r P, Broer Camera inruil-actie ZONNEBRIL HET ERFENISHUWELIJK Foto Sjaak Noteboom Be Fair gewipt uit bekercompetitie U veen verslaat firAmmers en GDS kampioen 298.- Gemakkelijk bewegen Programma VERBAKEL Gouwe-nieuws WSE verlies; RCP winst POLAROID ZONNEBRIL Opticien SATON de zaak met de buitenklok de Drogisterij A. VAN DER HEIDEN en aankomende monteurs administratieve kracht jongste bediende jongis autohandel n.v. Qauetteïie. Foto Film ogen uw Wees voorzichtig met GDS-W'VEEN 0-7 q RADIO J GRAMMOFOON FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 WSE-NIEUWKOOP 5-2 W'VEENGR. AMMERS 3-0 WADWNXVEENS SPORTNIEUWS SCHAKEN Voor het juiste adres Passage 143 Telef. 2477 16 81 81 8 21 1 0 Foundations verkrijgbaar bij Uw oude toestel is nu f 7,50, 10,- of 15,- waard 24 8 i 8 16 35—32 Thuis was hij. Na weken gezworven te hebben. En IC door Henk BI Hoofdstuk 13 - Nr. 25 (wordt vervolgd) koop een goede import- prijs 19 21 18 16 20 1!) 12 19—36 12 30—61 9 14—40 8 22—58 20 23 10 27 11 9 24 23 15 5 4 4 1 3 2 2 5 7 8 9 9 10 10 7 10 13 0 20 5 4 11 10 2 3 3 0 3 2 2 2 0 1 4 1 1 2 1 1 4 0 2 0 1 0 2 1 0 1 0 0 0 1 1 1 0 0 1 2 0 0 1 0 3 0 1 0 o o o o o 1 o o Nic. Boys Ammerst.SV Nieuwkoop WSE RCV Moerkapelle NSV W.addinxveen ESTO Gr. Anuners Zwervers GDS S n ca ei O gouda 20 17 16 141 11 9 7 6 5 41 4 4 1 0 0 de van Heeswijk 4 4 4 4 12 3 3 10 3 2 14 Het is te begrijpen, dat sportmin- nend Waddinxveen ook met volle teugen van het prachtige zomer weer in het Pinksterweekend heeft genoten. Be Fair heeft het wel erg ’druk’ gehad, want zowel zaterdag als maandag werd er gevoetbald. In het eerste geval bekampte men in eigen huis De Lier in het kader van de K.N.V.B.-beker-competitie - wat echter voor Be Fair een ’sof’ is ge worden, want de gasten toonden zich duidelijk de sterksten, zodat de Waddinxveners reeds in de eerste ronde zijn uitgeschakeld. Maandag in alle vroegte werd met twee elftallen de verre reis naar Assen aanvaard om daar deel te nemen aan het V.C.V.-tournooi. De heer P. Broer heeft dit jaar beslag weten te leggen op de wis- selbeker en de boekenbon van 5,-. We wensen de heer Broer geluk met het behalen van de kampioens titel van de Waddinxveense Schaak vereniging. Tevens eindigde de heer Broer als eerste in de bondscompe- titie. Hij behaalde het hoogste aan tal punten, waardoor hij ook in het bezit kwam van een vulpen, als eerste prijs. Ook hiermede wensen wij hem veel geluk. Voorde tweede prijs, een boeken bon van 5,kwam de heer W. van Oort in aanmerking, die beslag wist te leggen op de tweede plaats in de wintercompetitie. Ook hem wensen wij van harte geluk. Verder zijn nog vermeld het be halen van de vierde plaats door het eerste tiental in de eerste klasse van de N.R.S.B. Het bestuur van de Waddinx veense Schaakvereniging roept alle schaakliefhebbers op tot toetreding als lid van de Waddinxveense Schaakvereniging. U bent v.an harte welkom in ons midden. De zomer competitie is woensdag 20 mei j.l. GDS, dat dit seizoen zijn elftal noodzakelijk heeft moeten verjon gen, moest tegen Waddinxveen bo vendien met enkele invallers uit komen, hetgeen het samenspel in de ploeg beslist niet ten goede is gekomen. Gedurende het eerste half uur wisten de Boskopers nog aardig tegenstand te bieden, maar toen Van Loon met een vliegend schot de score