Herv. kerk is klaar RENTEVERHOGING I V II SPAAR Waddinxveense Raad op bezoek in Drachten 3V Nederlandsch Bijbelgenootschap 4°|o 33 Si nieuwsblad Onafhankelijk Achttien jaar Wegenwacht SPAAR GOED VERBOOM RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN" MTSSPAAltBAAK te waddinxveen Afhalen visakten I Verschijnt elke donderdag opzeggingstermijn met van een f opzeggingstermijn met van een dagelijks opvraagbaar Verdergewenste inlichtingen worden gaarne SPAAR BIJ DE 0 4 VLAGGEPOST RADIODIENST TAAK WEGENWACHT aan de loketten verstrekt. Ingaande 1 JUNI 1964: voor spaarrekeningen 12 maanden, voor spaarrekeningen 6 maanden (was S'^/o). Ingaande 1 JULI 1964: voor de gewone spaarrekeningen, (was 3%). VOERTUIGEN C Door het Bestuur van de Nutsspaarbank te Waddinxveen zijn met ingang van de hieronder vermelde data, de navolgende percentages voor spaarrekeningen vastgesteld I Weekblad voor Waddinxveen j 20e JAARGANG - Nr. 985 OFFICIËLE BEKENDMAKING I Redaktie: Vijverlaan 7, Tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. In de Julianakerk te Utrecht trouwden onlangs de heer W. Hack en mejuffr. M. Engel, onderwijzeres aan de Juliana- school te Waddinxveen. Leer lingen van de tweede klas verrasten „hun juf” met zelf gemaakte erebogen. Naast een bezoek aan woning complexen werd het zwembad be zocht, dat 150.000 tot 200.000 men sen per jaar trekt. De schouwburg „De Lawei”, die zeer ruim is opgezet, was de plaats waar de lunch werd gebruikt. Hier bood burgemeester Van der Hooft zijn colega een houten fruitschaal aan, met het wapen van Waddinx veen er in gesneden. ’s Middags werd met een rond vaartboot een tocht gemaakt naar het recreatiegebied „De Prinsenhof” te Eernewoude. Vredebest 26, Gouda telefoon 01820-5523 Oranjelaan 42, tel. (01828) 22 65 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 Circa 500 langs de wegenwacht- routes wonende telefoon-abonnees verklaarden zich bereid om als We- genwacht-vlaggepost te fungeren (kantonniers, bruggewachters, ben zinestations, café’s). Zijn er bood schappen aan wegenwachten door te geven (b.v. om auto’s aan te houden) dan steken zij op telefo nisch verzoek van het ANWB- hoofdkantoor in Den Haag een gele Wegenwachtvlag uit op het zien waarv.an de Wegenwacht bij hen de boodschap in ontvangst komt ne men. Dit oproepsysteem levert in circa 90 °/o der gevallen succes op. leden via de Alarmcentrale en het geven van service op de spoorweg stations Amsterdam, ’s-Hertogen- bosch en Hoek van Holland bij ver trek en aankomst van autoslaap- treinen. Op 28 april 1960 werd door de minister van verkeer en waterstaat het Wegenwachtstation Pauwmolen op rijksweg 13 - Den Haag- Rotter dam - officieel in werking gesteld. De resultaten van dit station waar op over een afstand van 16 kilome ter 7 paren telefoonzuilen zijn aan gesloten, wezen, mede dank zij de efficiënte samenwerking met de Politie, onder meer uit, dat binnen 10 minuten .alle hulpverlenende in stanties op de plaats van een onge val aanwezig konden zijn. De ANWB is inmiddels begonnen met de bouw van meerdere wegen- wachtstations en de onde die mel- dingsposten ressorterende wegen wachten uit te rusten met mobilo foons, waardoor zij permanent in verbinding staan met de centrale meldingspost. Gereed kwamen thans Burger- veen, Houten en ’t Harde. De Bond is voornemens in de tweede helft van dit jaar wederom drie stations te bouwen nabij Groningen, Joure en Plank en-Wambuis ten noord westen van Arnhem. Voor u de meest gunstige kapsalon en parfumerie één minuut van bus- en treinstation De taak van de wegenwacht be staat in de eerste plaats uit het rij klaar maken van de defecte voer tuigen van leden en het verlenen van hulp bij ongevallen van elke aard. Zij zorgt ook voor het onder houd van het eigen voertuig; het schoonhouden v.an ANWB-borden, het doorgeven van beschadigingen daaraan; het verwijderen van glas, stenen en olievlekken van wegdek ken; het waarschuwen tegen ge- Precies volgens plan is de bouw en de afwerking van het interieur van de Hervormde Noodkerk aan de Jan Willem Frisoweg klaar ge komen. Donderdagavond 4 juni a.s. zal de wijkgemeente Oranje wijk om 8 uur in deze kerk bijeen komen voor de officiële opening en tevens voor bezichtiging van dit nieuwe Hervormd centrum. Zondag 7 juni worden de eerste kerkdiensten gehouden; ’s morgens om 10 uur en ’s middags om 5 uur. In