Bel bij Brand 2222 W andeltocht wuM L Nog steeds geen winst voor Be Fair; W.S.E. won van Groot-Ammers Cliihkanipioenscliap „Excelsior” J. DEN HAAG horloges Gelijkspel Waddinxveen (Zat) 2-2 van ate W addinxveen(zon) verloor met 2-0 van Nieuwerkerk Be Fair vergadert Schoolzwemmen in de wintermaanden Opleiding arbiters fi^agAaintna: Opstelling WSE w Q o o o (t? o I VUoN UaWlWM - BBWmAÜ 1 OKTOBER 1964 op de seconde PAGINA 2 gouda - turfmarkt 2 - hoek kleiweg ook probeerden, in de stand werd voor het komende weekend 4—2 2—2 2—0 15—U uur 4.30 uur door Gitta Haandriks Hoofdstuk 8 - nr. 11 „Het beste, Gerda. Als ze overtuigt (wordt vervolgd) liHüiy De zaak met de buitenklok telefoon 2077 1—1 0—7 PROGRAMMA JUNIOREN: Afdeling A: G.S.V. Be Fair, 1—1 1—1 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 7 5 5 5 4 4 3 3 2 2 14—6 11—6 W.S.E—GR.-AMMERS, 2—1 W.S.E. ging dadelijk na de begin- aftrap in de aanval en stichtte met goede aanvallen al direct verwar ring in de Groot-Ammers defensie. Na ongeveer 15 minuten spelen wist A. van Rijn te scoren, maar dit doel punt werd wegens buitenspel afge keurd. Maar enkele minuten later wist deze zelfde speler toch de roos te treffen, 10. Na ongeveer een half uur spelen liet B. v.d. Sluis met een goed gericht schot de bal voor de tweede maal in het doel ver dwijnen, 20. Na de thee was het Vrijdagavond 2 oktober a.s. houdt de Chr. Sportvereniging „Be Fair” haar ledenvergadering in het geref. verenigingsgebouw aan de Stations straat; aanvang 8 uur. De aanwezigheid van alle leden is dringend gewenst. Doel: C. Plomp; achter: L. v. d. Oudenrijn, K. Steenland, C. Jacobi; midden: C. Verwoerd en F. Jacobi; voor: L. Tange, A. v. Rhijn, B. v. d. Sluis, J. Toos, A. v. d. Starre. De standen in de (zon.) 3 2 2 2 2 1 1 1 1 0 0 0 1 1 o 1 1 2 3 3 3 6 5 5 4 4 4 3 3 2 0 0 0 C. Stolker - J. de Heer, H. C. P. Geers - T. Baan, J. Tahalele - F. van Eijk, Afdeling C: Be Fair ONA, N.S.V. W’veen, W.S.E. Groeneweg, v. - XCLLL, UUJ. Nieuwkoop W’veen, 4.00 uur Be Fair 2 Schoonh. 2, 4.00 uur 2.45 uur 4.00 uur 4.30 uur 2.00 uur 4.00 uur 1 1 1 1 0 0 1 1 2 2 3 3 3 3 3 3 3 1 1 1 1 1 0 0 1 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 0 1 1 0 0 2 1 1 0 0 0 0 4— 5 5— 7 4—11 2—13 1—8 Afdeling B: Be Fair G.S.V., W.S.E. Olympia 2, Be Fair 2 VEP 2, Gouda 4 W.S.E. 2, W’veen 2 R.V.C. 2, Waddinxveen als volgt: Nieuwerkerk Zwervers WSE Nieuwkoop Waddinxveen ESTO NSV RVC Soccer Boys Moerkapelle GDS Gr.-Ammers 10— 4 13—7 11— 6 13—9 5— 10 9—6 6— 12 7— 11 4—15 2 2 1 1 1 1 1 0 1—2 7—0 1—10 6—7 9—8 6—17 6—9 v.h. Saton 5— 0 0—3 0—9 2—3 1—0 6— 0 2—1 2—0 1—2 4—3 I 1 1 1 2 2 2 2 2 2 5 5 3 3 3 2 2 1 3 2 2 2 2 2 1 1 0 0 0 0 1 1 1 2 2 2 W1EDDKECHT—BE FAIR, 4—2 Dooraat 6e Fair een volKomen faienae voorhoede had, namen de gas uier en al direkt na net begin het oflensiex over. Dat zjj in de 20ste minuut van de eerste neut door Tempeiaar aan een doelpunt kwa men, drukte de verhoudmg wel goed uit. De achterhoede van de zwari-witten kon nog met kunst en vhegwerk verder onnen voorkomen. Vooral doelman Kobus speelde een goede party. Maar lu minuten na ue rust was net gedaan met Be Fair, n-wakernaak en Van Dnel stelden hinnen vijl minuten de zege van Wieiarecnt veüig. Toen schrok Be Fair wakker. Een