Elsevier’s weekblad Vakantieregeling kruideniers 1964 2222 F I fee# Vadec op- Vadttdap wh 7-oto J-ilm pescfcenk I MMiilogep „HET ERFENISHUWELIJK" II eminent Gouwe had drukke week Nieuws over WALDER en WIIAO Bel bij Brand VADER VINDT HET Zó! JAC. SATON de sportweek middelpunt van ’n gezellig, muzikaal gezin «3 Herdershond naar Japan Russisch kampement in Waddinxveen VOETBAL U vindt een ruime sortering voor iedere beurs bij FOTO SJAAK NOTEBOOM Passage 143 Telef. 2477 HO WADVINXVEENS SPORTNIEUWS I f Iggrj PAGINA 2 A 5—2 geschrokken door deze onverwachte weerstand en danig (wordt vervolgd). Heeswijk Hoofdstuk 16 - nr. 29 (wordt vervolgd) 1 t I 8.00 uur Z.P.S. I - Gouwe 2 (dames) Donderdag 25 juni a.s.: 6.50 uur Gouwe A-Boskoop (meisjes) 7.15 uur Gouwe 5 - Z.P.S. (heren) Vrijdag 26 juni a.s.: 7.45 uur Zian4 - Gouwe II (heren) 8.00 uur L.Z.C. I - Gouwe I (heren) We willen vooral even de aan dacht vragen voor het tournooi van heden (donderdag) avond, waarin de Gouwe als enige tweede klasser uitkomt tussen drie eerste klassers; alsmede vestigen wij de aandacht op de vierkamp van de jeugd op zaterdag a.s. 5.30 uur waar zowel baanzwemmen als polo te zien zal zijn, dus spanning te over. De uitslag luidt: D. Boere 1, 5, 6, 14, 23, 27; L. W. Versluis 2; W. Tamerus 3, 10, 32, 35; H. N. v. Haren 4, 8, 15, 19; C. Hof man jr. 7, 16, 18, 24, 28; .J. v. Soest 9; Gebr. Mulder 11, 12, 13, 26, 30, 31, 36; P. Loendersloot 17, 21, 29; A. Poot 20, 33; Gebr. Versloot 22, 25, 34; A. J. van Essen 37; C. de Lang 38. HERENRING BORRELGLAS MANCHETKNOPEN INDUS HORLOGE (100% waterdicht) HORLOGEBAND REISWEKKER BAROMETER VERREKIJKER ZONNEBRIL (o.a. Polaroid) 6—0 3—1 4— 0 5— 2 1—6 1—3 De zaak met de buitenklok I W W—KWMl --j t door Henk van dags te eten in een eenvoudig restaurant, toen er een gele Peugeot langs het raam reed. Ze sprong op, legde een aantal francs-biljetten bij haar half op gegeten diner en snelde naar buiten, naar haar eigen wagen. Ze startte en reed snel in de richting, die de gele wa gen gegaan was. Af en toe was ze hem in de drukke stad kwijt, maar op een der buitenwegen ontdekte ze de Peugeot weer, die met grote snelheid scheen te rijden, want hij won steeds meer afstand op haar. Ze klemde de lippen op elkaar en drukte de gaspedaal op de vloer van de wagen. Als dat Kees toch eens was. Het werd een spannende race, want wat ze ook uit haar wagen probeerde te halen, de gele Peugeot bleef steeds ongeveer een paar kilometer voor haar. Tot overmaat van ramp begon het nog te regenen, waar- .door het wegdek glad werd en ze al haar aandacht nodig had om niet te slippen in de vele bochten. Na „Olfi vom Schlosz Ahaus” - één van de bekende herdershonden van de Waddinxveense kennel „Von der Esterlager” (eigenaar J. de Haan) heeft het leven geschonken aan acht jongen. De worp bestond uit elf jongen, waarvan er echter drie zijn gestorven. De vader van de acht jonge her dershonden woont nogal ver weg, n.l. in Japan. Olfi raakte in kennis met deze beroemde kampioenshond, tijdens een bezoek dat zij samen met haar baas bracht aan Mann heim, waar Barry vom Riedgold toen grote bekendheid genoot. Enige tijd na zijn kennismaking met Olfi werd de Duitse Barry naar Japan verkocht voor f 25.000,—. Voor de acht jongen van Olfi is in binnen en buitenland grote belang