accommodatie in Oranje wijk aan Judo-examens WIK had Tiende dam- en toto scliaaktournooi KIENAVOND HET ERFENISHUWELIJK Kampioenschap te Gouda .Waddinxveen bouwt enthousiast goed 1963 „Blanco” Lezers schrijven Programma Bouwteam werkt elke avond Vrijdag 31 januari a-s. ’s avonds 8 uur Nieuwe lessen (aanvang februari) WADDINXVEENS SPORTNIEUWS JEUGDJUDO VOETBAL FRA-VAKO's WARENHUIZEN JUDO Waddinxveen en de prijzen HAGELSLAGDOOS compleet met lepel voor 7 ftlctotfen jeugdpuistjes J PUROL-POEDER W.S.E.-nieuws WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 30 JANUARI 1964 PAGINA 2 in het Ver. Geb. Stationsstraat I ÖAMMJEJÏ Judokans pioenscliap in Boskoop „Be-Fair” Geen stagnatie Altijd wat te doen KWIEK STERKER DAN JEUWDSTAD Contactavond gebruikelijke contactavond voor senior-leden van Waddinx veen wordt a.s. vrijdagavond 31 januari in lunchroom van de Water gehouden. Begrijpelijk ligt de bouw dan stil. De Brouwer is daarom vol goede ne- Adres bij de redaktie bekend.) na is als Chr. Sport-Ver. leplaan Eikenlaan schenen met hun eigen gedachten bezig luisteren. een- I) Hecswijk PP Hoofdstuk 5 - Nr. 9 toto die (vanaf 6 jaar) Inlichtingen: gymzaal van de Jan Ligthartschool, ’s zater dags van 2-5 uur. I 5 4 2 3 1 1 1 1 2 1 1 2 3 4 3 5 4 4 4 1 2 1 0 0 0 1 0 o 2 2 3 3 4 12 11 8 9 7 6 6 6 5 4 3 13 12 9 13 14 14 11 14 13 10 12 11 14 5 9 8 9 10 13 6 6 9 12 12 3 4 1 7 7 7 7 6 6 7 7 7 7 6 4 3 3 2 2 1 2 1 0 7 7 6 7 8 7 6 5 5 4 4 4 4 3 3 3 2 3 3 3 2 1 1 0 0 2 0 6 4 3 2 1 2 2 3 3 3 4 2 3 2 3 2 4 2 3 1 1 2 3 5 2 0 0 1 2 3 3 3 2 3 1 1 1 0 1 0 4 5 5 3 5 5 3 4 5 7 0 3 3 3 5 7 2 2 6 8 7 1 2 1 3 4 0 1 1 1 1- 2 3 4 5 6 0-10 7-3 13 10 9 9 7 G 5 5 3 1 3 2 7 7 6 7 6 5 7 7 6 6 6 1-1 0-2 0-2 1-1 0-2 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING plastic 75 ct iiiiiiiiiimiiiiiiiiiwiiiiibiiiiimiiiwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiim Iedereen kan in deze rubriek vrijuit zeggen wat hij op zijn hart heeft. Het opnemen van brieven bete kent niet, dat de redaktie het met de inhoud eens is, wel dat deze belangwekkend genoeg is, om ter kennis van onze lezers te worden gebracht. Om zoveel mogelijk lezers aan het woord te laten moet de re daktie soms brieven bekorten. Namen en adressen van inzen ders zijn bij de redaktie bekend. In het nummer van 16 januari 1964 werd een stukje gepubliceerd van een Waddinxveense huisvrouw over In de Boskoopse judoschool NA- JA worden 21 maart a.s. de Zuid Hollandse kampioenschappen judo verstreden. Dit gebeurt in het ver enigingslokaal aan de Razenlaan. Het programma begint ’s middags om twee uur. terecht kunnen, want daar is altijd wel wat te doen. Neem in ieder ge val de moeite om te gaan kijken, of men zich dienstig kan maken, of informeer bij de bouwcommissie p.a. Kerkweg 61 of Kerkweg 58. Aanvang werktijden: ’s avonds 6.30 uur en ’s zaterdagsmorgens om 8.00 uur. door Henk van met het verzoek ze per luchtpost rechtstreeks naar het stadhuis te Amsterdam te laten afsturen. Ik mag aannemen, dat de papieren van uw aanstaande vrouw morgen in orde kunnen zijn. Dan zult u - laten we zeggen - op de 28ste van deze maand trouwen.” „Dat is ook vroeg genoeg,” antwoordde Kees ver licht, terwijl hij het meisje lachend aankeek, „als het maar uiterlijk de 29ste in kannen en kruiken is. Ik ga direkt telegraferen.” Het telegram was spoedig verzonden. Nu zouden ze een paar dagen geduld moeten