Artistieke muts Bouw Be Fair en WSE vordert Gonwe-nieuws sdiaaktournooi HET ERFENISHUWELIJK Goed geoutileerd gebouw is eerste vereiste voor toneel en concert Eindelijk voetballen Tiende dam- en Biljarten Kramp leed nederlaag Volleybal Culturele Kring komt op gang Schaakrubriek BEMESTING VAN GAZON Donk bleef Kwiek net de baas WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 PAGINA 2 an Gebouw Inschrijving slu it Goed werk Volgend seizoen Advies over: is als P. Berg, er toestemming nodig voor ons huwelijk?” ri) door Henk Hoofdstuk 5 - Nr. 9 (wordt vervolgd) volgend seizoen minstens éénmaal per maand een goed toneelgezelschap of orkest naar Waddinxveen te halen, en programma’s te brengen, die op gelijk peil staan met die in de grote steden. 8 8 8 8 7 7 8 8 8 8 8 8 7 8 7 7 7 7 8 7 7 6 7 6 4 3 3 3 2 2 2 2 0 5 5 3 3 2 1 3 1 1 1 0 1 0 3 3 4 4 5 5 1 4 4 2 4 1 2 0 1 1 1 1 3 3 5 5 7 0 0 0 1 o 1 3 2 3 4 3 4 5 14 11 10 10 9 6 7 5 5 1 13 13 10 10 9 7 7 6 6 4 4 3 2 afgehaald Kerkweg, alle aan 0-1 0-1 0-1 1-0 0-1 1-0 1-0 1-0 0-1 1-0 0-1 1-0 2 3 4 4 3 2 3 1 1 1 2-0 2-0 2-0 2-0 1-1 1-1 1-1 I Men krijgt de indruk, dat het de bestuursleden van de Culturele Kring ernst is, hier ontspanning van goed gehalte te gaan brengen, in een daartoe geschikte ruimte. De bestuursleden van de nieuwe stichting realiseren zich maar al te goed, dat hun werk pas werkelijk van de grond zal kunnen komen, wanneer wij in Waddinxveen over een behoorlijk verenigingsgebouw zouden beschikken, met een ruime koffiekamer en een groot toneel. Men is dan ook vast van plan, de kennelijk in de ijskast verblijvende plannen voor ’n ’dorpshuis’ - althans de plannen voor de financiering daarvan - weer te ontdooien en aan te passen aan de werkelijke behoeften. Juist voor de Waddinxveners, die ’s avonds moeilijk naar Den Haag of Rotterdam kunnen gaan, en die het wat hun ontspanning betreft werkelijk van Waddinxveen moeten hebben, zal de nieuwe stichting goed werk kunnen doen. „Wij willen Waddinxveen wat leefbaarder maken,” zo vertelde ons één der bestuursleden, „zodat men niet met z’n auto of per trein door de mist heen hoeft, om iets goeds te zien en te horen.” H. KerverA. Doornhein W. van VuurenW. Verstoep W. van VuurenA. v.d. Starre 1-0 De afgebroken partijen C. van Putten-J. van Oort (0-1); M. J. v. d. Ham-A. Versluis (J-J) zijn ge ëindigd als tussen haakjes aange geven, zodat de wedstrijd tegen S. D.K. uit Rotterdam gelijk geëin digd is, dus 5-5. van Heeswijk In de strijd om het persoonlijk kampioenschap van de Verenigde Biljartverenigingen Gouda en om streken in de eerste klasse, waarvan vorige week in café Sport in Wad dinxveen de derde ronde is ver werkt, zijn nog slechts twee spelers ongeslagen. H. Hertog v,an Moer- kapelle weerstond namelijk T. van Roon (Cosy Corner) en Wim Rein- ders (Cosy Corner) zegevierde over Ben Kalmeyer (Donk). L. C. de Boer (Hof van Holland) behaalde zijn tweede zege en wel op Wim Oudshoorn (Sportief), terwijl de Moerkapellenaar R. Luitjes zich de meerdere toonde over J. Helmond van Donk. De belangrijkste middelen om het gazon in zo goed mogelijke staat te houden is naast een goede verzor ging vooral ook een goede bemes ting. Daarbij speelt ook de organi sche bemesting een belangrijke rol. Het verdient daarom alleszins aan beveling om zo spoedig mogelijk een verteerde hoeveelheid stalmest over