stelling. Toch zullen niet alle jon gen Waddinxveen verlaten. De heer De Haan wil er drie aan liefhebbers in Waddinxveen ter beschikking stellen, waarbij hij echter het recht van tentoonstellingsbezoek behoudt. Naar wij vernemen zullen de Djiguiten Kozakken, die hier dins dag 23 juni een voorstelling komen geven van hun dans-, zang- en rij kunst, hier ook kamperen. Zij krij gen hiertoe de beschikking over een stuk terrein van de heer Van der Breggen aan de Piasweg, waar zij met hun lederen Russische ten ten - dezelfde die ook in het barre Siberië worden gebruikt - een kamp zullen opslaan. P.V. „De SPERWER” De postduivenhoudersvereniging „De Sperwer” nam deel aan een wedvlucht vanuit Tergnier, afstand 282 km, in concours 306 duiven, ge lost 9 uur. Aankomst le duif 13-49- 57. 40 min. los. Aankomst 77e duif 15-21-21 uur. De uitslag was: G. Boere 1, 32, 48, 59, 68, 69, 75; W. van Ringelenstein 2, 42; Gebr. Met selaar 3, 24, 34, 63; A. Lam 4, 50, 54; C. van Ringelenstein 5, 40; Gebr. van Wageningen 6, 13, 18; P. Vink 7, 28; N. L. v. d. Zijden 8, 14, 22; Jac. de Beer 9, 19, 37, 39, 56, 71, 74; N. v. Vliet 10, 20, 73, 76; J. Degen kamp 11, 66; F. Rip 12, 61; J. C. Koren 15, 16, 21, 33, 41, 51; L. den Outer 17, 62; Gebr. Heeren 23, 77; S. v. Harskamp 25, 38, 57; J. C. den Riet 26, 30, 53, 70; P. Bonefaas 27; H. v. Dijk 29, 65; H. v. d. Willik 31, 72; E. J. de Jong 35, 43, 44; S. de Waij 36, 47; Jac. de Jongh 45, 49; P. Metselaar 46, 52; C. A. Bode 55; M. M. de Rijk 58, 60, 67; W. van Berkesteyn 64. P.V. „DE ZWALUW” De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw” hield een wedvlucht van uit St. Denis, afstand 382 km, in concours 152 duiven, gelost 6 uur. Aankomst 1ste duif 10-28-00 uur. Aankomst 38e duif 11-13-13 uur. details verteld had, begreep de dienstdoende inspec teur wel zo enigszins, waar de schoen wrong. Hij be loofde haar datgene te doen, wat mogelijk was, zowel in Nederland, als in België en Frankrijk. Toen ze daarmee gereed was, reed ze via België naar Frankrijk. Om de andere dag belde ze naar Aerdenhout en vroeg aan Prins, of er al nieuws was omtrent haar man. Doch steeds was het antwoord negatief. Zodat ze haar tocht vervolgde. Ze begreep wel, dat het in dat onmetelijk grote Frankrijk een zoeken naar de spreekwoordelijke speld in de hooiberg zou worden. Het enige aankno pingspunt was zijn wagen. Ze had het kenteken van de citroengele Peugeot aan de politie gegeven en ze wist nu, dat in drie landen naar een gele Peugeot, kenteken JX 92-91 werd uitgekeken. En als ze ’s avonds ergens in een hotel arriveerde om er de nacht door te brengen, dan bladerde ze 2. REEDS vroeg in de morgen zette de kleine stoet zich in beweging. De volwassenen zaten te paard en de beide jon gens ieder gezeten in een mand, die met riemen over een paard hingen, volgden. Twee lastdieren vervoerden een kleine hoeveeelheid bezittingen. De grote toch naar Bardije, het vaderland van de koningin, had een aanvang genomen en hiermee begon het grote avontuur voor prins Walder en zijn vriend de kleine Wulco. Het was een lange, vermoeiende tocht, die soms het uiterste van de reizigers vergde. Zij trokken door bergen, onafzien bare vlakten, door bossen en woestijnen in regen, storm en gloeiende hitte. Toen zij door een dicht bos reden, hield Egbert