Grote plannen voor S A.K Verheul bracht RAl-primeurs Centrale wijk ver warming in gehele Vondelwijk? VANAVOND RAADSVERGADERING Meer winkels op maandag dicht? ,Lijnbaan-achtig“ winkelcentrum I Belangrijke mededeling Het verlengde van de Stationsstraat wordt voetgangersparadij VAN EEUWEN nieuwsblad Onafhankelijk Voorstel B. W. en Brand in Auto reed in de Gouwe Conflicten in de landbouw lakfabriek N.V. Eurowoningen kreeg commissaris Personeelsleden van de N.V. Afscheid van mevr, de Bruin aan de Raad Verschijnt elke donderdag r REIS OUDEN VAN DAGEN Dameskapsalon in de Vondelwijk Ouderavond van Kath. padvinders Derde invalsweg naar Oranje wijk j I 900 woningen Warmte-meters Aansluiting Kosten vallen mee f N Grote tegels Xieuw gymlokaal I 1 Parkeren Dorpshuis f./ - r Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 20 FEBRUARI 1964 19e JAARGANG - Nr. 971 I Voor al Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Waimeer de gemeenteraad vanavond instemt met de plannen van B. en W., zal Waddinxveen een uniek centrale verwarmingsproject gaan uitvoe ren: de gehele Vondelwijk zal dan met één installatie centraal verwarmd worden. Niet alleen de flats maar ook de eengezinswoningen. De plannen vergen een uitgave van bijna een miljoen gulden. Via de verwarmings- rekeningen zal de gemeente dit geld geleidelijk van de bewoners kunnen terugvorderen. Met groot materieel rukte Juist vlak voor het punt, waar de nieuwe vangrail werd aangebracht, reed maandag j.l. een auto van de N.V. Verheul in de Gouwe. De be stuurder, chauffeur Van T. verloor door de gladheid de macht over het stuur. Hij kon op het laatste ogen blik uit de wagen springen. In de gehouden samenspreking van de besturen der middenstands- verenigingen is de datum van de reis voor ouden van dagen vast gesteld op woensdag 17 juni a.s. Het doel van deze reis zal zijn De Posbank bij Arnhem. i Eurowoningen, die ook in Waddinx veen druk bouwt, heeft vorige week oud-minister van economische za ken J. W. de Pous tot commissaris van de N.V. gekozen. Personeelsleden, die meerderjarig zijn en minstens twee jaar bij de N.V. in dienst zijn, hebben het recht mee te stemmen bij de verkiezing van een derde gedeelte van de com missarissen. De N.V. Eurowoningen heeft nu drie commissarissen, be halve drs. De Pous zijn dat staats raad M. Ruppert, president-commis- saris, en drs. J. W. Janssen, direc teur van de Crediet- en Effecten- bank te Utrecht. Het gemeentebestuur heeft thans zijn plannen bekendgemaakt voor de winkelstraat, die gevormd zal worden door de verlengde Stationsstraat, tussen Kanaalstraat en Zuidkade. Dit winkelcentrum zal alleen voor voetgangers toegankelijk zijn. Men wil er een soort Waddinxveense „Lijnbaan” van maken. Er komen gespecialiseerde winkels, een restaurant, en ook is een plaats ingeruimd voor het eventueel te bouwen „Dorpshuis’’ of hoe dit openbare gebouw ook heten gaat. van de Ned. Herv. en de Geref. Kerk hier hun wagen kwijt. Het gaat om in totaal 900 wonin gen, waarvan er reeds tweehonderd in aanbouw zijn. Aanvankelijk zou den alleen een aantal flatwoningen c.v. krijgen. Nu heeft men ook de eengezinswoningen in de plannen betrokken. Hierdoor worden deze woningen uiteraard wel bijzonder aantrekkelijk voor de toekomstige bewoners. De gemeente gaat zelf de admini stratie voor de verwarming uitvoe ren. Men berekent het te betalen bedrag aan de hand van gegevens, die geleverd worden door ’warmte meters’, die de werkelijk verbruikte warmte per woning weergeven. Wie kouwelijk is aangelegd en de ka mertemperatuur dus hoog opvoert, zal meer moeten betalen, dan wie wel met wat minder warmte ge noegen neemt. De exploitatie van deze wijkver- warming is rendabel, zo stellen B. „Het is een duidelijke taak voor de overheid om een oplossing te vinden voor het feit, dat de over schotten van de landbouwproduk- ten door de in-elastische vraag moeten worden vernietigd, terwijl in andere landen miljoenen ster ven”. Dit was één der conclusies die