hebben. In die paar dagen konden ze elkaar tevens wat beter leren kennen. Jo Bergsma was dit met hem eens. Daarom spraken ze voor die avond af bij het Haarlemmer- meerstation. Ze zouden dan gezamenlijk ergens heen gaan. Met een handdruk namen ze die middag afscheid. Kees had zijn vrouw gevonden. En daarmee beslag Maandag 17 februari a.s. zal in het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat het tiende dam- en schaaktournooi gehouden worden. Voor dit tournooi zijn enkele hoofdklassers uitgenodigd om een ere-groep te vormen. Tevens staat dit tournooi open voor alle dam- en schaakliefhebbers. De spelers, die niet in vereni gingsverband spelen worden in aparte groepen ingedeeld. Dit is de tiende maal dat er in samenwerking met het Sportweek- bestuur een dam- en schaaktournooi wordt gehouden. Men kan inschrijven bij: (dam mers): C. H. Kramp, Henegouwer- weg 50; (schakers): W. van Oord, Jan Willem Frisoweg 29. F1.60 - F1.- onzeker blijven. Nam ze daarentegen dit aanzoek - want dat was het toch - aan, dan zou ze immers geborgen zijn voor haar leven. En de jongeman leek haar niet onsympathiek. Hij had trouwhartige ogen, daarin kon ze zich niet vergissen. Hij maakte een goede indruk op haar. Eenvoudig, verlegen zelfs, en onhandig. Kennelijk een jongen, die zich nooit bi- zonder druk gemaakt had om de meisjes. Ze keek hem nog eens aan en toen hun blikken elkaar ontmoetten, glimlachte ze. Hij zag er netjes uit. Zijn pak was niet nieuw, maar de kwaliteit was goed. Al zag het er wat slordig uit, maar ja, wat kon je anders van een vrijgezel verwachten. Zijn gezicht was aantrekkelijk, kon zelfs knap genoemd worden. Wat dreef haar tot hem? Ze wist het niet en tenslotte antwoordde ze, om een einde te maken aan de voelbare spanning, die er tus sen beiden heerste: „Ja, mits de voorwaarden, die ik zoéven noemde, door u als heer gerespecteerd zullen worden.” Kees slaakte een zucht van verlichting. De kogel was door de kerk. Hij zou de erfenis in ontvangst kunnen nemen en de vrouw kreeg hij er op de koop Het mag dan waar zijn dat koning Winter koning Voetbal lange tijd de.baas is, (ook komend weekend zal er bijna wel zeker niet gevoetbald worden), dan wil dat nog niet zeggen dat men als vereniging stil zit. Vooral bij v.v. Waddinxveen gonst liet van activiteit. Zo wordt er aan de bouw van de sportaccommodatie o.a. enthousiast gewerkt. En dit beperkt zich waarlijk niet tot de zaterdag. Bijna elke avond kan men bij de sportvelden in de Oranjewijk een twintig tot dertig „doe-het-zelvers” aantreffen, welke enthousiast bezig zijn om het zo fel begeerde „eigen huis” zo gauw als maar kan klaar te krijgen. Voorzitter de heer N. Brouwer is daarom vol goede moed dat de bouw deze zomer en zeker voor de nieuwe competitie klaar zal zijn. dinsdag 28 januari werkvloer af werken; woensdag en/of donderdag 29-30 januari ijzervloer vlechten; zaterdag 1 februari: stenen kruien. De Stichting „De Nationale Sport totalisator” heeft naar aanleiding van het verschuiven van het voet- balprogramma van zondag 26 jan. naar aanstaande zondag 2 februari bepaald, dat: 1. De inleg voor toto 22, 26 jan. zou worden verspeeld, blijft staan tot de volgende week, maar dat na- inlevering niet mogelijk is; 2. Op zondag 2 februari in ieder geval een toto wordt gespeeld op Spaanse en Portugese wedstrijden, welke per advertentie bekend zul len worden gemaakt. Zo