Plechtige van Oude treindeien i Hoe de duiven vlogen Week agenda bijzonder in trek Wereld dierendag ingebruikneming de Immanuëlkerk DE KERKEN NODIGEN I 'I Nationale r Reclasseringsdag Ned. Bond van Plattelandsvrouwen Veranderde tijden kerkdiensten Melkpakjes van 2 liter Bejaardenmiddag Schouwburg bioscoop Feest in Speelgoedland E.H.B.O.-avond Orgelproblemen Bibliotheek van het NIVON te W’veen Hoogheemraadschap van Rijnland WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 ANTWOORD ’64 GIRO 64 PAGIN. 5 N.m. plaats vinden in de '■I 1 Ill ■■n Ook in Waddinxveen wordt ze al voorbereid en binnenkort treedt ze in de openbaarheid. OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 Wij verwijzen onze katholieke le zers op de veranderde tijden van de Heilige Missen in de St. Victorkerk en de St. Petruskapel. Men raad plege hiervoor de rubriek „de ker ken nodigen” in ons blad. Negen kerken vragen in de ko mende weken door een massale één procentsactie van hun vier en een kwart miljoen leden één honderste van hun jaarinkomen te offeren voor de kerkbouw. Er moeten bin nen vijf jaar bijna vierhonderd ker ken en gemeentecentra gebouwd worden in de nieuwe stadsranden, maar ook in snelgroeiende dorpen. Hervormden, gereformeerden, de chirstelijk gereformeerden, luther- baptisten, vrije evangelischen en sen, remonstranten, doopsgezinden, oud-katholieken staan hier voor een gelijk probleem. Ze vragen ge zamenlijk aan hun leden leden een antwoord: „ANTWOORD ’64” heet hun kerkbouwaktie. Dinsdagmiddag was het een ge zellige drukte op de bejaardenmid dag. Vele artikelen en handwerken werden verzameld voor de a.s. ver- koopmiddag - die 24 oktober ten bate van de kas gehouden wordt in het Herv. wijkgebouw aan de Es- doornlaan. Ook is heiraan verbon den een verloting met mooie en nuttige prijzen. Deze loten worden door de leden zelf verkocht, dus stel hen niet teleur. Indien u iets beschikbaar heeft voor deze verkoopmiddag, kunt u uw gaven of goederen afgeven bij de leden van de bejaardenclub en de bestuursleden van het V.V.H. P.V. „DE SPERWER” BEHAALDE KAMPIOEN SCHAPPEN SEIZOEN 1964. OUDE DUIVEN. Vitesse: le Abr. de Bruin 2e Jac. de Beer 3e N. L. van der Zijden 4e F. Rip 5e C. A. Bode 6e S. van Harskamp Midfond: le Gebr. Metselaar 2e Jas de Beer 3e Gebr. Heeren 4e J. C. de Riet 5e Jac de Jongh 6e N. L. van der Zijden Fond: le J. C. de Riet 2e P. Metselaar 3e Jac de Jongh 4e N. van Vliet 5e J. van Harskamp 6e Gebroeders Metselaar Totaal oude duiven: le Gebroeders Metselaar 2e J. C. den Riet 3e N. L. van der Zijden Jonge duiven: le Gebroeders Metselaar 2e F. Rip 3e Gebroeders van Wageningen 4e T. Twigt 5e J. Degenkamp 6e L. de Bruin Nu het vergaderseizoen weer is aangebroken, zullen we de rubriek „WEEKAGENDA” opnemen. Wij verzoeken toezenden van de gege vens. Donderdag 1 oktober wordt in de Schouwburg te Gouda de film „De les in liefde” van Ingmar Bergman gedraaid, waarin vertolkt wordt het leven en wedervaren van een arts en zijn vrouw en kinderen. Aan vankelijk een gelukkig huwelijk, maar op de duur komt hierin ver vlakking. Na veel verwikkelingen komt het uiteindelijk weer goed en kunnen zij zich tenslotte weer in elkanders armen sluiten. Vervolgens de film „La Dolce Vita” spelende in Rome. Een film van een persfotograaf, die zich voorneemt plaatjes van Rome te ma ken, maar in een nachtclub terecht komt, eindigende in een badplaats waar hij geconfronteerd wordt met een monsterachtige