Plaats 250 mensen voor Bouw Herv. Noodkerk F risoweg|begonnen aan MULDER MAAKT VOUWWAGENS ANGORA AUTOMATIC vronweli jke administratieve kracht K®Ü?DcimP0 Ds Kalkman 12'5 getrouwd 1 nieuwsblad Onafhankelijk Kerk W et en in weg IIIIIMMlIlfflMMI lil Evangelie September gereed Gemeente schonk f 1000,-- Serie van!13jover de naar ^Limburg Verschijtit elke donderdag L. WI SDORP onderscheiden in zaken v—d- Kampioensbeker voor „De Gouwe Rijders” Consultatiebureau voor belasting X 1 Spaarcijfers B.P.S. Ingang westkant Bruggetje 24 meter lang - - - P Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 19 MAART 1964 19e JAARGANG - Nr. 975 '4 1 jassM a Zijdeweg 25, Reeuwijk - Telefoon 01829-249 r POSTBUS 44 - WADDINXVEEN Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. VOOR ONS HOOFDKANTOOR TE WADDINXVEEN vragen wij voor direkt of uiterlijk 1 april a.s. Met grote voortvarendheid is de Nederlands Hervormde Kerk begonnen met de bouw van een noodkerk aan de Jan Willem Frisoweg. Direct nadat de bouwvergunning was verleend werd de grondslag voor het gebouw gelegd. De bekisting voor het fundament is reeds gereed, en het beton is intussen gestort. Wanneer het weer meewerkt, zal binnenkort de opbouw kunnen beginnen en de noodkerk voor de bewoners van de Öranjewijk en Putte Noord een realiteit worden. leeftijd circa 17 jaar. Wij bieden een afwisselende werkring op een gezellig handelskantoor. Haar werkzaamheden zullen o.a. omvatten: receptioniste/telefoniste, met mondelinge kennis van de Engelse en Duitse taal; typen van Nederlandse, Engelse en Duitse correspondentie; verder lichte kantoorwerkzaamheden. Mulo- of handelsopleiding strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties met opgave van opleiding, leeftijd en verlangd salaris te richten aan: De ingang van de noodkerk van de Ned. Hervormde Kerk komt aan Op de tekening is te zien, hoe de kerk van de straatzijde af wordt. De ingang komt aan de rechterkant. Op de foto ziet men hoe de achter - de westkant van het gebouwtje, dus aan de kant v.an de woningen in de J. W. Frisoweg. Een stuk ten noor den van de kerk is men ook reeds gevorderd met de opbouw van de R.K. noodkerk, die uit Gouda is gekomen. grond voor het gebouwtje wordt ge vormd door het complex van de Kabelfabrieken, in de luwte waar van de Ned. Hervormde noodkerk komt te liggen. Via een bruggetje krijgt men binnenkort toegang tot het gebouw. In een lange rij stonden zij aan het water, dertien Scout- kampeerwagens achter elkaar, voordat zijn naar Limburg werden getrokken. (foto Sjaak Noteboom) De kerkbanken zullen worden uit gevoerd in mahoniehout. Zij komen te staan op een moderne tegelvloer. verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De huldiging werd bijgewoond door de gemeentesecretaris, de fam. Van Dort Kroon, mevrouw Jonkers- Van der Torren en natuurlijk de familieleden v.an de jubilaris zelf. De heer Wesdorp kwam 15 maart 1914 in dienst van de familie Van der Torren en is sinds 1923 bedrijfs leider geweest op het gemengd be drijf van 80 ha aan het Noordeinde. Wij verzorgen Uw administratie gifte tegen een billijk tarief. Naar wij vernemen zal de nieuwe kerk van de Ned. Hervormde Kring „Wet en Evangelie” in de loop van september in gebruik worden ge nomen. Het nieuwe kerkgebouw aan de Prinses Beatrixlaan zal dan geheel afgebouwd en ingericht zijn. In juli, vóórdat de bouwvakken vakantie begint, zal de firma Re- horst zijn werkzaamheden aan de kerk beëindigd hebben, zo verne men wij voorts. Binnen enkele weken zal de kerk onder de kap komen, aan welke gebeurtenis de gemeente de nodige .aandacht zal besteden. Aan het ontwerp van het litur gisch centrum, dat waarschijnlijk in het midden van de kerk komt, wordt momenteel nog hard gewerkt. De bekisting voor de funda menten van de noodkerk is reeds klaar. Wanneer het weer meewerkt, zal de kerk weldra zijn verrezen. In de kerk zullen tweehonderd en vijftig mensen een plaats kun nen vinden. Het gebouwtje wordt vierentwintig en een halve meter lang; tien meter breed en vijf meter hoog. Op het dak komt een versierend element te staan, dat de vorm heeft van een klokketorentje. Gedurende de maand februari werd bij de rijkspostspaarbank in gelegd 64.560,34 en opgenomen 48.202,49. Zo gaat de Ned. Hervormde noodkerk er uit zien. De