de w&cM in Tekort aan Jeugdleiders in Goudse streek Waddinxveense voetbalclubs gaan vol goedefinoed van start Om precies te zijn: op zaterdag a.s. het zaterdag-K.N.V.B.-voetbal en junioren en een week later het afdelings voetbal - dan breekt ook voor de Waddinxveense voetbalclubs weer een drukke en spannende tijd aan competitie ’64/’65. We stellen ons voor dat meer nog dan andere jaren de clubs naar deze competitie uitzien. Het bezitten van fraaie sportvelden met nog fraaiere accommodaties maakt immers alles nog plezieriger en zal zeker menig voetballer tot meer prestaties inspireren. Vooral voor v.v. „Waddinxveen” en R.C. Verheul betekent het zaterdag a.s. in gebruik te nemen sportveldencomplex met door zelfbouw verkregen moderne can- tine met kleedkamers, een sprong vooruit en dit zal o.i. zeker haar stempel gaan drukken op de competitieresultaten. Ook voor Be Fair en WSE zal het allemaal veel prettiger zijn wanneer eind september hun clubhuis klaar zal zijn - met trots zal men straks de gasten het „eigen huis” laten zien. I, WALDER en WUL€O Jaarverslag afdeling Gouda K.N.V ,B. Voetbalcompetitie '64-‘65 ATTENTIE sportverenigingen WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 3 SEPTEMBER ’64 I Spanning 172 scheidsrechters Medische sportkeuring Zaterdagvoetbal Straf commissie Weinig speelgelegenlieid Elftallen eu leden PAGINA 2 klaar zal zijn - met trots zal men straks de gasten het „eigen huis” laten Totaal I 4.15 uur (wordt verolgd) Be Fair 4 Donk 5, gevraagd?” door Gitta Haandriks Hoofdstuk 6 - nr. 8 Het voetbalprogramma voor a.s. zaterdag 5 september luidt als volgt: 4e klasse K.N.V.B.: Be Fair A.S.W.H., Junioren: Afdeling A: Gouda Be Fair, zaterdag junioren scheidsrechters, welke de leeftijd van 35 jaar bereikt hebben, jaar lijks een verplichte keuring- moeten ondergaan. I ook een leidende positie gaan in nemen. W.S.E. 2 G.S.V. 3, Afdeling C: Be Fair Olympia, Woerden W’veen, W.S.E. Zwervers, BE FAIR. Om maar bij de K.N.V.B.er Be Fair te beginnen, dan menen we voor onze grootste voetbalvereni ging een moeilijk competitiejaar te voorzien. Dit baseren we dan op de povere resultaten in het vorig sei zoen, waarin degradatie ternauwer nood werd voorkomen. Het aan trekken van de bekwame trainer Van der Leek geeft ongetwijfeld nieuw perspectief - maar daar staat tegenover dat de gespeelde oefen wedstrijden bepaald geen succes te Graag willen wij ook in het komend seizoen aan de Wad- dinxveense sportaktiviteiten die aandacht besteden welke zij verdient. Het is dan echter nodig, dat de verenigingen zelf hun voor ons onmisbare medewerking verlenen, door tijdig hun wed strijdverslag e.d. in te leve ren. We houden daarom als regel, dat copy welke dinsdag vóór 12 uur v.m. niet bij de sportredaktie (p.a. drukkerij Veldwijk, Oranjelaan 9) is ingezonden, niet meer voor plaatsing in aanmerking kan komen. Wilt u hiermee vooral rekening houden? De sportredaktie. We kwamen in het bezit van het jaarverslag ’63-’64 van de afdeling Gouda van de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond, waarvoor sport- minnend Waddinxveen ook zeker interesse zal hebben. Bij het doorblade ren van dit overzichtelijke verslag valt het op dat aan de jeugd belang rijke aandacht wordt besteed en men het principe huldigt dat de ver enigingen het van de jeugd moeten hebben. Het probleem van de jeugd leiders weegt dan ook zwaar en men doet al het mogelijke om de jeugd zulk een leiding te geven welke noodzakelijk is voor een verantwoorde sportopvoeding. Tot stimulans werden voor het eerst de jeugdleiders- cursussen op zaterdagmorgen gehouden, wat een succes bleek. Van de 19 candidaten behaalde 12 het officiële diploma. In het vervolg moeten de verenigingen rekening houden met de plicht om gediplomeerde jeugd leiders te hebben. Dit