Camera inruil-actie Foto Sjaak Noteboom Lezers schriiven De smaak van het publiek verbetert Oroentetlps in ’t voorjaar Burgemeester sloeg eerste paal voor prot. dir. bejaardentehuis ADMINISTRATIES MODERNE KOSTUUMS 1 Zwembad open de gouda Tennis- uitslagen Plattelandsvrouwen waren weer bijeen administratieve kracht jongste bediende jongis autohandel n.v. Jaarverslag schoolartsendienst Afwijzing van vaccinatie komt steeds minder voor( FTFT1 Foto/ Film HAMMING v Herenmode van internationale klasse 119.- 139.- 169,- 198.- en hoger I Jaarfeest van Geref. Jeugdclubs FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN Slotbijeenkomst van Geref. vrouwen- en mannenvereniging I Gordijnen zijn'niet langer het stiefkind J E H ISE Uw oude toestel is nu f 7 50, 10.- of 15.- waard Voor het juiste adres I HYGIËNE Passage 143 Telef. 2477 1 STRUBBELINGEN BLEEKNEUSJES AL ZEVENTIEN DANKBAAR VOEDINGSWAARDEN t PRAAT EENS MET Brants-Mej. J. de Vries 6-4, 4-6, 1-6; afwerking Natuurlijk ook voor uw jongens! UW KLEDINGZAAK TIEND EWEG GOUDA I Het jaarfeest van de Gerefor meerde Jeugdclubs zal worden ge vierd op 20 mei a.s., de woensdag na Pinksteren dus, in het gerefor meerd verenigingsgebouw aan de Stationsstraat. Voor deze viering verwachten de leiders van de jeugd clubs veel belangstelling. zitter dankte tenslotte allen die hadden medegewerkt om deze slot vergadering zo goed te doen slagen en wekte op tot trouw meeleven in het volgende winterseizoen, waarna de vergadering werd gesloten. Met ingang van maandag j.l. is het gemeentelijk zwembad aan de Kanaaldijk weer voor het publiek open gesteld. J. H. Visse, Henegouwerweg secretaris Jeugdnatuurwacht j 1 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING FRANSE SMEEDIJZEREN GANG- en TOILETSPIEGELS va. f9.95 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Het geheel samenvattend mag ge zegd wroden, dat de schoolartsen dienst Boskoop, met in eerste in stantie dokter Nagel en haar assi stente mej. L. A. van Driel en de weer veel nuttig volksgezondheid schoolhoofden werk voor de hebben verricht. Verzorgen, opzetten of controleren. Geef het In handen van deskundigen. Het spaart U kostbare tijd. Kon. Wllhel- mlnaslngel 76 Telefoon 2808 Waddinxveen De burgemeester was het meest dankbaar, dat na veel strubbelingen de woorden in daden zijn omgezet en hier in deze prachtige omgeving T.a.v. de uitzending van kinderen naar vakantiekolonies neemt Bos koop een grote plaats in. Er moet zelfs van een teveel worden ge sproken. Dit blijkt uit de verstrek te cijfers. In de boomkwekersge- meente werden in 1962 zestien kin deren uitgezonden en in 1963 be droeg dit aantal vijftien. In Wad- J -4 Vele leden van de Jeugdnatuur wacht zullen ongetwijfeld al ver langend uitzien naar de aankondi ging van puzzelritten, excursies, enz. Tot ons leedwezen moeten we ze hierbij echter teleurstellen. Voor lopig zal er mets gebeuren! untoreext net misscmen aan lei ders, <ne met groot enthousiasme nun tyd voor ait mooie werk be- sciuKoaar stelden? IN een, een geneel andere reden dwingt ons tot net stoppen met aile activiteiten. De J eugunatuurwacht is een vereniging aie geen contri- outie mag neiien van naar leden en aie net uitsluitend moet hebben van ae subsiaie, aie gemeente naar geelt, uit bearag nu is hier veel te laag. ue eerste jaren ging het wel, ornaat er een reserve was, maar dit potje is nu leeg en het vorig jaar moesten we, onaanxs een zo zuinig mogeiya een beheer, met een nade lig saiao eindigen. Br zyn afdelingen, waar de sub sidie zes keer zo groot is als in Waddinxveen Daarom richtten we ons, nu bijna 3 maanden