Plannen nieuwe zwembad definitief goedgekeurd Voor bouw niet meer dan 9 maanden nodig Betex Getuigschrift Ons nieuwe zwembad Sportweek Waddinxveen trekt deelnemers uit de gehele omtrek schoolagenda's Nog nooit zoveel belangstelling Centrale Verwarming’ Vakantie Bakkers VELDWIJK Bej aardenmiddag Geslaagd Jaarvergadering Groene Kruis” PONNY'S OP 'T VELD WANDELMARS VOETBALLEN SCHOOLZWEMMEN WEEKBLADVOOR W’ADDÏJCXVEEN - DONDERDAG’2 'JÜLÏ 19tëf.’ SPEELVIJVER INTERLAND WENSEN EXPERTS VERLICHTING PLANNING Ferwarmingsbedrijf „Zuid-Holland” «I? i ii Tokionlakken (foto Sjaak Noteboom) op de kindearen. kwam een overwinning deze PASSAGE, telefoon 2620 lijk kunnen vervroegen voor het nieuwe schooljaar 1964-’65 BOEKHANDEL punten, 2e prijs gymnastiekveren. TOOS met 402 punten, 3e prijs de r.k. gidsen met 391 punten. Op de 8 km liepen 26 groepen en op de 12 km 10 groepen. De jury bestond uit de heren A. Kroek uit Rotterdam, G. Wijnmalen uit Ha- zerswoude, G. J. Teeken uit Am sterdam, W. M. Holleman, J. den Boer en K. Hagendijk allen uit Rot terdam. Dinsdag 7 juli zal in het R.K. Verenigingsgebouw aan de Burg. Trooststr.aat weer een bejaarden middag worden gehouden, aanvang 2.30 uur. 29 juni tot 18 juli: G. Hollander, A. van Ardenne en T. Broer. 20 juli tot 8 augustus: G. Huizer, J. Verheul, J. Kerver en de Coöperatie. 10 tot 29 augustus: C. van der Spoel, W. J. Los, J. van der Loo en J. de Graaff. 0-4 2-1 0-7 0-2 0-3 0-0 0-0 5-0 1-1 1-1 3-1 2-0 5-0 2-2 Naar wij vernemen zijn de bouwplannen voor het Waddinxveense nieu we zwembad dezer dagen door Gedeputeerde Staten goedgekeurd. Terwijl de plannen bestekklaar worden gemaakt, wacht men in spanning op het afkomen van de rijksgoedkeuring, waarna niets de snelle bouw van het zo dringend noodzakelijke zwembad meer in de weg staat. Zoals bekend komt het openluchtbad naast het oude zwembad, op het daar braak lig gende terrein. Het zwembad zal worden uitgevoerd als een streekbad, en dan ook aanzienlijk groter, dat de zwembaden, die omliggende gemeenten rijk zijn. Een moment van het optre den van de Kozakkenruiters vorige week in de manege van de heer van der Breg- gen. „Nog nóóit hebben wij voor de Waddinxveense sportweek zó veel be langstelling ondervonden. Uit de wijde omtrek komt men kijken, en deel nemen aan de manifestaties en wedstrijden. Van de 230 zwemmers en zwemsters die aan de wedstrijden in de Gouwe deelnamen, kwamen er bijvoorbeeld maar liefst 224 van buiten Waddinxveen,” vertelde ons één der hard werkende organisatoren, de heer A. C. van den Bosch. Zo juist ontvangen: De expositie van de Kunst stichting in het expositie- zaaltje van Boekhandel Veld wijk mag zich in een druk bezoek verheugen. Het is al leszins de moeite waard een kijkje te nemen. (foto Sjaak Noteboom) Dinsdagavond werd dit tournooi voortgezet. De winnaars van poule 1 en 2 moesten tegen elkaar uitko men. Dat waren Verheul en Re- horst, die echter weer met een ge gelijke stand (1-1) eindigden. Na Voorts zal voor de jongste kinde ren nog een speelvijver worden aangelegd, er zal een grote zonne weide worden ingezaaid, met een ruime cantine, die vergelijkbaar is met de cantine van het zwembad te Boskoop. Wanneer de bouw eenmaal van start is