>3 afd. Gouda oktober Bel bij Brand 2222 Elsevier’s weekblad IfoM. Opleiding scheidsrechters start op woensdag 7 Be Fair bedwong sterk Maasdam: W’ veem (zon) wist winst te behalen IKS.E. nam de beide punten Hoe de duiven vlogen Clubkainpioenschap „Excelsior” I leerstof Nieuwe Lniforme Ti^a^amma IJ addinxveen (zat) leed nederlaag nam W.S.E. totonieuws KVP Teveel wedstrijden, te weinig arbiters in Goudse streek Opstelling WSE FRA-VA-KO's discussie-avond Bejaardenmiddag uit Boskoop (GDS) mee naar huis Microfilm registreert alle kaarten voor Olympische Spelen Uiló/ayesi o WARENHUIZEN L'1 ■i o o o 1 1 1 o o o o o o o o t VULEMMERS (Brabantia) f 4.75 Selectie Spreekuur voor woningzoekenden /A FAerlJNA Z van 2—2 PROGRAMMA 2—0 6—3 W.S.E. 2 W’veen 2, anders wordt het een aanfluiting, Unio 3 Be Fair 4, uiin 1— i 2— 0 0—2 1—1 1—1 2—0 Het cursusrooster ziet er als volgt uit: Eerste avond: Doel: C. Plomp; achter: L. Ouden rijn, K. Steenland, C. Jacobi; mid den: Fr. Bonte, Fr. Jacobi; voor: L. Tange, K. Verwoerd, A. van Rijn, A. v. d. Starren, B. v. d. Sluys. Afdeling C: Vep Be Fair, W’veen Nic. Boys, W.S.E. Spirit, Be Fair 2 Unio 2, Junioren: Afdeling A: 'Be Fair Esto, W’veen Nic. Boys, Ona 2 Be Fair 2, 2.30 uur 4.00 uur 4.30 uur 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 2 1 1 1 1 1 1 0 0 0 o 1 o o o 1 1 2 2 2 2 4 4 3 3 3 3 2 2 0 0 2 0 Als u toch in onze zaak bent vraagt dan tevens naar onze SPECIALE AANBIEDING 8—3 11—2 14—0 Zesde avond: 20.00 uur: Presentielijst. Beantwoor ding eventuele vragen. 20.15 uur: Korte verhandeling over de organisatie van de K.N.V.B. en enkele belangrijke reglementsarti- kelen. 20.35 uur: Controle-vragen aan cur sisten met betrekking tot spelregel 12. 21.30 uur: Pauze. 21.45 uur: Beknopte verhandeling over de voetbalarbitrage bij jeugd wedstrijden. Zevende avond: 20.00 uur: Presentielijst. Beantwoor ding eventuele vragen. 20.15 uur: De voetbalarbitrage inde praktijk (praktische wenken voor de scheidsrechter). 21.30 uur: Pauze. 21.40 uur: Kris-kras door de spelre- gelwetgeving (controle-vragen aan de cursisten). Wad’veen Spirit, G.D.S. W.S.E., 2—2 15—0 1—1 2—0 10—0 2—0 0—8 3— 0 4— 2 4—0 8—3 3—1 3—2 6—2 3—4 2—4 2—9 1—7 0—6 Eikenlaan leplaan Telefoon 2401 b.g.g. 2184 Donderdag 1 oktober a.s. houdt de werkgroep van de K.V.P. afde ling Waddinxveen, haar eerste dis cussieavond na de vakantie. Nieuwe deelnemers, die van harte welkom zijn, kunnen hiervoor con tact opnemen met: ir. P. L. van der Kleiijn, Willem de Zwijgerlaan 2, telefoon 3389 en Th. B. Mourits, St. Victorstraat 12, telefoon 2297. J. Blanken Zwammerdam naar 41 schoot. Het werd zelfs 51. De Waddinxveen-spil De Lang kreeg de bal tegen z’n schouderblad en dit betekende volgens de scheids rechter een strafschop. Linksachter H. Schoonwille maakte geen fout, Waddinxveen, hierdoor geprik keld, kwam nog even terug en een van deze aanvallen leverde nog re sultaat op: linksbuiten G. Hammer maakte er 52 van, wat tevens de einduitslag werd. ZW’DAM W’VEEN, 5—2 In een matige wedstrijd heeft Zwammerdam verdiend gewonnen van Waddinxveen (zat.) met 52. Het begin was voor Waddinxveen hoopgevend. Na de gebruikelijke verkenning