Laat weten wat men aan u heeft Bel bij Brand 2222 Grilvervangthoutvuur uit vroeger tijden aangeven Kringvergadering Jehova’s getuigen h Hoededuiumiogeu DE KERKEN NODIGEN I PR /I PRINS BERNHARD VERJAART Succes voor dameskoor BURGERLIJKE STAND Ruilbeurs ■>e JPaddestoel x' kozakken gaven show in W addinx veen Duidelijkheid in ’t verkeer II I OPPASCENTRALE GESLAAGD I s i Vier jonge ruiters gaan naar Aken LEVENSGEVAARLIJK Wie stak in 1820 Separatiekade door V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. B. Koekkoek N.m. 6.30 uur: ds. B. Koekkoek L I met ci- I telefoon 2934 of 3062 Onze plaatsgenoot Gert Uitbeijer- se slaagde voor het toelatings-exa- men Chr. U.T.S. te Rotterdam. ca.61meterbijeen I snelheid van125 km. Het Waddinxveense dameszang- koor „Onvermoeid Vooruit” is vo rige week donderdag met een eer ste prijs uit Huizen gekomen, waar het koor aan een concours deel nam. „Onvermoeid Vooruit” zong in de ere-afdeling en behaalde de eerste prijs met 350 punten. jes citroen. peterselie, ui, laurierblad (tijm), peper en wat zout aan de kook brengen en 10 minuten laten trekken. De marinade laten afkoe len, het vlees erin leggen en ten minste twee uur op een koele plaats in de marinade laten staan. Het vlees laten uitlekken, afdrogen en bestrijken met olie. De karbonaden op 10 cm afstand van de grill op het ingevette rooster leggen en 20 minuten grilleren. Halverwege deze tijd het vlees keren. Op elke karbo nade een laurierblad en een plakje citroen leggen en deze de laatste 5 minuten mee grilleren. De karbo naden met het laurierblad en ci- troenschijfje opdoen. Hartig hapje van boterhamworst met kaas Enkele plakken boterhamworst (dikgesneden), evenveel plakken kaas iets kleiner dan de worst, to matenketchup, peterselie of bies look. De plakken worst met tomaten ketchup bestrijken, zo hoog moge lijk onder de grill leggen en aan beide zijden lichtbruin grilleren. De plakjes kaas erop leggen en ze enigszins laten smelten en goud bruin worden. Het geheel bestrooi en met fijngesneden peterselie of bieslook. De worst kan gegeven worden bij de warme maaltijd, b.v. bij een sla, bij bloemkool of boontjes, bij de boterham of als hartig hapje des avonds. Zaterdag as. is er weer ruilbeurs in „de Paddestoel” het jeugdhuis aan de Lijsterbesstraat. Aanvang 2 uur n.m. Zoals bekend wordt deze beurs druk bezocht niet alleen door kinderen maar ook door volwasse nen uit de verre omtrek. Van alles wordt hier ter ruiling aangeboden. Deze ruilbeurs staat onder leiding van de heer H. Romjjn, Lijsterbes straat 7. A.s. maandag 29 juni hoopt Prins Bernhard zijn 53e ver jaardag te vieren. Voor het gehele Nederlandse volk zal dit een blijde dag zijn, want in de loop der jaren heeft on ze Prins alle sympathie ver worven, door zijn vriendelij ke persoonlijkheid en door de wijze waarvoor hij zich tel kens voor ons land inspant. Wij wensen onze prins nog vele voorspoedige jaren toe, temidden van ons volk. Week van 16 t.m. 22 juni 1964. Ondertrouwd: J. A. Bras en A. Bo- nefaas; A. Nagtegaal en M. de Vries H. van Prooijen en J. Krijgsman. Geboren: Richard Cornells, z.v. J. H. de Leeuw en T. de Jong. Marcel, z.v. H. van Zanten en H. J. van der Post. Johannes Theodoras, z.v. A. H. van Rijn en T. W. Looman. Johan Gerard, z.v. J. Verschut en P. A. Brem. Susanna Adriana, d.v. R. Zijlstra en S. A. Veerman. Gehuwd: J. Blok en J. M. S. Zwa nenburg; C. A. W. Vernooij en J. C. C. van der Voorn. Overleden: Tol w.v. van den Berg, Laantje, oud 83 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: regenbroek; boodschap pentas met inh.; zilveren armband; damesfiets; bankbiljet. Verloren: windjack; blauwe