Collecte Roode Kruis RENTEVERHOGING SPAAR Mr. Klaasesz geboeid door groei van Waddinxveen KouDampo Ouderavond van Theo Thijssenschoo) 41. 3V nieuwsblad Onafhankelijk ZONNIG WERKBEZOEK SPAAR GOED I I RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” NUTSSPAARBAXK te WADDINXVEEN O I4 Commissaris legde eerste steen en opende fabriek Bejaardenmiddag Vijftig jaar getrouwd Verschijnt elke donderdag We kijken de kat uit de boom: Baby in wieg geslikt Q o Benoeming van voor opzeggingstermijn met een voor van opzeggingstermijn met een van dagelijks opvraagbaar SPAAR BIJ DE GESCHENK GOEDE INDRUKKEN VONDELWIJK EERSTE STEEN VEILING KOUDE HOEK aan de loketten verstrekt. Door het Bestuur van de Nutsspaarbank te Waddinxveen zijn met ingang van de hieronder vermelde data, de navolgende percentages spaarrekeningen vastgesteld Ingaande 1 JUNI 1964: spaarrekeningen 12 maanden. voor spaarrekeningen 6 maanden (was 3'/2%). Ingaande 1 JULI 1964: voor de gewone spaarrekeningen, (was 3%). Verdergewenste inlichtingen worden gaarne Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 21 MEI 1964 20e JAARGANG - Nr. 984 -^1 snel mogelijk naar de kapotte ante grootste Redaktie: Vijverlaan 7, Tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. In Waddinxveen: studeren over een ziekenauto Bij monde van de heer C. van der Bas werd aan de Commissaris en mevrouw Klaasesz een gemakke lijke schommelstoel met voeten- bank aangeboden. Al met al was het een feestelijke dag voor Waddinxveen, waar vele vlaggen uiting gaven aan het mee leven van de burgerij. De Commissaris der Koningin en zijn echtgenote toonden zich zeer voldaan over het bezoek aan Wad dinxveen. De Commissaris zei, dat Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 Onlangs kreeg de ANWB-Wegenwacht er drie nieuwe radiostations bij, gebouwtjes, van waaruit men in voortdurend contact staat met de op de weg zijnde wegenwachters, via een mobilofoon-installatie. De drie stations staan in Burgerveen (aan de weg Amsterdam-Den Haag), Houten (bij het verkeersplein Oudenrijn) en ’t Harde (tussen Harderwijk en Zwolle). Ze zijn het resultaat van de uitgebreide proefnemingen met het wegenwacht- station Pauwmolen, dat precies vier jaar eerder bij Delft werd geopend. Ook voor Waddinxveen bleek dit wegenwachtstation van belang. Wie n.l. op het Waddinxveense gedeelte van de rijksweg Den Haag-Utrecht met zijn auto strandt, hoeft maar even op te bellen naar „de Pauwmolen”, van waaruit dan een wegenwachter zo wordt gedirigeerd. De zes maanden oude André Stel, uit Waddinxveen, die bij een tante in Den Haag logeerde is door ver stikking om het leven gekomen. Het jongetje werd op zijn buik lig gend dood in de wieg aangetroffen. dit de sterkst groeiende gemeente is, waar ook industrie en landbouw van een zeer grote activiteit getui gen. Met zeer vele en goede in drukken zei de Commissaris naar Den Haag terug te keren. Hij hoopt dat van de zijde van de provincie krachtig meegewerkt zal kunnen worden aan de verwezenlijking van de plannen. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coop. Raifeisenbank te Waddinxveen. Na de lunch in restaurant Royal, begaven de hoge gasten zich naar de nieuwe Vondel wijk, waar één der gereed gekomen premie-woningen door de echtgenote van deCommis- I saris aan de nieuwe eigenaar werd overgedragen. Aan de Vondellaan legde de Commissaris de eerste steen voor een complex van 108 woningwetwoningen en tevens ver richtte hij de symbolische inge bruikneming van de centrale wijk- verwarming. Inmiddels hadden zich ook enige gemeenteraadsleden bij het gezelschap gevoegd. Vrijdagavond j.l. werd in het ver enigingsgebouw