het gazon te strooien. De grove de len die achterblijven kunnen dan in het voorjaar worden weggeharkt en eventueel in de bloementuin worden ondergespit. Wil men het gazon laten onder zoeken op de bemestingstoestand bij het Bedrijfslaboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oos- terbeek voor het verkrijgen van een bemestingsadvies voor de komende jaren dan is het heter het gazon eerst te laten bemonsteren voor de mest wordt aangebracht. Het staat vast dat men bij juiste bemesting en behandeling meer plezier van het gazon zal ondervinden omdat de grasmat sterker zal worden. Dit keer weer wat nieuws over de bouw sportaccomodatie van Be Fair en WSE. Vorige week zaterdag is er begunstigd door het fraaie weer heel wat werk verzet. Een dertigtal leden en donateurs van beide verenigingen hebben een drachtig een stoot in de goede rich ting gegeven. Zo zijn naast de be staande lichtmasten er een drietal bij geplaatst om ook op door-de- weekse avonden toch te kunnen werken. Ook a.s. zaterdag worden weer velen verwacht om een hand je te helpen. Onder andere moeten alle ramen en kozijnen van de timmerfabriek naar het bouwterrein vervoerd worden. Ook hiervoor geldt: „vele handen maken licht werk” De monorail gaat deze week weer naar Schiedam terug. Enorm veel gemak heeft men daarvan gehad; zo is er o.a. 5 ton ijzer mee getrans porteerd, 50 m3 grint, 80 m3 zand en niet minder dan 42.000 stenen. Het bleek onmogelijk, nog in dit seizoen een orkest of toneelgezel schap een avond naar Waddinxveen te halen. Bovendien is het bestuur v,an de stichting „Culturele Kring” van mening, dat juist de eerste keer iets bijzonders moet worden gepre senteerd, zodat de stichting meteen al een goede naam krijgt. Men is druk doende de evenementen voor het volgend seizoen vast te stellen. De stichting zal een beroep doen op „cultuurminnend Waddinxveen” om lid te worden van de Culturele Kring, tegen een jaarlijkse bijdrage van 3, in ontvangst kunt gaan nemen, als je tenminste voor die tijd getrouwd bent. Het lijkt inderdaad allemaal erg onwezenlijk, vind je ook niet?” Ze knikte. „En het gekke van dit alles is, dat aan vankelijk geen mens je gelooft, als je met dat ver haaltje aankomt. Zag je gisteren dat gezicht van die ambtenaar van de burgerlijke stand?” Kees knikte lachend. „Die dacht bij zichzelf: zijn die twee nu mesjokke of ben ik het?” Ze legde mes en vork neer en leunde achterover. „En wat had je nu gedaan, .als die man het niet geloofd had?” „Dan had ik hem geadviseerd: belt u notaris Bronk- horst maar even op. Die zal u een en ander wel bevestigen.” ,,’t. Is nog best mogelijk, dat hij het gedaan heeft.” „Ik hoop het.” antwoordde Kees. „Dan wordt er misschien de meeste voortvarendheid betracht. Want ik krijg de riebels al, als ik er aan denk, dat er voor het verstrijken van de fatale datum nog iets mis zal gaan.” Ze haalde haar schouders op en zoog vuur in de echter dat Be Fair soms zo slecht serveerde. De eerste set was 16 - 14 voor Be Fair; de tweede set werd eveneens door Be Fair gewonnen na een achterstand van 6 - 0 en wel met 15 - 13. Als .altijd kwam Be Fair er in de derde set pas echt in en won deze set met 15 - 3. Eindstand 3-0 voor Be Fair. Dit was tevens de laatste wedstrijd van dit seizoen voor de dames. Eveneens op 4 februari speelden de heren tegen Olympia. Het team kwam op volle