Succes voor WSE en RCV Waddinxveen weer gelijk Puzzelritten HET ERFENISHUWELIJK middelpunt van ’n gezellig, muzikaal gezin eminent Programma Be Fair blijft in zorgen A. v. d. Heiden WADDINXVEENS SPORTNIEUWS A. VAN DER HEIDEN LANCOME Jaarvergadering C. P. B. Zo ZwemcL De Gouwe Moerkapelle- drogisterij-parfumerie DAMES, Be Fair Volleybal Be Fair- Lisser Boys 0-1 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 26 MAART 1964. PAGINA 2 ■b!' o Waddinxveen 1-1 AniiiiersÉ. S.V.- WSE 0-1 De gezamenlijke melkhandelaren van Waddinxveen wensen U een extra Lees hiervoor de verrassing-fblder, die vandaag door uw melkhandelaar wordt uitgereikt. Even opletten: deze aktie duurt slechts twee dagen en wel morgen en overmorgen 27 en 28 maart a.s. Dat is de moeite waard.I 0 de situatie wel zorgelijk, maar nog ft Heeswijk Hoofdstuk 9 - Nr. 17 (wordt vervolgd) dit vond in de ogen van de WSE- verdediging geen genade. 14 15 14 10 15 13 13 13 10 16 15 16 16 15 16 16 16 8 8 8 4 3 5 3 3 3 1 9 8 7 7 5 3 3 3 2 1 2 1 1 6 3 2 4 2 1 1 1 4 4 5 6 4 4 8 6 8 9 8 1 2 4 4 6 6 24 21 18 17 17 14 9 12 10 8 7 3 27 25 21 19 17 17 10 8 7 7 43—11 38—19 40—22 31—19 38—34 26—25 12—22 28—29 18— 29 19— 38 21—43 7—30 I 50—11 49—26 24—15 29—18 16— 15 17— 29 14—38 21—38 9—39 44—13 43—10 38— 31 36—20 39— 29 32—34 25—40 19—43 23—52 15—42 Gr. Amm. Boskoop Rijnstreek Zw’dam W’veen Zwervers RCV B’ambacht Sportief Drogisterij - Parfumerie Zuidkade 1, tel. 2135 Waddinxveen 1 2 1 4 1 3 3 2 1 IIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIW 2 3 2 3 5 5 7 9 21 16 13 14 9 7 7 6 1 Beide elftallen vertoonden bij zonder pover spel. Het zware veld was aanleiding tot vele glij- en val- Zaterdag 4 april gaan de Gouwe Rijders weer starten met de eerste rit van dit seizoen; de eerste van zeven ritten die in 1964 op het programma staan. Met uitzondering van de „Gouwe-Rit” zullen deze ritten worden verreden volgens het K.N.M.V.-reglement 1963. OP VELER VERZOEK hebben wij de alleen-verkoop voor Waddinxveen op ons genomen van de „VICTOR” HERENSERIE AFTER SHAVE LOTIONS HAARLOTIONS SCHEERZEEP e.d. (voorheen verkrijgbaar bij Salon Doeleman) NU VERKRIJGBAAR BIJ Zuidkade 1, Waddinxveen, telefoon 2135 val, zodat wat heen en weer ge- trap op het middenveld ontstond. E ontstonden weinig gevaarlijke situaties. Kort voor rust kwam Moerkapelle uit een vrije trap aan een doelpunt, dat werd gescoord door D. van Vliet (10). Na de hervatting ontstond een zelfde spelbeeld. Het was allemaal onsamenhangend en het aanzien nauwelijks waard. In de twintigste minuut kwam Waddinxveen gelijk, toen midvoor Quint doelman Boe- vee van Moerkapelle, die in actie kwam voor een schot op doel, met bal en al over de doellijn drukte (11). Moerkapelle verkreeg hier na wel enige overwicht, maar het doorzichtige spel van de voorhoede werd door de Waddinxveense ver dediging resoluut ontrafeld. Het voetbalprogramma voor a.s. weekend (zaterdag en tweede Paas dag) luidt als volgt: 7 6 5 4 2 2 2 10 0 3 3 3 3 3 3 0 10 2 11 1 12 1 12 „Waf”, zei de hond en keek met zijn intelligente ogen naar Kees, die hem rustig over de kop aaide. „Zo, Asta, we zullen wel goed met elkaar overweg kunnen, denk ik. Brave hond.” De ceremonie herhaalde zich nog eens bij Jo en toen zei Prins: „U hebt nu geen last meer met hem, meneer, mevrouw. Hij begrijpt alles dadelijk. Als u morgen in de tuin loopt, en hij ziet u, dan komt hij kwispelstaartend naar u toe.” „Zo?” Kees keek nog eens naar de hond en toen naar de tuinman. „En wat doet u, als hij zich per ongeluk eens vergist en ons toch verscheurt?” „Dan koop ik subiet een andere hond, meneer.” En toen schoten ze allemaal in de lach. Kees kwam overeind en klopte de tuinman op de schouders. „We zullen het wel redden met elkaar.” „Kijk, meneer,” wees Prins naar de hond, „hier hebt u het beste bewijs, dat hij u al vertrouwd. Als door Henk van Zaterdagvoetbal. 