van Gouwe-nieuws HET ERFENISHUWELIJK Programma 9.H00GEND00RN Alleen WSE bleek geen nadeel overwintering te hebben Lezers schrijven.. Zowel Be fair, Waddinxveen enRCP incasseerden verlies Bronchi letten UW WADDINXVEENS SPORTNIEUWS HUWELUKS REPORTAGE Be Fair- JFSE Geen woorden maar daden S REPORTAGES VORK- EN LEPELBAK FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN WSE-WIEUWS Pracht handen en nimmer ruw of schraal Tube.i.w-w» Hamea-Gelei Gr. Ammers- WSE 2-4 Ds B. Koekkoek neemt beroep aan Zondagmorgen kon in de Geref. IHHMIUVN Spreekuur voor woningzoekenden Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze PASSAGE 143 TEL:Z477 WRDDINXVEEN Zn. Kleuterschool „Hummeltje44 IS By ONS INGOEDE HANDEN PASSAGE 143 TEL:Z477 WRDDINXVEEN ■TUIN’BlLOIEMen (ÊIRAS- ■X-acLcxi. Uitgesteld Geslaagd Nieuw clubhuis j voor de Paddestoel Beis naar Engeland Bejaarden middag Bs. van Bijk sprak voor C.B.T.B. WIK weer actief Jonge Kerk-avond 383 inwoners zoeken woning in W’veen 1 1 j r WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 13 FEBRUARI ’64 PAGINA 2 leplaan (foto Sjaak Noteboom) IR Heeswijk DD Hoofdstuk 6 - Nr. 11 H ALLES VOOR UW DIEREN JJ j TEL-2203 - WRDDINXVEEN ZUIDKRDE Z9 portemonnaie kijken en tegenwoordig vergis je je te vaak in de mensen, dus ik kan op geen stukken na beoordelen, of u er de centen voor zult hebben. Maar op een ton kunt u wel rekenen.” (wordt vervolgd) DE PRIJZEN (I) Gaarne wil ik gebruik maken van uw uitnodiging, gedaan in het Weekblad van 27 januari j.l. om onze mening te geven betreffende de vraag of het leven in „de grote stad” nu werkelijk zoveel goedkoper is. Zonder nu direct alle winkeliers over dezelfde kam te scheren (want gelukkig bestaan ook hier nog goede uitzonderingen) en zonder opsomming van allerlei voorbeelden, zijn wij in de jaren dat wij hier wonen toch wel tot de conclusie gekomen, dat de prijzen Het voetbalprogramma voor a.s. weekend luidt als volgt: Volledige uitslagen: Zaterdagvoetbal Be Fair—JAC 1-5 W’veen 2Sportlust 3, 1-5 Be Fair 3Jod. Boys 4 2-3 RCV 2—Schoonh. 2 0-11 Spirit 5—Be Fair 5 1-10 Zondagvoetbal: Gr. AmmersWSE 2-4 W’veenMoerkapelle 1-2 GDS 3—WSE 2 5-7 2-0 0-2 ?-0 0-2 1-1 0-2 2-0 1-1 0-2 SIWM I SPECIALE AANBIEDING grote maat voor f 1,30 SPECIRRLZRRK iiiiiiiiniiMiMiHiiniiHiiiHiininiiiiiiiiiiiMiniiiiiiiiiiituiiiiuiunniiiiimiiiiiiniiHiiiiiiin Eikenlaan door Henk van De stichting voor Chr. Nationaal Kleuteronderwijs hoopt vrijdag a.s. haar derde kleuterschool te openen. Aan de Jan Willem Frisoweg is een nieuw gebouw verrezen waar de kinderen in zonnige lokalen naar hartelust kunnen spelen. Vanaf september is de school gestart in het padvindershuis aan de Maurits- laan. De nieuwe school is alweer bijna vol, nog maar enkele kinde ren kunnen geplaatst worden. Voor dezelfde stichting zal ook nog een nieuwe kleuterschool gebouwd wor den achter de Oranjelaanschool. De leden worden er op attent ge maakt dat de buitentraining weer begonnen is. De trainer rekent der- Kees grinnikte verlegen. „U gelooft ons natuurlijk niet, als ik beweer, dat we in het minst geen kwaad in ons schild voeren. Werkelijk, we wilden alleen het huis maar even bezien. Van buiten natuurlijk.” Hij keek nog eens en begon gemoedelijk te lachen. „Nu ja, we kunnen er een hoop woorden over vuil maken, maar daar is het veel te mooi weer voor. Laten we aannemen, dat u beiden een rustig plekje zocht, een heel rustig plekje, liefst niet al te dicht bij de bewoonde wereld. En dat u daarom het oog hebt Laten vallen op deze