Vlees werd steeds duurder Verkeerscursus P.v.d.l bespreekt nationaal inkomen KIEN A VOND voor pupillen en junioren I „Jonge Kerk44 luisterde naar interessante lezing Ledenvergadering »lll\ JLB1L BS Gasten ontvangen is altijd een hele „kunst” F ijfenvijftig jaar getrouwd Rassenvraagstuk Na hoge prijzen volgt automatisch groter aanbod Machine leest 36.000 adressen per uur Een electronische sorteermachine wordt thans in de Verenigde Staten beproefd, die de namen van alle Amerikaanse state en van 25 grote steden kan „lezen”. De machine is thans opgesteld in enkele grote Amerikaanse postkantoren en men verwacht, dat haar werkzaamheden een enorme tijdsbesparing zal op leveren. Het apparaat kan een snel heid bereiken van 36.000 envelop pen per uur. Slaagt de proef, dan zal de machine worden gebouwd die alle 552 postdistricten van de Verenigde Staten zal kunnen „le zen”, zodat het voorsorteren van de post geheel automatisch zal kunnen geschieden. Melk twee maanden vers houden 115 miljoen auto’s in de V.S. Veilig Verkeer overweegt vaste verkeersschool Optimisme voor de toekomst Varende tentoonstelling Modern pluimvee- bedrijf in Engeland Chr. Sportvereniging „BE FAIR” AJscheid aan Bloemendalers Over twintig jaar: Heerlijk gezond en FRA-VA-KO's WARENHUIZEN PAPIERBAKJES mooi bruin door Vit een plastic zak: Bemestingsmethode voor bomen Ilerv.oiiderwijzer P. de Lijster in april naar België hoogtezon PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 6 FEBRUARI 1964 iS I Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze I I Kleurenfoto’s Op de plaat Eind zoek Concert-programma Peil E.E.G. Televisie Melkprijs Blijf er bij Optimisme SPECIALE AANBIEDING het leplaan Eikenlaan 5 j Het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Waddinxveen, wil - zoals dat ook in andere plaatsen reeds gebeurt - in ons dorp een verkeers cursus organiseren, onder de titel V erkeerssleutel. Markt 5 - Gouwe 5 - Gouda Kerkweg 133 - Waddinxveen (plastic) voor 0,95 op VRIJDAG 7 FEBRUARI 1964, ’s avonds 7.15 uur in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Ook ouders hartelijk wekom. Maandag j.l. vierde het echtpaar P. Bras-Tom, woonachtig in een der bejaarden woning en aan de Prins Bernhardlaan, zijn 55-jarig huwe lijksfeest. De man is een echte Wad- dinxvener en is 74 jaar. De bruid is afkomstig uit Nieuwerkerk aan den IJssel en telt 77 lentes. Bent u een enthousiast amateur- fotograaf en maakt u dia’s? Begrij pelijk, dat u ook anderen wel eens van die dia’s wilt laten mee genie ten. Het beste kimt u dit dan van te voren met uw bezoek bespreken. Of u maakt er een gezellig dia-avondje van óf u houdt een ouderwetse praatavond. Vertoont u de dia’s, maak uw uitleg bij de plaatjes niet te lang en laat alleen de goede exemplaren zien. Probeer op verjaarsavonden het gesprek zo algemeen mogelijk te houden. Een groepje mannen dat de hele avond niet anders dan over auto’s praat en later nog eens over caravans, wordt niet door iedereen in de kamer gewaardeerd. Gaat u af en toe eens naast een ander zitten, betrekt u tante Marie ook in het gesprek en bemerkt u dat er iemand een beetje al te lang op zijn of haar praatstoel zit, be denk dan een charmante aanleiding om dat gepraat even te onderbre ken, teneinde daarna te proberen tot een ander onderwerp te komen. weer in Amersfoort wordt opgetre den; dat 1 oktober weer in de St. Joriskerk een uitvoering gegeven wordt; en dat het Kerstconcert voor Waddinxveen zelf ditmaal plaats vindt op donderdag 17 december. In Londen worden proeven ge nomen met een nieuw procédé om melk twee maanden lang vers te houden, zonder koeling en zonder iets uit de melk te nemen of er aan toe te voegen. Deze unieke behan deling is ontwikkeld door weten schapelijke deskundigen van de Express Dariy Company in Zuid- Engeland. Volgens de technische directeur van de fabriek is het