11 10 11 10 11 8 10 12 11 u dat vorige week had gedaan, zou hij u aangevlogen hebben.” „Prettig hondje,” vond Kees, terwijl hij in allerijl zijn hand terugtrok. „Waar voer je ’m mee? Vlees van bedelaars of zo? ’t Is toch niet bijgeval een wolf, die hier incognito is?” En toen lachten ze nog eens smakelijk. Na een stevige handdruk vertrok Prins met de hond en het jonge paar begon een inspectietocht door het grote huis. „Een beetje ben ik hier natuurlijk wel bekend en boven heb ik wel eens een paar nachten geslapen. Maar in de bibliotheek bijvoorbeeld mocht ik nooit komen. Dat was zijn privé-domein.” Ze bekeken vertrek na vertrek en in de grote oran- gerie uitte Jo een kreet van bewondering voor de planten- en bloemenschat, die zich hier bevond. „O, Kees, kijk toch eens, hoe mooi? Zou de tuinman het goed vinden, als ik die zelf ging verzorgen?” zeer binnenkort krijgen wij de alleen-verkoop voor Waddinxveen van SCHOONHEIDS ARTIKELEN (voorheen verkrijgbaar bij Salon Doeleman) nu In een goede wedstrijd van beide partijen behaalde WSE een ver diende 10 overwinning op Amm. S.V. Na een paar goede aanvallen van WSE, die via een corner en een schot van Steenland in het niet ver dwenen, was het de beurt van Am- merstol om het de Waddinxveense verdediging moeilijk te maken. W- SE antwoordde hierop met ’n fraaie aanval over links, waaruit Steen land onhoudbaar inschoot (01). Even leek Ammerstol gelijk te ko men, maar keeper Droog kon de bal nog net voor de koppende Pot- uit weggrijpen. Na hervatting was WSE de eerste 30 minuten weer de betere ploeg. Tot drie maal toe werd de bal op een meter of vier ingeschoten, maar bleef soms onbegrijpelijk uit het doel. Ammerstol zette on ’t eind Zaterdagvoetbal: RCV-Waddinxveen, 4 uur Be Fair 2-Boskoop 2, 4.30 uur W’veen 2-Zwervers 2, 5 uur Zw’dam 3-Be Fair 4, 4 uur Zondag voetbal: (maandag 30 maart) WSE-Nieuwkoop, 2.30 uur Gr. Amm.-W’veen, 2.30 uur W’veen 2-Donk 3, 2.30 uur WSE 2-N’kerk 6, 12 uur Juniorenvoetbal. Afdeling A: W’veen-B’graven, 3.15 uur Be Fair 2-Olympia 2, 2.30 uur Afdeling B: Be Fair 2-B’graven 2, 4 uur Afdeling B: Gouda 4-Be Fair 3, 2 uur W’veen 2-Zwervers 3, 2 uur De man wankelde en zijn hond begon vervaarlijk te grommen. „Af, Asta!” klonk het gebiedend uit zijn mond en de hond ging weer liggen, hoewel hij geen oog van het tweetal afhield. „Dus u bentbegon hij moeilijk. „Kees Blokker,” viel de jongeman hem in de rede. „Ofwel de neef. Volgens u: de sufferd. Het stuk onge luk. De avonturier, die als altijd weer op zijn pootjes terecht is gekomen.” Kees keek eens naar z’n voeten. „Nou pootjes, enfin, zo bij wijze van spreken dan maar.” En terwijl hij Jo bij de arm greep, besloot hij: „En dit is mijn vrouw. Met wie zei u ook weer, dat wij het genoegen hadden?” De man herstelde zich langzaam en boog even. „Eh. Prins. Mijnheer, uw oom heeft me indertijd aangenomen als tuinman en de notaris belastte me tevens met het toezicht op dit onbewoonde huis. Van daar, meneer Kees knikte begrijpen. „Vandaar, dat iedereen, die het waagde een voet op dit grondgebied te zetten, in zijn lurven gepakt werd en weer op straat terecht kwam. Figuurlijk natuurlijk. Wel, Prins, aangenaam kennis te maken. Wat aangenamer dan de vorige keer, nietwaar? Maar kom toch binnen, man. En als je eventueel nog mocht twijfelen aan mijn identiteit, wel, ergens in huis zal wel telefoon zijn. Dan kun je de notaris bellen, als je wilt. Apropos, ik