fruittelers willen een en SPAAR IT Uitstapje Bejaardensociëteit Aardappelboeren groot koelhuis bij Waddinxveense veiling RAIFFEISENBANK „WADDINXVEEN” nieuwsblad Onafhankelijk de Zuidkade aan SPAAR GOED Zeldzaam jubileum Ds. Jac. van spreekt in W’veen De plaatselijke Hervormde Jeugd raad heeft voor het komend win terseizoen weer tal van activiteiten op het programma staan. Als eerste bijeenkomst wordt a.s. donderdag avond in de Hervormde kerk aan de brug een jeugdappél gehouden, waar de bekende Nijkerkse Herv. predikant Ds. Jac. van Dijk zal spreken over: „Jeugd ontwaakt Er zal verder geluisterd kunnen worden naar zang, orgelspel en declamatie. De avond begint om 8 uur en is vrij voor iedereen toe gankelijk. Geref. jeugwerk aan de start F eiling aan Breedeweg bijna gereed Verschijnt elke donderdag 1909-1964 14 september Waterschap schenkt 100.000 kub mtr. grond Terwijl veiling-complex snel naar voltooiing groeit, bouwt bestuur nog extra opslag plaatsen voor grossiers en exporteurs SPAAR BIJ DE 4..x_iL_il AARDAPPELS WASSEN UIT WIJDE OMTREK STIJGENDE ACTIVITEIT VOORDELEN GROSSIERSLOODS KOMT SPOOR ER GROOT KOELHUIS Weekblad voor Waddinxveen h DONDERDAG 10 SEPTEMBER 1964 20e JAARGANG - Nr. 1000 I 1 film- mr.opt i c riff Redaktie: Drukkerij Veldwijk, Oranjelaan. 9, telefoon 2238. Advertenties: Drukkerij Veldwijk, Oranje- laan 9, telefoon 2238. Inzenden van advertenties en berichten tot dinsdag 12 uur v.m. 25 jarig PTT-jubileum Op woensdag 16 september a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat de besteller J. Koster bij het Staats bedrijf der PTT in dienst trad. Wij hopen volgende week nader op dit jubileum terug te komen. J Oranjelaan 42, tel. (01828) 2265 Willem de Zwijgerlaan 57, tel. (01828) 2046 In Gouda gevestigd: Korte Tiendeweg 12, Tel. 3033, 7 huizen vanaf de Markt en Kleiweg 108, Tel. 6033, naast Kleiwegbrug. lichte karweitjes doet, soms hardop denkt: „Hadden we 50 jaar geleden ook maar zó kunnen bakken!” Het jubilerende echtpaar is nog kerngezond en vitaal en woont op een bovenhuis zónder lift. Er zijn zes kinderen, allen gehuwd en 23 kleinkinderen, zodat te verwachten is, dat met grote dankbaarheid op maandag 14 september a.s. dit zeld zame familiefeest door jong en oud zal worden gevierd. Tussen de bomen aan de Breedeweg ziet men het grote veilingcomplex snel naar zijn voltooiing groeien. Wanneer het mee blijft zitten zal nog dit jaar de grote hal in ge bruik genomen worden. (foto H.V.) Vrijdag 18 september is gereser veerd voor een zeer speciale en ook al weer traditionele gebeurtenis, namelijk de voetbalwedstrijd tussen een elftal van de jeugd en een elf tal samengesteld uit leden van de kerkeraad. De kerkeraad is, door de overwinning van verleden jaar, houder van de wisselbeker. Zal de jeugd er dit keer in slagen de beker terug te winnen Deze wedstrijd wordt gespeeld op het Be Fair- terrein en begint om half zeven. Voor zaterdag 26 september staat er nog een speciale middag voor de jeugd van 8 tot 15 jaar op het pro gramma. Hierover volgen nog na dere berichten. Maar het wordt wel bijzonder leuk. - Abonnement: 1,4Ó per kwartaal bij voor uitbetaling. Advertentietarief0,10 per mm regel. Tarieven bij contract en voor tekst advertenties op aanvraag. Postgiro 47062 ten name van Drukkerij Veldwijk. Bank: Coöp. Raiffeisenbank te Waddinxveen. een speciale outillage in aanbouw, waardoor dit belangrijke produkt snel kan worden gesorteerd. Het is juist de aanvoer van spruiten, die dit jaar op de veiling in Gouda be langrijk is toegenomen, zodat men er in het nieuwe complex ook veel aandacht aan wil besteden. Het