plotseling stil. „Wat is er Egbert?” vroeg de koningin angstig. „Ik meen paardehoeven te horen majesteit, maar ik schijn mij te hebben vergist”, antwoordde de bediende. Langzaam kwam de stoet weer in beweging. Plotseling stonden er twee ruiters, gehuld in zwarte mantels voor hen op het smalle bospad. Zij hadden de zwaarden in de vuist. „Ro vers”! gilde de koningin. Egbert bedacht zich geen ogenblik. Het zwaard in de hand stormde hij vooruit. Deze onver hoedse aanval bracht de onbekenden in de war. Listig wipte Egbert een van de mannen uit het zadel en hakte zo op de ander in, dat deze het wapen uit de hand vloog. Vreselijk toegetakeld, wisten de zwarte ruiters niets anders te doen dan zo snel mogelijk het hazepad te kiezen. In wilde ren verdwenen zij in het bos. In angstige spanning hadden de koningin en vrouw Lugi de strijd gevolgd. Zij slaakten een zucht van verlichting toen de vreemdelingen vluchtten. „Die gemene rovers vallen iedereen aan, rijk zowel als arm. Zij doden iemand voor een kleinigheid aan goud of zilver”, merkte de koningin woe dend op. „En ze zijn nog laf ook!” vulde Egberts vrouw aan. Egbert zei niet veel. Hij zette zijn paard weer in beweging en de anderen volgden. Hij was niet geschrokken of bang. Oh neen, hij had wel andere vijanden tegenover zich gehad, maar er was iets, dat hem tot nadenken stemde. Tijdens het gevecht had de punt van zijn zwaard de mantel van één van de aanvallers toevallig opgelicht en daaronder zag hij het blazoen van prins Garis. Dit waren dus geen gewone rovers, maar soldaten van de prins-regent geweest. Egbert piekerde. Wat kon hiervan de bedoeling zijn? Welke op dracht hadden deze mannen gehad? Wat voerde Garis in zijn schild? Hij was echter zo verstandig, niets tegen de anderen te zeggen, anders zouden zij zich ongerust maken. ruim een uur de gele wagen achtervolgd te hebben, kwam ze tot de ontdekking, dat hij voor een gesloten overweg tot stilstand gedwongen was. Vlak achter de bewuste auto stopte ze en kon e°n kreet van te leurstelling niet weerhouden. De wagen had een Frans kenteken en de berijder was een grote, corpulente vent, die via zijn spiegeltje naar haar grijnsde. „Ontplof vent,” dacht ze, verbitterd omdat ze al die kilometer voor niets gereden had. Een enkele keer informeerde ze bij de plaatselijke gendarmerie, en constateerde ze, dat het opsporings verzoek uit Nederland zelfs deze uithoeken had be reikt. Of er al wat bekend was? Nee, naar alle waar schijnlijkheid niet, want de oproep was nog niet inge trokken. Maar madame kon ervan verzekerd zijn, dat alle manschappen dag en nacht zouden uitzien naar ”un Peugeot jaune”. Dat sprak vanzelf. Op een avond, toen ze in haar hotel zat en een glas allereerst in het register, om te zien, of zijn naam er soms ook in voorkwam. Een enkele maal kwam ze de naam C. Blokker inderdaad tegen. Maar dan was het, blijkens de datum, tijdens zijn vorige reis geweest, dat hij daar gebivakkeerd had en dan plaatste ze zuchtend haar eigen handtekening en strekte enige tijd later haar vermoeide leden uit op een vreemd bed. Om de volgende morgen weer verder te reizen. Vier dagen na haar vertrek was ze in Clermont- Ferrand. Daar had ze een onderhoud met een der directeuren, maar tot haar grote teleurstelling ver telde deze, dat monsieur Blokker