boomgaard. Het hek is niet be paald nieuw, dat moet ik toegeven. U brengt me met een op een idee. Ik 'zal er vandaag of morgen een nieuw slot in laten zetten. Dat blijkt wel nodig te zijn. Ik moet u evenwel teleurstellen. U bevindt zich op verboden terrein, op particulier terrein namelijk. Ik ben ook jong geweest en misschien heb ik in mijn jeugd ook wel eens iets gedaan, dat niet bepaald toe- Wegens zijn zilveren dienst- jubileum is de heer H. Lief- tink deze week hartelijk' gehuldigd in het gemeente huis. Maar de huldiging was meteen een afscheid, omdat de heer Lieftink, die bij het gas- en waterleidingbedrijf werkte, uit Waddinxveen gaat vertrekken. Hij is benoemd tot technicus bij de gemeente Hellendoorn. De burgemeester, wethouder Venema, directeur Kraneveld en de heren Sikkema en Hof-- man voerden het woord. De foto toont wethouder Ve nema, die mevrouw Lieftink bloemen aanbiedt. Links de heer Lieftink. Zij willen de consument aansporen niet zó maar te kopen, maar vooral eerst de prijzen te vergelijken, want elke ondernemer kan wel zijn prijs verhogen, maar hij kan niemand dwingen zijn duurdere produkt te kopen. H KUNSTMESTSTOFFEN - POTGROND jZj COMPOST WBESTRMOINGSMIDPEIEN Een met invallers spelend Groot Ammers kon zich in de eerste helft in evenwicht houden, hoewel toen al bleek dat er in het spel van WSE meer lijn zat. Door de goed spelende midvoor Van der Starre veroverde WSE spoedig na de af trap een voorsprong (0-1). Bij Groot Ammers moest het hoofdzakelijk van midvoor Van der Vliet komen. De gelijkmaker was zijn werk (1-1). WSE nam voor de tweede maal de leiding, nu door Van der Sluys (1-2). Prompt schoot Van der Vliet aan de andere kant weer raak (2-2) Toen de sterkere Wadinxveners in de tweede helft voor de derde keer voor kwamen te staan, dank zij Van der Starre (2-3), moest Groot Ammers het antwoord schuldig blij ven. De thuisclub had ook nog de pech, dat spil Elshof moest uitval len. De hattrick van Van der Star re velde definitief het vonnis over Groot Ammers (2-4). Eindelijk, de bal is dan toch in het vorig weekend weer aan het rollen gebracht. Bekijken we de uitslagen van deze hervattingswedstrijden, dan krijgen we nu niet direct de indruk dat de Waddinxveense voetballers hebben staan trappelen om weer aan de slag te gaan om alle opgekropte energie op de tegenstander bot te vieren, met ’t logisch gevolg forse voordelige uitslagen. Althans het is er niet uitgekomen. Alleen WSE maakte een uitzondering, want Groot Ammers ondervond aan de lijve dat de Waddinxveners na de overwin tering nog goed zijn voor een fraaie zege. Waddinxveen-zondag bleek evenwel niet in staat tot daden, want Moerkapelle won met een coal verschil. Be Fair bleek ook niet aan kracht gewonnen te hebben, want JAC zegevierde met ruim verschil. Zowel Waddinxveen als RCV kwamen niet op het programma voor. Uitslagen: OZV IGouwe II 2-1 Neptunus IGouwe I 1-5 Heren I heeft in de tweede ronde van de bekercompetitie een stevige overwinning op Neptunus Zaandam behaald. Een vier helften durende wedstrijd waarin Gouwe gestadig de voorsprong vergrootte. De vijf doelpunten kwamen ook allemaal van verschillende handen, te weten Hans Brok, Kees van Mourik, Eef Overdam, Piet de Graaff en Arie Troost valt nog te vermelden dat Kees van Tilburg en Arie Troost resp. Leen Sol en Huug Boonstop- pel vervingen en dit op een waar dige wijze deden. Alleen de rou tine van de ouderen zullen ze nog moeten krijgen, maar dat komt wel met de jaren. In de volgende ronde moet Gou we naar HVCB