me Ui de> weceJld Vakantieregeling kruideniers 1961 Vakantieregeling Melkhandel Bel bij Brand 2222 do Steeds i Hardlonpkampioen uit Waddinxveen er vaartuigen t e Gouwe wc WALDER en WIJLCO Tweede Bouw van 7 BC-onderzoek Tennis- nieuws Geslaagd toernooi noodschoten telefooncel Gouwe - nieuws Vakantie Bakkers Opbrengst van Au j ercollecte Benoemingen V akantieregeling slagers 1964 UW zélf spelen muziek-“n8“ieten wereld rijkdom van eminent VOLWAARDIG ELEKTRONISCH FRA-VA-KO's WARENHUIZEN Brug bijna 4Ogc minder omhoog w vu PAGINA 2 VUURVASTE SCHALEN 2-kleurig f 1,50 (geel zwart) 3—2 EGBERT’S vrouw Lugi, kwam met een kandelaar een caféterras. Maar Wiesenhahn was verdwenen. door Gitta Haandriks Hoofdstuk 2 - nr. 2 (wordt vervolgd) ni Wegens vakantie moeten de na volgende bedrijven gesloten zijn: De huis-aan-huis-collecte, die eni ge tijd geleden in Waddinxveen is gehouden voor het Anjerfonds, heeft een bedrag van 450,-- opgeleverd. I z U n i 2 1 1 I Tijdens die twintig duizend keer dat de brug omhoog ging passeer den vorig jaar 31.306 schepen. In 1962 passeerden 36059 schepen de Waddinxveense hefbrug, dus 4753 méér en gelijktijdig WELKE „ZUURGRAAD” IN DE TUIN Nu het meer bekend wordt dat het Laboratorium voor Grond- en Gewasonderzoek te Oosterbeek zich tevens gaat toeleggen op het onder zoek tot rechttrekken van de be- mestmgstoestand van de particuliere tuinen, komen regelmatig vragen binnen over de meest gewenste zuurgraad van de tuin, speciaal op zandgrond. In dit korte bestek is hier niet alles over te zeggen, om dat de planten groepsgewijze andere eisen stellen. Zo vragen de rhodo dendron, azalea’s, dennen en spar ren een uitgesproken zure grond. De grond in de nabijheid van deze planten zal dan ook nimmer bekalkt mogen worden, omdat deze planten zich op een grond met hoge kalk- toestand beslist niet thuisvoelen. Andere planten zoals rozen vra gen daarentegen een zeer goede be- mestingstoestand waaronder ook de kalktoestand. Voorafgaand grond onderzoek en een goed opgezet plantschema waarbij zuurminnende en kalkminnende planten worden gescheiden is van grote invloed op de groeiresultaten. Op de tennisbanen in het War- naarplantsoen werd een groot ten nistoernooi gehouden. De uitslagen hiervan zijn: heren enkelspel B: P. van Tiel - H. Dekker 6-1, 6-1; Jhr. de Rooy van Zuidewijn - M. Mussert 6-2, 6-1; J. Spee - R. Boswijk 6-3, 6-0; H. Hil bers - R. Kleist 6-1, 0-6, 8-6; Eindstrijd: Jhr. de Rooy van Zuide wijn - J. Hilbers 6-4, 9-7. heren en kelspel C: R. Fransen - A. de Ruiter 5- 7, 3-6; H. Dekker - Buitenhuis 6-4, 6- 4; Bakker - H. Lemm 1-6, 6-1, 6-2; A. de Ruiter - M. Mussert 6-4, 6-1; J. Jaspers - H. Dekker 6-0, 6-0; H. Dekker - Bakker 6-2, 7-5; Eindstrijd: J. Jaspers - A. de Ruiter 6-4, 6-3; Heren enkelspel D: Van Zanten - Lucas 6-2, 6-0; T. Jaspers - J. Haas 6-4, 6-1; P. Licht - M. Jenné 6-3, 6-4; D. Buitenhuis - J. v. Ginkel 6-3, 6-1; H. Jaspers - van Zanten 6-4, 6-1; P. Licht - D. Buitenhuis 8-6, 6-1, 6-2; eindstrijd: H. Jaspers - D. Buitenhuis 7-5, 6-3; dames enkelspel C: mej. Karens - mej. de Mol 6-0, 