Een zeer Culturele avond bijzondere huwelijksplechtigheid 1 I I E Duurder vissen REGELING ROND DE OVERGANG Stalen VERHOGING VAN STRAATBELASTING Krediet voor centr. BURGERLIJKE STAND KERKWEG IN HET WEEKEINDE VOOR BROMMERS TABOE Maatregel tegen overlast Geldkistjes VAN STADS- NAAR AARDGAS In 1965 wellicht telefooncel in Bomenwijk Vuilnisbelt te snel vol door bedrijfsvuil Aankoop stuk weg Bouwgrond wordt duurder verkocht Aanbesteding bouwrijp-maken Groenswaard Deel Kanaaldijk geen bebouwde kom TV-antenne-systeem Kredieten voor onderwijs KAN 50 MILLE MEER OPBRENGEN Ongeval Huurgeisers kosten 25 mille Ruim 1 ton krediet voor aanleg en ver nieuwing leidingen Grondverkoop aan A.H. goedgekeurd Bouwgrond wordt duurder verkocht Gevraagd: WEEKBLAD VOOR WADDINXVEEN - DONDERDAG 1 OKTOBER 1964 I PAGINA 6 g g GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN MBKM ^-<1 EXTRA DRIE PROCENT. A. Het ligt in de bedoeling om het gedeelte van de Kerkweg, gelegen tus sen de Oranjelaan en het Stationsplein, op zaterdagen en zondagen van ’s middags twee uur tot ’s nachts twaalf uur in beide richtingen voor rij wielen met hulpmotor gesloten te verklaren. Inruilvergoedingen Wil men een ander dan het door Zelden werd voor een bruidspaar het huwelijk zo onvoorbereid vol trokken als j.l. zaterdag het geval was in Waddinxveen. Vijf bruidsparen in de leeftijd variërend van acht tot vijftien jaar, waren deze middag de hoofdpersonen in de huwelijksplechtigheid op het gemeentehuis. Dit alles was een onderdeel van de grandioos opgezette startmiddag van de Gere formeerde Jeugdclubs. (foto Sjaak Noteboom) B. en W. stellen voor om een gedeelte van de Kerkweg gedurende de weekeinden af te sluiten voor bromfietsen. Jongens op bromfietsen ple gen zaterdags en zondags hun vrije tijd te besteden aan het „lefrijden” op de Kerkweg. De groepscommandant van de Rijkspolitie heeft om maat regelen verzocht, omdat met dit nodeloos heen en weer rijden de veilig heid op de weg in gevaar wordt gebracht en de vrijheid van het verkeer wordt belemmerd. voor rijksvergoeding in aanmerking te doen komen, niet heeft ingewil ligd. len. Op dit gedeelte zal dus geen snelheidsbeperking tot 50 km of een toegestane snelheidslemiet van 70 km worden ingevoerd. Boekhandel VELDWIJK Passage 145 en W. de raad vragen een krediet ter beschikking te stellen. Het snelle volraken van de stort plaats is mede een gevolg van het feit, dat vele bedrijven soms met vrachtauto’s tegelijk bedrijfsafval (in vele gevallen houtafval) aan voeren. Vooral het houtafval ver teert nauwelijks, waardoor de stort plaats sneller vol raakt, dan wan neer uitsluitend huisvuil zou wor den gestort. Overwogen wordt het storten van bedrijfsafval te verbieden of daar voor althans e envergoeding vast te stellen. Toen zij, als laatste opdracht, als groep tezamen een tekening moes ten maken waarin hun belevenis sen van de middag tot uiting moes ten komen, bleek het niet zo moei lijk te zijn. Ze hadden nu ervarin gen te over en ijverig werd er dan ook gekleurd. Aan het slot van deze middag werd de jongeren een broodmaal tijd aangeboden en aan de prijswin naars een oorkonde uitgereikt. Dankzij de originele opzet welke mevrouw de Geus-Bikker in samen werking met de leiding aan deze middag heeft gegeven en de moeite en tijd die er aan is gespandeerd om een en ander te realiseren is het voor de jongens en meisjes een blij de en fijne middag geworden. In verband met de overgang van stadsgas naar aardgas in Waddinxveen, is de „Verordening ombouw aardgas” opgesteld, over de vaststelling waar van de gemeenteraad vanavond in haar vergadering moet beslissen. De wijziging