Juni Maart Juli Mei April September Augustus 71 F Vriendelijk verzoek! J u .1 Foto‘s van Sjaak Noteboom De foto’s, die de belangrijke en minder belangrijke gebeur tenissen van het afgelopen jaar weer in de herinnering terug brengen, zijn voor het grootste deel geschoten door Sjaak Noteboom. ■A- 5 IS e I f WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 31 DECEMBER 1963. PAGINA 3 X Zr :3 - - Juni: I Mei: Kempkes verstrekte voor ’t eerst April: De Sniepweg werd verbeterd. Brandweervereniging Jan van der Heijden De speeltuin aan de J. W. Frisoweg ging eindelijk open. al inzette. In Waddinxveen begon men met verhoging van de zwem- bad-tarieven. in 23 jaar géén dividend aan de aandeelhouders. Het dorpshuis, althans de stich ting er voor, kreeg 10.000,- maar ook hier is van activiteit helaas geen sprake. Het idee schijnt bij de stichters en bij de bevolking toch niet te leven. De Pieter Maritzgroep kreeg een nieuw clubhuis. Een zware brand bij Mulder legde een dicht rook gordijn over de Brugweg. De tennisvereniging „Waddinx veen” promoveerde naar de vierde klasse. De reeën betraden hun Ree horst. Ondanks een enquête, die de voor keur van de bewoners van de Oran- jewijk voor openbaar onderwijs duidelijk aantoont, werd er fel ge debatteerd in de raad over de plaats van volksonderwij s in Waddinxveen en over de verschillende kleuter scholen, die mogen gaan bouwen. De Kroon stelde de raad in het gelijk, in de kwestie Brouwer. Deze zaak aan de Nesse mocht gaan ver bouwen. De plaatselijke meubelindustrie maakte zich reeds op voor de ko mende meubelbeurs. Geheimzinnig heid heerste rondom de toonzalen, waar de nieuwe modellen kritisch werden bekeken en ’uitgeprobeerd’. De brandweervereniging „Jan van der Heyden” ver zoekt een ieder die foto’s heeft van de gondelvaart en jeugdbrandweerwedstrijden of andere branden in bruik leen - eventueel tegen ver goeding - af te staan voor het brandweerarchief af te geven bij de heer M. C. Kloet, Jan Dorrekenskade- oost 53. Bij eventueel be richt worden deze ook af ge haald. April: Het Weegje moet rust-gebied blijven. spoed en de sloot werd gedempt, nadat er een dikke rioolbuis voor in de plaats was gelegd. Weerkun digen meldden somber, dat de zo mers inderdaad ieder jaar slechter worden. Augustus muntte uit door regen, regen, regen. Eindelijk maakte men deze maand een aanvang met de reconstructie van het gevaarlijke kruispunt bij de Hefbrug. Twee Ned. Herv. kleuter scholen werden geopend. J. L. Koop man werd burgemeester van ’s-Gra- venmoer. Alles wordt duurder. Dat is niet alleen een kreet, die in deze tijd overal klinkt, maar ook vorig jaar In het Warnaarplantsoen werd de volière voor bezichtiging openge steld. De sportweek begon, maar het weer werkte niet erg mee. De provincie wees het aanvanke lijke plan voor Het Weegje af, en stelde als eis, dat de rust in dit recreatiegebeid absoluut gegaran deerd moet zijn. Verheul verscheepte de laatste van 150 autobussen naar Monte video. Zorgelijk was deze maand voor de tuiders, die de Duitse grens voor komkommers afgesloten zagen. Toch duurde het niet lang, of de grens ging weer open. Duitsland kon de Nederlandse komkommers kennelijk toch niet missen. Met donderend geweld sloeg de schoorsteen van Bremmer tegen de grond. Niemand werd wonder boven wonder, ge wond. Juni: De romantische bruggetjes langs de Kerkweg verdwenen. Deze foto heeft nu al histori sche waarde. De Tweede-Kamer verkiezingen brachten verlies voor de P.v.d.A., wat ook in de Waddinxveense cij fers tot uitdrukking kwam. Een zwaar transport trok aller aandacht: Van Stijn kreeg zijn nieuwe triplexpers uit Hannover, een gevaarte van 16.000 kg, dat met een drijvende bok door het dak van de fabriek op zijn plaats gezet werd. Regen maakte de voetbalvelden bijna onbespeelbaar, deze maand. De meimaand bracht vreugde voor de postduivenclub „De Zwaluw”, die aan de J. W. Frisoweg een eigen onderkomen betrok. Aan deze weg ging ook de speeltuin van de Oran- jewijk eindelijk open. De post kreeg duw wagentjes. De rolschaatsbaan werd geopend met.een skelter- wedstrijd. Nadien heeft er geen en kele activiteit op deze baan meer plaatsgevonden. 