wordt noodzakelijk geacht voor de verenigingen in het algemeen en in het bijzonder voor de jeugd. Voor wat het competitieverloop betreft, zegt het jaarverslag, dat bij de zondagvoetballers de spanning om de bovenste plaats tot het laatst is gebleven; temeer daar ook num mer twee van de ranglijst ook voor promotie naar de K.N.V.B. in aan merking kwam. Want hoewel Nic. Boys met 3 punten voorsprong het kampioenschap behaalde, slaagde Ammerst. S.V. er in, in de laatste wedstrijd de tweede plaats veilig te stellen en daarmede haar entree in de K.N.V.B. waar te ma^en. Voor de laatste plaats waren er eveneens drie candidaten, namelijk Groot-Ammers, G.D.S. en Zwervers. Uiteindelijk werd G.D.S. het slacht offer, dat uit 22 wedstrijden slechts 8 punten wist te behalen. Aange zien het de bedoeling is de le klas se op 12 elftallen te handhaven zal geen degradatie plaats vinden. Waddinxveen en WSE speel den in deze competitie een min of meer ondergeschikte rol. WSE bracht het er nog het beste af door met 27 punten de W.S.E. Van „Waddinxveen” naar W.S.E., waar men met het voornemen van start gaat om minstens dezelfde mooie nrestaties te leveren als in de vorige competitie. Hier en daar is in de bezetting van het elftal nog een verandering ten goede aange bracht en daarom moet gerekend worden dat de WSE-kracht nog iets sterker is dan in het voorbije sei zoen. Wij van onze kant hebben het volste vertrouwen in de man nen van Compeer en voorzien weer een eervolle eindklassering op de ranglijst. 4.30 uur 2.45 uur 2.45 uur Bodegrav. 2 - Be Fair 3, 2.45 uur V.E.P. 3 W’veen 2, 2.45 uur 2.00 uur Het kan goed en nuttig zijn om aan het begin van een nieuwe compe titie de mogelijke kansen te bezien welke de Waddinxveense clubs hebben. Uiteraard kan dit niet meer zijn dan een voorzichtig prognose en moet begrijpelijk beperkt blijven tot de standaard elftallen. Hoofdstuk 7 Drie dagen later was Gerda weer in Holland. On verwacht stond ze bij Fred Winter in zijn kantoor. De begroeting tussen hen was allerhartelijkst. Fred hield haar met beide handen vast en keek haar on derzoekend aan. „Je ziet er niet te best uit. Wees verstandig en blijf een poosje hier. En rust wat uit van alle emoties.” Ze liet zich in een stoel vallen en legde haar tasje voor zich neer. En vertelde. Van haar ontdekking in Nonweiler. Van haar bezoek aan de vrouw van Wie- senhahn. Van haar ontmoeting met hemzelf. En wat hij verteld had over zijn leven. Toen keek ze hem aan en besloot haar verhaal: „Weet jij soms ook waar Arie tegenwoordig uithangt „Arie? Je achterneef?” „Ja R.C. VERHEUL. R.C. Verheul blijft altijd een vraagteken omdat over de oefen wedstrijden weinig bekend is en men na de eerste wedstrijden pas een beeld kan vormen van de sterk te van de carrosseriemannen. Dat men een eerste viool gaat spelen is echter twijfelachtig. Of komt er een verrasing uit de bus De praktijk zal in de komende weken leren of deze theorieën juist zijn. In ieder geval wensen we onze voetballers een bovenal sportief, maar ook succesvolle competitie toe en de supporters vele genoeg lijke uren. Volgende week hopen we de diverse indelingen van alle elftallen af te drukken. Helaas kon den we hierover nog niet beschik ken. het fonteintje, vulde een glas met water en bracht dat naar de snikkende vrouw. Werktuiglijk nam ze het glas aan en dronk. Werktuiglijk nam ze even later ook een sigaret van hem aan en liet toe, dat hij haar vuur gaf. Geleidelijk aan kalmeerde ze weer. Ze wiste met haar zakdoekje de laatste sporen van haar tranen weg en staarde .afwezig naar buiten, onderhand heftig aan haar sigaret trekkend. Lange tijd was het stil in het door de zon overgoten vertrek. In de verte hoorde men motorschepen op de Rijn. Door de nieuwe straat denderde een kleine vrachtauto en het vensterglas