van het terrein schoot rechtsbuiten P. v. Pruisen Waddinx veen naar de leiding, 01. De vreugde was echter van korte duur. Drie minuten later was het de goed spelende rechtsbuiten W. J. van Utrecht van Zwammerdam die de stand gelijk maakte, 11. Zwammerdam kwam nu pas goed opzetten en Waddinxveen werd in de verdediging gedrongen. Dat aan vallen de beste verdediging is werd ook nu weer bewezen: het aanval lende Zwammerdam scoorde, na 29 minuten, voor de tweede maal door middel van- de rechtsbinnen D. van Utrecht en dezelfde speler zag kans in de 53ste minuut de stand op 31 te brengen. Na de rust wederom een domine rend Zwammerdam. Er waren tien minuten gespeeld toen linksbinnen Viermaal draait nu de toto daar van zijn er drie een prijswinnaar bij van W.S.E. nu weer een winnaar bij de coaltips. Zorg daarom dat u vrijdagsavonds u totoformulier in levert bij onderstaande adressen. Bent u nog geen toto deelnemer laat u dan inschrijven bij: C. Toor, Sint Victorstraat 25, C. Verwoerd, Kleikade 5, Adr. Kleiweg, Kromme Esse, F. Bonte, Mauritslaan 103 en W. Nieuwhof, Wm. de Rijkelaan 5. Vijfde avond: 20.00 uur: Presentielijst. Beantwoor ding eventuele vragen. 20.15 uur: Behandeling spelregel 12 (overtreding en wangedrag). 21.15 uur: idem (vervolg). 21.40 uur: Pauze. 21.50 uur: Spelregeldia’s met toe lichting. Dinsdag 29 september a.s. zal in het Hervormd Wijkgebouw aan de Esdoornlaan weer een bejaarden middag gehouden worden. Aanvang 2.30 uur. De cursus tot opleiding voor scheidsrechter, zal dit jaar voor het eerst in andere banen worden geleid, zo vertelde de heer J. Muurling in de door de scheidsrechtersconunissie van de K.N.V.B. afdeling Gouda belegde pers conferentie. In geheel Nederland zal de opleiding ter hand worden geno men volgens een door de heer Dj. Kappenburg, lid van de sub-commissie C.O.V.S. afdeling ’s-Gravenhage, samengestelde uniforme leerstof. De heer Kappenburg, die zelf naar Gouda was gekomen om zijn leerstof nader toe te lichten, zei onder meer, dat deze leerstof bestaat uit 17 spel regels, maar dat slechts het gezond verstand van de arbiter die de wedstrijd leidt, deze tot een goed einde kan brengen. In legio situaties kan hij komen te verkeren, die hijzelf moet oplossen. Hij moet leiding kunnen geven, hij moet zorgen dat overtredingen niet meer voor komen, zijn taak is hef de strijd in een sportieve geest te doen verlopen. De scheidsrechter moet dit doen naar eigen inzicht en capaciteiten, nooit moet hij proberen een andere scheidsrechter na te bootsen, want aldus spreker. Al diegenen die interesse hebben voor deze cursus die de sport dient, en voor hen als een hobby geldt, worden verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de heer G. van Tilburg, Karnemelksloot 209 te Gouda, telef. (01820) 2764 of in Waddinxveen bij de heer Van Vuu- ren, Stationsstraat 39, tel. 2468. Rest ons nog te vermelden dat het reisgeld van de cursisten buiten Gouda wordt vergoed. delen .ter sprake komen). 21.00 uur: Behandeling van de spel regels: 1 speelveld, 2 bal, 3 aantal spelers, 4 uitrusting spelers. 21.40 uur: Pauze. 21.50: Spelregeldia’s met toelichting. Tweede avond: 20.00 uur: Presentielijst. Beantwoor ding eventuele vragen. 