Leven wordt weer duurder Rioolrechten op en voor SPAAR Citosa verstrekt dagretour vogelpark Avifauna Nieuwe Vaart’ reikte 62 Geslaagd voor Kinderverzorgster getuigschriften uit Reinigings drastische wijze verhoogd Purol SPAAR GOED I RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 20 46 Wijziging dienstregeling nieuwsblad Onafhankelijk Raadsleden gingen schoorvoetend mee met B&W die - onderling ver deeld - de plaatselijke inkomsten stevig willen verhogen Verschijnt elke donderdag Lichaam opgehaald uit de Gouwe NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN y f'',-y SPAAR BIJ DE G.VAN DOOIJEWAARD ACCOUNTANCY Onrustige Zenuwen? Mijnhard!*» Zenuwtabletten I TUNNEL FORMELE BEZWAREN DE SCHOLEN DRINKWATERFUSIE GELEGENHEIDSWETGEVING RIOOLRECHTEN SPORTVELDEN RONDVRAAG OPENBARE VERLICHTING Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 2 JULI 1964 29e JAARGANG - Nr. 990 Administratiekantoor f van Redaktie: Vijverlaan 7, Tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. Niet erg van harte is de Waddinxveense raad vorige week donderdag meegegaan met B. en W„ die de plaatselijke inkomsten een stevige posi tieve injectie wilden geven door verhoging van de reinigingsrechten met maar liefst honderd procent en een opschroeven van de rioolrechten tot vijfendertig gulden per aansluiting per jaar. Aan deze raadsvergadering ging een langdurige besloten vergadering vooraf waarin deze verhoingen door B. en W. blijkbaar al voor de raads leden waren toegelicht. Desondanks bleek de meerderheid van de P.v.d.A. te willen meegaan met de minderheid van B. en W. (wethouder Pille) die de verhoging van de reinigingsrechten tot 70% wilde beperken. De P.v.d.A. wees daarbij op de gemeentelijke verordening voor de reinigingsrechten waarin slechts gesproken wordt over de kosten van het uitgeven van de emmers en het ophalen van huisvuil, niet over kosten van opslag van het vuil, c.q. de vuilnisbelt. BELASTINGZAKEN Van Beresteijnstraat 19, Reeuwijk - telefoon 01829-662 Maandagmorgen werd een man drijvende in de Gouwe gevonden. Het bleek later de 62-jarige B.B. uit Bergambacht te zijn, die in Wad dinxveen bij familie logeerde. Toen de drenkeling aan de wal was ge haald 'bleek het leven reeds ge weken» Omtrent de oorzaak van dit verdrinkingsongeval tast men in het duister. Voor het te ’s-Gravenhage gehou den examen voor Kinderverzorgster in Koloniehuizen, uitgaande van de Centrale Raad voor Kinderuitzen- ding, slaagden voor het theoretische gedeelte de volgende leerlingen van de Goudse Huishoudschool, Jan van Renesseplein te Gouda. Bep Boer te Waddinxveen, Ria Bos te Zevenhuizen, Lia Bloot te Gouda, Noor Groeneveld te Gouda, Ciska van der Linde te Reeuwijk, Diek Spaas te Gouda en Nel df- We ger te Gouda. De feestelijke avond werd verder opgeluisterd door de goochelaar de heer Van Nielen uit Waddinxveen en door vertoning van enkele films. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coop. Raifeisenbank te W addinxveen. gereden via Julianastraat en via Europasingel. LIJN 4 HEEN De aankomsttijden Alphen station van alle ritten op het trajectgedeel- te Leiden-Alphen station worden veranderd van 32 in 30. HAZERSWOUDE (dorp)-LEIDEN Van maandag t/m vrijdag wordt op dit trajectgedeelte de dienstregeling als proefneming uitgebreid met één rit: Hazerswoude (dorp) v. 7.54; Ca fé Verhaar v. 7.59; Leiderdorp brug v. 8.10; Leiden station a. 8.22. ATTENTIE! De dagkaarten (geldig op het gehele