rinkelde. N,a een poosje was Gerda zichzelf weer. Ze gooide de half opgerookte sigaret in een asbak en keek de man, die inmiddels weer achter zijn bureau zat, na denkend aan. Eindelijk zei ze: „Dat, wat u me ver telde van die Hollander, wilt u dat zwart op wit zetten?” zal een groot vorst worden, want hij, die de wijsheid bezit, kan nooit verslagen worden”. Na deze geheimzinnige woor- dan ging de oude man weer zitten en staarde een hele tijd voor zich uit. De jongens durfden geen woord te zeggen en zaten muisstil. Toen verbrak de oude de stilte. „Ik ben een slecht gastheer”, verontschuldigde hij zich. „Hier is iets te drinken” en hij gaf de jongens ieder een schaal met water. Nu, dat smaakte de vrienden, want zij hadden lange tijd niets te drinken gehad. Glimlachend keek de grijsaard toe. „De toegang tot deze grot vanuit de vallei is op listige wijze door vijanden ge sloten”, sprak hij, maar ik zal jullie een andere uitgang tonen, waardoor men weer in de bewoonde wereld kan komen”. De jongens begrepen er niet veel van. „Door vij anden gesloten”. Welke vijanden dan? Maar zij tobden er maar niet langer over en stapten achter de oude man aan door de lange, donkere gangen, totdat zij na een bocht plotseling door een soort poort buiten stonden. Vriendelijk dankten zij de oude man voor zijn hulp en snel gingen zij naar huis, waar men al ongerust was over hun lange weg blijven. Maar wat gebeurde er in Virgulië noemen zijn. Enkele wijzigingen in het elftal hebben zich voorgedaan, maar spectaculaire spelverbetering betekende dit niet; terwijl juist de tegenstanders - op een enkele uit zondering na tot vaardige K.N.V. B.ers moeten worden gerekend. Wel gaan de wit-zwarten het in de techniek zoeken, maar het zal de vraag zijn of dit in deze competitie al vrucht zal dragen. Overigens is Be Fair meermalen verrassend voor de dag gekomen en menige prog nose waardeloos gemaakt en waar om zou dat ook nu niet het geval kunnen zijn? 339, vorig jaar 322 Teruggetrokken elftallen gedu rende ae competitie zijn niet bij deze cijfers meegerekend, dit waren 3 elftallen by de zondagcompetitie en 2 bij de zaterdagcompetitie. Per 36 juni bedroeg het aantal leden 8426, waarvan o2l‘i senioren, 2834 junioren en 315 pupillen. Vorig jaar waren deze cijfers resp. 8734 seni oren, 2aru junioren en 422 pupillen. In totaal werden gespeeld: Zon dagcompetitie 867 wedstrijden, vo rig jaar 722; Zaterdagcompetitie 216 wedstrijden, vorig jaar 291; Ju niorencompetitie 1199 wedstrijden, vorig jaar 1191; promotie- of be slissingswedstrijden 6 wedstrijden, vorig jaar 1. Totaal 2348 wedstrij den, vorig jaar 22Ü5. Het aantal scheidsrechters be droeg 172 tegen 144 vorig jaar. Er werden twee opleidingscursussen gehouden om het hoofdzakelijke tekort voor zondagwedstrijden op te heffen. Slechts ten dele is men hierin geslaagd. Wiesenhahn begreep haar niet dadelijk. ’Sie meinen?’ Gerda herhaalde haar vraag in het Duits. „Een schriftelijke verklaring, zodat ik die kan meenemen naar Nederland,” legde ze uit. De man haalde zijn schouders op. „Ach ja, waarom niet? De oorlog is toch voorbij en in Holland zal ik wel nooit meer komen Aberkent u die Hollan der?” Ze keek hem gelaten aan. Hij stelde een vraag, die hij zelf al beantwoord had, want de gewezen S.D.- man moest allang begrepen hebben, dat de naam Arie Balk voor haar geen onbekende klank had. Waarom zou ze het dan voor hem verbergen? Ze knikte. „Ja, die Arie B,alk is mijn achterneef. Degene, die als weeskind bij ons in huis kwam en die op mijn vaders kosten heeft kunnen leren en studeren. Die door bemiddeling van mijn vader aan een baantje is geholpen. Die later in de verzetsgroep, de rechterhand was van mijn man. Hij was de ver rader 4.30 uur N.S.V. - Waddinxveen, 4.00 uur Bergamb. 