vis en een ar geloos meisje, ten teken van een terug keren naar een beter leven. Men zie de advertentie. Onder dit motto komt het be stuur van de 3-oktober-Vereeniging te Leiden a.s. zaterdag met een grootse optocht, die jong en oud in extase zal brengen. Deze optocht, die aanvangt om 13.00 uur en on geveer om 16.30 uur wordt ontbon den, is een optocht, opgedragen aan alle kinderen van 1 tot 100 jaar, zo lezen we in het fleurige feestpro gramma, wat weer is verschenen. De hoepel, de tol, de vlieger, de pop de mecanodoos, de blokken, de ted dybeer, de driewieler, de step, de knikkers, de kleppers, te veel om op te noemen, zullen hierin tot uit drukking worden gebracht. Voor jongeren zullen er dus spelen zijn, die ze niet kennen, voor ouderen zal het zien van tal van oude spelen de tijd van de jeugd teruggeroepen. De optocht omvat ca. 1000 perso nen, w.o. tal van muziekkorpsen, 400 gecostumeerden (200 kinderen en 200 volwassenen), 100 paarden, praalwagens, enz. Het Lunapark, dat jaarlijks een 100.000 bezoekers pleegt te ontvan gen, gaat vrijdagavond 8 uur al open en is uiteraard op zaterdag 3 ok tober de gehele dag open. De inzet van de feestelijkheden begint eigen- Maandagavond a.s. begint de af deling Waddinxveen van de Kon. Ned. Ver. van Eerste Hulp Bij On gelukken weer aan een nieuwe cur sus. Onder leiding van Dr. F. v. d. Linde zal elke maandagavond weer les gegeven worden in de Koningin Julianaschool aan de Kerkweg. Aanvang 8 uur. De Britse hobby voor curiositeiten is welbekend. Daarbij bezetten de spoorwegen een zeer bijzondere plaats in het hart van de rechtge aarde Brit. Het behoeft dan ook nauwelijks te verbazen, dat ep in Engeland een complete handel is in allerlei oud spoorwegmateriaal, in de ruimste zin. Naam- en nummer platen van oude locomotieven zijn zeer gewild, maar de smaak van de antiquiteiten jagers omvat ook oude olielampen en b.v. theelepeltjes met het monogram van de betrokken maatschappij. Oude locomotieffhiiten zijn ook populair, en zelfs oude koperen schoorstenen vinden gretig kopers. Een firma, die zich in de verkoop van deze authentieke spoorweganti- quiteiten heeft begeven, heeft 1300 ’nummers’ in haar catalogus en haar omzet loopt per jaar tegen de twee ton te houden op alle slachtplaatsen en 50 miljoen stuks pluimvee, dat jaar lijks in ons land via markten en slachterijen, door handen van lang niet altijd zachtzinnige mensen gaat, om nog niet te spreken van de vele gevallen van onvoldoende verzorging. Nu de uitvoeringsvoorschriften van de Wet op de Dierenbescher ming van kracht zijn geworden, komt daarnaast nog de controle op kettinghonden, de huisvesting van mestkalveren, de handel in honden en katten en vele andere zaken waarbij dieren zijn betrokken. K. Visser, hoofdinsp. N.V.B.D. Hoewel op een ander niveau dan de kunstexposities heeft het Insti tuut voor Volksontwikkeling even eens het doel de culturele belang stelling te stimuleren. Deze biblio theek die een grote schat van boe ken over reisbeschrijvingen, poli tiek, aardrijkskunde, natuur en bel- letrie bevat is nu weer uitgebreid met een goede collectie leesstof op allerlei gebied. Zij geeft in de ruim ste zin „Onstspanning en Ontwik keling”. Volgende week, vrijdag 9 oktober begint deze bibliotheek weer om half acht ’s avonds tot 9 uur in de aula van de Jan Ligthartschool aan de Kerkstraat, waar bestuursleden jong en oud voorlichten over de keuze, ook van leesboeken voor