aan de Stations straat de ouderavond van de Theo Thijssenschool gehouden, onder lei ding van het hoofd der school, de heer C. M. Visser. Een groot aantal ouders en leer lingen vulde de grote zaal geheel en de stemming was bijzonder goed. Het uit 19 nummers bestaande programma werd in een vlot tempo afgewerkt en bijna geheel door de jeugd zelf voor het voetlicht ge bracht. Muziek, zang, voordrachten, toneelstukjes en gymnastiek, wissel den elkaar af en het was te zien, dat onder leidng van de onderwij zers alle nummers grondig waren ingestudeerd. Bij de zangstukjes, uitgevoerd onder leiding van de onderwijzer, de heer M. G. Trommelen, werd vooral het lied van „de Theo Thijs senschool aan de brug te Waddinx- veen, waar het zoveel uren, zonder scheidsmuren, gezellig toeven was,” met geestdrift gezongen. Bij de toneelstukjes vielen bij zonder in de smaak: „Na regen komt zonneschijn”; „Ventje is je vader thuis?”; „De ongelovige Tho mas”; „In de winkel van Snoepman” en „Het rapport van Jantje”. Bij verschillende kinderen viel echt acteertalent te bespeuren. Zeer verdienstelijk was het piano- en blokfluitspel, als ook de fraaie nummertjes gymnastiek, waarbij het soms leek alsof de meisjes een balletgroep vormden. Het was een mooie avond, waar voor het hoofd der school aan de kinderen alle lof toezwaaide en de voorzitter van de Oudercommissie, de heer C. Rietveld, de leerkrachten huldigde. Voor het volgende gebeuren be gaf het gezelschap zich naar de Bredeweg, waar de eerste steen ge legd werd voor het nieuwe veiling gebouw van de Coöp. Tuiniersver- eniging Gouda en omstreken. Een groot aantal kwekers, velen met hun echtgenoten, was reeds aanwezig toen de Commissaris met z’n echtgenote, en de burgemeester, de wethouders en de gemeente secretaris, allen met hun dames, het terrein betraden. De voorzitter, de heer A. de Mik, heette alle .aanwe zigen welkom en verzocht de Com missaris de steen te plaatsen, die als „eerste” werd betiteld. Nadat dit vaardig was gedaan, sprak mr. Klaasesz een humoristisch woord, Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Kanaalstraat 9 bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht 1857, de oudste en spaarinstelling van Gouda en omstreken. Om 10 uur werd de vernieuwde speelgoedfabriek van de firma Slie- drecht bezocht. Deze fabriek, die door brand gedeeltelijk werd ver woest, is in korte tijd weer her bouwd; hier werd in het bijzonder de nieuwe showroom bezichtigd, deze werd door de Commissaris ge opend met een eerste stoot op een tafelbiljart. Na een korte rondlei ding door de fabriek werden de Gouwe-werken ter plaatse onder de loupe genomen. Hierna begaf men zich naar het in aanbouw zijnde fabriekspand van de heer Radder aan de Zuidelijke Dwarsweg, waar mevrouw Klaasesz de vlag hees op het hoogste punt van het nieuwe bouwwerk. Vervolgens arriveerde men in de meubelfabriek van firma Verhoeff aan de Wilhelminakade waar een nieuwe fabriekshal in gebruik werd genomen. Mevrouw Klaasesz stelde een der grote houtbewerkingsma- chines in werking. Vervolgens werd in de fabriek van N.V. Stolker een gedenkplaat ont huld in het nieuwe fabrieksgedeelte waarop het handelsmerk, de Gilde- meesterskop, prijkte. Tevens werd een bezoek gebracht aan de zojuist gereed gekomen showroom. Het volgende bezoek gold de Lak en Vernisfabriek van de Wed. Boon- stoppel en Zn, waar men ongeveer kwart voor twaalf aankwam. Men bezichtigde het nieuwe laboratorium nadat dit door de Commissaris offi cieel in gebruik was genomen door het in werking stellen van een der mengmachines. Op vrijdag 15 mei j.l. heeft de Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, met