5-7, 6-3; mej. Tön- jes - mej. A. v. d. Giesen 6-1, 3-6, 6- 2; mej. Tönjes - mevr. Boswijk 7- 5, 6-3; eindstrijd: mej. Karens - mevr. Boswijk 3-6, 5-7; heren dubbelspel B: van Doorn - Hilbers - Verwijnen en Oosterom 6-2, 6-3; Jaspers - Spee Tiele en Mulder 6-1, 2-6, 6-2; Bakker en Drok - Haantjes en Brants 6-4, 9-7; Eindstrijd: van Doorn en Hilbers - Jaspers en Spee 4-6, 3-6; Gouwe A - D.K.D. (meisjes) 70 - - 0—7 Onze plaatsgenoot H. Verwoerd behaalde 19 juli j.l. op de sintel- baan „Het lange pad” te Rotterdam het Nederlands kampioenschap over de 3000 meter hardlopen voor jeug dige atleten. De Waddinxveense kampioen is lid van de atletiekclub Hermes te Utrecht. De heer R. Klunder, leraar aan de Chr. Ulo alhier, werd benoemd aan de Chr. Ulo te Breda. 1 Aan de Chr. Ulo alhier werden benoemd de heren J. Willemstein, Ulo-leraar te Zwijndrecht en J. W. v. d. Werken, leraar aan de Ulo te r» -pa. -w -w. Sprang-Capelle. laten? Nu eerst maar eens ontbijten overleggen, wat haar volgende stap zou zijn. heren dubbelspel C: Lach de Bere en Bakker Kleist en Fransen 8-6, 6-2; Ensing en van den Haspel - Bevelaar en M. Jenné 6-1, 6-3; eindstrijd: Bakker en Lach de Bere tegen Mussert en Dekker 9-11, 6-3, 6-0; heren dubbelspel B: H. en T. Jas pers - P. enA. Boonstoppel 6-0, 6-2; P. v. d. Linde en A. de Vries - T. Doeve en G. Boere 6-2, 6-1; eind strijd: H. en Th. Jaspers en P. v. d. Linde en A. de Vries 5-7, 6-4, 7-5; dames dubbelspel C: mej. Karens en mevr. Ohl - mevr. Ensing en mej. Take 6-4, 6-1; eindstrijd: mevr. Boswijk en mej. Mol - mej. Karens en mevr. Ohl 6-3 6-2; gemengd dubbelspel B: mej. van Venetiën en van Steenis - mej. A. Muller en J. Jaspers 6-4, 6-3, 6-1; mej. Karens en Drok - mevr. Wijn man en Verwijnen 3-6, 3-6; mej. Heijmans en Bonte mej. Hoede nmakers en jhr. de Rooy van Zuide wijn 6-3, 4-6, 6-1; mej. Muller en J. Jaspers - mevr. Wijnman en Ver wijnen 6-3, 6-4; mej. Heijmans - Bonte tegen mevr, van Doorn en Hilbers 6-3, 4-6, 6-1; eindstrijd: mej. Heijmans - Bonte tegen mej. A. Muller en J. Jaspers 6-2, 6-2; gemengd dubbelspel C: mej. Tön jes en Dekker mevr. v. Putten en Tüxen 6-2, 6-1; mej. de Mol en H. Lemm - echtpaar Lach de Bere 6-0, 6- 2; echtpaar Ohl tegen echtpaar Ensing 6-1, 1-6, 6-3; mej. v. d. Gie sen en de Ruiter - mevr. Boswijk en R. Boswijk 6-3, 2-6, 8-6; mej. Tönjes en Dekker - echtpaar Lach de Bere 6-2, 7-5; eindstrijd: mej. Tönjes en Dekker - mevr. Boswijk en R. Boswijk 6-2, 6-4; dames enkelspel B: mej. Tönjes - mevr. Boswijk 6-3, 4-6, 4-6; mej. Muller - mej. Hogenesch 4-6, 7-5, 7- 5; mevr. Geelhuizen - mevr. Bos wijk 6-1, 6-3; mej. Heijmans - mej. Muller 6-2, 6-4; eindstrijd: mevr. Geelhuizen - mej. Heijmans 3-6, 6-4, 6-3; dames enkelspel D: mej. de Mol - mevr. Lach de Bere 3-6, 6-4, 2-6; mevr. Feenstra - mevr. v. Beek 6-4, 6-3; eindstrijd: mevr. Lach de Bere tegen mevr. Feenstra 6-1, 6-3; gemengd dubbelspel C: echtpaar van Beek - echtpaar de Vries 6-2, 6-2. Het toernooi werd op uitstekende wijze geleid door de heer H. Jenné. Gesloten van 13 t.m. 25 juli: Lochmans, Passage C. de