HET ERFENISHUWELIJK Bel bij Brand 2222 oteboo Be Fair deed eindelijk weer eens van zich spreken eminent JE SP gelijk tegen Hey plaat PP SE niet verder dan 1-1 PP’veen en RCP puntloos Boele verlies BURGERLIJKE STAND eenvoudig te bespelen dank zij de twee klavieren HUWELIJKS REPORTAGE WADDINXVEENS SPORTNIEUWS Uitslagen dam- en schaaktournooi UW Bekendmaking Diploma Za ^ipzde,^tande.rv 4e klas A Kramp gelijk „P oorwaarts” geeft uitvoering S' li" VLA SCHAALTJES \AK j Zegt U niet direct NEEN» FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN uiRm WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 5 MAART 1964. PAGINA 2 SCHAKEN Zicemcl. De Gouwe DAMMEN Tafeltennis is ny ONS INGOEDE HANDEN FOTO PRSSRGE 143 TEL:Z477 WADDINXVEEN Be Fair- Bodegraven 2-1 WSE-Fsto 1-1 Aninierstol S.V.- Waddinxveen 4-0 Wandelver. I s I I JO 0—1 Totaal 55 Eikenlaan leplaan 0—1 zij nalatenschap.” Toen hij uitgesproken was, keek Heeswijk ft Hoofdstuk 7 - Nr. 14 (wordt vervolgd) Heeft u interesse of wilt u in lichtingen? Komt u dan ge rust eens praten op: Kleikade 7; leplaan 56, tel. 2712 of op Kerkweg 90, tel. 2007. 2—0 1—1 2—0 0—2 0—2 0—2 1—1 2—0 13 14 14 15 13 14 13 13 13 13 12 12 12 12 9 13 11 11 11 9 10 8 8 8 6 6 3 4 3 1 10 9 7 6 6 4 3 5 3 3 2 1 8 6 6 4 4 1 2 0 0 1 2 2 3 5 6 9 1 3 3 5 5 4 4 7 6 6 8 7 0 1 3 2 2 4 6 7 7 22 19 16 13 13 12 8 11 8 8 5 3 23 19 19 19 15 15 8 8 7 3 17 14 13 9 12 5 5 2 1 36-12 36-15 36-15 36-27 26-27 33-27 17-34 22-39 21-43 10-40 36-9 36-17 36-17 32-26 25-17 23-23 11-21 25-25 16- 27 17- 34 16-38 7-27 39-9 37-18 23- 13 16- 13 24- 17 14-20 17- 26 6- 35 7- 32 Uitslagen deze week: Kw>ek 2-Gouda 2 7—3 Vr. Schaar-Kwiek 3 91 Aan toegevoegd kan worden dat de winst van Kwiek 2 op Gouda 2 verdiend is te noemen. De Wad- dinxveners hebben nu elf punten uit twaalf wedstrijden. 11 11 10 11 10 11 11 11 10 11 11 7 7 4 4 6 2 3 2 3 2 2 1 0 5 4 6 5 1 7 6 6 4 5 2 3 2 19 18 14 13 13 11 12 10 10 9 6 5 2 Woensdagavond 11 maart a.s. houdt WSV „W.I.K” om 7 uur clubavond voor bespreking van de mars die op 21 maart in Loosduinen wordt ge houden. De bus voor deelnemers aan deze mars vertrekt om 1.15 uur uur vanaf de hefbrug naar Boskoop. Het inschrijfgeld bedraagt voor ju nioren 1,00 en senioren 1,10. 9 9 9 7 10 8 9 9 8 2 1 2 1 1 4 2 1 2 2 1 1 1 2 1 1 4 3 1 2 1 0 0 1 1 4 1 3 3 4 4 6 7 9 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING (half kristal) 1—0 1—0 afgebr. afgebr. 2—0 0—2 0—1 1—0 1—0 0—1 0—1 1—0 1—0 1—0 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 0—1 0—1 0—1 0—1 0—1 De Chr. Sportvereniging BE FAIR heeft dringend aanvul ling nodig in de jeugdcom missie in de vorm van enkele jeugdleiders welke mee willen helpen de steeds groter in aantal wor dende jongelui, leiding te ge ven en bij te dragen aan een verantwoorde jeugdvorming. 