Moeilijke brief de gehele dag geopend Nieuwe modelijn in katoenshow 1964 ej. E. F. Witkop werd hartelijk gehuldigd „Een maal per maand slaat in en komt heel snel van de grond Irw i I DAMESSTOFFEN DE SPECIALIST IN VAN EEUWEN ISg nieuwsblad Onafhankelijk Al dertig deelnemers geboekt P1RTIJ W DB 1RBEID Waddinxveen Secr.: Eikenlaan 72 DOCUMENTATIE MATERIAAL OP AANVRAAG VERKRIJGBAAR. mwO’SA. Verschijnt elke donderdag Hebt U het gekregen? Kxcur^ie IIoll. MmHmI Nutsspaarbank te Waddinxveen Ontvangst Eigen vervoer Toegesproken DAMES, Zwijgplicht Hij van Landb. Eerste groep Enkele regels Nog meer nodig Alle groeperingen 1 K K igB V' V 1 I Jh 99 Lv Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 19e JAARGANG - Nr. 969 eigen uitrusting. Voor al 9 Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Kanaalstraat 9 Zaterdagmiddag was er een ont- Het Delta-Ziekenhuis zorgt zelf voor vervoer. Hiervoor is het ver- Mejuffr. Witkop werd hartelijk toegesproken en haar werd dank gebracht voor het vele goede werk, wat zij als onderwijzeres in ons dorp verrichtte. Burgemeester Van der Hooft bood haar behalve de gebruikelijke enveloppe, een reis- wekkertje aan. De wethouder van onderwijs, de heer S. Pille, sprak de jubilaresse toe, evenals de heer T. Ververs namens Volksonderwijs. Ook de heer G. Koppelaar, als hoofd van de Jan Ligthartschool en de heer Heijkoop namens het N.O.V. voerden het woord. De heer F. H. Lensen sprak namens de oudercom- missie. Tenslotte sprak de zwager van mej. Witkop, de heer G. B. de Jong uit Den Haag. is vanaf 1 februari (Bijkantoor van 1 857, de oudste Over hetgeen men in de zieken huizen hoort of ziet mag niets aan derden worden doorverteld. Men staat dus onder de zwijgplicht. Het is de bedoeling, dat iedere deelneem (ster) nu in het éne, dan in het andere ziekenhuis werkt. Tijdens de receptie in de Jan [Ligthartschool schudde mej. iWitkop meer dan 130 handen. Hier ontvangt zij de geluk wensen van enige oud-leer lingen van haar. (foto Sjaak Noteboom) Mejuffrouw E. F. Witkop, die vorige week haar zilveren jubileum als onderwijzeres vierde, is door vrienden en bekenden bijzonder hartelijk gehuldigd. Vrijdagavond j.l. vond er een bijeenkomst op het gemeentehuis plaats, waar o.m. aanwezig waren de burgemeester en de wethouders, vertegenwoordigers van de twee openbare scholen, van de oudercommissie, en bestuursleden van de kring Gouda van de Ned. Onderwijsvereniging en van de Waddinxveense afdeling van Volksonderwijs. vangst, aangeboden door leerlingen en oud-leerlingen van de Jan Ligt hartschool. Meer dan 130 bezoekers, voor het merendeel oud-leerlingen hebben hun gelukwensen aangebo den en behalve de vele wensen, waren er bloemen en kado’s. Een van de feestelijkste geschenken was wel de muziek, die vier oud-leerlin gen met guitaren en een accordeon kwamen aanbieden ter verhoging van de feestvreugde. Van de leer lingen en oud-leerlingen ontving Mej. Witkop als geschenk een grote wandklok en een gong. SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 GEBR.yO GOUDA Offerman heeft de hem geboden kans om in de Katoenshow 1964 zijn voorliefde voor grote toiletten uit te leven, goed gebruikt. Hem was de opdracht gegeven om, in het verband van de totale opzet van de Katoenshow, zijn collectie te doen bestaan uit modellen voor een tuin feest of - voor wie dit niet mocht verstaan - een garden party. Offerman heeft beslag gelegd op de grootste dessins uit de stoffen- collecties der Nederlandse katoen- fabrikanten en die verwerkt in De afdeling Waddinxveen van de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, houdt op dinsdag 11 februari a.s. een excursie naar een