2 - Be Fair 2, 2.30 uur Be Fair 3 - Nic. Boys 2, 4.00 uur Afdeling B: Be Fair Sportlust, 2.45 uur Nieuwerkerk - W’veen, 4.00 uur Boskoop W.S.E., 2.45 uur Nieuwkoop 2 -Be Fair 2, 2.45 uur 4.00 uur 12. DE KLUIZENAAR begon te spreken. „Ik vind het prettig, dat jullie gekomen zijn; het is wel eens aangenaam, gezelschap te hebben”, zei hij. „Ontmoet u dan nooit ie mand?” vroeg Walter. „Neen mijn jongen”, antwoordde de oude man. „Ik ben altijd alleen. De eenzaamheid geeft de mens gelegenheid goed over alle belangrijke dingen na te denken. En ik denk graag”. Vol ontzag keken de jongens de grijsaard aan. Hij moest wel een geleerd man zijn. „U zei, dat u wist, dat wij zouden komen”, verbrak Wulco de stilte. „Hoe kan dat nu?” De kluizenaar glimlachte. „Ja, ik wist, dat jullie zouden ko men, want ik kan in de toekomst zien. Wanneer men de geest ontwikkelt, zijn er onbegrensde mogelijkheden”. Wal der keek de oude man ongelovig aan, maar Wulco voelde een diep respect voor deze grijsaard. Langzaam stond de oude man op en zijn ogen staarden in de verte. „Ik zie de toekomst van een flinke, blonde jongen” sprak hij zacht. Wulco stootte zijn vriend aan. „Dat ben jij”, fluisterde hij haastig. „Grote avonturen staan hem te wachten”, ging de grijsaard verder. „Na grote strijd en verrichten van dappere daden, zal hij koning worden over een groot rijk. De machtigste wapenen zijn wijsheid en moed en hierover beschikt de jongeling, zoals ik zie. Hij Ze zucht en woordde ze. „Maar, Frau Overdinkel, neem eens aan, dat uw gevoel, hetwelk zegt dat uw man nog in leven is en ergens in Duitsland verblijf houdt, juist is. Bij de Russen. De Russen namen ook burgers krijgsgevan gen, als bleek, dat zij voor de Weermacht gewerkt hadden bijvoorbeeld. En hij wordt op transport ge steld naar Duitsland. Vrij. Waarom is hij dan niet zo snel als mogelijk was naar u toe gekomen?” Gerda begraaft haar gezicht in de handen. Ze had flink willen blijven en tegenover deze Duitser, zeker tegenover deze man, die ze feitelijk het ergste haat van al zijn landgenoten, omdat hij haar indertijd zo vernederde. Maar ze is opeens haar zelfbeheersing kwijt. En ze huilt. Hartstochtelijk snikt ze het leed van zeven jaren vruchteloos zoeken uit. Op het kan toor van de man, die haar Joop liet wegvoeren. Weg uit haar huis. Wiesenhahn is er verlegen onder. Hij, de vroegere S.D.-man, die gestreng moest optreden, die op de be proefde germaanse wijze honderden arrestanten had afgeblaft en honderden superieuren model had be groet. Hij, die in de korte tijd, dat hij in Nederland zijn werkzaamheden verricht had, minstens even be rucht en gehaat was als iedere andere Gestapo-man, hij kon geen vrouw zien huilen, tenminste nu niet meer. De man schudde zijn hoofd en stond op. liep naar Dat nieuwe leden alsvorens in wedstrijden uit te mogen komen medisch goedgekeurd moeten zijn door een bureau voor medische sportkeuring is bekend. De heer Van Tilburg zegt in zijn verslag j dat deze keuring van het grootste belang is voor de speler zelf en zelfs een regelmatige keuring zeer i gewenst is. Keuringskaarten zullen in de toekomst ten hoogste drie jaar geldig zijn, terwijl spelers en „En hebt u hen ook naar uw man gevraagd?” Ze knikte. „Vanzelfsprekend. Maar ik heb de in druk, dat hij niet meer in Rusland is, althans niet meer. En vraagt u me nu niet weer opnieuw, waarom ik me er niet mee verzoenen kan, dat Joop dood is, want ik geloof niet aan zijn dood. Ik heb een leven dig gevoel, dat bij mij met uit te roeien is, dat hij op de een of andere manier overal doorheen gekomen is en dat hij, ergens in Duitsland, vertoeft.” „U bedoelt ais vrij man?” Ze bewoog heftig haar hoofd. „Ja, als vrij man.” „Maar Frau Overdinkel, waarom schrijft hij u dan niet? Moet u eens nagaanstelt u zich voor, dat ik op de een of andere manier krijgsgevangen