geleden, tot B. en W. om verhoging van de subsidie. We hadden gedacht, dat dit werk, dat de gemeente zo veel uitspaart aan vernielingen en on derhoud van de plantsoenen, toch wel een beetje gewaardeerd zou worden; alleen al aan het plantsoen bij de St. Jozefschool bespaart de gemeente, volgens een deskundige, 300,- aan arbeidsloon Nu bent u misschien nieuwsgie rig om het antwoord te weten? Wij ook! Bij navraag bleek, dat de brief niet eens behandeld was en de le den van de subsidiecommissie we ten van niets Daarom is besloten met alle akti- viteiten van de Jeugdnatuurwacht te stoppen. Na de serie gelijke spelen heeft de tennisvereniging Waddinxveen met haar eerste team een overwin ning kunnen boeken op Piaswij ck 4 uit Rotterdam met 5-3. De gedetail leerde uitslagen luiden: Heren-enkelspel: R. Kleist - H. Goe- bertus 6-2, 6-0; E. Ph. C. Brants - L. Levie 2-6, 3-6. Dames-enkelspel: Mevr. F. H. H. Nieuwste kleuren en dessins Volmaakte pasvorm en Uitgebreide keuze De laatste vergadering van de Gereformeerde mannen- en vrou wenvereniging in dit seizoen werd geopend door de heer J. Brand, die de talrijke aanwezigen hartelijk welkom heette. De heer J. Berghoef hield een rede met als titel „De Christelijke toekomstverwachting.” „Ieder heeft een toekomstverwachting en ziet uit naar de vervulling daarvan,” aldus de heer Berghoef. „De een bereidt zich voor op een examen, een ander op het verkrijgen van een goede baan en de zieke ziet uit naar zijn herstel. Maar de Christe lijke toekomstverwachting richt zich verticaal naar de komende heerlijk heid.” „Wanneer zal Christus komen, hoe zal Hij komen en wat is het doel van Zijn komst?” Deze drie vragen werden breed beantwoord en aan het slot wekte de referent op tot activering van die toekomst verwachting, mede door onze in vloed op hen met wie wij samen leven. Een zeer geanimeerde, vrij alge mene, bespreking volgde. De voor- Een verheugend verschijnsel is dat het afwijzend staan tegenover vaccinatie aldoor vermindert. On danks intrekking van de subsidie door het ministerie van volksge zondheid blijft de schoolmelkvoor- ziening in Waddinxveen, Hazers- woude en Reeuwijk, gestadig door gang vinden. Logopedische hulp blijkt zeer gewenst te zijn en het is daarom te hopen dat de schoolart- sendienst Boskoop spoedig over een logopedist (e) kan beschikken. Hoe gezellig en intiem ziet een eethoek eruit, als een gordijn hem op bescheiden wijze scheidt van de rest van de kamer. Een bijzonder fraai effekt geven in dit geval de nieuwe doorschijnende dralon- dekoratiegordijnen, die de kamer in een zachte gloed zetten. Onder de bekwame leiding van de architect, de heer Wentink, die reeds 17 bejaardentehuizen op zijn naam heeft staan, wens ik namens de gemeente u allen Gods zegen toe,” aldus burgemeester Van der Hooft. De burgemeester zette vervolgens het heiblok in beweging en de van onze gemeente, dit moderne rusthuis zal verrijzen. „Als blijde Christenen kunnen we juichend door het leven gaan, als we gezamenlijk ons inzetten voor de bejaardenzorg. Geruststellend is dat bij het in 1963 gehouden onderzoek door mid del van de reactie van Von Pirquet, toegediend op 6.434 kinderen, geen enkel kind besmet bleek te zijn met tuberculose. Dank zij de totstandkoming van zwemgelegenheden kan gewag worden gemaakt van verbeteringen in houdingsafwijkingen. De school artsendienst dringt er bij de ouders dan ook regelmatig op aan, dat zij him kinderen vroeg zwemlessen la ten volgen. Zwemmen in school verband vinden de kinderen bui tengewoon plezierig en voor het be halen van een zwemdiploma gedu rende de lagere school leeftijd vormt