zal, wan neer het programma wordt verscho ven, de regelmaat blijven gehand haafd en een dubbele pot worden voorkomen. Voor deze „Zuideuropese” gelden blanco formulieren, reeds in het bezit zijn van de clubs, gemerkt „Eerste reserve prijs vraag”. De per advertentie bekend gemaakte wedstrijden behoeven door de deelnemers niet op het for mulier te worden overgenomen. Zij zullen namelijk van 1 tot en met 15 worden genummerd. Madrid. De uitslagen van dit weekeinde in de competities, die voor deze extra-toto gelden, zijn: Spanje: Saragossa-Atletico Ma drid 0-0; Barcelona-Murcia 4-1; Se- villa-Pontevedra 3-0; Valencia-Le- vante 0-1; Oviedo-Betis 1-1; Atleti- De heer Brouwer vertelde dat men tot nog toe geen stagnatie van de vorst heeft ondervonden, zodat het bouwschema zeer gunstig wordt beïnvloed. Volgende week hoopt men een begin te kunnen maken met het stellen van de kozijnen. Alhoewel er dan deze week nog heel wat werk verzet zal moeten worden. Maar werkt het weer mee, dan zal deze mijlpaal zeker wor den bereikt. Het is de bedoeling dat er a.s. dinsdag 4 februari weer beton wordt gestort. Om een en ander vlot te laten verlopen rekent de bouwcommissie er op dat zeker een 30 a 35 man om 17.45 uur aan wezig zullen zijn om hun schou ders onder dit karwei te zetten. Het is natuurlijk nooit voor zeker aan te nemen dat alles zo zal ver lopen zoals men het graag wil, waardoor teleurstelling kan ont staan voor wat betreft voorgeno men werkzaamheden, zodat diegene die helpen willen aangeraden wordt om het werkverloop van deze week op de voet te volgen door contact op te nemen met de leden van de vaste kern van de bouwploeg of met het bestuur. Het is de bedoe ling dat het programma deze week als volgt verloopt: Maandag 27 januari de werkvloer toe. Maar in dit opzicht had hij het slechter kunnen treffen. „Trés bien”, antwoordde hij. Ik geef u de verze kering, dat ik die voorwaarden onder alle omstandig heden zal respecteren, zolang u dit wenst. Als u wilt, kan het op papier vastgelegd worden.” Ze weerde het af. „Niet nodig. Ik heb een goede indruk van u gekregen en ik vertrouw er op met een gentleman te doen te hebben. Geef me alleen uw woord van eer, dat u mijn voorwaarden zult eerbie digen, zolang ik dit gewenst acht.” Ze stak haar hand uit en keek hem vragend aan. Kees drukte die spontaan. „Mijn woord hebt u,” ant woordde hij eenvoudig. „Voor de wereld zullen we man en vrouw zijn. In werkelijkheid goede kamera den, zonder verdere verplichtingen. Af gesproken?” „Uitstekend.” Ze lachte, maar het waren de zenu wen, die na de spanning loskwamen. Er was enige tijd stilte tussen hen. Beiden, man en vrouw, schenen met hun eigen gedachten bezig te zijn. „Laten we de zaak nuchter blijven beschouwen,” antwoordde Kees, terwijl hij een sigaret draaide. Eindelijk zei het meisje: „Ik moet toegeven, er zit iets aantrekkelijks in uw voorstel, iets avontuurlijks. Het lijkt me als een droom, een mooie droom. Ik ben alleen bang voor het ontwaken, als de werkelijkheid komt.” „De werkelijkheid is, dat u met me trouwt, op voor waarden, die u, wat mij betreft, zelf moogt stellen. Het resultaat van ons huwelijk zal zijn, dat we voort aan samen door het leven gaan, dat we elkander de eerste maanden beter leren kennen en misschien leren waarderen en begrijpen. Misschien groeit er dan na verloop van korter of langer tijd ook weder zijdse