veilingbestuur heeft zich reeds uitvoering georiënteerd over de mogelijkheden, die een groot koelhuis voor de Waddinxveense veiling biedt. In Zeeland heeft men verschillende uitgebreide installaties bezocht. Voor de aardappeltelers heeft centrale opslag nog een extra voordeel, n.1. de mogelijkheid om het wassen en verpakken v,an de Het waterschap „De Omringdijk” heeft aan de gemeente Waddinxveen 100.000 ms grond gratis beschikbaar gesteldDe grond, die de gemeente zal aanwenden voor het bouwrijp maken van een nieuw industrie terrein, betekent een besparing van ruim 800.000, zodat Waddinxveen, dat nog tal van andere bouwplan nen in voorbereiding heeft, besloten heeft met het project zo snel moge lijk te beginnen. Het geschenk van het waterschap vloeit voort uit het grote water- beheersingsplan, waarvoor nieuwe tochten moeten worden gegraven en bestaande sloten worden ver breed. De vrijkomende grond moet uit de Polders worden afgevoerd. Onder de voorwaarde dat de ge meente Waddinxveen de transport kosten betaalt, heeft het waterschap de grond aan de gemeente Wad dinxveen cadeau gedaan. Het nieuwe industrieterrein ligt ten zuiden van de Burgem. Troost- straat en vormt een onderdeel van het uitbreidingsplan Zuidkade. Naast de uitvoering van de drie uitbreidingsplannen in de Puttepol- der en de activiteiten in de omge ving van de hefbrug drukt er nu weer een groot’project op de schou ders van de gemeente, al zal de besparing van bijna een miljoen die last een stuk lichter maken. meedoen, na afloop op het Koningin Wilhelminaplein een kleine behen- digheidswedstrijd worden gehouden (uiteraard zonder gevaar of waag halzerij) waaraan nog afzonderlijke prijzen zullen worden verbonden. Een mooie gelegenheid voor hen die bij de eigenlijke tocht buiten de prijzen vielen. De tijd waarop de behendigheidsproef zal worden ge houden is afhankelijk van het ver loop van de speurtocht, maar zal vermoedeljjk vallen tussen 5 en 6 uur. Deze speurtocht gaat aan de ei genlijke Jeugd week vooraf, waar mee elk jaar het nieuwe werksei- zoen wordt ingeluid. Zondag 13 september is het Jeugd- zondag, waarbij in de avondkerk- dienst de aandacht zal vallen op de jeugd. Direct na de dienst komt dan de gehele jeugd vanaf 12 jaar bijeen in het Verenigingsgebouw, voor een nabespreking over deze dienst. lijke reacties blijken steeds weer een grote attractie te zijn. Na een paar uur wandelen was een kopje thee zeer welkom. Het einddoel van de dag was de uitspanning „Meyendel”, waar de chauffeurs langs een omweg heen reden. In de rust van de late nazomerse middag werd genoten van de mooie omgeving en van de verfrissing aangeboden door het gemeentebe stuur van Waddinxveen. Zuster Boer behoefde slechts een maal haar diensten te verlenen n.l. door een pleister op een wondje te plakken. Na het avondeten werd nog een korte wandeling in de duinen ge maakt waarna de terugreis werd aanvaard. Iedereen had genoten en was dankbaar voor de mooie dag. Het jaarlijkse (dit keer wel zeer geslaagde) uitstapje van de leden van de Bejaardensociëteit, dat voor het merendeel der bejaarden bijna de enige vakantie uitmaakt, was weer voorbij. De heer Valk maakte speciaal voor dit uitstapje een reislied. Voor dit uitstapje wordt door de leden zelf gespaard en uit de op brengst van de „Verkoopmiddag” wordt de aanvulling geput. Deze Verkoopmiddag zal eind ok tober weer worden gehouden en wij wekken iedereen die de bejaarden een prettige vakantiedag gunt op om deze Verkoopmiddag te bezoe ken en op deze manier het werk van de V.V.H. (Vrijwillige Vrouwe lijke Hulpverlening) te