Waddinxveens water Mooi succes wordt duurder van H. Boele HET ERFENISHUWELIJK Bel bij Brand 2222 Programma i Eigendommen aan Kerkweg worden nu onteigend Waddinx veen won van B’ambacht Insulinde overklaste Be Fair Overgang op aardgas kost f 1.300.000,- RCV maakte goede beurt tegen Zwervers 0-0) Zo- Anti- rookactie Televisie voor blinden? WADDINXVEENS SPORTNIEUWS iiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiw Onteigening grond Zwemcl. De Gouwe FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN Tafeltennis I 6 stuks GLAZEN Bergrainbacht- W veen 3-3 Zwarte zwanen Oranjewijk Juliana van Stolberg- laan wordt verlengd Insulin (le lie Fair 5-1 DONE* \i in Iedere druppel Lang overleg Niet ideaal WSE-NIEUWS WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 20 FEBR. 1964 PAGINA 2 ge- SPECIALE AANBIEDING leplaan Eikenlaan Heeswijk BB Hoofdstuk 6 - Nr. 12 nu even ■Mi Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze 13 12 12 13 13 14 13 12 12 12 8 10 10 12 12 11 11 11 12 9 8 6 6 5 5 3 3 3 3 2 1 7 5 5 4 3 1 2 0 0 2 1 2 0 1 1 4 1 2 2 1 1 1 2 1 1 4 3 1 2 1 1 2 2 3 4 6 9 8 9 10 1 3 3 5 5 6 4 4 5 5 7 6 0 1 2 2 2 3 5 6 6 20 17 14 12 11 11 10 7 8 8 5 3 21 18 18 17 15 13 8 7 6 3 15 12 11 9 10 5 5 2 1 34- 9 32-17 32-15 31-25 22-15 25-23 20-22 10-20 16-23 15-30 15-34 5-24 33-11 36- 9 36-15 32-26 25-23 25-26 21-36 20-41 15-33 9-36 37- 9 34-18 20-12 16-13 22-16 14-17 16-24 6-33 6-29 9 9 8 10 9 8 9 9 9 9 9 6 6 3 5 3 3 2 1 2 1 1 1 0 4 4 5 1 4 5 6 6 4 4 3 2 2 0 0 1 3 1 2 1 1 3 4 5 6 7 2-0 0-2 0-2 16 16 11 11 10 11 10 8 8 6 5 4 2 de accijns april a.s.), 8 8 8 7 9 7 8 8 7 Kwiek speelde deze week tegen Vr. schaar en deed wat van hen verwacht was. Het won met over tuigende cijfers: 3-7. Uitslagen: Vr. schaarKwiek 1 3-7 KwiekGouderak 9-1 Kwiek 2Assurantia 2-8 K. en K.—Kwiek 5-5 Kwiek 3—GSS 2-8 Gouderak.Kwiek 3 6-4 0-2 1-1 2-0 1-1 0-2 2-0 Het voetbalprogramma voor a.s. weekend luidt als volgt: Zaterdagvoetbal Be FairB’graven 3.30 uur RCVGr. Ammers, 4 uur W’veen 2Jod. Boys, 4 uur Be Fair 3Rijnstreek 2, 4 uur RCV 2—Be Fair 4, 2 uur Sportlust 5Be Fair 5, 4 uur Zondagvoetbal: WSEEsto, 2.30 uur Am. S.V.W’veen, 2.30 uur M’kapelle 2W’veen 2, 2.30 uur RVC 2—WSE 2, 2.30 uur (voor Cola of Tonic) voor f 1,50 De woningen met grond aan de Kerkweg tegenover de winkel galerij zullen binnenkort door de gemeente worden onteigend, indien de raad accoord gaat met het voor stel van B. en W., vanavond een onteigeningsbesluit te nemen. het Burgem. In onze strijd tegen de duurte komt de actie tegen het roken van sigaretten als geroepen. Dat scheelt velen, die minstens een pakje per dag in rook deden opgaan, toch al per maand en voor wordt dat Programma vrijdag 21 febr. a.s.: 9.30 uur Gouwe IIDonk II dam. 9.45 uur Gouwe IIIDonk II her. 10.00 uur Gouwe IGZC 3 heren Zaterdag 22 febr. a.s.: 8.20 uur H.V.G.B. I (Haarlem)- Gouwe I (Heren). 3e ronde Bekerkompetitie. door Henk van De mogelijkheid bestaat dat er in de toekomst ook televisie zal komen voor blinden. Dit lijkt niet mogelijk, aangezien de blinden niet de be schikking hebben over normale ogen, maar er zijn geleerden bezig met de ontwikkeling van een sys teem, waarbij elektrische impulsen direct naar de menselijke hersens worden overgebracht. Het is in de toekomst mogelijk deze impulsen zo precies te richten, dat zij met voor bijgaan van het menselijk oog recht streeks die delen van het zenuw stelsel bereiken die wel in tact zijn en waar zij dezelfde prikkels op wekken, die het zien van een beeld, via het normale oog bewerkstelli gen. Via het goed functionerend deel v.an het zenuwstelsel kan men dan zien zonder dat het oog er aan te pas behoeft te komen. 