Gaat Nederland VLEESHAL Elsevier’s weekblad Biljarten Nederland kan z’n ei niet kwijt Laai II niet l-ziidio voorlichlen Asscheman’s Zelfbediening pijp roken BURGERLIJKE STAND OF KERKEN NODIGEN GOED EN GOEDKOOP TELEVISIE Tienjarige C.J.V. geeft herdenkings-revue Inbraakje opgehelderd Geslaagd Open Deur- dienst I JAC. SATON MEVROUW, VOOR DAN BESLIST NAAR DE Spreekuur voor woningzoekenden Lezing over ploegstoffen Opening 10e dam- en schaaktournooi Nieuwe tips voor aftrekposten Huisvrouw kan eieren kiezen voor haar geld Demonstratie- avond plattelandsvrouwen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 20 FEBR. 1964 PAGINA 3 I Een nieuwe collectie dames en herenmon turen ontvangen Jassen voor schapen Welke tabak Rustig aan Aanvraag termijn kredietverlening verlengd tot 29-2-’64 I I I Veie soorten Wij adviseren U gaarne als U een bril nodig hebt! Waddinxveen Duitsland Leerdam Zevenhuizen Daarom proberen velen, die het sigarettenroken te riskant gaan vinden Waddinxveen Loendersloot Waddinxveen Leeuwarden eieren op de markt dan toen, maar t pijp moet je leren een -J DE ZAAK MEI DE BUITENKLOK Telef. 2077 69 ct 72 ct 89 ct 55 ct 69 ct 105 ct 45 ct 89 ct 99 ct 79 ct 175 ct 159 ct 95 ct 49 ct 105 ct 64 ct 69 ct Heden mijn lieve vader overleed tot onze diepe droefheid Man, onze lieve Vader en Groot- voordeliger uit en zullen de slagers ook de prijzen weer moeten ver lagen. Wegens omstandigheden te koop: pracht beeld. SNOEK’S financiering en ass. bedrijf Zuidkade 204 - Telef. 3167 dammen: Ph. J. Ham-H.Boele, uit gesteld; A. A. de Jong-D. v. Spen- gen, 1-1; S. M. v. Eijk-J. Snoek, 1-1; C. Storm-J. de Heer, 2-0; A. Blonk- J. D. Oudijk, 1-1; L. D. Breedijk- A. Edelman, 0-2; T. Baan-B. v. Eijk, uitgesteld; C. Marek - A. Zwanen burg, 1-1; A. Compeer-N.N., 1-1; J. v. d. Eist - C. A. Metselaar, 2-0; C. Stolker - N. T. Hilgers, 2-0; C. M. Crone-J. Slappendel, 0-2; L. Kramp- A. A. Boele, 0-2; J. Boudewijn-A. Hilgers, 1-1; D. v. Wilgen-M. v. Wil gen, 2-0; A. v. Wilgen - A. C. v. d. Bosch, 2-0. schaken: J. v. Oort-W. v. Oort, 1-0; A. v. d. Starre-P. Perdijk, 0-1; A. Doornhein-A. Versluis, J-J; J. Peters -J. G. Valk, 1-0; A. A. v. Oort - K. Knaijenstein, 1-0; J. A. v. Gils-G. v. Wilgen, 1-0; C. Verweij - N.N., 1-0; P. J. Roggenbond - J. Kerver, 1-0. De afdeling Waddinxveen van het Christelijk Jongeren Verbond be stond 15 februari j.l. tien jaar. Dit jubileum wordt 29 februari a.s. ge vierd met een feestelijke bijeen komst in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, waar de vijf clubs van het C.J.V. een revue zul len opvoeren, die het vormingswerk van het C.J.V. van de afgelopen tien jaar in beeld brengt. De vijf clubs van het C.J.V. zijn: „De Gouden Cirkel”, een meisjes club voor de leeftijd van 11-14 jaar; „Oase”, een jongensclub voor de zelfde leeftijd; „Schakel”, een jongensclub voor de leeftijd van 14 tot 17 jaar; „In Knop”, voor meisjes van dezelf de leeftijd; „Passé Partout”, een gemengde club, voor jongeren van 17 tot 21 jaar. De clubs tellen gemiddeld veer tien leden. Er zijn in totaal zeventig jongens en meisjes lid van de Wad- dinxveense C.J.V., die bijeenkomen in het clubgebouw aan de Juliana- straat 10. Dertig gulden was de buit, die inbrekers zich toeeigenden, toen zij inbraken bij wijnhandelaar B. J. A. aan de Dorpstraat, in de nacht van dinsdag op woensdag vorige week. Vorige week donderdag hield de politie de daders aan, maar één wist weer te ontsnappen. Maandag j.l. kreeg men de man weer te pakken. Het is een 19-jarige Waddinxveense chauffeur. De andere inbreker