de kleine en grote kinderen. scheid tot de heer Jhr. Mr. F. H. van Kinschot, die i.v.m. zijn a.s. pensionering als burgemeester van Leiden, zijn funktie van hoofdinge land van Rijnland voor het gebouwd eigendom der gemeente zal neer leggen. Spreker memoreerde de ver diensten van de heer Van Kinschot voor het hoogheemraadschap, dat hij in genoemde funktie vanaf 1951 ten tijde van de invoering bij reg lementswijziging van de omslag over het gebouwd eigendom, heeft gediend. In deze tijd, waarin te Waddinx veen bijna elke vereniging een be roep doet op de burgerzin van de plaatsgenoten via oliebollen-, oud- papier- en stroopwafelacties, verlo tingen en bazars, wil de damesgroep van de Remonstrantse Gemeente ditmaal geen uitzondering zijn. Er zullen een bazar en een verloting worden georganiseerd, waarvan de baten ten goede komen aan het fonds ten behoeve van de restau ratie van het kerkorgel. Deze restauratie zal, wil het or gel behouden kunnen blijven zéér spoedig moeten gebeuren. Maar restaureren kost geld, in dit geval zelfs héél véél geld plm. 5000,-). Daarom heeft de damesgroep zich met heel veel energie op de taak geworpen dit orgel te behouden. Daarom ook hoopt zij dat héél véél Waddinxveners haar bazar zullen bezoeken op vrijdag 6 november a.s. in de kleuterschool „Pinkeltje” en zich tijdig zullen voorzien van hun kansen in de verloting. Het komt de laatste tijd nogal eens voor, dat eigenaren, die zich van hun huisdieren willen ontdoen, deze in de auto meenemen en „er gens in Nederland” buiten de wa gen zetten, misschien wel met de gedachte, dat er wel dierenvrien den zijn, die er zich over zullen ont fermen. Dit is dan nog een „gun stige” vorm om zich van dieren te ontdoen. Immers het komt wel voor dat een hond midden in een een zaam bos aan een boom wordt vast gezet. Wanneer er dan tijdig geen hulp komt opdagen, is het dier ge doemd de hongerdood te sterven. Vanzelsprekend wordt het gevon den, dat dierenbescherming de ver zorging van dergelijke dieren op zich neemt, maar heeft u er wel eens over nagedacht, dat deze adop tie geld, veel geld kost endat de „middelen” ergens vandaan ko men moeten? Per jaar komen er ongeveer 3 miljoen dieren op onze veemarkten. In de slachthuizen worden jaarlijks 7 tot 8 miljoen dieren aangevoerd. Al deze dieren vallen in handen van mensen, die ze niet hebben gefokt en verzorgd; ze zien er enkel een economisch belang in, dat ze zo spoedig mogelijk op de plaats van bestemming komen. Wij willen hier mede niet zeggen, dat alle mensen dip vee vervoeren of er in hande len, dierenbeulen zijn. Gelukkig niet, want dan zou het er voor de dieren wel heel slecht uitzien! Er zijn evenwel ook mensen met de mentaliteit van „ze-moeten-toch- dood”, hetgeen dan wil zeggen, dat het er niet op aankomt hoe er de laatste dagen en uren met de dieren wordt omgegaan. Voor dit werk zijn door de Ver eniging ambtenaren aangesteld, die echter nog niet alle miljoenen die ren, die jaarlijks worden vervoerd, een humane behandeling kunnen garanderen. Door gebrek aan geld is het aantal inspecteurs nog steeds te gering om het gehele vervoer te controleren. Laat staan om toezicht De afd. Waddinxveen van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen opende woensdag j.l. het seizoen met de jaarvergadering, welke ge opend werd door de presidente mw. Ripping-v. d. Breggen. Uit het jaar verslag van de sekretarsse bleek, dat het vorige seizoen een druk be zet