VADERDAG OVERHEMDENDAG 21 JUNI VADERDAG er Lee Goedkeuring Groenswaard Ilerv. Waddinxveen had jeugdig bezoek Vorderingen in de woningbouw Bejaarden maakten weer prachtige reis Immanuëlkerk schoenen DE KERKEN NODIGEN I Met 95 wagens VAKANTIE en NIC. VIS 8,95 Sandalen v.a. 10,90 v.a. 15,95 v.a. 6,95 2,95 v.a. De liefste wens van Vader de jongis Cosy pantoffels Tennisschoenen Met een echte Frigidaire is elk gezin gelukkig Frigidaire Huishoud koelkasten vanaf 100 liter Frigidaire Diepvriezers - wasmachines en 65000 Zoons en Dochters Haagse Conrant, N.R.C., Algem Dagblad Verkrijgbaar Boekh. Veldwijk Jeugdkroon- reisje 1964 Boekhandel Veldwijk Z.H. Vereen. Het Groene Kruis Algemene Ledenvergadering scooter centrifuges autohandel n.v. Plastic hobbyschoen v.a. Anklets Tuingereedschap Tuinstoelen en Parasols prima schuur BURGERLIJKE STAND Atac VAN WILLIGEN ’t beste Gereedschappen Electr. boormachines Plastic Ballen Afscheid W. den Hartog Sportaccommodaties voor Waddinxveen I ruime kollektie Herenschoenen tl btaaqt als klap op de vuurpijl Kapper Pol KERKWEG 181 FRA-VA-KO's WARENHUIZEN Van der Sluys één gedachte D. Polderman Sportweekmars Komende winter zal Si in JF addinveen de bouwerij doorgaan IS HOLLANDIA U ROUWER ETER GESLAAGD I I TRICO NYLON in div. kleuren en strepen Losse nummers I s Tel. 2375 Kanaalstraat 1 Cylindersleutels bijmaken, klaar terwijl u wacht. U kunt kiezen Telefoon 2620 Passage 145 1 Kanaalstraat 4 J— Telefoon 2289 een BOEK of BOEKENBON een VIERKLEUREN BALLPEN een VULPENHOUDER een doos HERENPOSTPAPIER een LEDEREN SCHRIJFMAP en nog veel meer. B Nesse 32, telefoon 2285 gouda telefoon (01820) 7122 IMi uit onze rijk gesorteerde voorraad. U slaagt zeker. Tevens voor ieder kind een leuke ballon Voor TRUIEN en VESTEN slaagt u bij Prachtige sortering NO-IRON WEEKENDERS weerschijnend BEL-O-FAST OVERHEMD 2de halve prijs 12,95 6,50 GESLOTEN van 27 juni om 12 uur ’s middags tot en met 6 juli. WOENSDAG 12 AUGUSTUS Een van de meest bekende zwart bonte stieren uit Denemarken na melijk de uit Nederland ingevoerde stier Blitsaerd Kleine Adema is op 14-jarige leeftijd gestorven. Deze stier heeft 13 jaar achtereen dienst gedaan op het bekende K.I. station te Varde en heeft een record aantal nakomelingen verwekt. De wervingsresultaten waren pri ma en dit is wel de reden geweest dat de stier heel veel gebruikt is. In totaal zijn er 65000 kalveren van dit vaderdier geboren. VERLOREN: ZILVEREN WAPENARMBAND tegen beloning terug te be zorgen. J. BOER, Kerkweg 78. Passage 145 Telefoon 2620 TE KOOP z.g.a.n.: Modern stalen SLAAPPKAMER- AMEUBLEMENT t.e.a.b. Adres bureau van dit blad Afdeling Waddinxveen op MAANDAG 29 JUNI 1964, in Hotel De Unie, Kerkweg 226, aanvang 8 uur n.m. Het Bestuur. TE KOOP: „Heinkel” Prinses Beatrixlaan 3 Afdeling Frigidaire Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Mejuffrouw R. Jonker, alhier, is geslaagd voor het examen onder wijzeres. Zij heeft inmiddels een benoeming gekregen in Rotterdam. TE KOOP: geschikt voor garage. 3J bij 6 meter Kerkweg 68 of 70. Te bevragen S. Oosterom Telef. 