is een Gouwenaar. Ziekenfondsleverancier Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op vrijdag 21 februari 1964 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). Terwijl van vele artikelen de prijzen gestegen zijn en de minister van economische zaken al maatregelen afkondigde teneinde een aantal tarie ven aan banden te leggen en te grote bokkesprongen ongedaan te maken, klagen de pluimveehouders steen en been over de eierprijzen. Die zijn gedaald van 2,60 per kg in 1963 tot 1,32 een jaar later. Niet door over- produktie, want er komen minder door de gedaalde export. De Euromarkt ligt beslist nog niet open voor onze eierenhandel. In Duitsland daalde het gebruik en geeft men de voorkeur aan Poolse, Tsjechische en zelfs Finse eieren, alhoewel die van buiten de E.E.G. worden aangeboden. De Duitsers zeggen, dat de kwaliteit daarvan beter is. Het stempel op het Neder landse ei blijkt helemaal geen aan beveling te zijn. De Westduitse regering wil bovendien de eigen kippenhouders beschermen en de invoer van goedkope eieren belem meren, teneinde de binnenlandse markt op peil te houden. Van de 2.300.000.000 eieren die wij in 1963 exporteerden, kocht Duitsland er 1.800.000.000. Valt deze afzet uit, dan zal elke Nederlander (baby’s meegerekend) 15 eieren per maand meer moeten consume ren om de eiermijnen straks niet te laten doordraaien. Voor de huis vrouwen openen zich wel wijde perspectieven: als zij van duur vlees overschakelt op omeletten, roer- en spiegelei, komt zij straks De heer J. Blonk slaagde voor het staatspraktjjkdiploma boekhouden voor bedrijfsadministratie. Woensdag 12 februari j.l. hield mevr. H. Smit-Goeman een lezing voor de C.P.B. over ploegstoffen. Zij vertelde, met een vrolijke noot, hoe men zich moet kleden en ge dragen, en hoe men moet zitten en opstaan. Na de pauze heeft mevr. Smit- Goeman een paar lapjes ploegstof verloot en toonde zij vele mooie stoffen. Voor de dames was dit alles bijzonder interessant. Loco-burgemeester S. Pille heeft in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat het jaarlijkse dam- en schaaktornooi geopend door bij de dampartij tussen D. van Spen- gen uit Bleiswijk en A. A. de Jong uit Gouda de eerste zet te doen. Vooraf sprak de voorzitter van het Waddinxveense sportweekcomité, de de heer T. Ververs, door wie het tornooi wordt georganiseerd, een welkomstwoord tot de deelnemers. De heer Pille sprak vervolgens zijn vreugde uit over het feit dat bij de vele vormen van ontspanning die er zijn, de denksport niet wordt vergeten. Het tornooi, dat voor de tiende maal wordt georganiseerd is ver deeld over drie weken. De uitslagen van de eerste ronde waren: Sportvrienden uit Waddinxveen is in de afdeling A van de Verenigde Biljartverenigingen Gouda en om streken enigszins van streek. Het Rode Laken dwong de Waddinxve- ners een gelijkspel van 4—4 af. A. v.d. Berg (26 beurten, moy. 3.57) en A. Kruyf (31 beurten, moy. 4.) sleepten voor Sportvrienden de punten in de wacht, terwijl aan Haastrechtse zijde B. van Delft (24 beurten, moy. 5.41) en L. Hooge- boom (27 beurten, moy. 3.07) elk een zege voor hun rekening namen. In de afdeling B moest het Sluisje uit Waddinxveen de halve buit aan Hof van Holland laten, 4-4. In de afdeling C zegevierde koploper Het Sluisje tegen Hof van Holland, 5-3. J. Vente en A. Ommen speelden gelijk. In de D-groep versloeg de Gouwevrienden 2 Boskoop, 6-2. P. v. d. Zaal en Th. Vos caramboleer den naar hartelust (18 beurten). De Boskoper J. v. d. Louw redde voor zijn team nog twee punten. Wie mocht