om Jeugdappèl-avon d in Ned. Herv. Kerk Van 17 - 26 september ’44 woedde de slag om Arnhem '5 _Brandweerwedstrijden voor Waddiiivveeiise schooljeugd Twintig jaar geleden ©F KERKEN NODIGEN Schouwburg Bioscoop BURGERLIJKS Winkelweekaktie ’64 AFWEZIG STAND I PAGINA 3 WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 24 SEPTEMBER ’64 I en van I Nil i i Dr. P. Belgraver K.N.O. Arts - Gouda 26 SEPTEMBER t/m 9 OKTOBER OPPASCENTRALE Ruim tweehonderd kinderen hanteerden brandslang en straalpijp Orgelconcert J. Koster 25 jaar bij de P.T.T. Opbrengst collecte .1 .1 N.m. 1 telefoon 2934 of 3062 DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter C. A. de Geus, Pr. Beatrixlaan 6, telef. 2676. f| I De Waddinxveense brandweer heeft zaterdag j.l. honderden Waddinx- veense kinderen een feestelijke dag bezorgd. Voor de tweede maal wer den de brandweerwedstrijden voor de jeugd georganiseerd, waaraan alle jongens (en ook meisjes) uit de vijfde en zesde klassen van de zeven lagere scholen, alsmede de leerlingen van de Ulo-scholen deelnamen. Op een open terrein aan de verlengde Stationsstraat, begon zaterdagmorgen omstreeks tien uur de strijd om een fraaie wisseibeker van het Wad dinxveense gemeentebestuur en vele andere fraaie prijzen. Toen het wa- terfestijn ’s middags om vier uur ten einde liep, kon brandweercomman dant A. M. Zwamborn de gemeentelijke wisseibeker overhandigen aan Henny Versluijs, leerling van de Christelijke Ulo, die daarmede deze beker voor zijn school in de wacht sleepte. toen, met behulp van de bevolking, nog tientallen Engelse soldaten ille gaal over de Rijn naar bevrijd Ne derland werden gebracht. Die band is blijven bestaan en bestaat nu nog; zowel Urquhart als Sosabowski ge waagt hiervan. Voor de luchtlandingstroepen zijn monumenten opgericht. Aan de mi litaire leiders zijn vele geschenken en ereburgerschappen aangeboden. Het uniform van Sosabowski wordt gesierd met vele onderscheidingen, echter geen enkele Nederlandse de coratie wordt door hem gedragen die is hem nimmer uitgereikt. Ook hier heeft de Nederlandse ambte lijke molen stilgestaan. De mili taire ambtelijke molen in Engeland ging voor deze Pool zelfs terug lopen want kort na de gevechten bij Arnhem werd deze generaal - die wegens zijn dappere gedrag zeer wordt geprezen - ontheven van zijn post hij werd voor de Engel se legerleiding te lastig Jeugd van Waddinxveen: zoekt den Here terwijl Hij te vinden is, en ouders: helpt uw kinderen zoeken. Dan zal de Zon der gerechtigheid over u lichten. „Jong Waddinxveen, ik wens u Gods zegen op uw arbeid deze winter.” Na deze bezielende en vaak gees tige rede van ds. V.an Dijk volgde nog deklamatie en orgelspel, waar na de appèlavond, die beter bezocht had kunnen zijn, werd gesloten. zondag 27 september 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. J. van der Haar van St. Maartensdijk N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw,Esdoomlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: ds. J. Vroegindeweij van Maarsen Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Friso weg) V.m. 10.00 uur: ds. Kruit van Hillegersberg 5.00 uur: ds. J. van der Haar van St. Maartensdijk N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk V.m. 10 uur: ds. J. G. Paardekoper Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop Donderdag j.l. werd het winterprogramma voor de Hervormde jeugd ingezet met een propaganda-avond. Hiervoor werd medewerking verkre gen van een organist met improvisaties op het prachtige kerkorgel en declamaties door jonge vrouwelijke vertolksters van gedichten. De opening geschiedde door de heer Nijenhuis, de promotor van het Hervormde jeugdwerk in de Oranjewijk. Hij’ vergeleek dit jeugdappèl met de voorbereidingen die onze huismoeders maken voor de winter: nazien van de winterkleding, zorgen voor winterprovisie en winterbrandstof. Al vroeg werd Waddinxveen j.l. zaterdagochtend gealarmeerd door