Belangrijke raadsvergadering Raad wil de schoolmelk-subsidie van nu in Waddinxveen F’,>nDamP° Overdekt bad gemeente niet intrekken Bungalow-wijkje bij Oranjelaan wordt spoedig bouwrijp gemaakt nieuwsblad Onafhankelijk Ned. Herv. Kerk de CAMERA INRUILAKTIE FOTO DE ROOY sticht derde pre dikantsplaats r en aankomende monteurs jongste bediende jongis autohandel n.v. 30 april (Koninginnedag) zullen onze kantoren GESLOTEN zijn 41 kg O Verschijnt elke donderdag Auto in de Gouwe SPORTRAAD Coöp. Raiffeisenbank JF addinxveen” GELDLENINGEN BUNGALOW-WIJKJE SCHADELOOSSTELLING CENTRALE VERWARMING GRONDVERKOOP TV ANTENNES RONDVRAAG VERKEER M bh Rt. j j x W I I Weekblad voor Waddinxveen WOENSDAG 29 APRIL 1964 19e JAARGANG - Nr. 981 aan 9 v.m. uur: 10 uur: 10.45 uur: uür: 2 n.m. 8 uur: HET BESTUUR. HET BESTUUR. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 28 uur. Morgen, donderdag 30 april hoopt H.M. Koningin Juliana haar 55ste verjaardag te vieren. Uiteraard is deze „koninginnedag” voor ons gehele volk een ware feestdag, zoals dat reeds traditio neel het geval is. Maar dit jaar heeft deze dag nog een extra betekenis. Een betekenis waarvan we reeds een voorproefje ge noten, toen H.M. met de Prins en Prinses Beatrix uit Mexico terugkeerde. Nederland heeft er momenteel behoefte aan zijn liefde en achting voor ons koningshuis extra te onderstrepen en dit zal ook ongetwijfeld op deze 30ste april geschieden, ook door Waddinxveense afgevaardigden. Wij wensen onze geliefde vorstin nog vele jaren toe in gezond heid, geluk en voorspoed, temidden van haar volk De 19-jarige V. uit Waddinxveen is met zijn auto, even voorbij de vangrail in de richting Boskoop naar links uitschietend, de Gouwe ingereden. Met hoge snelheid rij dend verloor hij de macht over het stuur, maar kwam er gelukkig met een nat pak af. gouda AUBADE SCHOOLKINDEREN op het schoolplein Oranjelaan. PUZZELRIT VOOR AUTO’S, MOTOREN en BROMFIETSEN. Start vanaf fabriek Verheul, Kielkade. Organisatie „De Gouwe Rijders”. KINDERPROGRAMMA op het schoolplein Oranjelaan. Optreden van Mr Janno en assistente in zijn programma „De Vrolijke Kruier” INTERNATIONALE MOTORCROSS VOOR SOLO- en ZIJSPANMOTOREN, (zie afzonderlijke raambiljetten). TEENAGER-PROGRAMMA in de Dorpstraat Optreden van de orkesten „The Heralds” met zang van Johnny Kendall. „The Starfigthers” met zang van Joep Büsdorf. Tot lid van de Waddinxveense sportraad werd de heer A. M. Com peer (van WSE) benoemd, in de plaats van de heer Th. A. Zoethout- maar, die zijn benoeming tot lid van de sportraad niet aannam. De raad stelde 8486 ter beschik king voor de inrichting van een tweede lokaal in een in september te bouwen school. De dependance van de R.K. school in de Oranjewijk zal dan worden opgeheven. Zonder discussie besloot de raad tot het aangaan van twee leningen, van samen 3.300.000,-. Een bedrag van ruim een miljoen zal worden gebruikt voor de kosten, verbonden aan de omschakeling op aardgas. De rente van de leningen is 5 pet, met een looptijd van 10 tot 30 jaren. Het terrein voor het bouwen van een bungalowwijkje aan de Oranje laan zal bouwrijp worden gemaakt. De raad besloot, dit werk onder hands aan te besteden bij de firma Bos Zn. te Moordrecht, die meer werk voor de gemeente verricht. Een krediet van 939.000,— werd hiertoe ter beschikking gesteld. De heer Lips vroeg zich wel af, of ook dit werk wel tijdig klaar zal zijn, gezien de ervaringen met de vele opgebroken straten in onze ge meente. De voorzitter beloofde ech ter, dat een goede planning zou worden gemaakt. Ook de doortrekking van de Juli ana van StolbergLaan zal door deze firma worden uitgevoerd. De hoofd ader van de Oranjewijk zal worden doorgetrokken naar de Kerkweg. Hij komt uit tegenover de Kanaal straat Het werk zal een bedrag van 127.000,— vergen. Zonder een hoofdelijke stemming keurde de raad een schadeloosstel ling goed van de gemeente aan de heer M. A. Boeren, die door dem ping van de sloot aan de Kerkweg schade opliep aan zijn panden, nrs. 12 en 14. Hij ontvangt van de ge meente een bedrag van 6000,- als schadevergoeding. ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, op DONDERDAG 30 APRIL 1964 „Den Haag” voelt er voor De voorzitter van de raad wees er de raadsleden nog eens op, dat nu het rijk de subsidie heeft afge schaft, alleen die gemeenten de subsidie zelf kunnen handhaven, die beschikken over voldoende eigen financiële middelen. Dat kan van Waddinxveen niet gezegd wor den. G.S. zullen het raadsbesluit dan ook waarschijnlijk niet goed keuren, maar toch bleef de raad principieel weigeren de subsidie zelf in te trekken. Uw oud fototoestel is 7,50 - 10,— of 15,— waard. Vraagt bij ons inlichtingen Nesse 2 Telefoon 2102 De kerkeraad van de Hervormde Gemeente kreeg van het kerkbe stuur de verheugende mededeling, dat het college van kerkvoogden en notabellen de volle medewerking verlenen aan het stichten van de derde predikantsplaats, zo mogelijk per 1 januari 1965. Dit houdt dus in dat de kerkeraad nu kan overgaan tot het aanvragen voor de stichting van deze predikantsplaats bij de classicale vergadering van de classis Gouda. Vanzelfsprekend zal de ker keraad dit zo gauw mogelijk doen opdat ook de Oranjewijkgemeente binnen niet al te lange tijd een eigen predikant zal hebben. Voor de in de Vondelwijk reeds in aanbouw zijnde 36 eengezinswo ningen is door B. en W. de moge lijkheid geopend, om ook deze aan te sluiten op de centrale wijkver- warming. Deze kost voor de nog te bouwen woningen 1600,- aan aan leg. Voor de 36 reeds in aanbouw zijnde huizen, zou»aansluiting op de centrale wijkverwarming een be drag van 2000,- vergen. Het bleek B. en W. echter, dat velen er toch voor terugschrikken, deze extra investering te doen. Slechts negen kopers van een een- gezinshuis willen aangesloten wor den op de c.v. De overige kopers trokken zich terug. De heer Lips meende, dat deze „verwarming van de toekomst” voor velen toch niet is aan te schaffen, omdat jeugdige kopers van eigen woningen tóch al tot aan hun nek in de schuld komen te zitten, en hun lasten voor dit extra gerief niet willen verzwaren. De voorzitter vond het jammer, en dacht dat de kopers waarschijn lijk niet beseffen, welk een modern comfort zij nu niet benutten. De raad stelde f 111.000,- ter be schikking voor aansluiting van 72 premie woning en en 48 eengezins woningen op de centrale wijkver warming, en tien schoollokalen. Voor de openbare ULO stelde de raad 10.500,— beschikbaar, voor leermiddelen en de inrichting van een vierde lokaal. Ook benoemde de raad de heer R. J. Prins uit Haarlem als onder wijzer aan de Theo Thijssenschool. De nieuwe vergoeding voor het ge bruik van het gymnastieklokaal van de St. Jozefschool werd vastgesteld op 5,— per lesuur. Voor het bouwen van 126 eenge zinswoningen en 85 garages in de Vondelwijk besloot de raad aan de N.V. Bouwteam Groenswaard grond te verkopen. De prijs kwam neer op 6200,- per woning en 600,- per garage. Dit blijkt gemiddeld 30,- per vierkante meter, voor de woningen. Aan de heer Versluis werd een De heer Ververs deelde mede, dat door het gemeentelijk verbod, om nog tv-antennes op de