HEMELVAART Waddinxveners waren SPAAR op Soestdijk Hoogtepunt van koninginnedag was aanbieding stoel op Soestdijk I SPAAR GOED RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” ELI nieuwsblad Onafhankelijk Waddinxveners hepen vooraan de gouda en aankomende monteurs jongste bediende jongis autohandel n.v. Raadsleden volgden aanbieding op tv-ontvanger in raadszaal II i Verschijnt elke donderdag Opleiding; bejaardenzorg; Zondag blijde dag voor Gereformeerd Waddinxveen Sluitingsavond van Geref. verenigingen MOTORCROSS SPAAR BIJ DE DOLLE „BEATLES" GEIJKT KARAKTER REST RUSTIG KETTINKJE ilf IIR PUZZELRIT Bejaarden middag BUIKSPREKER l 1 «S£S gf K *r. - ai Weekblad voor Waddinxveen WOENSDAG 6 MEI 1964. 19e JAARGANG - nr. 982 nen gelegenheid te geven, hier de aanbieding in Soestdijk te volgen. F Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Redaktie: Vijverlaan 7, tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 2* uur. De dag der kroning is gekomen! O, al gij vorsten, kust den Zoon! Hij heeft de helburcht ingenomen! De Triomfeerder stijgt ten troon! Aard’ en hemel galmen! Sion! Van uw psalmen davert het heelal. God is opgevaren! Met gejuich der scharen! Met bazuingeschal! G’ ontsloot u voor den Vorst der ere, o poorten der gerechtigheid! G’ ontvingt der legerscharen Here in zijne Midd’laarsmajesteit! Jezus daalde neder! Jezus keerde weder in zijn heerlijkheid, daar Hij voor de zijnen, tot Hij zal verschijnen, bidt, en plaats bereidt. Het was voor de motorrijders vaak niet gemakkelijk hun vehikel in het goede spoor te houden. (foto Sjaak Noteboom) De jongere kinderen genoten van buikspreker mr. Janno, die „De Vrolijke Kruier” tot leven bracht. (foto Sjaak Noteboom) Wellicht is het mogelijk, volgend jaar ook voor de jongere jeugd eens iets leuks te organiseren. Een ver enigingsbestuur als bijvoorbeeld dat van de speeltuinvereniging De Pad destoel zou in de wijk op zo’n dag leuke dingen kunnen doen. En zo zou ook in andere Waddinxveense wijken het verenigingsleven, event, in samenwerking met de Oranje vereniging, deze dag voor de jeugd nog iets gezelliger kunnen maken. Laten we er in Waddinxveen toch géén sleur van maken.) Koninginnedag in Waddinx- werd besloten met een dol (foto: Goudsche Courant) Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 volgt: junioren 250 cc: 1. Van Een- bergen uit Nistelrode; junioren 500 cc: 1. Koppenol uit Nieuwveen; De uitslagen van de motoren met zij span was als volgt: 1. de Neder landse kampioen Albers uit Zuid- land. De viering van Koninginnedag in Waddinxveen had weer het geijkte karakter. Aan de aubade werkten bijna tweeduizend schoolkinderen mee. Zij stonden opgesteld op het schoolplein van de school aan de Oranjelaan. Onder leiding van de heer Zuidema zongen de kinderen verschillende liederen. De aubade werd aangehoord door de burge meester, de gemeentesecretaris, vele raadsleden en een aantal hoofd ambtenaren. Allen waren vergezeld van hun echtgenoten. De veen feest in de Dorpsstraat, speciaal ge richt op onze teenagers. Met verba zing zagen en hoorden de enkele volwassenen, die zich met moeite een weg door de massa baanden, hoe een soort Beatle-achtige muzi kanten, met dito haardossen, een In ieder geval deden The Heralds met zang van Johnny Kendall en The Starfighters met zang van Joep Büsdorf, afwisselend op het podium hun uiterste best, de jeugd aan de gang te houden. Vandaar, dat het deze avond in de rest van Wad dinxveen redelijk rustig was. Door het lawaai op één punt te concen treren: een goede tactiek van de Oranj ever eniging. (Red.: Toch zouden wij de volgende Koninginnedag één ding graag wat anders georganiseerd willen zien. Voor de jongere kinderen was er eigenlijk - behalve dan de aubade en de buikspreker weinig gedaan. De (algemene) Stichting Oplei dingen Bejaardenzorg zal zeer bin nenkort starten met de werving voor haar septembercursussen voor de 2-jarige