Vaste verkeersschool niet in Waddinxveen C.J. Vvierde het 10-jarig bestaan Vestiging Albert Heijn raadsvergadering Weekagenda Biljarten Clubhuis „De Paddestoel44 officieel opengesteld GLADDE RINGEN JAC. SATON Feestavond In memonam der Torren K. van Raadsleden naar Drachten in hield DE KEUKEN NODIGEN Politie-garage Benoeming Gouwe Rijders Uitslaande brand bij Glasbeek aan Hefbrug „TOOS“ uitvoeringen „Concordia66 Vrachtauto verloor zoutzuur Matthaus-Passion door Toonkunst-Caecilia iNieuwe leidingen op de Noordkade EUKOWON1NGEN BOUWT bLATö IN PUT I E NOUKD Zangavond „Dag van Europa Jeugd verzorgde tentoonstelling Collecte voor broes beekse 'leliuizeu Lucifers-aktie voor gehandicapten - Jaarvergadering „Wet en JLvangelie” PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 5 MAART 1964. 7 Hefbrug I OPGEPAST VOOR „LADDERVRIJE NYLONS” Sleutel-actie Bushalte Henegouwerweg Zonnig Veel sprekers 15.30 uur Wachttorenstudie Andere punten van de agenda zijn: ‘O H Aankoop van een kleine motorspuit. Tijdelijke huisvesting van een kleuterschool. Verkoop van bouwterrein in Putte Noord. Bouw van een garage. Eén van de punten die vanavond in de raadsvergadering zullen worden behandeld, is de vestiging van Albert Hein in Waddinx veen. B. en W. stellen de raad voor, de grond van de rolschaats baan, 1900 ha, aan deze firma te verkopen voor een bedrag van 125.500,Vóór 31 december 1968 zal Albert Hein toestemming krijgen, hier een supermarkt te bouwen. De rijkspolitie wil achter zijn ge bouw aan de Kerkweg een garage doen bouwen, voor stalling van een nog aan te kopen surveillance-auto. De garage gaat 9200,kosten. B. en W. stellen de raad voor, dit bedrag te voteren. Het rijk zal de garage van de gemeente huren, zo als dat ook met het gebouw waarin de rijkspolitie zetelt, gebeurt. krijgen, dat zij de Henegouwerweg voorrang moeten geven. De toestand bij de hefbrug is nog steeds gevaarlijk. De afdeling Wad dinxveen van het Verbond heeft één gegadigde die bereid is, de kin deren hier te helpen oversteken. Deze dame kan het werk echter niet alleen af. Het bestuur zal zich nu persoonlijk tot een aantal ouders in deze buurt richten, om gedaan te krijgen, dat meerdere volwasse nen hier de jeugd helpen de gevaar lijke Henegouwerweg over te ste ken. Het verbaast het Verbond wel, dat er niet méér reacties op de vraag naar oversteekhulp gekomen zijn. Dinsdag 10 maart: Feestavond van „De Gouwe Rijders” in lunchroom Van de Water. Vrijdag 20 maart: Uitvoering van „Concordia” in het Geref. vereni gingsgebouw. Aanvang half acht. Vrijdag 6 maart: uitvoering door muziekvereniging „Voorwaarts” in verenigingsgebouw, Stationsstraat. Aanvang 7.30 uur. Maandag 9 maart: Filmmiddag en -avond A.N.B.B. in vereningsgeb. Stationsstraat Binnenkort begint de N.V. Euro- womngen met ne bouw van 48 flats in Putte Noord. De woningen, waar onaer twaalf „vrijgezenen-wonin- geu” komen te staan aan de Justus van Effelenlaan. De grond, die aan de N.V. Euro- womngen zal worden verkocht, kost 176.400. B. en W. stellen de raad voor, tot verkoop van deze grond over te gaan. I Gaat U zich verloven Wjj hebben in 3 breedten. Ook bewerkte ringen en een heel mooie ring in een vlakke vorm. U kunt ook ’s avonds na afspraak komen passen. Graveren gratis. De zaak met de buitenklok Telef. 