Waddinxveense ruiters weer NeJÜDAMPO HET ERFENISHUWELIJK loef Positie Be Fair weer verslechterd; WSE winst - Waddinxveen verlies eminent Gouwe-Rijders puzzelden achter het stuur reden op pony concours Programma Contactavond van »Gouwe-llijders« mJ in den Bosch Postduiven- Bedrijfs- damtournooi filmavond WADDINXVEENS SPORTNIEUWS hardwerkende mensen hebben recht op de muzikale ontspanning van Goed resultaat Mooi succes van Gouwe in Gouda Za ^ifzde,óJtanden 4e klas A. F voor makkelijke schoenen Eerste rit in het nieuwe seizoen Be Fair-Oegstgeest 2-4 Waddinxveen- Nieuwkoop 0-1 DAMMEN Kampioenschappen te Gouda RVC-WSE 1-2 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 9 APRIL 1964. PAGINA 2 i het De je gezien tijdens zijn huwelijksreis. Overal waar ze Heeswijk ll DB Hoofdstuk 10 - Nr. 19 (wordt vervolgd) gediplomeerd voetkundige burg, colijnstraat 10, boskoop telefoon 3057 17 16 16 17 16 15 17 16 16 2 2 1 2 4 5 6 6 10 12 12 12 1 4 29 25 19 21 17 17 12 8 7 7 16 16 15 10 17 14 14 14 11 9 9 9 4 3 5 3 3 3 1 2 1 1 7 3 3 4 2 1 2 4 6 6 4 4 9 7 9 10 8 20 19 19 15 9 13 10 8 7 4 40-20 36-24 40-35 27-26 12-22 31-34 18-30 20-41 22-43 9-32 102 straf punten. Bromfietsen (alle solorijders) 1. A. C. Binnendijk, Delft, 44strafp.; 2. J. Verschoor, Moerkapelle, 76 strafp.; 3. N. v. d. Berg, Moerka pelle, 78 strafp.; 4. W. Ramp, Bos koop, 94 strafpunten. De poedelprijs w,as voor de equipe C. W. Slootweg- Mevr. Slootweg uit Zoetermeer met 420 strafpunten. De volgende rit van de „Gouwe- Rijders” wordt verreden op 30 april, Koninginnedag. 12 12 12 12 I 7 7 5 4 2 6 3 3 4 3 2 2 0 19 19 16 14 13 13 12 12 12 11 7 6 2 Breggen ook een uitnodiging gekre gen om een 5-tal ponyruiters af te vaardigen naar het Internationale concours te Aken van 4-11 juli a.s. Vrijdag 17 april a.s. 10 uur Gouwe 3GZC 5 heren. voor weer het Volledige uitslagen: Zaterdagvoetbal OegstgeestBe Fair 4-2 Zondag voetbal: RVC——WSE 1-2 W’veenNieuwkoop 0-1 Boskoop 2W’veen 2 5-1 Juniorenvoetbal: Afdeling B: Jod. Boys 3—Be Fair 3 1-4 0 0 1 2 1 5 3 3 4 4 7 8 1-1 0-2 1-1 2-0 2-0 1-1 In het Geref. Verenigingsgebouw werd vorige week donderdag een filmavond gehouden voor de post duivenliefhebbers. De heer Bos, speciaal belast met de reclame voor het postduiven- kweekcentrum „De Witte Molen”, heette de liefhebbers van de duiven sport hartelijk welkom. De film vormde een zeer boeiende vertoning van duiven in alle stadia van een duivenleven en men kon zien op wat voor verschillende ma nieren zij werden ondergebracht. Met grote aandacht werd geluisterd en gekeken naar alles wat betrek king heeft op de verzorging der vogels. D heer Bos vertelde dat de export van jonge duiven sinds 1958 (900 per jaar) is gestegen tot 9000 in 1963. Na de pauze werden speciaal voor de „doe het zelver” eenvoudige voorbeelden van duiventillen ver toond. |lllllll!lllllllllllllllMlllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUnil»llllllll!IIIIIIIIIN 13 11 8 9 7 7 6 3 3 3 VOLWAARDIG ELEKTRONISCH Be Fair heeft de kans om het KNVB-schap veilig te stellen zaterdag niet benut. Oegstgeest profiteerde van de melaise-stemming van de Wad- dinxveners door met een 4-2 overwinning aan ’t langste eind te trekken. De withemden blijven dus helaas in ernstige zorgen. Mogelijk dat de laatste wedstrijden de oplossing brengt. Krap was zondag de overwinning welke WSE op het Reeuwijkse RVC behaalde. Voor de Waddinxveners betekent dit echter uiterst moeilijke wedstrijden, zodat het resultaat lang niet gek mag genoemd worden. Niet minder krap was het verlies van Wadinxveen tegen Nieuwkoop, de 0-1 uitslag deed vermoeden dat de geel-zwarten tegen de Nieuwkopers hun uiterste best gedaan hebben hun positie te stabiliseren, wat net niet gelukt is. v.a. ORGEL f1995 Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) of schriftelijk dealerlijst en brochure aan: N.V. Eminent-Bodegraven. 