Rondvraag Raad belangrijkst ziekenauto van DIHlfflï ECHTPAAR STOLKEK FEESTELIJK GEHI LIIH.II N oodzakelij kheid wordt door raadsleden bekeken V er gelen strijkbout Duivenfilmavond Kerk „Wet en Evangelie zaterdag op hoogte Jeugdraadavond Oranjevereniging maakte programma voor 30 april nieuwsblad Onafhankelijk Feestavond van Rectificatie F olksonderwijs Foorgestelde salaris-verhoging voor wethouders van veertig procent door Raad niet aanvaard Verschijnt elke donderdag k Gouden jubileum Centraal Genootschap Jaarvergadering van „De Paddestoel” Subsidies Portier-chauffeur Premie woningen Traag werk aan de Dorpsstraat Leideu past bij f ron (laan kopen Dure grond 240 ritten per jaar Wethouders- salarissen Combineren? Bioed op de bank Commissies Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 2 APRIL 1964 19e JAARGANG - Nr. 977 nog was Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Reddktie: Vijver Ia an 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 nor. De heer en mevrouw Stolker die gisteren hun diamanten huwelijksfeest vierden. De raad besloot, het Medische Onder een foto van een aantal nieuwgebouwde eengezinswoningen in de Vondelwijk hebben wij per abuis vermeld, dat zij door de N.V. Eurowoningen waren gebouwd. Dit moet zijn de firma Van Dop, welke firma ons meedeelde, alle woningen op één na reeds te hebben verkocht. onteigeningsvoorstellen aanzienlijk hoger. zond. Zij tonen nog veel belangstel ling voor alle gebeurenissen in hun omgeving, wat gisteren tijdens de geanimeerde receptie weer duidelijk bleek. In de raadsvergadering van vorige week donderdag, die slechts een aantal routinepunten op de agenda had staan, kwam het belangrijkste ditmaal achteraan: de vraag of Waddinxveen zo langzamerhand niet hard toe is aan een eigen ziekenauto. Nadat het Weekblad voor Waddinxveen reeds eerder een uitgebreid ingezonden stuk over dit onderwerp had gepubli ceerd, was het vorige week de heer Van Gent (PvdA), die het onderwerp aan het eind van een niet zo bijster interessante raadsvergadering aan sneed. Dit had tot gevolg, dat de voorzitter een commissie ad hoe uit de raad benoemde, die de kwestie opnieuw in studie zal nemen. Anderhalf jaar geleden verscheen een rapport van de plaatselijke artsen, die toen tot de conclusie kwamen, dat Waddinxveen nog geen eigen ziekenauto nodig had. Inmiddels zijn er reeds zó veel klachten over het ontbreken van snel ziekenvervoer gekomen, dat de kwestie wel anders is komen te liggen. De heer Lips (PvdA) stelde voor, dat de gemeente zelf een wagen beschikbaar zou stellen. De dienst doende portier zou dan als chauf feur kunnen fungeren. „Ja, maar de portiers zijn wel eens weg, om boodschappen te doen,” weerlegde de voorzitter van de raad. „Het ziekenhuis stuurt al leen een wagen, wanneer de politie of een dokter daarom verzoekt,’’ zo vertelde hij voorts. En: „De wagen zelf is het probleem niet. Het gaat om de bemanning.” In het Geref. Verenigingsgebouw vond dezer dagen de jaarlijkse feest avond plaats van de afdeling Wad dinxveen van de vereniging „Volks onderwijs” De heer J, van Veen, afgevaar digde van het bestuur, sprak de aanwezigen toe en wees op het grote belang in de huidige tijd van een openbare instelling als „Volks onderwijs”. Eerder had de voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer T. Ververs, een welkomstwoord uit gesproken. Onder leiding van Coos van der Velde werd tenslotte het cabaret „Alle Hens” opgevoerd. Voor de bouw van 36 premiewo- ningen