deze eerste morgendienst zal tevens de H. Doop aan een aantal kinderen worden bediend. Met de opening van dit semi- permanente gebouw krijgt de jonge wijkgemeente een eigen kerkelijk centrum, waarin de kerkeraad tal van activiteiten hoopt te gaan ont plooien om daarmee onder meer de band tussen de Hervormde gezin nen te verstevigen en tot kerke- werk. te activeren. Inmiddels is een gesprekskring gevormd welke reeds enkele malen bijeen is geweest. Een 15 tot 20-tal zowel oude als nieuwe Waddinxve- ners neemt hieraan deel, met als gespreksleiders de heer J. Neijen- huis uit Voorburg. Laatstgenoemde is benoemd voor arbeid onder de Hervormde gezinnen, zolang de in middels gestichte derde predikants- plaats niet is bezet. Kanaalstraat 9 bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht 1857, de oudste en grootste spaarinstelling van Gouda en omstreken. De burgemeester van Waddinx veen maakt bekend dat op vrijdag 29 mei 1964 tussen 19.00 en 20.30 uur gelegenheid bestaat tot het af halen van visakten en bijdrage- bewijzen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. De burgemeester voomoemd, C. A. van der Hooft. Vorige week woensdag hebben de burgemeester, de raadsleden, de gemeentesecretaris en enkele hoofd ambtenaren, allen met hun dames, een bezoek gebracht aan Smallin- gerland waartoe ook Drachten be hoort. De burgemeester van Smallinger- land, baron drs. W. E. van Knobel- dorff, oud-burgemeester van Reeu- wijk, en de wethouders ontvingen het gezelschap. Burgemeester van Knobelsdorff gaf een uiteenzetting van wat leeft en groeit in zijn gemeente. Deze gemeente heeft nu 30.000 inwoners, waarvan Drachten, met 22.000 zie len, het belangrijkste deel is. Tien jaar geleden telde Drachten nog maar 11.000 inwoners. Jaarlijks ko men hier 400 a 500 woningen ge reed. Waddinxveen, dat zich even eens snel uitbreidt, kon zich hier dus goed doen voorlichten. Er werd een rondrit door de ge meente gemaakt, waarbij een be zoek werd gebracht aan het indus trieterrein en de fabriek van Philips waar 2500 man werken, dat is even veel als er in de Waddinxveense industrie emplooi vinden. Op woensdag 29 juni 1824 kwamen in het Engelse kerkje aan het Bagijnhof te Amsterdam enkele mannen bijeen. Daar is toen in de consis torie van de Engelse kerk het Nederlandsch Bijbelgenootschap opgericht. Ze droegen merendeels klinkende namen, die oprichters. Het presidium werd toevertrouwd aan Dr. W. F. Roell, minister van binnenlandse zaken. Ja, het is begonnen met vooraanstaande mensen. U weet, in het begin van de 19de eeuw - denk slechts aan het reveil - was er een diepe gees telijke opwekking bij leidinggevende mensen. Nu - maar dan toch in wat andere zin - iets voornaams heeft het NBG altijd behouden. Wie de grote Zaal op het Bijbelhuis aan de Herengracht binnenkomt, krijgt de neiging stil te worden en liever te willen luisteren dan te spreken; zo hoort het dan ook als men om en voor de Bijbel bij elkaar komt. Gaandeweg zijn kleine lieden in groot aantal mede de dragers gewor den van het Nederlandsch Bijbelgenootschap. En zo is de geschiedenis van het NBG een geschiedenis van heren en kleine luiden, van mannen en vrouwen door de Bijbel gegrepen, door de Bijbel gedreven, die niet meer rusten kunnen en willen eer de naam van Jezus Christus geschreven staat voluit, over de volken der aarde en hun leven. Wat kunnen wij dankbaar zijn, dat van meet af de missionaire aandrang de mannen van het Bijbelgenootschap bezield heeft. Ze zagen hun opdracht Hollands degelijk of moet ik zeggen: evangelisch verant woord. Men begreep, dat het beste nog niet goed genoeg was om volken in eigen taal de Bijbel te schenken en nu raken wij aan het prachtig werk, dat langzaam maar zeker tot volle ontplooiing kwam. Met enkele andere Bijbelgenootschappen heeft het NBG dit gemeen, dat het zelf het vertaalwerk ter hand nam op wetenschappelijk verantwoorde wijze, hier en daar tér plaatse aanwezige zendelingen inschakelend, maar ook door apart daarvoor opgeleide mensen. In de volle 150 jaar van haar bestaan heeft het genootschap nu reeds de Bijbel of bijbelgedeelten mogen overzetten in tegen de 70 talen. Wat dat betekent, betekend heeft, nog betekenen gaat, weet en ziet God alleen. Dat Woord Gods keert nooit ledig weder. Het doet w.at Hem behaagt. In 70 talen en voor miljoenen en miljoenen mensen was en is het Woord Gods