opleiding tot bejaarden helpster. De opleiding wordt gegeven in samenwerking met het Nijverheids Onderwijs. Per september a.s. is het aantal opleidingsmogelijkheden uitgebreid, zodat o.a. in de volgende plaatsen de bedoelde bejaardenhelpstersop- leiding gevolgd kan worden: LEIDEN: Vakschool voor Meisjes, Rapenburg 23; GOUDA: Goudse Huishoudschool, Jan van Renesseplein 1. De cursisten worden opgeleid voor het diploma bejaardenhelpster van de Nederlandse Federatie voor Bejaardenzorg. De opleiding duurt 2 jaar. Er wordt één middag/avond per week les gegeven, gedurende 40 weken per jaar. Het lesprogram ma is zeer .afwisselend en vanzelf sprekend volkomen afgestemd op de werkzaamheden die de meisjes hebben te verrichten. De cursisten zijn werkzaam in bejaardentehuizen of hebben het plan in de bejaarden zorg te gaan werken. De burgemeester wees de school jeugd op de betekenis van Konin ginnedag. Nadat de kinderen een driewerf hoera! hadden aangeheven op de Koninklijke familie, verzocht de burgemeester de kinderen die deze dag jarig waren, naar voren te komen. Het waren vijf meisjes, die ter herinnering aan deze dag een zilveren kettinkje met een bedeltje ontvingen. De burgemeester richtte zich nog eens speciaal tot de heer Zuidema, die zoveel voor de schoolzang door de gezamenlijke Waddinxveense jeugd heeft gedaan en bedankte hem hiervoor hartelijk. Dit jaar zal de heer Zuidema gepensioneerd worden. De aanwezigen konden hierna in de raadszaal naar de tv. kijken, hoe de Waddinxveners het in Soest dijk deden. z-: Zó stonden zij op Koninginnedag op de trappen voor het paleis Soestdijk: van links naar rechts: Corrie de Wit, dokter Van der Linde en mej. G. Tamerus. Iemand van de organisatie van het bloemendefilé hield zolang de aangeboden stoel vast, terwijl de Koningin zich met de Waddinxveners onderhield. Verrast was Hare Majesteit de Waddinxveense deputatie tege moet getreden, nadat het défilé ter ere van haar 55ste verjaardag traditiegetrouw geopend was door de Leidse studenten, die een oorkonde aanboden. Toen de Koningin de met witte en blauwe anjers versierde stoel in ontvangst had genomen, sprak zij tot dokter Van der Linde die haar zijn gelukwensen had aangeboden: „Wilt u allen die hieraan hebben meegewerkt heel hartelijk danken Het initiatief van dit Waddinxveense huldeblijk was uitgegaan van de interkerkelijke therapieclub voor gehandicapten en chro nisch zieken „De Zonnebloem”, die met medewerking van plaat selijke fabrikanten, firma’s, banken en andere ingezetenen voor vijftig leden van deze club dit evenement op touw kon zetten. Een grote eer was het voor deze groep dat zij de lange rij die op deze gedenkwaardige dag aan onze Koningin voorbij trok, mocht openen. En het waren dan ook Waddinxveense bloemen die als eersten op het bordes werden neergelegd. Mevrouw M. Droog-Rip kon er niet genoeg van krijgen. Toen het gezelschap al Lang en breed weer in de bus zat toe te kijken hoe de stoet voorbij trok, bleef zij rustig bij het bordes staan om alles van vlakbij te kunnen gadeslaan. Via de pyramide van Austerlitz, waar de koffiemaaltijd werd gebruikt ging het toen weer huiswaarts. Maar eerst werd nog genoten van de mooie, bosrijke omgeving en eerst ook sprak dokter Van der Linde vele lovende woorden over de therapieclub „De Zonnebloem”, die zo’n steun geeft aan de gehandicapte leden en in het bijzonder toonde hij zijn waardering voor het werk van mej. T. Breedijk, die zich zo enthousiast voor dit werk inzet. Tevreden keerde het gezelschap weer in Waddinxveen terug, in het bezit van een mooie foto van Hare Majesteit, een lepeltje van paleis Soestdijk en.een onvergefelijke herinnering. In het Gereformeerd Verenigings- ge.bouw zal dinsdag 12 mei a.s. de sluitingsavond worden gehouden voor de Gereformeerde Vrouwen en Mannenverenigingen. Voor de leden van deze verenigingen zal deze laatste bijeenkomst in het sei zoen de heer G. Berghoef