menen dat schapen over een voldoende dikke ’jas’ be schikken in de winter loopt het ge vaar in conflict te komen met een schapeboer in Noord-Engeland. Deze heeft afgelopen winter een proef genomen met een speciale jas voor zijn schapen en het is hem best bevallen, hij heeft er zelfs patent op aangevraagd. Gehuld in de speciale jas schij nen de schapen beter weerstand te kunnen bieden tegen de felle sneeuwstormen en ijzige winden op de heuvels. De aldus geklede scha pen namen toe in gewicht, kregen allemaal lammeren en bovendien bleven de vachten in goede conditie. Een fabriek is thans bezig met het vervaardigen van de speciale scha- pe jassen. Zondagavond a.s. belegt de Ned. Herv. Kerk Kring „Wet en Evangelie” alhier in het Verenigingsgebouw, Stationsstraat, een waar iedereen hartelijk welkom is. Ds. H. J. van Heerden, Herv. pred. te Schevenin- gen, zal spreken over: „Twee stoeten, die elkaar ontmoeten”. De dienst begint om 7 uur. Zo juist verscheen op de boeken markt: „Aftrekposten”, Inkomsten en vermogensbelasting, jaarlijkse uitgave, editie 1964, 15de druk. In de editie 1964 van deze beken de handleiding hebben de auteurs B. Schippers en J. L. van Hedel weer een aantal nieuwe ’tips’ ver werkt. Toegevoegd werden weer enige nieuwe hoofdstukken t.w. Af trekmogelijkheden voor studerende kinderen, wat kost een vergeten aftrekpost, mogelijkheden m.b.t. de loonbelasting en regelingen t.b.v. het sparen. Het bezit van de nieuw ste „Aftrekposten” geeft steeds het veilige gevoel een voordelige aan gifte te doen en men komt bij me ningsverschillen met de fiscus be slagen ten ijs. In de boekhandel, prijs f 3,75. Pijptabak is er eveneens in alle soorten en prijzen. Men kan zowel shag als gewone rooktabak (bijv, baai) en mixture roken. Vooral de laatste kan duur worden wanneer men een voorkeur gaat ontwikkelen voor de dure Amerikaanse en En gelse importsoorten, maar het Hol landse produkt is goed genoeg en, in vergelijking met het buitenland, vooral zeer billijk. Vooral bij het roken van de (altijd vochtige) mixture moet men zorgen de pijp in de brand te houden. Men zal wel bemerken, dat pijproken meer lucifers kost. Het kan wel even duren voor de pijproker zijn favoriete merk te pakken heeft. Brandt de tabak op de tong, dan moet men een ander merk gaan proberen. Met een omgaan. Klopt men de pijp te hardhandig uit dan loopt men een grote kans, dat de steel afbreekt, vooral wan neer zij niet van een metalen tap is voorzien. Men klopt de pijp voor zichtig tikkend hand uit. De binnenkant van de pijp ver toont de neiging „aan te groeien” en dit heeft niet alleen een nadelige invloed op de smaak, maar men kan er ook minder tabak in stop pen. En de juiste hoeveelheid tabak (bepaalt door de grootte van de kop) heeft ook weer grote invloed op het rookgenot. Uit dit alles blijkt wel, dat wie op goed geluk probeert een pijp te gaan roken, veel kans loopt een slechte pijp te roken en het mis schien maar opgeeft. Wie een pijp gaat roken gaat tot een andere staat des levens over. Hij zal dezelfde ondervindingen op doen als welke hij had toen hij zijn eerste sigaar rookte. Dat is ook niet meteen lekker, men weet zijn keuze niet te maken, rookt deze te zwaar of te licht, trekt te hard of te lang zaam, en het begin is zelden of nooit een overdeeld genoegen. Maar al doende leert men. En de echte pijproker houdt zich geheel zijn leven bij zijn pijp. Meestal kan men hem er mee „uit tekenen”. Dat men de pijp tussen de tanden moet houden levert moeilijkheden op bij mensen met een prothese. Maar er zijn