een minder warme zomer geen beletsel. TS^vöninginrichting van tegenwoordig is er de stille getuige van, dat de smaak van het publiek aanzienlijk verbetert. Wij wonen graag in kamers met stijlvolle meubelen. Het burlesque en pompeuze uit grootmoeders tijd geeft ons een gevoel van onbehagen. De voorkeur van de meeste mensen gaat uit naar het skandinavisch interieur. De rust, die er van uitgaat geeft de man, die na gedane arbeid ontspanning wil vinden in de huiselijke sfeer, volle bevrediging. Ook de vrouw zal met het moderne interieur zeer tevreden zijn: het onderhoud vergt minder inspanning dan in moeders tijd, toen enorme stofwolken en moeilijk wasbare woningtextiel de oorzaak waren van hoofdbrekens en rugpijn. Wij willen niet beweren, dat hoofd brekens en rugpijn van de baan zijn, maar wij kunnen constateren, dat de oorzaak van deze ondeugden tegenwoordig elders ligt. bestaan? Geen mens zal het in zijn hoofd halen om in plaats van een stofzuiger een stoffer en blik te kopen. Zo kan het ook bij de aan koop van gordijnen zijn. eerste van de 153 betonnen palen ging geleidelijk de grond in. De heer J. de Boer nam daarna de ge- leidingskabel over en de volgende klappen brachten de paal verder op haar plaats in de grond. De architect, de heer J. A. Wen tink, wenste het bestuur van de stichting geluk en hoopte dat de bouw onder Gods zegen voorspoedig mag gaan. Aanwezig waren: de echtgenoten van de beide wethouders, de oud- burgemeester de heer A. Warnaar, de predikanten ds. J. R. Cuperus, ds. Joh. Verwelius, ds. J. Snoey en ds. B. Koekkoek. Ds. E. H. Kalkman was verhinderd. Woensdag j.l. kwam de afdeling Waddinxveen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen bijeen voor de sluitingsavond van dit seizoen. De avond werd geopend door de presidente van de afdeling, Mevr. S. A. Ripping-v.d. Breggen, die er haar voldoening over uitsprak, dat zovelen gekomen waren om deze avond mee te maken. De avond werd verder verzorgd door de bekende voordrachtskunste- nares, Mevr. Diet Bouwknecht uit Den Haag, die voordroeg: „De kan- télen kantelen”, naar het gelijkna mige boek van Olaf J. de LandelL Zowel de naam van de voor- drachtskunstenares als die van de Verder heette de voorzitter wel kom, de directeur van gemeente werken, de heer Kraneveld en de architect, de heer J. A. Wentink. De burgemeester werd uigeno- digd de eerste paal de eerste klap te geven en de heer De Boer om de tweede duw in de goede richting te geven. Uit de overzichten kan worden geconcludeerd dat er t.a.v. de hy giënische toestanden en de inrich tingen van verschillend schoolge bouwen verbetering is te bespeu ren. Het is van groot belang, dat hieraan de grootst mogelijke zorgen worden besteed. In sommige geval len laat de hygiëne nog al wat te wensen over, maar er wordt op vertrouwd, dat hiervoor voldoende begrip zal worden getoond. In het overgrote deel van de scholen wor den papieren handdoeken aange troffen, maar zeep is niet aanwezig. Dat de goede zeepautomaten of tui melaars hun weg naar de scholen zullen mogen vinden. Neem zoveel mogelijk verse groen ten en maak ze schoon zo kort mogelijk voor het gebruik. Schrap of schil niet weg wat goed eetbaar is. Boen jonge worteltjes, schrap ze niet. Gebruik ook de buitenbladeren van slakropjes en andijvie. Was de groente vlug en laat ze niet in het water staan. Gebruik een deel van de groente rauw. Snijd spinazie en raapsteel- tjes zeer fijn en rasp de wortel tjes. Kook spinazie, stoofsla, raap- steeltjes, peulen en doperwtjes met slechts weinig water Breng de groente snel aan de kook, in een gesloten pan, dus op hoge vlam en