gegaan, zal het geen negen maanden meer duren, voordat de eerste zwemmer van „de hoge” af springt. Het oorspronkelijke plan voor ’t zwembad, dat dus géén goedkeu ring kreeg, omvatte een bassin van 50 meter lang en 18 meter breed, dat echter in diepte afliep van 1,20 meter tot 3 meter. Dit vond men minder gewenst, ook met het oog reeds nu met de beplanting wordt begonnen, wil men als het zwem bad gereed is, tenminste .al een beetje „vrij’’ zitten. Vooral de be planting rondom de zonneweide zou eigenlijk nu reeds in de grond moeten staan. Voor het toelatingsexamen der R.H.B.S., te Gouda, slaagde Gert van Straalen. Leerling der Jan Ligthartschool. Het oude zwembad, dat door de gemeente wordt beheerd, zal pas worden afgebroken als het nieuwe bad geheel gereed is. Zodoende ko men wij in Waddinxveen niet in de situatie te verkeren, waarmee Boskoop indertijd zat, n.l. dat de bouw stagneerde en de Boskopers hierdoor lange tijd geen enkele zwemgelegenheid hadden. Men wil het bad openen, door in zwemtenue van het oude naar het nieuwe bad te marcheren. en met een grote interlandwedstrijd, die zal worden georganiseerd door de plaatselijke poloclub. De sportweek begon vorige week vrijdag met een wandelmars, waar aan 1100 sportmensen deelnamen. Na aankomst van de deelnemers hield de burgemeester een toe spraak, waarin hij hulde bracht aan de organisatoren van de sportweek en aan het meewerkende onderwij zend personeel. Daarna reikte hij de prijzen uit. De uitslagen van het wandelconcours waren als volgt Uitslag 8 km.: wandelsportver- enigingen:. Ie prijs W.S.V. Quick step uit Alph enaan den Rijn met 368 punten; Schoolgroepen: le prijs de Theo Thijssenschool met 351 punten, 2e prijs Willem van Oranje school met 335 punten, 3e prijs E- ben Haëzerschool met 334 punten en 4e prijs Chr. Uloschool met 314 punten. i De ongetrainde groepen: le prijs meisjesver. De gouden cirkel, 2e prijs meisjesgroep van de gymna- stiekver. TOOS, 3e prijs padvinders van de Pieter Maritsgroep. Uitslag 12 km: le prijs W.S.V. Quick Step uit Alphen aan den Rijn met 411 punten, 2e prijs SSV DVT uit Gouda met 409 punten. On getrainde groepen: le prijs De Pad destoel uit Waddinxveen met 403 nooi voor een deel gespeeld. Deel nemers aan dit druk bezochte voet- halfestijn waren: Molenbouw, Kempkes, fa Rehorst, Van Schaik Berghuis, gemeente- personeel, Ruim Baan, Verhoef f, Kabelfabriek, Tokionlakken en N.V. Verheul. De dag werd besloten met het vertonen van een aantal films op het Stationsplein. De maandagavond stond weer in het teken van het vervolg op de bedrijfsvoetbalwedstrijden. De uit slagen van de gespeelde wedstrij den waren als volgt: 27 juni: Ruim BaanVer hoef f KabelfabriekTokion VerheulRuim Baan V erhoeff—Kabelfabriek TokionVerheul Ruim BaanKabelfabriek MolenbouwKempkes Rehorst-v. Schaik Berghuis Gem. bedrijvenMolenbouw v. Schaik Bergh.Kempkes 0-1 RehorstGem. bedrijven 7-0 Molenbouw-v. Schaik Bergh. 4-0 29 juni: V erhoeffV er heul TokionRuim Baan KabelfabriekV erheul VerhoeffTokion KempkesRehorst Gem. bedrijven-v. Schaik Bergh. 