2—0 2—0 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin I Voor de bondscompetitie moest W.S.V. een wedstrijd uitspelen te gen koploper Heyplaat. Het is niet gelukt Heyplaat - welke ongeslagen aan kop ging - volledig terug te wijzen. Maar door prachtig partij geven is het W.S.V. wel gelukt een gelijkspel uit het vuur te slepen. Er was zelfs een redelijke kans aan wezig op de volle winst, maar door enkele ongelukkige zetten van de Waddinxveners is het een gelijke stand geworden. De uitslagen van deze wedstrijd zijn: P. Verhey-W. van Vuuren P. v. d. Heuvel-J. van Oort P. C. van Egmond-P. Broer W. Vermeer-W. van Oort C. Visser-A. van der Starre G. Tiele-P. Perdijk G. Dul-A. Versluis J. H. Ketting-A. van Dijken W. Hiele-W. Verstoep A. Veldhuis-J. Kleiweg J. G. Valk-A. Versluis (J. Peters winnaar) Groep 3: A. A. van Oort-J. A. van'Gils 10 G. de Willigen-J. Krayenstein 01 (A. A. van Oort winnaar) Groep 4: C. Verwey-P. J. Roggeband J. Kerver-N.N. (P. J. Roggeband winnaar) Volledige uitslagen: Be Fair-Bodegraven 21 R.C.V.-Groot Ammers 02 W’veen 2-Jod. Boys 3 10 Be Fair 3-Rijnstreek 4 62 Sportlust 5-Be Fair 5 04 Zondag voetbal: WSE-Esto 1—1 Amm. S.V.-W’veen 40 RVC 2-WSE 2 5—3 J uniorenvoetbal Afdeling A: GDS-WSE 3—4 Moordrecht-Be Fair 13 Gouda 2-Be Fair 2 2-3 Voor deze streekderby was bij zonder veel belangstelling. Be Fair ging met windvoordeel van start en belaagde het Bodegraafse doel met elan. In de zevende minuut nam Hilgers een vrije schop en wist met een prachtig boogballetje de - een stap te ver naar voren - gelopen keep te passeren (10). Tien mi nuten later was het Troost die hard in de linkerhoek (via de handen van de keeper) een 2 op het bord kon brengen (20). Hierna werd de strijd gelijkmatiger. Be Fair kreeg vele kansen, maar liet ze liggen. Na de rust een zelfde spelbeeld. In de dertigste minuut scoorde Ver donk voor Bodegraven het tegen- punt. Het was een mooi schot via de binnenkant van de paal (21). zoek hier te komen, hebt willen voldoen.” De mensen mompelden wat onder elkaar, tot één van hen, een dor oud heertje, opstond en met kra kende stem vroeg: „Mag ik misschien nog even van de notaris vernemen, op welke dag de heer Van der Steen is overleden?” De notaris keek enigszins verbaasd naar de vraag steller. „Ik meen,” antwoordde hij, w.at korzelig, „dat de datum algemeen bekend is. Op 29 november van het vorige jaar is mijn cliënt overleden.” „Ik bedoel: hoe laat precies”, hield de oude heer aan. „Indien ik me niet vergis, is er in het testament sprake van een termijn van een half jaar. Binnen dit half jaar moet de heer Blokker gehuwd zijn, wil hij aanspraak kunnen maken op deze erfenis.” De notaris zocht even in een map met papieren en antwoordde toen: „De heer Van der Steen is des na middags om tien minuten over drie overleden.’’ „Dan,” antwoordde het heertje triomfantelijk, be door Henk van Er werden vele vrije schoppen uitgedeeld, hoewel de wedstrijd niet uitgesproken hard kon worden ge noemd. Voor rust bleven de ver dedigingen de baas. Rietveld (Esto) probeerde te scoren, maar zijn scho ten werden goed gehouden door WSE-doelman van den Velde. Ook Steenland van de thuisclub trachtte met enkele harde schoten tot doel punten te komen, maar de ESTO- verdediging was paraat. Na rust begon WSE met goede aanvallen, wat tot resultaat had, dat Geers na een kwartier doelpuntte Deze week is er door de Gouwe- zeventallen geen enkele wedstrijd gespeeld en ook de komende week is het erg rustig in het wedstrijd- wezen. Alleen op zaterdag 14 maart a.s. zal Heren I een wedstrijd tegen het Utrechtse Studenten-zevental spelen. De jeugd wordt nog even herin nerd aan de jeugdavond op vrijdag 6 maart a.s. in het C.N.V.