3 2 2 3 3 3 0 1 2 1 9 8 8 7 6 5 4 3 2 1 straat lopen slenteren.” Ze knikte. „Zo denk ik er ook over. Ga mee naar mijn kamer. Veel bizonders is het niet. Maar het kost in elk geval geen geld.” Hij aarzelde. „Kun je daar geen last mee krijgen?” Ze schoot in een lach. „Mag ik mijn bruidegom alsjeblieft op mijn kamer nodigen? Per slot van rekening zijn we binnen een paar dagen getrouwd.” Hij keek haar een ogenblik verwonderd aan en schoot toen in een luide lach. „Verdraaid, zeg, daar heb ik helemaal niet meer aangedacht. Aan dat idee: straks ben je getrouwd, moet ik nog helemaal wen nen. Je hebt gelijk. Je hospita zal geen aanmerking kunnen maken, veronderstel ik.” „Ik ben er niet in de kost. Ik huur er een kamer en daar staan wat van m’n spulletjes. Ik heb een gladde en zware terrein uitgleed en miste, kon Insulinde een voor sprong nemen (1-0). Geleidelijk liep de thuisclub tot 3-0 uit. Na de rust wist Be Fair lange tijd stand te houden. Het viel op zijn beurt aan, maar de kunst om doel punten te maken werd niet ver staan. In het laatste kwartier bracht Insulinde de stand op 5-0. Vijf mi nuten voor het einde maakte Hoo- gendoorn voor Be Fair een tegen- punt (5-1), dat alleszins verdiend was. Al was Insulinde beter en sterker, het krachtsverschil was niet zo groot als de uitslag doet vermoeden. Betaalde men tot nu toe een vast recht, gebaseerd op de huurwaarde van de woning, in de toekomst zal - indien het advies van de commis sie wordt overgenomen - iedere druppel verbruikt water moeten worden betaald. Het voorstel is, om iedereen een vast bedrag per jaar te laten beta len van 18,Voorts zal iedere kubieke meter water dan nog eens 0,27. gaan kosten, wat vijf cent meer is, dan de prijs die men bij meerverbruik boven het vastrecht moest betalen. Een (klein) voordeel is, dat de meterhuur vervalt. 390.600 geraamd. Voor bijzondere voorzieningen i.v.m. deze ombouw is nog eens 103.000 nodig. De ver bruikers krijgen dus 54.000 voor geschoten. De voorzieningen aan de huurgeysers en de vervanging van niet aan te passen exemplaren ver gen tenslotte 87.000. ’t Ziet er echt somber uit voor Be Fair. Het Haagse Insulinde heeft ten minste zaterdag de Waddinxveners laten voelen dat er nog heel wat moeilijkheden overwonnen zullen moeten worden om het KNVB-schap veilig te stellen. De 5-1 uitslag spreekt voor zichzelf en wat nog erger is de wit-hemden zakten naar de voorlaatste plaats. Waddinxveen deed het zaterdag beter tegen Bergambacht, alhoewel de uitslag 2-3 niet over tuigend is. In ieder geval was het voldoende om het „contact” te houden met de leiders. Verrassend was het gelijke spel van R.C. Verheul tegen Zwerver (0-0). Zijn de carrosseriebouwers het dieptepunt nu te boven? Volledige uitslagen: Zaterdagvoetbal InsulindeBe Fair 5-1 BergambachtW’veen 2-3 Zwervers-RCV 0-0 Sportlust 2Be Fair 2 4-0 W’veen 2Boskoop 2 3-1 RCV 2—Zw’dam 3 2-13 Schoonh. 