Alb. Schweitzer Transistors bellen over de brandweer Nederland is slechte viseter Bel bij Brand 2222 Pinker ster drie in vele meer oe kerken NODIGEN I J' Dodenherdenking Weg Boskoop -Gouwsluis open Lezing voor Christenvrouwenbond plaatsen vrije dag zullen houden op zaterdagmorgen. De zondagsdiensten zullen dan ingaan ’s zaterdagsmorgens om 12 uur. NAVHO 1964 H 1 Fransen potten het meest Voor advies en hulp naar de sociaal raadsman Sportaccommodatie Warnaarplantsoen nog Diplomarijden pony-ruiters BURGERLIJKE STAND na Collecte voor sanatoria Oprengst collecte Wandelver. ,WJ.K.’ Vorige week zaterdag Immanuëbkerk Ontheffing voor te brede werktuigen tijdig aanvragen Hoeveel atomen hebt U in Uw lichaam De Waddinxveense huisartsen delen U mede, dat zij na Pinksteren geen spreekuren Route van het bezoek Commissaris van de Koningin I WSE-Nieuwkoop Warnaarplantsoen I 2e Pinksterdag 2.30 uur Sluiting' instuif* lijk dat in Nederland maar weinig soorten vis worden gegeten en dan nog Woensdag 20 mei a.s. om 7 uur, is er weer een clubavond. Als ieder een op tijd aanwezig is kunnen we weer eens gaan lopen, dat wordt nu weer tijd, vooral nu het ’s avonds weer zo lang licht blijft. We schieten hard op. We zijn er bijna, maar nog niet helemaal. Op vrijdagavond 15 mei en zaterdag 16 mei is er veel werk aan de winkel. Allen, die werkelijk belang stel len in het tijdig gereed komen van deze bouw worden opgeroepen om vrijdagavond en zaterdag a.s. de gehele dag aanwezig te zijn, ten einde een flinke stoot in de goede richting te geven. Vele handen maken licht werk DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, telefoon 2112. (op beide Pinksterdagen) Dit jaar zal in onze gemeente de collecte voor de sanatoria „Sonne- vanck” en „Zonnegloren” gehouden worden van donderdag 14 mei tot woensdag 20 mei a.s. De opbrengst van de gehouden collecte voor de Kinderbescherming heeft 700,opgebracht. Alle ge vers en geefsters hartelijk dank. De Bouwcommissie van de sport accommodaties in het Warnaar plantsoen kan niet dankbaar genoeg zijn voor de vele en langdurige hulp, ondervonden bij de bouw van het grote clubhuis. Maandagavond werd op de be graafplaats alhier, een korte plech tigheid gehouden, waar de gevallen plaatsgenoten Roseboom, Both en Oudijk werden herdacht. De heer Gerts sprak enkele woor den van herdenking. Op het graf van T. Pille werden door de zoon van de burgemeester bloemen ge legd. in een Europees ziekenhuis gesteld worden, is volgens mevrouw Ober man logisch. „De negers willen het niet anders,’’ zo merkte zij op, „en al die kritiek is slechts het beklad den van een groot mens. Maar Al bert Schweitzer trekt zich er niets van aan en gaat door, zoals hij meent dat het moet.” Nu de zomermaanden voor de deur staan gaat de Instuif sluiten en dat doet zij op zaterdag 16 mei met een feestelijke sluitingsavond met zang, spel en muziek. Een ieder is hartelijk welkom. We beginnen deze avond om 7.45 uur. Tot ziens aan de Dorpsstraat 50a. elkaar knopen” zij het in een an dere betekenis. Mr. Klaasesz stelde dan ook in zijn antwoord aan alle sprekers gekscherend voor, voor deze aannemer maar een inzame ling te houden. in zeer beperkte mate. Toch is vis niet alleen belangrijk voor onze economie (in 1963 be droeg de export van vis en vispro- dukten ruim 176 miljoen gulden, dat is ongeveer één procent van de totale Nederlandse uitvoer), maar óók voor onze gezondheid. Vis heeft namelijk onder meer door zijn hoge eiwitgehalte een belangrijke voe- dingwaarde. Zouden we in Neder land bijvoorbeeld de voedingswaar de van vis door een ander produkt willen vervangen, dan zou 25 pro cent extra melk nodig zijn of 64 procent extra vlees. Honderd erwten (102) hebben te zamen zowat de inhoud van 16 cc. Een miljoen erwten (106) zijn ech ter in staat om een koekast van flink formaat tot de nok te vullen. Dat klinkt al iets anders. Met een miljard erwten (10°) zijn we in staat een flinke eengezinswoning tot aan de nok van het dak vol te stouwen. Nu stappen we over naar een biljoen 1012. Zoveel erwten vullen tezamen 1000 van die wonin gen, die met elkaar een kleine ge meente vormen. Nu nemen we dui zend maal zoveel erwten, dat is 1015. Al die erwten vullen tot de nok alle huizen van de steden Am sterdam, Rotterdam en Den Haag. Nu komen we aan een aantal erw ten dat wij schrijven als 1018, ofwel noemen een triljoen. Als er nu eens een erwtensneeuwstorm opstak en de bui was over, dan zou met dit aantal erwten een oppervlakte zo groot als Nederland met België samen door een drie meter dikke laag erwten zijn bedekt. Wanneer we al het vastland op .aarde met een laag van een meter dik erwten bedekken dan komen we aan een .aantal van 1021. Alle bemoeienissen van de Franse overheid om de financiële situatie te stabiliseren ten spijt, neemt het ’oppotten’ van goud in dat land nog steeds toe. De totale waarde van opgepot goud over de gehele wereld bedroeg eind 1963 volgens Ameri kaanse schattingen ongeveer 16,1 miljard dollar. Hiervan zou in Frankrijk alléén ongeveer een vier de te vinden zijn. Het oppotten van goud bereikte in de inflatieperiode van 1959 een hoogtepunt, maar ook thans nog gaan vele Fransen ertoe over de kous te spekken, in plaats van hun spaargelden rendabel te maken en de kapitaal-behoeften van het land zoveel mogelijk uit eigen middelen te dekken. Zaterdag 9 mei j.l. stelde manege de Reigersburgh te Waddinxveen de leerlingen-ponyruiters in de ge legenheid om een proeve van be kwaamheid af te leggen ter ver krijging van een ruiterdiploma van de Nederlandse Ponyclub. De Nederl. Ponyclub heeft voor het behalen van een van haar di ploma’s minimum eisen opgesteld waaraan de ruiters moeten voldoen. Proeven werden afgenomen voor diploma III (beginnelingen), waar bij een - toch niet eenvoudige - dressuurproef in stap en draf moet worden gereden; ter verkrijging van dit diploma moet minstens 90 pun ten behaald worden. Twee jeugdige amazones slaagden hierin en wel Heleen de Jong te Waddinxveen met 97 pnt en Caro- lien Opstelten te Gouda met 96 pnt. Voor diploma II (gevorderden) moet een dressuurproef gereden worden waarin de galop is opgeno men (min. 90 pnt), de kandidaat enige kennis van harnachement en uitwendige delen van de pony moet hebben (min. 20 pnt) en daarna nog een springproef moet afleggen over 4 hindernissen op beide han den (min. 15 pnt). De volgende jongelui behaalden dit diploma, te weten: Vincent van den Berg te Reeuwijk (148 pnt), Helma van Weelden te Gouda (146 pnt), Kees Hartogh te Wassenaar (142J pnt), Connie Glasbeek te Waddinxveen (135 prit) en Aart van den Berg te Reeuwijk (128J pnt). De jury vanwege de Nederlandse Ponyclub werd gevormd door de heren Van Dam van Brakel, die de beginnelingen beoordeelde en kolo nel Schummelkeilel die dit bij de gevorderden deed. Het nieuwe kerkgebouw van de Ned. Hervormde Kring „Wet en Evangelie” zal de „Immanuël-kerk” gaan heten. Deze naam is het resul taat van een onder de gemeente leden gehouden stemming over door gemeenteleden ingediende namen voor de nieuwe kerk. Wanneer we nu eens een reisje gaan maken naar de verre ruimte, naar de Melkweg en we zoeken daar niet minder dan tweehonderd- vijftigduizend planeten (250.000) allemaal zo groot als onze aarde en bedekken we die allemaal met een 1 meter dikke laag erwten, dan ge bruiken we precies onze 1027 erw ten, het aantal atomen waaruit ons lichaam is opgebouwd. Wat