niet teruggekeerd was in de fabriek. Veertien dagen reed ze kris-kr,as door Frankrijk, maar nergens was er een citroengele Peugeot te be speuren en in geen enkel hotel kwam ze zijn naam tegen. Op een dag, een week voor Kerstmis, zat ze ’s mid- strijden competitie Gouwe-Dolfijn; vrijdag 3 juli n.m. 7 uur: plaatselijk voetbal, Warnaarplantsoen; zaterdag 4 juli v.m. 9 uur: school- voetbaltournooi; -j- de gehele dag skelterwedstrijden voor iedereen; n.m. 9.30 uur: filmvoorstelling. PUPILLENTOURNOOI Onder gunstige weersomstandig heden speelden zaterdag 13 juni j.l. 8 pupillenelftallen in 2 poules het traditionele Prinses Beatrix Polio- fonds-tournooi. Deze pupillen wis ten nog een bedrag van ongeveer 100,. bij elkaar te spelen. Dit was voor de eerste maal toch wel een mooi resultaat. Wij danken dan ook alle medewerkers en verenigingen en de pupillen in het bij zonder voor deze mooie geste. Er is op beide velden zeer spor tief gestreden. Dit was sport in de ware zin van het woord. Aan de Kanaaldijk was het RVC uit Reeu- wijk, die met de hoogste eer ging strijken. WSE won daar de tweede prijs. Aan het Noordeinde kwam Boskoop als eerste uit de bus en Waddinxveen werd hier de geluk kige tweede. Alle deelnemers kre gen tevens nog een diploma aange boden voor hun medewerking. Zaterdag 20 juni ,a.s. wordt het tweede kasconcours gehouden van de Hengelsportvereniging „Wad dinxveen” in de Breevaart te Reeu- wijk, voor de „Elfhoeven”. Het vis- concours begint ’s morgens om half zeven. Aanmelden tot vrijdagavond 7 uur bij J. Hoogendoom, Zuidkade 29. Deze wedstrijd telt mee voor de competitie. Het Sportweek-comité heeft na dere gegevens bekendgemaakt over de sportweek, die van vrijdag 26 juni tot en met zaterdag 4 juli a.s. wordt georganiseerd. Het is de ne gentiende sportweek die in ons dorp wordt gehouden. Reeds nu beraadt men zich in het comité, dat jaarlijks voor deze zomer-attractie zorgt, hoe men volgend jaar van de twintigste sportweek iets zeer bijzonders kan maken. Het programma dat voor de a.s. sportweek is samengesteld ziet er momenteel als volgt uit. Verande ringen kunnen nog worden aange vraagd en aanvullingen volgen eventueel in ons nummer van vol gende week. vrijdag 26 juni n.m. 7 uur: openings wandelmars, start Oranjelaanschool zaterdag 27 juni v.m. 9 uur: school- voetbaltournooi, Warnaarplantsoen; n.m. 2.30 uur: 300 en 600 m gekleed zwemmen, opgeven bij badmeester; n.m. 5.30 uur: start 3 km zwemwed strijden in de Gouwe om het lange- baan kampioenschap van Nederland n.m. 6.30 uur: plaatselijk voetbal; n.m. 9.30 uur: filmvoorstelling op het Stationsplein; maandag 29 juni n.m. 7 uur: plaat selijk voetbal; maandag 29 juni n.m. 7 uur: school- zwemwedstrijden, Kanaaldijk; dinsdag 30 juni n.m. 7 uur: demon stratie Gouwe Ruiters; woensdag 1 juli n.m. 7 uur: rugby wedstrijd, Warnaarplantsoen; woensdag 1 juli 7 uur: puzzelrit; donderdag 2 juli 7 uur: polowed- wijn dronk, bekroop haar de twijfel, of ze wel in de goed richting zocht. Kees had weliswaar een voor liefde voor Frankrijk, maar hij wist, dat zij daarvan op de hoogte was. Als hij nu eens, om bij voorbaat iedere nasporing te voorkomen, naar Duitsland ge gaan zou zijn? Hij sprak ook behoorlijk Duits. Diezelfde avond nog verzond ze een telegram naar de hoofdstedelijke politie in