5 5 6 6 9 1 6 6 4 5 3 2 2 10 C. StolkerD. Zwanenburg A. BlonkH. Troost A. A. RietveldT. v.d. Hek H. TroostB. van Eijk T. Baan-F. van Eijk F. M. P. JacobiJ. Slappendel 2-0 Nieuwkoop 15 RVC WSE M’kapelle ESTO NSV W’veen GDS Gr. Amm. Zwervers Zaterdagmiddag 4 april j.l. startte de Motor-, Auto- en Bromfietsclub „de Gouwe-Rijders” met de eerste oriënteringsrit in het puzzelseizoen 1964. Het herfstachtige voorjaars weer werkte weliswaar niet mee op deze middag, maar ondanks dat is de rit voor deelnemers en organisa toren goed en vlot verlopen. De winterslaap had ook de uitzetter, de heer W. Gorissen, blijkbaar nieuwe inspiratie gegeven, want niet minder dan 16 controleposten waren in het traject opgenomen. De controleurs, die deze posten bemanden hebben ook nu weer druk werk gehad, al kon dit niet verhinderen, dat zij na afloop bij kans even blauw zagen als de stem- door Henk van Bé Fair ging vlot van start. Met frisse aanvallen werd Oegstgeest onder druk gezet, maar er kwam geen doelpunt. Langzamerhand nam Oegstgeest het roer over. Nadat enige fraaie kansen waren gemist, gaf één minuut voor rust Verhoeks met een kopbal de bezoekers de lei ding (0-1). Na rust een fel aanvallend Be Fair, doch het was Oegstgeest dat scoorde, na een kwartier door Se ller (0-2). Tien minuten later bracht dezelfde speler de stand op 0-3. Twee minuten later vond Els wijk voor Be Fair een antwoord (1-3). In de 38e minuut schoot Verhoek Oegstgeest naar 1-4. Opnieuw scoorde na twee minuten Elswijk (2-4), maar verder kwam Be Fair niet. Oegstgeest heeft verdiend ge wonnen. Dinsdag 30 maart vonden weer de jaarlijkse winterkring zwemwed strijden voor buiten verenigingen in het Spaardersbad te Gouda plaats. Ook de Gouwe was hier met een 15 tal leden vertegenwoordigd, waarvan de meeste tot goede re sultaten kwamen. Bij de meisjes won Els Boonstop- pel de 50 meter rugslag en de 100 meter vrije slag, terwijl Eef Over dam eerste werd op de 100 meter rugslag heren. Daarnaast werden nog een vijf tal tweede en een vijftal derde plaatsen veroverd op de diverse nummers. Al met al een succes volle avond voor de Gouwe. pelkussens, al was dit dan van de kou. De rit voerde vanaf de start op het Kon. Wilhelminaplein door de Oranje wijk, vanwaar men via Kerkweg en Brugweg op Boskoop aankoerste. Hier had de uitzetter enkele leuke vondsten in de rit ver werkt, maar fiatuurlijk was er wel weer uit te komen. Door het Noord- einde trok men Waddinxveen weer binnen naar de Bomenwijk en van daar verder naar de nieuwbouw bij de R.K. kerk. Steeds meer straf punten oplopend kwamen de deel nemers tenslotte toch weer in de Oranjewijk terecht, waar de laatste loodjes zoals altijd weer het zwaarst wogen. Het punt in deze rit wat wel het grootste struikelblok vorm de was:’Telefooncel links passeren’. Hiermede was de telefooncel in de Juliana van Stolberglaan bedoeld, komende vanaf het Kon. Wilhel minaplein is deze cel een linkse aanduiding en reglementair mag men die nooit nemen. Deed men dit toch dan kreeg