genegenheid. Het woord ’liefde’ wil ik hele maal nog terzijde stellen. En tot zolang zouden we zekere voorwaarden kunnen scheppen. Wat denkt u ervan?” Jo knikte. „Dat lijkt me onder de gegeven omstan dig heden inderdaad wel het beste. Het is een moei lijk geval voor een vrouw. En in deze is de konse- kwentie voor mij bizonder delicaat. Ik hoop, dat u me begrijpt, als ik niet in details ga treden - ze kreeg een kleur en boog haar hoofd wat meer. Een man heeft in het huwelijk zekere rechten; een vrouw daarentegen plichten. We zouden in dit bizondere geval moeten overeenkomen, dat de man zijn rechten niet zal laten gelden, zolang de vrouw ontheven wil blijven van de plichten, die zij heeft Kees knikte. „U drukt zich beter uit, als ik het zou kunnen zeggen. Daarmee ga ik volledig akkoord. Moet ik hieruit opmaken, dat u mijn voorstel, zo spoedig mogelijk met mij te trouwen, aanneemt?” Kees keek haar met gespannen verwachting aan en zag, dat ze diep nadacht. Ja zeggen, overwoog ze, betekende, dat ze weldra getrouwd zou zijn en dan met een man, die ze vrijwel niet kende. Wat bewoog haar toch zijn voorstel inte ressant te vinden? Welke macht dreef haar naar hem toe? Ze wist het niet en hoewel ze diep in haar hart wist, dat ze een riskante, zelfs min of meer gevaar lijke beslissing nam, als ze toestemde, zag ze in het tegenovergestelde geval haar eindeloze sollicitatie- tochten weer om een baan te krijgen. Zonder diplo ma’s en zonder getuigschriften. Met alle ellende, die daarbij hoorde. In dit geval zou de toekomst altijd prijzen en de hoge kosten van levensonderhoud in deze gemeente. Kennelijk een huismoeder die ’emigreerde’ uit een grote gemeente en die het flink hoog zat dat de Waddinxveense middenstand haar zonder meer de wil oplegde om voor bepaalde artikelen de hoge prijzen te betalen. Ik kan mij dit best voorstellen en het was mij dan ook uit het hart gegrepen. Het verhaaltje, dat het in de plat telands gemeenten goedkoper leven is, mag gerust een sprookje genoemd worden. In veel opzichten is het leven in Waddinxveen zelfs belangrijk duur der dan bijv, in een plaats als Leiden. Indien de geachte lezer(es) dit niet gelooft, moet hij zichzelf maar eens overtuigen. Ikzelf heb ervaren, dat hier een J kg kersen 0,75 kostte en ik in Leiden kersen van betere kwaliteit kocht voor de helft van deze prijs. Ik betaal in Rotterdam 0,85 voor een ons beste ham. Probeert u dat eens in Wad dinxveen te kopen. De afgelopen zomer heb ik hier voor roestige prinsessebonen 0,25 per pond meer betaald dan waarvoor ze in elke groentewinkel in Rotterdam te koop waren. En ga zo maar door Ik begrijp heus wel, dat een win kel in Waddinxveen niet zo’n uitge breid assortiment kan hebben als bijv. Vroom en Dreesman in Den Haag, maar wel vind ik het niet meer dan normaal, dat er redelijke prijzen worden berekend. En dan zwijg ik nog maar over het feit, dat wij de eerste witlof, bloemkool, snij bonen enz. pas zien als deze arti kelen in de grote steden al een maand in de handel zijn. En probeer maar niet om een be paald artikel ergens anders goed koper te kopen, want het lijkt wel of de Waddinxveense winkeliers een soort geheime horizontale prijsbin ding hebben. Hierbij stel ik nadrukkelijk, dat er uitzonderingen zijn, maar dat zijn er dan toch maar weinig. Dit alles zou mij er nooit toe heb ben verleid ook eens over dit onder werp te schrijven