1 HET ERFENISHUWELIJK’' K Biljarten Be Fair komt in gevaar; WSE en W’veen-Z verloren Programma ...Windhondenrennen en r ugby wedstr ij den L. Wielaard Kinderwagens Wandelwagens Wiegjes Ledikantjes WADD/NXVEENS SPORTNIEUWS Jeugdpuistjes L PHOENIX Waddinxveen niet verder dan 1-1 RCV zorgt voor de punten Sportkeuring 1 Zwemcl, De Gouwe Sportweek Waddinxveen brengt dit maal: Emmelot N.V. Op liet kruispunt Tafeltennis WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 19 MAART 1964. PAGINA 2 I I 3T STOF 'ir NSV- W’veen 1-1 WSE-NIEUWS WSE-Mc Boys 2-7 In de zevende minuut zond Spring in ’t Veld (Nic. Boys) een harde schuiver in (01). van der Starre bracht WSE op gelijke voet met een fel schot (11). net werd 13 door Bos met een kopbal en van J. van Kapelle, over wiens schot doelman Van der Velde heendook. H. van Kapelle en J. van Kapeiie brachten de stand op 15. Liiieuni-Be Eair 4-1 X'V I GALVANISCH BEDRIJF het? Mooi weer vandaag, Heeswijk BB Hoofdstuk 8 - Nr. 16 MM IJSSELLAAN 40 - GOUDA telefoon 7733 14 15 15 15 14 15 13 14 13 8 8 7 6 4 3 3 3 7 7 4 2 1 2 1 1 5 1 3 4 3 6 4 1 2 3 4 5 6 24 21 16 15 15 13 25 23 19 19 17 15 8 8 7 7 40—13 42—10 36—16 36—30 30—28 33—27 22—39 19—42 22—49 14—40 43—11 38—18 38—21 28—17 37—34 25—24 10 14 12 12 13 10 7 6 4 4 2 2 1 0 3 5 3 3 3 1 1 2 1 4 1 3 2 3 1 3 2 3 2 1 1 0 1 3 2 3 5 7 7 8 4 7 6 7 9 8 21 16 13 12 9 7 6 5 1 9 12 9 8 7 3 50—11 48—21 24—15 24—17 16— 15 17— 29 21—38 9—37 8—34 12—22 26—26 17— 28 18— 36 21—43 7—30 de de KLEIWEG 17—23 GOUDA TELEFOON 3718 Volledige uitslagen. Zaterdagvoetbal: Unicum-Be Fair 41 Waddinxveen-z, wervers 02 Sportief-KCV 12 Be i air 4-Jod. Boys 5 80 Zw’dam 4-ue Fair 11 Zondagvoetbal: WSE-Nic: Boys 2—7 NSV-Waddinxveen 11 WSE 2-Vep 4 08 J unioren voetbal. Afdeling A: Nic. Boys-WSE 1—0 Nieuwxoop-Wveen 61 Afdeling B: W'veen-Zwervers 10 WSL-Jod. uoys 16 W'veen 2-Bgraven 2 10 Be Fair 3-B'graven 3 12 Afdeling C: Nieuwerkerk-W’veen 12 Be Eair-iiosKoop 41 I I Gr. Amm. Boskoop Rijnstreek Zw’dam W’veen Zwervers B’ambacht RCV Sportief Serie 1964 bij: Kerkweg 112 Telefoon 2009 I Wij kunnen direkt plaatsen: metaalslijpers bankwerkers- lassers hoge beloning; toeslag voor gespecialiseerde arbeid; goede sociale voorzieningen. Aanmelden: dagelijks tussen 9 en 6 uur, ook maandag- en donderdagavond van 8-10 uur. Het grootst gesorteerd in ■IIMIinilllllllllNIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMH Het was een meer spannende dan fraaie wedstrijd. Waddinxveen had in de eerste helft het beste deel van het spel. Met goede combinaties sneed het door de NSV-verdedigmg heen. Het was aan de slechte al- werxing te wijten en aan het goede werk van doelman Leliveld van de thuisclub te danken, dat er slechts een doelpunt kwam. In de 20ste minuut lanceerde Waddinxveen- linksbinnen J. Koren zijn midvoor De Bruyn en alleen voor het NSV- doei gexomen schoot deze in (01). Na rust en sterker aanvallend NSW Het slaagde er echter niet in de Waddinxveense verdediging te passeren. Eerst in de 23ste minuut moest de sublieme achterhoede van de gasten capituleren, toen rechts buiten De Jong onhoudbaar voor de uitstekende doelman Van Vuur en scoorde (11). Het gelijke spel was de juiste afspiegeling van de ver houding in deze sportieve wedstrijd. 3 3 3 3 3 3 0 10 2 10 1 11 1 11 WSE-Be Fair, 2 uur Be Fair 2-Vep 2, 3.15 uur W’veen 2-Soccer Boys 3, 3.15 u. Dinsdag 24 maart a.s. 21.30 uur Boskoop I - Gouwe III (heren) 22.00 uur Utrechtse studenten - Gouwe I. De voor hedenavond vastgestelde WSE-contactavond gaat wegens om standigheden NIET door en is nu verschoven naar woensdag 25 maart a.s. Zelfde plaats en tijd. door Henk van zal tevens een tornooi worden zwembad. Woensdag zal RCV-Sportief, 4 uur Jod. Boys 5-RCV 2, 4 uur Be Fair 3-Spirit 3, 4.30 uur Zondagvoetbal: Amm. S.V.