Drie Waddinxveense voetbalclubs Winkelmeisje W. F. Meijer 25 jaar in gemeentedienst bouwen met eigen hand clubhuizen 1 I I 4 RAIFFEISENBANK nieuwsblad Onafhankelijk voetbalcomplex nieuw Zaterdag opent „Waddinxveen” li Verschijnt elke donderdag ruim SPAREN VOOR TELEVISIE Bij van Eeuwen Hm Huldiging in raadszaal van punktueel ambtenaar Jubilaris sloot in ambtsperiode vierhonderd huwelijken „Doe-het-zelf was vele maanden het motto om voor niet te veel geld een riante sport-accommodatie te bouwen 4 l B m r if si Es Cib 'W 3 4 PUIT DE ZORG W| I L - I 1 ACTO-W.A. verzekering - [MUUR WERKELIJKHEID IN ‘T PLANTSOEN II EERST: F 120.000 AFKNABBELEN: F 40.000 WIE HIELPEN? DE 105 MAN ff I 'ÏKift I I i .—2-JL. Weekblad voor Waddlnxveen DONDERDAG 3 SEPTEMBER 1964 20e JAARGANG - Nr. 999 i de spaarbank met volledige bankservice richtte. is plaats voor een 9 Kantooruren: Zuidkade 3, telefoon 2105 9 I «tj Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9, telefoon 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. De zig-zag gevel die de ruime cantines van de buiten lucht scheidt. (foto H.V.) Be Fair heeft 250 voetballende leden, verdeeld in 14 elftallen; „Waddinxveen” heeft 165 voet ballende leden waaruit ook 14 elftallen zijn samengesteld; W.S.E. heeft 80 leden die zelf spelen, verdeeld in 6 elftallen; Verheul tenslotte heeft ongeveer 44 spelers. ’premie, f 75.-p. jaar Nederland f 100.- p. jaar Europa ’dekking: f 1.000.000. ’geen eigen risico inl.Van Beresteijnstraat 19 Reeuwijk - tel. 01829-662 Oranjelaan 42, telefoon (01828) 2265, postrekening 79138 bijkantoor: Willem de Zwijgerlaan 57, telef. (01828) 2046 B Be Fair en WSE bouwden samen dit clubhuis, in het W arnaar plantsoen. (foto H.V.) „Waddinxveen” is financieel nu helemaal uit de zorgen, ook al om dat het bestuur zo handig was, het clubhuis in de week aan de kleuter school van ’Volksonderwijs’ te ver huren. W.S.E. en Be Fair hebben de zaak nog niet helemaal rond. Men zoekt nog naar middelen, om het laatste benodigde kasgeld binnen te krij gen. Enkele schenkingen zouden deze clubs eigenlijk heel welkom zijn. (Bij de Boerenleenbank, giro 7 9 1 3 8, heeft de Bouwcommissie Warnaarplantsoen een rekening). werking van de Aannemersfirma Reym bleek de zelfbouw te verwe zenlijken. De firma Van de Berg stelde ma teriaal, zoals steigerpalen, kruiwa gens, lichtkabels enz. ter beschik king. Voor het betonstorten had de bouw commissie een 25-tal kruiwagens nodig; hier werden de firma’s De Man, Sekeris, Rehorst en Boere bij ingeschakeld. Voor het vervoer van en naar het werk zorgden vracht wagens van de firma Verheul. Zelfs naar Nieuwerkerk a. d. IJssel ging men om steigerdelen bij de firma De Wit te halen. De firma Verwaal verleende medewerking voor het machinaal klaarmaken van het be nodigde hout. De firma De Graaf uit Moerkapelle stelde tien nieuwe plastic metselkuipen beschikbaar. was begonnen, gingen ook het Warnaarplantsoen van 'f»-. tl I Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. dat de voetballerij in Waddinxveen een goede tijd tegemoet gaat, waar in het clubleven nog behoorlijk kan uitgroeien. Geestelijke ontspanning, door lichamelijke inspanning - dat is het doel van alle Waddinxveense voetbalclubs; een doel dat nu weer wat beter (en geriefelijker) bereik baar is geworden. H.V. De officiële opening van het sport complex in de Oranjewijk zal wor den verricht door burgemeester C. A. van der Hooft, omstreeks drie uur namiddag. - Abonnement: f 1,40 per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarieff 0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. boek over de door de jubilaris zo geliefde zeilsport. De heer D. Uitbeijerse sprak na mens de raadsleden woorden van dank en waardering en wenste de jubilaris voor de volgende 25 jaren Gods zegen toe. De heer J. C. Koopman, oud-waar- nemend-gemeente-secretaris van Waddinxveen en thans burgemees ter van de brabantse gemeente ’s- Gravenmoer dankte burgemeester Van der Hooft voor de uitnodiging om deze huldiging bij te wonen. De heer Koopman haalde tal van gees tige herinneringen op uit de periode van dertien jaar, die hij met de heer Meijer had mogen samenwerken. Hij overhandigde zijn oud-collega een produkt van ’s-Gravenmoerse bodem, een prachtige potplant. „Lastig punktueel” De directeur van de dienst van gemeentewerken, de heer A. C. Kra- neveld, sprak eveneens waarderen de woorden. Hij noemde de heer Meijer een