in de Vondelwijk besloot de raad aan Bouwbedrijf Stuurman de benodigde grond te verkopen, voor 4300 per woning. Van deze wonin gen zullen er 29 worden verkocht. De bouwkosten bedragen ongeveer 21.000. De gemeente staat voor 90 procent voor deze koopwoningen garant. De raad verleende eveneens voorschotten aan de woningbouw vereniging „Waddinxveen” voor de bouw van 40 eengezinshuizen in de Vondelwijk, voor in totaal meer dan een miljoen gulden. Andere vragen tijdens de rond vraag werden gesteld door de heer Mulder (SGP) die het werk aan de Dorpstraat maar uitermate lang zaam vindt verlopen. De aannemer schijnt het werk zelf te willen ’kappen’ en wil hier voor de gemeente 10.000,— terug betalen.. Volgens de heer Mulder wordt niet efficiënt gewerkt en kan het niet alleen sneller, maar ook en overhandigde de jubilaresse een ets van oud-Waddinxveen. De presidente, mevrouw Van der Most-Segers, uitte eveneens haar dank en bood een mand met bloe men aan, de secretaresse van het dagelijks bestuur, mej. R. van Dort Kroon, sloot tenslotte de rij van sprekers en bood een zilveren pot lood aan. De dag wordt besloten met het optreden van verschillende bands in de Dorpstraat. The Star Fighters uit Gouda zijn van de partij, even als The Heralds uit Amsterdam, welke band zich speciaal op teen ager-muziek heeft toegelegd. ciën, wanneer men op het punt van besluiten komt. In de toren zal, behalve de twee luidklokken, ook een kruis worden geplaatst. Ook hier heeft men een keus, tussen een kruis van steen of van gewapend glas. De architect beraadt zich nog met het bestuur over de inrichting van het liturgisch centrum. Waarschijn lijk zal dit in het midden van de kerk worden geplaatst. De gemeente betaalt meestal niet meer dan 5,a 6,per vier kante meter. Maar aangezien de Stedelijke Lichtfabrieken te Leiden snel met de bouw voort wilden, zal dit bedrijf het tekort voor de ge meente bijpassen, zodat de grond nu bebouwd kan worden. De heer Lips vond deze verkoop toch niet aanvaardbaar en stemde, evenals de heer Ververs tegen. „Hier wordt misbruik gemaakt van de omstandigheid, dat er dringend voorzieningen genomen moeten worden,” zo zei de heer Lips, die in de toekomst even hoge prijzen voor „halve bermen en stukken sloot” gevraagd zag worden. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden M. Heemskerk en C. Borg werden herkozen. Evenals vorig jaar zal de aubade om negen uur ’s morgens plaats vinden. Hierbij zullen de beide Waddinxveense muziekverenigingen optreden, evenals de drumband van de padvinderij en twee muziek korpsen uit Gouda. Op het schoolplein aan de Oranje- laan zal om 11 uur mr. Janno op treden met een bekend kinderpro gramma. Ook wordt een kinderspel opgevoerd, waaraan verschillende Waddinxveense leerlingen zullen meedoen. „De Gouwe Rijders” organiseren weer hun traditionele puzzelrit op Koninginnedag. ’s Middags om 2 uur begint de internationale motorcross, waaraan goedkoper dan nu het geval is. De bewoners ondervinden van de op gebroken weg veel ongerief en er komt maar geen verbetering in de situatie hier, zo zei hij. De voorzitter noemt de uitvoerder van dit werk, de firma De Man, bekwame, maar ouderwetse vak lieden. Het blijkt, dat zij ook zijn opgescheept met veel werk in de Vondelwijk, waar grond voor wo ningen bouwrijp wordt gemaakt. Hier moet wel met spoed gewerkt worden, waardoor het werk aan de Dorpstraat in het gedrang komt. Het blijkt, dat het Dorpstraat-project eigenlijk wordt gezien als een