R.L WSEnieuws Saton Zaterdag Gouwe-rit Programma WSEl-SoccerBoysl Pupillentournooi „HET ERFENISHUWELIJK” 5 ij VOETBAL Gouwe-nieuws HSV Waddinxveen W II1IEK en WULCO Be Fair oefent Indus Horloges T WADMNXVEENS SPORTNIEUWS VOOR I s I UW zélf spelen rmivipV- en genieten 111UZ1CK vande wereld rijkdom van eminent VOLWAARDIG ELEKTRONISCH ORGEL f 1995 1.0 IV j FAGIN A 2 6—3 4 uur 7 uur naar (wordt vervolgd) door Henk Hoofdstuk 15 - Nr. 28 (de zaak met de buitenklok) telefoon 2077 b.g.g. 3080 of schriftelijk dealerlijst en brochure aan: N.V. Eminent-Bodegraven. Heren I zal deze week ook nog deelnemen aan een polotoumooi te ’s Hertog enbosch. Heren I geeft dit jaar niet be paald het voorbeeld aan de lagere zeventallen maar we zullen hopen dat dit geen invloed heeft op de verrichtingen van deze zeventallen. We mogen toch wel aannemen, dat de heren vanavond tegen H.V. G.B. met een beter resultaat uit het water zullen komen dan de vorige week tegen H.Z.C., want verliezen van een sterkere tegenstander is niet erg, maar als er meer gepraat wordt dan gezwommen, wordt er ook van een mindere tegenstander verloren en dat is natuurlijk niet nodig als de heren maar eens leren hun mond te houden in het water. Zaterdagmiddag om 4 uur speelt Be Fair 1 en 2 een onderlinge wed strijd in het kader van haar oefen programma, op het terrein in het W arnaarplantsoen. Zaterdagavond speelt W.S.E. I te gen Soccer Boys I, de nieuwe eerste klasser in de Goudse afdeling. Deze wedstrjjd begint om zeven uur. Donderdag 11 juni a.s.: 7.30 uur A.Z.C. - Gouwe A (meisjes) 6.50 uur Gouwe A A.Z.C. (jongens) 7.15 uur Gouwe I - L.C.B. I (dames) 7.45 uur Gouwe 3 - Donk 2 (heren) 8.15 uur Gouwe I-H.V.C.B. I (heren) Vrijdag 12 juni a.s.: 7.45 uur O.Z.V. - Gouwe B (meisjes) 7.45 uur Vitesse 2 - Gouwe 2 (heren) 8.15 uur O.Z.V. 3 - Gouwe 5 (heren) Zaterdag 13 juni a.s.: 2.30 uur Kringpolotournooi te Wad dinxveen. Maandag 15 juni a.s.: 7.30 uur Donk - Gouwe A (jongens) Dinsdag 16 juni a.s.: 7.15 uur Gouwe 4 - G.Z.C. 5 (heren) 7.45 uur Gouwe 2-Haarlem 2 (heren) 8.15 uur G.Z.C. I - H.P.C. I (heren) Woensdag 17 juni a.s.: 7.00 uur Boskoop-Gouwe A (meisjes) 7.30 uur Boskoop-GouweA(jongens) 8 uur Boskoop 2 - Gouwe 2 (dames) Donderdag 18 juni a.s.: 7.30 uur Internationaal polotournooi te Waddinxveen. 7.45uur Rotterdaml-GouweK dames) Vrijdag 19 juni a.s.: 7.15 uur B.Z.C. - Gouwe B (meisjes) 7.45 uur B.Z.C. 2 - Gouwe 4 (heren) 7.40 uur O.Z.V. - Gouwe B (jongens) 8.15 uur Neptunus I-Gouwe I(heren) Zaterdag 20 juni a.s.: 7.00 uur Jeugdvierkamp te Wad dinxveen. Zaterdagavond Aanvang 7 unr 0—5 S.n.o. 9—3 1—1 2—9 5— 1 7—2 6— 5 Puzzelen om vouwwagen Zaterdag 13 juni a.s. is het voor de auto- en bromfiets-puzzelaars weer de grote dag: dan wordt de zo bekende Gouwe Rit weer gereden, het jaarlijkse hoogtepunt in het be staan van de „Gouwe Rijders”. Ook dit jaar is weer alles gedaan van Heeswijk grote portretten aan de wand. Oude prullen dacht hij. Volkomen waardeloos. Daar kwamen natuurlijk een paar moderne stukken. Daar zou hij wel voor zorgen, als het zover was. Eigenlijk niet eens zo’n beroerde vent, die man van haar, om voor hem het veld te ruimen. Zo zie je, er waren toch altijd nog wel mensen in de wereld, die je wat gunden „Mag ik vragen, wat u hier komt doen, meneer?” klonk opeens een stem achter hem. Hij draaide such verrast om en zag de man in zijn werkkleren en naast hem de herdershond, wiens haren overeind gingen staan en begon te grommen. Wim keek hem van top tot teen aan en begreep: een lid van het personeel. „Hoepel op, kerel. Ik heb je toch zeker niets gevraagd?” De tuinman knikte begrijpend. „Maar ik vroeg u wat, meneer. Kijk Hij wees naar de hal. „Daar is de uitgang. U krijgt tien sekonden. Als u er