Onvergetelijke Gouwe Rit 1964 naar van equipe van SPAAR A l t l HI Kunststichting organiseert weer expositie van Paul Citroen Opvouw-Kampeerwagen ging Os uit Bodegraven 1 loogheemraadschap Rijnland kwam bijeen RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” nieuwsblad Onafhankelijk Bij boekhandel Veldwijk: SPAAR GOED Jac. v. d. Berg 50 jaar in de molenbouw Orgelconcert I 7 oneelspelers gevraagd Verschijnt elke donderdag HARD WERKEN Kind aangereden Spreekuur voor woningzoekenden Bejaardenmiddag ORANJEWIJK 235 DEELNEMERS Pro Ecclesia in Waddinxveen GESLAAGD I I I Houd meer rechts SPAAR BIJ DE G.VAN DOOIJEWAARD 2 2 g 21 Maak meer ruimte ÜL Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 18 JUNI 1964 20e JAARGANG - Nr. 988 Administratiekantoor Redaktie: Vijverlaan 7, Tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Het telefoonnummer van Boek handel „Veldwijk” is 2620; van de drukkerij en kantoor 2238 en het privé-adres is 2935. ACCOUNTANCY BELASTINGZAKEN Van Beresteijnstraat 19, Reeuwijk - telefoon 01829-662 ter dam 214 straf punt.; 6. equipe R. Schuld/Mevr. Schuld, Den Haag 228 strafp.; 7. equipe A. B. van Driel (solo), Utrecht 239 strafp.; 8. equipe W. R. J. v. d. Berg/A. W. v. Oosten, Zoetermeer 254 strafp.; 9. eqiupe C. Wolf/A. Wolf, Utrecht 254 strafp.; 10. equipe T. Oosthoek/N. v.d. Berg, Moerkapelle 256 strafpunten. De Gouwe Rit 1964 is een hete, langdurige, vermoeiende, maar voor de deelnemers onvergetelijke gebeurtenis geworden, die zich heeft afgespeeld op de vele aantrekkelijke en gelukkig nog niet zo druk bereden wegen rondom Waddinxveen. De rit was 94 km lang en met een gemiddelde rij snelheid van 30 km/uur moest men er dus ongeveer drie uur over doen. Drie uur van onafgebroken concentratie, van turen naar slinks opgestelde aanwijzingen, van lezen en sturen.... Maar de hoofdprijs was ditmaal dan ook wel zeer de moeite waard: een vouw-kampeerwagen, die door de equipe C. van Os en H. van Os uit Bodegraven (met UZ strafpunten) mee naar huis werd genomen. De Wittebrug aan het Noord- einde wordt gesloopt en door een bredere voorziening ver vangen. Hiertoe is het verkeer tijdelijk over een noodweg geleid, waarop men heel kalm aan moet rijden. Een ver plaatsbare verkeerslichtenin stallatie regelt het af- en aan rijden van auto’s en andere voertuigen. (foto Sjaak Noteboom) Overal ontmoette men hard wer kende en zwetende controleurs, die echter door de goede zorgen van belangstellende omwonenden wer den voorzien van koele dranken. Om vier uur kwamen de eerste deelnemers weer aan de finish en weldra was het Verenigingsgebouw aan de Stationsstraat gevuld met vermoeide, maar enthousiaste puz- Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coop. Raifeisenbank te Waddinxveen. Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 Het 6-jarig zoontje van de familie de Ruiter van de Henegouwerweg stak plotseling de rijweg over en werd door een auto aangereden. Hij bekwam een ernstige hoofd wond, maar kon na verbonden te zijn, weer naar huis terugkeren. Bij de eindcontrole kwamen de deelnemers vermoeid maar tevreden voor hun laatste stempeltje langs. (foto Sjaak Noteboom) I kreeg hij de Jacob Maris-prijs voor zijn teken-oeuvre. Hij publiceerde veel artikelen over de schilderkunst van deze eeuw en een aantal boeken over dit onder werp, evenals een samenvattende tekenles. Deze tentoonstelling, die dinsdag 23 juni ’s avonds om acht uur wordt geopend, zal twee tot drie weken duren. Op disdag 23 juni a.s. ’s avonds 8 uur zal Jan J. v.d. Berg (organist Nieuwe Kerk te Delft) een orgel concert geven in de Sint Janskerk te Gouda. Het programma vermeldt werken van Jan Pzn Sweelinck, J. S. Bach, J. G. Walther, Th. Dupuis, Cl. Da- quin, F. Mendelssohn Bartholdy, Jan J. v. d. Berg en Max Reger. Op zaterdag 20 juni a.s gedenkt de heer Jac. van den Berg het feit dat hij 50 jaar geleden zijn intrede deed in de molenbouw. Op deze dag receptieert hij in „Florida” te Boskoop voor vrienden en relaties. Momenteel is hij als technisch ad viseur verbonden aan J. van den Berg Zonen Waddinxveen N.V. Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op maandag 29 juni 1964 van 7 tot 8 uur n.m. in het gebouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het gemeente huis). Dinsdag 23 juni a.s. wordt in het R.K. verenigingsgebouw, Burgem. Trooststraat een bejaardenmiddag gehouden. Aanvang 2.30 uur. Na de start vanaf het Stations plein gingen de deelnemers naar een puzzelgebied bij uitstek name lijk de Oranjewijk. Hier vielen al spoedig de eerste strafpunten. Door de Sniepwijk ging men vervolgens verder naar Moerkapelle, Benthui zen, Hazerswoude, Koudekerk, Al- phen a.d. Rijn, Bodegraven, Reeu wijk, Gouda en tenslotte terug naar Waddinxveen. Het stralende weer en de goed sluitende organisatie was samen met de fraaie prijzencollectie voor 235 deelnemers aanleiding om mee te rijden. Bij het sluiten van de voorinschrij ving waren reeds 195 deelnemers genoteerd waarbij al was gebleken dat de belangstelling uit alle delen van het land bijzonder groot was. Zowel uit het Noorden, het Oosten als ook uit de Zuidelijke provincies bijv. Venray, Roozendaal en zelfs een Belgische deelnemer koersten naar Waddinxveen. Daar bewonderde men allereerst de prijzencollectie met een waarde van ruim 4000,- om daarna vol goede moed te starten voor de 95 kilome ter lange „Gouwe-Rit”. Deze rit waarvan de route in een grote cirkel om Waddinxveen lag was weer een echte puzzelrit. Niet minder dan 35 controleposten waren in de route opgenomen, waaruit dus wel blijkt dat de beide uitzetters, de heren W. Gorissen en E. Boer man er veel werk van hadden ge maakt. dat de winnaars de rit met slechts 112 strafpunten hadden uitgereden. En dit was de equipe C. van Os/H. van Os uit Bodegraven, die daarmee de hoofdprijs teweten een opvouw bare caravan ter waarde van 2190 meer naar huis mochten nemen. Hierna werden de ruim 90 overige prijzen uitgereikt. De uitslag was als volgt: 1. equipe C. van Os/H. van Os, Bo degraven 112 strafp.; 2. equipe D. A. Spek/P. van Leeuwen, Nieuw- veen 165 strafp.; 3. equipe G. Oskam /E. Oskam, Waddinxveen 187 straf- pnt.; 4. equipe J. Reijneveld/F. van Deuren, Ter Aar 204 strafpunt.; 5. equipe J. Stolker/Mw. Stolker, Rot- PRIJSVERHOGING POST-ABONNEES Door de verhoging van de posttarieven oer 1 juli a.s. zijn wij genoodzaakt de abon nementsprijs voor de post- abonnees te verhogen tot 3,60 per halfjaar. De uitgever. m Twee bekende Waddinxveners hebben de pauselijke onderschei ding Pro Ecclesia ontvangen. Het zijn de heer L. W. Verbakel en H. A. van Berkesteyn, die in het bij zijn van de leden van kerk- en armbestuur van de Sint Victor- parochie, van deken Regeer uit Gouda deze onderscheiding kregen uitgereikt. Beide Waddinxveners ontvingen de Pro Ecclesia wegens hun ver- De verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijnland kwam op woensdag 10 juni 1964 te Leiden bijeen voor haar rekening- I v -rgadering. Jet over het dienstjaar 1963 door het College van Dijkgraaf en Hoog heemraden gevoerde financiële be leid werd bekrachtigd. De resulta ten bleken gunstiger dan begroot. De toekomstige vervanging van Rijnlands gemaal te Halfweg, een der weinige, zo niet het laatste der in funktie zijnde grote stoomgema len in den lande, had de aandacht in verband met een voorgenomen inschakeling van het Waterloop kundig laboratorium te Delft bij het aanhangige technische vooronder zoek. De inhoud van het jaarverslag 1963, evenals dat van vorige jaren voorzien van technische gegevens en foto’s, gaf geen aanleiding tot discussie. In de bestaande vacature v.an rentmeester werd voorzien door de secretaris mede tot rent meester te benoemen, dit onder aanpassing van de interne dienst- opbouw. De Vergadering nam kennis van de overneming door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland en Noord- Holland van de eind vorig jaar voorgedragen amendering van de aanhangige reglementswijziging op het punt van de zuivering van af valwater. Deze amendering komt tegemoet aan enige in waterschaps- kringen tegen de oorspronkelijke opzet gerezen bedenkingen. Ver wacht mag worden dat deze aange legenheid nog dit jaar in de Staten vergaderingen der beide provincies zal worden ingebracht. Als hoofdingeland van Rijnland voor het gebouwd eigendom in de groep der gemeenten Amsterdam, Bloemendaal en Heemstede, werd toegelaten de onlangs als zodanig benoemde Amsterdamse wethouder voor de Volkshuisvesting mr. Th. M. A. Elsenburg. In principe werd akkoord gegaan met een door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland voorgestelde kos tenverdeling tussen de Provincie, het Grootwaterschap van Woerden en Rijnland met betrekking tot de voorgenomen bouw van een provin ciale brug over de Oude Rijn te Zwammerdam, ter vervanging van de huidige, bij Woerden en Rijn land in beheer en onderhoud zijnde brug aldaar. Alhoewel uit de gepro jecteerde plaats van de nieuwe brug en van de wegen daarheen kan worden afgeleid, dat de plan