Nederland: „Verzoeke opsporingsbericht ook door te geven naar West-Duits- land, Mevrouw Blokker.” Terwijl ze de volgende mor gen koers zette in de richting Straatsburg. Misschien was deze gedachte niet eens zo gek. Nog diezelfde avond bereikte ze Offenburg. Duits land kende ze slechts van haar huwelijksreis. Op de terugweg naar huis waren ze via Basel, dwars door het Zwarte Woud en Heidelberg, naar de Rijn af ge zakt. Bij Koblenz waren ze de Moezel gevolgd tot Trier en van daar via Luxemburg en België weer naar Aerdenhout gereden. Tijdens deze tocht had hij verteld, dat ook Duitsland grote autofabrieken had, onder andere de Volkswagen in Wolfsburg en de Ford in Keulen. En niet te vergeten de Opel. „Als een mens alles van het vak zou willen weten, moest hij eigenlijk in iedere fabriek een jaartje werken. Dan werd hij tenslotte een allround mecanicien,” wa ren zij woorden. Ze kreeg weer hoop. En terwijl ze in Offenburg een hotel opzocht, besloot ze de volgende dag de autofabrieken af te rijden. In de dagen vóór Kerstmis legde ze honderden kilo meters af en bezocht alle bekende en minder bekende autofabrieken. Maar overal was het resultaat hetzelf de: Nee, een Hollander, die de naam Kees Blokker droeg, werkte daar niet. Had er nooit gewerkt. Als ze dan weer eens ’s avonds ontmoedigd een hotel opzocht voor de nacht, dan ging ze doorgaans meteen naar bed en schreide ze zichzelf in slaap. En langzamerhand begon een wilde wanhoop haar te be vangen: zal ik hem ooit weerzien Uitslagen: S.Z. P.C.- Gouwe B (jongens) 7—0 Gouwe 11 - A.Z.C. II (dames) Gouwe B - B.Z.C. (meisjes) Gouwe 5 - B.Z.C. 3 (heren) A. Z.C. - Gouwe A (meisjes) Gouwe A - A.Z.C. (jongens) Gouwe I - L.G.B. I (dames) Gouwe III - Donk II (heren) Gouwe I - H.V.G.B. I (heren) 50 O.Z.V. - Gouwe B (meisjes) 90 Vitesse II - Gouwe H (heren) 32 O.Z.V. Ill - Gouwe 5 (heren) 14 Donk - Gouwe A (jongens) 21 Op het jaarlijkse kringpolotour- nooi weiden eerste prijzen behaald door de volgende zeventallen: meisjes, heren I en heren IV. De uitslagen op het polotournooi van Z.IJ.V. in ’s-Hertogenbosch waren voor de Gouwe >als volgt: Gouwe - D.J.K. (Amsterdam) 00 Gouwe - Surea (Breda) Gouwe - P.b.V. (Eindhoven) Gouwe - Z.IJ.V. (Den Bosch) 21 Resumerend drie gewonnen en één geiijK, maar door een beter doelge- middelde van D.J.K. moesten de heren met een tweede plaats ge noegen nemen. PROGRAMMA: Donderdag 18 juni a.s. zal in het Waddinxveense zwembad een inter nationaal polotournooi gehouden worden waar aan deel zullen nemen B. b.V. (Bremen, Duitsland), S.V.H. (Hillegersberg), G.Z.C. (Gouda) en Gouwe. Aanvang 7.45 uur n.m. Vrijdag 19 juni a.s.: 7.40 uur O.Z.V. - Gouwe B (jongens) 7.45 uur B.Z.C. II - Gouwe 4 (heren) 7.15 uur B.Z.C. - Gouwe B (meisjes) 8 uur V echtstreek 2-Gouwe 3 (heren) 8.15 uurNeptunusI (Zaandam) - Gouwe 1 (heren) Zaterdag 20 juni a.s.: 5.30 uur Jeugdtournooi Dinsdag 23 juni a.s.: 7.30 uur A.Z.C. - Gouwe A (jongens) 8.00 uur A.Z.C. II-Gouwe II (dames) 8.30 u B.Z.&P.C.II-Gouwe 4 (heren) 7.15 uur Gouwe 3 - G.Z.C. 4 (heren) 7.45 uur Gouwe 2 - D.W.R. 2 (heren) 8.15 uur G.Z.C. I-Neptunus I (heren) Woensdag 24 juni a.s.: 7.30 uur Z.P.S. - Gouwe B (meisjes) 7.45 uur Z.P.S. - Gouwe B (jongens) VOLWAARDIG v. ELEKTRONISCH ORGEL f 1995,- Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) of schriftelijk dealerlijst en brochure aan; N.V. Eminent-Bodegraven. Wegens vakantie moeten de na volgende bedrijven gesloten zijn: van 22 juni t.e.m. 4 juli: J. Hofman, Burgem. Trooststraat 35 G. Visser, Noordeinde 95 van 29 juni t.e.m. 11 juli: J. Asscheman, Kon. Wilhelminapl. 