01827-777. Deelnemers opgeven vóór 1 juli a.s. Kroonlevensmiddelenbedr. J Dorpsstraat 104 DANKBETUIGING Hierbij danken wij Dr. E. M. L. Hemminga en zuster Oosterom, voor hun liefde volle verpleging tijdens de ziekte en het overlijden van onze Moeder, Mevr. R. VAN BEEK VAN DE WAERDT Namens de familie: Mej. H. J. van Beek St. Victorplein 26 TE KOOP i.g.stz. 2 pits gasstel Lijsterbesstraat 3. Vaderdag - Veldwijk Burgemeester Trooststraat 33 Iedere vrijdag op de markt. De provincie heeft het zuidelijk deel van het uitbreidingsplan de Groenswaard goedgekeurd. Deze maand zal met de uitvoering van het plan worden begonnen. Pas in 1965 zullen hier de eers^ gebouwen verrijzen, omdat de grond eerst nog bouwrijp moet worden gemaakt. Men begint dus met het uitzetten van de wegen en straten, die aan sluiting krijgen op het bestaande Waddinxveense stratennet. Zoals bekend, omvat het uitbrei dingsplan hier 250 eengezinswonin gen, 10 openbare gebouwen, 140 flats (in vijf lagen) en 116 flats (in vier lagen). Tevens zijn honderd garages in dit gedeelte van nieuw- Waddinxveen gepland. Ook deze woningen zullen waarschijnlijk van centrale wijkverwarming worden voorzien. Henegouwerweg 2 Wij repareren vakkundig en snel de motor van uw stofzuiger en defecte J autodynamo’s. in „vacuum”-verpakking van 1,15 tot 5,45 vanaf 48,50 in koffer 87,50 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING voor slechts f 1, modaties voorzien in een grote be hoefte, zijn royaal opgezet en vol doen aan de moderne eisen. Hoewel de verenigingen niet direct over de benodigde financiën beschikten, zijn grote kosten bespaard doordat de leden en donateurs van de vereni gingen in hun vrije tijd belangeloos zeer veel werk hebben verricht. Tevens zijn door diverse aannemers en door verschillende bedrijven in en buiten Waddinxveen tegen kost prijs de benodigde materialen be schikbaar gesteld. De financiën zijn verkregen door een groots opgezette verloting, een lening van de K.N.V.B. en een le ning, waarvan de rente en aflossing door de gemeente Waddinxveen is gegarandeerd. Het was voor de v.v. Waddinx veen een verheugend moment toen deze week het gebouw geheel dicht kon worden gemaakt. De nabij het gebouw gelegen sportvelden zien er prachtig uit. Het is wel zeker, dat deze velden in de Oranjewijk, die nog niet zijn bespeeld, in sep tember a.s. in gebruik kunnen wor den genomen. Het zal nu niet lang meer duren of ook het gebouw in het Warnaar- plantsoen zal onder de kap komen. Zowel de besturen als de leden is er alles aan gelegen om de gebou wen in het najaar gereed te hebben voor de dan beginnende wintercom petitie. W V VJVJLL VV n.VD'llN V UxJ» - x WEKKKI .Al) VUUK WAUJJ11NAv - jJunuDnvAu ±o jvlu Dinsdag j.l. heeft de heer W. den Hartog afscheid genomen als ge- meente-ambtenaar wegens zijn be noeming in Leiderdorp. Burgemeester van der Hooft sprak van de grote waardering die het college van B. en W. had ten op zichte van de heer den Hartog, als ambtenaar van de woonruimte com missie. De burgemeester bood hem een boekwerk aan. De heer Alblas sprak namens de woonruimte commissie zijn dank uit voor de lof waardige wijze, waarop de heer den Hartog zijn werk had verricht in de commissie en bood hem een boekenbon aan. De gemeente-secretaris, de heer H. Jenné, roemde de goede kwali teiten in de heer den Hartog en deed dit vergezeld gaan van een lectuurbak. Vervolgens spraken resp. de heren Meyer, Kraneveld en wethouder Pille goede woorden tot de vertrekkende ambtenaar. De heer den Hartog sprak woor den van dank voor het genoten vertrouwen en de goede samen werking. In zijn plaats is benoemd de heer P. A. Zeilstra uit Dirksland. Op vrijdag 26 juni a.s. wordt de Waddinxveense Sportweek geopend met een wandelmars. De start is om 7 uur ’s avonds op het plein van de Oranjelaanschool. Aan deze mars kunnen zowel wandelgroepen als