pro cédé onder meer gebaseerd op in directe verhitting. Dr. Ashton schat dat indien alles bevredigend verloopt, de melk over ongeveer zes maanden na de ex perimentele periode in de handel zal worden gebracht. De nieuwe verhittingsmethode tast de kwaliteit van de melk, noch de smaak aan. De klanten zullen hun melk in gro tere hoeveelheden kunnen kopen, waardoor de dagelijkse bezorging overbodig wordt. Een tweede voor deel is dat het mogelijk wordt om de melk uit te voeren naar landen waar het niet mogelijk is verse melk te verkrijgen. Het is gebleken dat de zakjes bij warmte veel meer kunstmest af staan dan bij koud weer; dus dat er in de winter wanneer de bomen in rust zijn ook geen kunstmest wordt toegevoerd. Verder hangt het ook van het aantal gaatjes af, hoe snel de kunstmest verdwijnt. Met oudere bomen zijn ook proeven aan de gang, in dat geval worden 5 a 6 pakjes rond de stam begraven. De groei was een stuk beter en er was geen sprake van zoutschade. Mo menteel is het hele idee nog in het proefstadium. Voorzitter A. Kooyman opende de bijeenkomst. Hij noemde het afgelo pen jaar één van de drukste studie- j.aren, die ooit meegemaakt zijn. Hij herinnerde aan enkele hoogtepun ten die Vox Jubilans in 1963 heeft meegemaakt, zoals het jubileum van Mar. Egberts, de dirigent. Ook de grammofoon-opnamen van het kerkkoor werden weer een succes, ook zakelijk gelukkig, hetgeen de kas van het koor uiteraard ten goede kwam. Er is al weer een nieuw contract met de grammofoon platenmaatschappij gemaakt, waar door de opnamen ook in 1964 weer verzekerd zijn. Een nieuw systeem voor het ge ven van kunstmest aan pas geplante bomen komt uit de U.S.A. Men doet een 50 tot 100 gram van een meng sel van water en kunstmest in een plastic zakje, sluit dit af, prikt er met een speld twee of drie gaatjes in en legt het 10-15 cm diep en 25-30 cm naast dé boom in de grond. Op deze manier wordt het zakje een zelfvoedingssysteem, dat de jonge boom of struik snel aan de groei brengt en wel gedurende vijf jaar houdt. Het idee is uitgedacht aan de Universiteit van Wisconsin. Over twintig jaar moeten er in Amerika wegen zijn voor 267 mil joen mensen met 115 miljoen per sonen- en vrachtauto’s. Bij deze stormachtige ontwikke ling is het volgens de Amerikaanse verkeersautoriteiten niet mogelijk het wegenbouwprogramma daar mede geheel gelijke tred te laten houden. Wél zal het nieuwe inter statelijke verkeersprogramma, dat 66000 km aan nieuwe wegen omvat, een gunstige invloed hebben. Dit netwerk is thans voor 40 procent gereed en zal tegen 1975 voltooid zijn. Negentig procent van alle ste den met meer dan 50.000 inwoners zullen dan onderling verbonden zijn. Er komen geen gelijkvloerse kruisingen op deze 4-, 6-, en 8- baans wegen, terwijl geen enkele winkel, motel of benzinestation langs deze wegen wordt gevestigd. Deze worden op de secundaire aan sluitende wegen geprojecteerd. Hoewel dit wegenplan niet meer dan 1 procent van het totale wegen net omvat, is het bestemd voor 21 procent van het totale vervoer. Het hoofd van de Eben Haëzer- school, de heer P. de Lijster, is door de inspecteur voor het onderwijs uitgenodigd, deel te nemen aan een Belgisch onderwijscongres, dat in april (in de Paasvakantie) in Brus sel gehouden zal worden. Op kosten van het ministerie van O. K. en W. zal de heer De Lijster vijf dagen in de Belgische hoofd stad verblijven, om het congres bij te wonen, dat zal gaan over de pro blemen van de basis-school in ver band met de aansluiting op lager- en voortgezet onderwijs. De basis school is uiteraard een Belgische instelling, die ongeveer met onze lagere school te vergelijken is. Ver schillende hoogleraren zullen over dit onderwerp inleidingen houden. Spreker bracht een duidelijk on derscheid aan tussen wat hij noem de „politieke apartheid” én „apart heid als levenshouding”. „Als we de politieke