hevig slot-oïfen- siei volgde. Dit resulteerde nog in 2 doelpunten van Haak, maar ver der liet Wieidrecht het niet komen. Met man en macnt werd net doel aïgegrendeid. Be Fair kon ep met meer aan te pas komen. Wieidrecht had verdiend gewonnen van een ploeg die dacht wel even te gaan winnen daar. K Be Fair keerde zaterdag met lege handen naar huis terug. Het was Wieidrecht dat op beide punten beslag wist te leggen. Be Fair, dat nu vier wedstrijden gespeeld heeft en daar slechts twee punten uit verza melde, moet nu toen echt wel uit een ander vaatje gaan tappen, wil zij, niet de naam gaan Krijgen van „de rode lantaarndrager”. Waddinxveen (zaterdag) wist na de nederlaag van vorige week, nu een puntenverdeling te benaien legen Rijnstreek. Jammer was echter dat ueze en, na een 20 voorsprong het toch nog zo ver lieten komen, dat zy maar de Halve winst kregen. Ook K.U. Verheul kreeg maar één punt mee naar huis; zij deelde de punien mei W.D.S. Toen wel een goede prestatie. Wij geloven, dat zy vast van pian zijn om uit jaar noog geklasseerd te eindigen. te zoals wy wel nanden verwacht, moest Waddinxveen (.zondag) de hele winst aan Nieuweraerk laten. Het is eenter geen senande om van deze pioeg, die net vorige seizoen nog in de 4e kiasse speeide, te verhezen. Maar wy zyn ervan overtuigd, dat de geei-zwarten echt al nun kruit met neboen verschoten, en nog wei van zien zullen doen spreken. K W.S.E. zag ditmaal kans om Groot-Ammers aan zyn zegekar te binden. Wat zyn deze mannen dit jaar van plan? Drie wedstryden gespeeld en reeds vyï winstpunten; een byzonuer mooi resunaat. We zien met span ning net verdere venoop. van de competitie van dit sterke elital tegemoet. Zaterdagvoetbal: Wieidrecht Be Fair, Waddinxveen -Rijnstreek, 22 W.D.S. R.C. Verheul, Be Fair 2 Jodan Boys 3, 42 R.C. Verheul 2 Rijnstr. 2, Zwamdam 3 Be Fair 3, 36 Be Fair 4 Bergamb. 2, Be Fair 5 Spirit 5, W.D.S. 2 R.C. Verheul 3, Ook gedurende de wintermaanden moet het schoolzwemmen voor de leerlingen van de lagere scholen voortgang kunnen vinden, menen B. en W. De mogelijkheid daartoe bestaat, en wel in het Spaarders- bad te Gouda. B. en W. vragen de raad een krediet van 7400,be schikbaar te stellen om vierhonderd- twintig kinderen maximaal twintig keer in Gouda te laten zwemmen. Bij dit bedrag zijn de kosten van vervoer per gehuurde autobus in begrepen. -’46 W leldrecht 6—2 13—3 5—2 13—4 3—2 R.C. Verheul speelt deze week ook op haar eigen grasmat en wel tegen Zwervers. Wij zijn niet te optimistisch als wij zeggen, dat Verheul de winst in eigen handen kan houden door Zwervers in deze strijd de mindere te laten zijn. Afdeling B: Haastrecht Be Fair, Waddinxveen Spirit, G.D.S. W.S.E., Sportlust 3 Be Fair 2, W.S.E. 2 - Waddinxveen 2, 3—1 jongen, een kus van een vriendin, die heb je eerlijk verdiend." Hij houdt haar hand iets langer vast dan beslist noodzakelijk is, als ze naast elkaar bij de auto staan. „Welterusten, Gerda," zegt hij zacht. „Tot morgen," zegt ze, als ze de stoep op loopt. In de nacntelijke duisternis rijdt hij terug naar zijn woning. Nog steeds alleen. Maar de hoop geeft hij niet op, dat zij eenmaal daar zal heersen als zijn vrouw. De volgende morgen heeft ze een lang, zakelijk gesprek met Fred. Er zijn moeilijkheden