-WSE, 2.30 uur Moerkapelle-W’veen, 2.30 uur WSE 2-Gouda 7, 2.30 uur Juniorenvoetbal. Afdeling A: WSE-Bodegraven, 4 uur W’veen-Nic. Boys, 4.30 uur M’kapelle-Be Fair, 4 uur Be Fair 2-Gouda 2, 2.30 uur Afdeling B: Gouderak-Waddinxveen, 4 uur WSE-Olympia 2, 2.45 uur Be Fair 2-Esto 2, 4.30 uur W’veen 2-Donk 2, 2 uur Boskoop 2-Be Fair 3, 2.45 uur Afdeling C: Olympia-Waddinxveen, 3J.5 uur Kees zijn hotelkamer betaald had, verliet hij met een koffertje de hal en even later reden ze naar Aerden- hout. In de taxi zei hij: „Zul je dat gezicht zien van die tuinman, als we aankomen als de nieuwe bewoners.” Jo schoot in een lach. „Maak het maar niet te gek, anders krijgt hij er nog wat van.” Ze ging rechtop zitten. „Zeg, je ontslaat hem toch niet, he?” Hij keek haar van terzijde aan en antwoordde on deugend: „Ik ben wel een sufferd, maar zo’n sufferd toch niet. Zo’n Cerberus vind je vandaag de dag nergens meer.” De wagen stopte voor het grote hek en Kees be taalde de chauffeur. Met de sleutel, die de notaris hem gegeven had, opende hij het hek, dat piepend van zijn plaats week. Jo greep zijn arm, want ze voelde ze zich onzeker. Hij trok haar hand door zijn arm en zo liepen ze de oprijlaan door naar de voor liet moois laten zien, wat er alzo is in Europa. Moet je eens opletten.” „Ik moet eerst nog mijn pas hebben. Dat is er steeds bij ingeschoten.” Zijn gezicht betrok. „Verdraaid, dat is waar ook. Daar heb ik helemaal niet bij stilgestaan. Nu ja, dan gaan we eerst wat in eigen land toeren. Wat jij?” Ze knikte en haar ogen schitterden. „Het idee rijk te zijn. niet meer naar vervelende bazen. O, soms kan ik het nog niet geloven.” Hij stond op. „We gaan eerst onze spullen halen. In mijn hotel en jij uit je kamer. Of wil je dat later doen?” Ze dacht even na. „Tja, dat is misschien wel het beste. Alles kan ik toch niet in één keer meesjouwen.” „Oké, dan komt dat wel. Maar ik zeg mijn hotel kamer vandaag nog op. Eu Hij boog zich voorover naar haar toe, „nu kan ik tenminste betalen. Als ik die erfenis was misgelopen, zou ik me geen raad geweten hebben.” Ze lachte. „Daar denken we nu niet meer aan.” Op het Leidseplein namen ze een taxi en nadat Woensdag 1 april a.s. organiseert „De Gouwe” een feestavand in het R. K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststraat. In het program ma treden op het populaire show en amusementsorkest van Freddy Hull met zang van Gretha Drenth. Tijdens het optreden van het orkest kan er worden gedanst. Toegangs prijs 3,per persoon; beneden 16 jaar 1,50 per persoon. Kaarten vanaf 20 maart verkrijgbaar bij: A. C. v.d. Bosch, leplaan 39; C. van Mourik, Kon. Wilhelminaplein 9; A. P. de Graaff, Stationsstraat 21; S. Verkloot, Kerkweg. De wedstrijd tegen het Utrechtse studentenzevental is door de heren van „De Gouwe” met 8-5 verloren. Een wedstrijd waarin „De Gouwe” de kans kreeg om de jeugd eens te proberen en zo te komen tot een zo sterk mogelijk zevental voor de a.s. zomercompetitie. We mogen alleen hopen, dat het eens tot de jeugd doordringt dat als ze de oude ren willen gaan vervangen, het allereerst in de wintertijd beslist nodig is dat ze van de gelegenheid gebruik maken om op zaterdag avond IJ uur lang het water op te zoeken en niet denken dat ze het met kijken bereiken. We blijven hopen. Programma: Vrijdag 20 maart a.s. 21.30 uur Boskoop II - Gouwe II (dames) 22.00 uur Gouwe II - S.C. en P.C. I (heren) Na rust verkleinde Geers al spoe dig WSE’s achterstand tot 25. Bos Hoofdstuk 9. Na het diner, dat hen overheerlijk had gesmaakt, rookten ze een sigaret en keken naar buiten, naar het drukke verkeer. Trams reden af en aan en onophou delijk zat het verkeer in de knoop. Stoplichten spron gen van groen on geel en van geel op rood. Een file auto’s, fietsen en andere vervoermiddelen vormde zich tot het licht weer groen werd. Op een gegeven ogenblik ontmoetten hun blikken elkaar en beiden begonnen te lachen. „Een tientje voor je gedachten”, grapte hij. „Dat zal dan mijn eerste verdiende geld zijn sinds deur en met een andere sleutel ontsloot hij de toe gang tot de woning. Hij duwde de deur wagenwijd open en lachte. Ze wilde de drempel overgaan, maar voor ze er goed en wel erg in had, voelde ze zich plotseling opgeheven. Kees had haar in zijn armen genomen en keek in haar verschrikte gezicht. „Het is de gewoonte in onze familie, dat de bruid over de drempel van haar nieuwe huis wordt gedra gen door de bruidegom. Dat brengt geluk. Heb ik je toestemming?” Ze sloeg automatisch één arm om zijn hals en knikte blozend. „Ja, Kees.” En ze liet er zacht op volgen: „Ik hoop heel erg, dat het ons ook geluk zal brengen. Al was het enkel maar om de laatste wens van je oom te voldoen.” Langzaam, plechtig bijna, stapte hij naar binnen en eenmaal op de mat liet hij haar langzaam zakken. „Welkom in onze woning, vrouw,” zei hij zacht. Ze stond en kleurde nog dieper. „Dank je, Kees. Eveneens welkom in je nieuw verworven bezit. Ik denk Maar wat de jonge vrouw dacht, bleef voorlopig Vrijdag 26 juni zal de sportweek door de burgemeester worden ge opend. Daarna worden er wandel- marsen gehouden, waaraan wordt deelgenomen door verenigingen uit Bodegraven, Boskoop, Moerxapelle, Moordrecht en Waddinxveen. Zaterdag 27 juni zullen op rolschaatsbaan aan de Willem Zwijger, aan skelterwedstnjden worden gehouden, waaraan ook door inwoners van Waddinxveen kan worden deelgenomen. Tevens zal op zaterdag 27 juni een begin worden gemaaKt met het voetbaltornooi, terwijl ’s avonds op het Stationsplein een film zal wor den vertoond. Het is de bedoeling om maandag 29 juni een voetbaltornooi te hou den tussen de plaatselijke clubs Waddinxveen, W.S.E., Be Fair en R.C.Verheul. Dinsdag d.a.v. zal een grote puzzelrit worden gehouden, te organiseren door de M.A. en B.C. „De Gouwe Rijders”. Tijdens de rit groot waterpolo- gehouden in het drogen in met Pu rol poeder.fi.60a.fi.- In verband met de persoonlijke kampioenschappen van de Verenig de Biljartverenigingen Gouda en omstreken, kwamen de ploegen uit de A-afdeling vorige week niet in actie. In de overige klassen ging de strijd gewoon door. In de afdeling B hield Moerkapelle op vrij gemak kelijke wijze Het Sluisje in be dwang, 7-1. A. Verschoor en G. Wesseling bleken in 39 beurten aan elkaar gewaagd. D. de Knegt, H. Verschoor en T. Zwarteveld ver sloegen hun tegenstanders echter ruim. In de afdeling C behaalde Sportvrienden een zege op Sportief. In de afdeling D speelde de Gouwe- vrienden 2 gelijk tegen het Reeu- wijkse DOS, 4-4. Boskoop won van Het Sluisje, 6-2. Aanvankelijk zag het er voor Be Fair wel hoopvol uit, want er werd goed partij gegeven. In de 36e mi nuut nam Unicum de leiding door Hoogerwerf (10), maar Be Fair hield goed vol en kwam twee mi nuten voor de rust gelijk, toen een hard schot van Troost de invaller- doelman te machtig was (11). Ook in de tweede helft was Be Fair herhaaldelijk in de aanval. Het kreeg mooie kansen, doch liet deze onbenut. In het laatste