parkiet wit kinderschoentje, dekkleed; wa- penarmbandje; abonnement zwem- bal; pop; zwembroek m. badhand doek; horloge; gele zwembroek m. badhanddoek; blauw zwembroek m. badhanddoek; zilver kettinkje; sta len horloge met wit bandje; prij- zenboekje; koerduif; rode ceintuur met zwarte franje. „Grilleren”, dat ons modern in de oren klinkt, is niet zo nieuw als we wel denken. Onze voorouders uit het verre verleden roosterden hun maal ook, maar dan door hun jachtbuit aan een stok boven een gloeiend hout vuur te hangen. Wij leggen het vlees onder de branders van de grill, maar het uiteindelijk resultaat is hetzelfde. In beide gevallen worden de spijzen door stralende warmte bruin- en al dan niet gaargemaakt. Waarschijnlijk zult u het niet zo belangrijk vinden wat vroeger boven het vuur werd gehangen, maar meer interesse hebben voor hetgeen u zelf kunt grilleren. Wat kan er zoal gegrilleerd worden Gerechten, die in aanmerking ko men om gegrilleerd te worden, zijn onder andere: malse stuuken vlees, zoals bief stuk, gehakt, karbonaden, kalfs oesters, lever, saucijsjes, plakken worst enz. vis, b.v. kleine hele vissen (schol, verse haring, makreel), moten kabeljauw of schelvis, verse of diepvries visfilets belegde sneetjes brood of toost- jes te voren bereide schoteltjes, die u van een bruin korstje wilt voorzien groente en fruit al of niet in combinatie met vlees of vis, b.v. kleine tomaatjes of plakken to maat, komkommer, ringen, ui, stukjes paprika, plakken ananas of banaan. Gedurende de actie in het tweede kwartaal van 1964 vestigt het Verbond voor Veilig Verkeer de aandacht op de noodzaak van een dui delijk gedrag in het verkeer. Deze actie wordt onder meer ondersteund door dit affiche. Duidelijk richting aangeven is een van de facetten van een duidelijk gedrag. Tachtig Jehovah’s getuigen uit Waddinxveen hebben van 19 t.m. 21 juni jl. een Kringvergadering bijgewoond in de Houtrusthallen in Den Haag. Vrijdag 19 juni lag het accent op persoonlijke bijbelstudie en het bezoeken van de bijeen komsten als middel om saamhorig heid te bevorderen. Voor 33 getuigen was de tweede vergaderingsdag een zeer belang rijke dag daar zij zich lieten dopen. ’s Avonds werd deze dag besloten met het vertonen van een film in technicolor welke door het Wacht torengenootschap is vervaardigd. Deze film toonde aan hoe invloe den welke negatief op onze bescha ving inwerken door Bijbelse begin selen kunnen worden bestreden ten einde een vrije maatschappij te be waren. Het hoogtepunt van de vergade ring werd zondagmiddag bereikt toen 2008 personen de openbare toespraak: „Standvastigheid in onze dwingende tijd”, beluisterden. ca.40meterbiieen snelheid vanlOOkm Vier jonge Waddinxveense rui ters gaan binnenkort met de Wad dinxveense rijschoolhouder A. Ph. van der Breggen naar Aken, om daar deel te nemen aan een groot hippisch concours. De heer Van der Breggen is er bijzonder trots op, dat hij na zo’n korte aanloop tijd zijn jonge ruiters al op een peil heeft kunnen brengen, dat deel neming aan een internationaal con cours mogelijk maakt. De vier jonge ruiters die met him leermeester Van der Breggen naar Aken gaan zijn Vincent v.d. Berg, (8 jaar), Aart v.d. Berg (12 jaar), Conny Glasbeek (11 jaar) en Hel- ma van Weelden (14 jaar). Uit Ne derland zullen in totaal veertig jonge ruiters met pony’s deelnemen aan het Akense concours. ca. 3 meter bijeen I snelheid van25km. ca.10 meterbijeen snelheid van SOkm /ca.22meterbij een snelheid van75 km Dinsdagavond was het druk aan de Piasweg van gemotoriseerd ver keer, dat zich richtte naar het rui- terfestij n van de Don Gyuitte Ko zakken. Ingeluid door vrolijke fan