spreken over het onderwerp: „De Christe lijke Toekomstverwachting”. De puzzelrit van de Gouwe-Rijders werd ook ditmaal weer een succes. In de omgeving van Waddinxveen is het nog wel doenlijk, zonder veel risico’s een aardige puzzelrit in elkaar te zetten. En de organisato ren van de Gouwe Rijders hebben zó langzamerhand een waardevolle ervaring opgebouwd in dit werk, dat bleek ook deze keer weer. Men startte bij de fabriek van Verheul aan de Kielkade. De uitslag van deze gezellige Koniriginnerit luidt: 1. J. Heemskerk uit Bodegraven met 37 strafpunten; Bromfietsen: 1. W. Ramp uit Boskoop met 127 straf punten. De wisselbekêr voor de best geklasseerde in de bromfietsklasse, beschikbaar gesteld door de Oranje vereniging, was voor de heer W. Ramp. geweldige hoeveelheid lawaai te voorschijn sloegen uit hun instru menten. Honderden jongens en meisjes stonden te kijken en te luisteren. Een aantal waagde zich ook op de „dansvloer”, maar helemaal van harte ging het toch niet. Waddinx veen is kennelijk nog niet helemaal ingespeeld op de ’’Mersey-sound”, terwijl de Beatle-rage, die in de stad nu zijn hoogtepunt begint te bereiken, hier de gemoederen toch niet zo in beweging heeft gebracht. Zondag 10 mei a.s. zal de tweede predikant van de Gereformeerde Kerk te Waddinxveen, ds. B. Koek koek worden bevestigd. Men ver wacht ’s morgens een overvolle kerk, maar „voor zo’n gelegenheid kun nen er veel makke schapen in een hok”, zoals de redakteur van het mededelingenblad van de Gereform. Kerk „Langs de Kerkweg”, schrijft. De middagdienst, tijdens welke ds. B. Koekkoek zijn intrede doet, wordt gehouden in de Ned. Her vormde Kerk bij de hefbrug. Deze dienst begint om half vier. Ds. B. Koekkoek is afkomstig van de Gere formeerde Kerk te Opheusden en Meeuwen. Dinsdag 12 mei a.s. zal in het r.k. verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat weer een bejaarden middag gehouden worden. Aanvang 2.30 uur. Op het schoolplein in de Oranje laan bleef men inmiddels ook actief. Voor de jeugd trad hier de bekende mr. Janno weer op, samen met een charmante assistente, met een buik- spreekprogramma getiteld „De Vro lijke Kruier”. De kinderen hadden er veel plezier in. De internationale motorcross, waarvoor in de wijde om trek van Waddinxveen intensief reclame was gemaakt - zelfs op een in de berm van de rijksweg neergezette wagen, beplakt met grote biljetten. en. door middel van luchtreclame - trok weer duizenden liefhebbers voor de motorsport. Men noemt zelfs een aantal van 15.000 bezoekers, die allemaal een plaats moesten vinden op het terrein van de heer Van Tol aan het Noordeinde. De uitslagen van deze wedstrijden luiden als Zo stroomde de jeugd weer samen op het plein voor de school in de Oranjelaan, waar de aubade werd gehouden. (foto Sjaak Noteboom) Abonnement: f 1.40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro: 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. in ons modern geoutilleerd bedrijf is plaats voor diesel monteurs - eerste monteurs tevens vragen wij voor ons magazijn, een telefoon (01820) 7122 Het hoogtepunt van Koninginnedag voor Waddinxveen lag vorige week donderdag niet hier in het dorp, maar in Soestdijk. Daar boden vijftig leden van de interkerkelijke therapie-club „De Zonnebloem” Hare Majes teit een prachtige stoel aan, bestemd voor de bungalow in Porto Ercole in Italië. Heel Waddinxveen leefde via de beeldbuis met deze gebeurtenis mee. De Waddinxveners reden nagenoeg vooraan in de stoet en zij waren dan ook bijna de eersten, die in het beeld kwamen. De deputatie werd vergezeld door mej. Breedijk, die de leiding van het werk van „De Zonne bloem” heeft en door dokter Van der Linden, die als medicus met de door de Citosa ter beschikking gestelde bus meereed. Ook in de Waddinxveense raadszaal was een tv-ontvanger opgesteld, om de bij het défilé betrokke- l"l ■4

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1