2077, na 7 uur 3080 Donderdag 5 maart: Zangavond van Geref. Kerkkoor en Meisjeskoor in verenigingsgebouw Stationsstraat. Aanvang 8.00 uur. Vanavond houdt het kerkkoor met het meisjeskoor van de Gere formeerde Kerk in het verenigings gebouw aan de Stationsstraat een zangavond. Het programma begint om acht uur precies. Iedereen is hartelijk welkom. Zaterdag 29 februari vierde de CJ.V. „Waddinxveen” het 10-jarig beslaan. De opkomst in het Geref. verenigingsgebouw was zeer groot. Nadat de heer J. Borg het ope ningswoord gesproken nad, werd mevr, Verhoeif uitgenodigd om iets van de eerste levensjaren van de club te vertellen. Mevr. Verhoeif is negen jaar leidster geweest. Rij dit gesproken woord werd door middel van een epioscoop enkele tekenin gen van „toen” vertoond. De oud ste Club is de meisjesclub ,ln Knop’, opgencht op 16 leoruari 19o4. Bij het ontstaan van de volgende clubs, resp. meisjesclub De Uouuen Cirkel, jongensclub De Schakel, jongensciub Oase, gemengde club rasse Partout, werden eveneens te keningen, foto’s en versjes die door het publiek meegezongen werden, vertoond. Dit vond vooral van de zijde der oud-leden veel bijval. Maar ook het „nieuwe” publiek heeft hiervan genoten. Woensdag 18 maart: Vergadering Ned. Chr. Vrouwen Bond in vereni gingsgebouw Esdoornlaan. Aanvang 7.30 uur. Aan de Noordkade is een begin gemaakt met het leggen van nieuwe gas- en waterleidingen. Vanaf de loswal tot aan de Willem de Zwij- gerlaan zullen deze leidingen ver nieuwd worden. Maandag 9 maart: ledenvergadering Alg. Bedrijfsbond voor de Meubile ring- en Houtbedrijven, afdeling Waddinxveen in verenigings Stati onsstraat. Aanvang 8.00 uur. Tot onderwijzer aan de St. Jozef school te Waddinxveen is benoemd de heer K. van Veen uit Gouda. Er is bij de Nederlandse vrouwen enige twijfel en wantrouwen ont staan jegens laddervrije, naadloze nylons. En dat,-terwijl dit soort kousen een kleine twee jaar gele den bij hun verschijnen in ons land zo’n enthousiast onthaal ten deel viel. De oorzaak is, dat een belang rijk gedeelte van het aantal nylons, dat de vrouw als ’laddervrij’ wordt aangeprezen, dit predikaat in de verste verten niet verdient. Werkelijk laddervrij zijn kouse/ die gebreid zijn volgens het „Runex”-procédé, waarover Nederlandse fabrikanten de schikking hebben. De burgemeester van Drachten (gemeente Smellingerland) heeft B. en W. en de raadsleden van Wad dinxveen met him dames uitgeno digd een bezoek aan zijn gemeente te brengen. Dit bezoek zal 20 mei plaats vinden. Ook werden er gedichtjes voor gedragen en schetsjes opgevoerd. Oude Rijnreizen werden opgehaald en de weekends die in de loop der. jaren waren georganiseerd werden dank zij de foto's en de epioscoop opnieuw beleefd. Ds. Van Vliet, oud predikant te Waddinxveen, die de C.J.V. tot zijn vertrek naar elders heeft mee helpen groeien, was ook aanwezig. In de loop der jaren werden veel acties gevoerd. Met Pasen, Oogst- dienst en Kerstmis zijn de zieken en ouden van dagen met bloemen, fruit en kerstbakjes bedacht. Iets wat nog steeds op prijs wordt ge steld. Een van de hoogtepunten in het clubleven was wel het in ge bruik nemen van het eigen club gebouw in de Julianastraat. Mej. I. Heetland, tweede-presidente van het dagelijks bestuur van de Provinciale Commissie in Zuid- Holland was ook aanwezig. Zij fe liciteerde met het tweede lustrum en hoopte dat de C.J.V. nog vele jaren zal blijven bestaan en steeds zal groeien. Tijdens de pauze is er een grote verloting gehouden met veel mooie prijzen. Ds. Kalkman feliciteerde de C.J.V. namens de vereniging Wet en Evangelie en sprak zijn bes te wensen voor de toekomst uit. VEILIGHEIDSINSPECTIES VERBOND, NU LANDELIJK Reeds sinds enkele jaren organi seert het Verbond voor Veilig Ver keer in