in 1963 Waddinxveen December Elsevier’s weekblad October November September M PAGINA 5 WE EK RT. AD VOOR WADDINXVEEN - DINSDAG 31 DECEMBER 1963. vervolg van pagina 3 fl <1 - IIM—Mifl V£ CUp Oktober: I Oktober: Hoeveel zijn er al dood? September: De oogst rot weg Voor de vierde maal gebeurde een aanrijding op het kruis punt Willem de Zwijgerlaan- Kon. Wilhelminaplein. De normalisatie van de Gouwe begon. Een karwei, waaraan door de provincie meer dan een miljoen gulden zal worden besteed. Zowel het rijdende als het varende ver keer zijn gediend met deze recht- trekking van een bochtig stuk weg en water. H. Huizer stelde vast, dat van de Zondag geen zonde-dag gemaakt mag worden. 3 J. H. Mol wees er op, dat de de- mokratie in Waddinxveen soms niet helemaal reëel is. Augustus: Wég brug gevoelens van onrust, over de steeds weer optredende tekorten in de Waddinxveense begroting. Vooral de P.v.d.A.-fractie toonde zich ui terst kritisch. Het kerkkoor „Dient den Heer” had succes in een zangconcours in Den Haag. De nieuwe weg langs de Gouwe naderde zijn voltooiing en de Citosa maakte al een nieuwe dienstrege ling bekend. Helaas bleek de weg toch niet zo snel gereed te zijn als men hoopte. H. C. Kooyman zei: We mogen de Geboden niet uitleggen naar eigen behoeften. J. P. van Oosten vroeg om een Waddinxveen, dat ook goed leef gebied is. De ouders van schoolmelk drin kende kinderen spraken zich uit voor handhaving van deze school- melk-regeling. Men hoopte op een behoorlijke bijdrage van de gemeen te, die later 1 cent per liter bleek te bedragen. De laatste expositie in het Kunst centrum werd gehouden. Waddinx veen raakte hiermee een cultureel waardevolle activiteit kwijt. Een aantal ingezetenen kwam bijeen om met elkaar een culturele raad te vormen. Er is toch kenne lijk behoefte aan zo’n raad. De meubelfabrikanten exposeer den in Utrecht en Ht. Kempkes sprak zich uit voor een vrijere loon vorming, die veel problemen vol gens hem kan oplossen. Het uitbreidingsplan Groenswaard was onderwerp van een raadsver gadering en men besloot, zo snel mogelijk tot bouwrijp maken over te gaan. Hiervoor zal ook extra personeel worden aangetrokken. De'dirigent van „Vox Jubilans”, Mar. Egberts werd hartelijk gehul digd, wegens zijn 75e verjaardag. Wethouder S. Pille werd gerid derd, wegens zijn dertigjarig raads lidmaatschap. Een man met een predikaat, dat maar weinigen dra gen: een goed kameraad. De Gouwe Rijders hielden weer eens een puzzelrit, met een regen van strafpunten. Sinterklaas arriveerde met feest gedruis. Er werd druk gediscussi eerd of men, gezien de omstandig heden - de moord op Kennedy - deze feestelijke en muzikale intocht wel had moeten laten doorgaan. Velen ergerden zich hieraan. Ook de middenstand zelf twijfelde, maar de burgemeester hakte de knoop door. De begroting voor 1964 kwam los en het tekort bedroeg ditmaal meer dan 371.000,—. Be Eair en WSE maakten de plan nen bekend voor bouw van geza menlijke bouw van clubgebouwen, waaraan grote behoefte bestond. De grenswijzigingen werden gerea liseerd en Waddinxveen verloor weer zevenhonderd inwoners. Burgemeester Van der Hooft her dacht in intieme kring zijn 25-jarig huwelijk. te stuiten groei van Waddinxveen, en de daaruit blijkbaar voortvloei ende groeistuipen, in de vorm van tekorten, van opgebroken straten en overbezet personeel. De algeme ne beschouwingen geven blijk van Kampioenen van de sport week: leerlingen van de Eben Haëzerschool. Ook de soldaten kwamen weer oefenen, maar ditmaal was de be volking na afloop niet meer zo en thousiast als een jaar eerder. Want tot half vijf in de ochtend duurde het schieten voort, en vele kinde ren moesten getroost worden. De begrotingsvergadering (van vijf uren en twintig minuten) hield zich vooral bezig met de niet meer P. Lips zei: Geef de raad toch regelmatig behoorlijke en des kundige informatie. B. en W. schreven de voetbal clubs, dat het uit moest zijn met de ’geluidshinder’ die de roepende en soms toeterende supporters de om geving aan doen. J. Scheele ving deze maand de snoek van het jaar, een kanjer van vijftien pond. In navolging van Delft kwam ook het Waddinxveense gemeentebe stuur, geactiveerd door de efficiën- cy-mensen van het Bouwcentrum, tot plannen voor rationele bouw en wel in de wijk Groenswaard. Minis ter Bogaers, blij met zulke initiatie ven gaf snel toestemming voor de bouw van een flink contingent. De hengelsportvereniging „Waddinx veen” zette vijfhonderd pond voorn en brasem uit in de Petteplas, niet vermoedend dat een grote hoeveel heid hiervan twee maanden later al weer dood zou zijn (zie een bericht hierover in deze krant). Waddinxveen kon van een olie maatschappij een jeugdverkeers- school aangeboden krijgen, die zó op de rolschaatsbaan kon worden ingericht. Maar de plaatselijke af deling van Veilig Verkeer reageer de niet en de kans ging voorbij. Nóg ligt de rolschaatsbaan onge bruikt. Voor het eerst waren er vogels te zien in de nieuwe volière. P. Noor dam eiste van de ge meente de grootst mogelijke so berheid. Ook in Waddinxveen werd de actie voor hulp aan de krotbewoners van Athene een succes. Oud-burgemeester Warnaar vierde zijn zeventigste verjaardag. Droefheid heerste deze maand bij de leden van Be Fair, WSE en RCV, die in de competitie roemloos ten onder gingen, zoals onze sportmede- werker met tranen in de ogen schreef. De bietencampagne begon, en de wegen veranderden traditiegetrouw weer in zachte, kleverige en spek gladde glijbanen. Op schriftelijke vragen van raads lid Mol, stelden B. en W. „Vervuil de straten in Waddinxveen zijn er niet”. De zomer bracht zó veel regen, dat de oogst druipend op de velden stond te rotten. Het werk aan de Dorpstraat vor derde niet erg en de winkeliers mopperden, evenals de bewoners van deze drukke straat. Be Fair en WSE boekten fraaie overwinningen. 150 Jaar Koninkrijk werd gevierd in het Warnaarplantsoen. Driehon derd Waddinxveense schoolkinde ren realiseerden een historisch spel, dat veel indruk maakte. Een gondel- vaart besloot een onvergetelijke dag, waarvoor veel ingezetenen hard werkten. Een on-sociale „handel in huizen” werd bekend. B. en W. besloten, om vestigingsvergunningen te weigeren wanneer bleek, dat kopers van eigen woningen in Waddinxveen buiten sporige hoge winsten moesten be talen. ^iN. wm u

Weekblad voor Waddinxveen | 1963 | | pagina 5