in van /u Van morgenavond af staat Waddinxveen het teken van sportgebeurtenissen SAFE AIS LOXETïÊn' Zaterdag zwemwedstrijden in de Gouwe DE SPORTWEEK BRENGT VELE EVENEMENTEN RAIFFEISENBANK s nieuwsblad Onafhankelijk geheel bekend Sportweekprogramma nu de week met De route van de wandelmars ij Opening van wandelmarsen door het dorp Verschijnt elke donderdag II r/AJ 1 4 r I VAN EEUWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 i Weekblad voor Waddinxveen j DONDERDAG 25 JUNI 1964 29e JAARGANG - Nr. 989 T. VERVERS, voorzitter. J wisselbekers V J. G. VALK. Redaktie: Vijverlaan 7, Tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. 25,individueel 3,Zorg dat u er ook bij bent. Als besluit van de 19e Soortweek om 21.30 uur Filmvoorstelling op het Stationsplein. Vertoond zal wor den de hoofdfilm: „Gekooide Furie” met als voorfilm: „De laatste der Mohikanen”. Van de organisatoren vernamen wij nog, dat voor de skelterwed- strijden. de rugbywedstrijden en de 3 km schoolslag zwemwedstrijd de bekende Formule-bekers ter be schikking worden gesteld. Ook de Elshof-beker staat dit jaar weer als belangrijke prijs genoteerd, n.l. voor het winnende elftal bij de be- drijfsvoetbalwedstrijden. Vanaf vrijdagavond 26 juni a.s., wanneer de Sport week 1964 officieel is geopend, wachten ons weer allerlei sportevenementen die een bezoek ten volle waard zijn. Dit jaar is in bijzondere mate gestreefd naar een grotere verscheidenheid en wij zijn daar, dank zij velerlei medewerking, wel in geslaagd. Nieuwe fes tijnen zijn b.v. het bedrijfsvoetbaltoernooi, skelter- wedstrijden en rugbywedstrijden. Van alle kanten ontvingen wij steun en toonde men zich hulpvaardig. Daarvoor zijn wij zeer erken telijk. Elk jaar wordt ook de financiële steun groter. Een bewijs dat de Sportweek in Waddinxveen leeft? We kunnen hier pas volmondig ja op zeggen als de belangstelling voor de komende sportgebeurtenissen ook groot zal zijn. Daarom vragen wij deze week uw speciale aandacht voor de verenigingen, die alle hun bestje beentje voorzetten. Kijk eens naar de voetbalverenigingen die door zelfwerkzaamheid de prachtige accommodatie op hun velden hebben geschapen. Dat dwingt respect af. Uw belangstelling zal de verenigingen verder stuwen en activeren. Het Waddinxveense publiek in al zijn gele dingen tone dat het zijn verenigingen waard is! Ik hoop, dat wij straks meer nog dan in vorige jaren kunnen zeggen: „De Sportweek 1964 is in alle opzichten geslaagd”. Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per nam regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coop. Raifeisenbank te W addinxveen. Het telefoonnummer van Boek handel „Veldwijk” is 2620; van de drukkerij en kantoor 2238 en het privé-adres is 2935. gesteld. Voor de schoolslag dames een Formule-beker (NV Kempkes) en vrije slag dames, door de verze keringsmaatschappij de OLVE. De prijsuitreiking vindt plaats na af loop van de wedstrijden in Hotel „de Unie”, aan de Kerkweg. Maandag 29 juni, n.m. 7.15 uur: schoolzwemwedstrijden om deWad- dinxveense Weekblad beker. Alle plaatselijke scholen nemen aan deze wedstrijden deel. Voor de Ulo scholen is een afzonderlijke wed strijd samengesteld. Entree 50 cent, kinderen 25 cent. Donderdag 2 juli n.m. 7.00 uur: waterpolowedstrijden in het zwem bad aan de Kanaaldijk: Gouwe I - Dolfijn I, Amsterdam. de spaarbank met volledige bankservice Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 Kantooruren: dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. AANGESLOTEN BIJ DE COÖPERATIEVE CENTRALE RAIFFEISEN-BANKTE UTRECHT PRIJSVERHOGING POST-ABONNEES Door de verhoging van de posttarieven per 1 juli a.s. zijn wij genoodzaakt de abon nementsprijs voor de post- abonnees te verhogen tot 3,60 per halfjaar. De uitgever. plantsoen. Op dezelfde avond organiseert de Motor-, Auto- en Bromfietsclub „de Gouwe Rijders” de Sportweek puz- zelrit voor auto’s, motoren, scooters en bromfietsen. Het inschrijfgeld voor auto’s, motoren en scooters be draagt 3,00 en voor bromfietsen 2,50, voor leden 1,00 reductie. Inschrijven vanaf 19.00 in het R.K. Verenigingsgebouw, Burg. Troost- straat 