zijn echtgenote een werkbezoek aan onze gemeente gebracht, waarbij een druk bezet programma moest worden afgewerkt. Bij hun aankomst op het gemeentehuis, ’s morgens om kwart over negen, kreeg mevrouw Klaasesz bloemen aangeboden door een doch ter van de burgemeester. De burgemeester gaf allereerst een uiteenzetting van de uitbreidingsplannen van de gemeente. Ingenieur Van Krefelt van de provinciale Waterstaat lichtte aan de hand van de tekeningen de onderhanden zijnde werken toe, die de Waterstaat uitvoert ter verbetering van de Gouwe-oever, aan de Wilhelminakade. Het bezoek van de Commissaris en zijn echtgenote was trouwens voorna melijk op dit gedeelte van het industriegebied van Waddinxveen gecon centreerd. Verscheidene bedrijven aan de Wilhelminakade ondervinden dagelijks grote last van deze smalle kade, waardoor aan- en afvoer worden bemoeilijkt. In samenwerking met de provincie hoopt Waddinxveen hierin verbetering te kunnen brengen. waarin hij erop wees, dat in Zuid- Holland meer aan fusie van tuin bouwveilingen, dan aan nieuw op te richten gebouwen wordt gedacht. „Maar het gaat de tuinders goed, zodat een gebouw v.an een half mil joen er nu wel af kan”, zo schertste de Commissaris. „Men moet echter waakzaam zijn, want de bouw van kassen in het buitenland verscherpt de concurentie.” De Commissaris hoopt, dat de omzetcijfers hier in het voortvarende Waddinxveen om hoog mogen gaan en de agrarische sector een goede tijd tegemoet gaat. De heer Heling, directeur van de veiling voor groenten en fruit, gaf een overzicht van de omzet. Door het bestuur van de veiling werd aan mevrouw Klaasesz en aan mevrouw Van der Hooft een grote fruitmand aangeboden. Burgemeester Van der Hooft feli citeerde de leden van de veiling vereniging met het succes, dat na vele strubbelingen deze heuglijke dag was aangebroken, mede dank zij de volijverige directeur en de activiteit van het veilingbestuur. Spreker hoopte dat de bouw van dit complex voorspoedig mag gaan en dat op dit zo uiteramte gunstig gelegen terrein de veiling zich vol ledig mag ontplooien. Na deze plechtigheid werd het programma besloten met een kort bezoek aan het zwembad en aan de N.V. Kempkes meubelfabrieken, waar nieuwe, uitgebreide show rooms werden geopend door me vrouw Klaasesz. Hier werden de hoge gasten toegezongen door de scholieren v.an de beide ulo-scholen die o.l.v. de heer Egbers het lied van Zuid-Holland en het „Wad dinxveense volkslied” ten gehore brachten. Het bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis deed, zoals reeds enige jaren geschiedt, een beroep op mij de inzameling van de donaties te organiseren. Het is moeilijk om ieder jaar opnieuw iets nieuws te schrijven over het werk van het Nederlandsche Roode Kruis. Alom bekend zijn de activiteiten, zowel in vredestijd als bij calamiteiten. Voor deze activiteiten is veel - zeer veel - geld nodig. Het werk is zeer omvangrijk - nuttig en in het belang van land en volk. Velen uwer zijn reeds lange tijd donateur of zelfs wellicht werkend lid. Eén maal per jaar wordt in Nederland - dit jaar in de periode van donderdag 28 mei t/m woensdag 10 juni 1964 - een landelijke collecte georganiseerd. Deze collecte is het hoofdinkomen van het Nederlandsche Roode Kruis. Ik doe gaarne weer een beroep op U, ook dit jaar weer uw gift gereed te leggen voor één der collectanten, die U over enige dagen zullen bezoeken. - Helpt het Roode Kruis helpen De burgemeester van Waddinxveen, C. A. van der Hooft. Mejuffrouw F. Klunder uit Wad dinxveen, onderwijzeres aan de chr. 1 school te Moordrecht, is benoemd te Arnhem. Dinsdag 26 mei a.s. zal in het r.k. verenigingsgebouw