steunen. Het bestuur van de V.V.H. Een groot aantal van de nieuwe leden van deze veiling is afkomstig uit de omgeving van Ter Aar (noor den), waar een nieuw tuinbouw centrum in ontwikkeling is. Veertig nieuwe bedrijven zullen zich hier vestigen en voor deze tuinders ligt Waddinxveen het meest gunstig. Maar ook bedrijven in Schoonhoven, Stolwijk, Bergambacht, Zevenhui zen, Moerkapelle en zelfs Nieuwer- kerk a.d. IJssel onderhandelen mo menteel met het veilingbestuur, om als lid te mogen toetreden. Voorlopig kan de grote veilinghal met zijn drieduizend vierkante me ter aan neerzet-ruimte die nieuwe H.V. plaats van de huidige 100; de terreinoppervlakte is 5 ha, d.w.z. 4 ha meer dan nu; de afvoer van de export via rijksweg 12 zal aanzienlijk snel ler gebeuren. De groenten zijn dus sneller (en verser) op de plaats van bestemming. Het kantoor is nagenoeg klaar. Dit gedeelte staat dwars op de grote neerzethal, aan de noordzijde van het complex. (foto H.V.) Het jaarlijkse uitstapje van de leden van de Bejaardensociëteit op woensdag 2 septemebr j.l., dat dit jaar naar het Kopje van Bloemen- daal, het Wassenaars Dierenpark en de uitspanning Meyendel leidde, is al weer herinnering geworden. En een mooie herinnering. Om half tien ’s morgens, onder ideale weersomstandigheden, werd het vertreksein gegeven en zetten de twee bussen koers naar Bloemen- daal. Hier werd voor de eerste maal gepauzeerd en buiten op het terras van een kopje koffie genoten. Velen beklommen daarna de uitzichttoren om van het wijde panorama te ge nieten. Burgemeester en mevrouw Van der Hooft gaven weer blijk van hun medeleven en kwamen hier de be jaarden begroeten. Na het kopje koffie zou de reis naar Wassenaar gaan, maar bij het tellen van de schaapjes bleek er één zoek te zijn. Na intensief speuren werd het verloren schaap door de eigenaar van het restaurant gevon den en met zijn auto bij de kudde teruggebracht. Opgelucht kon de reis worden vervolgd. In Wassenaar werd de lunch ge bruikt en daarna werd een paar uur gelegenheid gegeven om het dieren park te bezichtigen. Er was veel te zien en de aapjes met hun mense- De bouw van deze veiling heeft ook directe invloed op de activitei ten in de tuinbouw in deze omstre ken. In de Zuidplaspolder hebben al vele gegadigden de kans aange grepen om een nieuw glasbedrijf te beginnen. Spruiten, tomaten, kom kommers en witlof zijn de belang rijkste artikelen voor de nieuwe --- veiling. Voor de spruitentelers is I bedrijven er best bij hebben. Woensdag 16 sepember zal er in het Verenigingsgebouw een film avond worden gehouden. Intussen voelt de direktie van de veiling zich in het gebouw aan de Bodegraafsestraatweg steeds be nauwder. En men somt graag de Wanneer de bouw van het grote veilingcomplex aan de Breedeweg te Waddinxveen - waarvoor de Commissaris der Koningin half mei j.l. de eerste steen legde - in de komende maanden even vlot opschiet als tot nu toe, zal nog voor het eind van dit jaar deze „Waddinxveense Veiling” in gebruik kunnen worden genomen. Zoals de foto’s al laten zien is het dra gende gedeelte van de grote loods al gereed, evenals het bijbehorende kantoor, en wordt ook aan de bijgebouwen hard gewerkt. Inmiddels heeft men besloten, om het complex nog groter te maken dan aanvankelijk de opzet was. Dit is ook mogelijk geworden, door de snel; groeiende belangstelling voor deze veiling, waarbij nu reeds 225 tuinders zijn aangesloten, terwijl een aantal nog wacht om tot deze coöperatieve instelling toegelaten te worden. Zo zal in het verlengde van de fustloods nog een grossiersloods ge bouwd worden, waarin zes grossiers