2—Be Fair 4 6-1 Be Fair 5Rijnstreek 3 1-7 Zondagvoetbal: W’veen 2Ona 5 2-4 J uniorenvoetbal Afdeling A: W’veen—WSE 3-3 Be FairGroeneweg 1-3 Kees lachte. „Ach ja, dan zal-ie me waarschijnlijk wel anders noemen. Overigens, ik ben niet zo gauw op m’n teentjes getrapt. En ik durf er een lief ding om te verwedden, dat hij me nog niet vertrouwde. Zag je ’m iedere keer naar me kijken?” Ze knikte. „En dan draaide ik me maar weer om. Dat jij je zo droog kunt houden. Ik was al lang in de slappe lach geschoten „Waarom? Laat die man maar z’n gang gaan. In ieder geval weet hij vreemden op een afstand te houden. Wie weet, heeft hij ons al door gehad, toen we aan het voorhek rammelden. Waar hij zo opeens vandaan kwam, ik schrok er toch wel van. Vooral van die grote hond.” „Nou, als er ’s nachts zoiets op het erf loopt, zullen we rustig kunnen slapen,” meende Jo. Na lang wikken en wegen, na uitvoerig overleg, zowel door de gemeente als door de raadsleden die in de commissie van bijstand in het beheer van de gemeentebedrij ven zitting hebben, is nu een voor stel uit de bus gekomen, waarmee de raad zich waarschijnlijk wel zal kunnen verenigingen. Tijdens de vorige raadsvergade ring werd het voorstel van B. en W. inzake de nieuwe water-tarieven teruggenomen, omdat de commissie van mening was, dat alleen de ge middelde verbruikers er redelijk goed af kwamen, terwijl de kleine verbruiker, én de groot-verbruikers aanzienlijk meer zouden gaan be talen. (Red: Hoewel met het nu voor gestelde systeem de gemeente waarschijnlijk wel meer geld in het laadje zal krijgen, wat nodig was, omdat men er niet meer mee rond kwam, lijkt de oplos sing ons toch niet helemaal ideaal. Volgens ons was er nog een beter systeem te ontwikkelen geweest, waarbij men het vastrecht had kunnen handhaven, met een ze kere verhoging. Had men, al weer op basis van de huurwaarde, of op basis van het aanwezige aan tal aftappunten, tot een nieuw vastrecht kunnen komen, dat zó hoog lag, dat meer-verbruik prak tisch niet meer zou voorkomen, dan had men het mes aan twee kanten kunnen laten snijden. In dat geval waren n.l. de water meters niet meer nodig geweest. Juist in Waddinxveen, met zijn geweldige nieuwbouw, had dit de gemeente grote uitgaven kunnen besparen. Bij iedere woning hoorde een be paald vastrecht, en de hele romp slomp van meters aanleggen, én controleren, was niet meer nodig geweest. Met dit systeem was Waddinx veen heus de andere gemeenten niet erg ver vooruit geweest. Want Rotterdam kent reeds jaren dit meterloze systeem en de ge meente heeft er zeer veel geld pick-up - niet veel bizonders, hoor - en wat platen. Ik maak een kop koffie en dan zullen we ons wel vermaken.” Het verblijf van Jo Bergsma was een dakkamertje nabij de Amstelveenseweg. Vanuit het enige raam keek je neer in een drukke straat, waar trams en bussen reden. Kees stond enige tijd geboeid te kijken, waarna hij zich omdraaide en tegen de dakrand leunde. Hij knikte tegen haar en zei, dat het deson danks een leuk hokje was. „Ik was al blij, dat ik dit kon krijgen. Je hebt er geen idee van, hoe moeilijk het is hier een kamertje te huren zonder de kost. Ik red mezelf wel. Door gaans eet ik in een cafetaria. En brood maak ik hier zelf wel klaar. Dan ben ik goedkoper uit, dan wan neer ik kostgeld betaal.” Kees liep naar het