faremuziek van Concordia, dat ook in de pauze zich enkele malen deed horen, begonnen de vlugge Russi sche paar dj es hun galop over de renbaan, met ruiters die geheel één met hun dravers waren. Zij vertoonden alle mogelijke kunsten van de tweesprong af tot het achterwaarts zittend en liggend galopperen en zelfs op het hoofd staande hun ros in bedwang hou den. De kozakken lieten zich in volle ren van het paard vallen en i met de handen de grond rakend, toch weer van hun zijdelings han- I gen zich met een lenige zwaai op 1 de rug van hun dier werpen, soms I tot 5 maal toe op de baan. Verder g het slaan van ballen en mutsen van I palen en alles vergezeld van luide I kreten van enthousiasme. I In de pauze werden speldjes en I wimpels verkocht voor de gekwet- I ste kozakken, die niet verzekerd I zijn. I De kozakkenruiters lieten zich nu I horen als een Don Kozakkenkoor, 3 met alle mogelijke muziekinstra- I menten en voerden volksdansen uit. I Het spektakel begon nog meer geraffineerd en fascinerend te wor- 3 den. Allerlei trucs werden in ra- zende vaart met de paardjes uitge- haald. Zo moesten de rijders papie- ren van de grond grijpen en staan- de op 2 paarden de baan afrennen. B Het was een imposant schouwspel B toen de rijders met grote vlaggen B de verlichte rijbaan afstoven en B toegejuicht door de menigte een B nieuwe stunt voorbereiden. Dat was B tevens de slotvertoning: een groot B stovuur over de hele breedte van de baan, waar de kozakken onver- B schrokken doorheen renden, onder luid krijgsgeschreeuw. Het geheel was een machtige vertoning en een genot voor de liefhebbers van de ruitersport. Maar de toeloop van publiek was I niet zo groot als was verwacht en velen gingen reeds voor het einde hun auto opzoeken. De brandweer was er ook, maar I er behoefde niet geblust te worden, 5 het laaiend enthousiasme doofde alsJ| een uitgebrande kaars - i? 'I Bij een botsing krijgt U zelf een kracht te ondergaan die gelijk staat met een val van In de anno 1769 bij Pieter Delfos Junior te Leiden verschenen her druk: Keuren ende Ordonnantiën van het Hoog-Heemraedschap van Rhynland, gemaakt by Dijkgrave en Hoog-Heemraeden dezelven Lands komen onder meerdere de keuren voor op molens, polders, sloten en van niet te vogelen in besloten pol ders. Met betrekking tot deze laat ste luidt keur 161: Dat hem niemandt en sal vervor, deren te voghelen met touwen of ander instrumenten in besloten Polders onder ’t Heemraedschap van Rhijnlandt geleghen, soo langhe de Molens daer inne staende malende zijn, ofte de beesten in ’t velt sullen wesen, op een boete van thien pon den, ende verbeurte vande schuy- ten, schepen ende vogel-touwen. De hierop volgende keur No 162: Dammen of kaden niet door te ste ken op 25 ponden - luidt: Dat oock niemandt hem en sal vervorderen ten sijne vande voorsz. voghelerijen, oft andersintq dam men ofte kaden der Polders door te steecken, ofte de sluysen, heulen, ofte duykers te openen, omme al- soo ’t water inne te krijghen, op een boete van vijf-en-twintigh ponden ende arbitrale correctie. Dat dit laatste is voorgekomen bewijzen de aantekeningen in het bij D. du Mortier en Zoon te Leiden in 1823 gedrukte Register op de Keuren van het Hoog-Heemraad- schap, waarin onder Waddingsveen het navolgende wordt vermeld: Eene Premie beloofd aan den Ontdekker der Daders, die in 1820 de Separatie-Kade van de Noord- Waddingsveensche, Hazerswoudsche en Hoogeveensche Drooggemaakte Polders hebben doorstoken. Zie wijders op Hazerswoude. Onder Hazerswoude wordt jaar en dagtekening van deze keur ge noemd: 24 april 1820. De omschrijving luidt: Aan den Ontdekker der Daders, die tusschen 7 en 8 April 1820, de Separatie- Kade van den Drooggemaakten Polder van Noord-Waddingsveen en van Hazerswoude en Hoogeveen hebben doorgestoken, wordt een Premie beloofd van 50 Ducatons. We mogen aannemen, dat uit het destijds ingestelde onderzoek, méér dan één dader bleek te bestaan en de daders, ondanks de premie (de dukaton of zilveren rijder deed 2,50) in 1823 niet bekend waren. E.v.E. JEUGDIGE VISSER WON CONCOURS Door de hengelsportvereniging „Waddinxveen” is j.l. zaterdag weer een concours gehouden. 