U KUNT NIET ALLES WETEN W einig voetbal F iermaal kijken op alle kruispunten „HET ERFENISHUWELIJK" I u kunt spelen zonder moeizame lessen: snelle muzikale resultaten op MJ18I11 VOLWAARDIG ELEKTRONISCH administratie-en belastingzaken kunnen goed verzorgd worden. SCHAKEN WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 2 APRIL Rektificatie Clubblad Waddinxveen o—i R. HAMMING I KVCWveen 1-2 Be Fair Volleybal Den Haag 7000 meter wandelpad erbij SCHOENENBEURS OOK UW zoveel dus als Het voetbalprogramma voor ko- I u. de i jjllUU. i -L-lli VVV ZjV, lALLVLL LLUf-, niets doen? Wat jij daar allemaal opsomt, daar heb Heeswijk Hoofdstuk 9 - Nr. 18 I 0—1 1—0 de de Kon. Wilhelminasingel 76 telefoon 2808 1—0 0—1 I Op verzoek kom ik gaarne (uiteraard vrijblijvend) met U praten. psb I 'De wielrijder op dit kruis punt maakt het zichzelf on nodig moeilijk, door niet het aangegeven (en verplichte) rijwielpad te gebruiken. Op dit wijde kruispunt moet hij nu letten op het verkeer, dat hem van alle kanten kan na deren. Hij neemt de kortste weg, die echter ook de laatste weg voor hem kan zijn. Voor de wintercompetitie werden de volgende partijen gespeeld: A. Brouwer-P. Broer C. H. Faas-H. Kerver W. van Oort-A. v. d. Starre Wie hoge verwachtingen koester de van de derby RCV-Waddinxveen is bedrogen uitgekomen. In een slechte wedstrijd heeft de minst slechte enigszins verdiend gewon nen. Direct na de aftrap ontwikkelde zich een strijd, die zich hoofdzake- lijk op het middenveld af speelde, met Waddinxveen iets meer in de aanval. Drie minuien voor de rust moest de RCV-doehnan Muyder- wijk capituleren. Uit een hoek schop belandde de bal bij midden voor Monster, die hem doorspeelde naar rechtsbuiten Smith en deze schoot hem onhoudbaar voor Muy- derwijk in het net (01). Ook na de rust was Waddinxveen sterker, maar de schoten misten de juiste richting. Na een kwartier schoot de RCV-linksbuiten Slie- drecht van dichtbij hard in. Met de grootste moeite kon doelman De Haan de bal uit zijn doel houden. Vijf minuten later kwam RCV op gelijke voet toen spil De Lange ver keerd terugspeelde en de bal in eigen doel verdween (11). Zeven minuten voor het einde kwam voor Waddinxveen toch nog de verdien de voorsprong. Een kopbal van Ver hoef kon Muyderwijk nog uit zijn doel stompen, maar de bal werd di- rekt daarop door Monster ingekopt en nu was het raak (12). Verfkwasten moeten na het ge bruik direct uitgewassen worden in petroleum, om ze zacht en soepel te maken. Daarna naspoelen in water en goed laten drogen. Gepolitoerde meubelen wrijven we bij voorkeur niet met was, maar met een schone wollen doek. Een eventuele waslaag op deze meube- Juniorenvoetbal. Afdeling A: W’veen-Bodegraven 40 Be Fair 2-Olympia 2 16 Afdeling B: Be Fair 2-Bodegraven 2 54 Afdeling C: Gouda 4-Be Fair 3 10 W’veen 2-Zwervers 3 11 Het zal niet verwonderd hebben dat er in het sombere en koude Paasweekend weinig is gevoetbald. Alleen zaterdag zijn er enkele wed strijden gespeeld, terwijl tweede paasdag het programma bijna ge heel werd afgelast. De belangrijk ste ontmoeting RVC-Waddinxveen is zaterdag wel gespeeld. Waddinx veen won deze plaatselijke ontmoe ting op ’t nippertje af met 21. De uitslagen"zijn: Zaterdagvoetbal RCV-Waddinxven 1—2 Be Fair 2-Boskoop 2 11 Zw’dam 3-Be Fair 4 30 B’ambacht 2-Be Fair 5 36 Donderdag 26 maart speelde de dames van Be Fair de eerste pro- motie/degradatie wedstrijden tegen de Plas 1 en DOS 1. Daar twee van de drie ploegen overgaan naar de eerste klasse staat Be Fair op dit moment niet ongunstig, er werd nl. als volgt gespeeld: DOS-Be Fair 15-4, 9-15 en 15-4 (21); Be Fair- De Plas 15-7, 5-15 en 15-9 (2—1); De Plas-DOS 14-16 en 12-15 (0—2). De volgende prom./degr. wedstrij den (tegen dezelfde ploegen) zijn op dinsdag 7 april in de zaal van de Jan Ligthartschool te Gouda. „Om te beginnen de provisiekast en de kelder inspecteren. Misschien is er ook wel ergens een koel kast. Er zal in ieder geval wel wat eetbaars te vinden zijn.” Als twee kwajongens neusden ze overal, waar ze levensmiddelen konden verwachten en tenslotte diep ten ze een aantal blikjes op, terwijl Kees met een fles wijn op de proppen kwam. „Nou, van de honger en dorst zullen we in ieder geval vanavond niet om komen. Morgen zien we wel weer.” Die avond gingen ze samen naar boven, nadat Kees de deuren gesloten had. Voor haar kamer bleef ze staan en keek naar de lange man. „Kees,” vroeg ze zacht, „hoe lang zijn we nu getrouwd?” Hij keek haar verwonderd aan en raadpleegde zijn horloge. „Laat eens kijken, precies zeven en een half uur. W.at onze koperen bruiloft betreft, hebben we nog wel even de tijd.” Ze lachte en greep zijn hand. „Dank je, Kees, voor alles. Ik ik denk wel, dat ik me hier gelukkig zal voelen. En. Kees, je bent zo lief voor me, al die tijd. als je je nu eens een beetje naar me toe buigt, krijg je een kus van me. Hoofdstuk 10. De volgende morgen was Kees al vroeg beneden. Hij ontsloot de keukendeur om vervolgens eens te gaan zien, of er nog wat eetbaars te vinden zou zijn. Maar nog geen minuut daarna ging de keukendeur open en trad Prins binnen, de armen vol. „Ik heb maar gezorgd voor melk en brood en zo, u moet met uw vrouw toch kunnen ontbijten, niet waar? En hier is ook het ochtendblad. Mag ik u vra gen, meneer, of u goed hebt geslapen?” Kees keek verrast naar alle levensmiddelen, die hij op het aanrecht deponeerde: melk, brood, vleeswaren, enkele eieren, een ontbijtkoek, een pakje boter, be schuit en nog een aantal andere artikelen. Kees keek op zijn horloge: ternauwernood half acht. „Hoe heb je dat zo gauw versierd?” vroeg hij, nog steeds vol bewondering. Prins lachte. „Dat is het geheim van de smid, me neer. En de keukenmeid, die hier vroeger gediend heeft, wil ook wel terugkomen, heeft ze gezegd.” Kees stond nog, hoofdschuddend, naar het aanrecht te kijken. „Nou, daar heb ik respect voor, hoor. M’n compliment.” „Ik hoop, dat alles naar genoegen is, meneer.” door Henk van Binnenkort zal in Den Haag een nieuw wandelpark geopend worden. Het is het park Steenvoorde aan de Van Vredenburchweg. Het park is al zeer oud; in de directe omgeving doet men opgravingen naar een vermoedelijk twaalfde of dertiende eeuwse burcht, die daar door ama- teur-archeologen, een architect en een journalist, is ontdekt. Zaterdag 4 april speelt dames 1 de eerste bekerwedstrijden te Moor drecht. Tegenstanders zijn: MVC 4 Thor 1 uit Bergambacht. Dames be schouw dit als een oefenwedstrijd voor a.s. dinsdag. Veel succes! Woensdag 8 april a.s. is er een kaderavond georganiseerd door het bestuur van district West III, voor alle kaderleden van ons district. Deze avond wordt gehouden in de gymzaal van het gymnasium aan de Tuinlaan te Leiden, aanvang 19.45 uur. Belangstellenden worden ge adviseerd deze avond vrij te hou den. Voor gemeenschappelijk ver voer kan worden gezorgd. „Man, ik vind het fantastisch. Je bent een genie. En w.at die keukenmeid betreft, laat haar maar eens komen. Daar moet mijn vrouw zich maar mee be moeien.” „Ik hoop, dat mevrouw ook goed geslapen heeft „Hè? Mijn vrouw? O ja, natuurlijk. Die slaapt nog trouwens. Nou, bedankt, hè Om acht uur kwam Jo beneden. Halverwege de trap bleef ze staan en snoof. Kennelijk een lucht van gebraden vlees of zoiets. Ze liep verder en in de opening van de