apartheid theoretisch bezien dan kunnen we daartegen weinig bezwaren naar voren brengen, want dit heeft tot doel de afzonderlijke, zelfstandige, eigensoortige ontwikkeling van de verschillende rassen naast elkaar, elk in eigen land of woongebied. Als dit plaats vindt met wederzijds volledig goedvinden zonder intimi datie, dan is daar tegen weinig in te brengen,” aldus de heer De Kok. „Maar de schoen wringt daar, waar de huidige regering van Zuid- Afrika niet bereid is tot samenspre- king met verantwoordelijke organi saties uit de niet-blanke bevolkings groepen. De regering Verwoerd legt eenvoudig haar beleid op met haar strenge apartheidswetgeving. Wel heeft deze regering al veel ge daan tot opheffing van sociale wan toestanden onder de Bantu’s,” zo zei de heer De Kok. Vervolgens stond spreker stil bij de apartheid als levenshouding. Deze werd door hem sterk afge keurd. Als de blanke elk contact wil vermijden met de andere rassen, dan ligt daarin opgesloten de Kaïns- houding van „ben ik mijn broeders hoeder”. De kleur grens mag nooit absoluut zijn. De blanke ontmoet de „De besteding van de groei van het nationaal inkomen,, is de titel van een rapport van de Wiardi Beckmanstichting, verschenen in de serie „Om de kwaliteit van het bestaan”. Drs. R. de Rooi, mede werker van de Wiardi Beckman stichting, zal dit rapport bespreken en toelichten tijdens een bijeen komst van de P.v.d.A„ op dinsdag 11 februari a.s. in hotel „de Unie”. Exemplaren van het rapport zijn bij de secretaris verkrijgbaar, (Anna van Saksenstraat 3). De bijeen komst begint om 20 uur. Graag zouden wij een overzicht geven van de thans geldende con sumentenprijzen voor vlees en vleeswaren, maar ieder weet, dat daar het eind van zoek is. De prij zen wisselen van winkel tot winkel en bij een eenvoudig en veelge vraagd artikel als b.v. doorregen of magere runderlapjes, of zelfs bij doodgewoon spek, variëren ze. Voor een deel is dat terug te voeren op de kwaliteit van het eenmaal inge kochte dier of de delen daarvan en voor een ander deel op de werkwijze van de slager. Over het concert-programma kon de voorzitter ook al iets zeggen, hoewel het gehele jaar nog niet is ingedeeld. Op 2e Paasdag treedt het koor op in de St. Joriskerk te Amersfoort. De koorleden dineren na afloop ergens op de Veluwe. Hoewel er al achttien uitnodigin gen voor uitvoeringen van Vox Ju bilans zijn binnengekomen, heeft het bestuur van het koor nog niet helemaal willen beslissen, om t.z.t. de beste kansen voor goede uitvoe ringen te kunnen uitkiezen. Wel is al vastgesteld, dat 4 augus tus in de Nieuwe Kerk van Katwijk wordt gezongen; dat 3 september „Blanke maakt begrip ’ras’ tot een noodlot.” Dit was de hoofdge dachte die tot uiting kwam in een lezing van de heer T. de Kok, vorige week gehouden voor een groot, aan dachtig gehoor van de vereniging „De Jonge Kerk” van de Hervormde kring „Wet en Evangelie”, alhier. Naar wij vernemen heeft het be stuur van de Waddinxveense afde ling van het Verbond voor Veilig Verkeer, contact opgenomen met het hoofdbestuur van het Verbond in Hilversum, om na te gaan, of het mogelijk is in Waddinxveen tot een vast jeugdverkeersschool te komen. Men kwam tot dit besluit, nadat de Waddinxveense schooljeugd in de praktijk kon kennis maken met dit nieuwe systeem van verkeers- onderwijs in de Citosa-garage, waar een transportabele jeugdverkeers school enige tijd stond opgesteld. Wanneer wij in Waddinxveen tot een vaste jeugdverkeersschool zou den kunnen komen, zou deze zeker veel nut kunnen afwerpen bij het verkeersonderwijs, dat reeds wordt gegeven. Ook met het gemeentebestuur zal de plaatselijke afdeling contact op nemen. Zoals men zich zal herinneren, heeft het Weekblad indertijd ge pleit voor het aanwijzen van de rolschaatsbaan als ondergrond voor een vaste jeugdverkeersschool. Dit plein zou dan toch nog ten