heb hier nog een getekende verklaring van de notaris, waarop een en ander staat beschreven.” Hij haalde een vel papier uit zijn portefeuille. „Kom toch verder, dan kun je het zelf inzien.” De ander kwam schoorvoetend over de drempel en sloot de deur achter zich. Hij gebood de hond bij de deur te blijven en deze gehoorzaamde onmiddellijk. In de ruime hal zakten ze op rieten stoelen en Kees overhandigde de verklaring. De man las het document zorgvuldig en toen Kees ook zijn pas geopend voor hem neergelegd had, keek hij er even in en gaf het papier terug. Hij zuchtte. „Ja, ik begrijp het, meneer. Ik zal vanavond meteen gaan pakken. Morgenochtend vroeg ben ik vertrok ken. U zult van mij geen last meer hebben.” Kees keek hem lachend aan en schudde zijn hoofd. „Maar waarom? Wilt u weggaan? Laat u ons zo maar in de steek? Wilt u niet bij ons werken? Dat vind ik Vrijdag 13 maart j.l. speelde He ren 1 de eerste wedstrijden in de bekercompetitie van de afdeling Gouda der VeVoBo. Gespeeld werd tegen V.S.T.S. 2 uit Bodegraven en De Plas 1 uit Nieuwkoop. Deze pou le van drie teams speelde een halve competitie en het wedstrijdverloop was als volgt (gespeeld werd vol gens het systeem „best of three”): V.S.T.S.-De Plas: 11-15 en 9-15, uitslag 02; De Plas-Be Fair: 16-14, 9-15 en 10-15, uitslag 12; Be Fair- V.S.T.S.: 15-6 en 15-7, uitslag 20. Be Fair behaalde zodoende vier punten, De Plas 2 punten en VSTS 0 punten. Hierdoor gaat Be Fair over naar de winnaarsronde. Bra vo heren Donderdag 26 maart speelt dames 1 de eerste wedstrijden in de pro- motie/degradatie competitie tegen D.O.S. 1 uit Schoonhoven en de winnaar van de wedstrijd De Plas 1-Thor 1. We wensen onze dames veel succes bij hun poging naar de le klasse te promoveren. De wed strijden beginnen om 20.00 uur in de gymnastiekzaal van het B.L.O.- complex te Gouda. In verband met deze wedstrijden is er deze avond geen damestraining; dus wél heren training (2100-22.45 uur). De vol gende promotie/degradatie wedstrij den van onze dames zijn vastgesteld op dinsdag 7 april a.s. te 20.00 in de Jan Lighthartschool te Goudo. Sup porters zijn van harte welkom Kees kwam naast haar staan. „Allicht. Dat moet hij goed vinden. Ben jij nu de meesteres hier in huis of niet Ze bloosde. „Gek,” antwoordde ze zacht, „daar moet ik nog helemaal aan wennen. Wat een pracht hier. een compleet paradijsje. Boven bekeken ze de slaapkamers. Er waren er vijf. Toen ze alles gezien hadden, zei Kees op luchtige toon: „Nou, mevrouw Blokker, je hebt de eerste keus. Zeg maar, welke je wilt hebben voor jezelf. Je mag de mooiste hebben.” Opnieuw bloosde ze. En nog eens liepen ze door de kleinere en grotere kamers. Tenslotte bleef ze in een der twee grote, in elkaar lopende kamers staan en zei zacht: „We moeten ook denken aan het personeel. Het beste lijkt me, dat we deze beide kamers nemen. Jij de een, ik de ander. Er is een verbindingsdeur, begrijp je? Dan weet men, dan begrijpt men..” Ze kleurde donkerrood. Hij legde geruststellend zijn hand op haar arm. „Ik begrijp je volkomen, Jo. Je sluit de deur maar aan jouw kant af, hoor? Wil je er goed aan denken, dat je volkomen vrij zult zijn? Maar dan ook in ieder opzicht? Als het dan nog eens misgaat met ons - wat ik natuurlijk niet hoop - wil ik toch, dat je in dit opzicht met respect aan me zult terugdenken.” Ze greep zijn arm en verborg haar hevig blozende gezicht er tegen. „Dank je, Kees. Als als je geduld met me wilt hebben, dan zal dat ook wel in orde komen.” Hij streek haar over de haren en knikte. „Ik wil, dat jij gelukkig zult zijn, hier. Naar wat je me ver teld hebt uit je leven, heb je ook niet zoveel gehad. Ga hier maar eens lekker je schade inhalen.’’ Ze liepen samen het huis nog eens door en instal leerden zich tenslotte in een kleine salon, die uitzicht gaf op de moestuin. Ze rookten een poosje en keken naar buiten. Opeens vroeg Kees op droge toon: „Apropos, vrouw, wat eten we vanavond eigenlijk?” Ze keek hem verschrikt aan. „O zeg, er zal natuur lijk wel niets in huis zijn, melk en zo. Wat doen we er aan WSE heeft zich na de smadelijke nederlaag van vorige week keurig hersteld door van de niet malse Ammerstolse SV met 10 te winnen. De uitslag mag dan niet groots zijn - wij vinden het in ieder geval een hravour-stukje, waarvoor de mannen van Compeer gerust eens extra op de schouders geklopt mag worden. Van RCV ook dit keer weer goede berichten. In de return-wedstrijd tegen Sportief toonde de Verheul- mensen dat niet zij, maar de gasten de zwakste broeders in de Goudse afdeling zijn. De 51 uitslag liegt er niet om. De zondag-voetballers van Waddinxveen hebben al meerdere malen ge toond een speciale voorliefde voor remise-partijen te hebben en daarom was de uitslag 11 tegen Moerkapelle niet eens zo heel erg verwonderlijk. Gezien de belangrijk hogere klassering van de gastheren is het zelfs een min of meer succes voor de geel-zwarten. In de benarde situatie waarin Be Fair verkeert is na zaterdag nog geen verandering ten goede gekomen. De wit-hemden verloren verdienstelijk van het sterke Lisser Boys met klein verschil (01), maar ook Bodegraven en S.V. ’35 bleven puntloos, zodat niet hopeloos blijft. Volledige uitslagen. Zaterdagvoetbal Be Fair-Lisser Boys 01 RCV-Sportief 51 Jod. Boys 5-RCV 2 4—0 Be Fair 3-Spirit 3 2—11 Zondag voetbal: Ammerst. S.V.-WSE 01 Moerkapelle-W’veen 11 Afdeling B: Gouderak-W’veen 05 WSE-Olympia 2 5—5 W’veen 2-Donk 2 19 Afdeling C: Olympia-W’veen 33 W’veen 2-Soc. Boys 3 33 het niet te gek,” zei ze zacht. „Nou, eh, Prins, ik houd best van een grapje, hoor. En ik ben helemaal niet zo gauw op mijn tenen ge trapt. Als je later nog eens je memoires schrijft, kun je daarin opnemen, dat je je nieuwe baas hebt uitge maakt voor sufferd en stuk ongeluk. Dat is dan weer Uitslagen: Boskoop 2-Gouwe (dames) 13 Gouwe 2-Schoonhoven (heren) 32 Op dinsdag 31 maart a.s. zullen er weer zwemwedstrijden voor de ver enigingen zonder binnenbad ge houden worden. De vorige keer zijn deze wedstrijden voor de Gouwe bijzonder slecht verlopen doordat er enige leden maar gewoon weg gebleven waren. Een ieder heeft nu zijn aanschrijving vroeg genoeg ontvangen en daar er geen enkele afmelding is binnengekomen, ne men we aan dat een ieder dinsdag avond om 8 uur in het Spaarders- bad is. Mochten er desondanks nog wegblijvers zijn dan zal de T.C. niet aarzelen om deze mensen zonder verantwoordelijkheidsgevoel uit te sluiten van het wedstrijd-wezen. Mogen we verder nog even her inneren aan de feestavond op a.s. - woensdag 1 april in het R.K.-ver. gebouw. U weet, een Gouwe-feest is een echt feest; dus tot 1 april a.s. Als er nog zijn die een prijsje voor verlotins hebben, het bestuur Om althans wat de „Gouwe- Rijders” betreft de goede sfeer tus sen deelnemers en organisatoren te behouden, is het nodig dat de rij- Woensdag 18 maart hield de C.P.B. haar vijftiende jaarvergade ring. Spreker was de heer H. E. Kohier, beroepsadviseur uit Utrecht, met als onderwerp: ’beroepskeuze’. Een onderwerp dat midden in de belangstelling staat van ouders met opgroeiende kinderen. De kinderen kunnen getest wor den in de zesde klas van de lagere school, via een beroepsadviseur. Uit de test wordt bepaald waar het kind naar toe kan gaan, bijv.: Lagere Technische School, Huis houdschool, U.L.O. of H.B.S. Soms