speciale pijpen in de handel, in de steel van uitsparingen voorzien, waardoor deze categorie toch kan pijproken. Koop om te beginnen geen te dure pijp. Laat u adviseren door een vak man. En laat u niet ontmoedigen door de moeilijkheden van de be ginner. Tenslotte heeft pijproken nog een bepaad voordeel: de meeste vrou wen vinden het zo gezellig staan! Nadere omschrijving betrokken gebieden. Uit reacties op het radiopraatje voor de Land- en tuinbouw over de kredietregeling voor rundveehou ders in de veenweidegebieden en in gebieden, die daarmee gelijk te stellen zijn, is gebleken, dat onze kerheid bestaat over de vraag, welke gebieden voor de toepassing van de kredietregeling met veenweidege bieden gelijk te stellen zijn. Ter nadere precisering kan worden be richt, dat beoogd zijn die gebieden waarin tengevolge van de weers omstandigheden in 1962 en 1963 ge durende het gehele seizoen de gras- groei sterk heeft geleden. Veehou derijbedrijven gelegen in de laatst genoemde gebeiden, die overigens aan de gestelde voorwaarden vol doen, kunnen van de kredietrege ling gebruik maken. Zeer in het kort komt deze op het volgende neer. De ondernemer moet landbouwer zijn (hoofdberoep), zijn bedrijf dient tenminste 5 ha groot te zijn en voor 80 uit grasland bestaan. Het zwaartepunt van zijn bedrijf moet dus liggen in de veehouderij en de slechte gang van zaken in deze bedrijfstak gedurende de laat ste seizoenen moet de oorzaak zijn, dat de ondernemer niet in staat is zijn kortlopende bedrijfsschulden, t.w. voor de levering van veevoe der, kunstmest e.d. en voor onder houdswerken, afbetalingen enz. te betalen. Voorts moet hij voldoen aan de voorwaarden, die het Borg- stellingsfonds voor de Landbouw algemeen stelt voor het verlenen van een borgstelling nl. dat hij vak bekwaam en een goed ondernemer is, die mede naar het oordeel van zijn bank kredietwaardig wordt ge acht. Zijn bedrijf moet ondermate omstandigheden rendabel zijn en hij moet niet in staat blijken te zijn de door de kredietgever gevraagde zekerheid zelf te kunnen stellen. Het Borgstellingsfonds voor de Landbouw zal ten behoeve van aan vragers, die aan deze normen vol doen, een borgstelling geven voor een door derden te verstrekken geldlening ter betaling van kortlo pende bedrijfsschulden. Het onder borgstelling verstrekte krediet zal maximaal 10.000,— bedragen en een looptijd hebben van 12 jaar. Over dit bedrag behoeft de eerste twee jaren (1964-1965) geen ver plichte aflossing plaats te hebben en geen rente te worden betaald. Deze rente (over de eerste jaren dus) neemt het Rijk voor zijn reke ning. De aflossing kan na afloop van het tweede jaar in tien jaar lijkse termijnen geschieden. Aanvragen om kredieten kunnen bij de boerenleenbanken dan wel bij de rijkslandbouwconsulenten worden ingediend. De termijn van indiening is verlengd tot 29 febru ari aanstaande. Beoordeelt 1 De kwaliteit 2 De prijs met Hollandse nuchterheid en profiteer van het unieke „Spar spaar- zegelsysteem”, al 25 jaar met succes ge voerd en actueler dan ooit tevoren Deze week voor voordeel 1 pot KERSENJAM 1/1 blik BRUINE BONEN 500 gram BRUINE BONEN blikjes FRUIT: keus uit zeven soorten 150 gram GESORT. CHOCOLAATJES 1 pak BASTOGNE KOEKEN 1 zakje AMANDELEN of VRUCHTENGRIES 5 BROS REPEN 9 VICTORIA CHOCOLADE REPEN 1 blik ANANAS 8 schijven 1 groot pak VIERLING PERSIL ROOD hierbij 1 klein pak a 45 ct gratis. 