aan de Burgem. Trooststraat weer een bejaarden middag worden gehouden. Aanvang 2.30 uur. Belangrijk dus: bij pech. Maar oneindig veel belangrijker bij ernstige ongevallen. Want dan kunnen seconden kostbaar zijn. Het grote probleem is nu, hoe men als .automobilist zo efficient mogelijk in verbinding kan komen met één van de vier wegenwacht- stations, die tot zestien stations zul len uitgroeien, waarmee dan een „veiligheidsnet” over heel Neder land gelegd is. Want het aantal telefoons langs de .autosnelwegen in ons land is maar heel dun gezaaid. In het bui tenland is het meestal zo, dat de overheid voor voldoende telefoons langs de wegen zorgt. In Duitsland bijvoorbeeld staan langs alle Auto bahnen telefoonzuilen, waarvan men maar een klep hoeft op te lichten, om in verbinding te komen met een hulpcentrale. Langs de weg Den Haag-Rotter- dam staan die telefoonzuilen ook, en er wordt dagelijks druk gebruik van gemaakt. Men kan de mensen sneller helpen, doordat reeds enkele seconden na een ongeval of een ge wone auto-pech, via het station de wegenwacht op de weg in kennis is gesteld en op de aanvrager toesnelt. Er wordt in ons land al vrij lang overlegd, hoe men tot een goed functionerend verbindingssysteem langs de autowegen kan komen. Ook de rijkspolitie is in zo’n sys teem natuurlijk geïnteresseerd, maar denkt eerder aan radio-verbindin- Voor de familie T. Klomp aan de Plas weg te Waddinxveen is het op vrijdag 29 mei a.s. een heuglijke dag. Het echtpaar T. Klomp en W. S. Klomp-Stokman mag dan gedenken hoe hun huwelijk vijftig jaar gele den werd gesloten. De heer Klomp is afkomstig van Benthuizen en mevrouw Klomp is als Zeeuwse, uit Poortvliet naar Waddinxveen geko men. Zij hebben 7 kinderen, van wie de oudste in Australië woont en 30 kleinkinderen. De bruidegom heeft altijd bij de boer gewerkt en is nog steeds werk zaam in de tuin van zijn zoon of thuis voor de verzorging van een koe en w.at varkens. De heer Klomp doet dit nog altijd met plezier, maar is niet meer in loondienst. Bruid en bruidegom zijn beiden nog vol levenlust, ondanks hun 73 jaren en wonen zeer rustig aan de Plas weg; zij zijn dankbaar voor alle zegeningen op hun huwelijkspad. Het zal wel druk worden op de receptie in Hotel Vos te Zevenhui zen, want ook vanuit Zeeland wordt nogal wat bezoek verwacht. Mevrouw Klomp heeft nog een stille hoop, dat haar zoon uit Aus tralië hen dan komt verrassen. gen, dan aan telefoon-verbindingen, met kabels dus. Dat de technici eruit zullen ko men, staat vast. Enige spoed is echter wel vereist, want het aantal verkeersdoden, dat op de Nederlandse autosnelwegen v. alt, stijgt voortdurend. En de me dische wereld is er al lang van overtuigd, dat veel verkeersslacht offers kunnen worden gered, wan neer de hulp maar tijdig aanwezig is en de patiënt maar zo snel moge lijk in het ziekenhuis belandt. Zoals Waddinxveen nu al weer vele maanden praat over de even tuele aanschaf van een ziekenwa gen, zo wordt in overheidskringen al té lang gepraat over de wijze, waarop het communicatie-systeem ook langs de Nederlandse wegen tot stand kan komen. En dat, terwijl wij dagelijks mer ken, hoe de intensiteit van het ver- kere stijgt. Wij Nederlanders hebben de goede, maar vervelende gewoonte, de kat eerst helemaal uit de boom te kijken, alvorens haar (mét hand schoenen) aan te vatten. In het klein in Waddinxveen, w. aar men nog steeds niet kan be sluiten een ziekenwagen aan te schaffen. In het groot langs al onze drukke autowegen, waar de overheid nog steeds niet kan besluiten, snel een deugdelijke communicatie neer te zetten.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1