komen oudere mensen raad vragen als hun werkkring niet bevalt. De heer Kohier zei dat er in Ne derland ongeveer 5000 beroepen zijn en in Amerika ongeveer 20.000; er is dus keus genoeg. Na de pauze was er gelegenheid om vragen te stellen, waar graag ge bruik van werd gemaakt. Met ge bed eindigde de heer C. v. d. Sar deze leerzame avond. eens wat anders. Maar ik vond het niet erg, hoor, en mijn vrouw evenmin. We hebben ons vorige week kostelijk geamuseerd. Nou, wat doen we? Gaan we weg? Of blijven we?” „Meneer. ik wil graag blijven. „Oké, dan is dat voor elkaar. Zo’n tuinman-huisbe- waarder als u krijg ik toch zeker nooit meer. Af ge sproken. En vertel die hond van je, dat we niets kwaads in de zin hebben. Want zo te zien, wacht hij slechts op een seintje van je om ons te kunnen ver scheuren.” Jo schoot in een lach, maar Prins wenkte de hond en deze kwam op een draf naar hem toe. „Asta, zit ten.” De hond gehoorzaamde terstond en keek zijn baas vragend aan. Prins wees op Kees en zei: „Dit is goed volk, begrepen? Dit is de nieuwe meneer van het huis. Geef jij meneer eens netjes een poot - de hond stak zijn poot naar Kees uit, die hem greep - en zeg meneer eens behoorlijk goeiedag.” In deze wedstrijd, waar Be Fair in domineerde, werd fel gestreden. Tot de rust bleef de stand dubbel blank. Lisser Boys kwam enkele malen dicht bij een doelpunt, maar het ontbak aan afwerking. In de tweede helft werd Van Leeuwen uit het veld gestuurd wegens natrappen en moest Be Fair met tien man verder spelen. Moedig streden de Waddinxveners verder en schiepen zich mooie kan sen, maar ook hier ontbrak het aan afwerking. Tien minuten voor het einde besliste Walkier (Lisser Boys) de strijd. Hij miste de hem geboden kans niet (01). niet aardig van u.” De tuinman hief zijn gezicht op en keek verwon derd naar de nieuwe bewoner. „Bedoelt u. bedoelt u, dat. „Ik bedoel alleen, dat ik het helemaal niet prettig zal vinden, als u me in de steek laat. Wat moet ik met die grote tuin? Ik heb er geen snars verstand van. Toe nou, meneer Prins, dat kunt u ons niet aan doen.” „Maar maar, ik heb u uitgescholden en „O ja? Daar heb ik niets van gehoord. Jij vrouw?” Jo schudde lachend haar hoofd. „Kom Kees, maak 4e klasse A, K.N.V.B. MFB 16 12 Lisser Boys 16 11 Ornas Insulinde JAC Unicum Oegstgeest Be Fair B’graven S.V. ’35 ders weten hoe het bestuur het reglement uitlegt. Om dat te berei ken zal woensdag 1 april a.s. een avond worden belegd waarop de „Gouwe-Rijders” hun zienswijze op het K.N.M.V.-reglement 1963 zullen uiteenzetten door: le. het houden van een korte inleiding; 2e. gele genheid tot het stellen van vragen; 3e. het omzetten van de theorie in praktijk door het organiseren van een zaalpuzzelrit waaraan leuke prijzen verbonden zijn. Dus speciaal een bijeenkomst óók voor beginners. De toegang tot deze avond is geheel gratis en wordt ge houden in het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat, aanvang n.m. 8 uur. Zaterdag 4 april a.s. volgt dan de eerste rit. Hiervoor is de start om 14.30 uur bij café-restaurant ’Royal’ aan het Kon. Wilhelminatlein te Waddinxveen. De inschrijving be gint om 14.00 uur en is opengesteld voor auto’s, motoren, scooters en bromfietsen. VOLWAARDIG ELEKTRONISCH ORGEL I 1990,- Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) of schriftelijk dealerlijst en brochure aanN. V. Eminent-Bodegraven. Zondagvoetbal. Nic. Boys 14 11 Ammerstol 15 10 Nieuwkoop 14 RVC WSE M’kapelle ESTO NSV W’veen GDS Gr. Amm. Zwervers nog een krachtig offensief in maar bruik gemaakt van de buitenspel- is u dankbaar VROLIJK PAASFEES

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2