met de huur ders en met de gemeente. Een paar gezinnen zijn ver trokken en de gemeente heeft beide huizen gevor derd en er zonder overleg te plegen gezinnen in ge zet. Fred heeft rechtskundig advies ingewonnen en vertelt Gerda, dat de gemeente in deze fout is ge weest. Wat wil -ze? Procederen? Er is een vrij grote door te traag spel, geen resultaat op. Na de rust werd de strijd vinniger, mede door de minder goede leiding van de scheidsrechter. In de 23ste minuut kreeg Nieuwerkerk een hoekschop te nemen. De midden voor plaatste de bal op het hoofd van Tamasak die inkopte, 10. In de 37ste minuut kon Nieuwerkerk uit een vrije schop de stand op 20 brengen. Zaterdagmidc .g 3 oktober gaat de wandelsportvereniging „Willen Is Kunnen” naar Den Haag, waar de Roode Kruis-mars wordt gehou den. We vertrekken om kwart vóór één vanaf de hefburg naar Boskoop en dan door naar Den Haag. W.I.K. komt dit keer niet 3 groe pen uit, n.l. één groep op de llkm; eén groep op de 15 km en één groep op de 20 km. Laten alle deelnemers er voor zorgen op tijd, te zijn, want de start begint al om half twee. Verder wordt de leden medege deeld, dat op woensdagavond 7 ok tober a.s. een ledenvergadering ge houden wordt; deze begint om half acht. Zorgt dat jullie om 7 uur aan wezig bent, dan kunnen we van te voren alles betalen, enzovoorts. We verwachten jullie dus allemaal op deze vergadering. „O nee,” antwoordde ze energiek, „morgen vertrek ik weer. In de vroege middag. Dan ben ik wel laat in De belangrijkste beslissing van dit weekend is ongetwijfeld wel de plaatselijke ontmoeting Waddinx veen (zondag) tegen W.S.E. Het is altijd zeer moeilijk bij dit soort wedstrijden om zich aan een voor spelling te wagen, doch ondanks deze moeilijkheid menen wij toch dat hier hoogstwaarschijnlijk wel een puntenverdeling uit voort zal komen. Afdeling C: VEP Be Fair, Waddinxveen - Nic. Boys, W.S.E. Spirit, Be Fair 2 Unio 2, Be Fair 3 Sportlust 2, Unio 3 Be Fair 4, Nonweiler, maar dan kan ik overmorgenochtend mijn opwachting maken bij de heer Wiesenhahn. Eens ho ren, wat voor plan hij uitgedacht heeft. Hij heeft me beloofd zijn voelhorens uit te steken. En ik wil op de hoogte blijven.” Fred zucht en schudt zijn hoofd. „Gerda,” zegt hij langzaam, „ik weet niet, hoe het komt, maar ik heb er een voorgevoel van, dat je een grote teleurstelling wacht.” „Och, teleurstellingen heb ik sinds juni 1943 in mijn leven ondervonden,” antwoordt ze gelaten. „Dat is geen nieuws meer voor me. Er is maar één ding, dat me weer de oude zal doen worden. Wat dat is, weet je Fred.” „Ik weet het, ja. Ik vrees alleen, dat datgene, wat je verwacht, nooit realiteit zal worden. Denk eens na, Waddinxveen (zaterdag) ontvangt deze week Bergambacht. Gezien het spelbeeld van de afgelopen week zien wij hierin een overwinning Waddinxveen. Doch laten zij het vooral niet te licht opnemen, want ook een voorsprong kan in enkele minuten teniet worden gedaan; dit hebben zij zaterdag j.l. nog aan den lijve ondervonden. U bent nog steeds in de gelegen heid om zich op te geven voor de cursus ’opleiding tot scheidsrechter’, welke op woensdag 7 oktober a.s. weer van start gaat. Komt u van buiten Gouda, dan worden worden de gemaakte reiskosten vergoed. U kunt zich opgeven