in Haarlem op een nog nader vast te stellen datum. Mochten ze ook hierdoor komen dan is de volgende tegenstander Robben I uit Hilversum. Verdere wedstrijden zijn er deze week niet alleen de meisjes en de dames hebben van GZC een uitno diging gehad voor een tournooi op woensdag 19 februari a.s., aanvang 7.30 uur. halve dat allen hun plicht zullen verstaan en deze gelegenheid met beide handen zullen aangrijpen. De toto gaat nu ook weer nor maal functioneren, zodat de reser- ve-formulieren geen waarde meer hebben. Zondag a.s. geldt weer het normale toto-formulier (nr. 23). Mocht men er nog geen bezitten dan kan dit worden bekomen op de bekende adressen. Houden allen er rekening mee, dat er volgende week donderdag avond weer een contactavond is in het R.K. Verenigingsgebouw? Een veertigtal leden van Be Fair en WSE, waaronder ook een aantal donateurs, hebben j.l. maandag avond hard, maar met plezier ge werkt om de 23 m3 beton op de bestemde plaats te storten en wat dan ook gelukt is. Om even na zes uur werd de eerste bak gevuld met twee krui wagens grint, één kruiwagen zand en een baal cement, met het nodige water, en al gauw reden- de krui wagens naar de putten van storting. Om elf uur was het karwei „ver sierd” en konden allen op een wel bestede avond terug zien. De K.A.B. afdeling Waddinxveen deelt mede, dat de jaarvergadering van donderdag 13 februari (heden), wegens kerkelijke plechtigheden tot nader aankondiging is uitgesteld. Ze bleven staan en keken door de haag naar het grote huis. „Zeg, dat is geen huis meer, dat is een paleis,” riep ze vol bewondering uit. „Oké, dan word jij de koningin. Vorstin Jo de eerste, ’t Klinkt nog niet eens gek.” Ze schoot in een lach. „En jij de prins-gemaal zeker? Of de koning zelf?” Hij haalde zijn schouders op. „Wat u maar wilt, majesteit. Ik ben een gemakkelijk mens. Als je van mij maar nooit vraagt om het gras te maaien of zoiets, want daar heb ik wel zo’n broertje aan dood „Heb je een hekel aan werken, Kees?” Hij schudde beslist zijn hoofd. „O nee, beslist niet. Vraag het maar aan m’n bazen in Clermont-Ferrand. Ik werkte daar al ruim twee jaar. En ik weet zeker, dat ze tevreden over me waren, anders was ik al lang op straat gezet. Maar niet alle werkjes vind ik aangenaam zie je?” Al pratende, waren ze aan de achterkant van de grote boomgaard gekomen en Kees kreeg het half verroeste hek open en nodigde haar hem te volgen. „Van hieruit kunnen we in ieder geval de achterkant bereiken.” „Krijg maar geen moeilijkheden, Kees,” antwoordde ze, hem aarzelend volgend. Maar ze waren nauwelijks enkele schreden van het geopende hek verwijderd, of een lange man met een vervaarlijke herdershond kwam uit de struiken en versperde het tweetal de weg. Hij keek het tweetal onderzoekend aan en vroeg op spottende toon: „En, waar is de reis heen, als ik vragen mag?” Ze bleven staan en Kees monsterde de man even. „O,” begon hij lachend, „We wilden het huis van wat dichterbij bekijken. We hebben trouwplannen, ziet u en ik zag dit huis onbewoond. Ik dacht zo: misschien is het wat voor ons.” Er kwam een glimlach op het strenge gezicht, „Dat vind ik een goeie mop, werkelijk, een reuze mop.” Hij knikte en bekeek het tweetal opnieuw. De hond mopperde en de man zei enkel: „Asta, liggen.” Waar op de hond onmiddellijk naast hem ging zitten. „Zo, zo, dus het jonge stel heeft trouwplannen. Dat komt in de beste families voor. En u had interesse voor dit eh huisje, zullen we maar zeggen. Als u nu eens met een ander smoesje komt, kan