tussen-object, dat de machines aan de gang kan houden, als de arbeid in de Vondelwijk en de andere uit breidingen even stil ligt. Abonnement: f 1.40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Een aantal besluiten voor het ko pen en verkopen van grond, werden door de raad tijdens deze vergade ring snel genomen. Enkele stukken grond aan de Wilhelminakade werden verkocht ,aan de meubelfabriek Verhoeff. In de Vondelwijk gaat Stuurman twintig garages bouwen, waarvoor de benodigde grond door de ge meente werd verkocht. De prijs be droeg 800 per garage. Twee krotwoningen aan de Wil helminakade werden door de ge meente aangekocht van de heer C. M. Verhoeff. Na ontruiming zullen deze woningen onmiddellijk worden afgebroken, voor de verbreding van de Wilhelminakade. Na enige discussie werd van de heer C. de Bas een stuk grond aan gekocht, waarvoor de raad eerder een onteigeningsbesluit had geno men. Dit zou echter voor de snelle bouw van een transformator-huisje te lang gaan duren en daarom wilde de voorzitter ingaan op de vraag prijs van 2500 voor 227 vierkante meter, d.w z. 11,— per vierkante meter. De prijs bij het begin van de Mej. M. P. Herfst gehuldigd Tijdens de bestuursvergadering van de afdeling Waddinxveen van het Centraal Genootschap voor kin derherstellingsoorden en vakantie kolonies werd vorige week feeste lijk het feit herdacht, dat de afde ling vijftig jaar geleden werd opge richt. Bovendien maakte men op deze jubileumbijeenkomst, ten hui ze van de presidente, mevrouw Van der Most-Seters, van de gelegenheid gebruik om mej. M. P. Herfst, die 30 jaar lang het secretariaat behar tigd heeft, hartelijk te huldigen. De directeur van het Centraal Genootschap, de heer L. A. Lands meer, kwam zelf naar Waddinxveen om mej. Herfst zijn dank voor haar trouwe diensten over te brengen; bovendien eerde hij haar met het aanbieden van de bronzen Dr. Schuckink-Kool eremedaille. In een hartelijke toespraak wees hij op het vele werk, dat mej. Herfst voor het zwakke kind verrichtte. Namens het gemeentebestuur sprak de heer W. F. Meijer, afde lingschef van de gemeentesecretarie Gisteren was het zestig jaar geleden, dat de heer G. Stolker en mevrouw J. Stolker-Touw met elkaar in het huwelijk traden. Dit feestelijke jubileum werd gevierd in het Hervormd Wijkgebouw, en kinderen, klein- en achter kleinkinderen en vele vrienden en bekenden hebben de gelegenheid benut om het diamanten echtpaar hun gelukwensen aan te bieden. De heer Stolker, 81 jaar, werd geboren aan de Piasweg. Hij is al tijd in het landbouwbedrijf werk zaam geweest. Veertig jaren diende hij bij Van Tol aan het Noordeinde. Als jonge man was het zijn taak om de boeren langs te trekken. Hij legde dan wel veertig a vijftig kilo meter te voet af. Later werkte hij in het bedrijf en liep dikwijls ach ter de ploeg, met vier of zes paar den ervoor. Daarover kan hij nog steeds vol trots vertellen. Mevrouw Stolker, die 79 jaar ge leden in Moerkapelle werd geboren, heeft ook van jongs af aan in het boerenbedrijf gewerkt. Later diende zij ook bij de heer Van Tol, maar dan in het huishouden, waar zij altijd goede diensten heeft bewezen. In hun huwelijk is het leed ook hun niet bespaard gebleven. Van hun zeven kinderen hebben zij er drie moeten verliezen. Beide echte lieden zijn nog redelijk goed ge- Op Goede Vrijdag heeft een even vergeten strijkbout in een pand aan de Kerkweg een begin van brand veroorzaakt. De oude grootvader bemerkte on raad en mede door de buren