van de gassoort brengt met zich mee, dat de gasbinnenleidingen alsmede de daarop aangesloten gastoestellen voor de distributie van puur aardgas geschikt zullen moeten worden gemaakt. De veranderingen hou den verband met de hogere druk en de hogere calorische waarde van het aardgas. Het thans in Waddinxveen geleverde stadsgas heeft een calo rische waarde van ongeveer 4400 kcal/m3. Die van het straks te leveren aardgas bedraagt circa 8000 kcal/m3. Leidingen onder druk De in de woningen aanwezige gas binnenleidingen, alsmede de daarop aangesloten gastoestellen, zoals gas komforen, geisers, gashaarden, etc., zullen worden gekeurd en gecon troleerd op lekverliezen. Eerst zal de leiding onder een druk van 350 mm waterkolom worden gebracht. De Bomenwijk wordt wellicht in de loop van volgend jaar uit zijn „telefoon-isolement” verlost. De te lefoondienst van het district Rot terdam zal trachten een telefoon cel voor die wijk in het werkplan van 1965 op te nemen. Op het ogenblik zijn de inwoners van Waddinxveen, die zelf geen te lefoon hebben en ook niet bij bu ren of kennissen terecht kunnen, aangewezen op de telefooncel in het postkantoor (alleen tijdens de kan tooruren) en die in de Juliana van Stolberglaan. Reconstructie binnenleidingen Nog voor dat de leidingen en de gastoestellen in de woningen wor den gecontroleerd, zullen eerst de gasbinnenleidingen worden gere construeerd. Hierbij worden onder meer niet-veerbelaste aansluitkra- nen vervangen door veerbelaste aansluitkranen, terwijl daar waar het nodig mocht blijken te zijn vaste aansluitingen door flexibele zullen worden vervangen. Dit geschiedt op kosten van het G.G.B. In gevallen, waar een gastoestel met een slang is aangesloten, zal volgens de voor schriften op rekening van de ver bruiker een veiligheidsslangverbin- ding met veerbelaste kraan worden aangebracht. Aan nog een verhoging van drie procent voor gebouwd zou een be paalde bestemming worden gegeven en wel om tegelijk met de verbete- ting van de Gouwe-oever ter hoog te van de Wilhelminakade, de weg aldaar te verbreden en te verbe- TPron. Aanvankelijk was men uitgegaan van de gedachte de gezamenlijke eigenaren van de door de wegver- breding gebate eigendommen te verplichten in de kosten te dragen. Bij nader inzien wordt dit echter onjuist geacht. Bij eerder uitgevoer de verbeteringen ten behoeve van een beperkt aantal belanghebben den, onder meer aan de Zuidkade en de Noordkade, is destijs nooit sprake geweest van een dergelijke baatbelasting. Wanneer dan blijkt, dat de gebruik te leidingen, gaskomforen en andere gastoestellen niet voldoende dicht zijn, moeten de lekkages door een erkend gasfitter worden gerepa reerd. De huiseigenaar zal hiervan de kosten moeten dragen. Bij de volgende proef wordt de leiding onder een druk van 1250 mm water kolom gebracht. Lekkages, die dan aan het licht komen, worden op rekening van het gemeente-gasbe- drijf hersteld. G.G.B. betaalt ombouwen Het ombouwen van de gastoestel len van de verbruiker zal geheel op rekening van het Gemeentelijk Gas bedrijf gebeuren, maar blijkt bij het ombouwen, dat er bepaalde repara ties aan de apparatuur moeten wor den verricht, dan zal de verbruiker die moeten betalen. Wie gebruik maakt van een een voudig (één- of tweevlams) stads gaskomfoor, krijgt van het G.G.B. gratis of tegen geringe vergoeding een nieuw aardgaskomfoor van de zelfde capaciteit. Het oude komfoor gaat daarbij over in eigendom van het Gemeentelijk Gasbedrijf. Alle andere gastoestellen worden, voor zover zij niet te oud zijn of door de aard van hun constructie niet zijn om te bouwen, geschikt gemaakt voor puur