bij de heer G. van Tilburg, Karnemelksloot 209 te Gouda, telefoon (01820) 2764, of in Waddinxveen bij de heer Van Vuuren, Stationsstraat 39, tel. 2468. kans, dat ze 'het wint. Het interesseert Gerda maar half. „Wat wil je zelf?” vraagt ze. „Als je van mening bent, dat de gemeente mij benadeelt met die twee vorderingsgevallen, dan procederen. Anders laat je het maar zo. Of Jansen er in woont of Hendriks, het is mij om het even.” „Goed,” zegt hij, „dan zullen we nog een poging wagen om tot een minnelijke schikking te komen.” Later op de morgen vraagt Gerda: „Bel dat pension in Epe eens op en vraag of Arie thuis is.” Fred begrijpt haar. Controle, of hij al dan niet vertrokken is. Maar de vrouw, die aan de telefoon komt, vertelt, dat haar man plotseling voor zaken op reis is, naar Duitsland.” Fred bedankt, legt de hoorn op de haak en knikt. De vrouw begrijpt hem. Arie is dus al op weg, naar Wiesenhahn. „Stuur die vrouw voorlopig elke week huishoudgeld. Kien zelf maar uit, hoeveel.” Hij knikt en maakt snel een aantekening. Dan kijkt hij haar een poosje aan en vraagt: „Zou je er niet verstandig aan doen om voorlopig in Nederland te blijven, Gerda? Je kunt nü toch feitelijk niets uit voeren.” spelbeeld van een lager gehalte. W.S.E. had waarschijnlijk al zijn kruit verschoten, of dacht dat zij de punten al binnen had. De spanning keerde weer terug toen M. de Murh van Groot-Ammers met een mooi schot doelman Plomp kansloos pas seerde, 21. W.S.E. schrok weer wakker, doch wat beide ploegen geen verandering meer gebracht. W’VEEN—NIEUWERKERK, 2—0 Een technisch beter spelend Wad dinxveen heelt het onaerspit moe ten delven tegen Nieuwerkerk. Het verloor met 20. In de eerste helft ontwikkelde zien een aantrekkelijke stryd met Waddinxveen meer in de aanval. Le bezoekers kregen verscheidene mooie kansen, maar deze leverden Veel zin heeft ze met en als ze aarzelt, weet hij haar te overreden. „Het zal je goed doen, Gerda," zegt hy op overtuigende toon. „De boog kan niet altyd gespannen staan.” In sneue vaart ryden ze tegen de avond naar de hooldstad. Tred kent er de weg en als ze even later in een rustige, gedistingeerde gelegenheid zitten en Gerua haar neus gedaan heeft voor net diner, kijkt ze in net rond. Ze is nred dankbaar, dat hy haar uit haar apathie heelt losgerukt, inderdaad, ze heeft wer kelijk behoefte aan een verzetje. Samen met haar vriend. Tred is één en al zorgzaamheid en het diner is voortreffelijk. Gerda laat liet zich tenminste uitste kend smaken. Ze drinken een glas wijn na en Gerda kykt er nadenkend naar, als ze het een poosje in haar hand houdt. „ik neb in Duitsland ook wijn gedronken,” begint ze, maar Fred valt haar in de rede en antwoordt: „Vanavond bestaat er geen Duitsland voor ons. Al leen maar ons eigen vaderland; Amsterdam. Kom op, Gerda, we gaan boemelen. W.at wil je; een Concert? Bioscoop? Toneelstuk? Cabaret? Dansen?” Ze kiest een concert. Tred bemachtigt telefonisch twee behoorlijke plaatsen. De muziek is een pleister op Gerda s levenswonde. Ze geniet intens en Fred is blij, dat hij haar deze uren van afleiding kan bezor gen. Kon mj maar meer voor haar zyn dan alleen een vriend en vertrouwensman. Laat in de avond rijden ze terug naar de Veluwe. Gerda is geleidelijk