0-0 Nu de aanvankelijke plannen zijn aangepast aan de wensen van een aantal experts en G.S., zal ’t hoofd bassin een afmeting krijgen van 50 meter lang en 22 meter breed. Dit bad zal over de volledige oppervlak te „op diepte” worden gemaakt, met een minimum van 2% meter. Dit is mogelijk geworden, omdat naast het hoofdbassin nog een tweede bassin zal worden gebouwd, dat sta-diepte krijgt en bijna even groot wordt als het hoofd-bassin, n.l. 50 meter lang en 20 meter breed. gen over de planning van de bouw. Het is n.l. zeer noodzakelijk, dat Zeer waarschijnlijk zal het nieu we zwembad evenals het oude ook een verlichting krijgen, zodat lief hebbers ook ’s avonds een duik kunnen wagen, wanneer dè ergste drukte voorbij is. Dat het met ons nieuwe zwembad nu werkelijk de hoogste tijd wordt, realiseert men zich, wanneer dè resultaten van ’t wateronderzoek aantonen, dat het zuurstofgehalte steeds minder wordt. Vooral in augustus is het water in het oude zwembad nau welijks meer geschikt. verlenging van de wedstrijd bleef de stand 1-1. Tenslotte ging de scheidsrechter over tot het laten nemen van strafschoppen. Hieruit -van 4-3 voor Rehorst tevoorschijn. Deze avond bood nog een extra attractie voor het publiek, dat in grote getale naar het Warnaar- plantsoen was gekomen. Tussen de voetbalvelden demonstreerden de pony’s met hun jonge berijders; al len leden van de Gouwe Ruiters. De paardjes deden een soort stoe lendans, wipten en sprongen over niet al te hoge hindernissen. Schoolslag jongens: 1. Jaap van der Loo, 2. Henk van den Berg, 3. Joep Knaapen. Estafette gewonnen door de meis jes van de Prof. Kohmstamulo. Estafette jongens door de Chr. Ulo school. De prijswinnaars kregen hun prijs uit handen van de burge meester, die de kinderen zelfs op het bekende „schavotje” deed op stellen, om het nog echter te ma ken. Arie Troost werd speciaal in het zonnetje gezet, als jongste Wad- dinxvener in het bezit van een zwemdiploma. Arie is 7 jaar. De voorzitter, de heer H. Jenné, opende de jaarvergadering, van de afd. Waddinxveen van het Groene Kruis, maandag j.l. met een woord van welkom, inzonderheid aan het erelid notaris D. B. van der Most en een gelukwens aan de heer Ver- bakel met de ontvangen Pauselijke onderscheiding. De secretaris, de heer A, van Veen, memoreerde in zijn jaarver slag de groei van de vereniging in 1963 1900 leden en thans 2100 le den. De groei hangt samen met de groei van de gemeente en zal nog wel wat aanhouden. Het werk van de wijkverpleegsters breidt zich van jaar tot jaar uit en een derde zuster is zeer urgent, maar het be stuur is er nog steeds niet inge slaagd deze aan te trekken. Maar de beide wijkverpleegsters zijn meer mobiel geworden, nu zij zich per auto kunnen voortbewegen. Het jaarverslag van de penning meester, de heer Okkerse, kon in opgewekte toon worden gehouden, dank zij het batig saldo over 1963 van 9945.31. De centrale verwar ming van het wijkgebouw, door aanschaffing van een oliestook, geeft een jaarlijkse besparing van 900. Enkele vragen werden over dit verslag gesteld en konden bevre digend worden beantwoord. De eindcijfers van het exploita- tieoverzicht zijn: 50778.49, en van de balans over 1963 in baten en lasten: 24953.18. De wijkzuster, mej. de Boer, gaf in vogelvlucht ’n overzicht van het verrichte werk en roemde de samenwerking met het bestuur, dat een