sirenegeloei en belgerinkel. In snel tempo reden de beide motorspuiten alsmede de ladderwagen van de brandweer door de gemeente. De jeugd hing als druiventrossen aan de wagens. Voor de verschrikte Waddinxveners was dit een gerust stellend gezicht en de begeleidende geluidswagen maakte de bedoeling van deze wat luidruchtige optocht al spoedig duidelijk. Ondertussen wachtten in de Sta tionsstraat al honderden kinderen op de komst van de wagens en het uitrollen v.an de slangen. Op het terrein stonden zes schuin oplopende houten standaards, waar in een zelfde aantal zilverkleurige plastic ballen lag. - I i ~i -tbj* - .f-zr.sw iferxiMiinr Waterballet Op een seintje van een der brand weerlieden renden van weerzijden steeds drie jongens naar paaltjes, waaraan brandweer jekkers en witte helmen hingen. Na zich, vaak met veel moeite, in de zware jassen te hebben gewerkt, moesten ze een slang netjes recht uitrollen. Enke len toonden, dat ze het vak wel een beetje verstonden, anderen worstel- len langdurig met de zware rollen. Vervolgens rènden ze naar een platform, waar onder waterdruk staande brandslangen klaar lagen. Zelf moesten ze de kraan van de straalpijp openen en met de krach tige waterstraal proberen een bal in z’n houten standaard zóver om hoog te spuiten, dat deze eruit viel. Uiteraard was dit het grootste feest. Na deze moeilijke opgave, moest de eerder uitgerolde slang netjes wor den opgerold en de brandweerkle- ding weer worden uitgetrokken. De puntentelling was in handen van het onderwijzend personeel van de verschillende scholen, waarbij de heer G. Koppelaar, hoofd van de Jan Ligthartschool, voor de goede coördinatie zorgde. Niet minder dan 243 kinderen na men aan de wedstrijden deel, waar onder dit jaar voor het eerst ook meisjes van de ULO-scholen. Vele anderen, die of te jong of te oud waren om te mogen deelnemen, ge noten niet minder van het water- ballet, dan de deelnemers zelf Fraaie prijzen Nadat brandmeester Zwamborn na afloop (het verbranden van een opgetrokken schuurtje vormde het slotvuurwerk) de hoofdprijs, de wis seibeker van het gemeentebestuur, aan Henny Versluijs, leerling van de christelijke ULO-school had uit gereikt, kwamen ook de andere prijswinnaars aan de beurt. Eerste prijzen gingen o.m. naar: tiental kilometers werd niet afge legd. Gebrek aan eigen luchtsteun na de snelle Duitse reactie is het verwijt van Urquhart aan de R.A.F. Wat ook de oorzaak moge zijn van het verliezen v,an de Slag om Arnhem, deze lag niét bij de solda ten. Het was, zoals Churchill het kenmerkte: „Door him gedurfde aanvallen, hun listige verdediging, hun prachtig volhouden, hebben zij een wapenfeit verricht, dat herin nerd en verteld zal worden zolang deugden, zoals moed en vastbera denheid, nog de harten van de mensen kunnen inspireren en ver warmen.” zaaheid. Goed geleid kan deze groei naar volwassenheid verrassend ze genrijk zijn, maar onbegrepen leidt het tot conflicten. Vooral het generaliserende: „de jeugd van tegenwoordig is veel slechter dan die van vroeger” is belachelijk en leugenachtig. Wan neer in Amsterdam b.v. een vijftig nozems en superbrozems de boel op stelten zetten en de politie naar de gummistok doen grijpen, dan is da+; heel erg. Maar de duizenden jonge Amsterdammers die zich met ijver en ernst voorbereiden op hun toe komstige taak hebben niets gemeen met de excessen v.an de onrust stokers. Onze jeugd is niet slechter dan vroeger, maar anders. Zij uit zich meer vrijmoedig en critiseert meer openlijk en wenst antwoord op de vele vragen, die bij het ont waken in deze dynamische wereld vanzelf opkomen. Onze jongens en meisjes willen praten over alles wat met hun be leven te maken heeft en de vragen over geloofszaken zijn bij hen vele. Laat er dan geen „kortsluiting” zijn tussen ons als ouders en onze op groeiende kinderen. Zij vragen zich verwonderd af waarom zoveel kerk gangers zo zuur en somber kijken terwijl ze pas hebben gezongen: „Gods vriendelijk aangezicht heeft vrolijkheid en licht, voor alle op rechte harten.” De jeugd ontwaakt, maar laat het een ontwaken zijn in Christus. Henk de Pater (Eben Haëzerschool), Maas v. Bruggen (Rehobothschool), Joop Dusseldorp (St. Jozefschool), Albert den Ouden (Willem van Oranjeschool), Karei Ketting (Kon. Julianaschool), Addy Anker (Jan Ligthartschool), Bart Velberg (Theo Thijssenschool) en Anton Bonefaas (Openbare ULO-school). Bij de meisjes (32) gingen de prijzen respectievelijk naar Elly Berghoef van de Chr. ULO en Pau- lien Zwanenburg van de Openbare ULO. Deze laatste was tevens win nares van beide scholen. De brandweerlieden die zich had den ingespannen om in samenwer king met Waddinxveense bedrijven en middenstanders een prijzenpak ket samen te stellen, hadden goed hun best gedaan. De prijzen beston den namelijk uit gereedschapsets van goed kwaliteit, leuke tafelspe len e.d. voor de jongens en voor de meisjes o.a. uit reiswekkertjes, een schemerlanp e.d. Vorig jaar werden de brandweer wedstrijden voor het eerst gehouden. Het initiatief daarvoor kan worden toegeschreverl aan een inwoner van de Oranjewijk, de heer E. J. van Straalen, die in een brief aan de gemeente de suggestie deed derge lijke wedstrijden voor de jeugd in Waddinxveen te introduceren. Het succes van vorig jaar was voor de brandweer aanleiding de wedstrij den dit jaar weer te organiseren. Goede d^ad De brandweerlieden, die hiervoor veelal hun vrije dag opofferden, evenals trouwens de leerkrachten, hebben hiervan echter geen spijt gehad. Zij hebben de zekerheid, dat zij enige honderden kinderen een bijzonder plezierige dag hebben be zorgd, niet alleen met het water- festijn, maar ook met de tijdens de wedstrijden uitgedeelde repen cho colade en flesjes limonade. Burgemeester C. A. van der Hooft, die in de loop van de ochtend zich zelf op de „plaats van de brand” van de toestand op de hoogte kwam stellen, zal hebben kunnen consta teren, dat de gemeentelijke brand weer en de leerkrachten een goede daad hebben verricht voor de kin deren en hun ouders. Ook hier werd geen waarde gehecht aan de rapporten uit Nederland. En ook deze commandant - een maal bij Arnhem geland - trok z’n voordeel uit de inlichtingen van de Hollanders. Zo meldde een aan de parachutisten toegevoegde Neder landse officier, Wolters, per telefoon - hij had op het telefoonkantoor in Arnhem de beschikking gekregen over het normale burgernet - aan de Engelse generaal, dat zestig tanks uit het noorden in de richting van Arnhem oprukten. Verder spreekt de Engelse com mandant over koeriers en verzets lieden, die telkens om inlichtingen °P pad gingen. De te laat opgemerkte Duitse tankeenheden vormen een faktor, die de slag om Arnhem deed mis lukken. Eén faktor er waren meer faktoren. Gedurende de strijd, die de En- gelsen en de Polen, neergelaten per parachute of zweefvliegtuig, negen dagen temidden van de Nederlandse bevolking voerden tegen de Duit sers, is er een hechte band gesmeed tussen geallieerden en Nederlanders. Die band is daarna nog verstevigd Zo bereidt onze jeugd zich voor op de activiteiten van het komende jaargetijde. Laten we bij al onze actie vooral bedenken: „geld verlo ren is veel verloren; eer verloren is meer verloren, maar ziel verloren is alles verloren”. De heer Nijenhuis was blij dat hij ds. J. van Dijk uit Nijkerk hier in Waddinxveen welkom kon heten, als spreker van deze avond. Ds. van Dijk begon zijn toespraak over „Jeugd Ontwaakt” met te wij zen op de explosies die het ontwa ken van de natuurvolken veroor zaken. De spanningen onder de vol ken, waarvan de neger-predikant ds. Martin Luther King zo ontroe rend spreekt, bergen vele gevaren in zich, omdat velen die verschil lende rassen graag slapende houden omdat ontwaken de rust verstoort. Als de jeugd ontwaakt, ontworstelt zij zich aan de rustige speelsheid van de kinderjaren. Dan komt de geldingsdrang naar voren en ont plooit