V lag in In 1963 kwamen maar de opgaande lijn RAIFFEISENBANK 194 woningen gereed top Nieuwe weg Boskoop-Gouwsluis halt mei voor verkeer open u lil I Onafhankelijk nieuwsblad Poor vijfduizend auto’s per dag Ds J. Snoey 35 jaar predikant Hoogheemraadschap herdacht de heer K. van der Torren R.K.-vrouwenbond kwam bijeen Verschijnt elke donderdag A.R. komt bijeen Vooruitzichten dit jaar gunstiger Kruispunt bij Waddinxveense hefbrug bij lange na niet toereikend voor dich te verkeersstroom gericht op Amsterdam C.M.B. huldigde vijf jubilarissen V G.VAN DOOIJEWAARD Uw vermogenspositie stijgt en uw inkomen neemt toe met een goed financieel advies. Vandaar, dat wij de opgaande lijn als symbool voor onze bank namen. Een symbool van vooruitgang voor spaardek, rekening- courant houder en gebruiker van bankkrediet VERBETERD BRIENENOORDBRUG GOED NAAR KWAAD GOEDE WEG D. J. MANSFJEDDER JUBILEERDE Weekblad voor Waddinxveen 19e JAARGANG - Nr. 978 DONDERDAG 9 APRIL 1964 Administratiekantoor AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANK TE UTRECHT Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, iel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. de spaarbank met volledige bankservice Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. ACCOUNTANCY BELASTINGZAKEN Van Beresteijnstraat 19, Reeuwijk - telefoon 01829-662 Donderdag 16 april zal voor de A.R.-Kiesvereniging „Nederland en Oranje” spreken de partij-secretaris de heer Van der Sluis, over het onderwerp: „W,at is er met onze A.R.-partij?” De vergadering heeft plaats in het verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat en vangt om 8 uur aan. dak boven het hoofd, 82 trouwlus tigen willen trouwen in een eigen huis, 52 moeten de woning ontrui men en 64 immigranten staan te wachten voor de Waddinxveense poorten. Het blijkt dat 30% van de ruil- aanvragen bestaat uit gezinnen van 5 of meer personen. Op 1 januari 1962 was dit 33,5’/o en 1 januari 1963 35,5%. Deze cijfers tonen duidelijk aan dat men voor de oplossing van het woningvraagstuk niet kan vol staan met het uitsluitend bouwen van drie- en vierkamerwoningen, aldus de commissie. Het inwonersaantal van Waddinx veen steeg het vorig jaar met 767 en bedroeg op 31 december 1963: 13.252. De 194 woningen, die het vorig jaar gereed kwamen gingen voor het grootste deel weg aan Waddinx- veners n.l. 31,4%. Daarna komen de Rotterdammers, 18,5 en dan de Hagenaars, 10,8 Helemaal uit Amsterdam kwam 4,1%, toch altijd nog meer dan uit Boskoop met 3,4%. Het totale aantal woningen, inclu sief de 9 woonscheepjes en de 35 Andere Bewoonde Ruimten (wat dat dan ook mogen zijn) bedraagt 3492. Hiervan werden 1836 wonin gen gebouwd na 1945. Ds. J. Snoey heeft de afgelopen week het feit herdacht dat hij 35 jaar geleden zijn predikantenloop baan begon. Vanaf 18 juli 1948 is hij verbonden aan de Gereformeer de kerk te Waddinxveen. Zeven april 1929 begon hij zijn loopbaan als predikant in de ge meente ’s-Gravenmoer, in 1934 deed hij zijn intrede te Huizen. In Wad dinxveen heeft hij een grote groei van zijn gemeente meegemaakt, zo groot, dat er binnen afzienbare tijd een tweede predikant bij zal komen om ds. Snoey te helpen zijn taak te verlichten. De verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland hield onlangs te Leiden haar voor- jaarsbijeenkomst. Men heeft er met diepe verslagenheid de onlangs overleden K. van der Torren JCzn te Waddinxveen herdacht, die in leven hoogheemraad en tevens dijk graaf was. De voorzitter stelde, dat Rijnland in hem een deskundig, toegewijd en sympathiek bestuurder heeft ver loren, die zich gedurende de 12 jaar die hij in bestuursfunkties aan het hoogheemraadschap was verbonden, met zijn gedegen, rake adviezen een blijvende plaats in Rijnlands geschiedenis heeft verworven. De geldigheidsduur v.an de tijde lijke regeling met de gemeente Gouda inzake de waterhuishouding ter plaatse werd verlengd. Na afloop kwam de vergadering van hoofdingelanden bijeen ter op making van een aanbeveling aan de Koningin voor de benoeming van een hoogheemraad in de ontstane vacature. Als eerst aanbevolene kwam uit de bus de hoofdingeland en plaatsvervangend hoogheemraad B. Plomp te Nieuwkoop. zo gevaarlijk maken. Overigens maakt men, bij het