ge waarschuwd, wist men erger te voorkomen. De toegesnelde brandweer hoefde geen dienst te doen. Het brandje heeft alleen enige materiële schade veroorzaakt. Hedenavond (2 april) wordt door de dierenspeciaalzaak J. Hoogen- doorn een gratis filmavond aange boden, des avonds om 8 uur in het verenigingsgebouw aan de Stations straat. Deze avond zal worden ver zorgd door „De Witte Molen”. Tevens zal er een gratis verloting worden gehouden, waarvoor de prijzen door de firma Hoogendoorn beschikbaar worden gesteld. Een interessante avond voor de duiven sportliefhebbers. Opvoedkundig Bureau te Gouda een subsidieverhoging toe te ken nen van 0,05 per inwoner en een uitkering van f 100 per behandeld kind. Aan de Stichting Voor- en Nazorg van Geesteszieken werd een subsidie verleend van 0,13 per inwoner. Het nieuwe Provinciehuis, dat in Den Haag weldra zal worden ge opend, zal een mozaïek krijgen, aangeboden door alle Zuidhollandse gemeenten. Hiervoor stelde de raad een bedrag van 0,04 per inwoner ter beschikking, hoewel de heer Huizer dat wel veel vond. „De dienst Sociale Zaken had voorts nog vastgesteld, dat de ziekenauto tweehonderd en veertig ritten per jaar zou kunnen maken,” zei de voorzitter. Later bleek, dat in dit geval ook ritten zijn begre pen, die evengoed per taxi kunnen worden gemaakt. In ieder geval werd de commissie ad hoc, die de .aanschaf van een Waddinxveense ziekenauto gaat be studeren, direct door de voorzitter ingesteld. Zitting namen de heren Lips, Slob en Mulder, waarvan beide eerste ook anderhalf jaar ge leden zich al met deze materie bezig hielden. Zaterdag a.s. zullen de bouwers van de nieuwe kerk van de Ned. Her vormde Kring „Wet en Evangelie” het hoogste punt bereiken. Wegens dit heuglijke feit, dat in de bouwerij meestal met ’pannenbier’ wordt gevierd, zullen de bouwvakkers, die regelmatig aan de bouw hebben meegewerkt, een gratificatie ontvangen. De vlag op het bouwwerk zal worden gehesen door het enige vrouwelijke bestuurslid van de bouwcommissie van „Wet en Evangelie”, mevrouw W. A. Verhoeff-Reijngoudt. Ds. Kalkman zal op de bouwplaats een kort toepasselijk woord spreken. Dit alles zal gebeuren in aanwe zigheid van de complete bouwcom missie, het bestuur van „Wet en Evangelie”, verschillende gemeen telijke autoriteiten en natuurlijk de gemeenteleden. Zoals men reeds hoopte, zal voor de bouwvak-vakantie begint het ruwe werk aan de kerk gereed zijn. De centrale verwarmingsinstallatie wordt momenteel geïnstalleerd. De bouwcommissie overlegt nog, welk orgel in de kerk zal worden geplaatst: een electronisch orgel of een origineel pijp-orgel. Dit zal ook afhangen van de aanwezige finan- De raad was het niet eens met het voorstel van de voorzitter van het college van B. en W. om de wethouderssalarissen met veertig procent te verhogen. De financiële commissie kwam met een tussen-voorstel, dat een verhoging van ongeveer 30 procent betekende, ten opzichte van de sala rissen die in 1962 werden betaald. Deze bedroegen toen 3600,— per jaar. De voorzitter was van mening, dat Waddinxveen zó’n snel groeien de gemeente is, dat van de wethou ders hier véél gevraagd wordt. Hij vroeg de raad, hem toe te staan, nog eens een gesprek hier over te hebben met G.S. en later nog op de zaak terug te komen. Met het tussenvoorstel van de raad ging hij accoord. De vergoeding voor de raads- en commissie-vergaderingen, waarvoor een verhoging tot 20,— en 12,50 was voorgesteld, werd door de raadsleden teruggebracht tot f 