kwartier kwam de genadeklap. Veldkamp van Unicum bracht de stand op 21 Twee minuten later zorgde Hooger werf voor 31 en weer twee mi nuten later maakte Oosterom er 41 van. Het was een wedstrijd op laag peil. ESTO NSV W’veen GDS Gr. Amm. Zwervers Zaterdagvoetbal 11 10 10 10 10 8 10 11 11 9 men dus rugby wedstrijden organiseren en donder dags wil men de windhondenrennen houden. Het voetbalprogramma voor a.s. weekend luidt als volgt: Zaterdagvoetbal: Be Fair-Lisser Boys, 4.15 uur Zwervers-W’veen, 4.30 uur Nog maar drie weken geleden schreven we dat Be Fair haar K.N.V.B.- schap in theorie voor een jaar had geprolongeerd. Dat durfden we doen omdat de withemden een dermate voorsprong op de hekkensluiters had genomen dat de kans op degradatie vrijwel nihil was. Het bijna onmoge lijke is echter toch mogelijkheid geworden. Be Fair is in degradatie- gevaar. Na zaterdag zijn zowel Bodegraven als S.V. ’35 tot op éen puntje genaderd, mede doordat de Waddinxveners van Unicum verloren. We zijn benieuwd hoe Be Fair deze knoop gaat ontwarren. Het is trouwens toch een weinig rooskleurig weekend geworden. Debet hieraan is ook WSE dat met grote cijfers (27) van koploper Nic. Boys verloor. Goed, Nic. Boys mag dan leider zijn, maar die 7 grenst o.i. toch wel aan het teleurstellende. Met even grote teleurstelling moeten we het verlies meldden van Waddinxveen-zaterdag dat met 02 van het zwakke Zwervers verloor. Hebben de geel-zwarten geen interesse meer in het competitie verloop RUV en Wadumxveen-zondag zorgden voor de enigste lichtpuntjes in dit sombere weekend. RCV deed dit door zeer verdienstelijk van Sportief te winnen, terwijl Waddinxveen met N.S.V. remise overeen kwam (11). (Nic. Boys) kopte in uit een hoek schop (26). De Frankrijken maak te 27 door ineens in te schieten. Afdeling A: MFB 5 11 Lisser Boys 15 10 Insulinde Ornas Unicum JAC Oegstgeest Be Fair Bodegraven 15 SV ’35 15 Windhondenrennen en rugbywedstrijden zijn de nieuwe takken van sport, die aan de komende Waddinxveense sportweek als extra aantrek kelijke elementen zijn toegevoegd. Het comité, dat de sportweek organi seert, heeft een voorlopig programma opgesteld. Om een bijzonder kantje aan deze jaarlijkse sportgebeurtenis te geven, zal woensdag 1 juli in het Warnaarplantsoen een rugbywedstrijd worden gespeeld en de volgende dag een windhondenwedstrijd worden georganiseerd. De finales van het schoolvoetbal- tornooi en de schoolzwemkampioen- schappen vinden op vrijdagavond plaats. Zaterdag 4 juli, de laatste dag van de sportweek, staan op het programma: een visconcours, een 3 km-zwemwedstrijd in de Gouwe en een hinderniswedstrijd voor tractoren. Als sluiting van de dag en de sportweek, zal des avonds op het Stationsplein opnieuw een film worden vertoond. Zondagvoetbal: Nic. Boys 14 11 Ammerstol 14 10 Nieuwkoop 13 7 RVC WSE M’kapelle „Wanneer je deze brief leest, ben je in het bezit van mijn nalatenschap. Aan mijn voorwaarden heb je voldaan: je bent nu langer dan een half jaar bij dezelfde baas en je bent getrouwd met een nette, degelijke vrouw. Nu heb je ook geld en een goede, mooie woning. Ik wil je geen raad geven betreffende het geld, omdat ik mag aannemen, dat je nu ook wat verstandiger bent geworden. Ik heb nooit gebrek geleden, omdat ik in mijn leven altijd behoorlijk verdiend heb en altijd zuinig leefde. Maar het geluk, zoals wij dat vaak in boeken lezen, heb ik niet ge kend, of het zou moeten zijn mijn bloemen en mijn boeken. Voor het overige was ik een verlaten man, waarom niemand zich bekommerde. Bedenk daarom: het hoogste levensgeluk is niet