Gaan alle winkels i in SPAAR or. van (er Sluis (Drat over ARiiariii s maandags dicht? Gemeenteraad weerjbijeen Pioniers „Gouwe Rui Iers" ontvingen oorkonden Geslaagde bazar F a RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” SPAAS CTuOErf nieuwsblad Onafhankelijk Bejaardentehuis gaat komen! SPAAR GOED Echtpaar Cammeraat Marathon-verloting Goed begin van jeugdwerk De Paddestoel won vliegreis Verschijnt elke donderdag =ir^Tr==jrK= i Waddinxveners naar Koningin Brug-jeugd naar „De Efteling” JT - f SPAAR BIJ DE Winkelsluiting ook in BADSTOFFEN nergens overtroffen 1 Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 23 APRIL 1964 19e JAARGANG - Nr. 980 *°3V «nitijj 3 11 3 I I >- in Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vjjverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 2» uur. En zo is het bejaardentehuis gesitueerd bij de bejaarden woningen aan de Prins Bern- hardlaan. De hoofdingang van het gebouw komt aan de kant van de Juliana van Stolberg- laan. Naar men ons van middenstands zijde meedeelde, zullen a.s. Konin ginnedag alle winkels gesloten zijn. Op woensdagmiddag 29 april zul len de winkels geopend zijn. Zo ziet het bejaardentehuis er uit, gezien van uit weste lijke richting. Op de begane grond zijn dus nog twee bouw lagen aangebracht. COLLECTE KINDERBESCHERMING Vanaf donderdag 30 april tot en met woensdag 6 mei a.s. zal de collecte voor de Kinderbescherming worden gehouden. Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 De jubilarissen bij de Gouwe- ruiters poseerden voor onze fotograaf. (foto Sjaak Noteboom) bloem”, naar Soestdijk kunnen gaan om de Koningin te feliciteren op haar verjaardag. Het hoogtepunt van de avond was wel de uitreiking van de hoofdprijs in de marathon-verloting. Deze was voor de heer en mevrouw Zijlstra, die 300,ontvingen. De burge meester feliciteerde het echtpaar en overhandigde het bedrag. Tenslotte toonde de burgemeester zijn lof voor de leerlingen van de Chr. Landbouwhuishoudschool, die hadden meegewerkt tot het welsla gen van deze bazar. De bezoekers wijdden zich hierna aan de vele artikelen die goedkoop werden aangeboden; en het draai end rad had grote aftrek. Hoofdprijzen zijn gewonnen door: schieten: de heer Alblas, leplaan 41; sjoelen: de heer Cozijnen, Brugweg 47; kolen: de heer Kleijweg, Burg. Trooststraat 28; pop: mevrouw De Haan, Kerkweg 130. Enige tijd geleden schreven wij, dat in Waddinxveen stemmen zijn op gegaan in middenstandskringen die pleiten voor winkelsluiting gedurende de gehele maandag. Hierdoor kan het winkelpersoneel evenals andere werknemers beschikken over twee aaneensluitende vrije dagen. De zater dag is uiteraard gereserveerd voor het winkelend publiek en zal voor middenstanders nooit een vrije dag kunnen zijn. Het blijkt nu, dat ook in de grote steden momenteel druk beraad gaande is, om tot een vrije maandag voor het winkelpersoneel te komen. ter staan, of het als één man afwij zen. In Den Haag is gebleken, dat de voordelen de nadelen ver over treffen, dus daar zal het er binnen kort wel van gaan komen. Hoogtepunt tijdens de bazar van „De Zonnebloem” was de overhandiging van de hoofd prijs door de burgemeester. (foto Sjaak Noteboom) De Federatie van Middenstands organisaties in de Textielhandel en de drie middenstandsorganisaties in de woninginrichting met name ma ken momenteel propaganda voor de vrije maandag. Tijdens een vergadering, die in Den Haag werd gehouden, bleek dat het merendeel van de midden standers in deze sector graag willen overgaan tot de vrije maandag, zo wel ten bate van hun personeel, als voor zichzelf. Het lijkt ons nuttig, wanneer ook de Waddinxveense middenstands organisaties dit onderwerp eens tij dens een algemene vergadering be spreken. Want de vrije maandag moet volgens ons niet een onder werp worden, dat branche-gewijs aan de orde komt. De gehele mid denstand moet er als één man ach- Markt 16 Voor leden van de afdeling Wad dinxveen van de A.R.