24 Hengelaars trotseerden de regen en gooiden hun simmetje uit in de Breevaart te Reeuwijk. Het jeugd lid, de 12-jarige Wim van der Wal, was de overige vissers te glad af en wist beslag te leggen op de 1ste prijs. De uitslag: 1. W. van der Wal, 2. C. van de Wal, 3. J. van Egdom, 4. P. de Vries. P.V. „DE ZWALUW” De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw” hield een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 500 km, ge lost 5.45 uur, in concours 122 dui ven. Aankomst le duif 11-53-18 uur. Aankomst 41e duif 13-34-35. De uitslag luidt: C. Hofman jr. 1, 9, 12, 13, 31; W. Hofman 2, 11; Th. Colla 3, 29; P. Loendersloot 4, 5, 7; W. Tamerus 6, 26, 32, 33, 41; L. W. Versluis 8, 22; L. C. ’t Hart 10; H. N. van Haren 14, 19, 37; C. de Lang 15, 27; Gebr. Mulder 16, 20, 30; D. Boere 17, 18, 24, 28, 34; P. Mastop 21, 25, 38; G. A. van ’t Slot 23; Gebr. Versloot 35; A. Poot 36, 39; A. J. van Essen 40. P.V. de Zwaluw hield een wed vlucht vanuit Creil. Afstand 346 km Gelost 10 uur. Inconcours 108 dui ven. Aankomst le duif 15 23 58 uur, aankomst 27e duif 15 43 18 uur. De uitslag luidt: H. N. van Haren 1 13 22; P. van Gelooven 2 23; W. Tamerus 3 5 10 16; L. C. ’t Hart 4; P. Loendersloot 6; C. de Lang 7 20 21; A. J. van Essen 8; D. Boere 9 26; L. W. Versluis 11 25; Gebr. Ver sloot 12 18 19 24 27; C. Hofman jr. 14; Th. Colla 15; A. J. Sytzema 17. P.V. „DE SPERWER” De postduivenhoudersvereniging „De Sperwer” hield eveneens een wedvlucht vanuit Orleans, afstand 500 km, de 272 duiven werden ge lost om 6.30 uur. Aankomst le duif 13- 09-41 uur. Aankomst 68ste duif 14- 38-32 uur. De uitslag was: L. den Outer 1, 42; J. C. Koren 2; Jac. de Beer 3, 30, 46, 51; Gebr. Metselaar 4, 45; W. v. Ringelenstein 5, 39, 48, 63; N. van Vliet 6, 32, 66; A. Lam 7, 14; Jac. de Jongh 8, 28, 29, 33, 62; N. L. v. d. Zijden 9, 10, 31, 53; S. v. Harskamp 11, 17, 18, 21, 59; E. J. de Jong 12, 37, 54, 65; L. de Bruyn 13, 27, 56; C. v. Ringe- lenstein 15, 19; Gebr. Heeren 16, 35, 38, 44, 55; J. C. den Riet 20, 68; A. de Bruyn 22; S. de Waij 23, 24; G. Boere 25, 43; Gebr. v. Wageningen 26, 41; P. Metselaar 34, 50; P. Vink 36, 58, 64; A. v. d. Graaf 40, 57, 67; M. Mj de Rijk 48, 61; T. H. Twigt 49, 54; P. Bonefaas 60. Gegrilleerde visfilets of vismoten 8 scholfilets (van 2 schollen) of 2 kabeljauwmoten van 200 gram, zout (tomatenpuree), citroensap, olie, paneermeel. De filets of moten wassen, afdro gen met keukenpapier, bestrooien met zout en besprenkelen met ci troensap. De filets aan de velkant enkele malen inkerven. De filets of moten (bestrijken met tomatenpu ree), invetten met olie en door pa neermeel wentelen. Filets vrij dicht onder de grill op het goed ingevette rooster leggen en in 8 minuten lichtbruin en gaar grilleren; moten niet te dicht (ten minste op 10 cm afstand) onder de grill op het inge vette rooster leggen en in 20 mi nuten lichtbruin en gaar grilleren. De filets of moten halverwege de tijd voorzichtig keren. Inplaats van verse vis kan men heel goed diepvriesmoten of -filets nemen. Deze behoeven niet eerst ontdooid te worden. Diepvriesvis-sticks zijn gepaneerd en kunnen zonder