van HET ERFENISHUWELIJK Vakantieregeling kruideniers 1961 i Eerste expositie Kunststichting in kunst zaaltje van Veldwijk ïoetbalprograminain de sportweek E7H UB Wè Paul Citroen: DANKBAAR Gouwe-nieuws WALDER en WULCO jongis autohandel de u kunt spelen zonder moeizame lessen: snelle muzikale resultaten op Goede gebruikte automobiel „De zorg voor je werk” i ■l.V. THEE- EN KOFFIEPOTTEN I FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN naar WA D FI NX VEENS SPOR TNIEU WS n „IN DE WAR” Vanzelfsprekend: ook voor een HEKSENKETEL WERK TONEN «SS® A JT zxvxiLN 5—1 1—2 3—2 I vanaf f 1,95 (wordt vervolgd). Heeswijk BB Hoofdstuk 16 - nr. 30 NKtOM IBD 9—0 6—2 3—0 of schriftelijk dealerlijst en brochure aanN. K Eminent-Bodegraven. 3—5 2—3 en Koningin Wilhelminaplein van 27 juli t.e.m. 8 augustus: C. Voshol, Zuidkade 186 G. Bosman, Burgem. Trooststraat 79 N. M. van Rooijen, Dorpsstraat 50 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpsstraat 39 P. v. d. Starre, Piet Heinstraat 1 van 3 t.e.m. 15 augustus: G. van Ringelenstein, leplaan 71 van 10 t.e.m. 22 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232 K. van Ringelenstein, Burgem. Trooststraat 31 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING telefoon (01820) 7122 gouda v.a. f 1995, VOLWAARDIG ELEKTRONISCH ORGEL Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 nen, dacht ze vastberaden. In de Belgische zieken huizen. Iedere dag, tussen tien en elf uur zou ze even het hoofdbureau van politie in Amsterdam opbellen om te informeren, of er al wat bekend was. En zelf zou ze ook niet stilzitten. Op Oudejaarsdag kreeg ze eindelijk een draad in handen. In Ninove, een kleine stad, 25 kilometer be zijden Brussel, bezocht ze het enige ziekenhuis, dat de gemeente bezat. En daar kreeg ze tot haar stomme verbazing te horen, dat hier een zekere meneer Blokker uit Holland ruim drie weken gelegen had met een lichte longontsteking. Ja, meneer Blokker had een gelè auto bij zich gehad, die al die tijd in de garage van het ziekenhuis gestaan had. Zeker, men had gevraagd, of er familie gewaarschuwd moest worden, maar meneer had gezegd, dat hij helemaal alleen op de wereld stond en daar niet gebleken was, dat de patiënt iets gedaan had, waarvoor de justitie nog een rekening had te presenteren, had men hem te weten komen. Ja, hij zou een duidelijk signale ment doorgeven voor het geval meneer Blokker een een andere naam opgegeven had. Bijzondere ken tekenen? Ja? O, een groot litteken op de linker schouder. Kijk, dat was vooral voor een ziekenhuis al een belangrijke aanwijzing. En wat het buitenland betrof, hij kon hoogstens via Interpol een verzoek richten tot de polities van die plaatsen, waar een ziekenhuis was. De inspecteur glimlachte even. En dat was een hele opgaaf, want tegenwoordig had haast iedere plaats van enige bete kenis een of meer ziekenhuizen. Mevrouw zou wel begrijpen, dat daar dagen, misschien zelfs wel weken mee heen zouden gaan. Mevrouw begreep het, doch voegde er aan toe: „Wat moet ik anders doen, meneer? Ik wil mijn man terug. Anders niet. En ik wil graag iedere mogelijk heid, die er bestaat, uitbuiten. Ik heb u al gezegd: als het geld moet kosten, zegt u dan maar hoeveel, dan zal ik dat betalen.” Die dag reed ze het land weer uit. Opnieuw begin- 7. Er is een eerste prijs; 8. Finale tussen groep A en B duurt 2 maal dertig minuten; 9. Het elftal moet beslist samenge steld worden uit het bedrijf; Natuurlijk wilde de koning, dat de terugkeer van zijn doch ter feestelijk gevierd zou worden, ’s Avonds kwamen alle edelen bijeen in de schitterende