-gebouw aan de Dorpsstraat. Aanvang 7.15 uur. 3 3 3 3 3 3 2 0 10 1 9 1 11 GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: een bankbiljet; autoped; sigarettenaanstekerlipssleutels bruine dameshandschoen; een rode kinderhandschoen; bruine nylon- dameshandschoenen; want; heren horloge; bankbiljet. Verloren: bankbiljet; portefeuille met inhoud; blauwe gymnastiek schoenen. Dijkgraaf en Hoogheemraden van het Hoogheemraadschap van Rijnland; maken bekend: dat in de op 24 februari 1964 gehouden vergadering van vertegenwoordigers der betref fende Colleges van Burgemeester en wethouders ter benoeming var een hoofdingeland-plaatsvervanger voor het gebouwd eigendom in de gemeenten Hillegom, Lisse, Oegst- geest en Sassenheim is benoemd de heer W. F. van Dam, wethouder, loco-burgemeester der gemeente Hillegom; zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het als zodanig bedanken door Jhr. Mr. Dr. O. F. A. H. van Nispen tot Panner- den. Leiden, 26 februari 1964. Dijkgraaf en hoogheemraden voor- noemd, Schokking, dijkgraaf; H. van der Linden, secretaris. Waddinxveen was in de eerste helft stellig niet de mindere, maar Ammerstol maakt de doelpunten. Het werd daarbij geholpen door Waddinxveens rechtsback Bonefaas die de bal verkeerd op zijn schoen kreeg en in eigen doel schoot (10) Het tweede doelpunt was een „ou derwets” boogschot van rechtsbui ten G. Looren de Jong, regelrecht uit een vrije schop (20). De tweede helft was voor Am merstol, waarna de gewijzigde ach terhoede (de links- en rechtsback zijn geschorst) er niet zwakker op geworden was. Vooral linksback Van den Berg speelde goed. Bij Waddinxveen was rechtsbinnen Van Muyen de beste man, maar hij had te weinig steun van zijn medespe lers. Ammerstol drukte zijn over wicht met nog twee doelpunten uit. Een afgemeten voorzet van Looren de Jong werd door linksbuiten H. Stigter benut (30) en midvoor Potuit benutte een simpele kans (4—0). verrassend om te zien. Notaris Bronkhorst was over eind gekomen en stond het paar met wijd open ogen aan te staren, terwijl de andere bezoekers beurtelings elkaar, dan het jonge paar en tenslotte de notaris aankeken. Het duurde een paar minuten, voordat het gezelschap van zijn verbazing was bekomen en daar niemand tot nu toe nog een woord gesproken had, legde Kees alvast de vereiste documenten op het bureau, netjes voor de notaris. Het bewijs van de Peugeot-fabrieken te Clermont-Ferrand, dat hij daar ruim twee jaar zonder onderbreking werkzaam was geweest; het trouwboekje en ten leste de verklarin gen van de burgemeesters van Amsterdam en Nieu wer Amstel, waarin werd medegedeeld, dat er niets ten nadele van mejuffrouw Bergsma bekend was. „Alstublieft, meneer de notaris,” zei Kees opge wekt. „Ik ben ervan overtuigd, dat ik thans wel aan de door mijn oom gestelde voorwaarden voldoe en derhalve meen ik aanspraak te mogen maken