men uiteraard 30 strafpunten, maar dacht men het in eerste instantie goed te doen door rechtdoor te rijden, kreeg men he laas ook 30 strafpunten, omdat de meeste deelnemers de door de uit zetter gemaakte telefooncel, die hij halverwege de Jul. v. Stolberglaan tegen een muur had geplakt over het hoofd zagen. De prijzen, deze keer bestaande uit luxe textielarti kelen, gingen naar de volgende winnaars. Auto’s en motoren: 1. equipe C. H. Mayenburg-Annie Mayenburg, Haastrecht, 80 strafp.; 2. equipe D. A. Spek-van Leeuwen, Nieuwveen, 82 stnafp.; 3. equipe C. v. Achthoven-F. v. Deuren, Alphen a. d. Rijn, 102 strafp.; 4. equipe H. Schouten-Mevr. Schouten, Ter Aar, den van augustus reed de wagen weer over de oprij- i en I Een aantal jeugdruiters, leerlin gen van manege „De Reigersburgh” te Waddinxveen, heeft met succes deelgenomen aan het concours- hippique dat op 2e Paasdag in het kader van de manifestatie .„Jeugd- kader van de manifestatie .„Jeugd Aktief’’ te ’s-Hertogenbosch werd gehouden. Ondanks het koude en nu en dan vochtige weer werd door de meisjes en jongens enthousiast gestreden, hetgeen goede resultaten opleverde. Bij de „dressuur viertallen” be haalde het viertal uit Waddinxveen, bestaande uit Connie Glasbeek, Helma van Weelden, Vincent van den Berg en Wietse Dorsman, de 5e prijs. De dressuur voor ruiters be neden 12 jaar leverde Vincent van den Berg met Golden Luck de 2e prijs op. Bij de individuele dressuur behaalde Aart van den Berg met Triple Folly de 4e en Helma van Weelden met Isabel de 5e prijs. Bij het nummer bestgaande rij pony verwierf Agien Reym met Sunday Girl de 6e plaats, terwijl Aart van den Berg mee Triple Folly bij het springconcours de 3e prijs behaalde. Al met al resultaten waarmee, ge zien het grote aantal deelnemers, zowel de jongelui als hun instruc- trices tevreden kunnen zijn. Dit internationale concours werd ge houden onder auspiciën van het Nederlandse New Forest Pony Stam boek. Intussen heeft de heer Van der De tweede ronde van het Be drijf sdamtoumooi 1964 te Gouda vond vrijdag plaats in de kantine van Kempkes te Waddinxveen. De tuinders kwamen na een ener verende strijd van 3-3 op 5-3. De laatste partij eindigde na vier uur spelen in remise zodat zij dus met 6-4 de overwinning behaalde op de winkeliers. Okkerse I won geplat- teerd maar verdiend met 8-2 van de combinatie A.S.F.-Producent. Ook Kempkes won met grote cij fers 7-3 van Schaik en Berghuis. Goedewagen 2 verloor met 8-2 van Okkerse 2. De stand is nu: eerste klasse: 1 De tuinders 4 punten; 2 Okkerse 1 3 punten; 3 De winke liers 1 punt; 4 fa. Baan 0 punten; 5 A.S.F.P. 0 punten. Tweede klasse: 1 Okkerse 2, 4 pun ten; 2 Goedewagen 1, 2 punten; 3 Kempkes 2 punten; 4 Goedewagen 2, 0 punten; 5 Schaik en Berghuis 0 punten. In verband met zwemwedstrij den van GZC gaan wij a.s. zaterdag een half uur eerder zwemmen. De tijden worden dan voor leden om 5.10 uur van de brug en de bus zal om 5.30 uur van Dorp en om 5.40 uur van de brug vertrekken. Deze wijziging is dus alleen zaterdag 11 april, hierna dus op de bekende tijden, zegt voort Uitslagen: Boskoop IGouwe III her. 4-1 Utr. StudentenGouwe I 4-9 Boskoop IIGouwe IV her. 1-1 Programma dinsdag 14 april a.s.: 9.30 uur Bodegraven IGouwe IV heren In deze aantrekkelijke wedstrijd ontwikkelde zich al dadelijk een aardige en gelijkopgaande strijd. Nieuwkoop was dicht bij een doel punt, toen linksbuiten M. Verlooy vrij voor het doel