke me dewerking. Last but not least ook een woord van hartelijke dank aan het adres van burgemees ter C. A. v. d. Hooft die be reid was de prijzen uit te rei ken en die zich daarbij al even enthousiast toonde als de spelers. Met een keur van gloedvolle woorden deed hij de prijzen, beschikbaar ge steld door het dagblad De Rotterdammer, van eigenaar veranderen, ’t Was een waar- IluRlig slot van een buitengewoon geslaagd tornooi waarin geen wanklank werd gehoord en geen enkele blessure werd geregistreerd. Rietveld tegen jeugdkampioen F. Vink uit Moordrecht. In het mid denspel maakte Vink een fout en Rietveld kwam met een simpele drie om drie op dam. Hierna maak te Rietveld fout op fout, maar Vink schijnbaar moreel al verloren pro fiteerde hier niet van, want hij had al een paar maal remise kunnen maken. Een heel eenvoudig valletje werd hem toch nog noodlottig, waar door Rietveld op makkelijke wijze aan de winst kwam. C. Stolker moest in de Lange uit Schoonhoven zijn meerdere erken nen. Deze partij werd al vooruit gespeeld, dus valt er niets van te vertellen. T. Driessen speelde een uitstekende partij tegen J. Nieuwen huijzen uit Gouda. Ten koste van twee schijven wist Nieuwenhuijzen op verrassende wijze dam te halen. Door de stand die overbleef bood Driessen direct remise, wat hij J-V» «-»»■»-r» .J J 1 klas is als volgt: J. de Langen F. Kijkuit J. Nieuwenhuijzen A. A. Rietveld L. D. Breedijk T. Driessen F. Vink L. Vermeulen C. Stolker P. Vink een stuk en Boele kwam er niet meer aan te pas. De stand in de hoofdklasse is als volgt: D. van Wijk 3 A. M. J. den Ouden 3 C. M. Kentie H. J. v.d. Wouden P. Twigt C. H. Kramp D. van Spengen A. Blok G. P. v.d. Wouden R. Overes W. Groenendijk S. M. van Eijk P. Schep H. Boele In de eerste klasse speelde A. A. Van RC Verheul is altijd weinig hoogte te krijgen omdat het hier geen specifiek Waddinxveense ver eniging betreft. Men maakt momen teel dieptepunten in het vereni gingsleven mee omdat men zich ter nauwernood in het afdelingsvoetbal kan handhaven. Een nadeel o.i. het feit dat men geen jeugd achter zich weet waaruit men nieuw „mate riaal” kan putten; terwijl ook het verloop van de spelers nadelig werkt. Zowel de dam- als de schaakver enigingen waren in 1963 actief. Er waren dan wel geen kampioenen te bejubelen, maar men stabiliseerde de positie en die is eervol. Wel maakt men zich in beide verenigin gen zorgen over de toekomst voor wat de aanwas van nieuwe leden betreft. Vooral van jeugdzijde toont men zich steeds minder enthousiast voor de dam- en schaaksport. Zou het in dit verband niet de moeite lonen om te bezien of het niet te verwezenlijken is in 1964 dam- of schaaktournooien tussen de scholen te houden? Als stimulans kan die nen het bewezen feit dat de voet balverenigingen uit de jaarlijkse schoolvoetbaltournooien belangrij ke ledenwinst halen. De vereniging Be Fair, welke in 1963 haar 10-jarig bestaan vierde, is een gezonde van leven bruisende vereniging met een enorme jeugd afdeling en daarom veel van de toe komst verwacht. Het eerste elftal van Be Fair handhaafde zich in de 4e klasse K.N.V.B., alhoewel dit veel inspanning vereiste. Ook in de competitie 1963-1964 is de positie van de wit-zwarten onzeker. De be langrijkste activiteiten waren wel de festiviteiten rondom het 10-jarig bestaan, waarvan een aantal tour- nooien in de zomermaanden wel de hoogtepunten waren. Ook een twee tal perfect georganiseerde zaalvoet- baltournooien in december hebben Be Fair bij talrijke voetbalvereni gingen een goede naam bezorgd. v.v. „Waddinxveen” heeft een paar moeilijke organisatorische ja ren achter de rug. We denken aan de jaren van weleer toen Waddinx veen tot in de 3e klasse was door gedrongen en vooral altijd goede 4e klasser is geweest. De inzinking die de geel-zwarten naar het afde lingsvoetbal terugbracht is men nog steeds niet geheel te boven. De prestaties en activiteiten in 1963 duiden er echter op dat de vereni ging zich weer in stijgende lijn be weegt. Zowel de zaterdag- als de zondagafdeling leveren momenteel goede prestaties en we verwachten dan wel niet in 1964 een nieuwe 4e klasser, maar toch wel in de com petitie 1964-1965. In het afgelopen jaar is men begonnen met de uitga ven van een eigen clubblad. Voor het clubkampioenschap werd in de afgelopen dagen de 14e ronde gespeeld, de uitslagen waren als volgt: A. Blom-W. v.d. Heijden C. H. Kramp-A. A. Rietveld F. M. P. Jacobi-D. Zwanenburg 1-1 H. Boele-F. van Eijk A. Blonk-A. Zwanenburg B. van Eijk-W. v.d. Laan J. Hoogerbrug-T. Driessen J. de Heer-T. Twigt H. Troost-T. Baan T. Twigt-A. Zwanenburg ■-

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 2