op Onze plaatsgenote mej. M. Blonk ontving als beloning op haar studie het diploma voor gezinsverzorgster. Zij werd opgeleid bij de interker kelijke commissie tot opleiding van gezinsverzorgsters in Den Haag. RCV-Gr. Ammers, 4 uur Jod. Boys 3-Be Fair, 4 uur Sportlust 4-RCV 2, 4 uur Be Fair- 3-M’kapelle, 4 uur Be Fair 5-Sportlust 5 2 uur Zondagvoetbal: WSE- Gr. Ammers, 2.30 uur Vep 4-WSE 2, 12 uur Juniorenvoetbal. Afdeling A: Nieuwkoop-WSE, 4 uur Boskoop-W’veen, 4 uur Zwervers-Be Fair, 2.15 uur twist ik het recht van de heer Blokker op deze erfe nis, want - en hierbij zag hij op zijn horloge - ik con stateer, dat het op dit ogenblik kwart voor vier is. Laten we aannemen, dat de heer Blokker met zijn hm. vrouw thans tien minuten in dit vertrek aan wezig is, dan hebben zij eerst vijf minuten over half vier aanspraak gemaakt op de erfenis. Dat is dan precies vijf en twintig minuten te Iaat!” Kees schrok. Hij werd bleek en zag zijn vrouw bezorgd aan. Zou hem nu op dit ogenblik nog de erfenis ontgaan? Maar dat wilde hij dan nog wel eens zien. Hij had wel voor heter vuren gestaan. „Mag ik op mijn beurt in de herinnering brengen, dat ik reeds op 22 mei van dit jaar aanspraak heb ge maakt op de erfenis? De enige voorwaarde, waaraan ik op die dag niet kon voldoen was, dat ik gehuwd moest zijn. De andere voorwaarde, dat ik een be paalde tijd bij een en dezelfde patroon werkzaam moest zijn, kon ik nakomen. Het bewijs hiervan is zwart op wit geleverd. Het is ondertekend door de directeur-generaal van de Peugeot-fabrieken in Cler mont-Ferrand, waar ik de laatste twee jaren onafge broken heb gewerkt. Het papier, waarop dit verklaard is, is gedateerd 26 mei.” „Maar u bent te laat met uw vrouw binnengeko men,” zei het oude heertje sarcastisch, „en daarom kunt u volgens mijn oordeel geen aanspraak meer maken op de erfenis.” Kees keek hulpeloos naar zijn vrouw, doch deze lachte geruststellend en kwam overeind. „Mijnheer de notaris,” begon ze op kalme toon, „als ik intussen goed ben ingelicht, is uw cliënt op 29 november van het vorige j.aar, om tien minuten over drie des middags overleden, nietwaar?” „Zo is het, mevrouw,” klonk het antwoord. „En ik meen van mijn man vernomen te hebben, dat de tweede voorwaarde was, dat hij binnen zes maanden na zijn overlijden getrouwd moest zijn om aanspraak te kunnen maken op de erfenis?” „Ook dit is zo, mevrouw.” s week van 25 febr. t/m 2 maart 1964 Geboren: Maria Margje, d.v. G. Koele en P. J. Loef; Ronald Johannes, z.v. R. van Koo- ten en D. van Laar; Ronald Jozef, z.v. C. L. J. Kleiweg en H. A. P. de Waal; 'Remko Bastiaan, z.v. B. G. de Lange en C. M. Eekhof; Pieter, z.v. B. Kuiken en W. Nieuw- land; Pieter, z.v. P. van Meijeren en M. van der Greft; Catharina Aly, d.v. W. H. Vermaak en A. Schreuder; Wouter Hugo, z.v. W. H. Hoogen- doorn en A. C. van Wijk; Antonius Leonardus, z.v. A. H. F. Bresser en E. D. M. de Wolff; Alexander Roeland, z.v. J. G. Wes sels en T. J. M. Bardoel; Carolina Petronella, d.v. M. de Vries en N. Tielemans; Jacqueline Francina, d.v. J. C. den Engelsman en W. S. Berkouwer. Ondertrouwd: H. van Nielen en