sterkte uit en de heren wonnen dan ook heel gemak kelijk met 3-0. Er werd vooral goed opgebouwd in de eerste twee sets en via flitsende smashes van Bas en Huib werd de set gewonnen met 15-2. De tweede set werd eveneens met overtuiging gewonnen met 15 - 5. In de derde set echter waren de heren letterlijk en figuurlijk wat uit het veld geslagen. In deze set vielen wel klappen maar de heren stonden steeds achter, 5-4; 8-7; 11-8. Er werd bijzonder slecht geserveerd en rommelig gespeeld. Om de laatste punt 13 - 14) is vier maal gewisseld en uiteindelijk wist Jan met een keiharde serve die 15e punt te maken. Uitslag Be Fair - Olympia, 3-0. Er zit weer leven in de voetbal lerij. Vorig weekend zijn vooral in de K.N.V.B.-klasse weer talrijke wedstrijden gespeeld. Jammer dat de velden in de afdeling Gouda in de meeste gevallen nog niet be speelbaar waren; zodat men het be ter vond om het programma in zijn geheel nog een keer te verzetten. Maar we hebben goede hoop dat a.s. weekend de situaitie beter zal zijn en in ieder geval enkele wed strijden gespeeld zullen worden. Het programma luidt: Zaterdag voetbal Be FairJAC, 3.00 uur B’graven 2—Be Fair 2, 1.30 uur W’veen 2Sportlust 2, 3.30 uur RCV 2Schoonh. 2, 3.30 uur Be Fair 3Jod. Boys 4, 3.30 u. Sportlust 4—Be Fair 4, 3.30 uur Spirit 5Be Fair 5, 3.30 uur Zondag voetbal: Gr. AmmersWSE, 2.30 uur W’veenM’kapelle, 2.30 uur GDS 3—WSE 2, 12 uur De stichting „Culturele Kring” Waddinxveen, een onafhankelijke ver eniging, die beoogt het culturele leven in onze plaats te stimuleren, begint vorm te krijgen. Er is nu een bestuur gevormd, dat binnenkort in de open baarheid zal treden, wanneer het er om gaat, leden voor de nieuwe stich ting te winnen. Het is de bedoeling van het stichtings-bestuur, om in het Uitslagen: Gouwe 3-Boskoop 1 heren 7-0 GZC I-Gouwe I dames 9-1 Gouwe 4-B’graven I heren 2-1 Bekercompetitie: Gouwe I-Futen I dames 1-7 De dames hebben twee grote ne derlagen te incasseren gekregen weliswaar tegen veel sterkere te genstanders (GZC 1ste en Futen He klas), maar de trainingsuren vergeten de dames ook wel eens te bezoeken en misschien is dit ook wel een van de oorzaken. Je kon tenminste zaterdag tegen de Futen de dames die zaterdags wel trainen er zo tussen uithalen. Heren 3 en 4 hebben het tegen resp. Boskoop I en Bodegraven I wel goed gedaan. Henk van der Linde schijnt voor de meeste tegenstanders altijd nog een onoverkomen moeilijkheid te zijn en mede hierdoor kan het derde meestal wel op winst rekenen. Trouwens de veteranen zijn wel aan het woord want in heren 4 zorgde A. C. van den Bosch met zijn 48 jaren nog voor het winnende doel punt. Een compliment is zeker op zijn plaats aan die heren en een voorbeeld voor de jeugd. dat villaatje in Aerdenhout niet eens gaan bekijken?” Hij legde zijn vork neer en dacht na. „Tja, waarom niet? We zullen er natuurlijk niet in kunnen komen. Maar van buiten is er genoeg te zien. Ik denk wel, dat je toekomstige woning je zal meevallen.” „Toekomstige woning,” herhaalde ze, voor zich uit kijkend. „Als je nagaat, dat duizenden jongelui, trouwlustigen en verloofden, gehandicapt zijn, omdat ze geen vooruitzicht hebben op een huisje. En ons wordt zo maar een villa in de schoot geworpen. Ik ik heb mezelf gisteravond in bed in de arm geknepen. Ik wilde zekerheid hebben, of ik nu waakte of droomde.” Kees grinnikte. „En