Rooy, Dorpsstraat. Gesloten van 20 juli tan. 1 aug.: W. en S., Zuidkade v.a. ORGEL f 1995,- Vraag telefonisch (tel. 01726-2125) of schriftelijk dealerlijst en brochure aan: N.V. Eminent-Bodegraven. Wie weet, hoe laat die man pas begon te werken. Half negen, negen uur. Ze liep naar de overkant en kon van hieruit schuin in het steegje kijken. Er kwamen twee kinderen naar buiten, maar niet uit het bewuste huis. Gerda hoorde hun stemmen en de lach van een der kinderen schal de door de nauwe straat. Als Joop niet weggevoerd was geworden, zou ze nu ook een kind van die leeftijd gehad kunnen hebben; acht, negen jaar. Een jongen misschien dan zou hij naar Joop genoemd zijn. Of een meisje Gerda zuchtte en betrapte er zich op, dat ze weer eens sentimenteel was. Vooruit weg met die onzin. En let op. Zorg ervoor, dat hij je niet ontsnapt. Je zit hem nu ineens vlak op de hielen. Even half negen bleef Gerda met een ruk staan. Ze zag hem uit de woning komen, zich even omdraaien en een hand opsteken. Daarna sloot hij de deur en liep met flinke passen naar de hoofdstraat. Gerda keerde zich om en bekeek opeens met alle aandacht een etalage. Ze wachtte in spanning af, tot Nu ja, dat betekende niets. Ergens was hij naar binnen gegaan. En veel huizen stonden er niet. Zo moeilijk zou het niet zijn om te ontdekken, waar hij was gebleven. Ze liep met vlugge passen naar de gebouwen en toen ze er voor stond, zag ze dat het een nieuw kan torenflat was. Tussen de verschillende naambordjes ontdekte ze vrijwel terstond het zijne: W. Wiesenhahn, Makelaar. Een gevoel van triomf kwam over haar. Zo, Herr Wiesenhahn, hier is dus je domein. En je bent woon achtig in de Grundsteingasse 19. En dit was de nee, een naam had ze niet gezien. Even kijken Ze liep terug naar de hoek, maar een naambordje kon ze niet ontdekken. Vlug ging ze door de straat naar boven, maar ook op deze hoek, waar slechts puinhopen te zien waren, was niet aangegeven, hoe de straat heette. Och, dat gaf tenslotte niets. Ze wist het toch wel te vinden. Opeens realiseerde ze zich, dat ze honger had. Ze had immers die morgen vroeg het hotel nuchter ver- Van 13-25 juli: G. Kool, Sniepweg 6; F. J. Bos, Brugweg 22. Van 27 juli-8 augustus: D. Kool, Dorpstraat 39; C. van Leeuwen, Kerkweg 169, C. J. de Bruin, Zuidkade 206. Van 10-22 augustus: Gebr. Cammeraat, Zuidkade 232, W. D. van Vuuren, Nassaulaan 36. Het bevolkingsonderzoek op long- t.b.c., enige tijd geleden, heeft als resultaat gehad, dat bijna zes dui zend personen zich lieten onderzoe ken, wat 67 procent is van de be volking boven de leeftijd van 14 jaar. Van deze onderzochte personen moesten er ongeveer 150 worden opgeroepen voor een tweede onder zoek. Gelukkig vond men geen ge vallen van actieve long-t.b.c. Wel vond men door dit onderzoek bij ongeveer dertig Waddinxveense ingezetenen anderelongafwijkingen waarmee het nut van dit soort on derzoeken weer eens te meer is vastgesteld. Aan de Willem de Zwijgerlaan (hoek Mauritslaan-J. W. Frisoweg) verrijst momenteel een houten noodschoot Het is een voorziening, die nodig is omdat de