500 gram JONGE KAAS 1 pot PICCOLO WORSTJES inh. 8 stuks 1 pak CHOCOLADE BOTER 4 flesjes PILS 200 gram HOOFDKAAS 100 gram FIJNE HAM week van 11 t/m 17 februari 1964: Geboren: Ronald, z.v. G. Knop en J. A. Koojj Petronella Elizabeth Maria, d.v. F. J. J. Steenland en P. M. C. Rijnbeek; IJda Johanna, d.v. J. van Pelt en A. van Leeuwen; Marcel Erik, z.v. A. Alblas en J. B. Jonker; Theodora Wilhelmina Maria, d.v. C. Segers en H. A. Gerts; Jan Johannes, z.v. J. Troost en C. M. Bezoen; Roelof André, z.v. S. Douma en L. A. J. Kammen; Pieter Johannes Michiel, z.v. G. van der Kuil en M. I. W. Ottevanger. Ondertrouwd: J. Muit en A. A. Valk Gehuwd: geen. Overleden: geen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bankbiljet; smeedijzeren halsketting; damesrijwiel; witte laars; rood tafelkleed; blauwe nylon kinderwant. Verloren: armbandhorloge; want; blauw luchtbed blauwe slaapzak pyjama, zeep en handdoek; witte portemonnaie; 2 sleutels aan hou der; beige portemonnaie met inh.; schooltas; bruine glacé dameshand- schoen; gele sjaal; autoped; zwarte poedel; contactsleutel. Heden behaagde het de Heere, zacht en kalm van onze zijde weg te nemen, onze innig ge liefde en zorgzame Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mevrouw JACOBA PARLEVLIET Weduwe van Z. Minnée in de gezegende ouderdom van ruim 86 jaar. J. S. Minnée M. W. P. Minnée-de Jong N. Minnée G. Minnée-Göhte S. Minnée G. Minnée-Verver M. Minnée-van Zevenhuizen Z. Minnée C. J. Minnée-de Zwart F. D. Minnée G. A. Minnée-Groeneveld D. Minnée M. Minnée-Vergeer Klein- en achterkleinkinderen Waddinxveen, 19 februari 1964. Brugweg 32 Gelegenheid tot condoleantie ’s avonds tussen 7-9 uur. De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 22 februari a.s. tussen 2-3 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen. OTTE ATEMA in de ouderdom van 64 jaar. J. B. Atema-v. d. Meulen T. Atema D. H. Atema J. Atema C. A. Atema-Revet Marian, Joke en Otto Waddinxveen, 19 februari 1964. Kon. Wilhelminasingel 60 De teraardebestelling zal plaats hebben op zaterdag 22 februari a.s., des n.m. tussen 1-2 uur op de Algemene Begraafplaats te Waddinxveen Vertrek van het sterfhuis 1 uur. zondag 23 februari 1964 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. J. Timmer N.m. 6.30 uur: ds. Joh Verwelius Hervormd Wijkgebouw.Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: cand. D. J. Cuperus N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. H. J. v. Heerden opendeurdienst - v. Scheveningen Gereformeerde Kerk. V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. G. Meynen, uit Utrecht-west N.m. 6.30 uur: ds. G. Meynen Remonstrantse Kerk. Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K, KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. In de week ’s morgens 7 en 8 uur Mis in de parochiekerk; Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 15.30 uur Wachttorenstudie DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter P. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. Kon. Wilhelminaplein - Telefoon 2276 Aangesloten bij de Spar De reacties op de onrustbarende rapporten met betrekking tot het verband tussen sigarettenroken en longkanker blijven niet uit. De verkoop van sigaretten daalt en anderzijds ziet men een toenemende belangstelling ontwaken voor: de pijp! De goede pijproker immers rookt niet op zijn longen. Hij rookt geen papier mee. Het in iedere pijp aanwezige ’systeem’ vangt veel nicotine op. Daarom proberen velen, die het sigarettenroken te riskant gaan vinden en toch niets voelen voor geheelonthouding op dit gebied, het met de pijp. Zo’n overgang is niet zo gemak kelijk als velen denken. Het gevolg is dan ook vaak: teleurstelling. Men