net) met inbegrip van toegang tot het vogelpark Avifauna te Alphen a/d Rijn, prijs 3,50 voor volwassenen en 1,70 voor kinde ren, zijn alleen verkrijgbaar tijdens het zomerseizoen. In combinatie met rondvaart per Avifauna-boot naar het Braassemermeer bedraagt de prijs van deze kaarten 4,75 voor volwassenen en 2,30 voor kinde ren. Het kindertarief geldt t/m 9 aar. De gewone dagkaarten (geldig op het gehele net) prijs 3,00 voor volwassenen en 1,50 voor kinde ren, zijn het gehele jaar verkrijg baar. Een bedrag van 1.280.000 werd door de raad ter beschikking ge steld voor de bouw van een spoor- wegtunnel die de nieuwe wijk Groenswaard met de Oranjewijk zal gaan verbinden. De tunnel komt te liggen in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. De onder doorgang biedt plaats aan een zes Hoewel de verhoging er niet min der om werd schoof de raad de for mele bezwaren terzijde door staan de de vergadering de bestaande ver ordening te veranderen en onder de kosten van de reinigingsdienst ook die van de vuilnisbelt te betrek ken. Met uitzondering van de heren Lips en Ververs ging de raad daar na dan ook met de verhoging ak koord. De heer Mol, die voor de finan ciële commissie het woord voerde, had uitgerekend dat in Waddinx veen tot nu toe voor de eerste vuil nisemmer negen cent per week en voor de tweede zeven cent wordt betaald, welke onkosten nu per week resp. achttien cent voor de eerste en dertien cent voor de even tuele tweede emmer gaan bedragen. Per jaar komt dat neer op on geveer twintig gulden voor de eer ste emmer en vijftien gulden voor de tweede emmer. schaatsbaan is indertijd aan A.H. verkocht voor 150.000). De verlichting van de Jan Ligt- hartschool aan de Kerkweg zal worden verbeterd. Een bedrag van 6300 werd ter beschikking ge steld. De Eben Haëzerschool kreeg toestemming een volautomatische oliestookinrichting aan te schaffen die de huidige centrale kolenver warming vervangt. Onze gemeente zal deelnemen aan een ophanden zijnde fusie tussen de drinkwaterbedrijven van de ge meente Alkema, Boskoop, Hazers woude, Koudekerk, Leiderdorp, Lei- muiden, Rijnsaterwoude en Zoeter- woude. Deze gemeenschappelijke 'LIJN 2 HEEN en LIJN 2 TERUG. Te Alphen a/d Rijn wordt het be ginpunt van de dienst Alphen- Gouwsluis (via Lage Rijndijk) Boskoop Waddinxveen Zeven- huizen/Moerkapelle Kruisweg Blejswijk Bergschenhoek Hil- legersberg Rotterdam v.v. ver plaatst naar Avifauna. De bussen blijven echter ook via het station rijden. In de bussen van deze recht streekse dienst (dus ZONDER over stappen van ROTTERDAM naar ALPHEN A/D RIJN (eindpunt vo gelpark Avifauna) zijn tijdens het zomerseizoen op het trajectgedeelte ROTTERDAM-AVIFAUNA v.v. spe ciale dagre tours verkrijgbaar in combinatie met de toegang tot het vogelpark Avifauna. Prijs voor vol wassenen 3,en voor kinderen t/m 9 jaar 1,50. Van de combinatie (rechtstreeks) dagretour toegang vogelpark Avifauna rondvaart Braassemermeer per Avifaunarond- vaartboot is de prijs 4,25 voor vol wassenen en 2,10 voor kinderen t/m 9 jaar. ROUTE IN ALPHEN A/D RIJN: Het trajectgedeelte Station-Afivau- na v.v. wordt als rondrit beurtelings Tijdens een bijeenkomst in de cantine van de Chr. Technische School „Nieuwe Vaart” op donder dag 25 juni werden getuigschriften uitgereikt aan de geslaagden van de avondschool- en „parttime” cursus sen. De examens werden afgenomen in samenwerking met de landelijke leerlingenstelsels en wel voor: 1. de afdeling