aardgas. Toestel in bruikleen Indien men zijn oude gasapparaat niet wil laten ombouwen, maar een nieuw wil kopen en daarbij wil profiteren van de inruilvergoedings- regeling, kan men zijn nieuwe toe stel uitsluitend bij het gemeentelijk gasbedrijf kopen. De koopsom moet dan contant worden betaald, of in bijzondere gevallen in maximaal negen tweemaandelijkse termijnen worden voldaan. De verordening vermeldt voorts, dat de verbruikers, die tijdens het ombouwen van hun apparatuur geen gebruik van hun kooktoestel kunnen maken, gedurende die tijd een eenvoudig tweevlamskomfoor van het G.G.B. in bruikleen zullen krijgen. Voor hen die tijdens de ombouw- periode in Waddinxveen verhuizen van een stadsgas-sector naar een aardgas-sector zal het G.G.B. direct de in gebruik zijnde toestellen om bouwen. In het geval, dat iemand, die reeds aardgas heeft, naar een stadsgas-sector verhuist, zullen tij delijk gratis stadsgastoestellen ter beschiking worden gesteld. De vuilnisstortplaats aan de Mid- delburgseweg is bijna vol. De stort- gelegenheid moet daarom op korte termijn worden uitgebreid. De hier aan verbonden kosten worden ge raamd op 15.000,waarvoor B. Met het bestuur van de polders Achterof en de Putte hebben B. en W. overeenstemming bereikt over de aankoop van een gedeelte van de Onderweg. Deze weg ligt in het uit breidingsplan Groenswaard. Voor gesteld wordt tot aankoop van het gedeelte van de polderweg over te gaan en daartoe een krediet van ze venhonderd gulden beschikbaar te stellen. Het niet aanlokkelijk weer weer hield de 105 jongens en meisjes van de gereformeerde jeugdclubs er niet van deze middag uitbundig te vie ren. In de puzzletocht die deze dag op het programma stond, starten liefst negen groepen, die afzonderlijk hun weg moesten vinden in W’veen. Door middel van een op rijm gestelde routebeschrijving en een rebus kwam men terecht bij de amandel- spijsfabriek van de fa. Broer, waar de jongelui wat werd aangeboden; zij ontdekten dat er bij zelfbedie ning Van Ringelenstein iets voor hun klaar stond en moesten zij in de showroom van Kempkes meu belfabrieken een puzzle oplossen. Zelfs de dokter kwam er aan te pas, want ook daar moesten zij hun „denkbeeldige” kwalen laten be handelen. Na een omzwerving door de Vondelwijk werd groep voor groep opgewacht voor een verkleed partij in de bibliotheek. Iedere groep kreeg bij de start een eigen naam en tot verbazing ontdekten zij dat ze nu zowaar ge kleed werden in een voor die naam passende kledij. Zo verlieten resp. een groep verpleegsters, bakkers, brandweermannen, kabouters, boe ren, matrozen, bloemenmeisjes, reddings-brigadiertjes en haway- meisjes het gebouw op weg naar het gemeentehuis. Op het gemeentehuis werden zij door de ambtenaar van de burge lijke stand, burgemeester C. A. van der Hooft, verwelkomd. De resp. jongens en meisjes ontdekten dan tot hun verbazing dat zij voorbe stemd waren om lijdend voorwerp te zijn in de huwelijksplechtigheid. De jongen, gestoken in een stem mig jaquet, het meisje gekleed in bruidstoilet, traden, gevolgd door de leden van hun groep de raad zaal binnen. Op bijzondere geestige wijze vol trok burgemeester Van der Hooft het huwelijk. In de toespraak werd gewezen op het belang van vriend schap in deze wereld, dat het er niet zomaar is maar dat het van een christen jongere zeker verwacht mag worden. Het bruidspaar kreeg daar na een aandenken overhandigd in de vorm van „huwelijksboekje”. B. en W. stellen voor de voort zetting van het bouwrijpmaken van het eerste gedeelte van het uitbrei dingsplan Groenswaard onderhands aan te besteden aan de firma Gebr. P. en A. de Man en Zonen