als de huidige ontwikkeling van de prijzen deze kwestie niet hoogst belangrijk had den gemaakt. Te meer omdat er in het Laatste nummer van ons weekblad, dat tussen twee haakjes de laatste tijd stukken leesbaarder is geworden, nu een uitgebreide publicatie is ver schenen, kennelijk bestemd voor onze Waddinxveense winkeliers. Onder het hoofd „Bedrijven verge lijken” werden wij als lezers vergast op een stukje theoretische bedrijf s- politiek, ook met voorbeelden en goede raadgevingen, met het opvol gen waarvan onze winkeliers meer winst zouden kunnen maken. Ik gun ieder het zijne, maar nu wij aan de loonsverhoging toch al zoveel tekort komen, want wat blijft er over van die 10 ”/o na aftrek van de belasting en verdere voorgeschre ven lasten, zou ik toch onze Wad dinxveense winkeliers en speciaal de eigenaren van de levensmidde- lenbedrijven de raad willen geven om deze adviezen op te volgen en hierdoor tot prijsverlagingen te komen. Misschien dat ik dan ook eens wat in mijn woonplaats ga kopen. Voorlonig laat ik heel veel door mijn man kopen bij Albert Hein in een grote plaats. Een trouwe lezeres. (Red.: Ja ja, onze middenstanders krijgen er wel van langs de laatste tijd. Vooral van de zijde der ’’new comers”, of ’’immigranten”, zoals deze lezeres schrijft. Is het „in de grote stad’’ nu werkelijk zó veel goedkoper? Graag zouden wij hier over nog eens wat méér lezers, die zich pas in Waddinxveen gevestigd hebben, aan het woord willen laten. Wie wij echter óók graag ruimte ter beschikking willen stellen, om deze zo langzamerhand netelige zaak toe te lichten, zijn de middenstanders zélf. Die blijven tot nu toe maar zwijgen. En wie zwijgt stemt toe. Waar blijft het commentaar van de middenstand?) Waarschijnlijk ten overvloede worden de leden van v.v. „Wad dinxveen” geattendeerd, dat er bij niet al te ongunstige weersomstan digheden tot nader order elke avond zal worden gewerkt. Heeft men dus een avond vrij dan zal men dus altijd in de Oranjewijk Een aantal Waddinxveense judo ka’s heeft onlangs examen afgelegd voor een „hogere slip” of „cein tuur”. De examens werden in het gymnastieklokaal van de Jan Ligt hartschool afgenomen door de heer Seis, 3e dan en leider van de Wad dinxveense sportafdeling. Voor verschillende jeugd-judoka’s bete kende dit het behalen van de eer ste „echte” judoceintuur n.l. de gele band. De uitslagen luiden: gele slip: Jan Bouma, Leo de Puy, Dik Russner en Jos van Oosten, gele band: Tommy Wennekes, Cees Versluis, Theo Walthie, Alex Ele- mans en Wim van der Wijngaard, oranje slip: Mariska Keesing, Leo Markus, Ger Dodewaard, Peter Vliegenthart en Cor Lagrouw. oranje band: P. Grootendorst. gelegd op de erfenis van oom Klaas. Hoofdstuk 6. De eerste avond was bizonder gezellig. Ze waren naar het Lido nabij het Leidseplein gegaan en daar hadden ze genoten v,an het uitzicht en de muziek. En geredeneerd. Jo had het een en ander uit haar leven verteld. En van haar werkzaamheden. Kees sprak van zijn reizen, van Parijs, Brussel, Rome, Genève, Wenen, München en Keulen. Van zijn omzwervingen door het karakteristieke Bretagne, van de mooie Rivièra. Van de Zwitserse alpen en van de Finse meren en wouden. De Waddinxveense sportvereni ging WIK hield haar jaarvergade ring o.l.v. voorzitter L. C. ’t Hart. Uit de jaarverslagen bleek dat de wandelsportvereniging een goed ver enigings jaar achter de rug