nen van de Provincie in eerste in stantie zijn ingegeven door het scheepvaartbelang en dat mede het belang van het land ver keer een rol speelt, zal ook een verbeterde door stroming worden verkregen. De Vergadering sprak zich uit voor een College-voorstel om in de bestaande Rijnlandse subsidierege ling voor verbetering van boezem- waterkerende polderkaden mede te begrijpen de afsluiting, met bijko mende werken, van doodlopende, niet meer voor afwatering of scheepvaart van belang of voldoen de belang zijnde boezemwateren. Door dergelijke afsluitingen waar van er verschillende in voorberei ding zijn - met name ten zuiden van de Oude Rijn onder Hazerswoude - Dinsdag 23 juni a.s. zal in de expositie-ruimte van Boekhandel Veldwijk in de Passage een ten toonstelling worden geopend van werk van de bekende schilder Paul Citroen. Deze Wassenaarse portret schilder zal zelf een korte inleiding houden ter gelegenheid van deze expositie. De Waddinxveense Kunst stichting organiseert deze tentoon stelling. De expositie bestaat uit een aan tal nog onlangs vervaardigde por tretten en landschappen. Paul Citroen werd in 1896 gebo ren te Berlijn uit Nederlandse ou ders. Hij studeerde in Berlijn en later aan het Bauhaus in Weimar. In 1927 kwam hij naar Nederland, waar hij in 1933 samen met Charles Roelofsz te Amsterdam De Nieuwe Kunstschool oprichtte. Sinds 1935 was hij docent aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag, waar hij twee jaar geleden werd gepensioneerd. In 1950 won hij de Jacob Maris- prijs voor schilderijen; en in 1956 Tijdens de gehouden praktijk- examens machineschrijven zijn ge slaagd: Mej. M. de Haan, D. Hey, R. de Knegt, J. v.d. Krans, N. Noor- dam, N. de Pater, en de heren C. van Beek en A. van Vuren. Voor het certificaat Mej. M. Zoethout- maar. Afgewezen één candidaat. Alle candidaten werden opgeleid door Mevr. E. Derksen-Hofman. VADERDAG 21 JUNI Laat vader niet op ’n DROOGJE ZITTEN SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 - Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. De arbeiders toneelvereniging „Morgenrood’’ heeft dringend be hoefte aan nieuwe leden, zowel da mes als heren. Ieder die hier iets voor voelt kan zich opgeven bij de adressen: G. Vis, Lijsterbesstraat 48 en mevrouw Van Langen, Maurits- laan 44. zelaars. Terwijl men gezellig na praatte over de rit, daarbij begeleid door vrolijke muziek werkte inmid dels de rekenkamer onder hoog spanning om de uitslag zo spoedig mogelijk bekend te kunnen maken. Drie kwartier na het sluiten van de finish was de uitslag bekend, maar allereerst werd de rit door de beide uitzetters uitgelegd. Iedereen was het wel met deze zienswijze eens, behalve die ene heer die op zijn kaart had gezet: „ik vond het een rot rit”. Toen de voorzitter de overige 234 deelnemers vroeg of zij er ook zo over dachten werd het stil in de zaal, maar toen de voor zitter vroeg „of het dan géén rot rit was” volgde een daverend applaus. Na het welkomstwoord van de voorzitter, die inmiddels ook de edelachtbare heer C. A. v. d. Hooft, burgemeester van Waddinxveen, had mogen begroeten, bracht de voorzitter dank aan alle medewer kers die hadden bijgedragen tot het welslagen van deze „Gouwe-Rit”. Hierna richtte burgemeester Van der Hooft het woord tot de aanwe zigen, waarbij hij o.m. zijn voldoe ning uitsprak dat zo velen naar Waddinxveen hadden willen komen om aan dit evenement deel te ne men. Na de organisatoren dank te hebben gebracht voor de wijze waarop dit tot stand was gekomen, volgde tenslotte een belangrijk ge deelte van deze dag: de prijsuitrei king. De burgemeester deelde mede wordt ontkomen aan kostbare ver beteringen van soms kilometers lange kaden. Op voorstel van het College werd besloten tot deelname in een ge schenk van de Zuidhollandse water schappen aan het provinciaal be stuur van Zuid-Holland ter gele genheid van de ingebruikneming van het nieuwe provinciehuis te ’s-Gravenhage. De verder genomen besluiten wa ren van meer formele en huishou delijke aard. Na afloop werd een excursie ge maakt naar de afvalwaterzuive ringsinstallatie van de gemeente Leidschendam. Leiden bijeen voor haar rekening- diensten als resp. kerkmeester en h.'t' ai m bestuurslid, gedurende meer K dan twintig jaar. Nadat deken Regeer de bij deze onderscheiding behorende docu menten had overhandigd, nodigde hij de echtgenoten van de heren Verbakel en Berkesteyn uit, de on derscheiding op te spelden. 'V i I I

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1