deed het pijn?” Ze nam een hap en knikte volmondig. „Ik was klaar wakker. Maar af en toe lijkt het me net een sprookje. Vind je dat gek?” Hij schudde zijn hoofd. „Welnee, mij lijkt het af en toe ook zo. Als je nagaat, dat ik vorige week nog rustig auto’s inreed in de fabriek. En een week later weet je, dat je een erfenis van een slordige vier ton Programma vrijdag 7 febr. a.s.: 9.45 uur OZV IGouwe II heren Zaterdag 8 febr. a.s.: 8 uur NeptunusZaandam I NeptunusGouwe I heren Hier volgen nog een paar datums waarvoor wij de belanghebbenden verzoeken om deze in hun agenda te noteren: Vakantieperiode zomercompetitie van 25 juli t.m. 9 augustus 1964. 13 juni Kringkampioenschappen waterpolo 27 juni 3 km zwemmen in Gouwe 6, 11 en 15 juli Kringzwemkam- pioenschappen. Onderstaande meisjes en jongens hebben ter gelegenheid van het 75- jarig jubileum van de K.N.Z.B. deelgenomen aan zwemwedstrijden en hierbij een goud of zilver ge haald: Voor goud kwam in aanmerking: E. Boonstoppel, M. van Ringelen- stein en J. Kraan. Voor zilver: H. Pijpers, J. Knaapen, J. den Adel, H. Kloet, van Bemmel, A. van A- merongen, J. van den Kloet en E. Janmaat. De speldjes kunnen worden bij A. J. Troost, alhier. In de afdeling B van de Verenig de Biljartverenigingen Gouda en omstreken leed het Sluisje een kleine nederlaag tegen Het Loze Vissertje uit Moordrecht, 3-5. H. Heuvelman was goed op stoot, 20 beurten, moy. 3.15. Heuvelman kwam tegen P. Verdoold (HLV) in 28 beurten remise overeen. In de inhaalwedstrijd tegen hekkesluiter VOG bracht Het Sluisje het niet verder dan een gelijkspel, 4-4. In de afdeling C stuurde Het Sluis je dat de leiding heeft, Het Loze Vissertje met een 6-2 nederlaag naar huis. Andere titelkandidaten lieten een steek vallen. Sportvrien- den-VOG werd een draw. Nu het tiende dam- en schaak- tournooi weer voor de deur staat, spreekt het bestuur van de Wad- dinxveense Schaakvereniging de wens uit, dat dit dam- en schaak- tournooi wederom een groot succes zal worden. Wij doen een beroep op Waddinxveense schakers om dit evenement deel te nemen. Uitslagen van de 19e en 20e ron de der onderlinge competitie 1963- 1964: woensdag 22 januari: A. VersluisJ. van Oort A. LittooijW. van Oort W. VerstoepA. Doornhein J. KleiwegA. Brouwer C. H. FaasTh. Verbree J. VisseJ. C. Adriaansen P. BroerA. van Dijken A. BrouwerJ. Kleiweg G. v.d. BergW. van Vuuren A. v.d. StarreW. Verstoep Woensdag 29 januari: J. van OortP. Perdijk P. Broer—W. van Oort geen cent meer op zak. Ik ben eens een keer, volledig blut - zonder één centime - gereisd van Luxemburg naar Haarlem. En v.an Haarlem lopend naar oom Klaas. Toen ik bij hem kwam, had ik zo ongeveer de geeuwhonger. Maar ik kreeg natuurlijk eerst het gebruikelijke speechje. En dan moet je met een lege maag, die schreeuwt om voedsel, tegenover hem zitten.” Ze lachte voluit. „Om te gillen. Hoe lapte je dat? Van Luxemburg naar Nederland?” Hij stak zijn duim omhoog. „Zó. Dat is een inter nationale taal. Ik had trouwens altijd geluk. Ik kreeg een lift tot Maastricht. Toen één tot Den Bosch. En nog een tweetal, voordat ik in Haarlem was. Al met al een kleine vier en twintig uur. Maar ik kwam er.” Ze keek hem bewonderend aan. „Nou, liften zal niet meer nodig zijn, als je je erfenis hebt.” „Vanzelf niet. We reizen meteen naar Clermont- Ferrand en dan zoeken we de mooiste, nieuwe