kwam. Zijn schot ging echter ver naast. Ook Wad dinxveen had enkele kansen, maar doelman Van Lith stond steeds op de goede plaats. Na rust hetzelfde beeld van wis selende kansen. In de 20ste minuut werd de bal, die bij een Nieuwkoop aanval als voorzet was bedoeld, een schot en ging over de hand van de verblufte Waddinxveen-doelman v. Vuur en (0-1). Waddinxveen deed zijn best de verdiende gelijkmaker te scoren. Linksbinnen Van Muyen schoot goed in, maar Van Lith kon de bal nog juist tot hoekschop ver werken. Even later schoot van Muyen tegen de lat. Aan de andere kant moest doelman Van Vuuren handelend optreden bij een hard en zuiver schot van Nieuwkoop- rechtsbinnen v. d. Voorn. In de tweede helft gaf RVC de toon aan en kwam WSE er vrijwel niet aan te pas. Met kunst- en vliegwerk hield Plomp zijn doel schoon. Vijf minuten voor het einde kwam een verdiend tegenpunt van RVC dankzij rechtshalf Stolwijk (1-2). Wat de Reeuwijkers in de slotfase ook ondernamen niets ge lukte. laan. Kees had bericht van hun komst gegeven Prins stond gereed om te helpen met de bagage. Nadat alles binnen gebracht was, zaten ze in de salon met een verfrissende dronk. „Het was een heerlijke reis,” zei Jo, „en ik heb nooit geweten, dat het zo mooi was in de wereld. Maar ik begon de laatste dagen toch wel weer te verlangen naar Aerdenhout.” Hij knikte. „Ik ook.” Kees stond op en dronk zijn glas leeg, waarna hij naar zijn vrouw ging. Hij legde zijn handen op haar schouders en beroerde haar welige haardos even met zijn mond. „Gelukkig, vrouwtje Ze knikte nadrukkelijk. „Waarom zou ik niet ge lukkig zijn? Ik heb er altijd naar verlangd te kunnen reizen en nu werd dit verlangen bevredigd. Wat zou ik nog meer wensen? We zijn nu weer heerlijk thuis. Ik ga me wijden aan de planten en bloemen. Heerlijk wandelen in de omgeving. Lekker zonnebaden op het terras en genieten van een mooi boek. De zee is vlak bij, dus als ik wil zwemmen, hoef ik maar een kwar tiertje met de bus en ik ben er.” „Dat is waar ook. We gaan morgen even een fiets voor je kopen. Of heb je liever een brommer Ze schoot in een lach. „Daar durf ik helemaal niet op. Nee, een fiets vind ik al geweldig.” Ze kwam overeind en strengelde haar armen om zijn hals. „Dank je, Kees, voor alles. Voor de heer lijke reis. Voor al die cadeautjes en snuisterijen, die je voor me gekocht hebt. Voor alles.” Ze drukte een lange zoen op zijn mond. Hij hield haar hand vast en keek haar ernstig aan. „Heb je geen enkele wens meer Ze bloosde en boog haar hoofd. „Misschien. spoe dig, Kees.” Ze keek hem aan en hij zag de blos dieper worden. „Alsjeblieft, Kees Hij liet haar los en knikte. „Natuurlijk, kindje. Neem me niet kwalijk, dat ik er over begon. Het is niet fair van me, maar je bent ook zo’n betoverende vrouw. Een man zou wel van ijs moeten zijn om dat niet op te merken. Herinner je je nog die avond in Trier? Op dat terras? Die vent met dat puntbaardje? 