20.15 uur: Behandeling van de spel regels: 5 scheidsrechter, 6 grens rechter. 21.15 uur: Behandeling van de spel regels: 7 duur van het spel. 8 begin van het spel, 9 de bal in en uit het spel, 10 hoe een doelpunt word ver kregen. 21.40 uur: Pauze. 21.50 uur: Spelregeldias’ met toe lichting. Derde avond: 20.00 uur: Presentielijst. Beantwoor ding eventuele vragen. 20.15 uur: Behandeling spelregel 11 (buitenspel). 20.45 uur: idem spelregel 13 (vrije schop). 21.30 uur: Pauze. 21.40 uur: Spelregeldia’s met toe lichting. Vierde avond: 20.00 uur: Presentielijst. Behande ling eventuele vragen. 20.15 uur: Behandeling spelregel 14 (strafschop). 20.45 uur: Idem spelregels 15 in worp, 16 doelschop, 17 hoekschop. 21.30 uur: Pauze. 21.40 uur: Spelregeldia’s met toe lichting. Fair ging nog wel even fel in de aanval maar moest toch het hoofd buigen voor Maasdam. Be Fair ont snapte wel aan een nederlaag, maar ze konden tevreden zijn met het gelijke spel. 3.15 uur 2.45 uur 2.00 uur 4.30 uur Be Fair 3 - Sportlust 2, 3.15 uur 3.15 uur 7 avonden De scheidsrechterscursus zal voort aan bestaan uit 7 lesavonden, voor de pauze zal deze bestaan uit het theoretische gedeelte, terwijl daarna door middel van dia’s de meer visu eel ingestelden aan hun trekken zullen komen. Na deze avonden zal een schriftelijk examen volgen. Kandidaten die eventueel niet zo vaardig met de pen zijn zullen de gelegenheid krijgen een mondeling examen af te leggen. P.V. „DE ZWALUW” De postduivenhoudersvereniging „De Zwaluw” hield een wedvlucht vanuit Mons, afstand 184 km, gelost om 11.30 uur, in concours 80 duiven. Aankomst le duif 13-19-42 uur. Aankomst 20e duif 13-30-44 uur. De uitslag was: D. Boere 1, 2, 3, 4, 10, 12, 15, 20; T. Colla 5, 7, 17; W. Tamerus 6, 8, 9; H. N. van Haren 11, 19; A. J. van Essen 13; W. Pijpers 14; J. Versloot 16, 18. 160 arbiters Het aantal arbiters, dat momen teel in afdeling Gouda fluit be draagt circa 160, maar dit is onvol doende om iedere wedstrijd, ook de junioren inbegrepen, te bezetten. Veelal moeten bij de jeugdwedstrij den nog jeugdleiders in geschakeld worden, en ook komt het veelvuldig voor dat de arbiter zaterdag en zon dag in het veld moet staan om het te kort te dekken. B Het is Be Fair gelukt om het sterke en gevaarlijke Maasdam, dat met grootse plannen de competitie is begonnen, een gelijkspel af te dwingen. De wit-hemden hebben ook nu weer bewezen dat zij dit jaar niet in de onderste regionen willen verkeren. De 2-2-uitslag was zeer zeker verdiend. H Waddinxveen (zaterdag) moest de punten in Zwammerdam laten, wat jammer is, maar wij weten dat Zwammerdam een zeer geduchte tegen stander is en niet ieder schot kan de roos treffen. Wij zijn ervan overtuigd dat de geel-zwarten zich zullen herstellen en nog van zich zullen doen spreken in het verdere verloop van de competitie. K R.C. Verheul herstelde zich keurig na de nederlaag van vorige week, door op Bergambacht een 31 zege te behalen. Ga zo door mannen! K Waddinxveen (zondag) is vast van plan dit jaar een geduchte concurrent te gaan worden voor de bovenste plaats. Na de overwinning van vorige week