auto voor bei de wijkverpleegsters ter beschik king had gesteld. Zij kunnen zich nu sneller verplaatsen en meer zorg ,aan de div. bureaux besteden. De vraag werd gesteld of de tijd niet is gekomen om in de nieuwe wijken een dependance-bureau van het Groene Kruis te stichten. Het bestuur achtte dit niet nodig, nu binnenkort de busdiensten doorge trokken worden door de Oranje- en Vondelwijk. En bovendien acht men het wenselijk het centrum der gezondheidszorg centraal in de Stationsstraat te houden. Bij de rondvraag werd de sug- Inmiddels maakt men zich in zwemkringen wel een beetje zor- Willem de Zwijgerlaan 16, LEIDERDORP - telefoon 01710-33318 gestie gedaan om in het najaar van 1964 het 50-jarig jubileum van. de afd. Waddinxveen op waardige wij ze te vieren. In recordtijd (3/4 uur) was de agenda afgewerkt en kon de voor zitter deze 49e jaarvergadering sluiten. De volgende dag stond geheel in het teken van het voetbaltoumooi, waaraan alle Waddinxveense scho len deelnamen, ’s Middags werd in de Gouwe het alom bekende zwem- tournooi van De Gouwe gehouden, waaraan ditmaal 230 zwemmers deelnamen, waarvan 6 uit Wad dinxveen. De uitslagen waren: Dames: 3 km vrije slag: 1. Tineke Nicolay (ZIAN) 44.08, 2. M. Hoet- mer (DZV) 48.46.7, 3. M. Brouwer (De Robben) 49.06, 3 km school slag: 1. R. Tigelaar (De Robben) 50.41.5, 2. M. Walraven (HDZ) 51.40.0, 3. R. van Baaien (DZV) 51.57.0. Heren: 3 km vrije slag: 1. J. Schans (Vechtstreek) 39.18.2, 2. W. Bergsma (De Zijl) 40.37.1, 3. J. Beiering (ZV Tiel) 40.38.0. 3 km schoolslag: 1. R. van Altena (De Robben) 45.47, 2. R. van Hof (Naar den) 47.31.9, 3. W. Mulder (Zwem- lust) 47.40.0. ’s Avonds werd in het Warnaar- plantsoen het bedrij fs voetbal tour- WW' Nu het er dan eindelijk van komen gaat, en we misschien volgend seizoen al in ons nieuwe zwembad kunnen duiken, is het toch goed zich te realiseren, welke mogelijkheden dit nieuwe bad biedt. In feite natuurlijk alleen meer ruimte en frisser water dan in het oude bad. De gezelligheid van het oude bad zal wel wat verloren gaan, maar daar staat veel goeds tegenover. De belangstelling voor de zwemsport zal - ook al door de immer wassende stroom van „nieuwe Wad- dinxveners” - zeker stijgen, met de komst van een bad, dat .aan de eisen van deze tijd voldoet. Jammer blijft het, dat de oude ideeën van een overdekt bad in Waddinxveen kennelijk in Den Haag niet haalbaar zijn. Wij realiseren ons zeer wel, dat zo’n overdekt bad in onze plaats nauwelijks te exploiteren is. Het minimum aantal in woners zou dan n.l. 40.000 moeten bedragen en zo groot zal Waddinxveen (gelukkig?) nooit worden. Toch voldoet een bad, dat eigenlijk maar drie maanden per jaar bruikbaar is, niet aan de verwachtingen van vele zwemliefhebbers. In deze kringen ambieert men dan ook een extra instructie- bad, dat dus wél overdekt zou zijn, en dat het hele jaar door voor de jeugd te benutten zou zijn. De afmetingen van dit bad zouden 20 x 11 meter kunnen zijn, de geijkte maat van een instructiebad. Met de installatie voor zuivering en ver warming van dit instructiebad zou men dan tevens het wa ter van het grote openlucht-bassin reeds half april op zo’n temperatuur kunnen brengen, dat zwemmen aantrekkelijk