Kinderfoto’s.... heksentoer Katoenen poppen de kleuters voor Elsevier s weekblad Dienstbetoon door de middenstand s Zwarte sporüïets nog altijd favoriet DE KERKEN NODIGEN Kadett Kilometers Kosten ’n Krats I Kinderwagen merk „Mutsa.ert” de jongis autohandel n.v. BURGERLIJKE sm i) week van 11 t/m 17 augustus 1964 Geboren: Elizabeth Dicky, d.v. B. C. Asscheman en E. D. van den Akker. Cornelia Willemina, d.v. H. J. Ha gen en A Zeitenrijch. Ondertrouwd: G. van Driel Gehuwd: Geslaagde Eftelingtocht van de actie Koopcentrum „Hefbrug" li f a 7 Het hoofd De mond Bevorderd Jongen onder auto Kroon-jeugdreis werd groot succes De ogen Autobotsing Aanrijding i i I l Fa GEBR. DE WAARD Ambachtstraat - Gouda Telefoon 2569 Rijdt hem eerst, besluit dan FRA-VA-KO’s WARENHUIZEN GELAKTE PITRIETEN POPPENWAGENS v.a. f3.- w OPEL zondag 23 augustus 1964 lusje I 15 17 'h voor- achterhoofd (2 x knippen) 3’/< de 3% 3’/. 3!4 leoorette r i- Remonstrantse Kerk Geen dienst. OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 De heer T. van Berkel, commies A ter gemeente-secretarie, is met in gang van 1 september a.s. bevorderd tot hoofdcommies. Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. Boezer N.m. 6.30 uur: ds. L. Roetman Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10.00 uur: dhr. J. Neijenhuis N.m. 4.30 uur: ds. D. v. d. Ent Braat van Monster Hervormd Wijkgebouw,Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: dhr. D. Oskam N.m. 6.30 uur: dhr. Kruithof N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur; ds. H. v. d. Akker van Gouda Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur; ds. J. Végh, uit Boeckhout, Beigië N.m. 6.30 uur: ds. J. Végh Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. F. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor; B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zurdkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15 en 9.45 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30,11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. Een cirkel met een middellijn van 20 cm, dus ongeveer ter grootje van een boterhambordje. De hals is 4 cm breed en lang. cola en limonade rende gezichten het heeft een het verloren Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING Voorradig: Een grote partij 2 duims eiken delen Fa. GEBR. DE WAARD Ambachtstraat - Gouda Telefoon 2569 Oud Holl. pannen Closetpotten Wandtegels enz. enz. bij 19 20l-- TE KOOP: Chari, de Bourbonstr. 13. gouda telefoon (01820) 71.22 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Verras zo’n kleine peuter eens met een eigengemaakte, onver woestbare pop van katoen. Zelfs de onhandigste in de naaldkunst zal met dit ontwerp beslist geen moeite hebben. Hieronder volgt de wijze waarop u de pop in een paar ver loren uurtjes kunt maken. De pop kan op elke gewenste grootte worden gemaakt. Dit hangt ervan af hoe lang u de benen wilt mak Het afgebeelde patroon is voor een pop van ca. 79 cm. Het is zonder naden, zodat u dus rekening moet houden met een halve centi meter aanknippen. caat Candid verdienen. Soms lijkt het er wel on maar het kén anders! Raad nummer één: Laat de kin deren zoals ze zijn. Bij alle moge lijke attributen die wij straks nodig hebben, laten we dus kammen en borstels even buiten beschouwing, want die hebben we voor onze foto’s NIET nodig. Het wordt natuurlijk anders als we portretten willen maken, maar daar gaan we het een volgende keer over hebben. Laat ze dus. Geef ze het speelgoed, waar ze het liefste mee spelen: ook als het die ’ontoonbare’ lappenpop is: en laat ze er mee