drs. K. C. van Kempen, lid van de hoofdafdeling Akkerbouw en land bouw, stelde in een causerie die hij dezer dagen hield in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan. De plaatselijke afdelingen van de L.T.B., de C.B.T.B. en de Holland- sche Maatschappij van Landbouw hadden deze avond belegd en zij beraadden zich over het onderwerp „Harmonie en conflict in de land bouw”. Drs. Van Kempen besprak diverse conflicten in de landbouw, zowel interne als externe. Onder de inter ne rekende hij het conflict van de akkerbouw tegen de veehouderij en de grote bedrijven contra de kleine bedrijven. Met externe conflicten doelde hij op situaties die zijn ontstaan tussen de landbouw enerzijds en afnemers, rijk, provincie, gemeente, de fiscus, deE.E.G. en de overheid anderzijds. „Dit conflict heeft zich toegespitst, zodat het groene front is ontstaan”, zo zei hij. Verder besprak drs. Van Kempen ook de vraag- en aanbod factoren en de produktiviteitstoe- name. Deze week is in de Vondelwijk een nieuwe dameskapsalon geopend die geleid wordt door mevrouw Veldhuijzen-Bruning. Het interieur is smaakvol en geheel naar de eisen des tijds ingericht. Nu de firma Doeleman asm de Kerkweg naar Arnhem verhuist, is een uitbreiding van de Waddinx veense dameskapsalons zeker niet overbodig. Temeer daar deze nieuwe salon in de Vondelwijk is gevestigd, waar bijna dagelijks mét de nieuwe bewoonsters even zovele dames- coiffures en dus potentiële klanten immigreren. De welpen en verkennners van de Katholieke Jeugdbeweging zul len zaterdag 22 februari in het Ver enigingsgebouw aan de Burgemees ter Trooststraat hun jaarlijkse ouderavond presenteren. De titel van het programma luidt: ’Storing’. De aanvang is om acht uur. Bekijkt men de kaart van Wad dinxveen, dan blijkt duidelijk dat de Passage, die binnen afzienbare tijd uit twee rijen winkels zal be staan, via de Kanaalstraat een mooie aansluiting krijgt met de Stationsstraat. Zowel de Juliana - straat, als de Stationsstraat zullen voetgangersdomein worden, zodat men van de Passage ongehinderd door het hele winkelcentrum kan wandelen. De zaak die onmiddellijk heeft gereageerd op de plannen van het gemeentebestuur is Verbakel, het kledingbedrijf. De heer Verbakel vertelde ons, dat hij rijksgoedkeu- ring heeft aangevraagd, die hopelijk eind februari verleend zal worden, voor het bouwen van twee etages, op de enkele etage, die thans aan de noordzijde van het winkelpand is aangebouwd. Op de eerste etage zal de firma Verbakel een lunchroom inrichten, ten gerieve van de klanten, die na een hele middag winkelen, even willen uitrusten bij een kopje kof fie, De lunchroom zal uitkijken op de Gouwe. Op de tweede er bij te bouwen etage zal een meubeltoon- zaal worden ingericht. De woning textiel blijft nog aan de Zuidkade, maar er bestaan plannen, om ook deze zaak later te centraliseren. Vanavond wordt weer een openbare raadsvergadering gehou den. De voornaamste punten van de agenda zijn: Beëdiging van de heer G. Mulder als lid van de raad. Voorlopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf, van de gemeenterekening, over 1961 en van de gemeentelijke instelling voor sociale zaken over 1962. De salariëring van gemeentelijke vakleerkrachten. Diverse voorschotten voor het onderwijs in Waddinxveen. Kredietverlening voor de bouw van een houten school. Wijziging van de waterleiding-tarieven. Doortrekking van de Juliana van Stolberglaan naar de Kanaalstraat. Ombouw van het gasnet, i.v.m. het komende aardgas. Centrale wijkverwarming. SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Zoals B. en W. in hun raadsvoor stel becijferen, zullen de verwar - mingskosten aanmerkelijk meeval len. Wij maken ons sterk, dat velen met hun kolenhaard meer zullen verstoken. Centrale verwarming van een woningwetwoning gaat f 6,30 per week kosten. De verwarmingskos- ten voor de premiewoningen zijn per maand berekend op 31,50. Deze kosten per maand gelden dus voor het gehele jaar. Naar wij vernemen