-partij heeft de landelijke secretaris, dr. Van der Sluis, een inleiding gehouden. Spreker wees op de grote ver schillen in de belangstelling voor de politiek in het algemeen van vóór 1940 en na 1945. Vooral de waardering van de on derwerpen, die aan de orde komen, ligt anders dan vóór de oorlog. Dit is o^a. een gevolg van de verande ring en veelzijdigheid in ons rege- ringsbestel. Waar vroeger niet aan werd ge dacht n.l. de melkprijs, graanprij zen, vestigingseisen etc. daar treedt de Overheid nu regelend op. Daar bij mogen we niet vergeten, al de wetten op sociaal terrein. De begin selstrijd is voor een groot deel ver vangen door een belangenstrijd. De crisisjaren, met hun grote werkloosheid, zijn na de oorlog ge volgd door toenemende welvaart en een overspannen arbeidsmarkt. In het algemeen is er een ver mindering van interesse voor de politiek; óók bij de A.R.-partij is er te weinig geestdrift voor de vraag stukken van deze tijd, zo zei de heer Van der Sluis. „Wij moeten vooral de jeugd weer enthousiast maken voor de begin selen van Gods Woord op het ter rein der Staatkunde. Op internatio naal niveau begint echter meer be langstelling te komen voor de refor matorische opvattingen en dat geeft moed voor de toekomst van onze partij,” zo besloot de inleider zijn betoog. Aan allen die hun prijs in de Marathon-verloting van „De Zonne bloem” en „Draagt Elkanders Las ten” nog niet hebben afgehaald wordt bekend gemaakt dat hiertoe nog gelegenheid bestaat tot en met zaterdag 25 april a.s. op de Hene- gouwerweg 3, daarna vervallen de prijzen. De prijzen zijn gevallen op de loten waarvan de nummers ein digen op een 0 (nul) of een 7. Burgemeester van der Hooft reikte daarna als eerste de oorkonde uit aan mevrouw S. Ripping - van der Bregen en vervolgens aan Ph. Kroes, A. Ph. van der Breggen, Ph. A. van der Breggen, M. Donker en P. Noor dam. Verder werden door de voorzitter van de rij vereniging, de heer Ph. Kroes, de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de puzzelrit te Was senaar. Na het officiële gedeelte werden verschillende leuke herinneringen opgehaald uit het verleden van de vereniging. Instructeur is thans de heer van den Berg, van de bereden politie te Rotterdam, die eveneens aanwezig was, alsmede de oud-instructeur, de heer J. Hogebrug. Het was een prettige avond, waar voor het gemeentebestuur lof toe komt. Vanavond om acht uur begint de raadsvergadering in het gemeentehuis. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: Benoeming lid sportraad. Tweede lokaal R.K. school Oranjewijk. Diverse verkeersmaatregelen. Aanvullend krediet voor aanleg centrale wijkverwarming. Gemeentelijke garantie hypothecaire geldlening. Benoeming onderwijzer bij het openbaar onderwijs. Verkoop van grond aan de Noordkade. Intrekking van het krediet voor de verhoging van de subsidie voor schoolmelk. Onderhandse aanbesteding stratenplan met riolering van de Oranjelaan. Onderhandse aanbesteding doortrekking Juliana van Stolberglaan. In de feestelijk versierde zaal van het Verenigingsgebouw aan de Sta tionsstraat werd donderdag j.l. een bazar geopend, georganiseerd door de Interkerkelijke Therapieclub „De Zonnebloem” samen met het Rheuma- en T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten”. De heer Rodenburg verwelkomde de vele aanwezigen en vervolgens kreeg de burgemeester het woord. Hij zei, zich verheugd te voelen, dat in Waddinxveen veel wordt gedaan voor zieken en gehandicapten. In dit verband wees hij op de a.s. Koninginnedag, wanneer een aantal gehandicapten uit Waddinxveen, dank zij het werk van „De Zonne- De heer en mevrouw Cammeraat uit de Eikenlaan 86 zijn de geluk kige winnaars geworden in een prijsvraag die onlangs werd uitge schreven door het weekblad Tele- vizier. De hoofdprijs bestaat uit een vliegreis ter waarde van f 1000, De 67-jarige heer C. A, Camme raat, die altijd in de melkhandel heeft gezeten en sinds kort van zijn rust geniet, heeft reeds eerder een korte vliegreis gemaakt, zijn even oude echtgenote, mevrouw G. Cam- meraat-Brinkhorst nog nooit. De vliegtocht zal a.s. zomer