midden van het vertrek en ging in een stoel zitten. Hij keek naar de kale wan den, die hier en daar wat gecamoufleerd waren met sierdoeken. „Je zult je hier wel eens eenzaam ge voeld hebben, niet?” Ze knikte en stak een petroleumstel aan, waarna ze een ketel water opzette. „Ja, een mens heeft wel eens een sentimentele bui. En ik veronderstel, dat iedere jonge vrouw er wel eens van gedroomd zal hebben, dat een knappe jongeman haar komt halen.” Hij keek haar belangstellend aan. „Jij ook?’’ „Waarom niet? Waarom zou ik een uitzondering zijn? Zo lollig was het leven soms ook niet.” „Nu ja,” troostte hij, „dit alles behoort weldra tot de verleden tijd, moet je maar denken. Volgende week kun je van .alles kopen, wat je hart begeert.” Ze ging tegenover hem zitten en ze staken een sigaret op. Hij keek haar onderzoekend aan en toen hun blikken elkaar ontmoetten, begon hij te lachen. „Vertel eens, Jo, hoe ziet je verlanglijstje er uit?” „M’n verlanglijstje?” herhaalde ze, niet begrijpend. „Stel je maar voor, dat wijlen oom Klaas een broer was v.an de goede Sint. Zodra we getrouwd zijn halen we het schip met geld binnen. En dan kun j eventuele 'hartewensen vervullen. Wat zal het zijn?” (wordt vervolgd) B. en W. vragen de raad een onteigeningsbesluit te nemen be treffende een onbebouwd stuk grond aan de Jan Dorrekenskade- Oost, in eigendom bij de heer C. de Bas. In de raadsvergadering van 12 december j.l. werd reeds voor lopige goedkeuring aan het ont- eigeningsplan gehecht. Het plan tot herziening van het uitbreidingsplan Zuidkade - waar voor de grond nodig is, werd echter nog niet goedgekeurd door Gedepu teerd Staten. De onteigening kan dus niet ten uitvoer worden ge bracht, voordat het uitbreidings plan Zuidkade rechtskracht heeft verkregen. Het raadsbesluit tot onteigening vervalt, indien G.S. het herziene uitbreidingsplan niet goedkeuren. Inmiddels is de gemeente reeds overgegaan tot aankoop van de wo ningen aan de Kerkweg 156, 158 en 160. De nummers 162 tot en met 200 zullen dus worden onteigend. Na goedkeuring door de raad, zullen de onteigeningsbesluiten 21 dagen ter inzage worden gelegd. Hierna worden de besluiten, via Gedeputeerde Staten, aan Konink lijke goedkeuring onderworpen. Vanavond zal de raad moeten beslissen over een nieuw voorstel van B. en W. voor een ander tarief voor water in onze plaats. Het voorstel komt er op neer, dat men nu gaat betalen voor het water, dat men1 werkelijk heeft verbruikt. Voordien gold een nogal ingewikkelde tarief stelling, waarbij het vastrecht werd bepaald naar de huurwaarde van de woning. Vanavond contactavond in R.K. Verenigingsgebow, Trooststraat 4. Ieder is hartelijk welkom. Men kan zich daar ook opgeven als lid of donateur. De uitwedstrijd tegen Bergam bacht is voor Waddinxveen altijd een moeilijke opgave geweest. Dit maal wat gemakkelijker, hoewel de uitslag dit niet direct doet vermoe den. Er werden echter zoveel kan sen gemist dat we van de wedstrijd van de gemiste kansen kunnen spreken. De persoonlijke kampioenschap pen te Gouda. H. Boele dwingt kop loper v.d. Wouden remise af. In de hoofdklasse speelde H. Boe le tegen koploper H. J. v.d. Wou den. In een gelijk opgaande strijd moest Boele kiezen of zich in een hekstelling te laten opsluiten of een uitruil naar 24. De