aan in slaap gevallen en zakt tegen hem aan. Heel voorzichtig legt hij zijn éne arm om haar heen. Hij voelt haar nart kloppen 'en haar regelmatige ademhaling. Hij mindert vaart, omdat hij nog maar één hand vrij heeft om te sturen. Zo door te kunnen rijden, denkt hij, tot het einde van de wereld Eerst als hij voor „Regina” stopt, waar alles al in diepe duisternis is, wordt ze wakker. Fred kijkt haar lachend aan, als ze overeind gaat zitten. Ze wrijft haar ogen uit en zegt: „Ik ben waarempel in slaap gevallen. Hij kan haar gezicht ternauwernood on derscheiden, maar hij weet, dat er nu een blos op haar gezicht is gekomen. Gerda schaamt zich om haar zwakheid. Zij, de vrouw, die altijd flink wil zijn Flink en hard. O, Fred kent haar immers door en door. „Tevreden over deze avond, Gerda?” Ze legt haar hand op zijn arm. „Fred, je bent een schat,” zegt ze enkel, terwijl ze zich naar hem toe buigt en haar lippen op zijn wang drukt. „Hier, beste W VEEN—RIJNSTREEK, 2—2 up een spiegelglad voetbaiveia is de weastrya WaddinxveenRyn- streen geëindigd in een 22 gelyk- spel. in de eerste helft was Waddinx veen iets sterner, hetgeen resulteer de in een 2U voorsprong, maar na ue rust g.ai Kijnstreen meer de toon aan. in de 27ste minuut ontstond het eerste doelpunt, iteentsbinnen Ver doel van Waddinxveen gal ue bal aan V an Ertussen, die uit een moei- njKe hoek raak schoot: 1u. Negen minuten voor de rust maakte van xvempen er 2u van. heeds vyf minuten na de hervat ting' maaKie De Meer net eerste te- genpunt. ivauat beide ploegen ver scheidene Kansen onbenut nadden geiaten, maaxte Rijnstreek gebruiK van een tout in de achterhoede van waddinxveen, 22. De standen in de afdeling van Waddinxveen (zat) en R.C. V erheui zijn ais volgt: Zwammerdam 3 Rijnstreek WDÖ W addinxveen RCV zwervers Boskoop Bergambacht afdeling van en W.S.E. zijn Voor het clubkamoioenschap dam men werden de volgende wedstrij den gespeeld: 4e ronde: A. Blonk - J. Slappendel, C. H. Kramp - D. Zwanenburg, 2 T. Twigt - H. Boele, H. Troost - A. A. Rietveld, A. Zwanenburg T. Driessen, afg. - - - 0—2 0—2 0—2 3.15 uur '4.00 uur 2.45 uur Nic. Boys W’veen 2, 3.15 uur Be Fair 4 Gouda 4, 2.00 uur zich ervan, of ze haar pas bij zich heeft in haar tasje. Dat is het geval en ze begint rustig te ontbijten. Het is inderdaad passencontrole en als ze bij haar tafeltje komen, legt ze zwijgend haar pas open voor hen neer, onderwijl rustig voortgaand met haar ont bijt. De mannen bekijken de pas nauwkeurig en vragen dan: „Wat is het doel van uw reis, mevrouw?” Ze kijkt verwonderd op en fronst haar wenkbrau wen. Wat betekent deze vraag? Dat wil ze weten. De politieman, die het woord gevoerd heeft, is zeer hoffelijk. „O, niets bijzonders, mevrouw. De gewone routine-controle van. ons, die we op gezette tijden verrichten. Wat verschaft ons stadje' de eer van uw bezoek?” Gerda kijkt hem vernietigend aan. Ze haat alle duitse uniformen, van de liftboy tot de stationschef. En de politie eveneens. ”Mit Feriën,” antwoordt ze kort. „Wel heel vroeg in het seizoen, vindt u niet merkt de man lakoniek op. „Mag ik alsjeblieft met vakantie gaan, wanneer ik wil?” valt ze heftig uit. De agent zet grote ogen op van verbazing. „Maar mevrouw, dat spreekt toch vanzelf. We