zes-klassige school (eveneens een houten ge bouw) aan de Mauritslaan niet tij dig gereed zal zijn. In de noodschool die nu gebouwd wordt zullen drie klassen van een derde openbare lagere school wor den ondergebracht en één klas van de hervormde school. Wanneer de houten zes-klassige school gereed is, zullen daarin ko men 4 klassen van de openbare ulo school en 2 klassen van de Her vormde school. Het reeds bestaande gebouwtje aan de Prins Alexander- straat (met 4 lokalen) krijgt dan 3 klassen van de openbare school en één klas van de r.k. kleuterschool, die momenteel in de Petruskapel onderdak vindt. Een derde houten gebouw wordt neergezet aan de noordkant van de Mauritslaan, waar één klas van de Chr. Nation, school onderdak krijgt. Het is, eigenlijk voor alle Waddinx veense scholen, een passen en me ten geworden om het snel groeien de leerlingental onder te brengen. Voor de bouw van permanente scholen zijn nog steeds geen ver gunningen door het ministerie ver strekt, hoewel er een aantal zeer urgente aanvragen reeds Lang lig gen te wachten. Waddinxveen groeit, maar „Den Haag” merkt daar kennelijk niets van. In de loop van 1965 zal de tele foondienst waarschijnlijk een twee de telefooncel in Waddinxveen plaatsen, en wel in de Bomenwijk. De eerste cel staat aan de Juliana van Stolberglaan. Ze zou geduld moeten oefenen, maar dat had ze wel geleerd. Reeds in het bewuste oorlogsjaar. En daarna, sinds Joop verdwenen was, werd haar leven één aaneenschakeling van ,alle soorten geduld. Wach ten op bericht van het Roode Kruis. Wachten op be richten van de militaire autoriteiten, van de burger lijke overheid, van tientallen duitse instanties, ja, van wat al niet meer. Tientallen brieven had ze geschre ven en verzonden, verzoeken om inlichtingen, verzoe ken om nasporingen te doen. Ze had voormalige con centratiekampen bezocht. Arbeitslagers, fabrieken en bedrijven, waar tijdens de oorlog nederlands perso neel had gewerkt. Ze had gevangenisregisters mogen naslaan en had afschriften gekregen van lijsten van overledenen. Doch alles was zonder enig tastbaar re sultaat gebleven. En toen na jaren iedereen ervan overtuigd was, dat Joop Overdinkel tijdens de oorlog in Duitsland was omgekomen, bleef Gerda rotsvast geloven, dat hij nog in leven was en ergens in Duits land of Rusland verbleef. En zolang ze geen zwart- op-wit bewijs had, achtte ze het haar plicht nasporin gen te blijven doen. In haar woonplaats waren de meeste mensen lang zamerhand de overtuiging toegedaan, dat Gerda niet helemaal meer normaal was. Nu ja, dat is te begrij pen, als je ook op zo’n manier je man kwijt raakt. Dat is toch zeker om gek van te worden? En iedereen had op zijn of haar manier medelijden met de jonge vrouw. Men nam haar tenslotte niet meer geheel voor honderd procent. Het lag toch immers voor de hand, dat die Overdinkel dood was? Wie twijfelde daar nog aan? Zelfs op het gemeentehuis nam men het met zekerheid aan. En eens, toen Gerda weer een keer na een lange reis voor enkele dagen op haar basis was teruggekeerd, had de burgemeester haar