Brood- en Banketbakken: De Stichting voor Vakopleiding en Examens in het Bakkersbedrijf te Den Haag; 2. de afdeling Metaal - bewerken: Stichting „Smecona” te Baarn; 3. afdeling Timmeren: Stich ting Vakopleiding Bouwbedrijf, Den Haag. Ook met andere landelijke stichtingen werden contacten onder houden o.a. stichting „Bemetel”; stichting „V.O.C.”; stichting „Hout”. Er werden 62 getuigschriften uit gereikt, t.w. de afdeling Brood- en Banketbakken 27 getuigschriften; de afdeling Metaal 6 A-getuigschrif- ten en 15 B-getuigschriften; de af deling Timmeren 3 A.getuigschrif- ten en 11 B-getuigschriften. Afge wezen werden 10 leerlingen. De geslaagden zijn: afd. Brood- en Banketbakken: H. v. Achthoven, N. v. d. Breggen, N. W. Broer, G. M. de Bruin, W. v. d. Coevering, J. v. Erkel, G. J. van Ettinger, G. Huizer, J. A. M. d. Jong, D. Jongejan, G. Merkus, F. Klaster, M. P. Punselie, J. de Vries, G. van Schalkwijk, E. Spijker, J. Stouthart, E. Visser, C. J. M. van Vliet, L. van Vliet, W. J. van Vliet, C. Wolmer- stett, C. Wortman, A. van Wijngaar den, H. v. d. Zouw, A. Zijderhand en T. Zijderlaan. afd. Timmeren A: K. van Harten, P. Kok en E. Oos- terwijk. afd. Timmeren B.: A. Bitter, W. van Dolder, A. W. Ham, J. de Koning, G. J. Kroese, C. van Oijen, P. B. Pols, D. Roosen- boom, D. J. Uittenbogaard, L. Ver meer en A. de Mik. afd. Metaal A.: J. A. Hoogendoorn, D. Kool, N. F. de Kooter, H. van Mechelen, D. Os kam en C. de Raaf. afd. Metaal B.: W. Bakker, N. P. v. d. Ben, A. Blok, C. E. de Bruin, N. Duiverman, J. Grootendorst, A. Murk, M. J. van Meijeren, A. Rietveld, A. Rijneveld, W. J. Schmohl, M. Slingerland, H. C. M. Tichelaar, H. S. H. Tjia en K. Verbeek. In verband met zeer goede studie resultaten werden prijzen uitge reikt aan de volgende leerlingen: N. F. de Kooter, G. J. Kroese, A. de Mik, W. J. Schmohl en E. Visser. -o yoOf" -n Bonds- is opger'cht de spaarders regeling die Waddinxveen min of meer is opgelegd door gedeputeerde staten zou het gemeentebestuur lie ver verwisselen voor een simpele samenwerking met Gouda, maar dat schijnt politiek niet te verwezen lijken. De heer Huizer had bezwa ren tegen de nieuwe organisatie vorm omdat de Waddinxveense ge meenteraad dan een te kleine stem zou hebben bij principiële beslissin gen zoals b.v. de fluoridering van het drinkwater. De heer Van Gent vond het „du moment” aanpassen van de gemeen telijke verordening een hachelijke zaak en sprak van „gelegenheids wetgeving”. In Gouda kan men voor zesen negentig cent gedurende twee maan den zijn huisvuil laten ophalen”, werd nog opgemerkt. „Dat is dus zes gulden per jaar oftwel drie maal zo goedkoop als in Waddinxveen”. Men drong er op aan dat de openbare diensten in onze gemeente zo efficient mogelijk zullen gaan werken. Over de verhoging van de riool rechten met tien gulden per jaar werd minder uitgebreid gediscussi eerd. Namens de financiële commis sie deelde de heer Mol mede dat aanvankelijk de gemeentelijke in formaties over dit onderwerp niet erg uitgebreid waren geweest. In het licht van de latere gegevens echter wilde de commissie dan toch wel meegaan waarbij een gelijkma tiger verdeling van de lasten op zijn plaats zou zijn. Bij de verdere discussie bleek dat nog lang niet iedereen in Waddinx veen zijn afval in het rioolnet kan lozen met name in de Sint Victor- wijk lozen nog veel oude woningen in septictanks of in de sloten. De raad verenigde zich na ampele besprekingen met enkele voorstel