te Am- merstol. De eerste etappe van het bouwrijpmaken wordt thans door deze firma uitgevoerd. Bij tal van dergelijke werken in Waddinxveen heeft deze firma steeds blijk ge geven van grote deskundigheid en solidariteit, aldus B. en W. Gedeputeerde Staten vinden het niet nodig de grens van de be bouwde kom van Waddinxveen zo danig te wijzigen, dat het gedeelte van de Kanaaldijk, dat is gelegen tussen de Sniepweg en de Burgm. Trooststraat, daarbinnen zou val- De „Culturele Kring” opent op woensdag 7 oktober het uitgaans- seizoen met een toneelvoorstelling in het Gereformeerde Verenigings gebouw aan de Stationsstraat. Uit genodigd werd de reeds in 1856 op gerichte Koninklijke Vereniging „Litterus Sacrum” uit Leiden, die de comedie „La Marquise” van Noel Coward ten tonele brengt. Deze En gelse schrijver en toneelspeler heeft over de gehele wereld bekendheid om de uitstekende opbouw van zijn stukken en de altijd geestige en nimmer zinloze inhoud ervan. Met een goed gevulde zaal zullen zij, die behoefte voelen aan een reeks avonden waarop in Waddinx veen verantwoord amusement van goed gehalte wordt geboden, blijk kunnen geven van hun instemming met het doel van de Stichting „Cul turele Kring” Waddinxveen. Het be stuur van de „C.K.” heeft voor de zes avonden, die dit seizoen geor ganiseerd zijn veel voorbereidend werk moeten verzetten en de be langstelling van het publiek zal duidelijk moeten maken of het doel van de „C.K.” in een behoefte voor ziet. Plaatskaarten zijn a f 3,00 te ver krijgen bij Boekhandel Veldwijk, Passage; Sigarenmagazijn Van der Krans, Kerkweg 175; Sigarenma gazijn Sonneveld, Koningin Wilhel- minaplein 5 en ’s avonds aan de zaal. het G.G.B. te verstrekken apparaat, dan moet men zelf tot aankoop van een ander gastoestel overgaan. Ook wanneer men een gastoestel niet wil Laten ombouwen, kan men op eigen rekening een nieuw toestel aanschaffen. De verbruiker zal ver plicht zijn een nieuw gastoestel te kopen, in dien het oude niet meer kan worden omgebouwd. In al deze gevallen kan men ge bruik maken van een inruilvergoe- dingsregeling. Deze regeling houdt onder meer in, dat de vergoeding bij aankoop van een hieuw appa raat bij inlevering van bijvoorbeeld een drievlamskomfoor 59,-. be draagt, bij inlevering van een vier- vlamskomfoor 72,50, van een gas fornuis 125,—, van een keuken- of een badgeiser 62,— respectievelijk 125,-- en van een gashaard 77,— of 102,50 al naar gelang de grootte. Het technisch bureau Mentor in Den Haag heeft een ontwerp ge maakt voor een centraal TV-anten- nesysteem ten behoeve van 1061 woningen in de Vondelwijk. Mate riaalkosten, aanlegkosten alsmede enkele bijkomende kosten belopen totaal 101.000,—. De raad wordt voorgesteld voor dit bedrag in prin cipe krediet te verlenen. Later zul len eventueel nadere voorstellen worden gedaan inzake de bereke ning van de kosten die ten laste van de aangeslotenen zullen komen. In de gemeenteraadsvergadering van hedenavond zullen diverse kre dieten ten behoeve van het onder wijs worden gevraagd. Een krediet van 413.945,wordt gevraagd voor de stichting van een openbare ULO-school op het terrein ten noor den van de Willem de Zwijgerlaan en omsloten door de Mauritslaan en de Jan Willem Frisoweg. De te bouwen school zal vier ge wone leslokalen, een vaklokaal, een gemeenschapsruimte en de nodige bij ruimten omvatten. Eventueel kan de school in de toekomst met twee leslokalen en een vaklokaal worden uitgebreid. De ketel van de verwarmingsin- stallatie van de Jan Ligthartschool verkeert in een zeer slechte staat. Om de leerlingen niet in de kou te laten zitten zal het noodzakelijk zijn de ketel