1963 Bracht Waddinxveen wél vele ongelukken. Op de Gouwebrug ontspoorde een goederentrein. Ge lukkig waren er geen gewonden. Dokter E. M. L. Hemminga vierde zijn zilveren jubileum. De raad hield zich bezig met de affaire ’Eurowoningen’ die veel stof deed op waaien. Was de gevraagde ’derden-hypotheek’ voor de toekom stige eigenaars te riskant? In ieder geval keurde de raad deze financie ring niet goed en later trok drs. Poot zijn vraag in. De ’Dag van Europa’ werd ook in Waddinxveen gevierd. De school jeugd tekende en schreef opstellen. Men bezon zich, óók in Waddinx veen, op internationale samenwer king. Sliedrecht maakte zijn plannen bekend voor de bouw van een nieuwe speelgoedfabriek. ’Concordia’ vierde in deze maand zijn 65-jarig bestaan. Glasbeek be trok een nieuwe fabriek in het Drentse Beilen. Een door een tegen ligger verblinde automobilist reed pardoes de Gouwe in. Hij kon zich zelf redden. „Wet en Evangelie” kreeg toe stemming om met de bouw van de nieuwe kerk aan de Prinses Beatrix- laan te beginnen. P. Rehorst, vijftig jaar bouwer, werd hartelijk gehuldigd. Ria Broer, de Waddinxveense pianiste, gaf een concert, samen met de 14-jarige violiste Emmy Verhey. De Wad dinxveense voetballers trokken ook weer ten strijde, na twaalf weken van gedwongen rust. Het door de jubilerende P. Rehorst aangeboden hertekamp „De Ree horst” werd geopend. Een bééld van een hert verdween uit de tuin van Brouwer, en bleek later op te duiken in het hertekamp. Zelfs de politie werd aanvankelijk in deze mysterieuze zaak gemengd. Het werd deze maand duidelijk, dat de bewoners van de Oranjewijk openbaar boven bijzonder onder wijs voor hun kinderen verkiezen. Hier begint in Waddinxveen de ’import’ van nieuwe bewoners dui delijk mee te spreken in de poli tieke en kerkelijke constellatie. Be Fair werd winnaar van de Alkmaarse bondsdag. Niemand had dit durven hopen. De Waddinxveense bejaarden hadden weer hun jaarlijkse uit- gaansdaagje. Zij trokken ditmaal naar de Efteling. De Kabelfabriek bestond vijftig jaar. De Waddinxveense Kunststichting vernam dat de expositieruimte zou worden verkocht. Nog steeds heeft men geen nieuw onderkomen kun nen vinden. De St. Josephschool gaf opdracht voor een mooie wandschil dering van Har Sanders. Be Fair vierde zijn tien-jarig be staan. Twee Waddinxveners kregen het Nieuw Guinea - herinnerings- kruis: J. Bron en W. Linthout. De huishoudschool De Rank blijkt al te klein en kondigt een uitbreiding aan. Deze maand bleek duidelijk, dat de voorgaande winter ernstige scha de aan het Waddinxveense straten net had toegebracht. Het zomerse gr,as groeide welig in goten en langs trottoirranden. Ook een groeistuipje van het snel uitdijende Waddinx veen? De eerste paal voor de nieuwe kerk van „Wet en Evangelie” ging de grond in. Rehorst kondigde de bouw van 108 flats aan. De verbete ringen aan de Kerkweg vorderden snel. De bruggen verdwenen met Geharrewar ontstond, toen plot seling de schop in de Kerkweg werd gezet en bruggen werden afgebro ken, zonder dat met de bewoners een regeling was getroffen. De raad ging deze maand niet accoord met verkoop van de rolschaatsbaan aan Albert Heyn. In de Eikenlaan zal een parkeer plaats worden aangelegd, besloot de raad. In dezelfde vergadering be sprak men het recreatieplan „Het Weegje” weer eens. Hier achtte men een uitgebreide parkeerplaats niet noodzakelijk. Wel zal er een nieuwe toegangsbrug gebouwd worden. Oud-wethouder J. G. Herfst, over leed in deze maand. Een gedeelte van de Gouwe-oever zakte plotseling weg. Nog dezelfde dag begon de provincie met het herstel. De Kabelfabriek herdacht het feit, dat hij zich één jaar gele den in Waddinxveen vestigde. Begonnen werd deze maand met de verbreding van de Sniepweg. Ook een verlichting werd aange bracht. Sensatie verwekte het omvallen van de schoorsteen van Bremmer, die een dreunende klap liet horen, waardoor de hele Noordkade werd gealarmeerd. -<1 A .Mattod - "-"y- F*- A* -l

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 3