groot landbouwbedrijf (zowel akkerbouw als veehouderij) annex fruit- en groentekwekerij, in Goirle, Noord- Brabant. Men vertrekt om circa 10 uur ’s morgens. Chaumont (links): Partydress. Ook met cape. Apart rugdecolleté. Chambord (rechts): Partydress voorzien van cape. Apart rugde colleté. Satin-bouclé weefsel. Oranje met zwart en witte imprimé. Satin-bouclé weefsel. Oranje met zwart en witte imprimé. Abonnement: f 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkery Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. uw dranken kenhuis hulp verwacht wordt, zodat men nog ruimschoots de gelegen heid heeft, af te schrijven. De ziekenhuizen zorgen zelf voor werkkleding. Een praktische tip: de meisjes kunnen het beste een trui tje of iets dergelijks meenemen met korte mouwen, aangezien in het ziekenhuis altijd een behoorlijk hoge temperatuur heerst. Ook een paar platte schoenen behoren tot de 23 Februari zal de eerste groep Waddinxveners aantreden in het Deltaziekenhuis te Rotterdam. De hulporganisatie ’Een dag per maand’ heeft reeds een bulletin aan de leden verzonden, waaruit wij nog het volgende overnemen: „Een dag per maand” wil voor lopig hulp bieden in ziekenhuizen en inrichtingen. Het algemene stre ven van onze organisatie is: „Daar hulp te bieden waar deze nodig is”. Ofschoon iedereen die aan deze actie deelneemt, dit volkomen vrij willig doet, zijn er uiteraard enkele regels, die zoveel mogelijk in acht genomen moeten worden. Ongeveer week van te voren ontvangt men bericht, in welk zie- De Amsterdamse mode-ontwerper Ferry Offerman lanceerde in de Katoenshow 1964 de nieuwe modelijn. Deze is te zien in twee cocktail- toiletten die een geheel nieuw rug-decolleté hebben. Offerman heeft de hem geboden kans om in de Katoenshow 1964 zijn De actie tegen het roken door de jeugd, die op de scholen zal worden gevoerd, is dezer dagen ingeleid met een brief aan de ouders van de daarmee belaste ambtenaar aan het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. Met verbazing hebben wij gele zen, dat deze brief begint met de bepaald niet verrassende medede ling dat zij zou komen. Dat was al aangekondigd. Ook moeten de ou ders er kennis van nemen, dat het een heel werk is 300.000 vel papier te doen drukken, te vouwen en in enveloppen te steken. Ter verdui delijking wordt er aan toegevoegd, dat dit er dan 3 x 100.000 zijn. De verdere inhoud van het epistel bevat ook geen nieuws en zeker geen voldoende overtuigingskracht om verstokte rokers er toe te bewe gen aan hun kinderen een minder slecht voorbeeld te geven. Al het werk aan deze 300.000 brieven (dat is 3 x 100.000 brieven en nog eens 3 x 100.000 enveloppen) en de kos ten zijn vrijwel voor niets gedaan, omdat de inhoud door een ambte naar is geschreven inplaats van door een goed vakman. Met deze brief had men de dure en dagelijkse reclame voor allerlei sigaretten willen bestrijden. In zo’n geval kan alleen een echte reclame campagne, geleid door deskundige reclame-mensen en goede tekst schrijvers, een bepaald resultaat boeken. Gezien de kosten die de regering aan de campagne tegen het roken wilde besteden, had men mogen verwachten dat dit bedrag beter zou zijn belegd. Wat de keuze der kleuren betreft heeft Offerman zijn collectie model len voor de Katoenshow 1964 warme pasteltinten meegegeven in nuan ceringen die de mode-gevoeligheid van de maker duidelijk aan het dag licht doet treden. De hulpactie .