zich de groeiende zelfwerk- Op dinsdag 29 september a.s., des avonds om 8 uur zal Klaas Boersma een orgelconcert geven in de Sint Janskerk te Gouda (laatste concert van de zomerserie 1964). Het programma vermeldt werken van J. S. Baeh, F. Mendelssohn- Bartholdy, Sigfrid Krag-Elert, Hen drik Andriessen, Henk Badings en Jan Nieland (Marche triumphale). Verbonden door vriendschap en dankbaarheid Veel beter dan over het officiële, ambtelijke Nederland, is de Poolse commandant te spreken over de Nederlandse bevolking. Hij bewaart nog altijd de levendigste en dier baarste herinneringen aan de dap perheid van ons volk, een dapper- neid, welke hij vooral aantrof bij de gewone mannen en vrouwen en zelfs bij kinderen, die hun leven waagden om de Polen te helpen, iets, dat hij nimmer zal vergeten. Maar de generaal zegt nog meer over het contact met de Hollanders. Hij gewaagt van de vele rapporten, die werden ontvangen van de Ne derlandse „ondergrondse”, waarin geheime gegevens van de grootste betekenis werden verstrekt betref fende Duitse eenheden en hun sterkte. De Britse geheime dienst echter, trok geen profijt uit deze rapporten, maar legde deze, als on betrouwbaar, ter zijde. Sosabowski zelf stelde wel vertrouwen in de inlichtingen, te meer, daar - na de landing - bleek, dat deze met de werkelijkheid klopten. Burgers ver telden de generaal, waar de Duit sers zich bevonden, welke wegen nog vrij waren, welke bruggen al dan niet door de vijand waren be zet. Zodra hij geland was, deelde bijvoorbeeld een koerierster van de verzetsbeweging de Poolse comman dant mede, dat de oversteekplaats aan de Rijn, waarheen hij moest oprukken, en welke volgens de En gelse inlichtingendienst in handen van de Britten moest zijn, werd be waakt door Duitse soldaten, die de veerboot reeds tot zinken hadden gebracht. Ook generaal Urquhart, de leider van de gehele operatie bij Arnhem, die - evenals Sosabowski - zijn be levenissen later te boek heeft ge steld, vertelt over de inlichtingen van Nederlandse verzetsmensen omtrent aanwezigheid van pantser- eenheden in de buurt van het ge bied, waar de landingen zouden plaats hebben. De heer J. Koster, PTT-besteller, is vorige week woensdag op het postkantoor alhier gehuldigd ter gelegenheid van zijn zilveren jubi leum bij het Staatsbedrijf der P.T.T. De directeur van het postkantoor, de heer D. Linschoten, wenste de jubilaris van harte geluk. Spreker kenschetste de heer Koster als een bijzonder prettige ambtenaar met hoge piichtsopvatting voor wie geen werk teveel was. Hij legde er voorts de nadruk op, dat hij Koster steeds een grote mate van vrijheid van werken kon geven. De waardering voor zijn werk die het bedrijf steeds heeft gehad blijkt ook wel uit de verschillende grati ficaties die de jubilaris tijdens zijn loopbaan zijn toegekend. Spreker betrok ook mevrouw Koster van harte in deze hulde. Aan het slot van zijn toespraak overhandigde de heer Linschoten de gebruikelijke enveloppe met in houd en een zilveren insigne aan de jubilaris en een fraai boeket bloe men aan zijn echtgenote. De besteller-voorman, de heer Van Soest, sprak namens de colle ga’s woorden van dank en waarde ring en liet zijn woorden vergezeld gaan van lederen bromfietstassen. Namens de ambtenaren sprak de heer Vrijmoed en overhandigde een kist sigaren. Mede namens zijn echtgenote en dochter dankte de heer Koster aan het slot van deze bijeenkomst voor de vele hartelijke en goede woorden alsmede voor de geschenken. De jaarlijkse collecte van het Koningin Wilhelmina Fonds ten bate van de Kankerbestrijding heeft het mooie resultaat opgeleverd van 1227,50. TE GOUDA „Als er dauwt hangt komt er regen” Naar deze gelijknamige roman van Margit Söderholm, wordt volgen de week de film gedraaid, waarin vertolkt wordt het familieleven van Germund, hun jeugdliefde en hun verdere levensloop. Marit’s liefde voor een zekere Jon is haar vader niet welgevallig, zodat hij alles in