punktueel ambtenaar, maar daardoor soms ook wel een „lastig mens”. De heer W. Jongeneel, plaatsver vangend chef van algemene zaken, noemde de heer Meijer een ambte naar van beroep met roeping, die (vervolg op pagina 3) beid worden. Na veel rekenen bleek het, dat bij zelfbouw de vier clubs hun ge bouwen konden neerzetten voor iets meer dan 80.000. Maar niet De heer W. F. Meijer, chef van de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie te Waddinxveen is vrijdagochtend 28 augustus j.l. in de raadszaal van het gemeentehuis onder grote belangstelling ge huldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum als ambtenaar in dienst van de gemeente Waddinxveen. dagelijks van 9-12.30 uur en van 2-4 uur, bovendien op vrijdagavond van 7-9 uur. In het Warnaarplantsoen wordt dwars door de cantine van het club huis een muur gemetseld. Aan de ene kant komt W.S.E. met zijn men sen bijeen, aan de andere kant Be Fair. Dit is gedaan, om de exploi tatie van de bar gescheiden te hou den, omdat er op verschillende tij den wordt gespeeld, zo zeggen de bestuursleden van beide verenigin gen. En zo werden de tekeningen van het bureau Roggeveen en Fledderus werkelijkheid in steen. Het clubhuis in het Warnaar plantsoen heeft een cantine met bar, 6 kleedlokalen met 7 douches en wasgelegenheid, en een kleine be stuurskamer. Een hok voor bouw materialen moet nog gemaakt wor den. En volgend jaar wordt er nog een stuk aan de cantine gebouwd, want vooral Be Fair groeit snel. Het clubhuis in de Oranjewijk heeft behalve de cantine met bar, 4 kleedlokalen, met 4 wasgelegenhe den en douches, 2 scheidsrechters- lokalen, ook met douche, een be stuurskamer, 4 toiletten en 2 berg hokken. De 71-jarige L. Heeren heeft hieraan een groot deel van het metselwerk gedaan, en ook veel tegels gezet. Hoeveel voetballers zijn er nu in Waddinxveen? Wanneer zaterdag a.s. om drie uur ’s middags het nieuwe clubgebouw en een uur later de nog maagdelijke voetbalvelden van voetbalvereniging „Waddinxveen” in de Oranjewijk zullen zijn opengesteld, is dat de kroon op een voorbeeldig stuk werk. Precies honderd-en-vijf leden van „Wad dinxveen” hebben vele maanden achtereen (om nóg preciezer te zijn: 7000 uren....) hard gewerkt, om him eigen clubhuis klaar te krijgen. Verheul, dat hier ook voetbalt, stelde allerlei materiaal ter beschikking. Maar de mannen van „Waddinxveen” hebben het werk er voor verzet. Het resultaat van dat werk mag gezien worden, dat zal zaterdag wel blijken. Tegelijk werken de leden van v.v. Be Fair en v.v. W.S.E. minstens zo hard aan de totstandkoming van hun mooie clubhuis, in het Warnaarplant soen. Dit zal, naar men hoopt, eind september kunnen worden geopend. Daarmee beschikt Waddinxveen dan over een ruim en voorlopig zeker voldoende groot complex van voetbalvelden, waarop de clubs nog lustig kunnen groeien. De Christelijke sportvereniging ’Be Fair’ (voetbalt alleen ’s zater dags) en de R.K. voetbalvereniging W.S.E. (voetbalt alleen ’s zondags) zullen dan definitief in het War naarplantsoen hun onderkomen vin den. De (algemene) voetbal- en atletiekvereniging „Waddinxveen” heeft de beschikking over de nieu we velden in de Oranjewijk, die éénmaal per week ook door de personeelsvoetbalclub van Verheul bespeeld worden. „Waddinxveen” speelt ’s zaterdags én ’s zondags, en Verheul alleen ’s zaterdags. De exploitatie van het clubhuis in de Oranjewijk is dus helemaal in handen van „Waddinxveen”. Ver heul heeft een overeenkomst met deze club gesloten, dat gedurende dertig jaar éénmaal per week mag worden gebruik gemaakt van twee kleedlokalen en één veil. Na deze tijd gaat Verheul voor het gebruik van clubhuis en speelvelden huur betalen. geweldig veel steun. Honderd-en- vijf man stelden zich hier beschik baar, ook voor het zeer moeilijke vakwerk, zoals ijzervlechten. Alleen het heien konden de voetballers niet zelf doen. Dat gebeurde door een buitenstaandertegen kost prijs. Ook de leden van Be Fair en W.S.E. toonden voor de bouw van hun clubhuizen veel daadwerkelijke belangstelling. Ook hier was eigen lijk alleen het heiwerk voor reke ning van een buitenstaander, die het ook hier tegen kostprijs ver- B Het clubhuis van „Wad dinxveen” en Verheul, bij de sportvelden in de Oranjewijk. (foto H.V.) J'ifiiniMfi - Aanvankelijk werkten de vier Waddinxveense voetbalverenigin gen helemaal samen, om twee club huizen te bouwen. Deze zouden, zo werd aanvankelijk berekend, samen