zo kort mogelijk voor de maaltijd, roer ze even om en tem per daarna het vuur, maar houdt de pan gesloten. Dien de groente op zodra ze gaar is, stoof ze niet te lang na en blijf ze niet warm houden. Gooi afgietwater van groente niet weg maar verwerk dit in soep, jus of saus. Vermeng uw gehakt eens met fijn gehakte ui en peterselie, het geeft een pittig smaakje en ze zijn ge zond. Gebruik in plaats van azijn citroensap op uw sla, er zit veel vitamine C in citroenen. Geef groenten bij de boterham; in het voorjaar komen er sterrekers, radijs, in plakken gesneden kom kommer, ramenas of winterpeen voor in aanmerking. Wie brood moet meenemen legge eens enke le plapjes tomaat onder de kaas, de boterham blijft dan fris dinxveen waren de getallen resp. zes en vier; in Hazerswoude vier en vier; in Reeuwijk één en nul. In Moerkapelle en Benthuizen kwa men geen kinderen voor uitzending in aanmerking. in ons modem geoutilleerd bedrijf is plaats voor diesel monteurs - eerste monteurs en aankomende monteurs tevens vragen wij voor ons magazijn, een Woensdagmorgen j.l. was een uitgebreide kring van genodigden aan wezig bij de plechtigheid voor het slaan van de eerste paal voor het protestants-christelijke bejaardentehuis aan de Prins Bernhardlaan. De voorzitter van de stichting Bejaardentehuis, de heer P. de Bruin, heette de burgerlijke en kerkelijke autoriteiten hartelijk welkom en in het bij zonder burgemeester C. A. van der Hooft en de adjunct-direteur voor Maatschappelijk werk in Zuid-Holland, de heer J. de Boer, die door vol ledige samenwerking de nodige voorbereidingen tot een goed einde hebben gebracht. Het is in verband met de popu lariteit van de moderne woningin richting vreemd te bemerken, dat, terwijl de prijs van een wasmachine, een ijskast of een televisietoestel tegenwoordig nauwelijks meer een probleem vormt, men by de aan schaf van vloerbedekking of gordij nen aarzelt, om een paar tientjes meer uit te geven, dan in beginsel was voorzien. De noodzaak van het gordijn wordt wel ingezien, maar de belangrijke decoratieve funktie van een fraai gordijn in het inte rieur wordt nog maar al te vaak onderschat. Een goed en duurzaam gordijn is toch minstens net zoveel waard als een goede stofzuiger. Een stofzuiger vereenvoudigt de huis houding, en als hij van goede kwa liteit is, gaat hij lang mee. Decora tieve gordijnen verrijken het aan zien van de woning, en de duur zaamheid ervan is zeer belangrijk. Bovendien bestaan er tegenwoordig ook gordijnen, die tevens bijdragen tot een gemakkelyker huishouding. Dat zijn de gordijnen uit syntheti sche vezels, zoals dralon. Dralongordijnen zijn geschikt zo wel voor het moderne interieur als voor de inrichting in klassieke stijl. Tal van moderne, briljante pastel tinten laten de decoratieve eigen schappen van deze gedistingeerde gordijnen duidelijk naar voren tre den, terwijl de zekerheid bestaat, dat deze kleuren onvertroffen zon echt zijn. Dralongordijnstoffen zijn boven dien ongevoelig voor weervlekken, industriegassen of zeelucht. Deze gordijnen betekenen ontegenzeglijk een verlichting van het werk van de huisvrouw: het wassen (bij een maximum temp, van 30°C) is niet meer dan een eenvoudige handeling terwijl er geen angst behoeft te be staan voor krimpen of vervilten. Strijken is in de meeste gevallen overbodig. Waarom dan voor een duur en rijk interieur het traditio nele, moeilijk onderhoudbare gor dijn gekocht, als er rijke, duurzame en eenvoudig wasbare gordijnen auteur hadden grote verwachtingen gewekt en hierin werden de dames dan ook niet teleurgesteld. Dit speelse verhaal met de toch vaak ernstige