in gang komt aan de westelijke kant, dus aan de kant van de woningen aan de Jan Willem Frisoweg. Ij Er volgen binnenkort nog twaalf t-voor dezelfde dealer, 'die wel weer op dezelfde manier i naar Limburg zullen rijden. I Het verschil met bestaande vouw- twagens is, dat de tent niet naar op- Izij, maar naar achteren openklapt, ’waarbij de wagen eventueel achter de trekauto kan blijven gekoppeld. „In een minuut is de combinatie, met voortent of bungalow, opge steld,” zo zegt de fabrikant. De wagen kost 2145,-- zonder acces soires. Er is nog een keuken bij te verkrijgen en andere extra’s. Via een apart deksel kan men in de bagageruimte van de vouwwa gen komen, die dus onder de bed den is aangebracht. De Haagse heer J. v. d. Loo is uitvinder van de vouwwagen, die hij samen met Mulder verder heeft ontwikkeld. Een aparte N.V. Scoutcamper ver koopt de vouwwagens; en Mulder fabriceert ze. Van de honderd vouwwagens, die zullen worden gemaakt, zijn er nu reeds 65 verkocht. Na de „Hiswa- Goed Kamp”-tentoonstelling zullen de andere 35 ook wel verkocht zijn, meent de fabrikant. steed voor de aankoop van een nieuwe auto. De aanwezigen bleven onder het genot van koffie met koek nog geruime tijd bij elkaar. en belastingaan- Abonnement: 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarieff 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Voor de afdeling automobielen ging de beker naar de heer W. Go- rissen uit Zoetermeer. De Waddinx- veense heer G. van Hofwegen ont ving in de afdeling motoren de kampioensbeker. Bij de afdeling bromfietsen was het de heer J. Trouw, uit Boskoop, die de beker voor 1963 kreeg. De avond begon met het opvoeren van „Een ring doet de ronde”, door het Reeuwijkse gezelschap Z.V.O., onder regie van de heer A. Groe nendijk. De verloting werd ook ditmaal weer een succes. De avond werd besloten met een bal, met mede werking van Nico van de Hondel. ■'"‘1 Tijdens een feestelijke bijeen komst in lunchroom Van de Water heeft de voorzitter van „De Gouwe Rijders”, de heer C. Kool de kam- pioensbekers voor het seizoen 1963 uitgereikt. JONGE JENEVER Keuze uit 12 merken Per liter v.a. f 7,95 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN FEIWE.V ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Na £en halve eeuw als bedrijfs leider in dienst te zijn geweest van de familie Van der Torren aan het Noordeinde, is de heer L. Wesdorp vorige week zaterdag op het raad huis gehuldigd en onderscheiden. De burgemeester sprak hem toe en zei het triest te vinden, dat de actieve werkgever van de heer Wesdorp de huldiging niet meer heeft mogen meemaken. De jubila ris ontving de eremedaille in zilver Niet minder dan duizend gulden brachten de gemeenteleden van de Ned. Hervormde Kring „Wet en Evangelie” bijeen, als huldeblijk voor het echtpaar E. H. Kalkman-Nieuwenhuizen, dat zondag 12J jaar gehuwd was. Dominee Kalkman, die nu zeven jaar in Waddinxveen staat, heeft voor de gemeente al zo veel en mooi werk verricht, dat de vergadering van lidmaten van mening was, dat een huldeblijk zeker op zijn plaats was. Spontaan en met grote snelheid werd door de gemeenteleden een bedrag van duizend gulden bijeen gebracht. Zondag na de avonddienst werd dit bedrag door secretaris Van Beek aangeboden. Ds. Kalkman toonde zich zeer verrast over dit spontane gebaar, waaruit volgens hem wel bleek, dat de band tussen predikant en gemeente hecht is. Het bedrag zal mede worden be- Vorig jaar begon de Waddinxveense firma Mulder, carrosseriefabriek, met de bouw van een aantal opvouwbare kampeerwagens. Er werden ^vouwwagens, vijtien ’’Scoutcampers” gebouwd, en allemaal verkocht. Voor dit seizoen '”o1 heeft de fabriek dan ook een serie van honderd opgezet, waarvan maandag >.l. de eerste dertien stuks aan de Limburgse dealer moesten worden afge leverd. Natuurlijk kan men deze wagentjes met een trailer wegbrengen, maar Mulder deed het anders en origineler. Er waren gemakkelijk dertien automobilisten met trekhaken aan hun auto bereid te vinden, om deze kampeerwagens zelf weg te brengen. En zo trok dan een lange stoet Scoutcampers’, getrokken door verschillende trekwagens, als een levende reclame door ons land, om de dertien vouwwagens af te leveren. o •V - 4 Mg® i'. J

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1