persoonlijk ontboden en met zorgvuldig gekozen woorden op zeer discrete wijze gezegd, dat ze beschouwd werd als we duwe, en als ze te eniger tijd mogelijk nog eens aan hertrouwen mocht denken, dan kon ze op alle mede werking van hem rekenen. Daarvoor waren behoor lijke mogelijkheden, speciale overlijdensaktes, als er een bepaald aantal jaren verstreken waren. Maar dat had niet de minste zin gehad. Op vaste toon had Gerda geantwoord, dat er geen sprake was van hertrouwen en dat ze er absoluut van overtuigd was, dat Joop nog leefde. Tja, wat moet je daar dan nog meer op zeggen? De burgemeëster meende ten minste, dat hij het zijne had gedaan. Voor de rest nodigd. Op die manier maakte hij vele vrienden. Maar het goede leven kostte veel geld en toen Garis de bodem van de schatkist zag, liet hij hoge belastingen heffen. Zo hoog zelfs, dat de meesten die niet konden betalen. Maar de soldaten van de prins waren niet gemakkelijk. Zij die de belastingen niet konden opbrengen, werd alles afgeno men en zij zelf werden terechtgesteld. Het lijden van de arme boeren en burgers van het goede land Virgulië was onbeschrijflijk. Er waren enkele goede edelen, die dit niet langer kon den aanzien en zij keerden zich van de prins-regent af. Tot deze groep had ook de vreemdeling behoord. Voor zover in hun vermogen lag, probeerden zij de bevolking tegen de prins te beschermen, maar al spoedig wist die, wie zijn vijanden waren en de ene edelman na de andere werd listig in een val gelokt en door de soldaten van Garis gedood. Hun kastelen en bezittingen werden even eens in beslag genomen en zo zorgde hij er voor, dat zijn schatkist vol bleef. De gehele nacht bleven de mannen praten en Egbert hoorde veel over zijn vaderland. De volgende morgen vertrok de vreemdeling, maar hij wist niet, dat hij die nacht jn het huis van de koningin yan Virgulië was geweest. Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 moest ze het dan zelf maar weten. Maar in haar woonplaats had Gerda toch geen rust. Dat thuis zitten duurde nooit langer dan enkele da gen. Samen met Fred Winter, de makelaar, die haar zaken uitstekend beheerde en meer een vriend dan een zaakwaarnemer voor haar was, bespraken ze wat er moest gebeuren aan haar huizen en verdere bezit tingen. Doch dat was min of meer pro forma, want Fred had een blanco machtiging gekregen en als me vrouw Overdinkel lange tijd weg bleef, besliste Fred in alle zaken. Na die enkele dagen nam ze weer af scheid van Fred en vertrok dan doorgaans nog dezelf de dag, een grote koffer meeslepend. Steeds maar weer naar Duitsland. De torenklok sloeg acht keer en Gerda schrok op uit haar mijmering. Nu liep ze hier al meer dan een uur rond en nog was er niemand uit de Grundstein gasse gekomen. Nu ja, dat betekende natuurlijk niets. van 13 t.e.m. 25 juli: A. v. d. Sluis, Dorpsstraat 104 G. Lochmans, Kerkweg 141 Mevr. N. Koster-Heijns, Jan Dorrekenskade 39 Mej. C. Rip, Dorpsstraat 27 van 20 juli t.e.m. 1 augustus: H. Timmerman, Wilhelminakade 72 P. Asscheman, Trompstraat 9 J. van Triet Zn, Noordkade 87 en Koningin