klein is zo’n atoom dan vergeleken bij een onnozele erwt Slechts tien procent van de Nederlandse bevolking eet vis en dan nog maar zo’n klein beetje, dat Nederland er voor wat betreft de visconsumptie in vergelijking met andere landen heel slecht afkomt. De laatstbekende gegevens over visconsumptie zijn van 1961. Daarin zien we dat in Japan de visconsumptie per hoofd van de bevolking 23 kilo per jaar bedraagt, in Portugal en Noorwegen 19 kilo, in Denemarken 15 kilo. Griekenland 8 kilo, West-Duitsland 7 kilo, België en Luxemburg 5 kilo, terwijl Neder land met Ierland en Oostenrijk bijna onderaan staat met slechts 4 kilo Als we nagaan dat een groot deel daarvan nog haring is, wordt het duide- Een voorbeeld van een dergelijke officieuse - dus niet erkende - maar door de jaren heen tóch vastgestel de dag vrijaf is „Pinksterdrie”, de derde Pinksterdag. En denkt u nu niet, dat het in stellen van deze 3e Pinksterdag is geschied cm de mensen wat te la ten uitblazen van hun activiteiten van de twee vóórgaande dagen. Neen, want op Pinksterdrie hebben tal van gebeurtenissen plaats, waar bij elk jaar de folklore weer volle dig herleeft. Folkloristische gebruiken De derde Pinksterdag wordt voor namelijk nog in ere gehouden in de Zaanstreek en op tal van plaatsen in Zeeland. En waar Pinksterdrie ook wordt „gevierd”, altijd wordt deze dag beschikbaar gehouden voor hetzelfde evenement Zo wordt het bekende ringrijden op Walcheren alleen maar op deze extra vrije dag gehouden. Op Zuid- Beveland het gaaischieten en op Schouwen het „str,a”-rijden, het rij den op paarden door de golven van de zee. In Purmerend is er steevast op die dag veemarkt. Het ringrijden, waarbij de met een fleurige sjerp versierde boeren jongen in galop op een ongezadeld paard moet rijden, is geen eenvou dige sport. Elk jaar wordt tegen Pinkster tijd weer geducht geoefend om - ongemakkelijk zittend op de bonkige rug van een zwaar Belgisch werkpaard - de stok nét door de zo akelig kleine ring te steken. Te meer daar, integen^telling met vroeger, toen een „pollepel”, ge vuld met brandewijn, de hoofdprijs was, thans in Middelburg niets min der dan een door de Koningin be schikbaar gestelde wisselbeker ge wonnen kan worden. Eveneens om fraaie prijzen te winnen neemt men in Zuid-Beve- land deel aan het gaai-schieten. Het gehele jaar door oefent men in het hanteren van de handboog. En op Pinksterdrie wordt dé wedstrijd van het jaar gehouden. Een houten vo gel, de gaai of papegaai, wordt bo ven op een hoge staak geplaatst. Het is een hele kunst om de vogel van de staak te schieten. De prijs winnaar of schutterskoning wordt behangen met een halsketen met schilden en een vogel, alles zwaar verzilverd. De ketting is een wis- selprijs. Hij echter, die drie jaren achtereen ’koning’ is, mag het ver- Sedert het einde van november 1963 heeft Den Haag acht sociale raadslieden, die op een elf-tal bureaus in de stad op bepaalde uren voor de Hagenaars te spre ken zijn. Het nieuwe instituut is in het leven geroepen omdat is geble ken, dat vooral in de grote steden de bevolking behoefte heeft aan een algemeen informatieadres, dat in eenvoudige gevallen kosteloos hulp verleent aan de inwoners - on geacht him geloofs'- of politieke overtuiging - en dat bij meer ge compliceerde moeilijkheden de weg kan wijzen naar een instelling van algemeen of gespecialiseerd maat schappelijk werk. Of het nu gaat om een eenvoudig advies bij het invullen van een be lastingbiljet of ernstige wrijvingen in het gezin, omgeving of werk kring, of te maken krijgt met het ingewikkelde stelsel van sociale wetgeving in ons land of met afbe- talingsmoeilijkheden of vrijstelling van luister- en kijkgelden, de So ciaal