R. J.Zuidema nam afscheid als hoofd Chr. Uloschool HML kreeg jongeren afd. mensen geld in huis? Sportweek Waddinxveen trok weer veel welstand op het spel! B m 3) RAIFFEISENBANK nieuwsblad Onafhankelijk Een kwart geschenken Hartelijke woorden van en candidaten voor Automobilist verblinddaarna Organisatie draaide goed folgendtjaar meer\\terreinen Centrale Verwarming Geslaagd doorgereden zwemdiploma B slaagde niet Verschijnt elke donderdag I NUTSSPAARBANK TE WADDINXVEEN ■11 WH**""”"** PUZZELEN VOETBAL SKELTEREN VISSEN F erwarmingsbedrijf „Zuid-Holland” ,3111 j s® Éii X rX Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief: f 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. ciina 1 bruining en bescherming Picmaderm f2.95 pfed Weekblad voor Waddinxveen DONDERDAG 9 JULI 1964 29e JAARGANG - Nr. 991 'f 1 5 de spaarbank met volledige bankservice Kantooruren: A Redaktie: Vijverlaan 7, Tel. 2827 Bijdragen voor de redaktie tot dinsdag 20 uur. KANAALSTRAAT 9 Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828 2046 dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, tel. 2238. Inzenden van advertenties tot dinsdag 12 uur. In Waddinxveen is door de Hollandse Maatschappij voor Landbouw (HML) een jongerenafdeling opgericht. Deze is toegankelijk voor jonge lui van 16 tot 30 jaar. Men wil beginnen met het beleggen van contact- avonden, om te peilen welke belangstelling er bij de jongelui ligt op het gebied van dit soort verenigingsleven. Men wil vooral een beroep doen op de zelfwerkzaamheid van de jeugd. Het bestuur van de nieuwe af deling bestaat uit J. Bos, voorzitter, mej. B. Boer, secretaris, A. Ripping, penningmeester en mej. W. van Eijk, bestuurslid. De heer en mevrouw Zuide- ma namen afscheid van een aantal Waddinxveense colle ga’s. hetgeen de heer Zuidema al die ja- ren in Waddinxveen voor het on derwijs heeft gepresteerd. Namens alle onderwijzers sprak de heer Egberts, hoofd van de Open bare U.L.O. school en Ds. J. R. Verwelius deed dit namens alle schoolbesturen in Waddinxveen. Als vertegenwoordiger van de oud-leerlingen kwam de heer P. v. d. Linde van Moerkapelle aan het woord, die met dankbaarheid ge tuigde van de liefde van de oud- leerlingen naar „Meester Zuidema”. De opbrengst van een gehouden in zameling werd hem in couvert aan geboden. De heer M. Dijkshoorn, de opvol- De heer M. L. van der Stelt, werkzaam bij de firma M. Gerts, slaagde te Gouda voor het diploma gezel schilderen. B Het winnende fabrieksteam, dat van Rehorst, waarvan de voetballers zich tijdens de sportweek zo kranig geweerd hebben. doek. het zonder De Waddinxveense sportweek behoort weer tot het verleden. De orga nisatoren van dit jaarlijkse festijn kunnen weer tevreden zijn: het liep gesmeerd en de belangstelling voor de diverse takken van sport was bijzonder groot, zeker weer groter dan vorig jaar. Wanneer er volgend jaar meer sportvelden ter beschikking zullen staan, zal de organisatie - met name die van het schoolvoetbal - nóg vlotter kunnen draaien, waar door wellicht de andere sporten weer meer aandacht kunnen krijgen. Zo viel dit jaar de rugby-demonstratie in goede aarde. Een dergelijk evene ment - dat men in Waddinxveen anders nooit te zien krijgt - zou zeker voor volgend jaar op zijn plaats zijn, ook al omdat het de twintigste maal zal zijn, dat in ons dorp een sportweek wordt gehouden. ëindigd. De uitslagen van dit jeugd voetbal waren als volgt: Jan Ligthartschool-Theo Thijssen- school 0-1; Kon. Julianaschool-r.k. school 0-1; W. van Oranjeschool- Eben Haëzerschool 0-3; Jan