individuele wandelaars deelnemen. Iedere deelnemer die deze mars vol brengt ontvangt een medaille en als extra beloning een speldje dat aan geboden wordt door B.P,-station P. Rupke. Ieder die wil deelnemen aan deze wandelmars kan nu reeds inschrij ven bij de volgende adressen: L. C. ’t Hart, Lijsterbesstraat 53; Mevr. v. Nielen-Mooy, Piasweg 11; A. v. Elswijk, Jan W. Frisoweg 33, allen te Waddinxveen en P. van Elswijk, Reijerskoop 177, Boskoop. Wacht niet tot de laatste dag met inschrijven. Het inschrijfgeld is tot 14 jaar 0,75; 15 jaar en ouder 1,-. Het afgelopen weekend waren vijftig Hervormde jongeren uit de wijde om trek te gast bij de Her vormde jeugdverenigingen te Wad dinxveen. Na een fietstocht naar het Weegje begaf het gezelschap zich naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie, zij werden daar ontvangen door bur gemeester C. A. van der Hooft. De burgemeester sprak ’n begroetings woord en zei dat deze jeugdweek ends - het bij elkaar op bezoek gaan - een mooie binding was tus sen gelijkgezinden, waarbij men ge zamenlijk over vele problemen van gedachten kan wisselen en elkaar daardoor ook beter kan leren ken nen. Dat men daarbij ook op de hoogte wil zijn^van de vele gemeentelijke problemen stelde de burgemeester zeer op prijs. De directeur van openbare wer ken, de heer A. C. Kraneveld, die vergezeld was van de adjunct-direc- teur, de heer A. H. Zwambom, gaf een uiteenzetting over de zuivering van rioolwater, één van de vele problemen van vele gemeenten. Waddinxveen beschikt over één der modernste rioolwaterzuiverings installaties. Hierna werd de instal latie bezichtigd. Nadat de heer A. Noor Lander een dankwoord had gesproken tot de burgemeester, vertrok het gezel schap naar het Herv. wijkgebouw, waar het werd welkom geheten door mej. W. van der Starre. Na de gezamenlijke broodmaal tijd werd door de heer A. Noorlan- der een inleiding gehouden over het onderwerp: „Gij hebt hem met eer en heerlijkheid gekroond”. Het pro gramma vermeldde voorts declama tie en het vertonen van kleuren dia’s. Deze avond werd besloten door ds. Joh. Verwelius. Zondagmiddag kwam men bijeen in het jeugdgebouw „Het Anker”, en om 5 uur werd de kerkdienst bij gewoond, waarin ds. J. R. Cupe- rus voorging. Na de gezamenlijke broodmaal tijd werd de prediking van ds. Cu- perus besproken. Ds. Cuperus had had gepreekt over het 5e gebod. Vele vragen werden uitvoerig door de predikant beantwoord. Vorig jaar is door verschillende Waddinxveense sportverenigingen een begin gemaakt met de bouw van twee sportaccommodaties. Eén gebouw zal verrijzen in de Oranje wijk, het andere in het Warnaar- plantsoen. Het gebouw in de Oran jewijk is bestemd voor de voetbal vereniging Waddinxveen, dat in het Warnaarplantsoen voor de Christ, sportvereniging ’Be Fair’ en de R.K. voetbalvereniging W.S.E. De accom- I Na het; voltooien van het uitbrei dingsplan „Oranjewijk” is vorig jaar een aanvang gemaakt met het volbouwen van het uitbreidingsplan „Vondelwijk”. In de Oranjewijk staan ongeveer 1000 woningen en in de Vondelwijk zullen ongeveer 900 woningen worden gebouwd. Dank zij het vooruitstrevende ini tiatief van het gemeentebestuur te bouwen door middel van de z.g. ratiobouw ziet het er naar uit dat het tweede uitbreidingsplan binnen een tweetal jaren zal zijn volge bouwd. Eén dezer dagen ontving het ge meentebestuur van Waddinxveen het verheugende bericht dat weder om een rijksgoedkeuring is af gege ven voor de bouw van 126 