laatste koos hij. Van der Wouden dacht deze schijf +e winnen, maar dat kon toch niet want Boele kwam steeds op tijd. Dit hele spel koste van der Wouden zoveel tijd, dat hij in grote tijdnood kwam, hij moest nog 10 zetten in een minuut doen en hier nam hij niet de juiste voorzetting, want toen de kruitdamp was opgetrok ken was de remise een feit. Hoewel de stand voor van der Wouden ge wonnen was. C. H. Kramp moest door ziekte verstek laten gaan, zo dat zijn partij tegen D. van Wijk nog ingehaald moet worden. De stand is nu als volgt: A. M. J. den Ouden 10 H. J. v.d. Wouden 10 P. Twigt C. M. Kentie D. van Wijk G. P. v.d. Wouden D. van Spengen C. H. Kramp A. Blok S. M. van Eijk H. Boele W. Groenendijk P. Schep Voor het clubkampioenschap wer den de volgende wedstrijden speeld: (21e ronde): T. TwigtA. A. Rietveld A. Zwanenburg-H. Boele G. v.d. ZijdenT. v.d. Hek C. H. KrampD. Zwanenburg 1-1 J. SlappendelT. Driessen A. BlonkJ. de Heer F. van EijkJ.T.Taihuttu C. StolkerJ. Hoogerbrug B. van EijkF. M. P. Jacobi H. TroostA. Compeer De Oranjewijk heeft een paar zwarte zwanen gekregen. De twee sierlijke vogels zwemmen rond in de vijver aan de W. de Zwijgerlaan. De zwarte zwanen zijn de gemeente aangeboden door een hier gevestigd bedrijf. De waarde van de dieren is 550,— B. en W. stellen de raad voor, de zwanen met dankzegging aan de gever te accepteren. Hoofdstuk 7. Die .avond stelde hij voor samen naar een revue te gaan, maar tot Kees’ verbazing schudde ze zeer be slist haar hoofd. „Hoeveel geld heb je dan wel? Ik bedoel, hier?” Hij lachte en haalde zijn schouders op. „O, wat geeft dat? Over enkele dagen zwemmen we er in.” „Maar voor het zover is, kunnen er zich nog allerlei complicaties voordoen. Stel je voor, dat er plotseling op het laatste ogenblik iets tussen komt? En dat je dan kosten moet maken? Heb je daar rekening mee gehouden?” „Wat zou er nog tussen kunnen komen?” was zijn wedervraag. „Dat weet ik niet, maar ik ben van mening, dat je overal rekening mee moet houden. Er staat te veel op het spel, of ben je dat vergeten?” „Nou ja, we kunnen moeilijk de hele avond op Bergambacht begon overrompe lend. De ene aanval volgde op de andere. ’T doel van Brouwer kwam onder grote druk te staan. De W’veen-achterhoede moest ’n aantal hoekschoppen weggeven. Uit één hiervan dachten we Bergambacht te zien doelpunten, maar doelman Brouwer kon de bal nog net boven het hoofd van de Bergambacht- middenvoor wegslaan. Succes kwam aan de andere kant. Bij een van de schaarse Waddinxveen-aanvallen gaf Vogelaar een mislukte pass door het midden. De doelman kon de bal gemakkelijk oprapen, maar hij liet de bal tussen zijn benen doorglippen en tot schrik van al wat Bergambacht was, rolde de bal heel langzaam over de doellijn (0-1). Bergambacht viel nog feller aan. De middenvoor schoot rakelings naast toen spil De Lang uit positie gespeeld was. Molenaar schoot in het zijnet toen Brouwer dé bal voor zijn voeten plaatste. Na 22 min. had men eindelijk succes. Rechtsbinnen Pol kreeg alle tijd om de bal goed voor zijn voet te leggen en tegen zijn schot was Brouwer kansloos. 