J. Oudshoorn. Gehuwd: J. Muit en A. A. Valk. Overleden: Verlaan, Martha Johan na, oud 3 dagen; Heijnsdijk, Daniël Jacob, oud 78 jr. 6 stuks f 1,80 Be Fair heeft zaterdag, aangemoedigd door het fraaie voetbaiweer, ein delijk haar aanhang weer een beetje moed gegeven door het bijna gelijk geklasseerde Bodegraven met 21 te verslaan. Eigenlijk was dat hard nodig, want de wit-hemden kwamen lelijk in de verdrukking door de serie nederlagen van de afgelopen maanden, ’t Gevolg is dat Be Fair haar K.N.V.B.-schap veilig stelde en dat zal bij menigeen een zucht van ver lichting hebben gegeven. WSE zag tegen Esto geen kans om beide punten te bemachtigen en moest na een spannende strijd de buit delen met de lager geklasseerde Bodegravenaren. Waddinxveen stelde zondag teleur door met forse cijfers (04) van Amm. S.V. te verliezen. De geel-zwarten zakten zodoende naar de negende plaats. Na het moedgevende succesje van de laatste keer heeft RCV geen kans gezien dit te prolongeren. De carrosserie bouwers verloren met 20 van Groot Ammers. na zich goed vrij gespeeld te hebben (10). De thuisclub probeerde het daarna nog eens, maar voor het vij andelijke doel duurde het te lang. ESTO bleef niet bij de pakken neer zitten en bij één van de vele aan vallen kreeg het een vrije schop te nemen. Doelman v. d. Velde tikte de bal tegen de lat en het terug springende leder werd door Riet veld (ESTO) onhoudbaar ingescho ten (11). hij dan ook prompt benutte. De partij tussen Kramp en G. P. van der Wouden was een heel rus tig duel; beiden waren er op uit hun stand op de ranglijst te handhaven en een remise lag er dan ook dik boven op. Vrijdag wordt de laatste ronde gespeeld. Voor Kramp een belang rijke partij tegen A. M. den Ouden. Den Ouden moet winnen om zich kampioen te mogen noemen en dat Kramp zich zo maar niet gewonnen zal geven ligt wel voor de hand. De stand in de hoofdklasse is als volgt: H. J. v. d. Wouden 12 A. M. den Ouden P. Twigt D. van Wijk Dr. C. M. Kentie C. H. Kramp G. P. v. d. Wouden 12 D. van Spengen S. M. van Ejjk A. Blok W. Groenendijk H. Boele P. Schep hij naar Jo met een triomfantelijk gezicht, als wilde hij zeggen: Nou, hoe heb ik ’m dat gelapt? De notaris kwam eindelijk weer tot zichzelf. Hij haalde zijn bril uit een etui, zette die op, ging zitten en bezag vervolgens zeer nauwkeurig de documenten. De andere bezoekers keken vol spanning naar de notaris, die eindelijk een zucht loosde en zijn schou ders ophaalde. „Het is aan geen twijfel onderhevig,” verklaarde hij, „mijnheer Cornells Blokker, wiens identiteit ik reeds eerder gecontroleerd en in orde bevonden heb, is degene, die thans voor mij staat. Hij is thans de enige, wettige erfgenaam van mijn overleden cliënt, de heer Nicolaas van der Steen. Het spijt me natuur lijk voor u allen - dit tot de andere bezoekers - maar uw aanwezigheid hier heeft thans geen doel meer. Ik dank u voor de bereidwilligheid, dat u aan mijn ver- Voor de huishoudelijke competi tie werden op woensdag 5, 12 en 19 februari de volgende partijen ge speeld: A. Brouwer-P. Perdijk 01 J. Kerver-A. van Dijken 10 J. C. Adriaansen-W. van Oort 01 