in zuidvruchten een plaats zullen vinden voor opslag. Ook een firma die in het groot handelt in tuin- bouwprodukten, zal hier een eigen gedeelte krijgen. De bouwvergun ning voor dit nieuwe gedeelte is reeds door het veilingbestuur ont vangen. aardappelen - zoals momenteel al steeds meer geschiedt - te centrali seren, waardoor met grote automa tische machines aanzienlijk goed koper kan worden gewerkt. Wanneer de aardappel- en fruit- producenten in Waddinxveen een centrale opslaggelegenheid zullen krijgen, is het voor de N.S. ook geen vraag meer of de extra spoorlijn - een zijtak van de lijn Gouda-Den Haag - er moet komen. Vooralsnog twijfelt de directie van de N.S. nog en vraagt zich kennelijk af, of er voldoende vracht zal zijn voor een winstgevende explöitatie van deze extra spoorlijn. Een .ander nieuw facet aan dit veilingcomplex is een groot koel huis, waarvoor o.a. de grote aard appeltelers belangstelling hebben. Het veilingbestuur is momenteel in overleg met deze mensen, waardoor het misschien mogeljjk wordt om alle aardappelen, die in wijde om trek rondom de nieuwe veiling uit de grond komen, in dit koelhuis op te slaan. Het gevolg van de bouw van een koelhuis is weer, dat ook de fruit telers met grote belangstelling de vorderingen van de bouw aan de Breedeweg gadeslaan. Vooral in verband met de vrije zaterdag krij gen de kwekers steeds meer be hoefte aan véél koelruimte, waar voor op het grote veilingterrein voldoende plaats is. Nog enkele dagen en de familie Van Ard enne mag het zeker niet alledaagse feit herdenken dat him ouders en grootouders 55 jaar gele den in Waddinxveen elkander voor het leven trouw beloofden. De heer A. van Ardenene (7 9jaar) en zijn vrouwC. J. C. van Ardenne- van Niekerk (77 jaar). hebben vele jaren samen voor het dagelijks brood van velen in Waddinxveen gezorgd. De jubilaris was nL bakker van zijn jongensjaren af. Maar wat een verschil met 1909 en nu in 1964. Toen was het hard werken voor een paar centen en stoken met takke- bossen en turf; altijd zwaar werk en veel rommel en de spanning hoe het brood uit zou vallen. En nu is de bakkerij aan de Zuidkade, welke hij in 1954 aan zijn jongste zoon overdroeg, om het zelf wat kalmer aan te gaan doen, geheel gemoder niseerd en geautomatiseerd. De nieuwste snufjes, zoals een automa tische afweeg-opbouw-machine, die het deeg in geheel complete brood vorm in de rijskast stuwt, zonder enige mensenhulp. Geen wonder, dat de heer Van Ardenne, die nog dagelijks in de bakkerij voor plezier Aanstaande zaterdag, 12 septem ber, zal er onder auspiciën van de gereformeerde jeugdraad van Wad dinxveen een grote speurtocht wor den gehouden voor auto’s, motoren en scooters, bromfietsen en fietsen. Er wordt een flinke deelname verwacht; er is al een lijst met aan meldingen, maar de jeugdraad ver wacht, althans uit de eigen kring, een nog veel grotere belangstelling. Ieder die wü deelnemen kan zich nog aanmelden zaterdag a.s. tussen 1 uur en half 2 in het Verenigings gebouw aan de Stationsstraat, van waar ook wordt gestart. Voor de winnaars worden prijzen beschikbaar gesteld in de vorm van levensmiddelenpakketten. De inschrijfkosten .zijn voor fiet sen en bromfietsen 1,voor motoren en scooters f 1,50 en voor auto’s 2, Als speciale attractie zal er, voor de deelnemers die hieraan willen voordelen op, die het Waddinxveen se veilingcomplex in de naaste toe komst gaat bieden: van een monsterveiling gaat men naar een neerzetveiling; men krijgt 150 kopersplaatsen in B R I L L E N CONTACTLENZEN HOORTOESTELLEN

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 1