len tot uitbreiding van de Waddinx veense sportaccomodatie. Het voetbalveld van Be Fair en Verheul zal worden verbeterd. Dit is mogelijk omdat deze herfst de nieuwe sportvelden in de Oranje wijk bespeeld kunnen worden. Het volleybalveld in het Warnaarplant- soen zal worden veranderd in een voetbalveld van zestig x negentig meter. Een vangnet en een fietsen stalling zullen deze accommodatie completeren. Een vierde tennisbaan zal in het Warnaarplantsoen worden aange legd en de mogelijkheden voor de plaatselijke tennisclubs zullen hier door weer groter worden. Een bedrag van ruim 10.000 stelde de raad beschikbaar voor de verbetering van de speeltuin van de Kromme Esse. Hier wordt eveneens een clublokaal gebouwd. De herten van „De Rehorst” zul len met de herfst niet langer in de modder hoeven te staan. Binnen kort zal de drainering opnieuw en vakkundig worden aangelegd. Al deze verbeteringen vragen in totaal 94.000. Dit bedrag kan worden gefinan cierd uit het fonds staduitleg, waar aan door de verkoop van de rol schaatsbaan aan Albert Heijn in dertijd een bedrag van 50.000 kon worden toegevoegd. (Red.: De rol- De rondvraag bracht weinig op zienbarends. De waterleiding in de Puttepolder is gedeeltelijk verteerd en zal worden vervangen door plas tic buizen, zo kreeg de heer Huizer te horen. Op een vraag van de heer Ververs over ’t feit dat het benzine-station van de Caltex aan het Koningin Wilhelminaplein nog steeds niet in gebruik is, antwoordde de voorzitter dat deze oliemaatschappij wel ge hoor heeft gegeven aan de eis van de gemeente om direct na aankoop van de gemeente te gaan bouwen, maar het financieel kennelijk niet aantrekkelijk vindt om hier reeds een werknemer aan te stellen die service verleend. „Met zulke men sen willen wij liever niet meer wer ken en in de toekomst zal deze maatschappij van ons dan ook geen medewerking meer krijgen”, zo stelde de voorzitter vast. De vol gende raadsvergadering is vastge steld op 30 juli. BARROS PORT (rood of wit) p.fl. f5,60bij 6fl.f5.10p.fl. SLIJTERIJ EN WIJNHANDEL VAN EEÜWEN ZUIDKADE 3 TELEFOON 2105 meter brede weg met aan beide kanten fietspaden van tweeënhalf meter breedte en voetpaden van anderhalve meter breed. Voor het schetsplan voor het project stelde de raad eerder reeds een crediet van 36.000 beschikbaar. Voor de straatverlichting en en kele nieuwe straten, zoals de nieu we Stationsstraat en de Jan Dorre- kenskade, straten in Vondelwijk, verbetering van de verlichting in de Dorpsstraat en in de doorgetrok ken Juliana van Stolberglaan stelde de raad zonder veel discussie een bedrag van 116.400 ter beschik king. Ook ditmaal werd weer grond aangekocht: enkele percelen aan de Zuidkade van de heer A. J. Jan maat. Verkocht werd de grond no dig voor de bouw van zeven win kels in de Oranjewijk, voor de bouw waarvan rijksgoedkeuring is ver kregen. De prijs van de grond was door het lange uitblijven van de goed keuring inmiddels 5000 per winkel gestegen. Zes van de zeven winkels zijn in middels reeds verkocht. Er komen een wasserette, een kapsalon, twee kruideniersbedrijven, een winkel in huishoudelijke goederen en een ma nufacturenzaak. KANAALSTRAAT 9 - v Bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te de oudste en grootste spaarinstelling van Gouda Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. cnaarbank, een soc ng van de Gouda, opgericht 1857, i en omstreken.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1