wonin gen en 105 garages. Momenteel zijn in aanbouw 108 flatwoningen van de woningbouwvereniging „Ons Be gin”, 2 maal 36 premie-woningen, een complex van 84 woningen, een complex van 48 woningen, een com plex van 86 woningen en de zojuist genoemde 126 woningen. Onmiddel lijk na de ontvangst van de rijks goedkeuring is met de bouw van de 126 woningen een aanvang gemaakt. Alle woningen zijn nog in aanbouw, met uitzondering van het complex van 86, waarvan al een aantal ge reed is. In totaal zijn dus ongeveer 500 woningen en ruim 100 garages in aanbouw. Met groot enthousiasme werd gis terenmorgen gestart in de Juliana van Stolberglaan voor de jaarlijkse tocht van de Waddinxveense be jaarden en alle voorspellingen ten spijt is het weer tot het laatst toe zomers gebleven. De organisatie, welke evenals de voorgaande jaren in handen was van de Waddinxveense midden stand, was perfect. In twee colonnes ging het langs de mooiste, o.a. door Haastrecht, waar de pas afgebrande kerk een trieste aanblik bood. Verder ging het door Hoenkoop, langs de boerderij ’De twee ganzen’ en diverse kersenboomgaarden, op naar De Meem, de eerste pleister plaats. Hier kwamen beide colonnes weer bij elkaar, maar gingen na de koffie toch weer gescheiden naar Renswoude, waar de lunch werd gebruikt. De heerlijkheid Haarzuylen met het kasteel van die naam werd wel extra goed opgenomen. De bejaar den uitten hun oprechte bewonde ring voor al het natuurschoon in het Utrechtse en Gelderse deel van de tocht. Ook paleis Soestdijk werd in het voorbijgaan vluchtig bekeken. Ver der ging de tocht via Arnhem naar Velp en de uitspanning „De Ros bank” genoot de eer van het diner voor de ouden van dagen van Wad dinxveen. Het eten liet zich goed smaken en dat de soep niet zo heet wordt gegeten als ze wordt opge diend, werd hier wel duidelijk ge demonstreerd. Aan het eind van het diner bracht de voorzitter van de middenstand, de heer H. K. van der Loo, dank aan allen die deze dag mogelijk ge maakt hebben. Burgemeester C. A. van der Hooft, die in „De Posbank” mee dineerde, sprak zijn voldoening uit over deze mooie dag, waarvoor de middenstand zoveel werk heeft verzet. Hij was ook erkentelijk voor de veiligheidsmaatregelen (er zijn geen ongelukken gebeurd, noch met de mensen noch met de auto’s), de gezondheidszorg en de geestelijke gezondheid, die door ds. Kalkman werd vertegenwoordigd. Ook op de terugreis was de stem ming nog prima en toen de muziek in Waddinxveen de bejaarde inwo ners verwelkomde, kon men de vol doening van de gezichten aflezen. Zes winkels Het aantal winkels in de beide uitbreidingsplannen is veel te wei nig. Vandaar dat het gemeentebe stuur bij het ministerie van volks huisvesting en bouwnijverheid een dringend beroep heeft gedaan tot afgifte van rijksgoedkeuring voor 6 winkels tegenover de thans gebouw de winkels aan het Koningin Wil- DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter F. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. helminaplein. Verwacht wordt dat de rijksgoedkeuring zeer spoedig (wellicht deze week nog) zal wor den verstrekt, zodat met de bouw van de 6 winkels eveneens een be gin kan worden gemaakt. Boven dien beschikt het gemeentebestuur nog over meerdere plannen voor de bouw van winkels maar in 1964 zal daarmee niet meer begonnen kun nen worden. (De Rotterdammer) zondag 21 juni 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: dhr. de Redelijkheid, van Ouderkerk a.d. IJssel N.m. 6.30 