nutte van de Waddinxveense jeugd kun nen komen, waarvoor het indertijd ook is aangelegd. De ledenvergaderingen van „Vox Jubilans” zijn altijd druk bezocht. Dat betekent, dat alle leden van dit actieve, en alom bekende zangkoor, zich ook ten naaste betrokken voelen met de gang van zaken in het koor, wat de verenigingskant betreft. Van de 110 leden waren maandag j.l. in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan maar liefst 105 aanwezig. Wel een goede opkomst dus. Deze Verkeerssleutel is een alge mene verkeerstheorie voor iedere weggebruiker, geschreven in een voor ieder verstaanbare taal. Deze theorie bestaat uit 6 hoofdstukken, terwijl elk hoofdstuk eindigt met een vragenlijst, welke thuis wordt ingevuld met als gevolg, dat in de huiselijke kring over verkeersvra- gen en -situaties gesprekken ont staan, die dikwijls tijdens de vol gende toelichtingsavond voortgezet worden. Na beëindiging van de Verkeers- sleutel-avonden kunnen de deelne mers deelnemen aan een schrif telijke verkeerssleutel-test, welke onder toezicht dient te worden gehouden. De geslaagden ontvangen het Verkeerssleutel-certificaat met bijbehorend draagsleuteltje. „Nog maar enkele uren en u bent geen inwoner van Waddinxveen meer maar Gouwenaar. De meesten uwer zullen dit niet betreuren daar u bijna geheel op Gouda was geori ënteerd wat scholen, kerken en verenigingsleven betreft. Voor het gemeentebestuur van Waddinxveen bent u gemakkelijke en goede in woners geweest. Ik kan dan alleen maar de gemeente Gouda - en spe ciaal mijn collega mr. dr. K. F. O. James - gelukwensen met deze nieuwe inwoners. Het betekent voor Gouda alleen maar winst. U zult met uw nieuwe gemeentebestuur een hechter contact krijgen daar Gouda van velen uwer grond moet kopen om de woonwijk Bloemen- daal te bouwen. Ik hoop dat u be grijpen wilt, dat dit nodig is en dat u alle mogelijke medewerking aan dit plan zult geven. Mocht u ooit nog een beroep op uw „oude” ge meentebestuur doen om medewer king voor een nieuw bedrijf of anderszins dan bent u bij mij steeds van harte welkom en zal ik u gaarne adviseren”, aldus de burge meester. Bantu dan alleen in de verticale verhouding van baas-knecht, een openhartig gesprek is dan uitgeslo ten. De voornaamste aanklacht tegen de blanke is, dat hij door de sociale scheiding geen besef heeft van wat er leeft in het hart van de Bantu. De eenheid geslacht worden. Uit de bespreking die op de lezing volgde bleek de grote belangstelling voor dit moeilijke probleem. „De Jonge Kerk” mag terug zien op een leerzame en interessante avond. Het Amerikaanse tentoonstellings schip ’’Tradefair” heeft de haven van New York verlaten voor een wereldreis, waarbij 32 landen zul len worden bezocht. Het doel van de reis is het be vorderen van de handel tussen de landen, die het schip aandoet en de Verenigde Staten, met het oog waarop het de producten van de belangrijkste Amerikaanse indu strieën aan boord heeft. Men raamt, dat elk jaar ongeveer een miljoen zakenlieden de ten toonstelling zullen bezoeken, met een gemiddelde van 4000 a 5000 be zoekers per dag. stuk door loopt te presenteren? Een geslaagde avond hangt heus niet af van het aantal aangeboden versna peringen. Verspil op feestdagen niet al uw energie aan het begin van de dag, maar probeer fit genoeg te blijven om ’s avonds ook nog een goede gastvrouw te kunnen zijn. De veehouders worden op het ogenblik met een ietwat scheel oog aan gezien door de rest van onze bevolking vanwege de vleesprijzen, die inderdaad in de laatste maanden sterk gestegen zijn. De slager kan zich bij het publiek verontschuldigen door te wijzen op zijn inkoopprijzen; hij heeft direct contact met dat publiek, de veehouder niet of althans bijna niet. Wat zijn de oorzaken van die hoge vleesprijzen en profiteert de veehouder daar nu echt zo sterk van of niet? vleeswaren in een groot