keukendeur bleef ze staan. Kees was bij het gasstel bezig ham en eieren te bakken en had een oud schort voor, dat hij ergens gevonden had. „Maar, Kees hoe kom je aan al die heerlijk heden?” Hij keek even op en grinnikte. „Ons factotum, Prins, heeft alles bezorgd. Hij schijnt nogal gek op die sufferd te zijn.” We hadden het ook liever met u over de zomervakantie gehad. Of over de nieuwe voorjaarsmode. Of over de vraag of men voor het jaar 1970 een bemande raket op de maan zal krijgen. Maar helaas, geen van deze onderwerpen in deze kolom. We willen hier nogmaals wijzen op de kruispunten. Op de ongeluk ken, die er dagelijks gebeuren. On gelukken, die bijna allemaal door onachtzaamheid worden veroor zaakt. Het niet bewust zijn van het gevaar, wat een plotselinge ontmoe ting met een andere auto ten ge volge kan hebben. je een dagtaak mee Enkele minuten later zaten ze aan de keukentafel tegenover elkaar en aten. „Nu ja,” antwoordde hij, „ik moet toch in ieder geval naar de Rank in Amsterdam. Ik moet me daar voorstellen als nieuwe eigenaar van de rekening. Enne ik wil toch een ander pak hebben. Maar als jij liever hier blijft, vind ik het uitstekend, hoor. Ik heb gezegd, dat je helemaal vrij bent.” Ze pakte over de tafel zijn hand en drukte die. „Ik ga natuurlijk met je mee. We moeten m’n pas in orde laten maken. Ik wil met je op sjouw, reizen.” In de loop van de morgen reden ze met de bus naar Amsterdam. Op de Bank hadden ze een onder houd met een der directeuren, die al scheen ingelicht door de notaris. Kees plaatste enkele handtekeningen en op zijn verzoek kreeg hij wat geld. Met een hand druk nam hij afscheid van de directeur. Op straat zei Kees mopperend: „Heb je gezien, hoe die vent ons bekeek? Hij ziet natuurlijk in ons een paar erfenis jagers. Ik vind hem onsympathiek.” Ze drukte zijn arm. „Wat kan het jou schelen? Je Na de Tweede Wereldoorlog is dit park echter jaren gesloten ge weest, omdat het door onoordeel kundig kappen nagenoeg was ver woest. Met de opening van dit 8,73 ha grote park, met zijn 8000 m2 aan grasvelden en 7000 m2 wandelpad, is het recreatieterrein in de ge meente Den Haag tot .2051 ha uit gebreid. Het beslaat bijna 3O°/o van het Haagse grondgebied (6782 ha). Hij lachte. „Als is er één kan bakken, kan ik er ook twee klaarmaken. En. natuurlijk mag je hele maal zelf doen wat je wilt. Ik trouwens ook.” „Wat g.a jij doen vandaag „Niets. Genieten en denken. Een beetje snuffelen in de bibliotheek. Het huis nog eens van boven naar beneden bekijken. O ja, straks komt er de vroegere keukenmeid, die wil hier wel weer komen, zei Prins. Je praat het maar met haar af. Daar bemoei ik me niet mee. Zeg je moet je pas in orde laten maken. En je domicilie laten overschrijven. Ik trouwens ook. O ja, ik moet natuurlijk naar de Bank, m’n handteke ning plaatsen en zo. En jij moet je spullen nog halen uit je kosthuis. En wat denk je van nieuwe kleren? En. Ze hief haar handen omhoog en schaterde het uit. „Hou op, Kees! En we zouden nog wel luieren en maal. Tweemaal anders. En wij, we beloven het, zullen het voorlopig niet meer over kruis punten hebben. Van 13 tot en met 15 april a.s. wordt te Utrecht op de verdieping van de Julianahal op het Croese- laanterrein voor de zevende maal de Internationale Schoenenbeurs Nederland gehouden. De beurs wordt georganiseerd door de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs in samenwerking met de Federatie van Nederlandse Schoen fabrikanten en de Vereniging van Nederlandse Schoenengrossiers. 