Ligt- hartschool-Rehobothschool 1-1; Theo Thijssenschool-Kon. Juliana- school 0-0; r.k. school-W. van Oran- jeschool 1-0; Kon. Julianaschool- Eben Haëzerschool 0-1; Theo Thijs- senschool-W. van Oranjeschool 1-0; Rehobothschool-Eben Haëzerschool 1-1; r.k. school-Jan Ligthartschool 4-1; De einduitslag is 1. r.k. school kampioen met 11 punten in 6 wed strijden, 2. werd de Theo Thijssen- school met 10 punten; 3. Eben Haë zerschool 7 punten; 4. Kon. Juliana- ger van de heer Zuidema, sprak zijn bewondering uit voor de grote vi taliteit en frisheid in het les geven van zijn voorganger. Bij het kruispunt Brugweg-Bloe- mendaalseweg werd vorige week zaterdag de heer A.N.V. uit ons dorp, die met zijn auto op de Brug weg reed, door een tegenligger ver blind. Hierdoor reed hij tegen een hoop stenen, waarbij zijn wagen zwaar werd beschadigd. Een pas sagier liep zulke ernstige verwon dingen op, dat overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk was. De chauffeur van de vrachtwagen, die V. verblindde, stopte wel even, maar reed later door zonder zijn naam bekend te maken. Nog juist in het kader van de sportweek hielden de Gouwe Rij ders vorige week een puzzelrit, waarvoor het seizoen eigenlijk al gesloten was. Het gemeentebestuur gaf echter toch toestemming en 75 deelnemers verschenen aan de start om een parcours van 45 km zo mo gelijk zonder strafpunten uit te rij den. De uitslag was als volgt: Motoren en auto’s: 1. Echtpaar Meijer uit Den Haag met 9 str.pt; 2. W. van Bovenkamp en P. Ber- mentloo uit Gouda met 52 str.pt; 3. D. A. Spek en P. van Leeuwen uit Nieuwveen met 93 strpt; 4. R. Schuld en G. Schuld uit Den Haag met 108 str.pt; 5. echtpaar Verkijk uit Den Haag met 114 str.pt; Bromfietsen: 1. J. Trouw uit Bos koop met 9 str.pt; 2. H. B. Schoen maker uit Boskoop met 53 str.pt; 3. W. Ramp te Boskoop met 63 str. pt. -het beste icïale instelling belang van winst-o°2rr' En iedereen wel- Ook het schoolvoetbaltournooi werd deze dag voortgezet en be- In de Oranje wijk werden op de rolschaatsbaan de gehele dag skel- terwedstrijden gehouden, waarvoor wij de belangstelling eerlijk gezegd maar miniem vonden. Wellicht was de oorzaak juist het feit, dat de wedstrijden de hele dag voortduur den. De voortdurend roudsuizende wagentjes vormen op de lange duur zelfs voor geïnteresseerden een wat eentonig schouwspel, ondanks de enthousiaste toelichting per micro foon. De uitslagen van deze skelter- wedstrijden waren: Heren: 1. Nic. de Jong; 2. P. Strui ken. Dames: 1. mevr. Perk en 2. mej. Bosloper. Fabrieksploegen: Fa Sliedrecht te Waddinxveen. Het besluit van de sportweek kwam ’s avonds met een filmvoor stelling op het Stationsplein, waar voor veel belangstelling was. De voorzitter van de Stichting voor Chr. U.L.O., de heer G. van Tilburg opende de samenkomst en memoreerde het vele werk dat heer Zuidema in 32 jaar in Waddinxveen heeft verricht. Al die tijd heeft hij hier het onderwijs gediend en de laatste 11 jaar was hij hoofd van de Chr. U.L.O. school. Zijn naam had een goede klank in de onderwijswereld en hij was zeer gewild om zijn originele wijze van les geven. De heer Zuidema was een be kwame onderwijskracht en node zullen we hem in onze school mis sen. Maar hij heeft de leeftijd voor pensionering bereikt en moet dus plaats maken voor een jongere kracht. De beste wensen van het bestuur vergezellen hem op zijn verdere levensweg als „rustend” onderwijzer, waarbij rustend tussen aanhalingstekens, want de heer Zuidema is geen man om stil te zitten. Namens het bestuur werd hem een platenspeler, ten afscheid