spélen. En dan: breng geen complete bat terij in stelling. Een flitser, liefst niet op het toestel maar middels een verlengkabeltje met de camera verbonden - die kosten maar een paar kwartjes, dus natuurlijk hebt u er een - kan een uiterst nuttig hulpmiddel zijn. Maandag stond aan de Piasweg de personenauto van de heer A.v.N. uit Waddinxveen geparkeerd. Toen de heer van N. achteruit wilde rij den passeerde op datzelfde moment bet zesjarige jongetje J.V. uit Wad dinxveen met zijn fiets. De wagen botste tegen het ventje op zodat hij kwam te vallen. Met een rechter- beenbreuk werd het knaapje naar een ziekenhuis te Gouda vervoerd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 2 boodschappentassen; 1 paar rolschaatsen; herenrijwiel; hoofddoek; portemonnaie; kinder- kruiwagen. Verloren: kettinkje; rode en witte portemonnaie; een zebravink; arm bandje met bedeltjes; blauw kinder- vestje. Meer Duitsers op de fiets In Duitsland zijn in 1963 meer fietsen voor volwassenen verkocht dan in de voorafgaande jaren. Des kundigen menen dat het advies van artsen dat fietsen noodzakelijk is voor een goede gezondheid hierbij de belangrijkste rol heeft gespeeld. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter Th. G. Blom, Kon. Wilhelminasingel 83, telefoon 2112. ons om die wensen te vervullen, zowel in zijn als in ons belang; Een klant is een integrerend deel van uw bedrijf, geen buitenstaander; Een klant is geen materiaal voor de statistiek, maar een mens van vlees en bloed met dezelfde gevoe lens en gevoeligheden als wijzelf; Een klant is het waard, dat men hem met een maximum aan beleefd heid en aandacht tegemoet treedt. en J- C. H. Versluis. De Kroon-winkelier van de Dorp straat keek woensdag 12 augustus heel bedenkelijk naar de lucht. Wat zou het worden, een verregende dag Welk een teleurstelling zou dat zijn voor de jeugd. Maar hef is alles meegevallen. Niet wat de re gen betreft, want die is overvloedig gekomen op die Kroonreisdag. Maar de stemming was en bleef de hele dag bijzonder enthousiast. De kinderen en enkele ouders, 73 personen met elkaar, in twee autobussen, hadden een goed hu meur meegebracht en dat doet veel. De tocht ging binnendoor, langs kleine dorpen, naar Driebergen, daar werd het automuseum bezocht waar tevens een filmpje over de oudste .auto’s werd vertoond. Verder ging het naar Arnhem, waar een boottocht naar de Wester - bouwing werd gemaakt en vandaar naar Burgers’ Dierenpark. Hier vooral hebben de kinderen erg ge noten en zeer voldaan, ook door de royale tractatie gedurende de hele Fietsen in de E.E.G. Volgens een recente raming telt het rijwielpark in de Euromarkt in totaal 45.500.000 fietsen, waarvan Duitsland met 19 miljoen aan de top staat, daarop volgt Frankrijk met 10 miljoen en Italië met 7,5 miljoen fietsen. Nederland en Bel gië staan genoteerd met respectie velijk 6,5 en 3 miljoen fietsen. Ge zien de bevolkingsdichtheid maakt Nederland een goede beurt met zijn fietsenpark. J. H. P. Aartman en J. Verwoerd. Overleden: geen. reis, werd de terugtocht onderno men. Doch eerst wachtte de jeugd nog een grote verrassing. Bij de Pyramide van Austerlitz, in de speeltuin, konden ze hun hart op- halen in botsautootjes. Zelfs de ou deren konden het niet nalaten hun chauffeurskunsten te tonen. Toen het gezelschap ’s avonds om 8 uur zingend Waddinxveen binnen reed, kon men de voldoening en dankbaarheid van de gezichten af lezen. Spontaan was er een collecte gehouden in de bussen om de heer en mevrouw Van der Sluis een ge schenk te kunnen aanbieden. Bij het steeds meer opkomen van het grootwinkelbedrijf, vraagt