overleggen zowel de Waddinxveense kruide niers, als de slagers momenteel druk met elkaar, om te komen tot winkelsluiting gedurende de gehele maandag. De winkelsluiting op de woensdagmiddag willen de kruide niers en de slagers dan laten ver vallen. Ook andere middenstanders schijnen voor deze regeling te voe len. In de eerste plaats, omdat be paalde branches hebben bemerkt, dat de maandag toch niet zo’n drukke koopdag is. Ten tweede, omdat het voor het personeel aan trekkelijk is, om evenals andere werkers, twee dagen achtereen vrij te hebben, n.l. zondag en maandag. Vooral voor bedrijven, die niet met hun personeel kunnen rouleren schijnt het voorstel van de kruide niers en de slagers aantrekkelijk te zijn. Zoals bekend hebben vertegenwoordigers van de textiel branche zich indertijd fel tegen een eventuele vrije maandag verzet en de woensdagmiddag als vrije middag de voorkeur gegeven. De vrijdagse koopavond wenst men algemeen te handhaven. Abonnement: f 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. De plannen, die nog door de raad moeten worden goedgekeurd, zijn weer afkomstig van „Stad en Land- schap”, het instituut dat als bouw- architect voor Waddinxveen op treedt. Het bestuur van de plaatse lijke middenstand is van de plan nen op de hoogte, evenals het C.O.M., de instantie, die bepaalt of er niet te veel winkels van dezelfde branche bij elkaar komen. Om het karakter van voetgan- gersstraat extra te benadrukken, zullen de nieuwe winkelgalerijen word geplaveid met grote tegels. Hedenmiddag om vier uur zal het nieuwe gymnastieklokaal van de Theo Thijssenschool feestelijk in gebruik worden genomen. Onder de leiding van de heren J. Akkerhuis en D. C. M. Ottev.anger zullen de leerlingen gymnastiekdemonstraties geven. de functie krijgt als de winkels in de oude centra van de grote steden. Hier dus geen zaken, waar men de „eerste levensbehoeften” koopt, maar fijnere zaken, meer gespecia liseerd. gewoon beweeglijke sector. Niet alleen neemt de vraag naar toer en reiswagens toe als gevolg van het groeiende toerisme per toerwa- gen, maar ook worden nog aldoor tal van railverbindingen vervangen door autobus verbinding en, zowel in de lokale als de interlokale sector. De vraag naar transportmateriaal in deze sector groeit mee met onze bevolking maar daarnaast worden ook steeds hogere kwaliteits eisen gesteld. De Nederlandse industrie laat zich op dit gebied van haar beste kant zien, wat ook wel blijkt uit de vele export-opdrachten, een sector waarin de N.V. Auto-Industrie Ver heul zich duchtig pleegt te weren. en W. vast, zodat geen kosten ten laste van de gemeente komen. uw dranken Op de stand van Verheul waren trouwens nog enkele belangrijke RAI-primeurs te zien, zoals: een autobus met polyester zijbepla- ting (zie foto); het nieuwe model Standaard VB->autobus met vlakke reflexvrije voorruit; het nieuwe model ’Polyrama’ toerwagen 1964; het nieuwe AEC 590 ’Reliance’ chas sis met 9,6 liter horizontale diesel motor en een kamptrailer, die vooral in woestijnen wordt gebruikt door oliemaatschappij en. Er zijn in ons land momenteel rond tienduizend autobussen in be drijf en die groei gaat gestadig voort. Het is niet alleen een kwestie van groei, maar ook van moderni sering. Men wil zich zoveel mogelijk verzekeren van het modernste ma teriaal en dat betekent dat ons land een zeer aantrekkelijke markt is voor buitenlandse fabrieken. Nederland is altijd een sterke magneet geweest voor buitenlandse fabrikanten en als gevolg hiervan heeft de Nederlandse industrie in het algemeen een hoog peil bereikt wat betreft kwaliteitsproduktie en concurrentiegeest. Het aantal autobussen in ons land kan men verdelen in anderhalfdui- zend stadsdienstwagens, tweeën half duizend particuliere lijndienst wagens en een kleine tweeduizend wagens bij dochterondernemingen van de Nederlandse Spoorwegen. De rest wordt gevormd door rond vierduizend toer- en reiswagens. De bussenwereld is een buiten- Aan de Kerkweg, op de plaats