vormgevend, richtingwijzend, genezend, regenererend, men sen nieuw- en gelukkigmakend werkzaam. Het reslutaat van de gemeenschappelijke arbeid voor Europa en daar buiten: sinds 1814 5 miljoen bijbels 4 miljoen 600.000 testamenten 2 miljoen 600.000 evangeliën enz. In deze cijfers is niet opgenomen wat sinds 1938 via het zgn. gemeen schappelijke editiefonds liep. Een totaal van ongeveer 2J miljoen bijbels en bijbelgedeelten. Altijd weer werden nieuwe wegen gezocht om de mens en de Bijbel tot elkaar te brengen. Om de communicatie intensiever te maken werden colportagewagens ingeschakeld; straks zijn er 3 op de weg in Nederland en één in Cameroun. Om een beeld te geven van de groei van het genootschap, waardoor al deze takken van werk mogelijk werden, enkele cijfers: In 1925 was het aantal contribuanten 12.000 in 1935 waren het er 30.000 in 1945 80.000 in 1954 150.000 in 1963 197.000 Wie iets van organisatie weet, begrijpt wat 200.000 contribuanten administratief zeggen wil. Geheel in de geest van de Bijbel werd gaandeweg het genootschap zich meer bewust zich rekenschap te moeten geven van de vraag, wat er met al de Bijbels gebeurt. Het onderzoek naar het bijbelgebruik, het cri- tisch nagaan hoe de Bijbel functioneert in de binnenkamer, in het gezin, in de kerkeraadskamer, in de eredienst, werd een taak, die niet alleen in Nederland, maar door alle bijbelgenootschappen aanvaard werd. Dit en andere zaken deden meer en meer de noodzaak zien, dat en in ons land maar ook daarbuiten de kerken en de bijbelgenootschappen nauwer contact moeten zoeken, wil de Bijbel die plaats krijgen in kerk en wereld, die God voor zijn Bijbel bestemd heeft. Nooit heeft een mens voor zo weinig geld zo’n rijke kans en zo onbe grensde mogelijkheden, als wanneer hij zijn geld steekt in de Bijbel. Vermeld zij al die mannen en vrouwen, die in hun leven bij droegen en door een legaat ook na hun dood het nog mogelijk maken, dat zij werden dienaren en dienaressen van Gods Woord. In de 150 jaar van het bestaan werd door mannen en vrouwen van toewijding, offerbereidheid en geloof een hoge traditie gevormd. Het is een mooie zaak deze traditie te helpen voortzetten. Bijna 200.000 Neder landers hebben hun schouders onder dat werk gezet. Wat deed gij? vaarlijke weg-obstakels; het begra ven van dode dieren en dit rappor teren aan de Nederlandse Dieren bescherming; bij ongevallen de po litie (laten) waarschuwen en het verkeer regelen, sporen intact hou den tot de komst van de politie. Verder hef waarschuwen tegen gladheid en bosbrandgevaar; het ANWB-hoofdkantoor en de politie in kennis stellen van gevonden voor werpen en van onder verdacht lijkende omstandigheden verlaten voertuigen. Op verzoek van leden zoeken naar verloren voorwerpen, aanhou den van auto’s om boodschappen aan de bestuurder door te geven; zich ontfermen, tot de komst van de politie, over langs de weg zwer vende, veelal uit inrichtingen weg gelopen personen en kinderen; het verstrekken van eenvoudige toeris tische inlichtingen; repatriëren van in het buitenland gestrande ANWB- Van motor met zijspan tot goed uitgernste gele auto Al in 1946, toen er nog maar nauwelijks iets rijdends te koop was, startte de Wegenwacht op de Nederlandse wegen. Het doel was, het personen- en vrachtverkeer - in die dagen zo belangrijk voor de weder opbouw - op gang te houden. Merkwaardig was dat toen in augustus 1946 de Afsluitdijk in het Wegenwachttraject werd opgenomen, dit het vracht verkeer aantrok, dat de dijk tot dan schuwde wegens gebrek aan hulp mogelijkheden. De eerste 25 motorfietsen kon de ANWB overnemen van een Cana dese legergroep. In 1948 kreeg de Bond vergunning 50 motoren in de U.S.A, na te bestellen. Van liever lede werd het aantal manschappen en voertuigen uitgebreid. In 1959 maakte de ANWB een .aanvang met het ter beschikking stellen van kleine dienstauto’s. Weldra zal het gehele korps, bestaande uit 265 we genwachten, 3 hoofdinspecteurs en 11 rayon-inspecteurs, in auto’s dienst doen. Thans zijn nog 45 mo- torcombinaties in dienst. Hef aantal ANWB-leden dat lid van de Wegenwacht is, bedraagt momenteel ruim 425.000. l DONDERDAG 28 MEI 1964 Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coop. Raifeisenbank te Waddinxveen. Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. -J i I i.óÖ-

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1