samenwerking met de Bond van Automobiel-, Garage- en Aan verwante Bedrijven (BOVAG) en de politiële instanties, vrijwillige periodieke veiligneidsmspecties voor personenauto’s en lichte bestelwa gens tot IJ ton. Konden deze veilig heidsinspecties tot voor kort nog slechts in bepaalde delen van het land worden uitgevoerd, het Ver bond voor Veilig Verkeer is thans zo ver gevorderd met de uitbreiding van het net van inspectiestations, dat de automobilist praktisch overal in het land zijn wagen kan laten onderzoeken op die punten en plaatsen, die voor de veiligheid van het verkeer van belang zijn. Over het gehele land verspreid zijn na melijk 1097 garagebedrijven inmid dels gemachtigd om de veiligheids inspecties uit te voeren. Bij een veiligheidsinspectie, die elk halfjaar, zo mogelijk gelijktijdig met de regelmatige grote onder houdsbeurt - in de meeste gevallen na elke tienduizend kilometer - dient te worden uitgevoerd, wordt de wagen op niet minder dan 45 punten nauwkeurig onderzocht. Blijkt de wagen weer geheel ’veilig’ te zijn, dan wordt rechts onder op de voorruit een speciaal vignet aan gebracht, dat eik halfjaar een an dere kleur heeft. Aan deze kleur is met een oogopslag te zien in welk tijdvak de wagen voor het laatst aan een veiligheidsinspectie werd onderworpen. De garagebedrijven die de veiligheidsinspecties verrich ten, zijn kenbaar aan een rood schild, waarop hetzelfde „goedkeu- ringsteken” is aangebracht als op het genoemde vignet. De eigenaar van de auto krijgt de resultaten van de inspectie opgetekend in een inspectierapport, dat hem samen met het vignet en een veiligheids- logboek wordt verstrekt. Het doel van de veiligheidsinspec ties is het voorkomen van dat soort verkeersongelukken, dat wordt ver oorzaakt door defecten aan of door slechte conditie van het voertuig. De traditiegetrouw zal „Toon kunst-Caecilia” wederom Bach’s Matthaus-Passion in de St. Jans- kerk te Gouda ten gehore brengen en wel op 17 maart a.s. De volgende solisten verlenen hun medewerking: Elly Ameling sop raan; Tony Jaanus-Rebel alt; Chris van Woerkom tenor; Karel Mac- Lean tenor; Henry Blachmon bas; Rom Kalma bas; Leni van der Lee clavecymbel; Klaas Boersma orgel; het Jongenskoor van J. Braun te Rotterdam, het Utrechts Stedelijk Orkest, het koor der afdeling Toon kunst, het geheel onder leiding van Clemens Holthaus. Evenals vorige jaren zal de voor- uitvoering op maandag 16 maart a.s. in de St. Janskerk tegen sterk gereduceerde prijs voor de stude rende jeugd worden opengesteld. De hoofden van alle scholen in Gouda en omgeving zijn hiervan op de hoogte gesteld en de studerende jeugd kan bij de leraren van hun instelling kaarten voor deze voor- uitvoering bestellen. Het bestuur hoopt op deze wijze er toe bij te dragen deze passie muziek bij de jeugd steeds meer in gang te doen vinden. Voor de sleutel-actie van het Verbond voor Veilig Verkeer heb ben zich tot nu toe 22 deelnemers gemeld. Er is nog plaats voor meer. De cursus gaat in ieder geval door. Over de plaats van de bushalte ter plaatse is eveneens overleg gaande. Men wil deze bushalte zó verplaatsen, dat de bussen niet meer op de rijweg behoeven te stoppen. Het Verbond voor Veilig Verkeer acht Waddinxveen nog niet groot genoeg voor een eigen vaste jeugd- verkeersschool. Door een drukke bezetting zal ook de komst van de mobiele jeugdverkeersschool in Waddinxveen nog wel enige tijd op zich laten wachten, zo vernemen wij van het bestuur van het Ver bond, afdeling Waddinxveen. De situatie op de Henegouwer