ridderzaal en er werd een groot feestmaal gegeven ter ere van Alvi. Ook de kleine Walder was er bij en hij keek zijn ogen uit naar al dat moois. Er waren edelen en jonkvrouwen in kostbare kledij. Er werden de heer lijkste gerechten opgediend en men dronk de wijn uit glinsterende kristallen bokalen. De kleine jongen zei niets, maar keek met glanzende oog jes toe, todat hij zo moe werd, dat hij in slaap viel. Konin gin Alvi gaf Lugi een teken en voorzichtig pakte zij het kleine prinsje op en bracht hem naar bed. Terwijl ze met hem door de donkere gang liep, keken twee ogen haar na. Het was één van de zwarte ruiters, die zich in een nis ver borgen had. Hij wilde precies weten, wat er gebeurde. En terwijl beneden in de ridderzaal het vrolijk feest werd voorgezet, bracht Lugi in één van de grote zalen van de koninklijke burcht de kleine prins naar bed. Zij keek nog even of Wulco, die daar ook lag, goed sliep en toen ging zij weer naar beneden. G.Z.C. n.o. 7—1 door Henk van Wegens vakantie moeten de na volgende bedrijven gesloten zijn: van 22 juni t.e.m. 4 juli: J. Hofman, Burgem. Trooststraat 35 G. Visser, Noordeinde 95 van 29 juni t.e.m. 11 juli: J. Asscheman, Kon. Wilhelminapl. 1 van 6 t.e.m. 18 juli: T. Broer, Dorpsstraat 46 van 13 t.e.m. 25 juli: A. v. d. Sluis, Dorpsstraat 104 G. Lochmans, Kerkweg 141 Mevr. N. Koster-Heijns, Jan Dorrekenskade 39 Mej. C. Rip, Dorpsstraat 27 van 20 juli t.e.m. 1 augustus: H. Timmerman, Wilhelminakade 72 P. Asscheman, Trompstraat 9 J. van Triet Zn, Noordkade 87 REGLEMENT: 1. Er wordt gespeeld in twee groe pen, A en B; 2. In beide groepen wordt een halve competitie gespeeld; 3. Speeltijd 2 maal 15 minuten (geen rust); 4. Winnaar is het elftal, dat in zijn afdeling het hoogste aantal pun ten behaalt; 5. Bij het behalen van een gelijk aantal punten wordt beslist door 5 strafschoten door verschillende spelers; 6. Protesten niet mogelijk. De wed strijden worden geleid door K.N. V.B.-scheidsrechters; en een tweede woordig, met die moderne middelen en methoden. „Wij zijn in staat deze ziekte op snelle en af doende wijze te bestrijden en te genezen, madam. Ook al is dit maar een klein ziekenhuis, wij hebben bekwame geneesheren.” Er klonk trots in haar stem. Aan de ene kant prettig, deze mededeling, maar daarmee had ze Kees nog steeds niet terug. Langzaam reed ze Ninove uit en op een parkeer plaats ging ze zitten nadenken. Dit betekende, dat ze weer geheel van voren af aan kon beginnen. Laat ik me nu eens in de gedachtengang van Kees verplaat sen, dacht' ze. Wat ga ik doen, als ik uit het zieken huis ontslagen ben? Waarschijnlijk eerst een paar brieven schrijven, naar de bank en naar de notaris, voor de overschrijving. En dan Dan door naar Frankrijk. In Clermont-Ferrand was ik gelukkig, had hij eens gezegd. Dus op weg naar Clermont-Ferrand. Wat doen we dus? Zonder onderbreking door naar Frankrijk. 3. NA 'N LANGE, vermoeiende tocht kwamen de reizigers eindelijk bij de burcht van koning Roderik, de vader van koningin Alvi aan. De koning was erg verwonderd, zijn dochter terug te zien. Snikkend wierp koningin Alvi zich in de vertrouwde armen van haar geliefde vader. Bewonderend keek de vorst naar zijn kleinzoon Walder, die hij nog nooit had gezien. „Dat zal een waardig koning van Virulië worden, mijn kind!” sprak hij vol trots, terwijl hij de kleine jongen door zijn blonde krullen streek. Alvi lachte door haar tranen heen. Eerst moest zij vertellen, wat er allemaal gebeurd was en welke redenen hen er toe gebracht hadden, het vaderland vaarwel te zeggen en naar Bardije te gaan. Toen het ver haal ten