ik er mo gelijk geloof aan schenken.” Voor het praktijkdiploma boek houden, afgenomen door de Stich ting Nederlandse Associatie voor Praktijkdiploma’s, zijn de volgende Waddinxveners geslaagd: mej. C. Tromp, de heer G. P. de Kooter en de heer J. H. van Erk. Zij zijn op geleid door instituut De Jong in Gouda. Voor het diploma Franse Han- delskorrespondentie van de Stich ting Nederlandse Associatie voor Praktij kexamens slaagde mejuffr. M. Visse te Waddinxveen. De plannen van de speeltuinver eniging De Paddestoel om een groot clubhuis te bouwen, hebben nu vaste vorm aangenomen. Het club huis is bestemd voor jeugdvorming buiten schoolverband. Er zullen nieuwe clubs voor jongens en meis jes van 16 tot 19 jaar worden opge richt. Het bestuur heeft nu een actie op touw gezet, om aan de benodigde stoelen in het clubhuis te komen. Hiertoe zullen de bewoners van het Sniepkwartier worden benaderd. Klaproosdag 1963 heeft voor Tom Glasbeek, Noordkade 8, alhier, wel een heel gelukkig slot gehad. Na trekking der loten is gebleken dat hij behoort tot de groep collec tanten die dit jaar op kosten van het Oorlogsgraven-Comité een vier daagse reis naar Engeland mag maken. Een dergelijke reis organiseert deze vereniging ieder jaar. In de laatste zes jaren hebben uit Wad dinxveen nu reeds twee collectan ten de kans gekregen hieraan mee te doen. Dinsdag 18 februari wordt weer een bejaardenmiddag gehouden in het Geref. verenigingsgbouw aan de Stationsstraat. „Onze taak in een veranderende wereld”, was de titel van een inlei ding, die ds. Jac. van Dijk uit Nij- kerk vorige week hield voor leden van de Waddinxveense afdeling van de C.B.T.B. in het Hervormd Wijk centrum. Allereerst wees ds. Van Dijk op de veranderingen, die zich op ker kelijk gebied manifesteren. „Als men let op de situatie rond 1887 dan ziet men hoe hervormden en gereformeerden scherp tegen over elkander stonden. In het alge meen echter is men méér tot elkaar gekomen, hetgeen verheugend is. De kerkelijke scherpslijperij is er af gegaan,” zo zei ds. Van Dijk. „Anderzijds is er het gevaar dat er een geest gaat heersen, dat de mensen er niet meer om geven. Men wordt dan wat onverschillig en kerkelijke verenigingen slapen in,” aldus de inleider, die voorts betoogde: „Ook zijn vele ouders de weg kwijt naar het hart van hun kinderen. De ouders zijn vaak in hun voorschriften zelf onevenwich tig.” Spreker juichte de huidige sexuele voorlichting toe, maar deze kan ook zeer beslist te ver gaan. Onze taak is in deze wereld bid dend te staan met de Bijbel in onze hand en te getuigen van ons geloof. De gemeente van Jezus Christus moet een licht zijn. Voorts zullen wij ons moeten ingraven in het leven van de jongeren, opdat wij hen verstaan, zo besloot ds. Van Dijk. Namens de besturenbonden, C. H. de Vries, voorzitter C.N.V. J. N. Huisman, voorzitter K.A.B. P. de Bruin, voorzitter N.V.V. (Red: Beide brieven moesten vanwege de plaats ruimte worden bekort. Wij achten de discussie over dit onderwerp hiermee gesloten.) Kerk worden meegedeeld, dat de beroepen predikant, ds. B. Koek koek, het op hem uitgebrachte be roep had aangenomen. Hierdoor is het probleem voor de bearbeiding der gemeente, deze telt momenteel ruim 1500 leden, tot een oplossing gebracht. Ds. Koekkoek, sinds 3| jaar pre dikant te Heusden en Meeuwen, is 32 jaar oud, is gehuwd en heeft één kind. Het evangelisatiewerk heeft zijn bijzondere belangstelling. De kerken van Oudewater en Hoge- zand-Sappemeer hadden eveneens een beroep op hem