weg bij het kruispunt met de afrit ten van de rijksweg is nog steeds gevaarlijk. Overleg met het rijk is gaande, om behalve de nu geplaat ste verkeersborden, ook te komen tot as-strepen op de weg en drie hoeken op de afritten, zodat de automobilisten een extra aanduiding De Waddinxveense scholen heb ben ook dit jaar weer aandacht be steed aan de Dag van Europa. De kinderen hebben opstellen en te keningen gemaakt, die gisteren ten toongesteld werden in het gebouw van sociale zaken achter het raad huis. De expositie duurt tot en met 10 maart en is geopend op werk dagen van 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. De „Gouwe Rijders” organiseren dinsdag 10 maart a.s. in Lunchroom Van de Water een feestavond, tij dens welke het blijspel in drie be drijven „Een ring doet de ronde” zal worden opgevoerd door de to neelgroep van de zangvereniging Z.V.O. te Reeuwijk. Verder staat op het programma een grote verloting, en uitreiking van de kampioensbekers aan de clubkampioenen, behaald in het seizoen 1963. De feestavond wordt besloten met een bal, waaraan Nico van de Hondel medewerking verleent. Op die grond is het bestuur van „De Paddestoel” nu uitgebouwd, want de ruimte is helemaal vol. Maar toch kijkt men stiekum uit naar een stukje andere grond, waar de oudere jongens kunnen voetbal len. Maar waar, o waar De penningmeesteresse, mevrouw Oudendij k-Pnie, ziet de toestand van net ciubnuis zonnig in, want een onbekende gever vulde de 857,3o, cue de stoeien-actie ople verde aan tot rond f 1000,—. Tien jaar geleden werd „De Pad destoel’ opgencnt. Er was toen in de raad heel wat te noen, want de toenmalige wetnouder van Open bare Werxen zag op de plaats waar nu de kinderen in het zand spelen, liever acht huizen gebouwd. In de week van 5-11 maart wordt ook in Waddinxveen een kollekte gehouden voor de Groesbeekse Te huizen. De opwekking: Geeft mild’ is waarschijnlijk overbodig. Het fanfarekorps „Concordia” te Waddinxveen, zal vrijdag 20 maart a.s. in het Geref. verenigingsgebouw aan de Stationsstraat een uitvoering geven. Het eerste deel van het pro gramma bestaat uit een optreden van de drumband en een concert van het fanfarekorps. Na de pauze zal de toneelgroep van ’Concordia’ het spel „Door rauwe grond” van A. v. d. Lugt opvoeren. De aanvang is om half acht. In de afdeling A van de Verenig de Biljartverenigingen Gouda en omstreken ontnam koploper de Sportvrienden het bezoekende Bos koop alle punten. A. van den Berg won in 22 beurten, moy 5.81. In de afdeling B behaalde het Sluisje een overwinning op Bos koop. In de afdeling C toonde het Sluisje zich de meerdere over con current Sportvrienden. W. van Vliet behield voor zijn team twee punten. Het Sluisje zegevierde in de afdeling D over Moerkapelle. Uitslagen: Sportvrienden-Boskoop 80; afdeling B: Boskoop-Het Sluisje 26; afdeling C: Het Sluis- je-Sportvrienden 26; afdeling D- Moerkapelle-Het Sluisje 26. De Stichting Geestelijk en Licha melijk Gehandicapten, die in mei 1903 werd opgencnt en onmiddellijk met een grote lucifersaktie startte, heeft thans uit deze aktie voor de tweede maal een bedrag van 30.000 gulden ter beschikking gekregen, ue Stichting G.L.G., die zich bezig houdt met net verzamelen van gel den ten behoeve van de zorg voor geestelijk en lichamelijk gehandi capten, zal dit bedrag verdelen over een aantal konkrete projekten op dit gebied, die worden ondernomen door de bij de Stichting aangesloten organisaties. Dit zijn: de Nederland se Vereniging voor Sociaal Pedago gische Zorg, de