open brak gaven zij de moed op, 01. Nog voor de rust kwam Waddinxveen door doelpun ten van Appel (2) en Koren met 04 voor te staan. In de tweede helft kon GDS niet meer gevaarlijk worden. Ook Waddinxveen geloofde het wel, maar verhoogde door Ap- kend aan. „Je ziet er slecht uit, mannetje. Aan het boemelen geweest?” Hij schudde zijn hoofd. „Ga nou. „Zeker ongeregeld gegeten en geslapen, he? Ik weet wel, hoe dat gaat, als een man alleen is. Ik zal je wel vetmesten, reken maar. Je bent magerder geworden. Je voelt je toch wel goed?” Hij knikte haar geruststellend toe. Nu ik thuis ben, zal dat wel weer in orde komen. Hoe is het met de oude wagen? Rijd je nog wel eens?” Ze knikte. „Nog geen schrammetje erop, meneertje. Had je niet gedacht, he?” „Zo? Valt me ontzettend mee. Dus de leerling heeft haar lessen goed in praktijk gebracht?” Ze vleide zich even tegen hem aan en streek hem over de wang. „Hoe kan het ook anders met zo’n bekwame leermeester.” Hij voelde het bloed naar zijn hoofd stijgen. „P,ak dat blad eens weg,” fluisterde hij haar in het oor, „dan kan ik je eens stevig omhelzen.” Maar ze sprong met een wip overeind en lachte. „Kalmpjes aan, man netje. Ik ga lekker baden.” Ze wuifde plagend. „En alles opeten, begrepen?” „Ja, vrouwtje,” antwoordde hij, kwasi-deemoedig. Ze maakte een pruimemondje. „Zo mag ik het horen! So long!” GOUDA Markt S tel. 6465 WADDINXVEEN Gouwe 5 tel. 3566 Kerkweg 133 tel. (01828) 3003 geheel compleet, in mat noten uit voering, buitengewoon verlaagde Betaling in vier keer kost niets méér Hoofdstuk 14. De storm was uitgeraasd. Rond de vriendelijke villa in Aerdenhout lagen verscheidene zware, eeuwenoude bomen ontworteld en de noord-wester had de laatste vergeelde bladeren van de dorre tak ken gerukt. Grote stukken hout, als lucifershoutjes afgeknapt, lagen verspreid over de wegen, op de paden en in de parken. Maar de storm was voorbij, de wind vertrokken en de regen was opgehouden. Een mild november-zonnetje scheen over het geteis terde landschap. Als wilde hij vergoeden, wat de storm aan leed berokkend had. Niet alleen buiten, doch ook binnen de villa scheen de zon. Er volgden dagen van onafgebroken, onbe zorgd geluk. Tenminste, zo dacht Kees. Hij veraf goodde zijn vrouw en overlaadde haar met allerlei kleine attenties. Ze hadden samen gewandeld door de parken, waarin nog de sporen van de storm te vinden waren. Ze waren naar de zee geweest en had- Uitslagen: Gouwe - G.Z.C. (jongens) 71 Gouwe 2 - Boskoop 2 (dames) 22 G.Z.C. 6 - Gouwe ,4 4—2 Gouwe 2 - G.Z.C. 4, 43 Programma van de laatste wed strijden voor de wintercompetitie: dinsdag 26 mei a.s.: 8.15 uur G.Z.C. - Gouwe (jongens) 8.45 uur G.Z.C. 2-Gouwe 2 (dames) 9.30 uur O.Z.V. 1-Gouwe 1 (dames) Programma zomercompetitie: donderdag 21 mei a.s.: 7.30 uur Gouwe 2 - Donk 1 (vr.sch.) 8.00 uur Gouwe 1 - L.Z.C. 1 vrijdag 22 mei a.s.: 7.45 uur B.Z.C. 3 - Gouwe 5 zaterdag 23 mei a.s.: 6.30 uur G.Z.C.