ondertoon leende zich wel bijzonder voor solo-toneel. Met haar rake typering en geestige voordracht hield zij haar toehoor sters 2 uur lang in gespannen aan dacht. Heel smaakvol en prachtig van kleur was ook het toepasselijke kostuum, zodat het geheel een zeer verzorgde indruk maakte. Na afloop mocht zij dan ook een welverdiend applaus in ontvangst nemen. Voldaan over deze geslaagde avond keerde men huiswaarts, una niem van mening, dat dit een waar dig besluit was geweest van een druk bezet seizoen. en een telefoon (01820) 7122 Het blijkt regelmatig, dat vele moeders onbekend zijn met de voe dingswaarde van het voedsel dat de kinderen wordt voorgezet. Het komt voor, dat de kinderen „van daag” appelmoes en „morgen” peertjes eten. Deze moeders zijn er blijkbaar niet van doordrongen dat fruit door koken met suiker niet verandert in groente. Het verdient alle aanbeveling dat deze moeders zich op dit gebied laten voorlichten en hiervoor b.v. ouderavonden bij wonen. Mevr. H. de Wilde - Mej. H. Swart- berg 2-6, 3-6. Heren-dubbelspel: R. Kleist en E. Brants - L. Levie en H. Goebertus 6-2, 3-6, 6-2. Dames-dubbelspel: Mevr. A. van Zetten en Mevr. Brants - Mej. J. de Vries en Mej. J. vanKooten 6-3, 6-2. Gemengd dubbelspel: Mevr. A. van Zetten en R. Kleist - Mej. H. Sant berg en H. Goebertus 6-2, 6-2; Mevrouw F. Brants en R. Doppert - Mej. J. van Kooten en L. Levie 6-1, 6-1. Het tweede team speelde een uit wedstrijd op de Nenijto te Rotter dam. Het geluk was niet geheel mee, maar desondanks werd de verlies-serie afgebroken met een gelijk spel, 4-4. Uitslagen: Heren-enkelspel: J. Voorhagen - J. v.d. Linde 0-6, 4-6; W. Lucas - H. Lemm, 2-6, 2-6. Dames-enkelspel: Mej. IJ. Verhagen - Mej. E. Take 6-0, 6-1; Mej. M. van Irsen - Mevr. H. Ensing 6-4, 6-2. Heren-dubbelspel: W. Lucas en J. Voorhagen - J. v.d. Linde en D. de Wilde 4-6, 2-6. Dames-dubbelspel: Mej. N. Verhoe ven en Mej. M. van Irsen - Mej. E. Take en Mevr. H. Ensing 6-3, 6-4. Gemengd dubbelspel: Mej. IJ. Ver hagen en W. Lucas - Mej. E. Take en H. Lemm 6-3, 1-6, 4-6; Mej. N. Verhoeven en J. Voorhagen - Mevr. H. Ensing en H. de Wilde 1-6, 8-6, 11-9. De districtsschoolartsendienst Boskoop, waaronder ook de gemeente Waddinxveen ressorteert, heeft de jaarverslagen over 1962 en 1963 gepu bliceerd. Opmerkelijk is de vermelding, dat er in Waddinxveen een open bare u.l.o.-school, een R.K. kleuterschool en een dependance van een Hervormde lagere school onder één dak zijn gevestigd. Deze ’samenleving’ vindt plaats onder een zeer goede harmonie. Dit is een zeldzaamheid en een goed voorbeeld tot navolging. Hierover heeft de districtsschoolarts, dokter E. J. Nagel, in het jaarverslag 1962 haar bewondering en waarde ring uitgesproken. 5 Spijtig is het te moeten consta teren dat er nog steeds ouders zijn die de tandverzorging van hun kin deren totaal onverschillig laat. Re gelmatige controle bij een tandarts is en blijft gewenst, want uiteinde lijk gaat er niets boven een eigen gebid. Ernstige huidziekten kwamen ge lukkig niet voor. Het overgrote deel der niet besmettelijke huidaandoe ningen is exzeem die zich in ver schillende soorten openbaart. Hoofd onrein kwam helaas nog een paar malen voor en dit is vooral in deze welvaartstijd een geheel overbodig kwaad. Na testing van 90 leerlingen over de jaren 1962 en 1963 werden 41 leerlingen verwezen naar het bui tengewoon lager onderwijs, 6 naar een school voor imbecilen, 2 naar een L.O.M.-school en 1 naar een school voor slechthorenden. Voor 13 leerlingen luidd het advies: op de gewone lagere school blijven.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3