wisten zij nu tegen N.S.V. beide punten in de wacht te slepen. U W.S.E. nam na een felle strijd de beiden punten mee naar huis. G.D.S. was hier het slachtoffer en moest met 31 het onderspit delven. De op winst beluste Waddinxveners zijn ook dit jaar van plan een belangrijke rivaal voor de bovenste plaats te gaan worden. Opmerking: In de regel zal een cursist, die meer dan twee cursus avonden heeft verzuimd, niet aan het examen deel mogen nemen. PROGRAMMA voor a.s. zondag: W.S.E. Gr. Ammers, 2.30 uur Nieuwerk. W’veen, 2.30 uur W’veen 2 Boskoop 2, 2.30 uur Esto 3 W.S.E. 2, 12 uur W’veen 3 Nieuwerk. 6, 12 uur Verder zei spreker, dat het in de praktijk meestal zo is, (in enkele afd. uitgezonderd) dat iemand die zich aanmeldt voor een scheidsrech terscursus daarop geplaatst wordt. Toch als wij doelbewust op verbe tering van het peil van de arbitrage willen aansturen, zal een selectie van de kandidaten bij de aanmel ding nodig zijn. PROGRAMMA voor a.s. zaterdag: Wieldrecht Be Fair, 4,15 uur W’veen Rijnstreek, 4.00 uur W.D.S. R.C. Verheul, 4.30 uur Be Fair 2 - Jod. Boys 3, 4.00 uur R.C. Verh. 2 - Rijnstr. 2, 4.00 uur Zw’dam 3 Be Fair 3, 2.30 uur Be Fair 4 - Bergamb. 2, 4.30 uur Be Fair 5 Spirit 5, 4.00 uur W.D.S. 2 - R.C. Verh. 3, 2.30 uur Waddinxveen (zondag) gaat naar het gedegradeerde Nieuwerkerk, die zijn 2 gespeelde wedstrijden al in winst wist om te zetten evenals de Waddinxveners. Dit is een vrij zware opgaaf, maar wij weten uit ervaring dat Waddinxveen heel wat mans is tegen sterke ploegen. Onze prognose is een kleine nederlaag of een draw. Ook W.S.E. krijgt een zware te genstander tegenover zich geplaatst, namelijk Groot-Ammers, maar ge zien het spelbeeld van zondag j.l. gaan wij vol optimistiek deze wed strijd tegemoet. Als alleen hun re serves aanbreken zien wij in deze strijd een overwinning voor W.S.E. 20.00 uur: Opening. Presentielijst. Uitreiking handleiding, enz. 20.20 uur: Inleiding over de voetbal arbitrage (waarin o.a. de begrippen gezag, gezagdragers en gezagsmid- voor het komende weekend Be Fair komt zaterdag tegen Wieldrecht in het veld om te beslis sen wie het sterkste is, wij zijn niet pessimistisch a’s we zeggen dat Be Fair weer een zware strijd tege moet gaat, wij houden het op een gelijkspel, maar we hop endat Be Fair onze prognose teniet doet door een overwinning. Waddinxveen (zaterdag) krijgt deze week Rijnstreek op bezoek, hier zulen de geel-zwarte moeten bewijzen dat zij na de nederlaag tegen Zwammerdam, mentaal zo sterk zijn dat ze terug kunnen ko men en op het goede pad verder zal gaan. Wij houden het op een kleine overwinning voor de Wad dinxveners. Voor R.C. Verheul gaat deze week de reis naar W.D.S. toe, daar moe ten zij laten zien dat zij zich inder daad volledig hebben hersteld, ook hier zien wij een gelijkspel of een kleine overwinning voor de carros- seriemannen. In Tokio wordt momenteel onder hoogspanning gewerkt aan de laat ste voorbereidingen voor de Olym pische Spelen. Jaren van voorberei dend werk zijn nodig geweest om de 14 dagen in oktober goed te la ten verlopen. Dezer dagen is men aangevangen met de verzending van honderddui zenden toegangsbewijzen