-Gouwe B (meisjes) 7 uur G.Z.C. A - Gouwe A (jongens) 7.30 uur G.Z.C. 5 - Gouwe 4 maandag 25 mei a.s.: 7.15 uur D.W.R. 2 - Gouwe 2 7.30 uur Z.C.R. 1-Gouwe 1 (dames) dinsdag 26 mei a.s.: 7.15 uur Gouwe b-O.Z.V. (meisjes) 7.45 uur Gouwe 4 - B.Z. en P.C. 2 donderdag 28 mei a.s.: 7.20 uur Gouwe A-A.Z.C. (meisjes) 7.45 uur Gouwe 2 - Zian 4 8.15 uur G.Z.C. 1 - S.V.H. 1 vrijdag 29 mei a.s.: 8.10 uur Dolfijn 1 - Gouwe 1 zaterdag 30 mei a.s.: 6.30 u G.Z.C. B-Gouwe B (jongens) 7.00 uur G.Z.C. 4 Gouwe 5 Vanavond dus Gouwe 1 - L.Z.C. 1, meteen de grote vuurproef van de competitie; we hopen op veel aan hang, dat zal de jongens beslist sti muleren. den over het verlaten strand gelopen, dicht tegen elkaar aan. Het geluk scheen eindelijk gekomen te zijn en Jo probeerde zichzelf wijs te maken, dat ze nu inderdaad gelukkig was. Doch telkens verscheen weer Wim’s beeld voor haar ogen. De Wim, die haar verwijtend aanzag. Hij was echter nadien niet meer teruggekomen. Doch vergeten kon ze hem niet, hoe graag ze het wilde. Te kort duurde dit geluk. Kees voelde zich enkele dagen na zijn terugkeer uit Frankrijk niet helemaal in orde. Hij hoestte, had keelpijn, kortom: was zwaar verkouden. Jo had hem bezorgd aangezien en gead viseerd een dokter te laten komen. Maar hij had dit lachend afgeweerd met de woorden: „Over een paar dagen is het wel over.” Het ging evenwel niet over. Kees voelde pijn in zijn borst en op een morgen in het laatst van novem ber bleef hij in bed. De moed om op te staan, bezat hij niet meer. Toen Jo naar hem kwam kijken, ontdekte ze dade lijk, dat hij hoge koorts had. Ze liet de dokter komen en deze besliste, dat hij in eerste instantie in bed moest blijven. Hij had zware bronchitis opgelopen, ongetwijfeld het gevolg van de lange reis uit Frank rijk naar huis in de hevige storm. Toen de dokter vertrok, nadat hij beloofd had een drankje te sturen, ging ze bij hem zitten, naast zijn bed. „Het betekent niets, vrouwtje,” zei hij geruststel lend. „Over een dag of wat ben ik wel weer de oude. Ieder mens heeft wel eens wat.” „In ieder geval blijf je in bed tot je werkelijk helemaal opgeknapt bent,” besliste ze. Dank zij het drankje en de goede verzorging van zijn vrouw, begon de koorts na een paar dagen weer te zakken. Zijn ijzersterk gestel had de hoge tempe ratuur goed doorstaan en na een week voelde hij zich al een stuk beter. Maar de dokter besliste toch, dat hij voorlopig nog in bed moest blijven. Misschien dat hij er op Sinterklaasavond een paar uurtjes uit mocht. Dat zou de dokter nog wel eens bekijken. Dit laatste vertelde ze hem op een avond in het begin van december. Jo had een poosje aan zijn bed gezeten en op een gegeven ogenblik had hij haar naar zich toe getrokken en in zijn armen genomen, waarna hij haar heftig kuste. „Dank je wel, lieveling, voor al je goede zorgen gedurende mijn ziekte. Nu merk ik pas, hoeveel jjj ook van mij houdt.” Een poosje was ze zo blijven liggen in zijn armen. Het was altijd prettig, als ze zijn sterke armen om zich heen voelde. En aan dat .andere wilde ze niet meer denken. Kees had haar nodig en Kees zou op haar kunnen rekenen. Ze was zijn vrouw en hij was een schat. Een zeldzame lieverd. pel (2)en Koren de stand toen nog tot 0-7. met neophan glas - optisch geslepen Neophan glas is zacht voor het oog Geeft geen verkleuring en kan hersteld worden Zuidkade 1 Telefoon 2135 Wilt zich zorgeloos be wegen? Kies dan dit Wala corselet voor modieuze vrouwen. Gecreëerd uit die fantastisch elastische Lycra stretch, waarin u zich mak kelijker beweegt dan ooit! Cups van luxueus Frans nylon kant. Voorpand Lycra satijn-elastiek. Cups B en C - 39.75. Ook een stretch-beha, cups