4. Er zijn weer vele fraaie prijzen. De bejaardentocht ligt al weer achter de rug, maar één van onze lezers zond ons nog dit verslag in dichtvorm, dat wij graag als uit voerig bijschrift bij deze foto van Sjaak Noteboom plaatsen, waar op enkele ons niet bekende deelnemers aan de rit vrolijk in de lens keken. De Waddinxveense bejaardenreis Behoort weer tot ’t verleden Het was een pracht rit weer dit jaar Die voor ons werd verreden En evenals het vorig jaar Wil ik namens de bejaarden Dank zeggen aan de middenstand Die geld nog moeite spaarden Ik weet beslist uit ieders naam En ieders hart te spreken Werd dit van onze kant verzuimd Dan waren w’in gebreken 't Was weer een dag van groot plezier Om nooit weer te vergeten Intens genoten we van de tocht Stil in de car gezeten De zon, die bij de start al scheen Bleef bijna tot de finish schijnen We zagen hem pas haast aan ’t eind Achter een bui verdwijnen De route wil ’k hier niet beschrijven Daar stond genoeg van in de krant ’t Is alles volgens plan verlopen Door Utrecht en door Gelderland En onderweg op een paar plaatsen Zijn we nog even uitgestapt Dan werd gezellig wat gegeten Of ook een borreltje gesnapt En over heuvels en door dalen Zijn w’op de posbank aangeland Daar zetten we die honderd wagens Voorlopig dus weer aan de kant Toen, in wel wat te kleine ruimte Bewaar uw waardepapieren op de plaats waar ze veilig zijn; geef uw sieraden een onverwoestbaar tehuis. Huur een safeloket! Dit behoort tot de dienst verlening van onze bank. Voor weinige guldens per jaar bespaart u zich veel zorgen! FRANSE LANDWIJN (rood of wit) literfles f 2,25 SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL Morgenavond (vrijdag) om zeven uur begint in Waddinxveen de Sport week 1964, die het dorp tot en met zaterdag 4 juli geheel in de sfeer van een aantal bijzondere sportgebeurtenissen zal houden. Het programma staat nu geheel vast en omvat de volgende punten: Vrijdag 26 juni, 19.00 uur: Ope ning Wandelmarsen 8 en 12 km. Start Oranjelaanschool, waar tevens de burgemeester te ca. 21.15 uur de Sportweek officieel zal openen. Zaterdag 27 juni, 9.00 uur: Aan vang schoolvoetbaltournooi, waar voor de burgemeester de aftrap zal verrichten. Om 14.30 urn- begint de 300 en 600 meter zwemwedstrijd gekleed zwemmen in de Gouwe. Dames ge kleed in onderjurk en jurk en de heren in shirt en lange broek. Om 15.30 uur is de start van de 3 km zwemwedstrijd in de Gouwe om het lange baan kampioenschap van Nederland. Dat er vele promi nenten uit de zwemwereld aanwe zig zullen zijn is nu al bekend. 18.00 uur: Aanvang bedrijfsvoet- baltoumooi, waar in twee poules gestreden zal worden om het bedrijf svoetbalkampioenschap van Waddinxveen. Er zal twee maal een kwartier zonder rust gespeeld wor den. De bedrijven die ingeschreven hebben zijn bekend n.l. Molenbouw, Kempkes, Rehorst, Schaik, Gemeen te bedrijven, Ruim Baan, Verhoeff, Kabelfabriek, Tokion en Verheul. Tevens zal uit deze elftallen een selectie gevormd worden die op vrijdag 3 juli om 19 uur een wed strijd zal spelen tegen ONA I uit Gouda. Alle wedstrijden worden gespeeld in het Warnaarplantsoen. Om 21.30 uur begint de filmvoor stelling op het Stationsplein. Titel hoofdfilm: ’’Shark River”, sensatio neel, adembenemend, met als voor film een showfilm. Maandag 29 juni, 19.00 uur: Ver volg bedrijfsvoetbaltournooi; tevens om 19.00 uur schoolzwemwedstrij den in het bad aan de Kanaadijk, om school en individueel kampioen schap van Waddinxveen. Dinsdag 30 juni, 19.00 uur: Finale bedrijfsvoetbaltournooi; tevens om 19.00 urn- optreden van de ponyclub ’Gouwe Rijders’. Dit moet u beslist zien, het is ongelooflijk wat deze meisjes en jongens u zullen laten zien. Woensdag 1 juli, 19.00 uur: Iets nieuws voor Waddinxveen n.l. het optreden van twee Rugby-teams, te weten Amsterdam - het Gooi. Er zal een bekend commentator aan wezig zijn om u zijn commentaar te geven op de spelregels en het ver loop van_h£t .spel- Deze wedstrijd wordt gespeeld in het Warnaar- Donderdag 2 juli, 18.30 uur: Polo- competitiewedstrijden, Kanaaldijk: Gouwe I - Z.R.C. Den Haag (dames) Gouwe A - G.Z.C. Aen als hoofd schotel: Gouwe I - Dolfijn I. Vrijdag 3 juli, 19.00 uur: Voetbal wedstrijd: O.N.A. I - Selectie bedrijfsvoetbal. Zaterdag 4 juli, 6.30 uurv.m.: Die dag wordt wel heel vroeg ingezet, dan zijn het n.l. de hengelaars die een nationaal sportweekvisconcours organiseren in de Gouwe, aan de Noordkade (het lege eind). U kunt daarvoor inschrijven op woensdag 24 en vrijdag 26 juni in hotel „de Unie”, Kerkweg, tot 21.