voor de verschillende evenementen naar adressen over de gehele wereld. Om het euvel van zoekraken, diefstal etc. te voorkomen wordt iedere zen ding die de deur uitgaat, gemicro filmd. Iedere toegangskaart staat dus geregistreerd, zodat het uitrei ken van duplicaat-bewijzen, waar nodig, uiterst snel kan plaats hebben. Een ander pluspunt voor de orga nisatoren is dat zij op ieder uur van de dag het aantal voorverkochte kaarten kunnen opvragen: het ge heel is niet eens zo kostbaar, want meer dan 10.000 zendingen staan op één 16 mm-film geregistreerd, een en ander dankzij het Recordak Re liant 500 Microfilm apparaat dat door de Bank of Tokyo beschikbaar werd gesteld ten dienste van het organisatiecomité. BE FAIR MAASDAM, 2—2 Uit het geweldige offensief, dat beide partijen openden, bleek wel heel duidelijk dat de ploegen alles op alles zetten om maar te winnen. Maasdam, dat met een zeer beweeg lijke voorhoede opereerde schiep zich heel veel kansen. Mede door toedoen van de zeer snelle midvoor. Spil Troost had hem echter goed onder controle. Het w,as daarom dubbel zo jammer dat deze hard werkende spil na 23 minuten spelen de bal in eigen doel kopte (01). Be Fair putte moed uit deze achter stand en begon een hevig offensief op het Maasdam-doel, vooralsnog zonder succes. Maar in de 40e mi nuut veerde de hele Be Fair-aan- hang op. Van Triet had de bal na een voorzet van Troost onhoudbaar in de linkerhoek geplaatst (1-1). 3 minuten later was het Be Fair dat een voorsprong kon nemen. Troost passeerde de keeper en schoot on houdbaar in (21). Met deze stand werd gerust. Na de thee wederom een fel aanvallend Maasdam. Be Fair kon de situatie heel goed aan. Er vielen in de achterhoede soms wel gaten maar met behulp van Kobus werd het doel toch schoon- gehouden. Maar na een half uur spelen was het gebeurd met Be Fair. Midvoor Van Groningen gaf een slap schot af dat door Kobus ver keerd werd beoordeeld en de bal verdween het lege doel in (2-2). Be Achtste avond: 20.00 uur: Presentielijst. 20.15 uur: Schriftelijk examen (eventueel gevolgd door mondeling examen voor bepaalde candidaten). 21.30 uur: Pauze. 21.50 uur: Mededeling van examen- uitslag, gevolgd door uitreiking der bescheiden. WADDINXVEEN N.S.V., 2—0 Ook de tweede wedstrijd kon Waddinxveen in een kleine over winning omzetten. Over het alge meen was de zege voor de thuisclub wel verdiend daar zij het betere van het veld had; tegen NSV kwam de ploeg tot een 20 zege. Met de wind iets in de rug trok Waddinxveen na de aftrap direct in de aanval. Na een kwartier had de ploeg succes toen spil Hofman zijn middenvoor met een lange pass pareerde en middenvoor Bras om speelde rustig doelman Leliveld waarna hij de bal in het net plaatste 10. NSV zette alles op alles om tot scoren te komen, maar de hech te Waddinxveen verdediging bleef hen de baas. Na de rust was de wedstrijd iets minder dan voor de onderbreking, ook al bleef de spanning groeien. De strijd bleef nu in evenwicht al waren de aanvallen van Waddinx veen iets gevaarlijker, want de Waddinxveense doelman Van Vuu- ren kreeg geen gevaarlijk werk te doen. Slechts zeven minuten voor het einde kwam NSV dichtbij