Peugeot uit, die er van de band komt. Krijg ik vast voor elkaar als oud-employé. Hou je van autorijden?” Ze schoot opnieuw in een lach. „Mijn autoritjes Jonge meisjes zijn tegenwoordig bezeten van gekke mutsen en petjes. Als het moet, willen ze ze nog zelf breien of haken ook. Als het maar niet te lang duurt, want anders is de aardigheid er zó af. En als hij vuil wordt, die muts, dan moet hij niet zo bewerkelijk zijn, maar in een ommezientje schoon en droog. Da’s modern! Als ze voor hun muts dralon-wol nemen, zal hij bovendien niet vervilten en er ’vers’ blijven uitzien. Hier volgt het haakpatroon voor deze artistieke schoteltjes-muts, die versierd is met dolle pompoen. Neem 4 bolletjes dralon-wol, en haaknaalden nr. 6 en 4J. De steek is eenvoudig: met dubbele draad steken haken. Nu gaan we beginnen! Zet met haaknaald 6 vier losse steken in een ring op, en haak dan in deze ring zes vasten. Deze 6 steken vormen de hoekpunten van 6 cirkelsectoren. Deze sectoren zullen naar mate het werk vordert zes gelijkbenige driehoeken gaan vor men, die hun tophoek in hetzelfde punt hebben. Bij iedere toer aan deze zijden van de driehoeken steeds 1 steek meerderen, net zolang, tot iedere basislijn 15 steken breed is, en de gehele cirkel dus een omtrek van 6 x 15 steken beslaat. Het begint al ergens op te lijken, hè? Werk nu verder met haaknaald 4J. Als je de eerste keer rondgaat iedere 2de en 3de steek samenhaken, bij de tweede keer iedere 4de en 5de steek. Met de resterende 63 steken nog vier keer rondgaan. En nu nog even de laatste hand aan ons hoofd deksel leggen! Maak een fraaie pompoen (ook van dralon, natuurlijk!), en naai deze midden op de muts. Zo, en nu flaneren! Liefhebbers van dam- en schaak sport worden er voor de laatste maal op geattendeerd dat er tot zaterdag a.s. gelegenheid is voor inschrijving tot deelname aan het tiende dam- en schaaktournooi, welke wordt georganiseerd door de damvereniging Excelsior en de schaakvereniging WSV onder aus piciën van het sportweekbestuur. Men weet de adressen voor op gave? Voor dammen: C. H. Kramp, Henegouwerweg 50; voor schaken: W. van Oort, Jan Willem Frisoweg 29 en voor beide sporten: A. C. van den Bosch, leplaan 36. „De leeftijd van een vrouw schatten, is altijd ge vaarlijk werk,” beweerde Kees lachend. „Laten we zeggen: 22.” „Niet slecht geraden. Over twee maanden ben ik het.” „O ja, zeg,” schrok Kees eensklaps op, „heb je geen toestemming nodig voor ons huwelijk?” „Maak je geen zorg. Mijn beide ouders zijn dood en na mijn een en twintigste jaar heb ik natuurlijk geen voogd meer. Familie heb ik niet, behalve een nicht, maar daar kom ik toch nooit.” „Dan passen we mooi bij elkaar” meende Kees. „Ik heb ook geen familie meer. Mijn laatste bloed verwant is zes maanden geleden - op zeven dagen na - overleden.” „Maar hij heeft je dan ook goed bedacht,” schert ste ze. „Zeker,” antwoordde hij ondeugend, „behalve een slordige vier ton, ook een net, jong vrouwtje.” Ze lachte en keek hem uitdagend aan. „Wat is je meer waard? De vier ton of het nette, jonge vrouwtje?’’ „Wie kaatst, moet de bal verwachten,” antwoordde Kees kwasie-ernstig. „Met voorwaarden de vier ton, zonder voorwaarden het nette, jonge vrouwtje.” De lach op haar gezicht bestierf en ze stond eens klaps op. „Het wordt mijn tijd; ik moet gaan.” Kees rekende af en wilde een taxi bestellen, maar ze beweerde, dat het verstandig zou zijn niet te gekke bokkesprongen te maken, vóór het huwelijk gesloten is. „Je hebt nog geen erfenis, Kees, dus we kunnen best met de tram gaan.” Ze stond toe, dat hij haar naar huis bracht en de tramrit geschiedde zwijgend. Kees mopperde in stilte op zichzelf. Had hij zijn mond maar gehouden. Toen ze voor de huisdeur stond, nam hij haar hand en drukte die zacht. „Ben je nu boos op me?” vroeg hij, terneergeslagen. Ze lachte. „Welnee, hoe kom je erbij? Maar we moeten de eerste tijd een beetje op elkaar passen, begrijp je? Als we te hard van stapel lopen, dan kon ons huwelijk wel eens in brokken liggen, nog voor het gesloten is. En dat zou je toch niet willen?” Nee, dacht Kees, toen hij met de tram naar het hotel reed, dat wilde hij zeker niet. Maar drommels, het was zo’n lieve meid. De volgende dag waren haar papieren gereed. Kees stak ze ’s middags, toen ze elkaar ontmoetten, in zijn portefeuille, want het bewijs van goed gedrag moest dienen op de dag, dat hij zijn erfenis in ontvangst ging nemen. Terwijl ze in een goedkope gelegenheid zaten te eten, zei het meisje opeens: „Zeg, Kees, kunnen we In de 8e ronde kwam Kramp uit tegen de Damlust-speler Dr. Ken- tie. Na een gelijke stand van 16 om 16 zag Kramp een dam zitten. Er verdwenen 16 stenen van het bord maar helaas had Kramp niet ver genoeg gerekend want Dr. Kentie kon zijn dam direkt af nemen, en terwijl Kramp dacht een schijf te winnen kwam hij een schijf achter, zodat de eerste nederlaag een feit was. H. Boele kwam uit tegen P. Twigt, de kampioen uit Moordrecht. Na een goede stand ruilde Boele naar voren af en kon Twigt een schijf winnen. Boele dacht een vrije zet te maken en dan door te bre ken, maar dat had hij toch ver keerd gezien. In de eerste klas wonnen alle drie de Excelsior-spelers T. Driessen won van L. D. Breedijk, C. Stolker won van L. Vermeulen en A. A. Rietveld van P. Vink. In deze klas wordt vrijdag de laatste ronde ge speeld. De Langen uit Schoonho ven is kampioen geworden. De stand in de hoofdklasse volgt: H. J. v.d. Wouden A. M. den Ouden P. Twigt D. van Wijk D. van-Spengen C. H. Kramp Dr. C. M. Kentie G. P. v.d. Wouden A. Blok H. Boele S. M. van Eijk W. Groenendijk P. Schep De stand in de eerste klas is: J. de Langen E. Kijkuit F. Vink J. Nieuwenhuyzen A. A. Rietveld L. D. Breedijk T. Driessen C. Stolker L. Vermeulen P. Vink Voor het clubkampioenschap werd deze week de 19e ronde gespeeld, waarvan de uitslagen zijn: C. H. KrampT. Driessen F. M. P. JacobiT. Twigt B. van EijkA. Blonk H. BoeleT. v.d. Hek W. v.d. HeijdenF. van Eijk C. StolkerJ. de Heer D. ZwanenburgN.N. 0-1 afgebr. A. van DijkenA. Versluis afgebr. Th. VerbreeA. Brouwer J-J J. VisseJ. Kleiweg 0-1 sigaret, die hij haar had gegeven.. „Kom, geen zorgen voor de tijd.” Met de bus reden ze naar Aerdenhout. „We hebben de tijd aan ons zelf,” zei hij, toen ze ingestapt waren bij de Marnixstraat. „En met de bus zie je nog eens wat.” In de bus vroeg ze: „Weet je het adres wel uit je hoofd?” Hij keek haar lachend aan. „Nou, reken maar. Als ik vroeger platzak was, ging ik altijd naar oom Klaas. Dan hoorde hij mijn avonturen aan, schudde zijn hoofd en stak een zedepreek af. Zoiets als: wanneer zul jij nu eindelijk eens verstandig worden. Zwervers komen uiteindelijk als clochards terecht onder de bruggen van de