A, B en C - 12.95 man,” lachte ze. ,,’s Morgens vroeg ziet een mens er nu eenmaal niet op z’n voordeligst uit,” antwoordde hij, van zijn thee drinkend. „Dank je wel voor het compliment,” pareerde ze droog. Hij greep haar hand. „Dat geldt natuurlijk niet voor jou. Jij bent om te stelen, te zoenen en te knuf felen, ieder ogenblik van de dag.” Ze maakte zich los en kwam overeind. Haar ogen glinsterden en ze keek hem blij aan. „Complimentjes, he „Ik meen het,” antwoordde hij ernstig. Hij keek haar liefdevol aan en vervolgde: „O, Jo, schat van me, wat heerlijk, dat je nu werkelijk helemaal van mjj bent. Wat heb ik verschrikkelijk naar dit ogen blik verlangd. Ben je nu ook gelukkig, lieveling?” Ze kwam naar hem toe, boog zich over hem en drukte een kus op zijn hoofd, waarna ze weer ging zitten. „Volkomen, jongen.” Ze keek hem onderzoe- in ons modern geoutilleerd bedrijf is plaats voor diesel monteurs - eerste monteurs tevens vragen wij voor ons magazijn, een Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING AFWASBAK en EMMER (Plastic) te samen f 2.50 Nieuwkoop heeft tegen WSE het hoofd koel gehouden. Door een ver diende, maar enigszins geflatteerde zege heeft het de kans op de tweede plaats behouden. Steenland van WSE kreeg de eerste kans, maar zijn schot ging naast. De bezoekers openden de score door Van Looy, die na een misser in de Waddinx veense achterhoede raak schoot, 01. Voor de rust bracht Steenland de stand in evenwicht, 11. Acht minuten na de hervatting gaf Steenland zijn ploeg zelfs een voorsprong, 2-1. Het spel was hard maar bleef sportief, al zal Steenland toen hij binnen de lijnen door twee man ten val werd gebracht er mis schien even anders over gedacht hebben. Kwakkenbos de gevaarijke man van Nieuwkoop bezorgde zijn ploeg uit een vrije schop, waarbij keeper Plomp zich verkeerd op stelde, een voorsprong. Van Looy maakte er 24 en Kwakkenbos na een hoekschop met een kopbal 25. Met fris, open spel in hoog tempo uitgevoerd speelde Waddinxveen-z. haar beste wedstrijd van het sei zoen. Al gauw werd duidelijk dat W’veen erop gebrand was de afde- lingskampioen haar eerste neder laag toe te brengen. Het eerste kwartier van de wedstrijd was er nog sprake van een bepaald even wicht, maar waarbij het Groot Am- mers-z. doel toch meer in gevaar kwam. P. v. Pruisen kreeg tot tweemaal toe een kans voor open doel, een vliegend schot van J. Vogelaar werd op uitstekende wijze gestopt. Toch had W’veen reeds voor de rust een comfortabele voorsprong kunnen hebben als schoten van Twigt niet tegen lat en paal waren beland. Na de rust kwam Groot Ammers praktisch inhet stuk niet meer voor. De goed spelende Wad dinxveen achterhoede gaf de Groot Ammers voorwaartsen geen schijn van kans. Door een omzetting in de Wad dinxveen voorhoede werd deze nog gevaarlijker. Na 10 minuten spelen ronde P. van Pruisen eindelijk een .aanval goed af met een diagonaal schot, 01. Na goed doorzetten van A. Monster scoorde A. Twigt uit diens voorzet 02. Uit een straf schop wegens unfair aanvallen van A. Monster stelde A. Twigt de zege veilig. Wel probeerde Gr. Ammers het spel nog te verplaatsen, maar W’veen bleef gevaarlijker en be haalde uiteindelijk een gemakke lijke overwinning. Muziekmeubel, radio met platen speler. Bekend Duits