45-13 43-10 36-20 38- 32 39- 29 32-34 29-42 21-47 23-52 15-42 in de eerste klas bij het In de laatste ronde speelde Kramp remise tegen D. van Wijk. Hierme de kwam hij net een punt te kort om in de finale te blijven voor het volgend pers, kampioenschap. In een rustig gespeelde partij te gen van Wijk moest Kramp met remise genoegen nemen. Kramp moest winnen om zich te plaatsen voor de volgende pers, kampioen schappen. De eerste 4 geplaatste ko men zonder voorwedstrijden in de finale. Maar het is hem niet gelukt. Toch kan hij op een goed gespeeld tournooi terugzien. Slechts een ne derlaag in dit zwaar bezet tournooi. De eindstand is nu als volgt: H. J. v.d. Wouden 12 A. M. J. den Ouden 12 D. van Wijk P. Twigt C. H. Kramp Dr. C. M. Kentie G. P. v.d. Wouden 12 D. van Spengen S. M. van Eijk A. Blok H. Boele W. Groenendijk P. Schep Voor 3 3 3 3 3 3 0 2 1 1 Het voetbalprogramma voor a.s. weekend luidt als volgt: Zaterdagvoetbal W’veenRijnstreek, 4 uur Zw’damRCV, 4 uur B’graven 2Be Fair 2, 4.30 uur Be Fair 4Gr. Ammers 2, 4.30 Sportlust 4RCV 2, 4 uur Sportief 2Be Fair 5, 4 uur Zondagvoetbal: Nic. BoysW’veen, 2.30 uur ZwerversWSE, 2.30 uur Ona 5W’veen 2, 10 uur Nieuwerkerk 6WSE 2, 4.15 u. J uniorenvoetbal NieuwkoopWSE, 4 uur BoskoopW’veen, 4 uur Be Fair 2—GSV 2, 2.15 uur Afdeling B: SpiritW’veen, 3.15 uur Be FairGroeneweg, 4.30 uur W’veen 2Esto 2, 4 uur Be Fair 2Donk 2, 3.15 uur Afdeling C: MoordrechtW’veen, 3.15 uur Nic. BoysWSE, 2.45 uur Sportlust 2Be Fair 2, 4 uur Be Fair 3Zwervers 4, 3 uur Gouda 4W’veen 2, 2.45 uur 12 12 12 12 12 12 clubkampioenschap werden de 23e, 24e en 25e ronde ge speeld. De uitslagen waren als volgt: H. BoeleH. Troost A. CompeerA. A. Rietveld Hij had geen oog van je af.” „Onbeschaamd was het,” antwoordde ze veront waardigd. „Dat doet een heer toch niet?” Hij lachte. „Lieve kind, ik neem het hem helemaal niet kwalijk, hoor. Je zag er ook zo fantastisch uit in die blauwe jurk. Ik kan me nu wel voorstellen, dat je bazen vroeger gek op je werden.” „O, alsjeblieft, Kees „Sorry, Jo. Maar zo zijn de mannen, moet je maar rekenen. Zo, ik ga m’n kleren eens uitpakken.” Ze stond op. „Ik ga mee om je te helpen. Dat kan een vrouw veel beter dan een man.” Augustus ging voorbij en september kwam met regen en wind. De dagelijkse tochtjes naar het strand waren voor de jonge vrouw voorbij en ze zocht nu bezigheid in de orangerie, die ze samen met Prins verzorgde. Verder genoot ze van de boekenschat in de grote bibliotheek en ’s avonds keken ze samen naar de televisie, als ze tenminste niet ergens op visite waren. Tijdens hun huwelijksreis hadden ze zich vaak bij Het onvolledige RVC had zijn dag niet. Beurtelings kwamen de doelen in gevaar. De doelwachters Schoonderwoerd (RVC) en Plomp wisten de stand te houden. Na 25 minuten werd een vrije schop RVC noodlottig. Van der Starre strafte de nonchalante opstelling van de Reeuwijkse achterhoede af (0-1). Vermeulen van de thuisclub kreeg de gelegenheid de balans in even wicht te brengen, maar hij faalde Kort voor rust scoorde WSE voor de tweede maal. Steenland profi teerde van de kans (0-2). Bij het Bloemendaalse strand parkeerde hij die middag de wagen en huurde twee badhokjes. Toen hij haar later in haar badpak naar de zee zag lopen, keek hij haar met grote ogen na. Wat had dat kind even een prachtig figuurtje. Gek, dat hij daar nooit eerder op gelet had. En dan te denken, dat zij z’n vrouw was Ze genoten een half uurtje van het heerlijke zee water en lagen daarna nog een poosje op het strand in de zon. Toen ze in de namiddag met de auto terugreden naar huis, zei hij met schorre stem: „Sorry, Jo, ik vond het een fijne middag maar als je weer wilt gaan zwemmen, kun je beter alleen gaan. Ik wil liever niet meer mee.” Ze keek hem verschrikt aan. „Waarom niet? Is er wat gebeurd „Nee, natuurlijk niet. Of. hoe moet ik dat zeg gen je bent mijn vrouw, nietwaar? Maar, ik heb nu pas gezien, dat je een schoonheid bent. Dat was