men zich wel eens af, of er nog plaats is voor een middenstandsbedrijf, of beter gezegd, voor een gewone winkel. Ontegenzeglijk heeft het kleinbedrijf veel voor op het grootwinkelbedrijf, vandaar dat de rijksvoorlichtings- dienst voor de middenstand ons onderstaande gegevens verschafte; ge gevens waar men van beide kanten, zowel winkelier als consument, zijn voordeel mee kan doen. Dit zijn witte cirkeltjes van 6 cm middellijn, dus ongeveer een beker. De pupillen hebben een middellijn van 4 cm en hiervoor neemt u vilt, mantelstof of een knoop. Als kleu ren genieten blauw, grijs, bruin of groen de voorkeur. De ogen worden niet te hoog en te ver uit elkaar gezet. Onder De Meern, nabij Utrecht, had vorige week een ernstige bot sing plaats tussen een guote truck met oplegger van de firma Roubos, uit Waddinxveen en een DAF-per- sonenauto. De personenauto werd totaal vernield en brandde geheel uit. De passagiers liepen verwon dingen op, waarvan één ernstig, zo dat deze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. De vrachtwagen werd ook zwaar beschadigd en is per kraanwagen naar Waddinxveen vervoerd. Ook de vangrail ter plaatse werd over een aantal meters vernield. Nog altijd is op de binnenlandse markt de zwarte sportfiets het meest gevraagd; nog sterker: deze fiets beheerst nog steeds meer dan de helft van alle verkopen. Na zwart komt groen. Ongeveer een kwart van alle sportfietsen die voorkomen op de lijsten van bin nenlandse order-ontvangsten krijgt een groene kleur. Het overige kwart is dan verdeeld over enkele andere kleuren. Blauw komt op het ogenblik uit de bus met ll’/o, antra ciet en grijs met 4%, dat is een hele winst voor, grijs dat een jaar gele den nog op l«/o stond. Rood wordt het minst gevraagd; daarnaast staat 2% genoteerd voor de overige kleu ren. Uit hetgeen door het C.B.S. is vastgesteld blijkt verder dat als men de binnenlandse orderontvang- sten beziet de laatste maanden bijna J sportfietsen werden besteld; de toerfiets haalt een percentage van 12°/o. Dames blijken meer fietsen te kopen dan heren. Zij nemen bijna de helft voor haar rekening. De he ren blijven net even onder de 4O<l/o. De rest zijn kinder- en kleuter- fietsen. Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Uw klant kent u - U kent uw klant De directe relatie tussen onder nemer en klant is nog altijd één van de pijlers, waarop het midden- en kleinbedrijf rust. Het directe contact stelt de ondernemer in staat zijn bedrijfsvoering voortdurend en snel aan te passen aan de zich steeds wijzigende wensen van de klant. Middenstander, gids en gastheer Een goed verzorgde winkel met een assortiment, dat op zijn wensen is afgestemd, maakt dat de klant uw bedrijf graag bezoekt. U zult, samen met uw klant, uit dit assor timent nu juist die artikelen moe ten kiezen, die de klant de meeste bevrediging schenken. Een aantrek kelijke en „voorlichtende” etalage kan hierbij een belangrijke rol spelen. Ook zó dient u de klant Ook op ogenblikken, dat de klant niet in uw bedrijf is, kunt u hem (en uzelf) van dienst zijn door op de juiste tijd catalogussen, folders en brochures te sturen, of te adver teren in uw plaatselijk weekblad. Om de klant er toe te brengen uw bedrijf te bezoeken kunnen speciale aanbeidingen of demonstraties een goed middel zijn. De middenstander weet het U bent niet alleen de man, waar van de klant verwacht, dat hij bet gevraagde artikel heeft. U bent bo vendien „de” vakman en daarom zijn adviseur en vertrouwensman. Stel uw klanten in dit opzicht niet teleur en ontvang hem als een be langrijke bezoeker. Goed