dan niet uit bent, zorgt Asta daar wel voor, niet Asta?” De hond jankte en rukte aan zijn halsband. Uit De nieuwe verbinding van de Jan Dorrenkenskade met de Zuidkade in wording. Hier mee komt dan een einde aan de benauwde en gevaarlijke situatie die ter plaatse be stond. Beslist een belangrijke verbetering. (foto Sjaak Noteboom) Ook in Gouda wordt a.s. zaterdag een groot pupillentornooi gehouden onder het motto: „De sterken voor de zwakken”. Ook een tweetal elf tallen van Be Fair neemt hieraan deel. Be Fair is ingedeeld bij Ona, Gouda, Zwervers, Donk en Olympia. UITSLAGEN: Gouwe B-S.Z. P.C. (jongens) 0-11 Gouwe II - Plas I (dames) Gouwe 5 - Z.P.S. I Boskoop II - Gouwe 4 Gouwe I-L.A.C. I (dames) L.A.C.n.o. Gouwe III - U.Z.S.C. III 8—0 Gouwe I - H.Z.C. I 34 De resultaten op het polotournooi bij de Vest in Naarden waren: Gouwe - De Vest 53 Gouwe - L.Z.C. 14 Gouwe - De Futen 51 „De Gouwe” moest dus met een tweede prijs genoegen nemen. om een goede rit samen te stellen. Bovendien maakt de fraaie prijzen- collectie het deelnemen aan deze rit aantrekkelijk. Ieder jaar opnieuw mag de club rekenen op de steun van een aantal bedrijven en mid denstanders, die met elkaar deze prijzencollectie bijeenbrengen en op vele andere manieren deze ver eniging steunen. Het is dan ook voor een groot deel aan industrie en middenstand te danken, dat de Gouwe Rijders iets dergelijks kun nen organiseren. De hoofdprijs is er een die er zijn mag. Na de 2-persoons vliegreis naar Mallorca van vorig jaar heeft men gemeend ook dit jaar met een originele hoofdprijs te moeten ko men. Deze keer is het een prachtige opvouwbare kampeerwagen. Deze kampeerwagen is van Waddinx- veens fabrikaat, waarmee de fabri kant veel succes oogstte op de Voor diegenen die zich met de leiding van de lagere zeventallen belast hebben deze week een woord van lof, want om met elf zevental len in de uit- en thuis-westrijden alles goed te laten marcheren komt heel wat kijken. Vooral onze bad meester weert zich fantastisch in deze drukke tijd, we hopen op aller steun te kunnen blijven, rekenen. Ze greep hem bij de schouders en schudde hem een paar keer heen en weer. „Egoïst, vreselijke egoist die je bent! Nu zie ik je in je ware gedaante. Ik heb je laten komen, omdat ik geen raad meer wist. Ik dacht: Wim is mijn vriend, die zal me wel willen helpen om Kees terug te vinden. Maar inplaats daar van denk je al half en half hier de baas te kunnen spelen? Hoe ben ik nog zo gek geweest om van je te houden Eruit en vlug. Ik haat je, versta je? Ik haat je! Ik wil je nooit meer hier zien en als je het toch waagt Hij keek haar spotlachend aan. „Kom, Jo, gebruik je verstand. Hij geeft je je vrijheid terug, zodat wij kunnen trouwen en.” Ze keek hem met een vernietigende blik aan. „Ik? Trouwen met jou? Nooit, in der eeuwigheid niet! Nu zie ik pas, wat voor een prutsventje je eigenlijk bent. Zelfs voor de militaire dienst deugde je niet, daar hebben ze je al uitgesmeten. Of dacht je soms, dat ik dat niet te weten ben gekomen? En nu eruit. Zaterdagmiddag 13 juni worden weer overal in ons land pupillen- toernooien georganiseerd namens de K.N.V.B., onder het motto: „De sterken voor de zwakken”. Ook in Waddinxveen vinden deze toernooi en plaats en wel op een sportterrein in het Warnaarplantsoen en op het Waddinxveenterrein aan het Noord- einde. De bedoeling hiervan is geld bij elkaar te voetballen voor het Prin ses Beatrix Poliofonds. Alle pupil len die mee doen storten spontaan 0,25 in dit fonds, ook hun leiders doen dat. Elke deelnemende vereni ging betaalt tevens 5,00 voor elk elftal waarmee zij inschrijven. Het publiek betaalt bij uitzondering ook entree en wel ook 0,25. Sportminnend Waddinxveén laten wij allen zaterdagmiddag