seizoen is geweest, waarop ve lerlei activiteiten aan de dag wer den gelegd. De afd. telt momenteel 91 leden. In de plaats van mevr. M. A. van Leeuwen-Vente, die aan de beurt van aftreden was, werd ge kozen mevr. C. Stuurman-van den Heuvel. Na de pauze vertelde mevr. v. d. Torren-de Vooijs uit Gouda een en ander over de werkwijze van de Stichting Gezinsverzorging Gouda e.o. Het bleek dat deze stichting ook in onze gemeente goed werk ver richt, want er werden vorig jaar in Waddinxveen niet minder dan 300 verpleegdagen gegeven. Ook be stonden er plannen om te komen tot de zgn. bejaardenzorg, waarbij aan bejaarden gedurende enkele uren per week huishoudelijke hulp wordt verstrekt. Om deze plannen echter te kunnen verwezenlijken, moeten de vaste inkomsten van de stichting groter worden. Aan het eind van haar betoog wekte mevr. v. d. Torren de aan wezigen dan ook op, deze nuttige instelling te steunen door lid te worden. digden de offerzakjes aan de collec tanten. Nadat al deze „gereedschappen”, zoals ze genoemd werden, waren binnengebracht, begon de eigenlijke kerkdienst. Voor dat de kerkdienst aanving werden de kerkklokken geluid als teken van nodiging tot de kerkdienst. Ds. E. J. Beens, scriba van de Prov. Kerkvergadering van Zuid- Holland, leidde de dienst in met de Schriftlezing, afgewisseld door ge meente- en koorzang, begeleid door orgelspel van heer A. Hardijzer uit Gouda en trompet van G. Geukes eveneens uit Gouda. Ds. Kalkman hield vervolgens een predikatie over de tekst Colossen- zen 3 vers 17: En al wat gij doet met woord of werk, doet het alles in de naam des Heren Jezus, God, den Vader, dankende door Hem!” „Met blijdschap en lichtvoetigheid zijn we vanavond hier gekomen, in dit nieuwe, schone gebouw,” zo sprak ds. Kalkman. „Maar laat deze kerk niet het einddoel zijn. De kerk is niet het eindpunt, maar middel om zielen voor Christus te winnen. Een feestelijk gezicht, de mensen naar de kerk te zien gaan, maar feestelijker om ze eruit te zien ko- Kampioen Generaal: le Gebroeders Metselaar 2e J. C. de Riet 3e J. van Harskamp 4e Jac. de Beer 5e Gebroeders Heeren 6e N. L. van der Zijden 7e W. van Ringelenstein Na vlucht: le Jac. de Beer 2e Abr. de Bruin 3e J. van Harskamp 4e J. Pellekoren 5e N. van Buren 6e W. Heuvelman Kampioenschap Oude Doffers: le Gebroeders Metselaar Kampioenschap Oude Duivinnen: le L. den Outer Kampioenschap Jonge Duif: le C. van Ringelenstein Aangewezen kampioenen: Vitesse: le G. Boere; 2e W. van Rin gelenstein; 3e L. den Outer. Midfond: le Jac de Beer; 2e H. van der Willik; 3e C. van Ringelen stein. Fond: le J. C. den Riet; 2e Gebr. Metselaar; 3e Gebr. Heeren. Jonge duiven: le W. van Ringe lenstein; 2e C. van Ringelenstein; 3. J. C. den Riet. Generaal kampioenschap aange wezen: le C. van Ringelenstein; 2e W. van Ringelenstein; 3e Gebroe ders Metselaar. men, want dan gaat het beginnen, het leven van de dankbaarheid voor Immanuël, God mét ons. En te ge tuigen van Zijn verlossing, door Zijn lijden, dat is onze opdracht en onze vreugde.” Een inzameling werd gehouden voor de herbouw van de afgebrande kerk van Haastrecht. Tot slot werd door koor en gemeente een dank lied gezongen. Na de kerkdienst volgde een ge zellig samenzijn waarin o.m. spra ken de burgemeester namens het gemeentebestuur, ds. J. Snoey na mens de Gereformeerde Kerk, ds. J. Paardekoper namens de Remon strantse Kerk, dr. Van Leeuwen als de eerste voorganger van de Kring „Wet