W. Verstoep-J. van Oort P. Broer-W. van Oort P. Perdijk-P. Broer A. Versluis-A. van der Starre 10 J. C. Adriaansen-A. Doornhein 01 J. Kerver-J. Kleiweg C. H. Faas-W. Verstoep W. van Oort-A. van Dijken J. Peters-W. van Vuren A. Littooy-J. van Oort W. van Vuren-W. van Oort afgebr. Th. Verbree-.J van Oort A. Versluis-D. Perdijk J. C. Adriaansen-.J Kerver A. Littooy-P. Broer MFB 14 Lisser Boys 13 Insulinde Ornas Unicum JAC Be Fair Oegstgeest B’graven S.V. ’35 Zondagvoetbal Nic. Boys Ammerstol Nieuwkoop WSE RVC Moerkap. ESTO NSV W’veen GDS Gr. Amm. Zwervers Zaterdagvoetbal Gr. Amm. Boskoop Rijnstreek W’veen Zw’dam Zwervers B’ambacht RCV Sportief H. Boele kwam uit tegen S. M. van Eijk. In een gelijk opgaande partij liet het zich niet aanzien dat hij met verlies genoegen moest ne men. Zelfs had hij een betere stand. Maar door enkele zwakke zetten kreeg van Eijk een betere kans, die velden of wegen een taxi te bespeuren, doch op de Dam wist Kees er een te bemachtingen. In een snel treinvaart ging het naar de Keizersgracht, naar de notaris. Kees moest voor deze rit zijn portemonnaie helemaal ledigen, doch dat kon hem niets meer sche len. Als hij straks het kantoor van de notaris verliet, was hij immers een welgesteld man? Dezelfde jongedame deed de deur open, maar dit maal wist Kees de weg. Gearmd met zijn jonge vrouw deed hij zonder te kloppen de deur van het kantoor open en tot grote verwondering van notaris Bronk horst en een dozijn andere, hem onbekende mensen, zei Kees: „Mijnheer Bronkhorst, mag ik u mijn wet tige echtgenote voorstellen? Mevrouw Blokker, gebo ren Bergsma. Wij komen de erfenis halen!” Hoofdstuk 8. De uitwerking van Kees’ mededeling was werkelijk Het jaarlijkse dam- en schaak- tournooi, dat wordt georganiseerd door damvereniging Excelsior en schaakvereniging WSV in samen werking met het sportweekcomité, is weer ten einde. Vorige week is in het verenigingsgebouw aan de Stationsstraat de derde en laatste ronde gespeeld. De uitslagen waren als volgt: DAMMEN. Groep 1: P. H. J. Ham-A. A. de Jong D. van Spengen-H. Boele (P. H. J. Ham winnaar) Groep 2: S. M. van Eijk-C. Storm J. de Heer-J. Snoek (S. M. van Eijk winnaar) Groep 3: A. Blonk-L. D. Breedijk A. Edelman-J. D. Oudijk (J. D. Oudijk winnaar) Groep 4: T. Baan-A. Zwanenburg C. Manck-B. van Eijk (T. Baan winnaar) Groep 5: W. v. d. Heijden-J. v. d. Eist C. Metselaar-A. Compeer (J. v. d. Eist winnaar) Groep 6: C. Stolker-C. M. Crone J. Slappendel-N. T. Hilgers (C. Stolker na loting winnaar) Groep 7: L. Kramp-J. Boudwijn 02 A. Hilgers-A. A. Boele 1—1 (A. A. Boele na loting winnaar) Groep 8: D. van Wilgen-A. van Wilgen 11 A. C. v. d. Bosch-M. v. Wilgen 11 (A. van Wilgen winnaar) SCHAKEN. Groep 1: J. van Oort-A. van der Starre 10 P. Perdijk-W. van Oort 01 (J. van Oort winaar) Groep 2: A. Doornhein-J. Peters VOLWAARDIG ELEKTRONISCH ORGEL f 1995,- Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) of schriftelijk dealerlijst en brochure aanN. V. Eminent-Boclegraven. Het voetbalprogramma voor deze week luidt als volgt: Zaterdagvoetbal: MFB-Be Fair, 4 uur Rijnstreek-W’veen, 4 uur De geschiedenis van