me nog niet zo opgevallen. En. ik hoop, dat je me begrijpt ik heb m’n woord gegeven. weet je wel? Maar als ik je zo zie als vanmiddag. dan gaat het moeilijk voor me worden. Maar ik wil toch mijn gegeven woord houden, zie je? Daarom, zoals van daag dan wordt het haast teveel voor meik hoop, dat je het niet erg vind, als ik dit zeg. Ze legde even haar arm op de zijne. „Ik begrijp je, Kees,” antwoordde ze zacht. „Neem me niet kwalijk, daar heb ik helemaal niet aan gedacht. Ik zal het niet moeilijker voor je maken. Als je alsjeblieft nog een beetje geduld met me wilt hebben dit komt allemaal wel in orde. Ik moet er nog aan wennen, zie je? Het is allemaal zo verschrikkelijk vlug gegaan.” ’s Avonds zat hij in de kleine salon te lezen, toen ze bij hem kwam staan. Ze drukte een kus op zijn voorhoofd. „Ik ga naar bed, Kees. Welterusten.” Hij greep even haar hand. „Slaap lekker, vrouwtje,” antwoordde hij en knikte haar vriendelijk toe. Hij zag haar na tot ze door de deuropening verdween. Toen greep hij de fles naast zich en schonk een glas vol. „Verduveld”, mompelde hij nijdig. ’s Maandagsmorgens reden ze weg, nagewuifd door Prins en Annie, de keukenmeid. Met een flinke gang stuurde hij de wagen over de brede rijksweg in de richting van België. In de avond bereikten ze Parijs, waar ze een hotel zochten voor de nacht. Daarna vermaakten ze zich in de Seinestad en de volgende morgen reden ze verder. In zes weken bezochten ze de Rivièra, Genua, Italië en Zwitserland. Via de Rijn en Luxemburg keerden ze terug naar Nederland en op een avond in de mid- D. ZwanenburgJ. Slappendel 2-0 C. StolkerT. Driessen B. van EijkJ. de Heer T. BaanH. Boele F. M. P. Jacobi—C. Stolker C. H. KrampA. Zwanenburg 2-0 J. de HeerT. Driessen 0-2 W. v. d. Heijden—F. M. P. Jacobi 0-2 0-2 2-0 2-0 2-0 2-0 gelogeerd hadden, waren ze met onderscheiding be handeld. En de kennissen, die ze gekregen hadden in Frankrijk, Italië en Duitsland, waren allen goed ge situeerde mensen. Toch was hij thuis gekomen met een niet geheel voldaan gevoel. Zijn vrouw was een schat en hij had zich gedurende de reis gekoesterd in haar opgetogen heid, telkens als ze weer iets moois zagen. Ze was soms nog zo heerlijk naïef, kinderlijk zelfs. Ze uitte kreten van bewondering bij de toren van Pisa en had gilletjes geslaakt van vrees in de stoeltjesliften, waarin ze de bergen besteeg. Ze had intens genoten van een boottocht op het Meer van Constanz en ge griezeld in de grotten van Han. Ja, zijn vrouw had voor honderd procent van deze lange reis genoten en hij was blij voor haar. Maar toch, er bleef iets han gen, dat niet zo gemakkelijk te definiëren was. De oude heer in het Luxemburgse hotel had tegen hem gezegd, toen ze afscheid van hem namen: Monsieur Blokker, u bent te benijden met zo’n knappe jonge vrouw.” Ja, maar dan toch maar tot op zekere hoogte. Het ging om de erfenis, en daarom was hij hals over kop getrouwd met een vrouw, die hij voor zijn huwelijk maar nauwelijks gekend had. Trouwen deed je in de regel, als je elkaar lief had en je het volko men met elkaar eens was. Maar was er bij hem pf bij zijn vrouw sprake van liefde? Hield hij van Jo? Of was het ’t verlangen om haar geheel te bezitten? Het oerinstinct van het mannetjesdier? Ze waren goede vrienden, zeer goede vrienden zelfs. Een hard woord was tussen hen nog niet gevallen. Jo had een zachte, kalme natuur en dat lag hem wel. Maar ze aarzelde nog steeds met die éne