daken te zetten, de bewoners van flats moei lijkheden ondervinden bij de ont vangst van het tweede net. Hij verzocht B. en W., om na te gaan, hoe voor flatwoningen toch tot een goede ontvangst kan wor den gekomen. Ook verzocht hij B. en W., nog eens een officiële be kendmaking uit te geven, over het verbod om tv-antennes te plaatsen, omdat de woningbouwverenigingen hierover vrijwel dagelijks telefoon tjes krijgen van verontrustte tv- bezitters. De heer Kroes vroeg, hoever het stond met de planning om het Noordeinde te verbreden. De voor zitter deelde mede, dat ,als de Groenswaard gereed is, ook het Noordeinde zal worden verbreed, en wel aan de kant van het water, omdat aan de andere kant zó veel grondeigenaren zitten, dat er te veel tijd met aankoop zou heen gaan. Het water is slechts bij één insti tuut in eigendom, n.l. de Voorofse polder. Hiermee is gemakkelijker te onderhandelen, dan met de tien tallen boeren. Abonnement: 1.40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffaisenbank te Waddinxveen. Tijdens de rondvraag ging de heer Van Gent in op een door herji reeds eerder gestelde vraag aan B. enW. n.l. waarom de gemeente zijn mededelingen vaak liever per eigen circulaire publiceert, dan via het Weekblad voor Waddinxveen, dat deze nieuwsberichten gratis op neemt. De heer Van Gent was van mening, dat dit door de gemeente zelf uitbrengen van nieuwsbulletins, on-efficiënt en onnodig duur was. De voorzitter had toen geant woord, dat een eigen nieuwsbrief goedkoper was, omdat voor de be richten in het Weekblad moest wor den betaald. De heer Van Gent had dit nu uit gezócht, en was tot de conclusie ge komen, dat in een half jaar tijd (in het jaar 1962) dertig officiële ge meentelijke berichten in het Week blad hadden gestaan, terwijl er slechts voor een gering aantal een rekening bij de gemeente was ge diend. (Red.: Dat waren adverten ties.) De voorzitter antwoordde de heer Van Gent, dat de gemeentelijke nieuwsvoorziening niet een zaak was die de raad aanging. Hij verge leek dit onderwerp met het aanbie den van één of twee kopjes koffie. „Daarvoor heb ik ook geen toestem ming van de raad nodig,” zo stelde hij. Met negen stemmen tegen en vier vóór heeft de gemeenteraad vorige week donderdag geweigerd te voldoen aan het verzoek van Gedeputeerde Staten om het subsidiebedrag voor schoolmelk 1245,in te trekken. Met dit bedrag wilde de raad het intrekken van de rijkssubsidie op school melk voor de gebruikers iets vergoeden, n.l. voor twee cent per liter. De raad meende ter vergadering, dat de gemeente deze subsidie beslist moet blijven doorbetalen. De schoolmelk-regeling op de scholen werkt in Wad dinxveen zó goed, dat het jammer zou zijn, als door het wegvallen van iedere vorm van subsidie, de jeugd geen schoolmelk meer zou drinken. Aangezien de kinderen n.l. dagelijks een kwart flesje krijgen, zou de melk zonder subsidie duurder worden, dan bij moeder thuis, waar losse melk of in literflessen verpakte melk gebruikt wordt. Brandewijn Mispelblom l/2 liter f 4,55 liter f 8,40 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEÜWEM ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 Het verkeer in de Oranjelaan wordt nogal eens belemmerd door het aan twee zijden parkeren van auto’s. De raad ging daarom mee met het voorstel van B. en W., om voor de westzijde een wachtverbod in te stellen. Aan de andere kant, waar de meeste winkels zijn evenals het benzinestation en de bank, kan wél geparkeerd worden. Ook volgde de raad B. en W. in hun voorstel, om op de hoek Kerk- weg-Puttelaan (komende