naar deze wedstrijden gaan kijken. Het doet de jeugd goed als ouders en/of ver zorgers langs de lijn aanwezig zijn. U steunt er tevens een prachtig doel mee. Tot a.s. zaterdag dan. De aan vang is om 2 uur. De deelnemende verenigingen zijn: Waddinxveenterrein, Noordeinde: 1. Soccer Boys I; 2. Boskoop I; 3. Groeneweg I; 4. Waddinxveen I. Terrein Kanaaldijk: 1. R.V.C. I; 2. W.S.E. I; 3. Donk 2; 4. Ona 2. Ze stuurde onmiddellijk een telegram naar de ouders van Wim, omdat ze niet wist, waar Wim werkte. De Korver belde zijn zoon op in de winkel en toen deze hoorde van het telegram, trok hij onmid dellijk zijn witte jas uit en reed naar het Centraal station, waar hij de trein naar Heemstede-Aerdenhout nam. In de loop van de morgen arriveerde hij in de villa en onder tranen vertelde Jo, wat er gebeurd was. Ze pakte de brief van het bureautje en liet hem die lezen. De jongeman zakte in een stoelen begon op zijn ge mak de brief te lezen. Aan het eind gekomen, las hij nog enkele passages over en knikte begrijpend. Rus tig vouwde hij het papier op en wierp het op het tafeltje, dat tussen hen in stond. Hij haalde een pakje sigaretten uit zijn zak, stak er een op en rookte. „Nou,” zei hij tenslotte op luchtige toon, dat ruimt een hele hoop problemen op. Hoe lang zou zo’n scheiding duren, denk je?” Met een ruk hief ze haar betraand gezicht op. „Wat?” vroeg ze. Hij haalde zijn schouders op. „Zo veel verstand heb ik er niet van. Een half jaar? Of korter? Het beroerde is, dat een vrouw daarna nog zo’n lange tijd moet wachten, voor ze mag hertrou wen. Enfin, een jaar moeten we maar rekenen. Maar dat is ook wel door te komen.” Haar mond viel een ogenblik wijd open en lang zaam begon er wat begrip tot haar door te dringen. „Wat bedoel je eigenlijk?” vroeg ze. Hij kwam overeind en lachte, waarna hij om het tafeltje heen liep en naast haar ging staan. Hij legde een arm om haar hals en zei: „Klein zottinnetje, ik bedoel, dat er nu niets meer in de weg staat. Dat we te zijner tijd kunnen trouwen. Krimineel, zeg, en dan dit huis en alles erbij cadeau. Is dat even een huwe lijksgeschenk!” Steeds meer begon ze hem te begrijpen. Op een gegeven ogenblik rukte ze zijn hand van zich af, schoof de stoel achteruit en kwam overeind. Wanke lend deed ze een paar schreden terug, tot ze steun vond bij de schoorsteenmantel. Ze bevochtigde haar lippen en zei: „Maar snap je dan niet, dat ik hem niet kwijt wil? Ik wil hem terug, versta je? En jij moet me daarbij helpen.” „Ik?” Hij proestte het uit. „Zeg, doe me een lol. Gebruik je verstand alsjeblieft. Ik ken je man niet eens.” „Het is allemaal jouw schuld,” zei ze half huilend. „Was maar nooit meer gekomen. Ik was er al hele- gij mij?” vroeg zij hem. Weer kwam het geheim zinnige lachje om zyn mond, toen hij antwoordde: „Majesteit, ik raad u dit land, waar u zoveel mooie herinneringen aan hebt, te verlaten. Dit is de enige manier om spoedig te vergeten. Hier zal alles u steeds weer aan uw echtgenoot de koning herinneren en de wonde in uw hart zal dan niet genezen. Neem de kroonprins met u mee en totdat hij oud genoeg zal zijn om het land te regeren, zal ik het als regent be sturen”, stelde hij voor. De koningin dacht er over na en eigenlijk vond zij het een goed voorstel van de prins. Zij zou dan terug gaan naar het land van haar vader en op een kleine boerderij gaan wonen, ver van alle mensen en daar rustig en tevreden leven. Zij stemde toe. Reeds de volgende morgen werd alles voor de lange reis in gereedheid gebracht. De koningin en haar zoon zouden slechts worden vergezeld door een ge trouwe bediende, Egbert genaamd, die zij volkomen konden vertrouwen. Omdat Egbert voorgoed zou mee gaan, mocht hij ook zijn vrouw Lugi en zjjn zoontje Wulco meenemen. Wulco was een klein, tenger, don ker knaapje van dezelfde leftijd als prins Walder. Iedereen was druk in de weer, de paarden werden getuigd en beladen en de twee kleine jongens waren vreselijk opgewonden over de grote tocht die zij zouden gaan ondernemen. 