stap te doen. Och, eigenlijk kon hij dat best begrijpen. Maar toch Ruim drie maanden waren ze nu getrouwd en nog waren ze niet verder gekomen dan een enkele zoen zo af en toe. Een schaarse omhelzing, als dat zo te pas kwam. Een liefkozing, vluchtig, heel voorzichtig soms. Was dat geluk Kom, niet te somber, Kees Blokker. Je hebt nu een zorgeloos bestaan en van de rente van je geld en bezittingen kun je behoorlijk leven. Heel behoorlijk zelfs. En wat weerhield hem om een eenvoudige be zigheid te zoeken? Dan kon hij bovendien nog wat bijverdienen. Wat kan een mens dan nog meer wensen? anderen aangesloten en dan vermaakte Jo zich het beste. Dan kwam ze los en was ze vrolijk en uitge laten. Wanneer ze echter met z’n tweeën waren, dan was het, alsof er iets beklemmends tussen hen in stond. Overigens, vond Kees, had hij het met zijn vrouw uitstekend getroffen. Ze was zorgzaam en attent en op zijn beurt overlaadde hij haar met ge schenken. Ze vertolkte v,an tijd tot tijd haar blijd schap hierover met een zoen, doch daar bleef het bij. Een enkele maal, als ze een jolige bui had, stoeiden ze in de grote salon, maar dat duurde nooit lang, want op een gegeven ogenblik verstrakte ze en kwam overeind. Terwijl ze hem dan bestraffend aan keek, zei ze: „Denk om Annie. Ze kan in de keuken alles horen.” In de eerste dagen na de terugkeer in Nederland moest Kees dikwijls aan de brief van oom Klaas den ken. „Geld is een slechte basis om het levensgeluk op te bouwen.” Zo stond het er in. Was dat waarheid? In het begin had hij er zijn schouders over opgehaald. Onzin, geld was maar ver duveld gemakkelijk. Geld betekende macht. Dat had Woensdag 1 april hield de M.A. B.C. „de Gouwe-Rijders” een avond, waarvan de opzet was, het regle ment waarop de ritten worden ver reden te bespreken. De belangstel ling voor deze avond was vrij goed, waarbij het bijzonder verheugend was dat ook vertegenwoordigers van diverse clubs uit de omtrek van hun belangstelling blijk gaven. Aan de andere kant echter was het jammer dat op deze avond betrek kelijk weinig beginnende puzzelaars te verwelkomen waren, temeer daar er voor deze categorie veel te leren was. Na de opening van de voorzit ter, de heer C. Kool, volgde aller eerst een korte inleiding over de puzzelsport in het algemeen, waar na de bespreking van het K.N.M.V.- reglement volgde. Zoals te verwach ten leverde de uiteenzetting van de heer Kool een uitvoerige discus sie op, die alleszins nuttig bleek te zijn. Met al deze opmerkingen en reacties zullen door hef bestuur met het uitzetten van de ritten terdege rekening worden gehouden, om eventuele meningsverschillen zo veel mogelijk te vermijden. Het tweede onderdeel van deze avond bestond uit een zaal-puzzelwedstrijd, die een geanimeerd verloop had en waarbij de deelnemers reeds kon den oefenen voor de eerste echte rit van zaterdag 4 april. De uitslag van deze zaal-puzzelwedstrijd luidt als volgt: 1. C. Verboom, Bodegra ven, 80 strafpunten; 2. D. de Jong, Bodegraven, 80 strafpunten; 3. W. v. d. Bovenkamp, Gouda, 102 straf punten; 4, Mevr. H. Streng, Wad dinxveen, 132 strafpunten; 5. G. Kool, Waddinxveen, 140 strafpun ten; poedelprijs: Mevr. G. Boerman- Burggraaf, Ermelo, 474 strafpunten. 26 46-12 24 42-21 MFB Lisser B. Insulinde Ornas JAC Unicum Oegstgeest 16 Be Fair B’graven SV ’35 De stand zondagvoetbal is nu: Nic. Boys 15 12 Ammerstol 17 11

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2