aangeboden. De burgemeester en de inspec teur voor het lager onderwijs, de heer Schipper, getuigden beiden ook van hun grote waardering voor De laatste dag van de sportweek begon al vroeg, met een visconcours aan de oever van de Gouwe. Er werd aan het „Lege Eind” gevist, waar kennelijk goed gevoerd was, want niet minder dan 785 vissen beten toe en bleven aan de haak hangen. De uitslag luidt: individuelen: le J. Sloesse uit Grubbevorst; 2e W. Winkel uit Culemborg; 3e W. de Groot; 4e J. Groen; 5e A. de Ise- ger en 6e J. Peters, allen uit Utrecht De korpsprijs werd gewonnen door „De Vriendschap” uit Utrecht. Van de bijna negentig leerlingen, die maandag j.l. in het Waddinx veense zwembad examen aflegden voor het schoolzwemdiploma B moest voor een kwart worden af gewezen. Van de dertig leerlingen, die voor het diploma C. moesten zwemmen, werd een derde gedeelte afgewezen. Dit wijst er ook al weer op, dat wij in Waddinxveen dringend aan een behoorlijk instructiebad toe zijn. Momenteel op de lagere school ontvangen alleen de leerlingen uit de hoogste klas zwemonderwijs. In onze waterrijke omgeving is school zwemmen ook voor de jongere kin deren dringende noodzaak. Om van het gunstige effect op de gezondheid maar niet te spreken. Gelukkig kan de bouw van het zwembad, wanneer althans de rijks- vergunning spoedig afkomt, met spoed worden aangepakt, nu de plannen zijn goedgekeurd, zoals wij meldden. De jury, die de zwemexamens B afnam bestond uit de heren: H. Jenné, A. J. Troost, P. C. M. Ot- tevanger en J. Akkerhuis. Voor het C.-diploma werd de jury aangevuld met de heren M. Kouwenhoven, rijksconsulent voor de lichamelijke opvoeding en de heer J. Knoop uit Gouda. -n yoor &or\^S' is op&ericht de spaarders erk voor als spaarder J :lkoml Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coop. Raiffeisenbank te Waddinxveen. Tijdens een drukbezochte bijeenkomst in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan heeft de heer R. J. Zuidema vrijdag j.l. afscheid ge nomen als hoofd van de Christelijke ULO-school, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De heer M. Dijkshoorn werd tijdens de feestelijke bijeenkomst als het nieuwe hoofd van de school geïnstal leerd. De bijeenkomst werd bijgewoond door tal van autoriteiten, onder wie de burgemeester, de heer C. A. van der Hooft. Ook uit de wijde omtrek kwamen collega’s van de heer Zuidema, om zijn afscheid als hoofd der school bij te wonen. Geld in huis geeft risiko. Geld op onze spaarbank geeft rente. Wat kiest u: rente of risiko? - Vreem de vraag. Wie kiest er nu risiko. Andere vraag (minder vreemd): waar blijft u zo lang met uw spaargeld? U bent immers wel kom en verzekerd van veilige rente-op-rente! .W"* school 6 punten; 5. Jan Ligthart school met 4 punten; De Willem van Oranjeschool en de Rehoboth- school behaalden ieder 2 punten. Aangezien er een verschil moest bestaan, werd doorgespeeld. Met doelschoppen werd uiteindelijk door de Openbare ULO de over winning behaald: (3-2). Bijkantoor van de Stichting Nutsspaarbank te Gouda, opgericht 1857, de oudste en grootste spaarinstelling van Gouda en omstreken. Willem de Zwijgerlaan 16, LEIDERDORP - telefoon 01710-33318 Tenslotte dankte de heer Zuide ma, op zijn eigen humoristische wij ze, voor alle goede woorden en ge schenken en wenste de school in de toekomst Gods zegen toe. De heer Dijkshoorn werd nu geïnstalleerd als het nieuwe hoofd, maar was als onderwijzer reeds aan de school verbonden. met maar een te dienen L zichzelf. O

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1