heeft. De vereniging telt momenteel 52 leden. Bij de bestuursverkiezing werden de voorzitter, de heer L. C. ’t Hart en de penningmeesteres, mevr, van Nielen-Mooy herkozen. Het staat reeds vast dat deelge nomen zal worden aan marsen in Arnhem, Oosterbeek en den Haag. Voorts werd medegedeeld dat de binnenkomst van de vierdaagse in Nijmegen door de gehele vereniging zal worden bij gewoond. Aan deze vierdaagse zullen 12 leden van de vereniging deelnemen. Een bijzondere vermelding was wel dat het lid Pieter van Els wijk een vierdaagse mars zal meelopen in Israël, medio maart a.s. Op 5 februari zal er een club avond worden gehouden. In de hoofdklasse kwam Kramp uit tegen koploper v. d. Wouden. Na een ingewikkelde strijd, waarbij beide spelers de gevaren niet ont liepen ging men met een gelijke stand het eindspel in. Kramp moest heel goed uitkijken en zelf een schijf weggeven die hem een door braak op kon leveren, maar v. d. Wouden gaf deze direct terug om nog winstkansen te behouden maar dat zat er niet meer in en na een paar zetten besloot men tot remise. H. Boele verrastte een ieder. Di rect in de opening maakte Groe nendijk een blunder en dat kostte hem drie schijven terwijl Boele ge lijk dam kreeg. Na een hopeloze strijd van Groenendijk kon Boele beide punten mee naar huis men. In de eerste klas moest A. A. Rietveld z’n eerste nederlaag in casseren tegen E. Kijkuit uit Moor drecht. In het middenspel kwam Rietveld een schijf achter en door secuur spel van Kijkuit kon deze de partij op eisen. C. Stolker leed ook weer een nederlaag, nu tegen J. Nieuwenhuyzen. T. Driessen en L. Vermeulen deelde de punten Uitslagen deze week: J eugdstadKwiek Kwiek 3Jeugdstad 2 De eerste punten voor Kwiek 3 zijn binnen. Volgen er nog meer? 2-0 2-0 als volgt 20 18 15 16 17 16 14 13 13 11 12 10 11 8 9 8 8 8 9 7 7 4 5 5 2 4 0 Kees wist, dat hij goed kon vertellen en Jo zat dan ook geruime tijd achtereen geboeid naar hem te luisteren. „Dit alles zul je zelf ook kunnen zien, als we maal getrouwd zijn,” betoogde hij tenslotte. Ze knikte. „Ja, dat is zo. Als kind heb ik er vaak naar verlangd te kunnen reizen, naar andere landen en andere volken te leren kennen. Maar er kwam ■natuurlijk nooit iets van. Je moest al een heel jaar sparen om ’s zomers op zeer bescheiden wijze ergens naar een goedkoop pension te kunnen gaan. Dat was de enige ontspanning, die je eens in het jaar had. Maar nu Kees genoot van haar opgetogenheid en verlangen. Ze was nog jong, beslist veel jonger dan hij. Het was toch wel gewenst, dat ze ook wist hoe oud hij was. Toen de avond al bijna verstreken was, zei Kees eensklaps: „Ik weet niet, of mijn voorstel ongepast is, maar het lijkt me voor een aanstaande man en vrouw toch wel gewenst, dat we elkaar bij de voornaam noemen. Heb je daar iets op tegen?” Ze schudde lachend haar hoofd. „Welnee, waarom. Ik heet Johanna, maar ze noemen me altijd Jo. „Dan zeggen we voortaan Jo. En ik heet Cornells, ofwel Kees.” Een kwartiertje later zei hij: „Weet je hoe oud ik ben?” Ze keek hem onderzoekend aan. „Ik schat je op zeven- of acht en twintig. Raad ik ver mis? „Ik ben ruim dertig,” antwoordde hij langzaam, terwijl hij haar strak aanzag om te zien, welke uit werking zijn woorden hadden. Je ziet er jong uit,” was alles wat ze zei. Maar even later vervolgde ze uit eigen beweging: „Ik ben heel wat jonger. Hoe oud schat je mij?” (wordt