125 firma’s hebben reeds te ken nen gegeven aan deze Schoenen beurs deel te nemen, terwijl ook uit het buitenland een aantal firma’s heeft toegezegd, met name uit West- Duitsland, België, Frankrijk, Italië en Zweden. Deze beurs richt zich uitsluitend tot de schoenendetaillis ten, die in voorgaande jaren in gro te getale de beurs bezochten. De handel krijgt hier de gelegenheid kennis te nemen van de nieuwste collecties en de laatste mode-ont- wikkelingen van de Nederlandse schoenenindustrie. De inzendingen, in totaal 175, van de deelnemende firma’s nemen een netto expositie-oppervlakte van 4350 m2 in beslag. In het april-nummer van „DE SCHERPSCHUTTER” is een fout geslopen in de tekst van het kruis woordraadsel. De omschrijving van de in te vullen woorden vervalt; de goede omschrijving luidt als volgt: Horizontaal: 1 adreskaartje - 5 percent (afk) - 8 eiland bij Indone sië - 13 meisjesnaam - 14 staat voor een kazerne - 16 Europeaan - 17 papegaai - 18 magertjes - 19 plaag geest - 21 troefkaart - 22 cirkel vormig voorwerp (mv) - 24 gewas - 25 deel van compagnie - 28 lucht- vormigestof - 30 kleine herten - 31 pro - 33 deeg - 34 oppervlaktemaat - 35 rivier in Zuidslavië - 37 oude maat - 40 scheikundige afk. voor tantalium - 41 geldvoorraad - 43 eminentie (afk) - 44 voorzetsel - 46 ijzerhoudende grond 47 gewas - 48 slang - 49 rivier in Friesland - 50 muzieknoot - 51 in buitengewone dienst (afk) - 53 dat is (afk) - 56 rivier in Letland - 57 nauwe straat - 59 aarden kruik of pot - 61 zand bank - 63 schop - 64 zwak - 66 wa gen - 68 kaartterm - 71 tafelgerei - 73 hoeder - 75 bep. insektendoden- de stof - 76 rivier in Utrecht - 78 kerel - 79 Turkse vorst - 80 lucht - 82 soort appel - 84 9e toontrap - 85 maat (mv) - 86 stekje - 87 plaats in Zeeland. ORGEL f 1995 Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) of schriftelijk dealerlijst en brochure aanN. V. Eminent-Bodegraven. Ze kwam naar hem toe, wipte op haar tenen en drukte een kus op zijn wang. „Goedemorgen, Kees.” Hij kuste haar terug. „Morgen, vrouwtje. Lijkt het je?” Ze keek met kennersblik naar de uitsmijter. „Jij kent het, hoor. Hoe heb je dat zo geleerd „O, dat weet ik niet. Ik heb vroeger nogal eens gekampeerd. Dan leer je zoiets vanzelf. Zin in thee? Met een beschuitje?” „Heb je al thee? Kees, je neemt mijn werk uit de handen Hij knipoogde. „Alleen vanmorgen. Nou wil ik je eens verwennen. Ik ben veel te blij, dat ik je ge kregen heb. Zonder jou zou ik toch niets bezeten hebben „Sssst daar praten we nooit meer over.” Ze'ging zitten en dronk van de thee. „Lekker, zeg. O, jongens, wat een genot nou mag ik vandaag helemaal doen, wat ik wil, he Hij knikte en kwam met de uitsmijter naar de tafel. „Zo, lekker warm. Voor jou.” „En jij dan Een amandelmolen'kunt u smeren met glycerine, dit geeft geen onaan gename smaak. Aangeslagen zilveren lepels en vorken worden weer schoon door ze te leggen in water waarin eieren gekookt zijn. Daarna opwrijven met een zachte doek. Doffe aanslag op glaswerk kan verwijderd worden met water waar aan een scheutje zoutzuur is toege voegd. Denkt u er om, dat zoutzuur vergiftig is Houten keukengereedschap moet gereinigd worden met zeepsop. Door het gebruik van soda wordt blank hout grauw. Warme melk mag u nooit bij koude voegen. Hierdoor wordt de melk veel sneller ,aan bederf onder hevig. Voorwerpen van tin en nikkel kunnen niet tegen koude en zijn eveneens niet bestand tegen vocht. Niet regelmatig in gebruik zijnde voorwerpen moeten worden inge wreven met vaseline. Muf geworden havermout krijgt u weer goed door deze in een ijze ren pan gedurende 10 minuten uit te stomen. Verticaal: 1 schoeisel - 2 meisjes naam - 3 rivier in Indonesië - 4 kippenproduct - 5 pen - 6 inhouds maat - 7 technische hogeschool afk. - 9 en