Algemene Neder landse Invaliden Bond, de Neder landse Katholieke Invalidenbond „St. Liduina”, de Algemene Ouder vereniging „Helpt Elkander”, de Protestants Christelijke Ouderver eniging „Philadelphia” en de Ka tholieke Oudervereniging „Voor het Zorgenkind”. Uit het momenteel beschikbare bedrag zullen o.m. bijdragen wor den geleverd voor de bouw van een vakantie-centrum voor invaliden en voor de financiering van een bui tenverblijf. Woensdagavond 4 maart j.l. hield de Vereniging van de Ned. Herv. xvring „Wet en Evangelie'’ haar jaarvergadering, waarbij ongeveer ou leden aanwezig waren. Aanvankelijk vernep de verga dering in snei tempo, doch de ver kiezingen van ambtsdragers en be stuursleden vergde nogal wat tijd. Ais nieuwe ambtsdragers werden tenslotte gekozen de heren G. de Willigen en U. Bruinsma. De beide zittende bestuursleden werden met grote meederneid van stemmen nerxozen. Uitvoerig werd vervolgens ge sproken over de kerkbouw, voor namelijk wat betreft de inrichting van net interieur. Hierover ontstond een levendige discussie. Het was dan ook inmiddels reeds kwart voor twaalf geworden toen voorzitter, ds. Kalkman, de vergadering sloot. Dikke rookwolken hingen gister middag boven oe nefbrug, toen in de voormalige autospunerij van Glasbeek aan de Henegouwerweg plotseling een felle uitsiaande brand uitorax, die werd gevoed door een grote noeveelneid opgesiagen lak. ue brandweer was vrijwel onmid- deiiyk ter plaatse en ging met een zware straa± van de motorspuit de brand te lijf. Het water werd uit de Gouwe gepompt, ue werkplaats branude een ter zó fel, dat het ge ruime tijd duurde, voor men het vuur meester was. lie belangstelling voor de werk zaamheden van de brandweer was groot. Veel automobilisten parkeer den nun wagen op de Henegouwer weg en oe rijkspolitie nad nanden voi werk, om de passerende auto’s voorzichtig over de gespannen brandslang te loodsen. Toen men net vuur eenmaal had bedwongen, bleek de schade zeer aanzienlijk te zijn. De gymnastiekvereniging „TOOS” hield vorige week de jaarlijkse uit voering. Door het grote aantal le den en de vele belangstellenden was het nodig twee avonden voor de uitvoering beschikbaar te stel len. Dinsdagmiddag j.l. verloor een vrachtwagen, die beladen was met bouwmaterialen, in de Juliana van Stolberglaan een grote fles met zoutzuur. De zeer giftige vloeistof verspreidde zich snel over het weg dek zodat de hulp van de brand weer werd ingeroepen. Deze was snel ter plaatse en heeft het gif weggespoten. zondag 8 maart 1964 Nederlands Hervormde Kerk. V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: ds. Joh Verwelius woensdag 11 maart 1964 - Biddag V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 7.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus N. Herv. Kring „Wet en Evangelie”. V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. D. ter Steege, jeugddienst van Overveen (vanaf 6.45 uur samenzang) Gereformeerde Kerk. V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. G. D. Hanemayer, uit Haarlemmermeer-oost N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey woensdag 11 maart 1964 N.m. 7.30 uur: ds. J. Snoey, Bidstond voor gewas en arbeid Remonstrantse Kerk. Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente. V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop woensdag 11 maart 1964 - Biddag V.m. 10 uur en nam. 3 uur: ds. A. P. Verloop Oud Geref. Gemeente, Zuidkade 158 dinsdag 10 maart, ’s avonds 7 uur: ds. Dumarchie van Voorthuizen van Leersum KERKDIENSTEN R.K. KERK Parochie St. Victor, Zuidkade. Pastoor: B. Emmelkamp, telef. 