van „Beukenhof’, de woning met tuin van mej. Van der Torren, komt een groot parkeerterrein, met plaats voor tenminste tweehonderd auto’s. Deze parkeerplaats geeft aanslui ting op zowel de geplande winkel galerij aan de Stationsstraat, als op de Passage-winkels. Bovendien kunnen ’s zondags de kerkgangers de brandweer maandag j.l. uit, toen groot alarm werd geslagen, omdat de Tokion-lakfabriek (van de N.V. Wed. Boonstoppel en Zn.) in brand stond. Bij aankomst bleek dat de oude vernisstokerij in brand was geraakt en de andere gebouwen kwamen zonder schade uit de dichte rook wolken tevoorschijn. Ondanks het harde werken van de brandweer, brandde de vernis stokerij geheel uit. De schade loopt in de duizenden guldens. Op de grote tentoonstelling van autobussen en bedrijfswagens in het RAI-gebouw te Amsterdam, sloeg Verheul (stand 52) weer een uitstekend figuur. Dit Waddinx veense bedrijf trok veel belangstel ling met een nieuw autobus-chassis met luchtvering, waardoor de wa gen zó laag komt te liggen, dat het in- en uitstappen aanzienlijk ge makkelijker gaat dan bij de bussen met de klassieke bladveren. De woning van de heer Verzijden aan de Kerkweg is de afgelopen week geheel gesloopt zodat binnen afzienbare tijd de Kanaalstraat doorgetrokken kan worden naar de Juliana van Stolberglaan. De Oranje wijk heeft nu slechts twee invalswegen, namelijk de Prinses Beatrixlaan en de Willem de Zwijgerlaan. Voor de steeds gro ter wordende wijk is dit veel te weinig, zodat de toekomstige door trekking van de Kanaalstraat aan zienlijke verlichting voor het in- en uitvalsverkeer zal brengen. Wan neer dit verwezenlijkt zal wórden is nog niet bekend. De raad zal hier vanavond al of niet kredieten voor beschikbaar stellen. Voorlopig zal het lopende en fietsende verköer zich met het Zwarte Pad moeten behelpen en de auto’s zullen om moeten rijden. Europa’s grootste Machineschrijf- instituut Willy Scheidegger N.V. start opnieuw in Waddinxven met zijn CURSUS VOOR MACHINE- SCHRIJVEN, CORRESPONDEN TIE en STENOGRAFIE. Met het bekende kleurensysteem, is het tien-vinger-blindtypen, zo wel voor jong en oud eenvoudig te leren. Succes verzekerd. Reeds na acht lessen kunt u het in strument blind bedienen. Voorkennis is beslist niet noodzake lijk en bovendien wordt een ideale machine om thuis te oefenen be schikbaar gesteld. De cursus vindt plaats in de mo derne zaal van het café-restaurant „DE UNIE” te Waddinxveen. Een ieder die vrijblijvend infor matie wenst, melde zich even bij de heer S. Versloot, Kerkweg 226, telefoon (01828) 2103. Scheidegger Stenografie is inter nationaal van toepassing. Europa’s Grootste Machineschrijf- instituut Willy Scheidegger N.V. Haar geheim: „Prima leraar”, „Mo derne onderrichtsmethode”; „Laag Cursusgeld”; „Tienduizenden te vreden cursisten”. Mevrouw B. de Bruin - Meister, onderwijzeres aan de Theo Thijssen school heeft vorige week donderdag afscheid van Waddinxveen geno men wegens haar vertrek naar Putten in Gelderland. In de raad zaal van het gemeentehuis werd zij door velen hartelijk toegesproken en zijn mocht verschillende ge schenken in ontvangst nemen. Het was duidelijk dat haar ver trek door allen werd betreurd en haar capaciteiten werden unaniem geloofd. De volgende sprekers voer den o.a. het woord: burgemeester Van der Hooft, de heerH. J. Egbers, hoofd van de Prof. Kohnstamschool en de heer M. G. Trommelen, waar nemend hoofd van de Theo Thijs senschool. Ten zuiden van dit parkeerterrein is plaats vrijgehouden voor een ’dorpshuis’, dat hier dus een ideale centrale ligging krijgt, gemakkelijk bereikbaar uit alle wijken. Deze plaats lijkt aanzienlijk beter dan de nog in het verschiet liggende Groenswaard. Uit alles blijkt, dat hier een win kelcentrum gaat komen, dat dezelf- Eén van de door Verheul in de RAI tentoongestelde auto bussen. Deze wagen, bestemd voor de BBA te Breda, is geheel uitgevoerd met een polyester zijbeplating. W 1 -f

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1