dergelijke (afk) - 10 Ned. Schilder - 11 deel van de voet - 12 inleggeld - 14 plaats in Duitsland - 15 kaartterm - 18 boom - 20 eek - 23 bep. gezelschapsspel - 26 meis jesnaam - 27 Europatrein - 28 statie- koets - 29 bevel - 31 kinderspeel goed - 32 niet te temmen - 33 zwar te stof - 36 rivier in Zuid-Holland - 38 welriekende stof - 39 erwten soep - 42 groente - 43 plaats* in Gel derland - 45 voornaam van een be kend voetballer - 46 vr. schaap - 48 tweemaal - 52 voornaamwoord - 54 godin - 55 ieder - 58 brief - 59 vaas - 60 zuster - 62 globe - 64 drink gerei - 65 lief kind - 67 plaats in N.-Holland - 68 hert - 69 getal - 70 meisje - 72 jongensnaam - 74 een maal - 77 gegiste honingdrank - 78 voorzetsel - 81 pers, voornaam woord - 83 de onbekende (afk) - 84 thans. De oplossingen moeten uiterlijk 15 april in het bezit zijn van redactie. len kunt u verwijderen met een zacbt lapje met petroleum. Witkalkvlekken verwijdert u met schoon koud water; nawrijven met een doekje gedrenkt in petroleum en tenslotte het ’was’ lapje er over heen. Tinnen theepotten mag u niet op een elektrisch of waxine theelichtje plaatsen. Er bestaat namelijk kans op smelten. Hier is de theemuts op z’n plaats. Indien uw televisie-antenne het hoogste punt in de omgeving is, verdient het .aanbeveling deze te aarden. Hiervoor neemt u een aan de onderzijde van de metalen mast verbonden koperdraad van minstens 4 mm doorsnede. Deze draad moet zonder bochten of hoeken aan een zich in het grondwater bevindende pijp worden bevestigd. Maak het in bed liggende zieken gemakkelijk door hem of haar een gekleurde zakdoek te geven. De patiënt kan deze namelijk gemak kelijker terugvinden. Moet u kleine pofmouwtjes strij ken, neem hiervoor dan een hete gloeilamp, het brede strijkvlak van een strijkijzer is hiervoor niet zo geschikt. Een natte zijden paraplu mag niet gespannen worden gedroogd, in sl.appe toestand laten drogen is beter voor de stof. mend weekend luidt als volgt: Zater dagvoetbal Be Fair-Oegstgeest, 4.15 uur Zw’dam-Waddinxveen, 5 uur RCV-Boskoop, 5 uur Be Fair 3-M’kapelle, 2.15 uur Sportlust 4-Be Fair 4, 4.30 RCV 2-Spirit 4, 3.15 uur Sportlust 6-Be Fair 5, 2.15 u. Zondag voetbal: W’veen-Nieuwkoop, 2.30 uur RVC-WSE, 2.30 uur Boskoop 2-W’veen 2, 2.30 uur Vep 4-WSE 2, 12 uur Juniorenvoetbal. Afdeling A: NSV-WSE, 4.30 uur W’veen-GDS, 4.30 uur Be Fair-Nieuwerkerk, 2.30 u. Afdeling B: Be Fair-Gouderak, 4.30 uur W’veen-M’kapelle, 3.15 uur WSE-Boskoop, 2 uur W’veen 2-Be Fair 2, 2.00 uur Jod. Boys 3-Be Fair 3, 2.45 uur Afdeling C: Zwervers-W’veen, 2 uur Boskoop-WSE, 2.45 uur Be Fair 2-Woerden 2, 3.15 u. Be Fair 3-W’veen 2, 10.30 uur RESTAURATIE OUD PALEIS Na de ambtswoning van minister president, mr. V. G. M. Marijnen, het Catshuis in het park Sorghvliet, is men op dit moment bezig met restauratiewerkzaamheden aan het voormalige Koninklijke Paleis in het Noordeinde. „Het Oude Hof”, eens residentie van de koningen Willem I en Willem III en Konin gin Emma, nu zetel van het Inter national Institute of Social Studies, wordt in zijn oude glorie hersteld. De voorgevels van dit in 1533 ge bouwde paleis krijgen hun oorspron kelijke, zeventiende eewse vorm terug. De natuursteenbekleding van deze gevels zal worden hersteld en waar nodig .aan het achterliggende metselwerk verankerd. Verder wil men de schuiframen weer vervangen door de oorspron kelijke kruisvensters en de ingang zijn oude staat met een eenvoudige stoep hergeven. Het hoofdgebouw is inmiddels reeds voorzien van een fraai leien dak, terwijl twee natuur stenen schoorstenen, die volgens oude afbeeldingen vroeger op het gebouw stonden, weer tot drie me ter boven de