rechttrekken van een paar bochten in de Gouwe, meteen van de gelegenheid gebruik om ook de ergste bochten uit de Henegouwerweg een beetje bij te werken. Men doet dus wat mo gelijk is. Twee smalle parallelwegen lopen langs de nieuwe verbinding: één De afdeling Waddinxveen van de Ned. Katholieke Vrouwen Beweging K.A.V. kwam ter vergadering bij een en opende de samenkomst met een H. Mis in de parochiekerk. Hierna werd in het R.K. vereni gingsgebouw een broodmaaltijd ge nuttigd, waarbij de voorzitster, me vrouw L. Kingma-de Vreeze een bijzonder woord van welkom had voor de geestelijk adviseur, pastoor Emmelkamp. Tijdens de jaarverga dering, die na de maaltijd volgde werden de jaarverslagen van de secretaresse en de penningmeester- esse goedgekeurd. Bij de bestuurs verkiezing werden de dames Van der Meulen en Janssen bij accla matie herkozen. Tot slot sprak pater Krouwels over het onderwerp: „De verhou ding ouders-kinderen”, waarna van de gelegenheid tot het stellen van vragen ruimschoots gebruik werd gemaakt. Tenslotte sprak de voor zitster haar dank uit aan pater Krouwels voor zijn duidelijk en leerzaam betoog en ook de heer Moering werd dank gebracht voor de prima verzorging. Om aan het snel toenemen van het verkeer tegemoet te komen, heeft de provinciale waterstaat ook de toeleidende wegen verbeterd. Gezien van Gouda uit, zijn langs de oude, bochtige Henegouwerweg over lange gedeelten vangrails geplaatst. Hier en daar is het wegdek van deze smalle weg verbeterd. Zoals bekend, is het kruispunt bij de Waddinx veense hefbrug zo veel als maar mogelijk was verbeterd, maar ook de provincie zelf vindt het maar een minimale oplossing. Uiteraard was een ondergrondse doorgang, zo als in Boskoop is toegepast, honderd procent veiliger geweest. Maar er is meer. Over ongeveer een jaar zal de nieuwe Brienen- oordbrug gereed komen. De toelei dende rijkswegen zullen dan nog wel niet gereed zijn, maar toch zal er al gauw een mogelijkheid komen voor het verkeer bezuiden Rotter dam, om van de brug gebruik te maken, en via de oude rijksweg Rotterdam-Gouda via de Henegou werweg en de nieuwe provinciale weg naar Amsterdam te rijden. Dan zal de capaciteit van de Henegou werweg al gauw te kort schieten en zullen opstoppingen wel aan de orde van de dag zijn. Het afgelopen jaar kwamen 194 woningen voor bewoning gereed, dat is ruim honderd minder dan in 1962, toen er 295 klaar kwamen. Debet aan deze daling is vooral het lage aantal woningen in de woning- wetsector dat klaar kwam, n.l. 30. Voor dit jaar liggen de cijfers ech ter gunstiger, er zijn reeds 108 wo ningwetwoningen in aanbouw, teza men met de premie- en vrije sector woningen is dat een 250 woningen en dit getal zal ongetwijfeld stijgen. Deze cijfers zijn te lezen in de jaarverslagen 1962 - 1963 van de woonruimte-adviescommissie. In het begin van dit j.aar waren er in Waddinxveen 383 woningzoekenden. Het grootste aantal hiervan wenst voor woningruil in aanmerking te komen (157) en heeft dus weer een woning aan te bieden. 28 zijn de inwoning moe en zoeken een eigen Maar dit zou voor de provincie - zo redeneert men - goed geld naar kwaad geld gooien zijn, omdat over ten hoogste tien jaar toch de nieuwe weg beoosten de Henegouwerweg gereed komt, die ongeveer een kilo meter ten oosten van de huidige aansluiting op de rijksweg naar Utrecht aansluit. Intussen zitten we maar met een kruispunt, dat werkelijk zeer ge vaarlijk gaat worden, wanneer Bos- koop-Gouwsluis open gaat. Want de drieduizend auto’s, die nu per dag hoogstens van de Henegouwerweg gebruik maken, zullen dan in enkele weken tijd uitgroeien tot minstens 5000 voertuigen. Door het klaar komen van deze Laatste schakel in de verbinding Gouda-Alphen wordt het n.l. voor veel automobilisten en vrachtrijders die naar Amsterdam moeten, wel bijzonder aantrekkelijk, om van deze verbinding gebruik te maken. Zo ver is het gelukkig nog niet. Laten wij voorlopig maar blij zijn met de nieuwe verbinding. Deze provinciale betonweg loopt vlak langs de Gouwe, evenals de Hene gouwerweg dus, maar zonder boch ten, die het berijden van de laatste Ondanks de koude heerste er in de morgen van vier april een fees telijke stemming op de hoek van de Prinses Beatrixlaan-Kerkweg, waar een aantal leden