Europees gebied, de E.E.G. Er wordt zelfs af en toe al in ons land ingevoerd. In dat gebied hebben wij grote en kleine, doelmatige en achterlijke bedrijven. Als het nu blijkt, dat men door middel van de vleesprijzen geen correctie kan uitoefenen op de grootte en de doelmatigheid van die bedrijven (juist omdat de factor arbeid zo weinig meespeelt), dan zal men die toestand moeten aan vaarden. Pas als de vleesprijzen zó zouden stijgen, dat van onredelijke winsten zou worden gesproken, dan zou in grijpen van bovenaf gerechtvaar digd zijn. Zo ver zijn wij nog lang niet. Zo ver komt het, wat de var kens betreft, nooit. De kwestie is, dat een varken zich zó snel verme nigvuldigt, dat zeer goede prijzen bijna onmiddellijk gevolgd worden door vergrote produktie. Vandaar dat het produktschap voor vee en vlees besloot de zaak voorlopig te laten zoals zij was. De veehouders zullen dit toejuichen. Onze vleesprijzen bewegen zich in de richting van het prijspeil van de E.E.G. Ze zijn heus nog niet hoger. Het is echt nog niet zó ver, dat wij de Belgische en Duitse grens overwippen om daar eens goedkope biefstukjes of runderlappen of wat dan ook in te slaan. Nu kan men de vleesprijzen drukken, door de uit voer te belemmeren. Dat kan nog altijd, zelfs in de E.E.G. Zo is in België b.v. de varkensuitvoer tijde lijk gecontingenteerd, d.w.z. aan vastgestelde -hoeveelheden gebon den. Natuurlijk zou dat in Neder land ook mogelijk zijn. De vlees warenindustrie heeft daar al op gewezen. Bij het fokken en mesten van varkens komt het vooral aan op vakmanschap en kijk op de dieren. Daarnaast spelen nog andere facto ren mee. Maar als consument vraagt naar de goedkoopste en doelmatig ste wijze van vleesproduktie en het blijkt dan, dat dit in ’t klein bijna even goed kan als in het groot, dan moet men die kleine produktie aan de kleine man gunnen. Hij wordt toch zeker niet gesubsidieerd? En voor de rest: er is nu bijna een vrije uitwisseling van dieren, vlees en Bij Nottingham wordt momenteel een pluimveebedrijf gebouwd voor 10.000 kippen met een totale pro duktie van 20 miljoen eieren per jaar. Als gevolg van de ruimte- besparende inrichting heeft het be drijf een oppervlakte van slechts 2 ha. De inrichtingskosten bedragen (omgerekend) ca. 11,per hen. Alle werkzaamheden, inclusief het transport van voer en van mest, verlopen precies volgens tijdschema en worden vol automatisch uitge voerd. Het eerste reeds in gebruik genomen gebouw met hooibatterijen (vier verdiepingen) heeft een grond oppervlakte van ca. 43 x 10 m en huisvest 10.000 hennen. De venti latie van de kooien geschiedt op volkomen moderne wijze. In een afscheidsbrief heeft de burgemeester van Waddinxveen zich 31 januari j.l. tot de bewoners van Waddinxveen gewend, die door de grenswijziging te middernacht (1 februari) Gouwenaar werden. De heer C. A. van der Hooft schreef: Het is niet eenvoudig een goede gastheer of een goede gastvrouw te zijn. Kijkt u een beetje verwonderd? Dan denkt u zeker aan die laatste keer toen Gré en Wim op bezoek waren. Gré en Wim, die van de zomer op hetzelfde terrein als u kampeerden, die u af en toe nog wel eens ontmoet en waar u een vrij geregelde briefwisseling mee onderhoudt. Ze hebben vier kinderen en u heeft er drie. Ze hebben hobby’s net als u, ze hebben hun moeilijkheden net als u, ook zijn ze ongeveer even oud als u. Nee, als u Gré en Wim op visite krijgt, dan zijn er geen problemen, natuurlijk niet. Dant bent u, heel gewoon en vanzelfsprekend, precies als gastheer of gastvrouw zoals u hoort te zijn. Dan zijn er geen hiaten in het gesprek, uw bezoek verveelt of ergert zich niet, de stemming is prima. Maar ook de Janssens komen wel eens. De Janssens zijn een zaken relatie en u kunt er niet zo heel erg goed buiten om ze niet af en toe eens te vragen. Persoonlijke contac ten zijn er eigenlijk niet. Hoe moet u het