verpakt, goed vervoerd Het verpakken van de bij u ge kochte goederen kan een extra re clame zijn voor uw bedrijf. Een ver zorgde verpakking voorkomt niet alleen ergernis, het kan juist de reden zijn, dat men bij u terugkomt. Geld, de spil van het zakendoen Dit geldt niet alleen voor u, maar ook voor uw klant. Hij heeft er recht op snel en duidelijk te kun nen zien, wat en waarvoor hij moet betalen. Zorg in zijn en uw belang voor een afrekening, die geen vra gen openlaat. Niet goed, geld terug Het geven van een „tegoed-bon” voor teruggebrachte artikelen bete kent het opleggen van een koop verplichting. Dit wordt door de klant niet gewaardeerd en kanvoor hem een reden zijn elders zijn aan kopen te doen. Om ’ruilen’ te voor komen kunt u in vele gevallen een „cadeau-bon” aanbieden. Klanten binden is omzet kweken Een koop is pas geslaagd, wan neer u én uw klant tevreden zijn. Vele duurzame gebruiksgoederen eisen zorgvuldige installatie, bedie ning en onderhoud om klachten te voorkomen. Het doet de klant pret tig aan te weten, dat u hem ook na de levering van dienst bent. Nog meer klantenbinders Een verantwoorde kredietverle ning en thuisbezorging completeren de diensten, die u de klant kunt aanbieden. „Gulden regels” De klant is de belangrijkste per soon in onze onderneming; De klant is niet van ons afhan kelijk, maar wij zijn van hem af hankelijk; Het verschijnen van een klant is geen onderbreking van ons werk; hij is het juist, die daaraan beteke nis geeft; Wij doen de klant geen genoegen door hem te bedienen; hij doet ons het genoegen, dat hij ons daartoe in de gelegenheid stelt; Een klant is geen geschikte part ner voor een kibbelpartij tje; nie mand heeft nog ooit bij een twist gesprek met een klant gewonnen; Een klant is iemand, die tot ons komt met zijn wensen; het is aan We moesten er opeens weer aan denken: een zonnige namiddag zo omstreeks de vakantie, toen we zo trots als een pauw met ons eerste schoolrapport thuiskwamen. Vrij van onvoldoendes die later - we durven het nu gerust te bekennen - bij herhaling onze cijferlijsten ont sierden, vormde dat rapport een nog niet eerder bereikt hoogtepunt in ons prille bestaan. „Dat moet ge vierd worden”, vond vader en zoals dat dan te doen gebruikelijk is, kwam ook het fototoestel er aan te pas. En kijk, dat had hij nu niet moeten doen. We vonden alles best, en zouden zelfs bereid zijn geweest, om bij wijze van demonstratie en kele optelsommen ten beste te ge ven. Maar ’gekiekt’ worden, nee Ach, we kennen ze allemaal, de kinderfoto’s uit die tijd. Allemaal, de harkerige jongetjes en meisjes met armen en benen waar de slachtoffers kennelijk geen raad mee geweten hebben - de fotogra fen uit die tijd trouwens evenmin Niet, dat het in onze tijd nu zo héél veel anders is was dat maar waar. In maar al te veel foto-albums van recente datum komen wij mo derne versies tegen van de drake rige kinderfoto’s, die weliswaar een bruikbare registratie vormen van Hoe-Jan-er-uit-zag, maar in geen opzicht een inzicht geven in de per soonlijkheid, de geaardheid van het kind. En dat is goedbeschouwd, nog het ergste van al. Gelooft u ons ge rust, het is ons niet primair begon nen om technisch volmaakte opna men; waar wij veel meer waarde aan hechten is of de foto’s ook bij machte zijn om het kind, Ons kind „voor Later” vast te leggen, zoals het nu IS. Spelend, slapend, etend, vechtend, als het dat graag doet Naar onze mening zijn kinderfoto’s dan pas goed, als we later met iets van vertedering kunnen zeggen: „Gunst, ja., zo was-ie..”