topmerk. Pracht- geluid* Drukknopbediening» Lange-, middengolf en F. M. Ingebouwde ferrit-antenne. «4-Speed platenspe ler met balanstoonarm. Afmetingen: 83 x 61 x 34 cm. Kan ook in modern interieur (poten afschroefbaar) aan de wand worden bevestigd. Eventueel in wandrek. Wisten de wit-zwarten vorig jaar in Alkmaar beslag te leggen op de gewestelijke wisselbeker, dit jaar wist men echter niet tot de finale door te dringen. Alleen Be Fair 2 wist in haar afdeling een prijs te bemachtigen. Waddinxveen-zaterdag presteerde het in ’t zomerweekend om kam pioen Groot Ammers te laten strui kelen en daardoor zelf op de rang lijst aan gezag te winnen. De uit slag was 30 in het nadeel van de kampioenen. R.C.V. deed ook goed werk door Bergambacht met 30 achter zich te laten en daarmee op de ranglijst nog een redelijke plaats in te nemen. Van Waddinxveen-zondag valt er andermaal een royale uitslag te no teren. Was het vorige week Groot Ammers dat de Waddinxveense voorhoede niet de baas kan blijven, nu was het GDS dat met 70 ten onder ging. WSE is de laatste weken kenne lijk van slag; tegen Nieuwkoop kwam dit tot uiting met een 25 nederlaag. Toch blijft WSE op de ranglijst een eervolle plaats in nemen. Uitslagen: Zaterdag voetbal: Be Fair -.De Lier, 24 Bergambacht - RCV, 03 Groot Ammers - W’veen, 03 RCV 2 - Be Fair 4, 2—16 Zondagvoetbal: WSE - Nieuwkoop, 25 GDS - Waddinxveen, 01 Juniorenvoetbal: Afdeling A: W’veen - Nic. Boys, w.n.o. WSE - Bodegraven, 14 Afdeling B: Be Fair - Gouderak, 101 Afdeling C: WSE - RCV, 1—0 Olympia 4 - Be Fair 3, 31 P. Broer W. van Oort 24 J. van Oort P. Perdijk Th. Verbree 22 A. v. Dijken 20 A. Versluis 22 A. v.d. Starre 20 A. Doornhein 16 J. Kleiweg A. Brouwer W. v. Vuren W. Verstoep A. Littooy H. Kerver J.Adriaansen 15 C. H. Faas J. Visse A. A. v. Oort G. v.d. Berg J. Peters W. Boom J.Kr.ayenstein Voor het snelschaken, waren eindelijk was zijn geluk volkomen. Zijn geduld met haar was nu bekroond geworden. Ze had op hem ge wacht en hij was gekomen. Zelf had ze de laatste slagboom omhoog gedaan. Nu waren ze pas werkelijk man en vrouw. Hoe lang hij in zoet gepeins gelegen had, wist hij niet, maar op een gegeven ogenblik werd de deur geopend en zag hij haar gezicht om de hoek. Toen ze zag, dat hij wakker was, glimlachte ze en kwam ze verder. Ze had een kimono aan, die bijna tot op de grond reikte en ze droeg een blad met het ontbijt. Met haar voet duwde ze de deur weer toe en kwam haar het bed. „Zo mannetje, uitgeslapen? Dan zal ik je vanmor gen eens lekker verwennen met ontbijt op bed. Kom, luilak, kom overeind, dan kan ik het blad tenminste neerzetten.” Lachend trok hij zichzelf omboog en toen ze zich boog en het blad voor hem op de dekens plaatste, greep hij vlug haar hoofd en drukte een zoen op haar lippen. „Pas op de thee?” riep ze uit. Maar hij lachte eii woelde door haar haar met zijn vrije hand. „Dank je wel, schat”, zei hij opgewekt en bekeek de heerlijkheden, die voor hem uitgestald waren. Ze ging op de rand van he+ bed zitten en kamde met haar vingers zijn haardos. „Je lijkt wel een wilde- 21 16 2 21 14 3 20 12 4 20 11 1 19 10 2 5 8 6 5 10 17 38—40 6 4 prijswinnaars: groep 1: I. J. van Oort, 2. W. van Vuren, 3. J. Kleiweg. groep 2: 1. W. van Oort, 2. A. Brou wer, 3. J. Peters. begonnen, dus kunt u hieraan nog deelnemen. Eind-rangschikking van de Winter-competitie 1963-1964: gesp/gew/verl/rem/afg/totaal -. 