einde was, streek koning Roderik eens door zijn baard en keek ernstig. „Zo, dus al die jaren zal Garis het land besturen”, merkte hij op. En, terwijl hij zijn dochter peinzend aankeek, dacht hij: „Ik weet niet, of je daar wel verstandig aan gedaan hebt, beste kind”. Maar koning Ro derik had zich niet met de staatszaken van Virgulië te bemoeien, dus zei hij verder niets. De toekomst zou wel leren of de koningin verstandig gehandeld had. Ze stak een sigaret op route te bestuderen. Maar die kende ze al, In het lichte, maar toch intieme nieuwe kunstzaaltje dat Waddinxveen rijk is, achter de nieuwe boekwinkel van Veldwijk aan de Passage, heeft de Waddinxveense Kunststichting weer een nieuwe expositie geopend. Dinsdagavond kon de Kunststichting voor het eerst weer eens in de openbaarheid treden, en dat gebeurde met een indrukwekkende tentoon stelling van nieuw werk van Paul Citroen, de bekende portrettekenaar, die ook de eerste tentoonstelling van de Kunststichting, al weer enkele jaren geleden, in het toenmalige Kunstcentrum opende. En ook nu weer bleek, dat Paul Citroen de meester is van het getekende portret. laat het zijn natuurlijke gang gaan, vertrouwende, dat dit talent niet iets zuiver toevallige is, maar dat het met mij wezenlijk te maken heeft, dat het zijn eigen wet heeft. Of, wat ik doe, met deze tijd te ma ken heeft, of deze tijd met mij te maken heeft - deze problemen ver dwijnen gelukkig zodra ik teken en toch wel aannemen dat ze hierna enige wedstrijden op winst gaan spelen, zodat ze in ieder geval in de middenmoot blijven. „Het is toch wel een merkwaar dige tijd, waarin de kunstenaar het gevoel heeft, dat hij zich moet ver ontschuldigen, als hij gewoon naar de natuur werkt zonder haar op zettelijk te vervormen. Als ik pro beer hier iets te zeggen over mijn tekenen en schilderen en als ik dan denk aan de plaats van de kunste naar in de maatschappij, in dit tijd perk, dat zich in zijn niet te ver ziend geheel voor alle mogelijke uitleg leent, als ik over mijn eigen plaats in deze onoverzichtelijke si tuatie denk en aan al de verschil lende problemen, die de kunste naars van nu en ook vroeger al be- kunstbewegingen, die zij op touw zig hielden en die tot uitdrukking komen in hun werken en in de zetten, in de leuzen die zij verkon digen, en als ik denk aan zo veel, dat door de schrijvers over kunst reeds hierover gezegd is, raak ik in de war. Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) Voorzitter Van den Dool leidde de kunstenaar in met een kort woord, waarin hij zijn dankbaar heid liet blijken voor de goede sa menwerking met boekhandel Veld wijk, waardoor het voor de Kunst stichting mogelijk was, weer aan de slag te komen. Paul Citroen hield zelf een korte inleiding over zijn werk. Hij zei on der meer: Gouwe - Bremerhaven, G.Z.C. - S.V.H., Tussen wedstrij d Gouwe 2 - G.Z.C. 3, V erliezersronde Gouwe - G.Z.C., Winnaarsronde: Bremerhaven - S.V.H., De volgorde van het Jeugdtour- nooi was: 1. Donk met 118 punten; 2. Boskoop met 93 punten; 3. Gouwe met 88 punten; en 4. Z.P.S. met 68 punten. PROGRAMMA: Donderdag 25 juni a.s.: 6.50 uur Gouwe A-Boskoop(meisjeS'1 7.15 uur Gouwe 5 - Z.P.S. 2 (heren) 7.45 uur Gouwe I - L.A.C. I (dames) Vrijdag 26 juni a.s.: 7.45 uur Zian 4 - Gouwe 2 (heren) 8.00 uur L.Z.C. I - Gouwe I Zaterdag 27 juni a.s.: 2.30 uur: 300, 600 en 3000 meter zwemwedstrijden in de Gouwe. Maandag 29 juni a.s.: 7.30 uur Donk - Gouwe A (meisjes) Dinsdag 30 juni a.s.: 7.00 uur Gouwe B - Z.P.S. (meisjes) 7.20 uur Gouwe B - Z.P.S. (jongens) 7.45 uur Gouwe 2 - Z.P.S. I (dames) 8.15 uur Gouwe 5 - O.Z.V. 3 (heren) Donderdag 2 juli a.s.: 6.50 u Gouwe A - G.Z.C. A(jongens) 7.15 uur Gouwe I - Z.C.R. I (dames) 8.15 uur Gouwe I - Dolfijn I (heren) Het eerste dameszevental heeft een bijzondere prestatie geleverd door in Rotterdam, van de ploeg met dezelfde naam, een overwin ning te behalen. Ook de herenploeg 2, 3 en 4 zijn op de goede weg om een plaats aan de top te veroveren. Alleen heren I kan dit jaar niet op gang komen en ook deze week als ze naar L.Z.C. moeten, zal er wel geen winst in zitten. We mogen Dat is een heksenketel van elkaar weerleggende en tegensprekende meningen, beweringen, ideëen, ge loofsbelijdenissen - men vraagt zich af, waar dan eigenlijk de waarheid der kunst schuilt, als zovele kun stenaars een andere waarheid er op na houden en in praktijk brengen. En dan kom je wel tot de conclusie, dat er in de kunst geen objectieve, maar alleen hoogst subjectieve, hoogst persoonlijke waarheden be staan, dat het meest intieme, gehei me leven de waarheid van de kun stenaar is, dat ieder kunstenaar zijn eigen waarheid belijdt, dat waar heid hier betekent de innerlijke overeenstemming van de kunste naar met de vorm die hij kiest, waarin hij zich uit, overeenstem ming van werk en mens, dat de kunst dus een zeer betrekkelijke aangelegenheid is, dat zij gebonden is en blijft aan de tijd en aan de persoon van de kunstenaar die haar voortbrengt, dat van vooruitgang in de zin der wetenschap bij haar geen sprake kan zijn, dat de kunst werken van het begin der kunst niet de minderen zijn van de tate ren - haast is men geneigd te zeg gen, in tegendeel, want de vroege- ren hebben de onbevangenheid, de onnozelheid voor ons voor. verder zo goed mogelijk verpleegd en toen hij geheel hersteld was, ja, toen reed meneer weer in zijn auto weg. Waarheen? Ja, maar dat had men niet gevraagd natuurlijk. Meneer had prompt de verpleeggelden betaald en nog een bedrag gestort in het fonds voor de oud-verpleegsters. Het was een aardige patiënt geweest, in het geheel niet lastig of zo. „En wanneer is meneer vertrokken?” informeerde Jo, die moeite had om haar stem in bedwang te houden. „Dat is geweest de 28ste van deze maand, madam. Drie dagen geledén.” „En heeft meneer helemaal niet gezégd, waarheen hij ging?” „Nee, natuurlijk niet.” De verpleegster keek haar een beetje verontwaardigd aan. Daar had men toch niets mee te maken? Dat begreep Jo en ze dacht na. „Was meneer weer helemaal beter?” De hoofdverpleegster knikte. Ja, helemaal. Het was een begin van longontsteking geweest, maar tegen- 10. In alle gevallen waarin dit reg lement niet voorziet, beslist de voetbalcommissie. WEDSTRIJDPROGRAMMA SCHOOLVOETBALTOURNOOI Zaterdag 27 juni 1964: 9.00 uur: Rehoboth - Theo Thijssen 9.00 uur: Eben Haëzer - R.K. 9.25 uur: Kon. Juliana - J. Ligthart 9.50 uur: R.K. - Theo Thijssen 9.50 uur: Rehoboth - W. van Oranje 10.15 uur: J. Ligthart - Eben Haëzer 10.40 uur: W.v.Oranje-Kon. Juliana 10.40 uur: R.K. Rehoboth *11.05 uur: Eben Haëzer-Th. Thijssen 11.30 uur: W. v. Oranje - J. Ligthart 11.30 uur: Rehoboth - Kon. Juliana 12.00 uur: Chr. Ulo - Openbare Ulo Zaterdag 4 juli 1964: 9.00 uur: J. Ligthart - Th. Thijssen 9.00 uur: Kon. Juliana - R.K. 9.25 uur: W.v.Oranje - Eben Haëzer 9.50 uur: Jan Ligthart - Rehoboth 9.50 uur: Th. Thijssen-Kon. Juliana 10.15 uur: R.K. - Willem v. Oranje 10.40 uur: Kon.Juliana-Eben Haëzer 10.40 uur: Th. Thijssen - W.v.Oranje 11.20 uur: Rehoboth - Eben Haëzer 11.20 uur: R.K. - Jan Ligthart 12.00 uur: Openbare Ulo - Chr. Ulo Speeltijd 20 minuten, zonder rust. Na 10 minuten wordt van doel ver wisseld. Evenals vorige jaren