gemaakt was geworden. En ik zou in jaren geen gelegenheid hebben gehad kontakt op te nemen met mijn ver wanten. Neem aan, dat ik getrouwd was. En ik kom vrij. Wat zou ik dan het eerste doen? Zo snel mogelijk naar mijn verwanten, naar mijn vrouw reizen. Of niet knikt. „Ja, dat ligt voor de hand, ant- Fred dacht na. „Als ik me niet vergis, heeft hij ergens in de buurt van Epe een pensionbedrijf.” Hij pakte het telefoonboek en begon erin te bladeren. Na enige tijd zoeken vervolgde hij, zijn vinger wijzend op een blad: „Pension Alida, Soerelsevoetpad in Epe. Dat is ’m. Zijn vrouw heet Alida.” Zwijgend pakte ze haar tasje en opende dat. Ze haalde er een enveloppe uit en diepte daaruit een brief op. Ze vouwde het vel papier open en overhan digde dat aan haar zaakgelastigde. „Lees dat fraais eens,” zei ze. Opmerkelijk bestudeerde ze zijn gezicht, toen de man, achterover gezeten in zijn stoel, het schrijven begon te lezen. Ze zag zijn gelaatsverandering en bin nen enkele ogenblikken las ze de ontzetting op zijn gezicht. Halverwege keek hij haar aan. Ze raadde zijn gedachten. „Ja,” zei ze, met een bittere trek op haar gelaat, „verraden door zijn vriend en rechterhand. Varken was zijn bijnaam in het verzet, nietwaar? Ze hadden hem beter ’zwijn’ kunnen noemen. Want dat is hij. Bel hem op, Fred, en zeg hem, dat hij vandaag hier vierde plaats te bezetten. Wad dinxveen eindigde op de ze vende plaats met 19 punten. Waddinxveen 2 bezette in de 2e klasse de laatste plaats met 5 pun ten. WSE 2 deed het in de 4e klasse B weinig beter, want zij moesten met de 3e plaats van onderen ge noegen nemen met 7 punten. Bij het zaterdagvoetbal trok Gr. Ammers aan het langste eind en belandde met 29 punten uit 16 wed strijden in de K.N.V.B. Sportief was hekkesluiter met 3 punten uit 15 wedstrijden. Waddinxveen eindigde op de 4e plaats met 20 punten; ter wijl R.C. Verheul 11 punten bij elkaar voetbalde. Be Fair 2 sloeg een goed figuur door in haar afdeling (res. le klas) beslag te leggen op de 2e plaats, met 19 punten. Plaatsgenoot Wad dinxveen behaalde in deze afdeling 12 punten In de 2e klasse eindigde Be Fair 3 op de voorlaatste plaats met 8 punten. In de 2e klasse B kreeg Be Fair 4 17 punten als beloning; ter wijl R.C. Verheul 2 als hekkesluiter fungeerde met 0 punten. Be Fair 5 eindigde in de 3e klasse eervol op de 3e plaats met 15 punten. Sporttoto De sporttoto is in het seizoen ’63- ’64 in de afdeling Gouda uitzonder lijk gunstig verlopen, dit in tegen stelling met de landelijke resulta ten. Na 38 toto’s werd reeds een record-omzet bereikt en met de ju- bileum-toto’s tezamen (totaal 52) werd een inzet van 432.007 ge haald. Een stijging van 14.6%. In de afdeling namen 66 verenigingen aan de toto deel. Het aantal geregi streerde deelnemers bedroeg 13.251. De gemiddelde inzet per deelnemer bedroeg 1.16. Het directe vereni- gingsaandeel was 95.041,54. Aan charitatieve instellingen kwam van genoemde inzet 6.801,05 ten goede. Het afgelopen seizoen gaf voor wat de strafzaken betreft eenzelfde beeld te zien als vorig jaar. Men behandelde 66 strafzaken. Hiervan waren de uitspraken als volgt: 50 strafzaken hadden een schorsing tot gevolg; 3 strafzaken werden met een waarschuwing door de straf- commissie afgedaan; in 5 gevallen werd geen straf opgelegd, maar werd volstaan met een waarschu wing; terwijl aan 7 strafzaken geen gevolg werd gegeven. Door de scheidsrechters werden 37 waar schuwingen gegeven. Bij de protestcommissie kwamen 3 protesten binnen; hiervan werden twee protesten niet bevestigd; één protest werd na behandeling af gewezen. komt. Dat het belangrijk is. Ik heb een karweitje voor hem, waarachtig als het niet waar is. Hij zal kunnen kiezen; het één of het ander. Zeven jaar heb ik gezworven door Duitsland. Nu zal hij Fred Winter