meent te kunnen volstaan met het kopen van een pijp en een pakje tabak en als men het dan gaat pro beren beleeft men van die proef neming niet altijd plezier. Velen beweren dan ook: Ik heb het (meer dan eens) geprobeerd, maar ik kan nu eenmaal geen pijp roken! Maar men rookt een pijp nu een maal anders dan een sigaret. Een sigaret rookt zichzelf op, een pijp moet (evenals een sigaar) wórden gerookt; en met zelfbeheersing. Trekt men te hard dan smaakt de tabak niet lekker, vergeet men te trekken dan gaat de pijp uit. Ter wijl de sigarettenroker de indruk geeft van nervositeit, lijkt het bij de pijproker alles gemoedsrust wat de klok slaat. Maar het roken van een pijp dwingt dan ook tot rust. Met moet om te beginnen niet zomaar ’een’ pijp kopen. Bij voor keur doet men dat in een zaak, die een zeer behoorlijk pijpenassorti- ment blijkt te hebben, dus daarin is gespecialiseerd. In zo’n geval kan de handelaar een deskundig advies geven. Men heeft grote en kleine, rechte en kromme, houten en meerschui men en stenen pijpen. Er zijn ook ’fancy’ pijpen met glimmend me taal of met leer bekleed. De echte pijpenroker schuwt deze uitwassen, zoals de meeste automobilisten af kerig zijn van auto’s met al teveel chroom. Het kiezen van een pijp wordt mede bepaald door de soort tabak, welke men wil gaan roken. Voor shag gebruikt men een andere pijp dan voor bijvoorbeeld mixture. Wat de prijs betreft: die variëert van één gulden tot vijftig gulden of nog meer. De kwaliteit van de pijp spreekt een geducht woordje mee. Het aroma waarvan de roker geniet, is het gezamenlijk produkt van pijp én tabak. Het mopje: „Smaakt de pijp? Dan kun je de tabak wel weggooien” is dan ook beslist van een niet-pijproker af komstig. Men behoeft geen tientallen gul dens uit te geven voor een goede pijp. Beneden de tien gulden komt men ook klaar. De echte pijproker heeft altijd meer dan één pijp. Want men steekt nooit een verse pijp op wanneer de kop nog warm is. De echte door- roker heeft er dan ook altijd meer dan één op zak. Maar mensen, die het roken willen beperken, worden dus gedwongen om wanneer zij één pijp meenemen, te wachten tot die weer voldoende is afgekoeld. Het is vooral zaak de pijp regel matig schoon te maken, anders gaat zij stinken. Met behulp van de zo genaamde pijpragers gaat dit heel gemakkelijk. Een nieuwe pijp moet altijd aan de binnenkant worden bevochtigd. Soms doet men dit met oie, maar doodgewoon met een natte vinger is voldoende. En dan niet meteen de pijp helemaal stoppen en ook niet te stevig, want dan trekt ze niet. Donderdag j.l. kwamen de leden van de Ned. Bond van Plattelands vrouwen in lunchroom V. d. Water bijeen, om te kijken en te luisteren naar mej. Meyer, demonstratrice van Maggi’s Producten Mij, die niet alleen iets vertelde, maar ook iets liet proeven van de vele produkten die door deze maatschappij in de handel worden gebracht. Allereerst vertelde zij één en ander over de bereiding en de toe passing van een bepaald merk op- loskoffie, waarvan Maggi de ver koop in Nederland heeft. Hierna toonde zij verschillende Nestlé produkten o.a. chocolade, slagroom en chocolade-dessert, waarvan het laatste ook geproefd kon worden. In de pauze werd een kopje kof fie aangeboden. Daarna passeerden de diverse soepen en sauzen de revue, terwijl tenslotte nog beker soep werd geoffreerd. Het werd een zeer geanimeerde bijeenkomst, waar vele nieuwe ideeën werden opgedaan, zodat alle aanwezigen voldaan huiswaarts keerden. en liefst op de

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3