uur: ds. J. J. Moll, van Driebergen Hervormd Wijkgebouw,Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. Boezer N.m. 6.30 uur: dhr. de Redelijkheid Herv. wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 5 uur: ds. Samsom, van Rotterdam N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: J. A. Peters, van Den Haag Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek N.m. 6.30 uur: ds. G. Clements, van Lekkerkerk Remonstrantse Kerk V.m. 10 uur: ds. W. Knoppers van Utrecht Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A, P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A, Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15 en 9.45 uur; H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie week van 9 t/m 15 juni 1964: Geboren: Adrianus, z.v. A. Tol en C. Heuvelman; Petronella Johanna, d.v. C. A. van den Berg en P. van Meenen; Maria Geertruida, d.v. T. van der Starre en J. C. Slingerland; Antoinette Birgitte, d.v. M. van der Graaf en L. H. C. Uij ter linde. Ondertrouwd: P. Bremmer en A. M. Markus; J. W. Kooijman en A. Sommer; M. van Beusekom en C. Flier; G. Vis en A. C. Verweij. Gehuwd: geen. Overleden: Tol, Koosje, oud 78 jaar GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: laars; blauwe herentrui; regenbroek regenjas sjaal; bundeltje kleren; badhanddoek zwembroek; gasaansteker; jasje; zilveren armbandje; geldstuk; foto toestel. Verloren: portemonnaie met inh-; bruine portemonnaie met inh.2 bankbiljetten; rode step; 3 sleutels; parkiet; zilveren armbandje. JNaam nieuwe kerk van Wet en Evangelie: De naam voor de in aanbouw zijnde kerk van de Ned. Hervormde kring „Wet en Evangelie”, die nu snel zijn voltooiing nadert, is nu definitief gekozen. Immanuëlkerk zal het moderne gebouw aan de Prinses Beatrixlaan voortaan heten. Immanuël betekent: God met ons. Met grote meerderheid van stem men is deze naam door de gemeen teleden gekozen. Daar bij een eer der gehouden stemming deze naam niet de gewenste meerderheid ver kreeg werd besloten tot een her stemming over te gaan. De kerk zal naar men verwacht eind sep tember in gebruik worden genomen. SPIREA Satijn-nylon dat is nylontrico die aanvoeltf als natuurzijde en nietS doorschijnt. Met verras-’ send aparte appliqué-j garnering in geschulpte) contrastkant. Wit, zwart, saffier. Maten 38-46 f 13.25. Jupon f7.75,1 broekje f3.85. Wijkverwarming Het gemeentebestuur van Wad dinxveen ontving afgelopen week van Gedeputeerde Staten eveneens bericht, dat goedkeuring is ver leend aan de centrale wijkverwar ming van het uitbreidingsplan Von delwijk. De kosten van deze ver- warmingsinstallatie bedragen ruim 1 miljoen. De bedoeling is dat na genoeg alle in aanbouw zijnde wo ningen op het centrale verwarming- systeem zullen worden aangesloten. Met de bouw van de ketelhuizen zal zeer binnenkort een aanvang worden gemaakt. De thans in aan bouw zijnde woningen moeten in het najaar zover gereed zijn, dat de woningen geheel dicht zijn. In de wintermaanden kan dan worden doorgebouwd, omdat de woningen dan centraal verwarmd worden en geen verlies van arbeidsuren zal ontstaan wegens onwerkbaar weey. Verwacht wordt dat vanaf januari 1965 iedere week ongeveer 10 wo ningen gereed zullen komen zodat de thans in aanbouw zijnde wonin gen voor het grootste gedeelte in 1965 gereed zullen komen. In 1965 wordt dan weer met een groot aan tal woningen begonnen die in 1966 gereed zullen komen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3