1-1. Hierna nam Waddinxveen het heft in handen. Monster maakte van één van de vele kansen gebruik om de stand op 1-2 te brengen. Na de rust een zelfde spelbeeld. Waddinxveen fel aanvallend met gevaarlijke uitvallen van Bergam bacht. Bij een van deze uitvallen moest Jan Vogelaar een hoekschop weggeven. Spil Bezemer kwam naar voren en wist de bal via een graspol en de paal tegen het net te koppen. Waddinxveen vocht voor de overwinning. Bij een ongeluk kige botsing tussen Molenaar en Schildt raakte de laatste gebles seerd. Twigt kwam zijn plaats in nemen. Er werden nog verschillen de kansen gemist, tot dat plm. 1 min. voor het einde Smith ’n boog- bal losliet waar de doelman ver geefs naar dook 2-3. Zo kwam het einde van deze sportieve wedstrijd met een verdiende overwinning voor Waddinxveen. gelijk, dat u me wat op de mouw speldt, maar als het serieus is, dan. „Dan neem ik u met de inventaris over. Als we het tenminste over het salaris eens kunnen worden. Doet uw best en laat het slot maar gauw maken. Tot ziens, mijnheer.” Meteen draaide Kees zich om, greep Jo bij de arm en verlieten door het achterhekje de tuin. Nage staard door een verblufte man, die zijn pijp uit de mond haalde en mompelde: „als die me niet voor de gek gehouden hebben, dan ben ik een ezel.” Op de weg proestte Jo het uit. „O, wat ben jij een droge, zeg. Ik kon zowat niet meer. Hij was nogal gek op je, he? Stuk neef, stuk ongeluk, sufferd. Wel een complimenteuze huisbewaarder, dat moet ik zeg gen. O, ik val in zwijm, als je de erfenis hebt en je komt je huis in bezit nemen van hem. Zal je zijn gezicht zien.” De gemeente heeft nu definitieve plannen opgesteld voor het door trekken van de Juliana van Stol- berglaan naar de Kanaalstraat. De plannen zijn geheel aangepast aan de voornemens in verband met het te bouwen bejaardentehuis en de nieuwe winkelgalerij. Voor de uit voering van de doortrekking is het noodzakelijk, dat de woning aan de Kerkweg nr. 204 wordt afgebroken. In het plan, dat van avond aan de raad wordt voorgelegd - en waarvoor een bedrag van 170.000 moet worden uitgetrokken - is nog niet het inmiddels eveneens gepro jecteerde parkeerterrein, grenzend aan de woning van dokter Van der Linde, ondergebracht. Bij de exploi- tatie-opzet van de Oranjewijk is met dit plan n.l. nog geen rekening gehouden, aldus B. en W. 4e klas A MFB Lisser Boys Insulinde Ornas Unicum JAC Oegstgeest B’graven Be Fair SV ’35 Zondagvoetbal Nic. Boys Ammerstol Nieuwkoop WSE RVC NSV Moerkapelle 11 ESTO W’veen GDS Gr. Ammers 10 Zwervers 8 Zaterdagvoetbal Gr. Ammers Boskoop Rijnstreek W’veen Zw’dam Zwervers Bergambacht RCV Sportief B. en W. vragen de raad vanavond een krediet van 1.300.000 ter be schikking te willen stellen, nodig om in Waddinxveen te kunnen overgaan op aardgas. Het galsnet, dat in Waddinxveen toch al niet al te best is, zal moeten worden aangepast aan het drogere aardgas. Lekkage kan bij dit gas nog minder worden toegestaan, omdat het sneller wegstroomt en een hogere waarde heeft. De gasinstallaties bij particulie ren worden aangepast aan aardgas, hetgeen ook de nodige kosten voor de gemeente met zich mee brengt. Er zal een werkplaats moeten worden ingericht, er komen trans porten, een toonzaal, adminstratie en de nodige drukwerken. De kosten van installaties, die door de verbruikers moeten worden betaald, zullen door de gemeente worden voorgeschoten en later via de gasrekening verrekend. Deze kosten bestaan uit het repareren van