gemaakt worden en wordt gecombineerd met een vakantie. Over het doel van de reis wordt nog druk nagedacht en er zal eerst nog met de K.L.M. overleg worden gepleegd over de mogelijkheden. Vrijdagavond j.l. vond in de raadzaal van het gemeentehuis de uitreiking plaats van oorkonden van de Koninklijke Nederlandse Federatie van de Landelijke Rijverenigingen aan een zevental leden van de landelijke rij- vereniging „De Gouweruiters”. Voor deze plechtigheid waren aanwezig burgemeester C. A. van der Hooft, wethouder Verweij uit Reeuwijk en de heer Ripping als vertegenwoordiger van de Nederlandse Federatie van de Landelijke Rijverenigingen. Het jeugdwerk waarmee de speel tuinvereniging „De Paddestoel” na het tot stand komen van het nieuwe gebouw is begonnen, heeft al een goede start gemaakt. Binnenkort brengt de vereniging tijdens het lustrumfeest een eigen programma, van toneel, muziek en zang. ’s Maandagavonds zijn er in het kader van het jeugdwerk de zaal- speelbijeenkomsten, die toeganke lijk zijn voor jongeren boven de veertien jaar. Niet alleen de jeugd uit de Bomenwijk is hier welkom. Alle Waddinxveense jongens kun nen hier een plezierige avond door brengen. Met deze groep zullen ook excursies worden ondernomen. In het clubhuis worden alle inlichtin gen graag gegeven. Hollandse COGNAC „VIEUX” per litar f 8,50 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Abonnement: 1.40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven by contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Een vijftigtal leden van de Inter kerkelijke therapieclub „De Zonne bloem” zullen op de a.s. Koninginne dag (volgende week donderdag) naar Soestdijk gaan om daar deel te nemen aan het défilé voor de Koninklijke familie. De deelnemers, over het algemeen chronische zieken, zullen de konin gin een stoel aanbieden die bestemd is voor de bungalow in Porto Ercole in Italië. De Waddinxveense depu tatie wordt o.a. vergezeld door dok ter Van der Linden en een zuster van Het Groene Kruis. De Citosa N.V. heeft voor het vervoer gratis een bus ter beschikking gesteld. GEBR-yr» GOUDA De ongeveer veertig winkeliers van het koopcentrum „Brug” in Waddinxveen beginnen op vrijdag 8 mei met een nieuwe kinder-actie, die voortduurt tot en met zaterdag 15 augustus. Bij het besteden van een bepaald bedrag ontvangt men weer de bekende zegels. Wie twee opplakvellen inlevert kan een kind gratis een dag naar De Efteling laten gaan, onder be trouwbare leiding. De Efteling is het bekende sprookj espark Kaatsheuvel, Noord-Brabant. De reis is vastgesteld op woens dag 19 augustus. Het bestuur van de winkeliersvereniging kan hier voor tussen de tien en twintig grote luxe touringcars inzetten, wat dus betekent, dat bijna de gehele Wad dinxveense jeugd mee kan. Burgemeester van der Hooft be gon met het voorlezen van een brief, van wijlen burgemeester P. A. Troost, waarin verschillende zoons en dochters van landbouwers en veehouders waren uitgenodigd om te komen tot de oprichting van een rij vereniging. Tevens gaf de burge meester een overzicht van de moei lijke omstandigheden waarin de agrarische sector dikwijls verkeert, doch ondanks deze moeilijkheden de agrariër de stad niet verkiest boven het platteland. Grote blijd schap uitte burgemeester van der Hooft, dat de rijvereniging in Wad dinxveen nog zo’n grote plaats in neemt in het Waddinxveense ver enigingsleven. De eerste oorkonde werd door wethouder Verweij uitgereikt aan de heer J. van der Bas uit Reeuwijk. BELANGRIJKE MEDEDELING Met het oog op de aan staande Koninginnedag (vol gende week donderdag) zal ons blad één dag eerder ver schijnen en wel op woensdag 29 april. Wij verzoeken onze adver teerders hiermede rekening te willen houden en hun adver tenties liefst op maandag, of uiterlijk dinsdagmorgen, in te zenden. Dit geldt eveneens voor de daarop volgende week i.v.m. Hemelvaartsdag, dan ver schijnt ons blad op woensdag 6 mei. Mogen wij op uw medewer king rekenen De Uitgever.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1