wordt er gespeeld met het zgn. 6 klassen systeem. Dit houdt in, dat alleen spelers mogen worden opgesteld in de leeftijd t/m 12 jaar, terwijl als nieuwe bepaling geldt dat 2 spelers van 13 jaar mogen worden opge steld. De voetbalcommissie heeft, gezien de leeftijd van de spelers, bepaald, dat alle wedstrijden wor den gespeeld met „verlaagde doel- latten” (C junioren afd. Gouda). WEDSTRIJDPROGRAMMA BEDRIJFSVOETBALTORNOOI Zaterdag 27 juni 1964: 6.00 uur: Ruim Baan - Verhoeff 6.30 uur: Kabelfabriek - Tokion 7.00 uur: Verheul - Ruim Baan 7.30 uur: Verhoeff - Kabelfabriek 8.00 uur: Tokion - Verheul 8.30 uur: Ruim Baan - Kabelfabriek 6.00 uur: Molenbouw - Kempkes 6.30 uur: Rehorst - Schaik 7.00 uur: Gem. Bedr. - Molenbouw 7.30 uur: Schaik - Kempkes 8.00 uur: Rehorst - Gem. Bedrijven 8.30 uur: Molenbouw - Schaik Maandag 29 juni 1964: 7.00 uur: Verhoeff - Verheul 7.30 uur: Tokion - Ruim Baan 8.00 uur: Kabelfabriek - Verheul 8.30 uur: Verhoeff - Tokion 7.00 uur: Kempkes - Rehorst 7.30 uur: Gem. Bedrijven - Schaik 8.00 uur: Molenbouw - Rehorst 8.30 uur: Gem. Bedrjjv. - Kempkes En daarom proberen wij, de on nozelheid, de onbevangenheid, onze onschuld weer te pakken te krijgen. Ik voel ten opzichte van het talent, dat ik meegekregen heb, zekere verplichtingen, die naar buiten wel j eens de indruk van egoisme maken, het bekende kunstenaarsegoisme, dat in wezen toch niets anders is dan de zorg voor je werk. Ik vraag mijn talent niet, om volgens een bepaald idee bezig te zijn, maar ik «w Tijdens de lange ritten, die ze kriskras door Duits land maakte, kwam ze steeds meer tot de ontdekking, dat ze ontzettend veel van haar man hield. En op een middag, toen de sneeuw begon te vallen en ze kalmer moest gaan rijden, kwam ze tot de stellige zekerheid: Ik heb Kees lief. Ik heb hem verschrikkelijk lief! Ik houd krankzinnig veel van hem. O, laat ik hem toch alsjeblieft weer vinden. alsjeblieft. Zelfs tijdens de feestdagen gunde ze zichzelf geen rust. En toen ze op de Eerste Kerstdag ’s middags langs een ziekenhuis reed en de bezoekers naar bin nen zag gaan, kreeg ze weer een nieuw idee. Ze was er zo van geschrokken, van deze nieuwe gedachte, dat ze een paar kilometer verder haar wagen aan de kant zette en een sigaret opstak om over deze moge lijkheid na te denken. Want ze realiseerde zich nu pas goed, dat Kees ziek was die nacht, toen hij ongemerkt was vertrokken. Hoe ver zou hij gekomen zijn? En zou hij het vol ge houden hebben? Gestel eens, dat hij na één of meer dagen ineengestort was en men hem in een zieken huis had opgenomen? Dan bestond de mogelijkheid, dat hij daar geruime tijd had gelegen. Oerdom, dat ze daar niet eerder aan gedacht had. Natuurlijk. Ze moest in die richting gaan zoeken. Ze keek op de kaart, die ze naast zich had liggen. Dicht bij Worms was ze. Misschien een kleine vijf honderd kilometer van Amsterdam af. Haar horloge vertelde haar, dat het kwart over twee was. En dat betekende, dat ze vanavond de hoofdstad wel niet meer zou kunnen bereiken, want het begon te vrie zen en wellicht was er vanavond weer mist. Nee, dat redde ze niet meer. In ieder geval kon ze wel de richting van Nederland inslaan. Kwam ze er vandaag niet, dan toch zeker morgen. Maar Tweede Kerstdag kon ze niet de daarvoor aangewezen inspecteur te pakken krijgen, want die had deze feestdagen natuurlijk vrij. En omdat ze haar nieuwe idee liever niet met een ander besprak, besloot ze maar te wachten tot de volgende morgen. Naar huis rijden wilde ze niet, zodat ze haar intrek nam in een hotel in de stad. De volgende dag besprak ze het met de inspecteur, die