voorafgaand ont dooien onder de grill worden ge legd. De sticks zo dicht mogelijk onder de grill leggen en 3 minu ten aan elke kant grilleren. Wilt u eens iets anders grilleren dan altijd maar vlees, vis of kaas, leg dan eens bananen onder de grill en dien ze warm op bij de rijsttafel of met een koude vaiüllevla, ijs of room als toetje. De bananen in de schil 5 minu ten zo dicht mogelijk onder de grill leggen. De schil voor het opdienen open snijden. Voor gebruik als na gerecht de bananen met wat (va nille) suiker bestrooien en met ci troensap besprenkelen. t rine in de pan of slede mee bruin worden. Maak de gebruin de boter of margarine af met water; verhit vlees of andere produkten ongeveer even lang als u bij het bakken in een pan zou doen; prik bij het keren niet met een vork in de te grilleren produk ten, er loopt dan veel sap uit. Gebruik b.v. een speciale tang, een pannekoekmes en een tafel mes of 2 lepels; plaats produkten, die alleen bruin moeten zijn en niet lang verhit behoeven te worden, zo als biefstuk, visfilets, knakworst jes, plakken kaas, zo dicht moge lijk onder de gril. Gerechten, die langer verhit moeten worden, moeten wat lager onder de grill gezet worden. Op deze manier kan men de warmte dus regelen. Algemene regels Voor we aan de recepten toeko men, geven wij u eerst enkele al gemene regels, die bij het grilleren in acht moeten worden genomen lees vooral goed de gebruiksaan wijzing, die bij de grill in de oven of bij de tafelgrill is ver strekt; verwarm de grill altijd vóór tot hij roodgloeiend is 10 minu ten); grilleer met open ovendeur, ten zij in de gebruiksaanwijzing an ders is vermeld: het vocht, dat zich tijdens de bereiding vormt, moet zo vlug mogelijk kunnen ontwijken; laat vlees niet al te dun snijden en niet plat slaan; neem voor 2 personen liever één dikke bief stuk (2 a 3 cm), dan 2 dunne. Hetzelfde geldt voor andere vleessoorten en voor moten vis; zout vlees na het grilleren of vlak ervoor, anders is het voch tig en wordt het moeilijk bruin; droog vlees of vis voor het gril leren af met b.v. een stukje pa pier van een keukenrol; bestrijk de te grilleren produk ten en het rooster, waar ze op komen te liggen, met olie; zet een braadpan of braadslede onder het rooster om het afdrui pende vocht op te vangen; voeg af en toe wat water bij het vocht in de braadpan of -slede, omdat het vocht bij hoge tempe ratuur indampt en een nare lucht en walm kan veroorzaken. Bovendien ontstaat er zó wat jus, die over het gegrilleerde vlees gegoten kan worden, waar door het mooi gaat glanzen. Wilt u meer jus hebben, laat dan enige tijd wat boter of marga- Karbonade met appel 2 a 4 dik-gesneden karbonaden, 1 theelepel paprikapoeder, zout, 2 a 4 plakken appel. Het vlees afdrogen, inwrijven met paprikapoeder en bestrijken met olie. De karbonaden op het ingevet te rooster op 10 cm afstand onder de grill leggen en 20 minuten grilleren. Halverwege deze tijd de karbonaden keren. Het vlees met zout bestrooien. De plakken appel met olie bestrijken, op de karbona den leggen en de laatste 2 a 3 mi nuten mee grilleren. Gemarineerde karbonaden 2 a 4 dik-gesneden karbonaden, 2 dl water, 1 dl azijn, enkele plak jes wortel, peterselie, een fijnge sneden uitje, 3 a 5 laurierbladen (tijm), peper, zout, olie, 2 a 4 plak- DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpsstraat 66, tel. 2078 zondag 28 juni 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: Ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: Ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkgebouw,Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: dhr. Scheepmaker uit Utrecht N.m. 6.30 uur: ds. L. Roetman uit Gouda Herv. wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10 uur: ds. Joh, Verwelius N.m. 5.00 uur: Ds. J. R. Cuperus N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk Remonstrantse Kerk geen dienst Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15 en 9.45 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66. donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie „Ze zullen weten wat ze aan me hebben,” had het kordate meisje gezegd. En ze hield woord. Duide lijker dan ooit tevoren demonstreer de ze de bewoners van het kleine dorp, dat ze omgang had met die boerenknecht, over wie minder fraaie verhalen de ronde deden. Ze wandelde met hem, ja, zoende zelfs met hem op het brinkje. Door haar gedragingen maakte het meisje haar dorpsgenoten duidelijk kenbaar, wat haar bedoelingen waren. Datzelfde meisje was minder dui delijk in haar gedrag, wanneer ze alleen over straat moest. De ver keersregels - ze kende ze wel - inte resseerden haar weinig. In het klei ne dorpje leverde dat geen proble men op. Anders was het, wanneer ze in de nabijgelegen stad op de markt inkopen ging doen. Zich van haar aantrekkelijke gezichtje be wust, reed ze dan op haar bromfiets, met een grote boodschapentas in de rechterhand, los van het stuur. Ei genlijk leek het net, .alsof ze steeds haar rechterarm uitgestoken hield. Het overige verkeer raakte hierdoor in grote verwarring. Achter haar rijdende automobilisten, die rechtsaf moesten, meenden de bocht gelijk met haar mee te kunnen draaien. Maar het meisje bromde rustig rechtdoor, en ongelukken konden soms nog maar net worden voor komen. Wanneer het meisje werkelijk een bocht naar rechts wilde maken, Uet zij haar medeweggebruikers nóg meer in het ongewisse omtrent haar bedoelingen. De arm met de tas werd iets verder uitgestoken, maar deze verduidelijkende beweging werd teniet gedaan door een lichte slingering naar links, teneinde de bocht iets ruimer te kunnen nemen. Zij liet de andere verkeersdeelne mers niet alleen raden welke kant zij opging, zij bracht ze bovendien nog in verwarring. Verwarring, een van de grootste vijanden van de verkeersveiligheid. Het Verbond voor Veilig Verkeer doet daarom een beroep op elke weggebruiker zich op een voor an deren duidelijke wijze in het ver keer te gedragen, door tijdig en duidelijk zijn bedoelingen kenbaar te maken. Voor bestuurders van tweewielers houdt dit onder meer in, dat bij het links of rechts afslaan duidelijk richting moet worden aan gegeven, door tijdig de arm goed zichtbaar gestrekt uit te steken. Dan moet de juiste rij strook worden gekozen, zonder daarbij verwarring stichtende schijnbewegingen te maken. RECEPTEN VOOR 4 PERSONEN Gegrilleerde biefstuk met ui en tomaat 2 dik-gesneden biefstukken van ±150 gram, zout, enkele ringen ui, 4 plakjes tomaat, olie. De biefstuk niet platslaan en niet laten inkerven. De grill met het rooster tenminste 10 minuten voor verwarmen. Het vlees met b.v. een stukje keukenpapier af drogen. De biefstuk en het rooster invetten met olie. Het vlees zo dicht mogelijk onder de grill op het rooster leggen en 10 minuten grilleren. Halver wege de tijd het vlees keren. De biefstukken 2 minuten voordat ze klaar zijn .aan beide zijden met zout bestrooien. De ringen ui en plakjes tomaat erop leggen en mee grille ren. Inplaats van er ui en tomaat op te leggen, kan men de biefstuk bestrooien met een mengsel van fijngesneden peterselie, selderij, bieslook en komkommer. I ca.88 meter bijeen I snelheid van150km. veihaVerReer GEREKEND OVER EEN BOTSING TEGEN EEN STILSTAAND OBJEKT Q[pljj

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3