16,— en 10,—, vanwege de sympathie van de raad voor het streven van de regering, om het prijspeil zo rustig mogelijk te laten verlopen. De voorzitter deelde mede, dat ook de afdeling Sociale Zaken zich al met dit onderwerp heeft bezig gehouden. Wellicht is er een com binatiemogelijkheid met een andere gemeente. De moeilijkheid voor de ge meente is, dat er ook verpleeghulp bij de ziekenauto aanwezig moet zijn. Bij de wagens van de zieken huizen te Gouda levert dat geen moeilijkheden op. Deze komen slechts vijf minuten later aan dan een eigen Waddinxveense zieken auto, aldus de voorzitter, die zich toch geen tegenstander van het idee toonde. Voor een garagehouder schijnt het houden van een ziekenauto weinig aantrekkelijk te zijn. Het zal dus wel een gemeentelijke zie kenauto moeten worden. Dat zal, zo begrootte de voorzittèr ter vergade ring de gemeente twee- a driedui zend gulden per jaar gaan kosten. Donderdag 9 april a.s. zal in het Hervormd Wijkgebouw om 7.30 uur weer een Jeudraadavond worden gehouden. Het onderwerp van deze avond is: „Laat uw licht schijnen”. Diverse verenigingen zullen hier aan meewerken. Ds. Joh. Verwelius zal iets vertellen over zijn werk als legerpredikant. Deze .avond is voor iedereen vrij toegankelijk. Een aubade, een kinderspel, een motorcross en het optreden van enkele bands ’s avonds zijn weer de hoogtepunten van de viering van Koninginne dag in Waddinxveen. Dit werd bekendgemaakt door de voorzitter van de Waddinxveense Oranjevereniging, de heer H. K. v. d. Loo, die de jaar vergadering in café V. d. Sluis leidde. ook ditmaal weer cracks uit België en Duitsland zullen deelnemen. De cross wordt verreden op het land van de heer Van Tol asm het Noordeinde. De voorzitter vertelde nog, dat een Waddinxveense dokter eens een aangereden kind in zijn eigen auto naar het ziekenhuis vervoerde, maar later bij de gemeente voor schade vergoeding aanklopte wegens bloed vlekken op de achterbank van de wagen. „Die schadevergoeding heeft hij natuurlijk gekregen,” aldus de voorzitter. De speeltuinvereniging „De Pad destoel”, nog maar kort in het trot se bezit van een prachtig zelfge bouwd clubhuis, hield vorige week een jaarvergadering. Voorzitter W. C. Verkerk dankte in zijn openingsrede al diegenen die meegewerkt hebben aan de tot standkoming van het gebouw en hij toonde zich verheugd over het en thousiasme van de kinderen die het gebouw bezoeken. Penningmeesteres, mevrouw A. Oudendij k-Pille kon de jaarrekening afsluiten met een batig saldo van 750,—. Het gehele bestuur werd herkozen. Het afgelopen jaar werd er een wandelgroep opgericht met een veertigtal leden, onder leiding van de heer Van Schee en mej.VanErk. Waarschijnlijk zal er een tweede toneelgroep worden opgericht. De Commissie tot Wering van Schoolverzuim kreeg een nieuwe secretaris, de heer H. J. Egbers, hoofd van de Prof. Kohnstamm-ulo- school. Deze neemt de plaats in van de heer C. Rietveld. De raad besloot, bij het opnieuw vaststellen van de raadscommissies, de commissie van bijstand in het beheer van de Dienst van Openbare Werken op te heffen. De financiële commissie behoudt tot december a.s. zijn oude samen stelling. In de commissie voor de bedrij ven werden gekozen: de heren Ververs, V. d. Roovaart, Kroes en Mulder. De bouwcommissie bestaat nu uit de heren: Lips, Noordam, Van Schaik en Huizer. In de verordeningen-commissie namen zitting: de heren Van Gent, Noordam en Huizer.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1