1. INTENS verdrietig zat koningin Alvi aan het bed van haar man, koning Beowulf. De beroemde koning, wiens wapenfeiten men overal bezong, was overleden. De koningin wist, dat zij haar verdriet niet alleen behoefde te dragen, want met haar treurde het hele volk van Virgulië om de goede vorst. De koning was geliefd om zijn goedheid en rechtvaardigheid. Een ieder had bewondering voor de wijze, waarop hij Vir gulië tot een rijk en machtig land had gemaakt. Naast de stoel van de koningin, leunend tegen moe ders knie, stond de kleine prins Walder, haar enig kind. De kleine jongen met zijn blonde krullen be greep niet veel van het verdriet van zjjn moeder. Hij voelde wel, dat er iets ergs gebeurd was, maar dat hij zijn grote sterke vader nooit meer zou zien, dat kon hij zich niet indenken. Eén was er die geen verdriet had, dat was de broer van de overleden koning, prins Garis. Met een ge heimzinnig lachje om zijn mond trad hij het vertrek binnen, maakte een buiging voor de koningin en sprak: „Majesteit, ik begrijp uw groot verdriet, maar bedenk wel, dat u niet eeuwig kunt blijven treuren om het verlies van uw grote, goede echtgenoot. U zult moeten handelen en daartoe bied ik u mijn hulp aan. Zeg mij, waarmee ik u kan dienen”. Zuchtend keek de koningin hem aan. Weer viel haar het grote verschil op tussen hem en haar man. Zij leken geheel niet op elkaar. „Garis, wat raadt Tijdschema voor poules: 14.00 uur: No. 1 Nr. 2 14.25 uur: No. 3 No. 4 15.00 uur: No. 1 No. 3 15.25 uur: No. 2 No. 4 16.00 uur: No. 1 No. 4 16.25 uur: No. 2 No. 3 17.00 uur: Prijsuitreiking op de ter reinen. Anders laat ik je eruit gooien!” Hij zakte in een stoel en schaterde het uit. „Die Jo, weet je wel, dat je ontzettend knap bent als je je zo boos maakt? Kom hier en geef je aanstaande man eens een lekkere zoen, daar hebben we allebei veel meer aan.” Doch Jo draaide zich om, snelde het vertrek uit, door de keuken naar achteren en riep: „Prins, kom eens hier alsjeblieft!” De tuinman, die in de garage bezig was, kwam naar haar toe en keek verwonderd in haar door tra nen gezwollen gezicht. „Wat is er gebeurd, mevrouw?” Ze wees naar de woning. „Binnener is iemand hij maakt het me lastig hij wil niet weggaan o, Prins alsjeblieft laat hij toch weggaan. De tuinman werd meteen aktief. Hij floot zijn hond die binnen enkele seconden kwam aanrennen. Hij nam het dier bij de halsband en stapte naar binnen. In het vertrek stond Wim de Korver en bekeek de De uitslagen van de vorig week eind gespeelde wedstrijden luiden: Zaterdagvoetbal W’veen 2 - Be Fair 2 Sportief - Be Fair 5 Zondagvoetbal: W’veen - Zwervers Juniorenvoetbal: afdeling A: Be Fair - Boskoop Bodegraven - W’veen Be Fair 2 Ona 2 Het programma voor a.s. week eind luidt als volgt: Zaterdagvoetbal Zwervers - W’veen, Juniorenvoetbal: afdeling A: (woensdag 10 juni) Olympia Be Fair, Hiswa-tentoonstelling in maart van dit jaar. Helaas kan deze wagen slechts door één persoon worden gewonnenHet streven bij het uitzetten van deze ritten is echter om ervaren en minder ervaren deel nemers gelijke kansen te geven. Het reglement waarop deGoüwe- Rit zal worden verreden is om die reden ook beknopt en eenvoudig gehouden. De inschrijving voor deze rit staat open voor auto’s, motoren en bromfietsen. We raden u aan niet te lang met uw inschrijving te wachten, omdat de vergunning slechts 480 deelnemers toestaat. De start vindt plaats op het spoor wegemplacement aan het Stations plein te