Seine. Enzovoorts. Maar tenslotte kreeg ik weer enkele tientjes en begon ik weer van voren af aan.” Ze schudde haar hoofd. „Wat had je eigenlijk aan al dat zwerven?” „Misschien onrust in het bloed. Wie zal het zeggen? Maar ik voelde me altijd gelukkig. Zelfs al had ik Dinsdag 4 februari speelden de dames tegen Meteoor uit Hazers- woude. De wedstrijd had een wat vreemd verloop door een foutieve beslissing van de scheidsrechter in de eerste set. Er werd aan beide zijden hard gevochten. Bij Meteoor kwamen alle ballen als in paniek in eenmaal terug, terwijl Be Fair er een aanval van maakte. Hoewel geen wedstrijd van klasse (al is het dan tweede) was er toch af en toe wel eens volleybal te zien. Jammer beperkten zich doorgaans tot de bus. Taxi’s waren boven mijn stand.” Hij schoof wat dichter naar haar toe. ”Ik zal je rijden leren, je zult eens zien, hoe vlug je dat onder de knie hebt. En dan kunnen we elkaar aflossen.” Ze zuchtte. „O, Kees, je spiegelt telkens zulke fan tastische dingen voor m’n ogen. Het lijkt haast een sprookje.” Hij legde zijn hand op haar arm. „Hindert niet. Dan ben jij de sprookjesprinses. En ze leefden lang en gelukkig.” „Laten we dat tenminste hopen.” Van de bushalte was het nog een heel eind lopen. Tenslotte verzeilden ze in een bijzonder stille Laan, waar grote landhuizen stonden, ver van de weg af, met grote oprijlanen en keurig onderhouden parken ervoor. Bij een groot hek bleef Kees staan en wees naar een groot, grijs landhuis, dat zeker een dertig meter van de weg afstond. „Dat is je toekomstige verblijf, juffrouw Bergsma. Wat dunkt u? Zult u het er mee kunnen doen?” Ze staarde enige tijd met open mond naar het land goed. Bekeek de grote, goed onderhouden bloemen tuin, die aan weerskanten van de oprijlaan was aan gelegd en keek toen naar de jongeman. „Neeprevelde ze. Hij knikte lachend. „Toch is het zo. Hier woonde oom Klaas en deze villa met de inboedel, de tuin - apropos, er is achter het huis nog een grote boom gaard met heel wat vruchtbomen. Hij had een vaste tuinman in dienst, die dat alles onderhield. Minstens even oud als oom Klaas zelf was.” Hij probeerde het hek te openen, maar dat gaf niet mee. „Op slot. Nu ja, dat is te begrijpen. De sleutels zullen wel bij de notaris zijn. Laten we er maar eens omheen lopen. Hier is een smal paadje tussen het huis van de buurman en dit. Kunnen we de zaak van opzij ook bekijken. En wacht eens: achter de tuin is een poortje. Misschien kunnen we dat wel openkrij gen. Kunnen we alles van wat dichterbij bezien.” Ze volgde hem en vroeg: „Mag dat wel, Kees?” Hij grinnikte. „Als de toekomstige bewoner meen ik het recht te hebben, mijn bezit-in-spé te inspec teren. Komaan, er zal toch wel niemand zijn. Overi gens, we komen hier niet met verdachte bedoelingen.” Ze keek verontwaardigd. „Stel je voor. Daar zijn we te behoorlijke mensen voor.” „O zo. Maar, wat vind je ervan? Kijk, hier kun je de zijserre zien. En daarnaast is een wintertuin. Oom Klaas had altijd tal van uitheemse planten daarin staan. Hij was een kenner.” Jammer, maar het eerste tafel- tennisteam kon het net tegen Donk niet bolwerken. Ondanks goed spel van Bouter wilde het gelijke spel dat Kwiek toch wel verdiende niet uitkomen. De uitslagen zijn: KwiekDonk 4-6 Kwiek 2Vr. Schaar 2-8 Donk 4Kwiek 7-3 i

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2