nok uitsteken. vergeet hem gewoon. D.at is de beste methode.” „Zo, meisje, nu gaan we wat spullen kopen. Ga je met me mee, als ik een pak uitzoek? Vrouwen heb ben er doorgaans meer verstand van.” Bepakt en bezakt kwamen ze ’s middags weer in Aerdenhout. In de taxi zei hij: „Ik moet nodig een wagen hebben. Ik denk, dat ik er vanmiddag maar een ga kopen. Heb je nog voorkeur voor een be paalde kleur Ze schudde haar hoofd. „Daar heb ik geen verstand van, Kees. Dat is jouw aangelegenheid.” De keukenmeid bleek een vrouw van middelbare leeftijd te zijn, die al druk bezig was in haar domein. Kees liet haar over aan zijn vrouw en ging met zijn aankopen naar boven. Het eten was voortreffelijk en Jo vertelde tijdens deze maaltijd, dat de huishoudster om zeven uur ’s morgens kwam en een van de keukendeursleutels meenam. Dat had ze vroeger ook gedaan. Vind jij het goed Hij knikte. „Best hoor. Woont ze dan hier niet in „Ze woont een kwartiertje fietsen hier vandaan in een eigen, klein huisjes. Ze zal ook zorgen voor een werkster, heeft ze gezegd. Goeie, zo blijft er voor mij niet veel over om te doen.” Hij lachte. „Wat geeft dat? Geniet van het leven, kind. Dat is voorlopig het belangrijkste. Apropos, ga je mee vanmiddag, als ik de wagen koop Ze schudde haar hoofd. „Ga jij maar. Ik vermaak me hier wel. Ik wil de tuin eens op m’n gemak be kijken. Heb je die perebomen gezien? En er is een grote bessewal ook. We zwemmen van t najaar in het fruit.” Drie dagen later was de pas klaar en Kees, die inmiddels een Peugeot had gekocht, maakte plannen voor de reis. „Wanneer zullen we gaan?” „Wanneer jij wilt, Kees. Ik vind alles goed.” „Wat denk je van maandag Ze knikte. „Fijn. Ik verheug me er ontzettend op. Kunnen we vanavond niet een uurtje naar zee gaan? Het is zulk mooi weer.” „Vanmiddag,” beloofde hij. ’s Avonds is het nog te fris. Ik heb ook wel zin om te zwemmen.” (wordt vervolgd) Voor de laatste ronde van bondscompetitie moest WSV strijd aanbinden tegen Wester To ren. Deze ontmoeting is geëindigd in een overwinning voor de Wad- dinxveners. De uitslagen waren als volgt: J. van Oort-H. van Lient P. Broer-H. Admiraal W. van Oort-J. Boot A. v. d. Starre-B. van Schoor J. C. Adriaansen-H. Margvan A. Versluis-H. Hier in ’t Veld A. Brouwer-H. van Mastrigt W. Verstoep-A. Koene Th. VerbreeLontjerdijk A. van Dijken-A. Kuypers Misschien begrijpt u nu, dat hier op deze plaats, de zomervakantie er niets toe doet. Wat heeft het voor zin of u naar Aalten in de Achter hoek gaat, of naar Barcelona, als u niet jyeet dat in principe op gewone kruisingen rechts voorrang heeft. Dat u niet voorzichtig genoeg kunt zijn bij het naderen van dit samen spel van wegen. En dat u ze, zou den wij haast zeggen, met eerbied moet behandelen. Want doet u dat niet, dan vragen zij tol. En die, u weet het, is niet mals. Soms onher roepelijk. We weten het. Het klinkt allemaal een beetje betweterig. Maar we kunnen u nu eenmaal niet genoeg over dit onderwerp ver tellen. Ook al vinden alle Trudy’s, Gea’s en Tilly’s de mode veel interessan ter en boeiender. Ook al halen zij hun schouders op over zoveel onbe grip en onattentheid waar het hun lijn, hun modelijn, betreft. We buigen ons hoofd met het schaamrood op onze kaken. We kunnen er niets aan doen. De meneren, mevrouwen en mejuf frouwen hebben het zelf gedaan. Zelf, omdat zij vergeten zijn op kruispunten uit te kijken. Viermaal te kijken. Te kijken totdat het velig is. Want zegt u nu zelf, wat hebben we aan de ruimte vaart en de maan, als we ons hier op aarde niet eens redden kunnen? Kijk daarom bij kruispunten vier-

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2