uitgebracht. Ondertussen wordt aan de nieuwe pastorie in de Oranjewijk hard ge werkt, maar het tijdstip van beves tiging en intrede is nog niet vast gesteld. van de meeste artikelen, behorende tot de zgn. eerste levensbehoeften (levensmiddelen, vleeswaren, groen ten, fruit e.a.) met uitzondering van sommige ver pakte merkartikelen, hoger liggen dan in „de grote stad”. Het lijkt mij verder enigszins overdreven om in dit verband nu Albert Hein als dé winkel te gaan be schouwen. Niet vergeten moet worden dat ook aan het hoofd van het Albert Hein-concern mensen staan die zich kunnen vergissen, terwijl een personeelslid van de Albert Hein-winkel ook wel eens een P-bui kan hebben en dat óók een artikel van Albert Hein door omstandigheden (lang liggen, verkeerde plaats of behandeling e.d.) wel eens minder goed kan zijn. Mijns inziens moet men de zaak zo zien: Waddinx veen is momenteel rijp voor vestiging door het groot winkelbedrijf, ongeacht of dit nu Albert Hein, De Gruyter, Simon de Wit of een ander is. Tot slot een vraag: Is vestiging van ’n grootwinkel bedrijf een zaak die alléén het college van B. en W. en de gemeenteraad aangaat? Uit Den Haag afkomstige ’immigranten’. DE PRIJZEN (II) De gezamenlijke bestuurdersbonden van het C.N.V., K.A.B. en N.V.V., die tezamen 1200 leden vertegen woordigen, hebben in vergadering bijeen hun be zorgdheid uitgesproken over de enorme prijsverho ging, die na 1 januari j.l. als een lawine over ons heen is gekomen. Zij waren er zich van bewust dat door de loons verhoging de prijzen zouden stijgen. In een goed gespeelde partij moest H. Boele zijn meerdere erkennen in koploper A. M. den Ouden. De strijd ging lange tijd gelijk op, al hoewel A. M. den Ouden wel enig voordeel kreeg. Door een dubbele afruil, kwam Boele op reserves te staan. Hij gaf nog wel 2 schijven om door te breken, tenminste dat dacht hij, maar toen was de partij gelijk uit. C. H. Kramp kwam uit tegen W. Groenendijk. In deze par tij heeft Groenendijk de hele partij het betere spel gehad, maar door goed verdedigen kon Kramp de stand in evenwicht houden en zelfs in het eindspel enig voordeel ver krijgen maar toch niet voldoende voor de winst, zodat de partij in remise eindigde. In de eerste klas werd de partij tussen J. de Langen en A. A. Rietveld wegens ziekte van eerstgenoemde uitgesteld. T. Driessen won gemakkelijk van hek kensluiter P. Vink en C. Stolker moest ook in zijn laatste partij met een nederlaag genoegen nemen. In de hoofdklasse moeten nu nog vier wedstrijden worden gespeeld. De eerste klasse is nu uitgespeeld. Voor het clubkampioenschap werd de 20e ronde gespeeld. De uitsla gen waren als volgt: D. ZwanenburgT. Baan F. van EijkG. v.d. Zijden A. BlonkT. v.d. Hek B. van EijkC. H. Kramp T. DriessenF. M. P. Jacobi A. A. RietveldH. Boele A. ZwanenburgJ. Slappendel J. de HeerW. v.d. Heijden A. CompeerT. Twigt (vervolg van pagina 1) Voorts hebben we geconcludeerd, dat er hier heel wat artikelen duur der zijn dan in de stad, aangezien de middenstand er aan gewend is geraakt, dat de oorspronkelijke Waddinxveners liefst de betere levensmiddelen kopen. Vergelijken van de duurdere met de goedkopere artikelen is moeilijk, door kwali teitsverschil. We kwamen tot de conclusie, dat meer Waddinxveense winkeliers extra aandacht zouden moeten be steden aan het ook naar voren brengen van hun goedkopere arti kelen, en het adverteren er mee. Zodat ook de niet spijker-harde huisvrouw in staat is goedkoop in te kopen. De vergadering kwam ook tot de conclusie, dat, wil