Raadsman kan het publiek in alle zaken de weg wijzen. Een herhaalde advertentiecam pagne in de Haagse dagbladen en een huis-aan-huis verspreide folder maakte de Haagse bevolking ver trouwd met het bestaan van deze Raadslieden. Na de start van deze campagne was de aanloop op de spreekuren van de kantoren groot. Gedurende de maand december van het vorig jaar en januarien februari van dit jaar brachten 6273 mensen een be zoek aan de elf bureaus. Voor de afdeling Waddinxveen van de Nederlandse Christenvrouwen- bond sprak dinsdagavond in het wijkgebouw aan de Esdoornlaan Mevr. Oberman-Oberman over Albert Schweitzer. De 78-jarige mevr. Oberman, die namens het Nederlandse Albert Schweitzer-comité nog onlangs Lam- barene bezocht, vertelde dat de nu 89-jarige medicus nog iedere dag van ’s morgens vroeg tot ’s avonds laat in de weer is voor zijn zieken. Albert Schweitzer is nu 51 jaar in Lambarene. Toen hij 76 jaar was, begon hij nog met de bouw van een melaat sendorp, dat tegen een helling is gebouwd. Hoewel er in de vijftig barakken, waarin de zieken ver blijven, nog met petroleum-lampen wordt verlicht, is er in de operatie kamer van het ziekenhuis nu elek trisch licht Op de woorden van kritiek, die de laatste tijd nogal eens over de toestanden in het Lambareense zie kenhuis worden vernomen, reageer de mevrouw Oberman met de op merking, dat deze kritiek afkomstig is van een Afrikaanse beweging, „Jeune Afrique”, waarvan veel le den in Europa hebben gestudeerd. Deze jonge zwarte intellectuelen nu zijn van mening, dat Albert Schweitzer zijn ziekenhuis niet vol doende aanpast aan de moderne mogelijkheden. Mevrouw Oberman echter gaf als haar mening, dat de gebruiken in Afrika nu eenmaal anders zijn dan in Europa. Een zieke kan bijvoor beeld met zijn hele gezin, compleet met huisdieren, naar Lambarene komen, waar hij dan in een barak wordt gehuisvest. Dat deze barak niet voldoet aan de eisen, die aan een ziekenkamer Vele officiële genodigden offerden vorige week hun vrije zaterdag op, om te kunnen zien, hoe de Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz, de weg BoskoopGouwsluis voor het verkeer opende. Anja Platje, dochtertje van een waterstaatsambtenaar, assisteerde de Commissaris, niet alleen door hem de schaar aan te reiken, maar ook door hem te helpen, het lint door te knippen. In het Alphense raadhuis herinnerde mr. Klaasesz aan het feit, dat over de aanleg van deze weg in totaal vijfentwintig jaar is gedaan. „Deze lange tijdsduur moet worden gezocht in verschillende oor zaken: in de eerste plaats door de slappe bodemgesteldheid,” zo zei de commissaris. Verder merkte de commissaris op dat de ingebruikneming van de weg een grote verbetering is voor de gemeenten Alphen, Boskoop, Bode graven en Waddinxveen, welke plaatsen ook graag toeristisch ver keer naar het Groene Hart van Holland willen trekken. Volgens mr. Klaasesz zou hier ook beter een lint aan elkaar geknoopt kunnen zijn, in plaats van doorgeknipt, om dat twee plaatsen door deze weg dichter bij elkaar gekomen zijn. Na de officiële opening reed het gezelschap, waaronder vele burge meesters en wethouders van omlig gende plaatsen, de nieuwe weg op en keerde via Boskoop terug naar Alphen. Daar spraken onder meer burgemeester Verkerk van Boskoop, die mede namens de andere burge meesters zijn dank aan het provin ciaal bestuur overbracht, voor deze mooie .aansluiting in noordelijke richting op het rijks wegennet. Het Statenlid de heer Deerenberg, die op de nu kortste verbinding tussen Breda en Amsterdam veel verkeer verwachtte, en die aankon- digde, dat de plannen voor een parallelweg tussen Boskoop en Waddinxveen via Bloemendaal naar Gouda, in vergevorderd stadium