afgekeurde binnenleidingen en het aanbrengen van veiligheidssets. Hiervoor is een bedrag van in totaal 54.009 nodig, dat dus bin nen afzienbare tijd weer in de ge meentekas terug moet vloeien. Een laatste post is tenslotte de ombouw en het vervangen van huurgeysers. De hoogste post is uitgetrokken voor voorzieningen aan het be staande gasnet, n.l. 664.500. Voor de ombouw van gastoestellen is meer dan 30,- man en vrouw samen dan 60,- (en meer. Daar komt bij, dat wordt verhoogd (per 1 zodat dan de omzet verder zal dalen. De sigarenwinkeliers die in verband hiermee nog de strop heb ben, dat hun automaten moeten worden verbouwd teneinde deze passend te maken voor de nieuwe prijzen, zouden nu graag het aantal verkooppunten zien teruggebracht. Het is evenwel de vraag, of het grote oubliek er accoord mee zal gaan dat straks in café’s en restau rants geen rookgerei meer te krij gen zou zijn. In het begin had Be Fair de beste kansen, maar er werd geen gebruik van gemaakt. Geleidelijk kwam In sulinde op toeren en toen bleek dat de Rotterdammers in techniek en spelopvatting de beste ploeg wa ren, met de linkervleugel als ge vaarlijkste deel. Toen een Be Fair- verdediger na een kwartier op het Kees knikte begrijpend. „Tja, dat zit er wel in. Dat is zo ongeveer ook mijn schatting. Zo, dus het zal er dan toch van komen? De verkoop?” „Meneer, dit huis en het erf, kortom alles, wat de oude heer Van der Steen bezat, is geërfd door een jonge snuiter, die evenwel van de aardbodem ver dwenen schijnt. Een stuk neef. Volgens de oude baas ook een stuk ongeluk. Maar ja, hij was erg familie zwak en het schijnt het enige familielid te zijn ge weest, dat hij bezat. Dus die erfde alles. Echter op voorwaarde, dat hij binnen een half jaar die erfenis in bezit zou nemen. En dat is nu bijna om, meneer. Begrijpt u nu zo’n sufferd, dat hij niet komt opdagen? Al moest ik lopend van China komen, maar ik kwam. Reken maar.” De man stak de brand in de tabak en trok heftig aan zijn pijp. Kees schuifelde met zijn voet over de grond en keek even naar Jo, die met een rood gezicht stond te luisteren. Hij knipoogde even naar haar en vroeg op rustige toon aan de man: „Zo, is die eh. neef zo’n stuk ongeluk? Misschien is hij wel verongelukt.” „Weet u. zulke avonturiers komen altijd weer op hun pootjes terecht. Neemt u dat maar van mij aan. Een zwerver w.as het, meneer. Nergens rust. Altijd op sjouw. En dat verdriette de oude baas heel erg.” „Dus, als die neef niet tijdig komt opdagen, wordt het landgoed verkocht?” De ander knikte. „Tja, zo zal het wel gaan. Dan vervalt de hele erfenis aan liefdadige instellingen en die zullen het wel met de meeste spoed van de hand doen. Die hebben natuurlijk het liefst baar geld.” „U bent zeker de tuinman?” informeerde Kees. „En huisbewaader, meneer. Nu ja, ik heb altijd een klein kansje, dat ik door de nieuwe eigenaar met de inventaris wordt overgenomen.” Hij lachte om zijn eigen grap. „En anders., nu ja, dan zullen we wel weer zien.” Kees knikte nog eens. „Nou, we zullen dan nog even af wachten. Als het zover is, ziet u me nog wel verschijnen. Ik heb wel veel interesse voor dit alles ziet u?” De man keek hem een noosje aan. „Het is best mo- en manuren mee kunnen be sparen.)

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2