haar ook drie weken tevoren te woord gestaan had. Toen ze uitgesproken was, knikte hij nadenkend. Ja, daar zat natuurlijk wel wat in. Hij zou proberen inlichtingen te krijgen van de nederlandse zieken huizen. Dat kon de plaatselijke politie spoedig genoeg Uitslagen: Gouwe 4 - G.Z.C. 5, Gouwe 2 - Haarlem 2, Boskoop Gouwe A (meisjes) 21 Boskoop - Gouwe A (jongens) 15 Boskoop 2 - Gouwe 2 (dames) 04 Rotterdam I Gouwe I (dames) 12 O.Z.V. - Gouwe B (jongens) B.Z.C. 2 - Gouwe 4 (heren) B.Z.C. - Gouwe B (meisjes) Neptunus I - Gouwe I (heren) 32 Vechtstreek 2 - Gouwe 2 (heren) 1-7 De uitslagen van het internatio nale toumooi waren: schilder, dan vergeet ik mezelf en deze tijd, ik doe, wat voor mij van zelfsprekend is en daarom moet het wel op de een of andere manier zo zijn als het is. Dat is mijn keuze, dat is mijn onnozelheid, dat is mijn waarheid, mijn relativiteit. Ik vind het prettig, om mijn werk te tonen. Iedere gelegenheid daartoe grijp ik gaarne aan, want ook al denk je niet in eerste in stantie aan een publiek als je werkt maar aan je werk, in tweede in stantie wil je je werk, als het af is, aan de mensen laten zien, en daar om heb ik gaarne aan de uitnodi ging van de kunststichting Wad dinxveen, om hier te exposeren, ge vol gegeven. Deze regeling is vastgesteld door B. W. van Waddinxveen. en pakte de kaart, om de -- -die kende al, want enkele weken geleden had ze die weg reeds gereden. Alleen dit stuk van Ninove af was haar onbekend. Nadenkend bekeek ze de lange route van Ninove naar Clermont-Ferrand. Dat reed ze niet in één dag. Bovendien begon de avond al te vallen. Ver kwam ze niet meer. Ze kon terugkeren naar Brussel, dat was een kleine dertig kilometer. Ze kon ook deze weg verder rijden en dan naar Mons, waar ze dan weer op de grote weg naar Parijs kwam. Naar Mons was het ongeveer tachtig kilometer. Dan zat ze al betrekkelijk dicht bij de franse grens. Kom, dat zou ze maar doen. Ze was nog fit genoeg om enkele uren te rijden. Ze tankte in het dorp en liet de oliestand contro leren en aanvullen. En passant bracht de pompbe diende haar banden weer op de juiste spanning en poetste de ruiten schoon. Ze beloonde hem met een dankbare glimlach en een fooi. Het was licht vriezend weer, maar de weg was kurkdroog en er was weinig verkeer, zodat ze con stant over de honderd kon rijden. Ze verwonderde zich er over, dat het zo stil was, maar omdat ze deze weg nog nooit bereden had, dacht ze, dat er nooit veel verkeer was. Maar toen ze om acht uur in een restau rant nabij Mons wat gebruikte, viel haar ook hier de stilte op. En eerst toen ze de belgische douane pas seerde, die haar papieren inzag en haar een zalig uiteinde toewenste, kwam het met een schok in haar herinnering, dat het oudejaarsavond was. De franse douane was nors en kennelijk verstoord, dat men hem zo laat nog op deze avond lastig viel. Jo negeerde hem en toen ze haar papieren terug had, gaf ze vol gas en reed met een vaart onder de slag boom door, nagestaard door een verbaasde douane beambte. Terwijl ze Frankrijk inreed, dacht ze even terug aan de vorige oudejaarsavond, die ze gevierd had met Wim. Maar ze schudde die gedachte meteen weer van zich af. Wim bestond niet meer voor haar. Misschien had ze wel nooit echt van hem gehouden. Meer en meer kwam ze tot de overtuiging, dat Wim altijd maar wat gesuggereerd had. En zij nu ja, in die dagen kende ze immers niemand anders zo intiem als Wim. Dan was het erg gemakkelijk om te zeggen: ik houd van je. Maar haar grote liefde was Kees. (wordt vervolgd)

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2