zijn. De heer Jelle Kok namens de Citosa, die blij was zijn bussen nu eindelijk van het Goudse Rijpad af te kunnen halen en tenslotte de heer Oosterwijk, de aannemer, die ook liever sprak van de „lintjes aan De Rijksdienst voor het Wegver keer te ’s-Gravenhage vestigt er de aandacht op, dat de ontheffingen voor het berijden van de rijkswegen met te brede landbouwwerktuigen elk jaar opnieuw moeten worden verlengd. In verband met het feit, dat de ontheffingen voor verschillende werktuigen aan het seizoengebruik zijn gebonden, zoals bijvoorbeeld voor de maaidorser, waarmede men alleen in de oogstperiode op de openbare weg mag rijden, verdient het aanbeveling om de verlenging van de reeds bestaande of de nieuwe ontheffing tijdig aan te vragen. Hiermede wordt voorkomen, dat de vereiste papieren niet op tijd in uw bezit zullen zijn. Een steeds grotere verfijning treedt op bij de vervaardiging van allerlei apparatuur, die het leven aangenamer, gemakkelijker of vei liger kan maken. Het thans gebruikelijke systeem van automatische brandbestrijding in grote bedrijven heeft één groot nadeel. Men weet hoe het werkt: wanneer de temperatuur boven een zeker maximum stijgt, wordt auto matisch een sproei-installatie in werking gesteld, en tevens door middel van een bel of sirene de brand gemeld. Vaak kan zo een begin van brand in de kiem worden gesmoord. Het nadeel is echter, dat de waterschade bij het inschakelen van de installatie vaak aanzienlijk groter is dan de brandschade. Eenmaal in werking gesteld blij ven de sproeiers namelijk het vuur ’bestrijden’ ook al is dit intussen gedoofd. Zij kunnen slechts door menselijk ingrijpen buiten werking worden gesteld, en vaak, vooral ’s nachts, gaat daar enige tijd over heen. Om te zorgen dat dit tijds verloop zo gering mogelijk is, wordt thans een apparaat in de handel gebracht, dat, zodra het automatisch brandblussysteem in werking wordt gesteld, het nummer van de brand weer draait en aldus, eveneens au tomatisch, de brand in de kazerne meldt. Door gebruik te maken van transistors kan het toestelletje op elk gewenst telefoonnummer wor den ingesteld, maar bij voorkeur zal men natuurlijk de brandweer daarvoor kiezen. Waarom? Waarom eten wij zo weinig vis Vaak is het de onbekendheid met het produkt of weet men niet welke mogelijkheden er zijn met vis. Daarom wordt, speciaal ten behoeve van de huisvrouw, op de Eerste Internationale V isserij - tentoonstel ling NAVITO, die van 7 t/m 18 mei a.s. wordt gehouden in de Houtrust- hallen te Den Haag, voorlichting gegeven over alle mogelijke soorten vis en visprodukten. Hier wordt de huisvrouw in de gelegenheid ge steld haar culinaire kennis aanzien lijk uit te breiden. Er worden bak- demonstraties gehouden, visgerech ten klaargemaakt en natuurlijk be staat er gelegenheid al dit heerlijks te proeven, terwijl diverse recepten verkrijgbaar zijn. Op alle vragen die de huisvrouw heeft op het ge bied van vis en visgerechten kan zij op de NAVITO een antwoord krijgen. Natuurlijk biedt de tentoonstel ling ook veel bezienswaardigheden. Naast alle mogelijke artikelen op het terrein van de sport- en be- drijfsvisserij, vindt u er de „Won deren der Zeven Wereldzeeën”, een prachtige, nog nimmer geëxposeerde schelpencollectie, en een keurcol- lectie postzegels in het teken van vis en visserij. Er wordt voorts een groot aquarium opgesteld (inhoud: 36.000 liter) waarin leden van de Nederlandse Onderwatersport Bond demonstraties zullen geven. Als bijzondere attractie geeft het toegangsbewijs tot de tentoonstel ling recht op gratis toegang tot de Scheveningse Pier. Vanaf het ten toonstellingsgebouw wordt een spe ciale pendeldienst met de Pier onderhouden. Pinksterzondag Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Tweede Pinksterdag V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur; ds. A. P. Verloop Tweede Pinksterdag V.m. 10.00 uur; ds. A. P. Verloop woensdag 20 mei: geen dienst KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15 en 9.45 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur; H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur; H. Mis. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Het aantal vrije dagen, dat iedere Nederlander, buiten zijn vakantie om, geniet, wordt van overheidswege elk jaar zorgvuldg vastgesteld. Tweede Paasdag en tweede Pinksterdag, Hemelvaartsdag, Koninginne dag. om maar eens een paar voorbeelden te noemen, zijn voor iedere vaderlander gegarandeerd ’werkloze’ dagen. Toch zijn er van die merk waardige data, waarop in het overgrote deel van het land normaal wordt gewerkt, terwijl men in bepaalde streken er niet over prakkizeert om aan de dagelijkse arbeid te gaan. Traditiegetrouw blijft men thuis van zijn fabriek of kantoor en er is geen enkele werkgever, die er over denkt op zo’n dag zijn ondergeschikten op te roepen. siersel zijn eigendom noemen. In Zeeland ontbreken optochten en vendelzwaaiers, hiervoor moe ten we in Brabant zijn. Het défilé voor H.M. de Koningin op 30 april j.l. gaf hiervan wel een zeer kleur rijk en indrukwekkend overzicht. Te meer is op die dag gebleken, dat in ons land de folklore - ook bij de jonge mensen - wel terdege nog leeft. En om deze zelfde reden is het, dat Pinksterdrie elk jaar weer in ere zal worden gehouden De mannen van de wetenschap hebben het uitgerekend. In een menselijk lichaam huizen ongeveer een duizendmaal een quadriljoen atomen. Wat is nu eigenlijk een quadriljoen? Dat is een miljoen maal een miljoen, maal een miljoen maal een miljoen. De uitkomst van de vermenigvuldiging schrijven we zo: 1.000.000.000.000.000.000.000.000 ofwel een één met vierentwintig nullen. Duizend maal zoveel is dus een 1 met 27 nullen. Wiskundigen maken er zich wat gemakkeijker af en zij schrijven het als 1027, het geen betekent 10 tot de 27ste macht. Dit aantal wordt pas voorstelbaar als u de atomen vervangt door erwten. week van 5 t/m 11 mei 1964 Geboren: Christiaan Hendrik, z.v. C. Boer en W. Vink; Marjan, d.v. D. Tollenaar en J. van Eijk; Maria Geertruida Agatha, d.v. F. P. van der Klauw en G. R. Pijnacker; André, z.v. G. Dekker en H. van Pelt; Leendert, z.v. J. C. van Ekeren en J. van Eijk; Anja Belinda, d.v. K. Hagoort en J. van der Klein. Ondertrouwd: J. Stofberg en J. Kool; D. de Pater en L. van den Berg. Gehuwd: J. van Gulik en M. Blonk; J. Hoogendoorn en H. A. Verkade; G. van Wingerden en H. van Eijk; D. J. Schutte en M. L. A. Haspels. Overleden: van der Loo, Jan, oud 59 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: bruine portemonnaie; zilveren muntarmband; muntbiljet; groene herenfiets; kristallen ketting. Verloren: zilveren bedelketting; gymn. schoen; armbandje met naamplaatje; damesportemonnaie met inh.; jongensbril; dollar; pop; bruine portemonnaie; zilveren arm band; bruine portemonnaie; zwarte boodschappentas met inh.; sleutel bos. De route van het bezoek van de Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, is als volgt vastgesteld: Henegouwerweg, Zuidkade, St. Vic- torstraat, St. Victorplein, Wilhelmi- nakade, Kanaaldijk, Kanaalstraat, Kerkweg, Oranjelaan, Noordkade, Willem de Zwijgerlaan. Koningin Wilhelminaplein, Kon. Wilhelmina singel, Vondel wijk, Jan Willem Fri soweg, Willem de Zwijgerlaan, Pr. Beatrixlaan, Kerkweg, Dorpstraat, Piasweg, Breedeweg, Tweede Bloks- weg, Sniepweg, Jan Dorrekenskade (oost).

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 5