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt per groep 5,00 en individueel 1,50. Er zijn vele mooie prijzen beschikbaar. Om 9 uur zal het schoolvoetbal tournooi worden voortgezet. Om ca. 10 uur aanvang skelter- wedstrijden (die de hele dag duren) voor bedrijfsgroepen en individue- len, om het bedrijfs- en persoonlijk- kampioenschap van Waddinxveen. Een evenement waarin jong en oud kich kan uitleven, aarzel dan ook niet om u op te geven. Het zal plaats vinden op de rolschaatsbaan aan de Willem de Zwijgerlaan. In schrijven bij C. v.d. Bosch, Esdoom- laan 16; bedrijfsgroepen (5 man) Om 3.30 uur n.m. Nationale 3 km zwemwedstrijden om het langebaan kampioenschap van Nederland. De wehstrijden bestaan uit: 3 km dames nationaal, vrije slag 3 km dames inwoners, vrije slag 3 km heren nationaal, vrije slag 3 km heren inwoners, vrije slag 3 km heren nationaal, schoolslag 3 km dames nationaal, schoolslag Voor deze wedstrijden zijn twee nieuwe wisselbekers beschikbaar Genoten we van het diner Waarschijnlijk door te weinig helpers Viel ’t lange zitten hier niet mee Ja ja vierhonderd grage monden Zijn niet zo een twee drie gevuld Dat vergt toch wel in veel gevallen Een kleine piete piets geduld Maar toen dan toch ten lange leste Deze maaltijd was gedaan Bleef er van al het opgediende Geen snipper in de schotels staan. En al puffend en al kouwend Zijn we toen weer opgestaan Om met spoed weer in de wagen En op weg naar huis te gaan. Daar weer zonder incidenten En weer heelhuids aangeland Stonden vele dorpsgenoten Langs de straten aan de kant En de twee fanfarekorpsen Speelden daar het welkom weer Ieder had weer echt genoten Mensenlief wat wil je meer De verzorging was uitstekend Overal was aan gedacht Zelfs voor geestelijke verzorging Was een dominee meegebracht. En de oudjes hopen stiekem Nu weer op een volgend jaar Hopenlijk zijn dan die oudjes Ook weer allen bij elkaar. Zaterdag a.s. worden weer de traditionele zwemwedstrijden in de Gouwe gehouden. Het programma bestaat uit de volgende punten: 300,meter gekleed zwemmen voor meisjes, leeftijd tot 14 jaar, kleding: badpak en jurk; 300 meter gekleed zwemmen voor jongens tot 14 jaar, kleding: badbroekje, overhemd en korte broek; 600 meter gekleed zwemmen dames, kleding: badpak en jurk; 600 meter gekleed zwem men heren, kleding: badbroekje, overhemd en lange broek. Voor deze wedstrijden kan men zich op geven tot vrijdagavond bij de badmeester. Inschrijfgeld: meis jes en jongens 300 meter f 0,75; dames en heren 600 meter 1, De wandelsportvereniging W.I.K., die deelneemt aan de wandel mars ter opening van de Sportweek, maakt de volgende route bekend: Start: Oranjelaan, La. Kerkweg, r.a. Henegouwerweg, La. De Ruyterstraat, La. Piet Heinstraat, r.a. Trompstraat, La. Kromme Esse, La. brug over, La. Zuidkade, r.a. St. Victorstraat, r.a. Ver bindingsweg, r.a. Kanaaldijk, La. Sniepweg, r.a. Vijverlaan, r.d. leplaan, r.d. Onderweg, r.a. Kielkade, La. Dorpsstraat, r.a. Kerk weg, over het spoor La. Prinses Beatrixlaan, r.a. Willem de Zwij gerlaan, La. Koningin Wilhelminaplein, r.d. Koningin Wilhehnina- singel, r.a. Jacob Catslaan, r.a. Da Costaweg, r.d. Jan Willem Frisoweg, r.a. Mauritslaan, La. Frederik Hendriklaan, La. Kon. Wilhelminaplein, l.a. Willem de Zwijgerlaan, r.a. Noordkade, finish Oranjelaan. Parcours 8 km: start Oranjelaan, La. Kerkweg, r.a. Zuidkade, r.a. St. Victorstraat, r.a. Verbindingsweg, r.a. Kanaaldijk, r.a. Sniepweg, r.a. Vijverlaan, r.a. Puttelaan, r.a. spoorweg over, La. Prinses Beatrixlaan, r.a. Willem de Zwijgerlaan, r.a. Noordkade, finish Oranjelaan. La. links af; r.a. rechts af; r.d. recht door. r 'i w

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1