te koop of te bereiken met een goedgevulde portefeuille. Het ware geluk moet veroverd worden. Slechts weinig mensen wordt het in de schoot geworpen. Mijn innige wens is, dat jij gelukkig zult worden; gelukkiger dan ik. Beschouw mijn geld daarom als bijzaak. Het is een slechte basis om het levensgeluk er op te bouwen. Heb lief, wees steeds opgewekt, verspreid zon om je heen, maak anderen zoveel mogelijk gelukkig, dan zul je onge twijfeld ook zelf eens dat hoogste geluk bezitten.” Tweemaal las Kees de korte brief over, toen keken beiden elkander aan. „Ik geloof, dat je oom een goed mens was,” zei Jo tenslotte. Kees antwoordde niet dadelijk. Dromerig keek hij voor zich uit en toen de kelner al lang het eten ge serveerd had, zei hij, eigenlijk meer tot zichzelf dan tot zijn jonge vrouw: „De notaris sprak van twee voorwaarden, waaraan ik heb voldaan, maar oom Klaas stelt in deze brief een derde voorwaarde. En het zal moeilijk zijn deze te vervullen.” Aan het jaarverslag van het Sport- keuringsbureau Waddinxveen ont lenen wij het volgende overzicht: In een twaalftal zittingen werden 310 personen gekeurd, door de plaatselijke artsen met medewer king van de wijkzuster en een paar leken assistenten. Voor voetbal werden 167 perso nen gekeurd; voor volleybal 10; voor wandelen 10; voor zwemmen 120 en voor schaatsen 2 personen. Afgekeurd werden 4 personen. Voorlopig afgekeurd werden er 3. De gekeurde personen kwamen uit Waddinxveen, Boskoop, Moer kapelle en Reeuwijk. ik een week geleden mijn ontslag nam,” pareerde ze vrolijk. Hij knikte nadenkend. „Lieve help, zeg, dat is pas een week geleden, dat ik je daar ontmoette en wil je wel geloven, dat het me voorkomt alsof het maanden geleden is?” „Tja, we hebben in deze dagen wel zo het een en ander meegemaakt, he?” „Zeker vrouw. Maar wat die verdiensten betreft, je hebt nu geld genoeg. Alle bazen kunnen de lucht in vliegen. Nu gaan we eens fijn profiteren van het leven, is dat even fijn? Ik koop een slee van een wagen en dan gaan we op sjouw, kind. onze huwe lijksreis.” Ze bloosde. „Ja,” knikte ze. „Gek idee 'eigenlijk, niet?” Hij haalde zijn schouders op. „Ben je mal dat went zo. Kun je eens fijn genieten, zeg. ik zal je al Als fietser ben je toch maar een minaer bevoordeelde op de weg. Vrijwel aiujd moet je auto's, scooters en zo meer laten voorgaan. Voorrang op dat sneiverxeer neo je maar in enxeie gevallen. Weinig recncen? Dan ook weinig phcnten, ben je als bestuurder van een met- gemotonseerde tweewieier geneigd te dennen. Goed, je moet recnts houden en je hand uitstenen, wan neer je een hoen omgaat. Maar, hand uitstenen alleen is met vol doende bij net veranderen van ncnting. je moet oon even omky- nen, speciaal bij het manen van een boent naar linns. Het negeren van dit laatste is, vooral by de meer bej,aarde verneerscleememers, een van de voornaamste oorzanen van ongelunken met wielrijders op de Kruispunten. Je moet met zonder meer „achter je arm aanrijden Dat is nogal ge vaarlijk voor een wielrijder, die tezamen met-de voetganger een van de meest kwetsbare groepen in het verkeer vormt. Om op verantwoor de wijze een linkerbocht te maken, kijk je eerst goed achter je, vervol gens gaat de arm uit (maar dan ook echt 'uit', dat wil zeggen hem met ais de .arm van een lamme seinpaal naar beneden laten wijzen) en dan kun je, goed op het tegenoverge stelde richting en het van opzij naderende verKeer, veilig van rich ting veranderen. Voorsorteren of niet, dat wordt aan de fietser over gelaten. Maar als je op de fiets voorsorteert, doe het dan op de juiste manier. Niet