ongeveer 120.000 kosten. De eerste gezamenlijke activiteit was een grote verloting, die ’schoon’ een dikke tienduizend gulden opbracht. Maar toen de bouw van het club huis van ’Waddinxveen’ en-Verheul eenmaal begonnen was, werden de werkzaamheden ook organisatorisch gesplitst in twee kampen: Oranje wijk en Warnaarplantsoen. Enkele weken, nadat het werk in de Oran jewijk die in start. alleen door die gratis arbeid kwam men tot dit veel gunstiger resultaat. Ook vele Waddinxveense bedrijven staken de helpende hand uit. Allemaal kunnen we ze niet noe men, maar enkele mogen best eens voor het voetlicht: Rehorst, De Wit, De Waard, Lakfabriek Boonstoppel, Houtex, Van de Berg Molenbouw, Bot en de aannemingsmij „Nieuwe Rotterdamse”. Verder nog: Van de Staat, De Bas, Roggeveen, Heems kerk, Dijken, Poot en Verdouw. Sommige firma’s namen ook veel werk voor hun rekening: Flier deed het ijzervlechten en Broer het met selwerk. Maar desondanks moest voetbal lend Waddinxveen aan zo’n 80.000 zien te komen, om de gebouwtjes van de grond te krijgen. De verlo ting had al een ’schone’ 10.000 op geleverd. Van de K.N.V.B. leenden de vier clubs ieder f 5000 tegen een lage rente. Dat was dus 20.000. Voor de rest van het benodigde be drag werd een lening bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten ge sloten, voor de aflossing en de rente waarvan de gemeente zich garant stelde. Zodoende kon van de aanvanke lijk geraamde totale bouwsom van 120.000 voor beide clubhuizen na tuurlijk wel het nodige afgeknab- Wie zetten zich van de clubs aan het werk om ’relaties aan te boren’ die zoals hierboven bleek, zoveel materiaal en arbeid ter beschikking stelden? Dat waren drie mannen, voor iedere club één: N. Brouwer van ’Waddinxveen’, C. Boonstoppel van Be Fair, en A. M. Compeer van W.S.E^ En wie waren de eigenlijke „uit voerders” van het werk, wie heb ben maandenlang al hun vrije tijd opgeofferd, om de gebouwen op tijd klaar te krijgen? Dat waren in het Warnaarplantsoen: M. Monster, J. van Weezel, J. v. d. Lans en J. Jas pers, die samen met veel trouwe helpers het gebouw steen voor steen hebben opgebouwd. In de Oranjewijk waren dat: de heren Bulder, De Graaf en Rietveld die meer dan honderd vrijwilligers samen zó lieten werken, dat het ge bouw efficiënt van de grond kwam. Ook dank zij de welwillende mede- De clubhuisbouwers in de Oranje wijk hadden van hun eigen leden Burgemeester C. A. van der Hooft wenste de jubilerende heer Meijer mede namens de beide wethouders van harte geluk. Hij had waarde rende woorden voor de heer Meijer, die hij gedurende de 5£ jaar dat de heer Van der Hooft thans burge meester van Waddinxveen is, had leren kennen als een zeer plichts getrouw en ambitieus ambtenaar. „De gemeente mag blij zijn met een zo correct en bijzonder secuur medewerker, een geboren ambte- aar in de goede zin van het woord”, zo zei de- burgemeester, die ook mevrouw Meijer van harte in deze hulde wilde betrekken, temeer om dat zij meeleeft en meewerkt met haar echtgenoot. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Van der Hooft de gebruikelijke en veloppe met inhoud aan de jubilaris en een fraai boeket bloemen aan zijn echtgenote. Gemeentesecretaris H. Jenné her innerde er aan, hoe de heer Meijer 25 jaar geleden als volontair bij de gemeente in dienst trad. Hij begon zijn werk in de veelbewogen perio de van 1939, toen het hier, evenals elders, een chaos was. Volgens de heer Jenné kwam de heer Meijer in die moeilijke oorlogsjaren echter goed tot zijn recht. Hij bracht hem voorts dank voor de wijze, waarop hij 25 jaar met de heer Meijer had mogen samenwerken, in welke pe riode hij hem ook steeds meer had leren waarderen, zowel ,als ambte naar, als mens en als collega. Uit de „jubel en treurpot”, een instelling van de gemeentelijke ambtenaren, kon de heer Meijer een fraai elektrisch scheerapparaat worden overhandigd, alsmede een F --- 'I. In totaal zijn er in Waddinxveen dus 539 jonge mensen, die graag tegen de voetbal trappen. Deze 539 sportmensen moeten met elkaar hun sport financieren. Aanvankelijk vroeg de gemeente een huurbedrag van maar liefst 3750 per veld, een bedrag dat de clubs uiteraard nooit konden op brengen. Het is dan ook 600 per veld geworden, onder de voorwaar de dat de leden zelfs de velden maaien en onderhouden, met ma chines van de gemeente. Het ziet er dus zeker naar uit,

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1