Wilhelminaplein van 27 juli t.e.m. 8 augustus: C. Voshol, Zuidkade 186 G. Bosman, Burgem. Trooststraat 79 N. M. van Rooijen, Dorpsstraat 50 A. van Eeuwen, Zuidkade 3 D. Kool, Dorpsstraat 39 P. v. d. Starre, Piet Heinstraat 1 van 3 t.e.m. 15 augustus: G. van Ringelenstein, leplaan 71 van 10 t.e.m. 22 augustus: H. Cammeraat, Zuidkade 232 K. van Ringelenstein, Burgem. Trooststraat 31 Hoofdstuk 3. Een bel was er niet aan de deur, dus klopte Gerda een paar keer tegen het paneel. Ze had geluiden in het huis gehoord, er moest in ieder gev 1 iemand aan wezig zijn. Het duurde even, toen hoorde Gerda iemand aan komen. De deur werd geopend en een jonge vrouw, eenvoudig, doch smaakvol gekleed, stond haar ver baasd aan te staren. „Bent u mevrouw Wiesenhahn?” „Jawel. „Kan ik u een ogenblik spreken?” „Ja. maar. wie bent u?” „Mijn naam zegt u niets, mevrouw Wiesenhahn. In ieder geval is het belangrijk.” De vrouw in de deuropening is besluiteloos. Mis schien wantrouwend. Ze kijkt Gerda nog eens aan en als ze in het geheel geen aanstalte maakt om haar binnen te laten, vuurt Gerda een troef af: „Het gaat om uw man.” De vrouw schrikt en kijkt Gerda met grote ogen aan. Langzaam komt er een rose gloed over haar wangen. Ze kijkt schichtig de steeg in, links en rechts of ook iemand dit laatste gehoord kan hebben, dan doet ze een paar passen achteruit en zegt slechts: "Komm”, Gerda treedt binnen en als de vrouw de deur geslo ten heeft, gaat ze haar voor naar een klein vertrek aan de achterzijde van het huis. Een soort woonkeu ken, want ze ziet in een hoek een fornuis staan en daarop een wasketel. „Gaat u zitten,” nodigt de vrouw uit, en als Gerda plaats genomen heeft, zakt de vrouw eveneens neer op een stoel aan de tafel. Vragend kijkt ze de be zoekster aan. „Mijn naam is Gerda Overdinkel, mevrouw Wiesen hahn. Ik kom uit Holland.” Er komt even een flauwe glimlach over het gezicht van de vrouw des huizes. „Spreekt u dan maar Hol lands,” zegt ze, zo goed en zo kwaad als ze zelf kan. „Ik was vroeger een paar jaar in uw land en ik leer de uw taal tamelijk goed spreken.” Uitslagen: Gouwe 4 - Boskoop 2 (heren) 62 L.G.B. I - Gouwe I (dames) Gouwe 2 - Vitesse 2 (heren) Gouwe A - Boskoop (jongens) B.n.o. C -A A Gouwe B - O.Z.V. (jongens) Gouwe 2 - Boskoop 2 (dames) 30 H.V.G.B. 1 Gouwe 1 (heren) 4^-2 Programma: Donderdag 23 juli a.s.: 7.15 uur Gouwe I - R’dam I (dames) 7.45 u Gouwe 3 - Vechtstr. 2 (heren) 8.15 uur Gouwe I - Nept. Zaand. I (heren) Op deze laatste kompetitieavond van dit seizoen kunnen onze dames bij winst de kampioensvlag hijssen en zal het de eerste keer in de ge schiedenis worden, dat ze kampioen zijn van de derde klas der K.N.Z.B. Heren III kan bij winst gelijk komen met G.Z.C. IV en zal er dus een beslissingswedstrijd om het kampioenschap gespeeld moeten worden. Deze zal waarschijnlijk plaats vinden op maandag 27 juli a.s. te Waddinxveen. Verder komt er een rustige tijd want er is een gesloten seizoen van 25 juli t.e.m. 9 augustus a.s. We hopen na die tijd nog met wat acti viteiten terug te komen, maar voor lopig iedereen