19 - - - -. 16 16 14 9 9 9 8 8 8 6 7 5 5 4 4 3 2 1 0 0 0 o Het voetbal-programma voor a.s. weekend luidt als volgt: Zaterdagvoetbal. Zwervers - W’veen, 4 uur W’veen 2 - Be Fair 2, 4.30 uur Be Fair 4 - Spirit 4, 4.30 uur Be Fair 5 - Spirit 5, 2.30 uur Zondagvoetbal. WSE - RCV, 2.30 uur Gr. Ammers - W’veen, 2.30 uur Gouda 7 - WSE 2, 12 uur Juniorencompetitie: Afdeling A: Bodegraven - W’veen, 4.30 uur W’veen - GDS (25 mei) 7 uur Afdeling B: W’veen - Moerkapelle, 3.15 uur W’veen-Be Fair (25 mei) 7 uur WSE - Boskoop, 2.45 uur 3 34 60—19 4 31 51—23 4 28 54—27 8 23 48—43 7 22 42—34 6 18 35—34 en een telefoon (01820) 7122 Hjj ging op de rand van haar bed zitten met haar hand in de zijne. Jo blikte naar hem op. Maar in zijn beeld weer spiegelde dat van Wim. Altijd weer Wim! Ze kon hem de laatste dagen niet meer uit haar herinnering wegbannen. Telkens zag ze hem, soms verontwaar digd en boos, dan weer bedroefd en terneergeslagen, voor zich. Wie had er nu recht op haar? Wim of Kees? Wim had de oudste rechten, zeker. Maar hij had de verloving verbroken, zonder een steekhoudende re den. Maar met Kees was ze wettig getrouwd en Kees was goed voor haar. Had hij haar niet een onbezorgd leven verschaft en was hij niet altijd vol attenties voor haar? Was hij niet terstond uit Frankrijk naar haar terugggekeerd, omdat zij, in een sentimentele bui achter op haar foto had geschreven, dat ze iedere dag op hem zou wachten? Was dit een vlucht voor Wim? In haar hart voerde ze in deze ogenblikken een hevige tweestrijd. Ik moet Wim uit mijn gedachten zetten. Het moet. Kees is mijn man en met hem wil ik gelukkig zijn. Hoe lief is hij altijd weer. Hij zag haar aarzeling en streek zacht over haar voorhoofd. „Je weet Jo,” zei hij zacht, „w.at ik je de laatste keer gezegd heb: ik houd van je. En ik heb steeds van je gehouden. Dit is me de laatste weken duidelijk geworden, dat ik feitelijk al van de eerste dag af, dat ik je ontmoette, van je ben gaan houden.” Ze slaakte een diepe zucht. Wim hield van haar en Kees hield van haar. Ja, maar van wie hield zij nu eigenlijk? Was het Wim, de onstuimige jeugdvriend? Of was het de kalme Kees, die plotseling in haar leven was gekomen? De man, die haar respecteerde en al die maanden zich stipt gehouden had aan een eens gegeven woord? Nog steeds hield hij haar hand vast en keek haar vragend aan. Ze sloot even de ogen en het beeld van Wim vervaagde. Nu zag ze slechts het vriendelijke, rustige gezicht van haar man. Was hij eigenlijk geen schat? En had hij nu niet lang genoeg geduld met haar gehad? Moest ze hem nu nog langer zijn rechten ontzeggen? Langzaam strekte ze, als in een impuls haar armen uit en legde die om zijn hals, ze trok hem naar zich toe en kuste hem heftig op de lippen. „Kom, lieve ling ik houd van je.ik ben blij, dat je bij me bent.” Uren later, toen Kees al lang sliep, maar ze zijn arm nog om zich heen voelde, vroeg ze zich af of het waarheid was of leugen. En langzaam gleden er tra nen over haar gezicht. Toen Kees de volgende morgen wakker werd, was Jo al op. Hij keek in de kamer, maar blijkbaar was ze al beneden. Hij rekte zich behaaglijk uit en legde zijn handen onder het hoofd.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2