van de brug) een linksaf-verbod in te stel len. Het linksafslaande verkeer op de Kerkweg, dat voorrang moet verlenen aan tegemoetkomend ver keer, veroorzaakt nogal eens op stoppingen. De nu genomen maat regel zal de opstoppingen voorko men, zo hoopt men. Het is boven dien een tijdelijke maatregel, die weer kan vervallen, zodra de Kerk weg bij de spoorwegovergang ver breed zal zijn. Dit is hard nodig, ook al in verband met het drukke verkeer, dat uit de Prinses Beatrix- laan de Kerkweg op komt. De heer Mol merkte nog op, dat nu de Puttelaan door het linksaf- verbod voor een deel ontlast is, men het inrij-verbod aan de andere kant wellicht opheffen kan. Hiervoor voelden B. en W. niet, aangezien in het verleden bleek, dat het kruis punt Puttelaan- Kerkweg zeer ge vaarlijk is, door zijn onoverzichte lijkheid. Zodra de Puttelaan echter verbreed is, zal men de zaak op nieuw bekijken. De maatregel is óók genomen, omdat de spoorwegen meer halfuur- diensten op Waddinxveen zullen gaan rijden, zodat de overweg va ker gesloten zal zijn. Waddinxveen krijgt misschien een overdekt zwembad. Dit deelde de voorzitter van de raad mede, in antwoord op een vraag van het raadslid J. H. Mol, hoe het toch met de zwembadplannen stond, tijdens de laatste raadsvergadering. Aan gezien een flink overdekt zwembad in Waddinxveen ook voor de streek rondom onze plaats van groot be lang is (alleen Gouda heeft één klein overdekt zwembad) is ook „Den Haag’’ sterk geïnteresseerd. De provincie heeft al opdracht ge geven, de plannen bestek-klaar te maken. Als door de bouw van het zwembad niet aan de bestaande bouwcapaciteit getornd wordt, is spoedige toestemming zelfs heel goed mogelijk. B. en W. hebben inmiddels de specialist op het gebied van zwem- badbouw, ir. Heidelberger, opdracht gegeven, een plan voor een over dekt zwembad uit te werken, dat op dezelfde plaats als het open bad zal komen. Er zijn twee mogelijkheden: een volledig overdekt zwembad, of een open bad met een grote plastic koe pel er over, waardoor de zwem tijd in ieder geval met enkele maanden wordt verlengd. Uiteraard voelt men het meeste voor een volledig overdekt zwem bad, waarin men dus zomer en winter kan zwemmen. strook industrieterrein aan de Noordkade verkocht aan de zuid kant van zijn meubelfabriek. Een deel van zijn terrein aan de voor kant van de fabriek werd door de gemeente gekocht voor verbreding van de Noordkade. Over dit punt werd nogal gediscussieerd. Het oorspronkelijke plan, om de Vondelwijk door een weg met de Noordkade te verbinden zal waar schijnlijk niet doorgaan. De kosten van die weg zouden te zwaar gaan drukken op de woningen, die in de Vondelwijk worden gebouwd. Wel zal een fietspad en een wandelpad worden aangelegd. B. en W. gaven te kennen, dat zij de verkeersweg tussen Vondelwijk en Noordkade niet zo belangrijk vinden, omdat zij verwachten, dat deze wijk wel een doorverbinding zal krijgen met het plan Snij del wijk van Boskoop. Alleen over de plaats van deze wegverbinding zijn Bos koop en Waddinxveen het nog niet eens. De heer Uitbeyerse stemde tegen, omdat hij meende dat de grond te goedkoop aan de heer Versluis was verkocht. „De sloot ter plaatse L niet meegemeten en daardoor moet de gemeente er op toeleggen,” zo zei hij. De voorzitter zei echter, dat hij deze vooruitstrevende fabrikant niet het vel over de neus wil halen. in ons modern geoutilleerd bedrijf is plaats voor diesel monteurs - eerste monteurs tevens vragen wij voor ons magazijn, een telefoon (01820) 7122 "'f.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1