het achterop komende verkeer ’snijden’ door-par does naar links te zwenken, maar wanneer de weg vrij is geleidelijk en „in vloeiende lijn” naar de as van de weg gaan (met uitgestoken arm!). Wanneer er voorsorteervak- ken op het wegdek zijn aange bracht, moet je niet tegen de wegas gaan rijden, maar rechts in het aangegeven vak blijven. Het oprijden of oversteken van een voorrangsweg levert voor de wielrijder voor zover het betreft de vraag wie nu voorrang heeft, niet zoveel moeilijkheden op. Alle ver keer op die weg moet je laten voor gaan. Wel kunnen de borden bij zo’n kruising met een voorrangs weg enige problemen geven. Bij voorbeeld dat ronde bord, waarin een rode driehoek met het woordje ’stop’. Moet je als wielrijder voor dat bord werkelijk stoppen, of geldt het alleen maar voor snelverkeer? Het woordje ’stop’ is bedoeld voor alle rijdende verkeer. Het Verbond voor Veilig Verkeer wijst erop, dat dus ook wielrijders moeten stoppen, niet voor het bord, maar voor de aangebrachte stopstreep. Stoppen is stilstaan, dus afstappen of voet aan de grond, maar niet even blij ven balanceren. Stoppen, ook wan neer er op de kruisende weg hele maal geen verkeer is te zien. nog onuitgesproken, want plotseling klonk er een woedende stem, die zei: „Hé, wat betekent dat alle maal? Wie geven jullie het recht om naar binnen te gaan, he? Dat zou ik wel eens willen weten!” Het tweetal keerde zich verschrikt om en beiden keken in het rood-aangelopen gezicht van de tuin- man-huisbewaarder, die op de drempel stond met zijn onafscheidelijke hond naast zich. Kees gaf Jo een por en ze begreep onmiddellijk, dat hij een spelletje ging spelen. Dat kan leuk wor den, dacht ze. De jongeman glimlachte en antwoordde op rustige toon: „Daar hebben we meneer de huisbewaarder ook weer. M’n compliment. Ik moet eerlijk toegeven, dat het niet meev.alt iets te doen, wat uw aandacht ontsnapt. Hoe maakt u het? Mooi weer vandaag, vindt u niet?” „Ja,” antwoordde de man sarcastisch. „En gisteren was het mooi, terwijl de radio gezegd heeft, dat het morgen ook weer mooi zal zijn. Maar voor jullie wordt het nog veel mooier, als je niet als de wind mij vertelt, met welk recht jullie hier inbreken.” Kees keek hem met grote verbazing aan. „Inbre ken? Maar m’n goeie man, ik heb de deur heel nor maal geopend met een sleutel. Het bek eveneens. Kijkt u maar. Hier zijn ze. En ik heb er nog een paar.” De man keek met grote ogen naar de sleutelbos, die Kees voor de dag gehaald had. Maar dat is., die zijn ze zijn t°ch bij de notaris?” „Waren ze,” antwoordde Kees. „En nu heb ik ze hier in mijn hand. Gek he?” De ander begon langzamerhand ie.s duidelijk te worden. Zijn stem klonk al heel anders, toen hij vroeg: „En u hebt natuurlijk een .aannemelijke ver klaring voor uw binnentreden hier?” Kees haalde zijn schouders op. „Och ja, ik zou den ken van wel. Weet u, meneer de huisbewaarder, de sufferd is toch nog op tijd naar Nederland terugge keerd. Het stuk heef of stuk ongeluk, net zo u wilt, is ter elfder ure komen opdagen en heeft inmiddels zijn erfenis in bezit genomen. Vandaar die sleutels. Die had ik vorige week nog niet, ziet u? Maar wat wordt u ineens bleek? Voelt u zich niet lekker?” (wordt vervolgd) Geen beste week voor Kwiek. Drie teams verloren, alleen Kwiek 4 won. Kwiek 1 ging kansloos ten onder tegen Jonge Strijd, dat zeer sterk spel liet zien, waar Kwiek niet veel tegenover kon zetten. Jonge Strijd - Kwiek, 82 Kwiek II - Vriendenschaar, 37 Kwiek III - T.O.P., 1—9 Kwiek IV - T.T.V.N., 9—1

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2