het werk stelt een huwelijk te ver hinderen en zijn dochter dwingt te trouwen met Mats. Met huwelijk is bijna gesloten totdat Marit zich laat verdwijnen. Na veel weder waardigheden trouwt Marit tenslot te toch met Jon. Na een aaneenschakeling van wederwaardigheden, van strijd en zegepraal, wordt bij de doop van Marit’s zoon de vrede getekend. Waardoor werd Arnhem een mislukking Toen de Engelse generaal Urqu hart vroeg hoe lang de operatie ’’Market Garden” - de codenaam voor de slag om Arnhem - zou du ren, .antwoordde generaal Mont gomery: „slechts twee dagen, dan zullen we jullie hebben bereikt”. „We”, dat was het Tweede leger, dat in België ten Zuiden van Val- kenswaard, aan het Maas-Schelde- kanaal stond. In Brabant zou de 101e Amerikaanse Airborne-divisie worden gedropt en rond Nijmegen Amerikaanse parachutisten van de 82e Airborne-divisie. Bij Arnhem zouden de Polen en de Britten lan den en inmiddels zou het 30e korps van het Tweede leger door de smal le corridor snel oprukken over de bruggen bij Nijmegen en Arnhem. Aldus zouden de geallieerde troepen een doorbraak over de Rijn force ren. Men hoopte kort daarna het Ijsselmeer te bereiken en zodoende de in West-Nederland gelegerde Duitse eenheden te isoleren. Tevens zou men doordringen naar de Duit se laagvlakten, om de sterk verde digde Siegfriedlinie heen. De eerste twee operaties, in Brabant en bij Nijmegen, gelukten. Bij Arnhem is het misgegaan In plaats van twee dagen hebben de Engelse en Poolse luchtlandings troepen negen dagen volgehouden. Wel hebben de Engelsen de brug bereikt, drie dagen hebben een ba taljon, onder leiding van de luite- nant-kolonel Frost en een verken ningsgroep, onder bevel van de ma joor Cough de brug bezet gehouden. Deze soldaten waren echter van de andere gescheiden door het Duitse front, en uiteindelijk konden zij het tegen de toenemende Duitse druk, met behulp van zware artillerie en moderne pantserwagens en tanks, niet langer volhouden. Over het hoe en waarom van de Arnhemse nederlaag, waardoor de oorlog met een - voor ons Neder landers zeer zwaar - winterhalfjaar is verlengd, is veel te doen geweest. Er is gesproken over verraad, maar dat schijnt niet waar te zijn, al is het wel zo, dat de Duitse legerlei ding al twee uren nadat de eerste landing was begonnen, op de hoogte was van de geallieerde operatie- plannen, gevonden op het lijk van een Amerikaanse soldaat in een zweefvliegtuig, dat even buiten Vught was neergestort. Ook heeft het gebrek aan goed radio-contact tussen de groepen on derling - de apparatuur was ontoe reikend en het berichtenverkeer werd sterk gehinderd door het zwaar-bebost terrein - een gecoördi neerd optreden van de parachutis ten belemmerd. Gaat men na wat de generaals Urquhart en Sosabowski verder als oorzaken van de misluk king opgeven, dan ziet men een merkwaardige overeenkomst van opvatting. Beiden zijn van mening, dat de Duitse tegenstand is onder schat. Hier heeft, zo zeggen zij, de Britse inlichtingendienst gefaald. Meer vertrouwen in de burgerbe volking, vooral in het begin, zo meent de Engelse generaal, zou de operatie niet hebben beperkt tot de hoofdwegen, welke door de Duitsers gemakkelijk onder vuur waren te nemen. De landingsterreinen waren, vol gens beider inzicht, te ver verwij derd van het aanvalsdoel, dat niet moeilijk door de vijand te raden viel. De Engelse deskundigen hadden landingen dichter bij ontraden van wege de bodemgesteldheid van het polderland rond de brug en wegens de sterke Duitse luchtafweer aldaar; de commandanten wijzen deze Brit se zienswijze af. Bovendien zijn de twee leiders van mening, dat het Tweede leger, vooral na het bereiken van Nijme gen, te traag voorwaarts is gegaan. Wel is er contact geweest met de Polen in Driel, maar het laatste Op een dag in september van het jaar 1949 gaat - zoals op iedere andere dag - in Hoek van Holland een aantal passagiers van de Harwichboot aan wal. De groep wandelt