. Natuur lijk is het zo, dat een ieder recht heeft op eigen smaak, en over visie zullen het hier evenmin hebben. Maar als het zo is, dat het boven staande ergens toch wel uw instem ming heeft, laten wij er dan samen eens voor gaan zitten om in de nog voor ons liggende zomerdagen nu eens eindelijk die foto’s te gaan maken, zoals u eigenlijk zou willen. Het is tevens een mooie gelegen heid eens kennis te maken met een vorm van fotografie die u misschien alleen nog maar kent van het werk van anderen: de CANDID-fotografie. „CANDID”, waaronder men ver staat het ongemerkt fotograferen van mensen om daardoor te komen tot een uitbeelding van hun ge moedsgesteldheid: op-een-zeker- moment, kan een uiterst dankbare hobby gaan vormen. Het is name lijk bepaald niet zo, dat alleen wat wrang-aandoende foto’s het predi- Met 18 bussen startte gistermor gen de tocht met pkn. 1000 kinde ren en leiders (sters) naar het sprookjesbos „de Efteling” in Kaats heuvel. Uitgesproken slecht was het weer de hele morgen en met bedenkelijke gezichten ontving de commissie van voorbereiding enthousiaste kinderen. Gelukkig is alles meegevallen en toen we om 11 uur in Kaatsheuvel arriveerden was het zelfs helemaal drong. En ’t bleef in Brabant droog tot -s middags drie uur. De kinde ren hebben, zich uitbundig vermaakt eerst bij de sprookjes van Sneeuw witje, Roodkapje en Doornroosje en niet te vergeten de kakelende kip, de sprekende papagaai en de vlie gende fakir. Maar recht los kwa men, ze in de speeltuin, waar ieder zijn eigen vermaak zocht en niet meer aan de band van eigen groep leider liep. Geen minuut heeft de jeugd zich verveeld en eigenlijk maar gelukkig dat de regen de jeugd naar de bussen dreef. Tus sen de bedrijven door werden ze onthaald op meegebrachte coca- en met glunde- zocht ieder zijn eigen plaatsje in de bus weer op Maar bij het vertrek was één kind van 5 jaar zoek en uur geduurd voor schaapje terecht was. Terug in Waddinxveen werd bij de Oranjelaan door „Voorwaarts” vrolijke welkomstmuziek gegeven tot de spoorwegovergang en daarna door „Concordia” overgenomen die de stoet twee ererondjes in de Ju liana van Stolberglaan en Prinsos Beatrixlaan vergezelde. Het ge meentebestuur was hier ook tegen woordig in de persoon van de heer Huizer. Al met al een mooie dag, dank zij de activiteit van de com missie, die veel werk heeft moeten verzetten. Een eresaluut aan het Koopcentrum „de Hefbrug”. Dit is een cirkeltje of een ovaal- tje (als middellijn 3 cm of als maat 2,5 x 4 cm). U neemt hiervoor een stukje vilt of baai. Vervolgens stikt u de ogen en mond op de voorkant. Het haar van de pop maken we van draadjes wol. De oren worden dubbel geknipt, gestikt, omgedraaid en dan gevuld aan het hoofd gestikt. Wanneer u bovendien een lusje aan de achter kant van de pop stikt, kan ze later gemakkelijk opgehangen worden. Nu pas gaat u de voor- en de achterkant op elkaar leggen en tweemaal doorstikken. A en B laat u open om de pop later op te vul len met b.v. nylons of in stukjes geknipte lingerie. De pop is dan goed wasbaar en snel droog. De armen van de pop zijn 50 x 13 cm en moeten 1 x geknipt worden; de benen, die 55 x 13 cm zijn, twee keer. Jurkjes en jasjes kunt u zelf of volgens de tekening maken. Zaterdagavond j.L had een brom fietsongeval plaats op het fietspad naar Den Haag, ter hoogte van de kruising Kanaaldijk-rijwielpad. Dokter Hemminga verleende de eerste hulp en zorgde voor een juiste melding aan het van Iterson- ziekenhuis te Gouda. De ziekenauto was dan ook binnen 7 minuten ter plaatse aanwezig. 0 9 ■25' arm 3% been 2 x knippen

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3