keek haar onzet aan. „Wat ben je van plan, Gerda begon hij. Ze boog zich naar hem toe en keek de jongeman doordringend aan, terwijl ze op de brief die hij nog steeds in zijn handen had, wees. „Dat papier, Fred, is voldoende om hem alsnog aan de politie over te leveren, dat zwijn. Dan zal hij in ieder geval gestraft worden. De bijzondere rechtspleging is 'nog niet ge heel geliquideerd. Hij gaat voor de bijl, dat is vast. Maar Ze klemde enige ogenblikken haar tanden op elkaar - „ik heb een andere straf voor hem. Bel hem op, Fred, nu meteen. Zeg dat hij komt, onmid- dellijk. En als hij weigert, dan zal ik hem de politie op zijn dak sturen. Zo waarachtig als ik hier zit. De man zuchtte, legde de brief neer en begon aan de cijferschaal te draaien. Kort na de middag arriveerde Arie Balk op het kantoor van Fred Winter. Arie, die zijn achternicht zag zitten, wilde haar enthousiast begroeten, maar een ijzig zwijgen en een scherpe blik deden hem schrikken. Hij keek van de één naar ander en liet toen zijn uitgestoken hand vallen. Begreep hij plotse ling, wat hem boven het hoofd hing? „Wat is er aan de hand?” vroeg hij en probeerde zijn stem zo gewoon mogelijk te doen klinken. „Waar om moet ik zo halsoverkop hier komen? Waarom kij ken jullie zo gek Fred wees met zijn hand naar een stoel en zei: „Ga zitten. Ik heb een interessant briefje voor je te lezen. En als je geen Duits begrijpt, wil. ik het wel voor je vertalen.” Werktuiglijk pakte Arie de brief aan, keek nog eens naar de beide mensen in het vertrek en begon te lezen. Na enige tijd begon hij te sidderen. Het papier viel bijna uit zijn bevende handen en tenslotte legde hij het op het bureau neer. Zijn houding was een bekentenis. „Na zoveel jaren prevelde hij voor zich heen „ik had gehoopt, dat men dat vergeten zou zijn. Gerda nam het papier van het bureau, vouwde het op en borg het weer in haar tasje. Toen gaf ze een wenk aan Fred en deze verliet discreet het vertrek. (wordt vervolgd) In zijn jaarverslag spreekt sec- retaris-competitieleiaer, de heer G. van Tilburg zijn bezorgdheid uit over het texort of de slechte toe stand van de speelgelegenheid van sommige verenigingen; welke een belemmering vormen voor een nor male afwerxing van de competitie- programma's. Wel meent hij een verbetering te constateren in de bereidheid tot medewerking van sommige hogere instanties tot op lossing van deze problemen. Dit neemt echter met weg, dat het einde van de achterstand, die reeds jaren bestaat, nog lang met zicht is. Ongewijzigd bleef het aantal ver enigingen, n.l. 43. Aan de zondag- competitie nemen 33 verenigingen deel, waarvan 20 tevens K.N.V.B., terwijl 9 verenigingen aan de zater dagcompetitie deelnemen, waarvan 4 tevens K.N.V.B. Acht zondagverenigingen laten één of meer elftallen in de zater dagcompetitie uitnomen, n.l. de K.N.V.B.-clubs Bergambacht, Bode graven, Boskoop, schoonhoven en de afdelingsclubs Groot-Ammers, Moerkapelie, Waddinxveen en Zwervers. Het aantal elftallen steeg van 322 tot 339, te weten zondagelftallen 117, vorig jaar 102 40, vorig jaar 41 182, vorig jaar 179 v.v. „WADDINXVEEN” Zoals gezegd verwacht Waddinx veen veel van de nieuwe competitie. Men is met de beste voornemens bezield en men rekent op een kam pioenstitel. In ieder geval hoopt men zowel in de zaterdag- als in de zondagafdeling belangrijk beter voor de dag te komen dan vorig jaar. Naast het nieuwe ’home’ zijn er in de teams ook nieuwe gezich ten en dat zal zeker invloed heb ben. Vooral de zaterdagafdeling maakt een mooie kans op de titel; hoewel ernstig rekening moet wor den gehouden met Zwammerdam, Rijnstreek en Boskoop; ook zij zijn serieuze candidaten. Ook de zondag afdeling moet hoger aangeslagen worden dan vorig jaar en zal zeker [12

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2