Waddinxveen en begint om 13.00 uur tot 15.00 uur. De prijsuit reiking is ’s avonds, uiterlijk 20.00 uur in het Verenigingsgebouw, Sta tionsstraat 16, waar de prijzen zul len worden uitgereikt door de bur gemeester van Waddinxveen. In het eerste hengelconcours van de Hengelsportvereniging „Wad dinxveen” van dit seizoen is er slechts matig gevangen. Door de 36 hengelaars werden ongeveer 200 vissen op het droge gebracht. De uitslag is als volgt: 1. J. van Egdom, 57 punten; 2. C. van de Wal, 47 punten; 3. H. van Egdom, 32 punten; 4. G. Oskam, 29 punten; 5. R. Minnes, 22 punten. alles bleek, dat hij met liefde zjjn tanden op de be zoeker wilde proberen. Op dit ogenblik besefte Wim, dat het volle ernst was. Langzaam week hij naar achteren, zijn blik on afgebroken op de hond gericht. De tuinman volgde hem op de voet, de hond stevig vasthoudend. En om dat het het hem blijkbaar te langzaam naar de zin ging, liep hij op de jongen toe en zei: „Het kan ook wel wat vlugger. Opgemarcheerd en in een sneltrein- tempo. Asta!” De hond deed een woedende uitval en een sekonde later had hij een hap gedaan in de broekspijp van de jongen. Nu raakte Wim in paniek. Zo vlug hij kon, rende hij het huis uit, de oprijlaan over naar het hek. Hal verwege de oprijlaan bleef de tuinman met de hond staan. „Dat zal je bezuren, kerel! Ik ga naar de politie, reken maar. Ik zal schadevergoeding eisen. Ik zal Maar wat Wim de Korver nog meer van plan was, kwam Prins niet te weten, want hij liet Asta los en deze rende naar de man bij het hek en deze zette plotseling zo’n spurt in, dat hij binnen een minuut uit het gezicht verdwenen was. Toen de hond bij het hek was, floot Prins een keer en de hond stond met een stil. Hij wenkte het dier en zei: „Kom maar. Die komt nooit meer terug. Brave hond.” Later op de morgen zei Jo tegen de tuinman: „Kijk de wagen eens goed na, Prins. En zorg ervoor, dat hij vol zit met benzine. Ik ga een lange reis maken. Ver weg. En ik weet niet, wanneer ik terugkom.” Na het eten reed Jo Aerdenhout uit. En in de keu ken zaten drie mensen met een somber gezicht el kaar aan te kijken. „Het rechte weet ik niet,” zei hij, toen de vrouwen hun verhaaltjes over de gebeurte nissen in huis hadden gedaan. „Maar dat mevrouw en meneer een paar beste mensen zijn, dat staat bij mij als een paal boven water. En ik hoop van harte, dat we ze spoedig beiden weer gezond en wel hier zullen hebben. Wel foei, wat maken de mensen het elkaar toch moeilijk. En waarom eigenlijk?” Waarop de gezette keukenmeid zuchtte en ant woordde: „Ja, ja, wat de liefde al niet voor narigheid teweeg kan brengen. Ik ben maar blij, dat ik nooit getrouwd ben (wordt vervolgd) Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) maal mee verzoend en Kees was goed voor me. Ik ging van hem houden. Waarom ben je ook gister avond gekomen? Juist gisteravond? En nu is hij weg, wie weet, waar hij ergens zwerft. En hy was nog ziek, als er wat met hem gebeurt, is het jouw schuld!” Hij kwam overeind en tipte de as van zijn sigaret in het asbakje op de tafel. „Praat geen onzin, Jo, hij is toch zeker uit zichzelf weg gegaan? Hij heeft de weg voor ons geëffend, daar moeten we dankbaar voor zijn. In dit opzicht vind ik hem een fidele kerel. En dan te denken, dat dit alles later ook van mij zal zijn Hij keek eens rond. Langzaam kwam ze op hem af. „Wat zeg je?” siste ze. „Van jou? Niks is er van jou. Alles is van Kees en my en blijft van Kees en mij.” „Maar hij heeft het zelf geschreven, Jo. Praat toch geen onzin. We houden van elkaar en volgend jaar kunnen we misschien al trouwen. Zeg, we zullen het hier fijn moderniseren.” Hij keek rond. „Daar kan wel een biljart staan, en.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2