een prettige vakantie en veel mooi weer toegewenst. hij een eindje de straat ingelopen was, toen draaide ze zich om en begon de achtervolging. Aan het eind van de straat was ze hem op enkele meters afstand genaderd. Hij stak het verkeersplein over en liep naar de Rijn. Gerda dacht aan haar geld, dat ze bij zich had. Zonder te controleren, hoeveel er in haar portemonnaie zat, was ze die morgen uit het hotel gegaan. Nu ja, twintig, dertig Mark had ze zeker bij zich. Zou hij soms met één van die gereed liggende raderboten vertrekken? Of met het veerbootje naar de overkant Doch de man bleef langs de rivier lopen, nauwelijks geïnteresseerd voor het altijd boeiende schouwspel, tot hij bij een zijstraat kwam. Deze sloeg hij in en voor Gerda ook de straat had bereikt, hoorde ze een deur toeslaan. Terwijl ze voor de ingang van de straat tot stilstand kwam, zag ze enkele gebouwen en De scheepvaart door de Gouwe neemt geleidelijk af. Oorzaak is het vervoer per as (vrachtwagens) dat in ons land jaarlijks blijft stijgen. Vooral in 1963 daalde het aantal schepen dat de Gouwe bevoer aan merkelijk. Dit blijkt uit de cijfers van de brugwachter van de Hef brug, vermeld in het jaarverslag van de Kamer van Koophandel te Gouda. Hieruit blijkt, dat de brug bijna 4000 keer minder open moest in 1963, dan in het voorgaande jaar. De daling in 1962 ten opzichte van 1961 was aanmerkelijk minder, n.l. nog geen 1000. De daling in 1963 was dus vier maal zo groot Wie echter weet, dat in 1963 de hefbrug toch nog twintig duizend keer open moest, realiseert zich dat van de hefbrug nog lang geen vaste tbrug kan worden gemaakt, hoe voordelig dat ook voor het wegver keer zou zijn. 20 juli tot 8 augustus: G. Huizer, J. Verheul, S. Kerver en de Coöperatie. 10 tot 29 augustus: C. van der Spoel, W. J. Los, J. van der Loo en J. de Graaff. 7. naderbij en opende de deur. Met een vlaag regen en wind trad een vreemdeling binnen. Dadelijk sloot Lugi de deur achter hem. Wantrouwend keek Egbert de man aan. De vreemdeling keek naar het zwaard en glimlachte. „Maakt u zich niet ongerust vriend”, sprak hij. „Ik ben een reizi ger, verdwaald in de nacht en u hebt van mij niets te vrezen. Zou ik hier vannacht kunnen slapen? De man zag er keurig uit en zijn vriendelijk, edel gezicht stelde Egbert gerust. De bediende draaide zich om en keek vragend naar de koningin, die juist binnen kwam. Toen zij zag, dat er niets ernstigs aan de hand was, knikte zij en verdween met Lugi om de gestoorde nachtrust voort te zetten. Egbert bleef alleen met de man achter. Deze nam plaats in de stoel bij de haard, die Egbert hem aanbood. Behaaglijk strekte hij zijn voeten uit naar de knetterende vlammen. De vreemdeling vertelde dat hij een edelman uit Virgulië was. Hij had het land moeten ontvluchten. Daarop vertelde hij hoe prins Garis, dadelijk na het' vertrek van de koningin en haar zoon, de koninklijke burcht in bezit had genomen. Er waren geweldige feesten gehouden, waaraan Garis alle edelen van het hele land had uitge-

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2