en Evangelie” en ds. Van Vliet uit Rotterdam die hier ook enkele jaren heeft helpen opbouwen het werk van deze noodgemeente. Alle woordvoerders spraken hartelijke gelukwensen uit, waarbij enkelen hun woorden vergezeld lieten gaan van een mooi geschenk. Ds. Kalkman sprak tenslotte een woord van dank, in het bijzonder tot de burgemeester en de Com missie van beheer van de Geref. Kerk voor de vele jaren van gast vrij onderdak in het Geref. Vereni gingsgebouw. Als blijk van dank baarheid krijgt dat gebouw van ons een vlaggestok met vlag, aldus ds. Kalkman. Aan het eind van de bijeenkomst kreeg ieder de gelegenheid het be stuur te complimenteren, wat met blijdschap werd gedaan. Een melkinrichting in de Zweedse stad Malmö is eind februari j.l. als eerste in Europa begonnen met de verkoop van melk in Pure Pak van twee liter inhoud. Het initiatief werd voorafgegaan door een plaatselijk marktonderzoek en steunde verder op de wetenschap dat in de Verenigde Staten 75 van alle melk in verpakkingen van minstens deze maat wordt geleverd. De nieuwe verpakking is een groot succes gebleken en heeft ertoe ge leid dat ook een tweede melkinrich ting in deze Zweedse stad met de tweeliter Pure Pak is begonnen. Beide fabrieken verkopen thans 50% van hun melk in deze grote verpakking, aldus het Officieel Or gaan. Drie andere fabrieken in Zweden en ook een melkcentrale in Helsinki hebben eveneens besloten binnen kort twee liter Pure Pak in hun verkoopassortiment op te nemen. lijk al donderdagavond om 8 uur met een zanguitvoering in de Pie terskerk, terwijl vrijdagavond een grote taptoe velen - ook van buiten - op de been brengt. De uitdeling van haring en wittebrood, een unie ke gebeurtenis in de gehele wereld, vindt zaterdagmorgen plaats en niet minder dan 12.000 haringen en 7500 broden van 400 gram worden uit gereikt. Die uitdeling heeft niets te doen met zgn. bedeling, maar is een traditie, waaraan uit alle lagen der bevolking wordt meegedaan. Dit jaar komen een 50 duitse gemeente ambtenaren dit bewonderen. In de morgenuren van 3 oktober is er verder koraalmuziek, poppen spel verdeeld over de stad. Ont vangst van de Harmonie-orkest van de N.V. Veenendaalse Sajet- en Vijf schaf tfabriek v/h Wed. D. S. van Schuppen Zn. Rolschaatsen- show, waaraan een 30 tal rijders- (sters) zullen meewerken. Noemen we nog de scooterdemonstratie, mi litaire parade en défilé, een dienst in de Pieterskerk en openstelling van de Lakenhal, waar dit jaar een borduurkruissteek, afmeting lm x 80 cm, voorstellende de legertent van de Spaanse belegeraar De Val dez, gezeten op een monumentale rode fauteuil, met in de hand een ganzeveer, te zien zal zijn, met aan z’n linkerzijde z’n geliefde Magda lena Moons. Uit deze summiere opsomming blijkt wel, dat er óók in de morgen uren voor elk wat wils is, terwijl de echte feestsfeer een genot is te on dergaan. ’s Avonds is er de traditi onele cabaretavond in de Stadsge hoorzaal, gepresenteerd door Roland Wagter uit Amsterdam, waar een aantal bekende artiesten weer voor een vrolijke avond zullen zorgen. Dit vindt tijdig een einde, zodat al len nog kunnen genieten van de slotfase, in de vorm van een gigan tisch vuurwerk in 25 afdelingen, Xvat geen feestganger missen wil. Wanneer het herfstweer mag mee werken, zal ook deze 73e 3 october- feestviering weer de feestgangers tot in de wijde omgeving naar de Sleutelstad voeren. „VANDAAG NIET NODIG Dat roep ik tegen de bakker, want