Bromfietser reed in vaart en verdronk Fanavond weer Weer jonge buitenlanders te gast in W addinxveen mei in Nieuwe Sint Petrus-kapel wordt begin mei in gebruik genomen raadsvergadering nieuwsblad Onafhankelijk Strijd tegen boktor in fictorkerk duurt 5 mnd P erbetering Stationsstraat Tragisch ongeluk bij B loemendaalseweg Herder Alf won eerste prijs Verschijnt elke donderdag GOEDE VRIJDAG Spannende weken voor Waddinxveense tennissers Paasconcert Aanpassing van R.K. liturgie aan nieuwe richtlijnen vergen extra investeringen Duitse herdersclub Grondonderzoek van sportvelden I Goede Vrijdag Pasen voor en zullen onze Coöp. Raiffeisenbank Zaterdag kantoren GESLOTEN ZIJN G.VAN DOOIJEWAARD Programma Boktor r Optimisme Nieuwe vloer Plaatsgeld vervalt f 9000,- geïnd "Waddinxveen'' Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 26 MAART 1964 19e JAARGANG - Nr. 976 Administratiekantoor t voor om vóór U verschijnen mag, Timotheüs nu zie eens genadig op mij neer, dat ik van alle schuld ontbonden Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijver laan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 2# uur. Ook deze zomer zullen weer kinderen uit Oostenrijk en Duitsland bij pleegouders in Waddinxveen te gast zijn. Deze actie gaat uit van de katholieke stichting „mensen in nood” te Den Bosch. Het hoofddoel van de uitzending is, de kinderen die veelal in een geestelijke noodsituatie leven, meestal als gevolg van een niet normaal gezinsleven, tijdens de zomervakantie onder te brengen in goede Nederlandse gezinnen. Het is niet de bedoeling financiëel te helpen. Geestelijke verrijking blijft de hoofdzaak. ACCOUNTANCY BELASTINGZAKEN Van Beresteijnstraat 19, Reeuwijk - telefoon 01829-662 pleegkinderen, zijn nog steeds in tact gebleven. Deze week is een begin gemaakt met de werkzaamheden aan de Sta tionsstraat, die zoals wij meldden, wordt doorgetrokken tot aan de Zuidkade, waar een Lijnbaanachtig winkelcentrum zal verrijzen. Daar door zal de Stationsstraat aanzien lijk meer te verwerken krijgen dan tot nu toe. De werkzaamheden, die tot een breder wegprofiel zullen leiden, zijn dan ook zeer nood zakelijk. Op 2e Paasdag des middags om half vier zal de organist Feike Asma in de Wilhelminakerk aan de Oran- jeboomstraat te Rotterdam een or gelconcert geven. Zijn programma vermeldt werken van Zwart, Bach, Handel, Martini, Claussmann en tot slot van Jan Zwart uitgebreid naspel en koraal „Halleluja lofgezongen” met samen zang. De noodkerk van de R.K. Parochie te Waddinxveen, de Sint Petruskapel aan de Jan Willem Frisoweg, zal waarschijnlijk begin mei in gebruik worden genomen. Hopelijk met Hemelvaartsdag, maar in ieder geval met Pinksteren zal het gebouw worden ingewijd. De kerk is reeds onder de kap, maar het aftimmeren van het binnenwerk vergt nog enige tijd. Dit nieuwe gebouw gaat wel een extra last voor de St. Victorparochie beteke nen. Volgens een voorzichtige raming ongeveer 10.000,- per jaar. Dit laatste werd meegedeeld tijdens een bijeenkomst, waarbij het financiële beleid over 1963 van de parochie werd besproken. de financiële actie ook in 1964 te blijven steunen. De bouw in de Vondelwijk vordert met grote snelheid en de ver koop van nieuwe eengezinswoningen loopt al op die bouw vooruit. Zelfs de nog lang niet afgebouwde woningen zijn nu al van bord jes voorzien, die aangeven dat zij verkocht zijn. Dit rijtje huizen, gebouwd door de N.V. Eurowoningen, draagt ook in lange rijen de opschriften: verkochtverkochtverkochtJonge paar tjes drentelden er vorige week zondag, toen wij deze foto maakten, wat mistroostig tussen door. Voor hen (nog) geen eigen midden- standswoning, maar misschien wel al een flatje, want die worden ook nog steeds in grote aantallen gebouwd. Vooral in de nieuwe wijk Groenswaard zullen nog vele flatwoningen worden neergezet die - zoals gebruikelijk - vaak met een lage ’aanbetaling’ door de jonge mensen kunnen worden gekocht. Doordat hij waarschijnlijk op het natte wegdek slipte, is de 25-jarige loswerkman J. P. de Bruyn uit onze plaats maandagavond bij de Bloe- mendaalseweg gevallen en in het water terecht gekomen. Voorbijgangers merkten tot hun schrik op, dat er een bromfietsstuur boven water uit stak. Zij probeer den nog, de heer De Bruyn uit het water te halen, maar dat lukte niet omdat hij onder de bromfiets be kneld zat. Toen men de drenkeling eindelijk op de kant