vinden het bijzonder prettig, als we werkelijke vakantiegangers in ons midden hebben, onverschillig in welke tijd van het jaar.” Hij heeft de nadruk gelegd op „werkelijke”. De man buigt hoffelijk en overhandigt haar het paspoort weer. „Alstublieft, mevrouw, we zullen u niet verder lastig vallen en wensen u een prettige vakantie en mooi weer in onze schone stad.” Hij buigt nogmaals en draait zich dan op militaire wijze om. Gerda is verbluft. Ze is beslist niet zo naïef, of ze begrijpt, dat hier meer achter steekt. Ze moeten mij hebben, denkt ze. Gisteravond, bij het station, keken die tuten ook al zo link naar me. Dit is niet een toe vallige routine-controle; ze kunnen me nog meer ver tellen. Maar dat hindert niet, daar kom ik wel achter. Om half tien gaat ze naar het kantoor van Wiesen hahn. Het meisje stelt dezelfde vraag als de vorige keer en Gerda geeft hetzelfde antwoord. Het duurt even, dan komt het meisje terug. „Neemt u me niet kwalijk,” zegt ze verlegen, „meneer Wiesenhahn heeft belet. Er is bezoek bij hem.” De standen in de afdeling van Be Eau? zyn als volgt; ASWH VVGZ Rysoord Spirit Sportlust Maasdam ASH Be Fair Gr.-Ammers Zondag voetbal: W.S.E. Gr.-Ammers, Nieuwerkerk - Wad’veen, Wad’veen 2 Boskoop 2, ESTO 3 W.S.E. 2, W’veen 3 - Nieuwerkerk 6, 30 Junioren: Afdeling A: Be Fair ESTO, 45 Waddinxveen - Nic. Boys, 5a ONA 2 Be Fair 2, Voor Be Fair gaat de reis deze week naar Sportlust ’46. Zij zullen het daar weer hard te verduren krijgen, aangezien Sportlust ’46 nog altijd als een zware tegenstander beschouwd mag worden. Onze prog nose luidt, al vinden we het triest om dit te schrijven, een kleine ne derlaag voor de Waddinxveners. Gerda, het is al negen jaar geleden. „Bijna,” antwoordt ze. „Ik weet het. Deze datum vergeet ik mijn hele leven niet.” Ze staat op. „Kom, ik ga er eens vandoor. Ik zal je advies opvolgen en een tochtje door Loenen maken. En paar oude ken nissen opzoeken. Dat ben ik aan hen wel verplicht. En voor de rest: tot zien.” Hij drukt hartelijk haar hand. Kom gauw weer thuis.” Hoofdstuk 9. Als ze de volgende avond in Nonweiler uit de laatste stoptrein stapt, staan er twee politiemannen bij de uitgang en nemen haar scherp op. Ze krijgt een onbehaaglijk gevoel, doch vermant zich, want ze heeft tenslotte niets op haar geweten. Rustig wenkt ze een taxi en laat zich naar haar hotel rijden. Op haar kamer verfrist ze zich en ondanks het late uur, gaat ze nog even naar beneden om wat te eten. De volgende morgen is er een nieuwe verrassing. Als ze beneden komt om te ontbijten, staan er weer twee politiemannen en de portier geeft hen bijna on merkbaar een teken. Maar niet zo summier, of Gerda bemerkt het. Ze haalt haar schouders op en C":.''Ui PROGRAMMA voor a.s. zaterdag: Sportlust ’46 - Be Fair, 4,00 uur W’veen - Bergambacht, 4.00 uur R.C. Verh. Zwervers, 4.00 uur W’veen 2 - Be Fair 2, 2.15 uur Be Fair 3 - Jod. Boys 4, 4.00 uur Jod. Boys 5 - Be Fair 4, 2.15 uur Sportlust 5 - Be Fair 5, 2.15 uur R.C. Verh. 3 - J. Boys 6, 2.15 PROGRAMMA voor a.s. zondag: Waddinxveen - W.S.E., 2.30 uur Groenew. 2 - W’veen 2, 2.30 uur W.S.E. 2 - Zwervers 3, 2.30 uur G.D.S. 3 W.S.E. 3, 12 uur W’veen 3 - Soc. Boys 3, 12 uur

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 2