de consument goedkoper uit zijn, hij het meer „in de vrije sector” moet zoeken, en wat minder in de mooi-verpakte merkartikelen. Waddinxveen - en zeker ook de middenstand - moet nog meer naar zijn nieuwe bewo ners toegroeien. De koopgewoonten van de ’immigranten’ blijken n.l. totaal anders dan de koopgewoon ten van de oud-Waddinxveners. Het is voor de middenstand zaak, de heus wel aanwezige goedkope assortimenten nog meer naar voren te brengen. Het is voor de hier pas gearriveerde huisvrouwen zaak, om scherp op hét prijsverschil te letten. gestaan was. Vooruit. Maar ik moet u toch adviseren: probeert ergens anders een leuk plekje te vinden, waar u ongestoord kunt minnekozen. Hier mag ik dat, overigens zeer tot mijn spijt, niet toestaan, ziet u? De eigenaar zou er wel eens bezwaar tegen kunnen hebben. Jo kreeg een kleur en wendde zich af, maar Kees begon te lachen. „Ik meen gehoord te hebben, dat de eigenaar al enige maanden dood is. Of vergis ik me?” Het gezicht van de man betrok en opnieuw keek hij de bezoeker aan. „U schijnt goed op de hoogte te zijn.” Kees knikte. „Dat ben ik. En omdat het al zo’n tijd leeg stond, ging ik van de veronderstelling uit, dat het misschien wel te koop zou zijn.” De ander haalde een pijp te voorschijn en begon die nauwgezet te stoppen. „Nou, meneer, daar zal het binnen korte tijd wel op uitlopen. Ik kan niet in uw W.I.K. organiseert woensdag 19 februari a.s. weer een clubavond, waarop ook niet-leden welkom zijn. De vierdaagse van Nijmegen komt ook al in het verschiet. Dinsdag 18 februari is de keuring voor leden, die hieraan deelnemen. Zaterdag a.s. wordt de tweede wandeltocht gehouden in de winter- serie te Boskoop. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op vrijdag 21 februari 1964 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). De Jonge Kerk-groep van de Ned. Herv. Kring „Wet en Evan gelie” zal op dinsdag 18 februari, om 8.15 uur in het gebouw Juliana- straat, een discussie-avond houden over het onderwerp: „Vanwaar?” Ondanks het feit, dat Waddinx veen in het afgelopen jaar een grote houw-activiteit ontplooide, steeg het aantal woningzoekenden toch met 23 tot een totaal van 383, dat per 1 januari j.l. stond geboekt. Op 1 januari 1963 was het aantal woningzoekenden 360 w.o. 163 ruil- aanvragen, en 79 huwelijkscandida- ten. In 1963 werden 189 nieuwe personen op de wachtlijst inge schreven en wel 51 ruilaanvragen, 16 personen, die thans inwonend zijn, 45 huwelijkscandidaten, 37 per sonen, die hun woning moesten ont ruimen i.v.m. sanering of afbraak en 40 overige woningzoekenden. Door het betrekken van andere woonruimte in de gemeente konden 101 woningzoekenden in de loop van het jaar worden afgevoerd van de wachtlijst. 65 aanvragen om woonruimte kwamen te vervallen, zodat de wachtlijst in totaal met 166 personen werd verminderd. De 383 woningzoekenden, die momenteel staan ingeschreven, kunnen worden onderverdeeld in 157 voor woningruil, 28 inwonen- den, 82 huwelijkscandidaten, 52 saneringsgevallen en 64 overige woningzoekenden. Hoestdrank in tablatvorm.95ct Zaterdagvoetbal: Insulinde—Be Fair, 3.30 uur BergambachtW’veen, 4 uur ZwerversRCV, 4 uur Sportlust 2Be Fair 2, 4 uur W’veen 2Boskoop 2, 4 uur RCV 2Zw’dam 3, 4 uur Schoonh. 2Be Fair 4, 4 uur Be Fair 5Rijnstreek 3, 4 uur Zondagvoetbal: W’veen 2Ona 5, 2.30 uur Soccer Boys 3WSE 2, 12 uur Juniorenvoetbal Afdeling A: W’veen—WSE, 2 uur Be FairGroeneweg, 2 uur Gr. AmmersBe Fair 2, 4 uur

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2