had, probeerde men lange tijd zijn levensgeesten op te wekken door toepassing van kunst matige ademhaling, maar dat mocht niet meer baten. De Waddinxveense tennisspelers gaan spannende weken tegemoet. Zondag a.s. begint het speelseizoen weer, dat men wel zal starten met intensieve training voor de komen de landelijke competitie. Dit jaar zullen twee teams van de Tennisvereniging Waddinxveen deelnemen aan deze landelijke com petitie. Het eerste team in de vierde klasse en het tweede team in de vijfde klasse. Het open B-, C- en D-toumooi zal worden gehouden van 13 juli tot en met 19 juli. De samenstelling van de teams is nog bekend. De tech nische commissie van de T.V. Wad dinxveen houdt deze samenstelling uiteraard tot op het laatste moment vast. St. Petruskapel worden de Mistijden als volgt: 7.15 uur Mis en 9.45 uur Hoogmis in St. Victorkerk; 8.30 uur en 11.15 uur Mis in St. Petruskapel. De avondmis zal gaan vervallen. Deze tijden zijn echter voorlopig, omdat men eerst eens wil zien hoe een en ander zal verlopen. Daarna was er nog gelegenheid tot het stellen van vragen en het maken van opmerkingen. Hierbij werd o.a. de suggestie aan de hand gedaan om in de Oranjewijk een orgaan op te richten, dat de contac ten met het kerkbestuur zal kunne i onderhouden. Door het kerkbestuur werd de toezegging gedaan dit voor stel nader uit te werken. Ook een aant-1 niet-katholieke kinderen zal worden uitgezonden zodat v 'or plaatsing ook niet-katho lieke pleegouders in aanmerking komen. De leeftijdsgrens van de op te nemen kinderen loopt van 5 tot 12 jaar, in sommige gevallen tot 15 jaar. Kinderen afkomstig uit het Roergebied (voornamelijk Poolse vluchtelingen) komen in de maand augustus naar Nederland. De kin deren uit het Salzgittergebied kun nen van eind juni tot begin augus tus worden opgenomen. De uitzen ding geschiedt door het Caritas verband uit Wenen, Salzgitter en Paderborn, alsmede door de Oster- reichisch-Hollandische Gesellschaft en de Vincentius conferentie uit Bonn. Waddinxveense gezinnen, die de pleegkinderen uit Duitsland" of Oos tenrijk willen opnemen, kunnen zich vervoegen bij de heer F. v.d. Klauw, St. Victorstraat 27, telefoon 2854. Giften voor het werk van deze stichting kunnen rechtstreeks wor den overgemaakt op giro 1111222 t.n.v. de kath. stichting „Mensen in nood” te Den Bosch. Vorig jaar werden in deze gemeente ook diverse buitenlandse pleegkinderen in gezinnen tijdens de vakantie ondergebracht. De banden, die toen ontstonden tussen pleegouders en Vervolgens deed pastoor Emmel- kamp mededeling van de data van Eerste en Plechtige H. Communie. Het plechtig aannemen zal in de St. Victorkerk plaats vinden op 12 april a.s. De eerste Communie in de St. Victorkerk is bepaald op 7 mei a.s. en in dé St. Petruskapel op 31 mei. Na de ingebruikneming van de Zo vroeg het onderhoud van kerk en pastorie met enkele restauratie werkzaamheden 17.000,-. De be strijding van de boktor in de kerk kostte 3500,-. De heer Mulleman deed namens het kerkbestuur een beroep op alle parochianen hun medewerking aan deze financiële actie te willen blij ven verlenen. De financiële zorgen zullen in 1964 nog groter worden, al zijn de vooruitzichten niet direct verontrustend. Abonnement: 1,35 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te W addinxveen. De heer Mulleman wees er op, dat het kerkbestuur toch wel optimis tisch is voor de toekomst, gezien het medeleven van de parochianen. Voor 1964 wordt aan uitgaven een bedrag van 37.000,- geraamd w.o. 22.000,- wegens vaste kosten, 10.000,- voor de St. Petruskapel en 5000,- wegens onderhoud. Gij die U liet met doornen kronen en ’t Kruishout verfdet met Uw bloed, en om Uw liefde hun te tonen De vloer van de St. Victorkerk moet worden vernieuwd, terwijl uit rapporten van de bouwkundige van het bisdom is gebleken, dat het voegwerk van de kerk zeer slechts is en dat hier spoedig verbeteringen aangebracht zulen moeten worden. Ook bestaan plannen om de toe gang naar de kerk, die onlangs reeds aanzienlijk werd verbeterd van een bestrating te voorzien. De aanpassing van de liturgie aan de nieuwe voorschriften en richtlijnen zal noodzakelijke kosten met zich brengen. Er zal een hulp- altaar in de St. Victorkerk moeten komen, waardoor het mogelijk zal zijn met het gezicht naar de gelovi gen het Misoffer te vieren. Concrete plannen hiertoe bestaan echter nog niet. Mede