geheel te vervangen. Met levering en aanbrengen van een nieuwe ketel is een bedrag van 3.500,— gemoeid, waarvoor B. en W. de raad krediet vragen. DIVERSE VOORZIENINGEN. Voor voorzieningen aan de Eben- Haëzerschool is een krediet van 7.885,32 nodig. In verband met onvoldoende lichtsterkte in het schoolgebouw zal de verlichting, mede op aandringen van de school arts, moeten worden verbeterd. Dat zal 3.698,gaan kosten. Een be- darg van 465,is nodig voor het aanschaffen van een leermiddelen- kast. Tenslotte moet in de depen dance van de school, thans nog een houten keet aan de Jan Willem Frisoweg, een tweede lokaal wor den ingericht. De kosten worden geraamd op 3.721,57. Voor de aanschaffing van meubi lair en leermiddelen voor de Wil lem van Oranjeschool zal een kre diet worden gevraagd van 3.731,65. BENOEMING ONDERWIJZERES. B. en W. stellen voor mejuffrouw J. Prijs te Deventer te benoemen tot onderwijzeres aan de Jan Ligt hartschool. In de raadsvergadering van 28 mei j.l. werd reeds besloten tot benoeming van mejuffrouw Prijs tot onderwijzeres aan de Theo Thij ssenschool. Deze benoeming kon echter niet worden gerealiseerd, omdat de mi nister van Onderwjjs, Kunsten en Wetenschappen het verzoek, haar salaris als boventallige leerkracht In de gemeenteraad wordt vanavond een voorstel tot verhoging van de straatbelasting aan de orde gesteld. Wanneer dit voorstel wordt aange nomen, worden de straatlasten met ingang van 1 januari 1965 verhoogd van 10 tot 17 procent voor gebouwd en van 5 tot 6 procent voor ongebouwd. Deze verhoging zou een meeropbrengst van ruim vijftigduizend gulden ten gevolge hebben. De straatbelasting is een bijdrage in de kosten, die de gemeente moet maken voor aanleg en onderhoud van land- en waterwegen, voor de verlichting van deze wegen en voor de afvoer van water en vuil. Deze opbrengst van de straatbelasting be droeg in het begrotingsjaar 1963 72.900,Met dit bedrag werd slechts ca. 15 procent van het totaal der kosten, groot 488.887,ge dekt. Om deze reden en vanwege de begrotingstekorten van de laatste jaren, lijkt het B. en W. niet onre delijk tot een aanzienlijke verho ging van de straatbelasting over te gaan. Temeer omdat de minister van Buitenlandse Zaken een per centage van 85 voor wat betreft de billijkheid van de bijdrage geen be letsel vindt tot goedkeuring van de verordening. Een verhoging van 4 procent voor gebouwd en 1 procent voor ongebouwd achten B. en W. noodzakelijk ten behoeve van de al gemene middelen van de gemeente. In de gemeenteraadsvergadering van 26 maart j.l. werd besloten tot verkoop van een drietal percelen bouwgrond in het uitbreidingsplan Putte-Noord aan de woningbouw vereniging „Waddinxveen”. Het be trof grond voor de bouw van veertig eengezinswoningen, die voor een bedrag van f 172.000,zou worden verkocht. Thans is echter gebleken, dat de grondkosten voor deze wo ningen op basis van de exploitatie- opzet voor de gronden, gelegen i? het uitbreidingsplan Putte-Noord, nader moeten worden vastgesteld op 4575,in plaats van f 4300, per wooneenheid. Daarom stellen B. en W. voor hef besluit van 26 maart j-1- in te trek‘ ken en over te gaan tot verkoop van de drie percelen grond aan de wo ningbouwvereniging ’Waddinxveen voor de som van f 182.000, Wanneer de raad er vanavond mee accoord gaat, wordt het vissen volgend jaar duurder. In verband met de werkzaamheden ter gemeen- te-secretarie met betrekking tot af gifte vanvisakten en bijdragebewij- zen zijn B. en W. van mening, dat een heffing van gemeentelijke leges gewenst is. Voor de af te geven grote en kleine visakten zouden de leges één gulden moeten bedragen en