van de Hervormde Kring „Wet en Evangelie’’ zich had verzameld bij de kerk-in-aanbouw. Het hoogste punt was bereikt en tijdens een korte plechtigheid werd de vlag gehesen. Ds. E. H. Kalkman hield een korte toespraak, waarin hij de ’werkers’ prees die voor een vlot verloop van de bouw zorgen. De bouwarbeiders kregen een gra tificatie uitgereikt. De enige faktor, die vooral bij de bijeenkomsten bij de kerk-in-aan bouw niet wil meewerken is het weer, aldus ds. Kalkman en hij sprak de hoop uit dat de bouwers verder voorspoedig mogen werken in een mild klimaat met veel zon, opdat de geplande datum van op levering van de kerk in juli mag worden verwezenlijkt. Het bestuurslid mevrouw W. A. Verhoeff-Reingoudt hees daarop de vlag aan de toren. (foto Sjaak Noteboom) vlak langs het water, het jaagpad dus, dat ook voor wielrijders toe gankelijk is. Oostelijk langs de nieuwe weg loopt een iets breder pad, dat ook toegankelijk is voor wielrijders, en waarop ook lang zaam verkeer - landbouwvoertuigen etc. - kan rijden. Op deze weg mon den ook de uitritten van boerderijen en andere bedrijven uit. De bermen zijn langs de nieuwe weg beplant met een groot aantal jonge bomen, die de weg er nu al fleurig doen uitzien. Ook langs het nieuwe deel is in ruime mate van vangrail gebruik gemaakt. Met officieel vertoon zal deze nieuwe weg BoskoopGouwsluis half mei officieel voor het verkeer worden opengesteld. Wij hopen dat de vreugde niet getemperd zal wor den door ongelukken bij onze Wad dinxveense hefbrug. En wij hopen ook, dat de rijkspolitie aan dit ge vaarlijke punt alle aandacht zal besteden. VOOR AL UW DRANKEN SLIJTERII EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Naar wij vernemen is de aanleg van de provinciale weg Boskoop-Gouw sluis thans zo ver gevorderd, dat vast staat, dat de nieuwe verbinding half mei officieel voor het verkeer zal worden opengesteld. De weg is reeds in zijn geheel berijdbaar, ook de bermen zijn gereed, en bij Gouw sluis is het verkeerspleintje voor gebruik gereed. Alleen aan één van de rijbanen bij het verkeerspleintje wordt nog gewerkt. Dat is een kwestie van enkele dagen. Op het verkeersplein bij Gouwsluis zijn de grote, licht gevende wegwijzers van de ANWB reeds geplaatst. Enkele armen zijn nog met gonjezakken bedekt, totdat de weg open gaat. Vorige week kwam de Christe lijke Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en Elektrotechnische in dustrie bijeen voor een feestelijke vergadering. Een vijf-tal leden, die 25 jaar lid waren van de bond kre gen het gouden insigne opgespeld en zij ontvingen een oorkonde. Het waren de heren G. H. M. Grooten- dorst, A. Grootendorst, A. Molen dijk, J. Fokker en J. J. Koole. De huldiging werd verricht door de districtsbestuurder de heer C. Boender. Hij wees op de verdiens ten van de jubilarissen die ieder de bond op verschillende wijze hadden gesteund. De een deed het in finan cieel opzicht, de ander verrichtte een bestuursfunktie of was jeugd leider; en voor allen was er een woord van dank. Voor de dames waren er dozen bonbons, de heren kregen een doos sigaren .aange boden. Ook de secretaris van de lande lijke bond Werkende Jeugd, de heer Gordeau, was aanwezig en hij ver telde bij het vertonen van kleuren dia’s over zijn reis naar Afrika. Het muziekbandje van Werkende Jeugd voorzag het geheel van een muzi kale omlijsting. De heer D. J. Mansvelder her dacht op 1 april j.l. het feit dat hij veertig jaar geleden als machinist van de Zuidplaspolder in dienst kwam. Van 1882 tot 1924 was de vader van de jubilaris machinist van het stoomgemaal, dat in 1934 werd ver wisseld voor een dieselgemaal. In 1924 volgde de heer Mansvelder zijn vader op en woensdag werd hij door het bestuur van de polder te zijnen huize gehuldigd wegens de veertig jaren trouwe dienst. De dijkgraaf, de heer A. Kroes, sprak vele waarderende woorden en onderstreepte de dank van het polderbestuur met een stoffelijke blijk van waardering onder couvert. Voor mevrouw Mansvelder was er een fraai boeket bloemen. Abonnement: f 1.40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven by contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. 'V;-A - i VL- -d dd.- •->*■.•%»?>'? h --

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1