de Janssens aan genaam en gezellig maken? En wat is uw taak als u een kamer vol verjaarsvisite hebt en hoe lost u alles op als er toevallig twee heel verschillend gestemde echtparen even bij u langs komen lopen? Misschien hebt dit probleem nog nooit als probleem gezien en mis schien hoeft dat ook niet bij u. Maar u hoort toch niet tot die mensen die, visite of geen visite, de televisie de hele avond maar aan laten staan? Komt uw bezoek spe ciaal om het programma te zien, omdat ze zelf geen toestel bezitten, ja dan is het natuurlijk iets anders. Krijgt u geheel onverwachts be zoek en wilde u nu net dolgraag even naar een bepaalde uitzending kijken? Niemand mag het u kwalijk nemen als u dat zégt en de bezoe kers vraagt of ze ook mee willen kijken. Vóór en na dit ene pro- gramma-onderdeel zal er dan toch nog gelegenheid zijn voor een ge zellig babbeltje. Op de rundveebedrijven tobt men al enkele jaren met lage melkprij zen. Het is zelfs zó erg geweest, dat men in het noorden staking van de melkaflevering overwoog. Er is nu verbetering ingetreden en bij vrije wedijver met de andere Europese landen is er voor melk en zuivel wel een goede toekomst weggelegd. Misschien zelfs wel wanneer de hui dige consumentensubsidie van 40 miljoen gulden op de margarine ge handhaafd blijft. Dat die subsidie de boterprijs drukt en dus de vee houders benadeelt, is moeilijk te ontkennen. De hoge vleesprijzen zijn tevens veroorzaakt door een aanzienlijk hoger verbruik. De Euro- markt kan zichzelf bijna geheel voorzien van rundvlees, maar er is een verschuiving naar de betere kwaliteiten. Vandaar dat het „vet- weiden” van oude koeien sterk ver mindert. Zulke dieren groeien niet meer, d.w.z. zij vormen geen spie ren, dat is vlees. Zij kunnen alleen nog vet aanzetten. En rundvet is geen gevraagd artikel. De veehouders hebben geleerd kalveren en jongvee te mesten. Nu leveren zij goed vlees. Dat wil het publiek nu eenmaal. Maar dan is het logische gevolg, dat de prijzen stijgen. Is er veel bezoek en helpt een gedienstige vriendin, zuster of schoonzuster met inschenken, .af wassen of presenteren, blijft u dan niet langer dan nodig is met haar in de keuken praten. De overige visite in de kamer heeft ook recht op uw aanwezigheid. Zet op de avond, dat u bezoek verwacht, de kopjes, schoteltjes en schaaltjes van te voren klaar. Het is prettig als u niemand tijdens het gesprek behoeft te storen. Weet u, dat veel mensen het prettiger vin den als u gezellig aan de gesprek ken deelneemt, dan dat u aan één Grote intensiteit en groot be- tralingsveld. Ultraviolet en infrarood ge combineerd. Raadpleeg uw arts voor een juist gebruik. Er zijn er al duizenden in gebruik. Kijk maar eens naar die mooie bruine gelaatskleur. PHILIPS 154,— HANAU 85,— van het menselijk moet duidelijk gesteld Het verslag van de penningmees ter was vol optimisme. Er bleek een batig saldo van 900,- te zijn. Ook het verslag van mej. Coby Bot, leidster van het jeugdkoor klonk blijmoedig. Het jeugdkoor beschikt eveneens over een gezonde kas. De contributie werd van 0,45 per week verhoogd tot 0,50 per week, de 10 pet. waaraan wij zo langzamerhand al gewend zijn ge raakt en waaraan ook Vox Jubilans niet kon ontkomen. Tijdens de bestuursverkiezing zijn alle bestuursleden, die aan de beurt van aftreden waren, herkozen: W. Burger, 2e voorzitter; A. van Geme- ren, alg. secundus; mej. N. Struik, secretaresse; mej. A. Noorlander en mej. M. de Wit, leden. De tweede voorzitter bracht dank aan voorzitter Kooyman voor het vele werk, dat deze weer voor Vox Jubilans in 1963 heeft verricht en schonk hem namens de leden een mooie bloembak. De collecte ten bate van jeugdkoor bracht 48,- op. Na de pauze stond het programma in het teken van „vrije bijdragen” op muzikaal- en toneelgebied door de leden van het koor.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3