voor de af te geven bjjdrage-bewijzen vijftig cent. Dit betekent, dat bij goedkeuring door de raad, een grote visakte van 20,tot f 21,in prijs wordt verhoogd, een kleine visakte van 6,50 tot 7,50 en een bijdragebewijs van 2,tot f 2,50. Een en ander geschiedt volgens de Visserijwet van 30 mei 1963, welke wet voor de gemeenteen de mogelijkheid openlaat om naast de rechten en bijdragen ter verbete ring van de visstand, ten behoeve van de rijkskas gemeentelijke leges te heffen. Doordat zij de macht over stuur kwijtraakte, is een inwoon ster uit Rotterdam zondagavond met haar auto van de rijksweg ge raakt en in de middenberm be land. De auto werd zwaar bescha digd, evenals de bermbeveiliging- De bestuurster liep een hersen schudding en een gebroken sleutel, been op. Zij is naar het Van Itersoh. ziekenhuis te Gouda vervoerd. Bijna 25 mille is nodig om de magazijnvoorraad huurgeisers van de gemeenteraad aan te vullen. De aankoop van bonderdvijftig geisers aanvragen tot plaatsing te voldoen, zal voorlopig voldoende zijn om aan B. en W. stellen de raad voor om voor aankoop en montage van de geisers een krediet van 24.600, te verlenen. Binnen afzienbare tijd moeten 276 woningen, die op het ogenblik in de Vondelwijk in aanbouw zijn, worden aangesloten op de leidin- netten van gas-, water- en elektri citeitsbedrijf. Met het leggen van de dienstleidingen, het maken van de huisaansluitingen en het plaat sen van de diverse meters is een bedrag van 128.500,gemoeid, voor welk bedrag. B. en W. de raad om krediet vragen. Aan het tweede gedeelte van de Noordkade moeten diverse voor zieningen worden getroffen. De kwaliteit van de bestaande elek trische kabels aldaar voldoet niet meer geheel en al aan de te stellen eisen en moeten dus worden ver nieuwd en verzwaard. Tevens moe ten enkele lichtmasten van de straat verlichting als gevolg van de re constructie van de Noordkade wor den verplaatst en moeten enkele nieuwe masten worden bijgezet. Een en ander zal totaal 15.180, kosten. Voor dit bedrag vragen B. en W. krediet. Ook de gas- en waterleidingen aan het tweede deel van de Noord kade moeten worden vernieuwd. Hiervoor wordt de raad een kre diet van 23.650,— gevraagd (resp. 10.890,voor de gasleidingen en 12.760,voor de waterleiding). Het door de gemeenteraad geno men besluit tot verkoop van grond aan Albert Heijn N.V. is dezer da gen door Gedeputeerde Staten goed gekeurd. Het betreft het terrein van de voormalige rolschaatsbaan bij het Koningin Wilhelminaplein. week van 22 t/m 28 september 1964 Geboren: Cornells Jozef, z.v. W. J. J. Overgaag en E. C. T. Koek; Anna, d.v. C. Ravenhorst en B. Brouwer; Arjen Michiel, z.v. A. N. Wortman en E. A. van Loon; Anton, z.v. W. A. van der Starre en F. Vuurens; Maria Johanna, d.v. A. C. Marchand en H. Kooijman; Jacobus, z.v. J. Willemstein en N. A. Kaasschieter; Yvonne, d.v. H. Voskuilen en W. Metselaar; Barbara, d.v. C. G. Neven en P. van Roon. Ondertrouwd: A. J. W. Stam en I- Christiansen; G. Hol en J. A. Verboom; N. de Kooter en M. P. Asscheman. Gehuwd: D. A. W. Gibbon en J. v. Hofwegen; M. Scheurwater en M. C. van Zwol. Overleden: Dannijs, Abraham, oud 77 jaar; van der Ende ev Swarts, Petronella Maria Bernardina, oud 30 jaar. Gevonden: groen kinderfietsje; ket ting; zwarte regenjas; afvoerpijp van boiler; herenregenjas; wit kin derschoen tje; rood nylon windjack; sleutel Verloren: grijze regenjas; donker blauwe regenjas; rode step; bruine schooltas; 3 flessen Benegas; don kerrode sjaal; lederen bal; zilveren armband; bromfietsbril; gouden kinderarmbandje; bruine kinder- schoentjes.

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 6