geanimeerd pratend over de loopplank naar de kade. Terloops laten de reizigers hun papieren aan de douane-ambtenaren zien. De controle van het paspoort duurt voor iedere reiziger slechts enkele seconden, zodat deze noodzakelijke formaliteit spoedig wordt afgehandeld. Plotseling ontstaat echter een opstopping in de rij passagiers. De waak zame grenspolitie houdt de papieren van één persoon wat langer vast, hij vergelijkt de foto op het document nauwkeurig met het gezicht van de man, die voor hem staat. Dan zegt hij: „Het is wel erg jammer meneer, maar u mag Holland niet binnen „Waarom niet.vraagt de aan gesprokene. „Omdat u niet in het bezit bent van een inreisvisumu zult met de boot terug moeten keren. „Nou, dat gaat hier wel een beetje anders toe dan toen ik de vorige keer in Holland was „Wanneer was dat. vraagt de ambtenaar. „In september 1944..’’ „September 1944. De ambte naar is nu bepaald argwanend ge worden. „Hoe kan dat. „Wel, toen sprong ik met mijn parachutisten bij Arnhem af. De thans geheel onthutste ambte naar leest de naam van de hem on bekende man nog eens aandachtig over. Stanislaw Sosabowski. De „ongewenste vreemdeling” is niemand minder dan de comman dant van de 1ste Poolse Parachu tisten brigade, die, bij Driel, een plaatsje ten Zuiden van de Rijn, onder de rook van Arnhem, tijdens die enerverende dagen van septem ber 1944, is geland en daar dagen lang heeft stand gehouden. Nu deze Poolse generaal de gra ven wil bezoeken van zijn soldaten, die gesneuveld zijn voor de bevrij- ding van ons land, moet hij eerst een visum kopen. En hoewel in Hoek van Holland de zaak spoedig is opgelost en de autoriteiten de bezoeker een goede reis toewensen, is voor deze militair een inreis visum voor Nederland nog altijd voorschrift gebleven. Generaal So sabowski vindt het feit, dat hij een dergelijk document moet kopen, elke keer als hij ons land wil bezoe ken, het land, dat hij heeft helpen bevrijden, wel een beetje pijnlijk. week van 15 t/m 21 september 1964 Geboren: Emerentiana Petronella Maria Anita, d.v. H. de Heer en M. A. Groenendijk; Hetty Johanna Catharina, d.v. N. A. van Berkesteyn en E. W. Bosman; Jan, z.v. W. T. Hiddmg en N. J. van Tol; Johannes Marinus, z.v. A. P. Koren en J. Groeneveld; Teunis, z.v. N. de Bruin en A. M. van Helden; Willem Marinus, z.v. M. Neeleman en D. C. Sonneveld; Johanna Cornelia Maria, d.v. N. M. de Lange en C. J. den Boer; Catharina Margaretha Theresia, d.v. J. M. Moons en M. E. T. van Wijk; Rudolf Theodorus, z.v. T. van Ge- looven en C. T. Kool. Ondertrouwd: geen. Gehuwd: A. A. J. J. Verhagen en J Hertog C. D. v.an Soest en G. Vermeij; C. de Mos en T. C. W. van Wijn gaarden; A. G. M. van de Ven en M. M. W. Scheerman. Overleden; de Vries, Simon, oud 60 jaar; Spoor, Jozef Erederik Jacobus, oud 72 jaar; Adriaansen, Adriana Catharina Isa belle, oud 8 dagen. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: 4 sleutels in etui; bank biljetten; Verloren: jongensschoen; blauwe sjaal; bankbiljetten; bedelarmband- je; ketting. KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15 en 9.45 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg zondag 8.30, 11.15 en 17.30 uur H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie In een daartoe belegde vergade ring van de plaatselijke midden- standsvereniging kwam het be stuursvoorstel ter sprake over het al of niet houden van de jaarlijkse winkelweek omstreeks St. Nicolaas. De aanwezige leden waren alle voor het houden van deze bekende ak- tie, alhoewel de wijze, hoe deze ge organiseerd zal worden, een punt van discussie uitmaakte. Een com missie werd benoemd, waarin zit ting hebben de heren D. Kool, H. van der Loo, C. van Mourik, C. Ooms en G. van Ringelenstein. Bin nenkort zal deze commissie met uitgewerkte voorstellen komen. Zoals bekend is het financiële resultaat, ten bate van de reis van Ouden van Dagen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 5