in verband met de liturgi sche vernieuwing wordt er door het kerkbestuur verder naar gestreefd om tijdens de offerande slechts één offergang te Laten plaats vinden. Dit houdt dan in, dat ook de plaat sengelden zullen vervallen. Wordt dit doorgevoerd dan betekent dit dat per plaatsengeld-betalende pa rochiaan per week 1,25 zal moeten worden bijgedragen op de enige collecteschaal, wil het kerkbestuur niet in financiële moeilijkheden ko men. Daarnaast zal dan nog een enkele maal een bijzondere collecte worden gehouden. Namens het kerkbestuur deed de heer Mulleman op alle parochianen een beroep om o Heer. De heer G. Th. B. Mulleman, pen ningmeester van het kerkbestuur, wees er op dat de financiële actie, waarmee in 1962 was gestart, ook in 1963 een goed verloop had gehad. Dank bracht hij daarvoor aan allen die hieraan hebben meegewerkt. Door deze actie kon in 1963 ruim 9000,- worden geïnd. De actie is op het goede moment aangevangen. Het kerkbestuur kan het niet meer zonder deze bijdrage stellen, want 1963 bracht voor de parochie enkele buitengewone uit gaven. Alf, die nu al enkele malen door keurmeesters als de beste werd ge kwalificeerd. De vader van Alf was twee jaar achtereen kampioen van Nederland, dus de appel valt niet ver van de stam(boom). ’s mensen zonden hebt geboet; Keuze uit meer dan 100 soorten Wijn SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Uwen kruisdood, om Uw wonden De bekende Waddinxveense her dershond Alf van Epestein (eige naar de heer Jan G. Haan, die ook voorzitter van de V.D.H.-Waddinx- veen is) is tijdens de internationale kinologische tentoonstelling in Brus sel van afgelopen week de beste herder van de tentoonstelling ge worden. Alf won de eerste prijs met de kwalificatie: Uitmuntend. Een prachtig resultaat voor deze nog jonge Waddinxveense herders hond, die eerder al jeugdkampioen van Nederland werd. Alf van Epestein werd als beste uit een internationaal gezelschap Nederlandse, Belgische, Duitse en Franse honden door de keurmees ters aangewezen. Zijn eigenaar, die ook de kennel Von der Esterlager heeft gesticht, verwacht erg veel van de nog jonge De Vereniging voor liefhebbers van Duitse Herdershonden (VDH) afdeling Waddinxveen, heeft definitief zijn bestuur gekozen. Voorzitter werd de heer Jan G. Haan; secretaris de heer Dick M. Ottevanger en penningmeester de heer W. van Gemeren te Boskoop. Beide eerste zijn uit Waddinxveen. Deze nog jonge afdeling van de landelijke VDH kan nog een aantal leden gebruiken. Men behoeft niet eigenaar van een Duitse Herder te zijn. Wel er liefhebberij in te hebben. De belangstelling voor grond onderzoek van sportvelden voor het verkrijgen van een bemestingsad- vies neemt geleidelijk toe. Het zal zonder meer duidelijk zijn dat dit bemestingsadvies afgesteld is op het verkrijgen van een zo sterk moge lijke grasmat en niet zoals voor de veehouder die de bemesting richt op een zo hoog mogelijke opbrengst. Vooral een goede kalktoestand is van groot belang omdat het vaak noodzakelijk is de rauwe plekken bij te zaaien met snelgroeiende grassen die een goede kalktoestand eisen. Vanavond wordt in het gemeentehuis weer een openbare raadsvergade ring gehouden. Bij het ter perse g.aan van dit nummer telde de agenda nog slechts acht punten. Wij noemen: Bijdrage voor een geschenk aan de Provincie, bestemd voor het nieuwe Provinciehuis. Deze bedraagt vier cent per inwoner. 9 Verkoop van grond, voor de bouw van garages. 6 Verlening van gemeentelijke garantie voor woningbouw. Verhoging van de presentiegelden voor de raadsleden, van 12,50 tot 20,- voor de raadsvergaderingen en van 7,50 tot 12,50 voor de commissievergaderingen. Het wegdek zal een flink stuk omhoog worden gebracht, wat in houdt, dat ook de bewoners van de ’oude’ Stationsstraat him tuinen zullen moeten ophogen. De groenstrook in de Stations straat zal na de werkzaamheden verdwenen zijn en vervangen door een parkeerstrook, waardoor hier meer wagens dan nu een plaats kunnen vinden. Terwijl men werkt aan het weg profiel, zullen ook de buizen voor gas en water worden vernieuwd, zodat de weg later niet weer open gebroken behoeft te worden. Men verwacht dat het werk aan de Stationsstraat ongeveer vijf maanden gaat duren, zodat in de loop van de maand augustus de laatste klinkers op hun plaats zul len kunnen worden geslagen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1