het erfenishuwelijk was bij de ambtenaren van de burgerlijke stand in deze dagen bekend geworden en toen die morgen nog geen akte uit Frankrijk aanwezig was, besloten ze alles in het werk te stellen, om deze jonge mensen te helpen. Er werden telefoongesprekken gevoerd en er werd op hoog niveau een spoed-onderzoek ingesteld, waar de uit Frankrijk verzonden akte gebleven kon zijn. De P.T.T. stelde op Schiphol een onderzoek in en toen dit niet hielp, werd het vliegveld van Parijs opge beld. Ja, er was enige vertraging ontstaan, maar de >akte was met het ochtendvliegtuig verzonden. Daar was aantekening van gehouden. De P.T.T. belde terug naar Amsterdam en zei, omdat het hier een speciaal geval betrof, dat iedereen op zou letten. Er zou een wagen gereed staan om de akteonmiddellijk naar Amsterdam te rijden. Dat kon op zijn vroegst twee uur, half drie zijn. En dat was alles, wat men van de zijde der Posterijen kon doen. De ambtenaar deed verslag van het relaas en adviseerden Jo en Kees tegen half twee terug te komen. „Ik geef u de ver zekering, dat we alles op alles zullen zetten om uw huwelijk vandaag te doen sluiten.” Verslagen liepen ze doelloos door de stad. Ze wa ren een restaurant binnengestapt om wat te eten, doch geen van beiden hadden ze trek en ternauwer nood konden ze wat door de keel krijgen. Zouden de papieren van daag nog komen of niet? De spanning was schier onhoudbaar. Tegen half twee waren beiden weer op het stad huis. Inmiddels werd er telefonisch contact met Schiphol en de P.T.T. onderhouden. Hun geduld werd lang op de proef gesteld, maar eindelijk, om vijf voor Half drie, arriveerde de akte op het stadhuis. Het dokument werd zorgvuldig gecontroleerd en tenslotte in orde bevonden, zodat er nu werkelijk niets meer was, dat het afsluiten van het huwelijk tussen Kees en Jo in de weg stond. Een eenvoudige plechtigheid had nu plaats in een klein vertrek. Een paar bedienden van een andere afdeling fungeerden als getuigen en het carillon van de Dam speelde drie uur, toen Kees Blokker en Jo Bergsma in de echt werden verbonden. Zenuwachtig namen ze de gelukwensen in ontvangst en daarna snelden ze de straat op. Natuurlijk was er in geen Morgen geeft de Arbeiders Mu ziekvereniging „Voorwaarts” in het verenigingsgebouw aan de Stations straat een uitvoering, waaraan ook de Boskoopse toneelvereniging „Ta- venu” medewerking zal verlenen. Deze uitvoering staat onder leiding van de heer C. B. Hondong uit Den Haag. Het programma begint om half acht; de zaal is om zeven uur open. Het programma vermeldt: Glück Auf, mars - Joh. Wichers; Flotte Bürsche, ouverture - v. Suppé- Veenendaal; Suite uit Ballet Cop- pelia - Leo Delibes; The Standard of St. George - Kenneth - Alford; Espana Wals - E. W.aldteufel; Fan tasie uit de operette „Die lustige Witwe” - Frans Léhar; Appèl aux Trompettes, mars - Ney (met mede werking van het tambourcorps). Na de pauze voert de toneelver eniging „T.A.V.E.N.U.” uit Boskoop het stuk op: „Over twaalf dagen, tegen middernacht”. Het is een vrolijk spel in drie bedrijven, van G. Nielen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2