een doelpunt toen linkshalf G. Kas te gen de paal schoot. Twee minuten Later was het wel raak, maar nu voor Waddinxveen. Goede samenwerking van de rech tervleugel bracht linksbuiten Koren in schietpositie en over de uitlopen de doelman Leliveld heen joeg hij de bal in het doel, 20. G.D.S. W.S.E., 1—3 Na het begin fluitsignaal trok WSE direct ten aanval, maar GDS, die de steun van de wind had kon het nog wel klaren. Maar de aan vallen van WSE waren veel ge vaarlijker. Na een kwartier spelen moest GDS voor de eerste keer het hoofd bui gen toen A. v. d. Starre na een goed genomen hoekschop fraai kon in koppen (0-1). WSE ging door met de aanval, doch de achterhoede van GDS gaf geen ruimte meer tot de rust. Na de pauze was WSE weer overwegend in de aanval, in de 10e minuut wist Van Rijn het veld- meerderheid uit te buiten toen hij uit een gave pass wist te scoren, 0-2. De aanvallen van GDS bezaten te weinig stootkracht om succes te behalen. Het was weer A.v.d. Starre die na 30 min. door de vijandelijke linie glipte en nummer drie liet aantekenen. 5 min. voor het einde kreeg GDS een hoekschop te nemen, deze bracht de bal in het doelge bied en uit een scrimmage die daar bij ontstond, wist GDS in de faire strijd de eer te redden (1-3). Afdeling B: Haastrecht Be Fair, 4.00 uur 2.45 uur 3.15 uur Sportlust 3 - Be Fair 2, 4.00 uur 2.45 uur 9- 47-08 uur. 10- 05-33 uur. De uitslag was: Jac. de Beer 1; S. van Harskamp 2, 12; A. de Bruyn 3, 4; N. J. van Bu ren 5; C. A. Bode 6, 7; W. van Ber- kesteyn 8; W. Heuvelman 9, 11, 13; C. P. Nederstigt 10, 15; J. Pelleko- ren 14. Zaterdagvoetbal Be Fair Maasdam, R.C. Verheul Bergamb., 31 Zwammerdam W’veen, 52 Bodegraven 2 Be Fair 2, 35 W’veen 2 Zwam’dam 2, 2-10 Be Fair 3 - R.C. Verheul 2, 1—5 Be Fair 4 Spirit 4, 14 R.C. Verheul 3 Be Fair 5, 22 Zondagvoetbal: G.D.S. W.S.E., Waddinxveen N.S.V., Ona 5 Waddinxveen 2, 12 W.S.E. 2 Olympia, JUNIOREN: Afdeling A: Ona Be Fair, Vep Waddinxveen, Olympia 2 Be Fair 2, Be Fair 3 Esto 2, Afdeling B: Be Fair Gouda, Zwervers Waddinxveen, 13 W.S.E. Jodan Boys, Woerden 2 Be Fair 2, W’veen 2 G.S.V. 3, W.S.E. 2 R.V.C. 2, Afdeling C: Be Fair Donk, Bodegraven W’veen, Nieuwerkerk W.S.E., Olympia 2 Be Fair 2, W’veen 2 Be Fair 3, P.V. „DE SPERWER” De postduivenhoudersvereniging „De Sperwer” hield een wedvlucht vanuit St. Ghislain Hornu, afstand 188 km, gelost om 7.30 uur, in con cours 61 duiven. Aankomst le duif Aankomst 15e duif De standen van Waddinxveen (zondag) en W.S.E. zijn: Waddinxveen Nieuwerkerk RVC Zwervers WSE ESTO Nieuwkoop NSV Moerkapelle GDS Soccer Boys Gr. Ammers Het eerstvolgende spreekuur voor woningzoekenden zal worden ge houden op woensdag 30 september 1964 van 7 tot 8 uur n.m. in het ge bouw van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken (achter het ge meentehuis). Clubkampioenschap „Excelsior” Voor het clubkampioenschap dam men werden de volgende wedstrij den gespeeld: 3e ronde: F. M. P. Jacobi - A. Blonk, H. Boele - A. A. Rietveld, H. Troost - D. Zwanenburg, B. van Eijk - W. v.d. Heijden, A. Zwanenburg - F. van Eijk, C. H. Kramp - J. Slappendel, O

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2