2452 Missen: ’s zondags 7 uur Vroegmis; 8.30 uur Hoogmis; 11 uur Late Mis; ’s avonds 7 uur Lof; 17.30 uur Mis in de rk-school, Kon. Wilhelminapl. In de week ’s morgens 7 en 8 uur Mis in de parochiekerk; Elke eerste vrijdag van de maand 8 uur avondmis. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676. 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag Maandag j.l. overleed op 67-jarige leeftijd in een ziekenhuis te Utrecht, de heer K. van der Torren JCzn, gewoond hebbend Noordeinde 118 te Waddinxveen. Na de lagere school bezocht de heer Van der Torren de H.B.S. te Den Haag en voorts de Middelbare Landbouwschool te Gro ningen. Op velerlei terrein heeft de overledene zich bewogen. Thans was hij president-commissaris van de C.M.C. te ’s-Gravenhage, van welke coöp. hij ook mede-oprichter was. Namens de C.M.C. was hij commissaris van de N.V. Melkinrichting O.V.V. te Am sterdam en van de’N.V. Verenigde Gooise Melkbedrijven te Hil versum. Een dertigtal jaren was. de overledene bestuurslid van de Polders „Achterof en de Putte”, waarvan het merendeel als voorzitter. Door zijn benoeming tot Hoogheemraad van Rijnland in 1957 kwam aan deze bestuursfunctie een einde. Meer dan veertig jaren maakte hij deel uit van het bestuur der Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen, waarvan achttien jaren als voorzitter. Jarenlang bekleedde de heer Van der Torren een commissariaatsfunctie bij de Coöp. Suikerfabrieken Putters- hoek. Plaatselijk genoot hij meer bekendheid als voormalig voorzitter van de vereniging van Melkveehouders, de fokvereniging voor rundvee. Voorts was hij enige tijd voorzitter van de Provinciale Bond van Rundveehouders en bekleedde hij een bestuursfunctie bij het hoofdbestuur van de Holl. Mij. van de Landbouw te Den Haag De agrariërs verliezen in de heer Van der Torren een warm pleitbezorger van hun belangen. In 1949 ontving hij de onder scheiding van Ridder in de Orde van Oranje Nassau. In de kring van vele besturen zal er door het overlijden van de heer Van der Torren een grote leegte ontstaan, daar hij al gemeen zeer werd gewaardeerd als een beminnelijk en recht vaardig mens. De begrafenis heeft intussen in alle stilte plaats gehad. De zeer actieve speeltuinvereniging „De Paddestoel” is momenteel de enige speeltuin in Waddinxveen en wijde omtrek, die beschikt over een eigen clubhuis. Zaterdag j.l. is dit gloednieuwe gebouw geopend door de burgemeester, die vergezeld werd door de wethouders Pille en Venema. Wilma Duyverman en Corrie Verkerk overhandigden de sleutel, waarmee de officiële opening werd verricht. Nadat het clubhuis door de vele genouiguen geneei was bezicnugd, weid nel wuora gevoerd door: de heren vijlbriel van de Ned. Unie van öpeenuin Organisaties, Kou- wennoven van de u-eniraie Jeugd raad van Zuid-HOiland, J. Oskam, die de sloeien-acue leidde, en J. bcnerpennuysen van net Maatschap pelijk opouuwwerk z,uid-iioiiand. iNamens de winkeliers van de Smepgaiery overnaiidigde de heer hnigcienstein een eiekuische kiok. V an speeltuinvereniging „oe Over kant ontving „ue Pauuestoel" een mooie sjoelbak. L. C. T Hart, nestor van het be stuur, zorgue voor een mooie voor zittershamer. Voor een enthousiast publiek toonden de gymnasten hun kunnen aan de rekstok en op turngebied. De kleine meisjes verrasten het publiek met een kabouterspel. Het tweede gedeelte van de avonden werd door de groteren gevuld.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3