1 van 6 t.e.m. 18 juli: T. Broer, Dorpsstraat 46 van 13 t.e.m. 25 juli: A. v. d. Sluis, Dorpsstraat 104 G. Lochmans, Kerkweg 141 Mevr. N. Koster-Hejjns, Jan Dorrekenskade 39 Mej. C. Rip, Dorpsstraat 27 van 20 juli t.e.m. 1 augustus: EL Timmerman, Wilhelminakade 72 P. Asscheman, Trompstraat 9 J. van Triet Zn, Noordkade 87 en Koningin Wilhelminaplein van 27 juli t.e.m. 8 augustus: C. Voshol, Zuidkade 186 G. Bosman, Burgem. Trooststraat 79 N. M. van Rooijen, Dorpsstraat 50 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpsstraat 39 P. v. d. Starre, Piel Heinstraat 1 van 3 t.e.m. 15 augustus: G. van Ringelenstein, leplaan 71 van 10 t.e.m. 22 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232 K. van Ringelenstein, Burgem. Trooststraat 31 Deze regeling is vastgesteld door B. W. van Waddinxveen. Hoofdstuk 16 De feestdagen gaan in Aerdenhout in de villa van de familie Blokker vrijwel onopgemerkt voorbij. Jo heeft een brief aan Prins geschreven en hem daarin opgedragen enkele geschenken te kopen voor de beide vrouwen. Voor hemzelf was er een extraatje van vijftig gulden, maar blij was hij er niet mee. Het was me veel liever, zei hij tot zichzelf, dat meneer en mevrouw weer thuis waren. Dat zou me die vijftig gulden best waard zijn. Doch hij vervulde de opdracht van zijn meesteres en verraste Wiesje en Annie met een paar smaakvolle cadeautjes. Iedere dag keek het drietal uit naar de terugkomst van een van de bewoners. Of misschien wel beiden. Maar telkens verstreek er een dag, zonder dat één der Peugeot’s de oprijlaan inkwam. Kerstmis ging voorbij, het oudejaar passeerde, het nieuwe begon. Het drietal had tezamen het oudejaar ’uitgezeten zoals Prins dat noemde en elkaar het beste toege wenst voor het nieuwe jaar. En allen hadden er de wens aan vastgeknoopt, dat meneer en mevrouw weer spoedig gezond en wel zouden thuiskomen. Jo Blokker, geboren Bergsma, was dezelfde dag, dat Kees vertrokken was, met haar opsporingswerk begonnen. Ze bezocht allereerst de bank en verzocht de directeur, met wie ze een persoonlijk onderhoud had, haar in te lichten, als Kees kontakt met hem opnam. Ze vertelde, dat er een misverstand was ont staan, dat alleen opgehelderd kon worden, als ze zo spoedig mogelijk zijn verblijfplaats te weten kon ko men. De directeur had haar die belofte gegeven, maar er het zijne van gedacht. Daarna bezocht ze de nota ris, aan wie ze alles vertelde, ook van het ontstane konflikt. „U kent ons van het begin af,” zei Jo, „en daarom wil ik u graag in vertrouwen nemen. U be grijpt, dat ik zo spoedig mogelijk mijn man wil zien te vinden. Kan ik in deze ook op uw medewerking rekenen Dat kon mevrouw Blokker. Zodra de notaris iets wist, zou hij terstond naar haar woning bericht zen den. Vervolgens was ze naar de politie gegaan en had gevraagd, of er op discrete wijze een mogelijkheid was om zijn opsporing te verzoeken. Ja, in bizondere gevallen was zulks wel mogelijk en nadat Jo enkele f. 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2