werd. Door een temperatuurverhoging van 12 graden tot 16 graden zou men het zwemseizoen voor het open bad aanzien lijk kunnen vervroegen en verlaten, n.l. van half april tot half oktober. Hierdoor zou ’t grote bad natuurlijk ook een veel aantrekkelijker exploitatie krijgen. Een ander punt is het huidige zwemrooster, dat in deze tijd niet meer past. In Waddinxveen is het onmogelijk om met het hele gezin een bezoek aan het zwembad te brengen. Va der moet apart, moeder moet apart en ook de jongens en meisjes hebben gescheiden zwemuren. Dit systeem wordt - behalve in het uiterste zuiden des lands - in ons land niet meer toegepast en is dan ook volkomen uit de tijd. Met de plannen voor het nieuwe bad zal men het zwemrooster ook zo snel mogelijk dienen te moderniseren. In het zwembad werden avond de schoolzwemwedstrijden gehouden, waarbij de Theo Thijs senschool als beste uit de bus kwam. De uitslag van de gehele schoolprijs was als volgt: 1. Theo Thijssenschool met 57 pun ten; 2. Koningin Julianaschool met 70 punten; en 3. Willem van Oran- jeschool met 73 punten. De school prijs van de meisjes luidde: 1. Wil lem van Oranjeschool met 22 pun ten; 2. Theo Thijssenschool met 33 punten; 3. St. Jozefschool met 43 punten. De schoolprijs jongens was: 1. Koningin Julianaschool met 16 punten; 2. Theo Thijssenschool met 24 punten en 3. Eben Haëzerschool Individuele prijzen schoolslag jongens: 1. Wim van de Wal, 2. Leo van de Roovaart, 3. Eddy de Bruin. Schoolslag meisjes: 1. Fanny van den Berg, 2. Inneke Verwey, 3. Nel de Joode en Nel Konijn. Rugslag jongens: 1. Eddy de Bruin, 2. Wim van de Wal, 3. Leo van de Roovaart. Rugslag meisjes: 1. Hanny Kloet, 2. Fanny van den Berg, 3. Heske Doeve. Bij het ulo behaalde de Chr. ulo school de le prijs met 98 punten en de openbare uloschool de 2e met 102 punten. Rugslag meisjes: 1. Mieke Meyer, 2. Sietske Jansen, 3. Janneke Ver waal en Annelies de Wilde. Rugslag jongens: 1. Jan Kraan, 2. Ferry van Zetten, 3. Joep Knaa pen. Schoolslag meisjes: 1. Lucie Boersma, 2. Annelies de Wilde, 3. Ria Kuiper. Twaalf leerlingen van de Hol- landia Trico bedrijfsschool zijn ge slaagd voor het Betex-getuigschrift (bedrijfsopleiding textiel). De eerste prijswinnares werd Hannie Commandeur, de tweede werd Joke Pouw en de derde prijs winnares Ria Loos. De eerste prijs was een luxe naaidoos. De prijzen werden uitgereikt door de bedrijfsleider, de heer J. W. van Berkum, die alle meisjes vroeg op dezelfde prettige wijze in het atelier te willen samenwerken zoals dit ook op de bedrijfsschool was geweest onder de leiding van mej. Anja van Berkum. Hen dankte de examencommissie (voorzitter de heer Bonthond) en de heer Bollen, wnd. Directeur van Betex voor de bijzonder prettige wijze waarop ook dit jaar weer de examens werden afgenomen. Ook bracht hij dank aan de com missieleden Ria van Leeuwen en Lia van der Laan. Buiten bovengenoemde 3 ge slaagden behaalden het diploma: Joke Gübler, Willie Beck, Annie Wijfje, Wil Wijfje, Ada van der Neut, Marijke van den Berg, Wij- nie Boer, Anneke Aartman en Dic ky Koelewijn. Voor de nieuwe cursus hebben zich al verscheidene meisjes opge geven. I

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3