„Éénmaal per maand”, die tot doel heeft jongelui éénmaal per maand een zaterdag of zondag in een groot ziekenhuis te laten wer ken, is na de aankondiging van vorige week goed ingeslagen. Gerrit Wolters en Arie Noorlander, de jeugdige initiatiefnemers, kwa men ons gisteravond vertellen, dat reeds dertig jongeren zich hebben bereid verklaard, aan dit belangrijke werk mee te doen: twintig meisjes en tien jongens. Opvallend is, dat bijna iedereen bereid is, ’s zondags te gaan helpen. Vandaar, dat er voor de zaterdagen nog hulp nodig is. Wil men het Rotterdamse Delta-ziekenhuis, dat graag leken-verplegers en verpleegsters gedurende het weekeinde laat helpen, van Waddinxveen uit een gehele maand ’rond’ bedienen, dan zullen er in ieder geval nog minstens twintig jongeren nodig zijn. Per weekeinde heeft men n.l. twaalf ’man’ nodig: zes voor de zaterdag en zes voor de zondag. Gedurende vier weken komt men dan aan de acht en veertig mede werkers, die dus één maal per maand kunnen assisteren. Nu Gerrit Wolters en Arie Noor lander in militaire dienst zijn (in de weekeinden blijven zij beschik baar) is het nieuwe vaste contact adres: mej. Martijn Visse, Henegou- werweg 14. Mej. Visse treedt op als secreta resse van „Een maal per maand” en men kan bij haar alle inlichtin gen krijgen. Ook het contact-adres van Eef Overdam, Noordkade 93 blijft gehandhaafd. Verder willen de ouders van Ger rit Wolters en Arie Noorlander graag namen van nieuwe deelne mers noteren. Het telefoonnummer van Arie (Zuidkade 215) is: 2231. Dezer dagen is ot wordt u het beknopte jaarverslag toegezonden, in een oogwenk kunt U zien wat U aan uw spaarbank hebt. Al bijna anderhalve eeuw staan de Bondsspaarbanken als een rots in de branding. Zij beheren voor de spaarders nu al meer dan 4 miljard gulden. Ook Uw spaargeld is veilig bij de voldoende jeugdig enthousiasme meebrengt, om het heus niet lichte werk in een ziekenhuis waar te kunnen maken. Nog maar weer eens de contact adressen: o Arie Noorlander, Zuidkade 215, telefoon 2231; o Eef Overdam, Noordkade 93; o Mej. Martijn Visse, Henegouwer- weg 14. Wij hopen, dat als Gerrit en Arie voor de eerste maal met verlof ko men, er minstens vijftig deelnemers bij „Eén maal per maand” inge schreven zullen zijn. voorliefde voor grote toiletten uit te leven, goed gebruikt. Hem was de opdracht gegeven, om in het verband van de totale opzet van de Katoen show, zijn collectie te doen bestaan uit modellen voor een tuinfeest of - voor wie dit niet mocht verstaan - een garden party. majesteitelijke avondtoiletten. Be paalde effecten van de dessins heeft hij aangezet, door het extra opleg gen van bloemen uit de stof, terwijl deze avondjurken over het alge meen veel borduurwerk laten zien. de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht en grootste spaarinstelling van Gouda en omstreken). trek om 8 uur uit Waddinxveen. De werktijden zijn van 9 tot 12 en van 13 tot 17 uur. Men kan dus om on geveer 17.45 weer terug zijn. Het ziekenhuis verstrekt een warme maaltijd. Voor het werk wordt door de ziekenhuizen 6,- betaald, waarvan men 4,- ontvangt. De resterende 2 gulden zijn voor de organisatie bestemd, die hiervoor nog andere activiteiten gaat aanpakken. Uit de deelnemerslijst blijkt al, dat alle groeperingen in Waddinx veen enthousiast zijn voor „Een maal per maand”. Bovendien zijn het niet alleen de leden van de verschillende verenigingen, die zich als deelnemer opgeven, maar ook jongelui, die buiten het verenigings leven staan. Iedereen is welkom bij „Een dag per maand”, mits hij of zij maar Versailles: Broderie avondtoilet. Geborduurd met pailetten. (model Katoenshow 1964) Z Chenonceaux: Drie-delig ensemble. Lijfje geappliceerd met uitgeknipte bloemen van dezelfde stof. Jasje met roos gesloten. Blauwgroene Orbis- druk. (model Katoenshow 1964)

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1