er is nog brood genoeg voop van daag. Dan belt er weer iemand en moet ik alweer van mijn werk. Grote kans dat ik weer roep: „van daag niet nodig!” Misschien was het een reiziger of iemand met een col lectebus. Heb ik die nodig? Ik gooi graag eens wat geld over de balk als het voor mezelf is, maar in die bus? Dan moet het wel nuttig be steed worden of ik moet echt ont roerd zijn door het doel. Als het bij voorbeeld met kinderen te ma ken heeft of misschien ouden van dagen, dan komt er nog wel wat in die bus. Maar deze komt voor de reclas sering. Wat moet ik daarmee? Iets geven voor mensen die zichzelf in de gevangenis hebben geholpen Vaak denken we dan meteen: het is misschien maar goed dat ze er zit ten, ze zijn een gevaar voor ons, zo lang ze daar zijn, zijn wij veilig. Dat is natuurlijk erg betrekkelijk, want we doen elkaar een heleboel kwaad dat niet met de strafwetten te bestraffen is. En er komt nog iets bijhoe we ook denken over die man in de gevangenis, hij komt bij ons terug. Hij hoort ook nog bij ons nu hij in de gevangenis zit. Straks komt hij de poort van de gevange nis uit en de wereld is veel groter en lawaaieriger dan hij zich herin nerde. Is er iemand om hem af te halen? Is er een huis waar hij ver wacht wordt en kan hij morgen weer aan het werk gaan? Allerbe langrijkste vragen voor hem, want als het antwoord erop ja is, kan hij weer een plaats vinden in de wereld. Nemen wij hem in huis Geven wij hem werk op onze werkplaats of in onze fabriek? Als we met hem samenwerken, geven we hem dan vertrouwen? Soms is het antwoord ja, vaak is het ook neen. Misschien drinkt hij wel en kwam hij daardoor in de gevangenis. Na tuurlijk zou je kunnen zeggen dat hij dat dan maar moet laten, maar dat is niet zo simpel in een wereld vol drankverleiding en vol uitnodi gingen om mee te doen, omdat je anders geen „echte vent” zou zijn. Allicht kunt u moeilijk de man persoonlijk uit de gevangenis gaan halen of zijn problemen oplossen als hij vrijkomt. Maar hetis wel uw zaak dat deze man een plaats vindt in de wereld als hij zelf bereid is weer mee te doen in onze samen leving. De reclassering kan dit soort hulp geven. Om die hulp mogelijk te maken tasten onze vertegenwoordigers, dat is dus onze regering, al diep in de schatkist, die we allemaal samen vullen. Maar uw persoonlijke hulp wordt nog eens gevraagd door de collectant die op de reclasserings dag aan uw deur komt of u op straat aanklampt. Zegt u dan: „Vandaag een heel ax moet u het er ditmaal zelf in stoppen. C. Harders. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter F. v. d. Linde, Kerkweg 214, telefoon 2250. zondag 4 oktober 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. Joh. Verwelius N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. J. R. Cuperus N.m. 6.30 uur: ds. Joh. Verwelius Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Friso weg) V.m. 10.00 uur: ds. J. Meyenhuis van Voorburg 5.00 uur: ds. Biesbroek van Vlaardingen N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” „Immanuëlkerk” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. E. H. Kalkman Gereformeerde Kerk Van. 9.00 uur: ds. B. Koekkoek V.m. 10.30 uur: ds. B. Koekkoek N.m. 6.30 uur: ds. G. van Halsma uit Amsterdam Remonstrantse Kerk Geen dienst. Christ. Afgescheiden Gemeente V.m 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. F. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. F. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg Zondag 8.30 en 11.15 uur: H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie „Een parel aan de ingang van de Oranjewijk.” Reeds woensdagmorgen vroeg wapperde vrolijk de vaderlandse driekleur voor het nieuwe kerkge bouw aan de Prinses Beatrixlaan, als symbool van de vreugde van de Nederl. Hervormde Kring „Wet en Evangelie”. Omstreeks vier uur gistermiddag kwamen het bestuur en de genodig den bijeen in de hall van de nieuwe kerk, tezamen met de architecten, aannemers en werkers aan de bouw van de Immanuëlkerk, om officieel het gebouw als geheel kompleet op te leveren en over te dragen aan het bestuur van de vereniging „Wet en Evangelie”. Gisteravond om half acht echter was dan het eigenlijke feest van de ingebruikneming en de eerste kerk dienst in het nieuwe kerkgebouw. Reeds ver voor het vastgestelde uur liep de kerk vol en om half 8 was de kerk dan ook meer dan vol, zodat ook de zijbankjes moesten worden uitgetrokken en stoelen in de hall werden bijgezet. De 2e voorzitter, de heer N. Krab bendam, sprak een welkomstwoord tot alle aaanwezigen en in het bij zonder tot burgemeester Van der Hooft, die met zijn echtgenote als mede de beide wethouders en de directie van Gemeente Werken aan wezig was. Ook de predikanten van elders werden begroet, alsmede de predikanten en geestelijkheid van de andere kerken in Waddinxveen. Het nieuwe gebouw werd door het bestuur aan de kerkeraad over gedragen en door ds. E. H. Kalkman met grote dankbaarheid aanvaard met de woorden: „Moge de Hemel open zijn voor ons en wij openstaan voor des Heren aangezicht, om Zijn zegen te ontvangen!” Kinderen van de zondagsschool brachten vervolgens de kanselbijbel binnen die door ouderling Bruinsma op de kansel werd gelegd waarna hij er een gedeelte uit voorlas. Het doopbekken werd eveneens door leerlingen van de Zondags school binnengedragen en daarna werden door catechisanten en leden van de jeugdclubs de broodschalen en bekers voor het H. Avondmaal overgedragen aan de diakenen. Leden van het Kerkkoor en de Her vormde Vrouwendienst brachten vervolgens een liederenbundel en een dienstboek binnen en de leden van de Jonge Kerkgroep overhan- De Verenigde vergadering van Hoogheemradschap van Rijnland kwam op 23 september 1964 in Lei den bijeen. Met verslagenheid werd kennis genomen van het plotseling overlijden van de heer F. van der Linde te Reeuwijk, in leven hoofd ingeland van Rijnland voor het He district. Rijnland verliest in hem een toegewijd en energiek bestuur der, die vanaf 1941 in onderschei den funkties het hoogheemraad schap diende. De heer van der Lin de was o.a. sedert 1946 voorzitter van de Vergadering van hoofdinge landen en trad van 1948 tot 1957 in voorkomende gevallen op als waar nemend hoogheemraad. De heer B. Plomp te Nieuwkoop, onlangs bij Koninklijk besluit be noemd als hoogheemraad van Rijn land, fungeerde in deze vergadering voor de eerste maal als zodanig. In de door deze benoeming ontstane vacature van waarnemend hoog- heeemraad werd voorzien door be noeming van de heer C. G. M. Mes kers te Noordwijkerhout. Als lid van de juridische commis sie uit de Verenigde vergadering werd benoemd de hoofdingeland Dr. Mr. J. F. Taat te Boskoop. De overige besluiten en medede lingen waren van meer formele en huishoudelijke aard. Aan het einde van de vergadering sprak de voorzitter woorden van af-

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 5