vervolgd) co Bilbao-Espagnol 5-2; Elche-Cor- dova 2-1; Real Madrid-Valladolid 2-1. Na achttien wedstrijden leidt Barcelona met 29 punten voor Real Madrid en Elche, die resp. 27 en 25 punten verzamelden. Portugaal: Belenenses-Cuf 1-1; Benfica-Olhanense 8-1; Seixal- Sporting 1-3; Barreirense-Varzim 1-2; Academica-Setubal 2-0; Porto- Leixoes 1-0; Guimaraes-Lusitano 4-0. Benfica leidt met 26 punten voor Sporting en Porto, beiden met 22. Olhanense sluit de rij met 2 punten Inleveringsadressen voor WSE zijn: A. Kleiweg, Brugweg; Th. He- geman, Jul. van Stolberglaan 82; C. Verwoerd, Kleikade 5 en J. Vane- man, St. Victorstraat 36. Ie RESERVE PRIJSVRAAG 2 FEBRUARI 1964 TOTO 1. Valladolid-Zaragoza 2. At. Madrid-Barcelona 3. Murcia-Sevilla 4. Pontevedra-Levante 5. Valencia-Oviedo 6. Betis-At. Biipao 7. Espanol-Elche 8. Cordoba-R. Madrid 9. Lusitano-Sporting 10. Cuf-Guimaraes 11. Leixoes-Belenenses 12. Varzim-Porto 13. Olhanense-Académica 14. Setubal-Barreirense 15. Benfica-Seixal een gelijk opgaande partij. De stand in de hoofdklasse volgt: H. J. v.d. Wouden A. M. den Ouden P. Twigt D. van Wijk C. H. Kramp D. van Spengen G. P. v.d. Wouden A. Blok C. M. Kentie H. Boele W. Groenendijk Kees wenkte de dienster, met wie hij afrekende. Daarna stond hij op. „Nu moeten we spoed achter ons huwelijk zetten,” zei hij luchtig. „We mogen geen enkel risico lopen. Woont u in Amsterdam?” Ze knikte. „Op een kamertje. Ik ben van Amstel veen afkomstig. Daar zullen de vereiste papieren wel in orde zijn. Maar de uwe? Die zijn zeker in Frankrijk?” „Drommels, dat is waar ook! Laten we gauw even naar het stadhuis gaan.” Gezamenlijk liepen ze de Kalverstraat uit, staken de Dam over en bereikten via de Damstraat het stad huis. Kees legde de hem te woord staande ambtenaar de kwestie van de erfenis en het huwelijk uiteen en zei, dat binnen zes dagen het huwelijk plaats moest vinden. De ambtenaar knikte bevestigend. „In bizondere gevallen,” zei hij, „kan van de gestelde ondertrouw- termijn worden af ge weken en kan zelfs binnen 24 uur een huwelijk worden voltrokken. Echter uw papieren, die nog in Frankrijk zijn, zijn beslist nood zakelijk. Het beste is, dat u die telegrafisch op vraagt, Het voetbalprogramma voor a.s. weekend ziet er als volgt uit: Zater dagvoetbal Be Fair—MFB, 2.30 uur RCVW’veen, 2.30 uur Be Fair 2Boskoop 2, 2.30 uur Zw’dam 3Be Fair 4, 2.30 uur Sportlust 4RCV 2, 2.30 uur Zondagvoetbal WSEGr. Ammers, 2.30 uur Vep 4—WSE 2, 12 uur S. M. van Eijk 6 0 3 P. Schep 602 De stand in de eerste klas is: J. de Langen E. Kijkuit F. Vink J. Nieuwenhuyzen A. A. Rietveld L. D. Breedijk T. Driessen L. Vermeulen C. Stolker P. Vink Voor het clubkampioenschap werd deze week de 18e ronde gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: F. M. P. JacobiA. A. Rietveld 2-0 C. H. KrampH. Boele G. v.d. ZijdenN.N. B. van EijkA. Compeer J. de HeerF. van Eijk T. TwigtA. Blom D. H. ZwanenburgT. Driessen 1-1 W. v.d. HeijdenC. Stolker J. SlappendelT. Baan De stand na 18 ronde is nu C. H. Kramp T. Twigt F. M. P. Jacobi A. Blonk G. v.d. Zijden J. Slappendel T. Driessen A. A. Rietveld H. Boele D. Zwanenburg W. v. d. Heijden A. Zwanenburg F. van Eijk A. Blom H. Troost P. de Joode T. v.d. Hek W. v.d. Laan B. van Eijk T. Baan A. Compeer J. de Heer J. Hoogerbrug C. Stolker H. Geers A. N. Littooij D. la Grand

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2