Bel bij Brand 2222 BEPERKT AUTOVERVOER MET PONT OVER GOUWE WORDT MOGELIJK GEMIDDELDE WACHTTIJD BIJ DE VEERPONT RUIM ZEVEN MINUTEN OF KERKEN NODIGEN EHBO -yvintercursus weer begonnen jjlj IS: Bouwvakarbeiders Burgemeester opende expositie van Har Sanders BURGERLIJKE 8TW Winterprogramma Culturele Kring Uitstapje N.C.V.B. Bouwkeet in brand Afscheid van dominee Kalkman Culturele Kring had goede start zakten door vloer van Arbeid I Schouwburg Bioscoop Gouda Immanuëlkerk open voor bezichtiging Tl ii Voor artsen en leveranciers: Gisteravond: Galvanisch Bedrijf Emmelot N.F Noord-Ringdijk wordt gevaarlijk door te intensief gebruik Eerste prijs voor tamboers Concordia Instuif start weer Op spitsuren varen er ruim elfhonderd personen over j Gerechtelyk onderzoek Bejaarden middag SLIJPERIJ GALVANO POLIJSTERIJ CONSTRUCT! EWERKPLAATS HARDCHROMERIJ METAALSLIJPERS GALVANISEURS POLIJSTERS BANKWERKER-LASSERS HARDVERCHROMERS Veiligheidsmaatregelen Vergunning Opbrengst collecten I I ISi® I WEEKBLAD VOOR WADDliXXVEfiN -UühD A'Gr8 ■'ÜK.'f UjBEK’ T»ö5 HOOG LOON. Aanmelden dagelijks tussen 9 en 6 uur. P. Smits E. K. H. A. IJSSELLAAN 40 GOUDA Diverse mogelijkheden voor opleiding in het bedrijf. GOEDE SOCIALE VOORWAARDEN. OPPASCENTRALE telefoon 2934 of 3062 en één bakfiets overgezet. Het aan tal schepen dat passeerde bedroeg 34, dus gemiddeld iedere 4| minuut een schip. Voor de justitie is het gebeurde bij de Waddinxveense brug aan leiding geweest zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen. Dezer dagen heeft de rechter-com- missaris uit Rotterdam Waddinx- veen bezocht. Het staat nog niet vast of zijn bevindingen er toe zul len leiden of er een verder justitio neel onderzoek zal worden inge steld. Dinsdag 13 oktober a.s. zal in het Hervormd Wijkgebouw aan de Es- doornlaan weer een bejaardenmid dag worden gehouden. Aanvang half drie in de middag. In onze afdelingen: kunnen wij plaatsen: Een gedeelte van het wer kelijk stijlvolle interieur van de nieuwe Immanuëlkerk. Voor velen zal deze moderne bouwstijl wellicht wat vreemd aandoen, doch we twijfelen er niet aan of ook zij zullen deze mooie kerk gaan waar deren. (foto Sjaak Noteboom) op en moest naar het ziekenhuis in zijn woonplaats worden vervoerd. Met een hoofdwonde moest de an dere bouwvakarbeider, woonachtig te Boskoop, naar het Van Itterson- ziekenhuis in Gouda overgebracht worden. DE ZONDAGSDIENST zal worden waargenomen door dokter E. M. L. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 2078 tijdens de H. Mis van 11.15 uur) Jehovah’s Getuigen, Kerkweg 66 donderdag 19.30 uur Bedieningsschool 20.30 uur Dienstvergadering zondag 18.30 uur Wachttorenstudie Op donderdag 8 oktober (heden avond) wordt in hotel „de Unie” aan de Kerkweg een vergadering gehouden van de Partij van de Ar beid. Als spreker zal optreden de heer J. G. Suurhof, algemeen voor zitter van de Partij van de Arbeid. Aanvang 8 uur n.m. De Stichting Culturele Kring Waddinxveen heeft voorde komen de maanden diverse toneel- en mu ziekuitvoeringen op het programma staan. Op woensdag 11 november con certeert het Nederlands Kameror kest. De Koninklijke Rederijkers kamer ’Inter Amicos’ uit Dordrecht verzorgt op 3 februari een toneel avond. Op 24 februari komt me vrouw Harriët Freezer een voor dracht houden. Een uitvoering door het Rottes Mannenkoor staat op het programma voor 17 maart. Het win terseizoen wordt besloten met een toneeluitvoering op 7 april door de Koninklijke Rederijkerskamer „Jan van Beers” uit Utrecht. Alle uitvoeringen worden gehou den in het Gereformeerd Vereni gingsgebouw aan de Stationsstraat. Extra veiligheidsmaatregelen op dit weggedeelte, lijken toch wel ge wenst. Weggebruikers dienen <?p dit stuk de uiterste voorzichtigheid in acht te nemen. De kuilen zijn ge vaarlijk voor fietsers, bromfietsers, motor- en scooterberijders. Vorige week is ter plaatse een scooter, die in een kuil geraakte, over de kop geslagen. De berijdster bleef onge deerd. Het zware verkeer vormt voorts een bedreiging voor de fiet sers en bromfietsers. Bij het pas- Woensdagmiddag maakten een 40-tal leden van de Ned. Chr. Vrou wen Bond een uitstapje naar de „Femina” te Rotterdam. Op deze voor de dames zo interessante ten toonstelling was veel te zien op het gebied van de huishouding etc. Een geweldige sortering van apparaten voor de keuken, de huiskamer enz. was te bewonderen. Jammer, dat de modeshow niet door ging, doch al met al hebben de dames bijzonder genoten vein deze huishoudbeurs. Na het bezoek aan de „Femina” werd nog een boottocht gemaakt door de Rotterdamse havens. Onder de wielen van de zware auto’s brokkelen de wegkanten nu steeds verder af en worden op vele plaatsen de kuilen met de dag die per. Rijdend achter vrachtauto’s ziet men het wegdek onder de ach terwielen van die wagens golven en veelal ziet men tevens het asfalt breken. Zaterdag j.l. behaalde de drum band van „Concordia” op het con cours te Heiloo (N-H) in de afdeling uitmuntendheid een eerste prijs voor stilstaande mars in de zaal en voor de marswedstrijd. Een mooi resultaat, daar zij voor ditzelfde werk in het voorjaar op Texel net één punt te kort kwamen. De Waddinxveense brandweer moest zondagmiddag uitrukken naar de Vondelwijk, waar een bouwkeet in brand stond. Doordat de brand weer tijdig met het blussingswerk kon beginnen bleef de schade be perkt tot verbrandde kleren en en kele in de as gelegde planken. Wel liep de keet waterschade op. Het gebouwtj e is waarschij nlij k in brand geraakt doordat kinderen met luci fers hebben gespeeld. In de expositieruimte van boek handel Veldwijk aan de Passage heeft burgemeester C. A. van der Hooft dinsdagavond een expositie geopend van tekeningen en lino leumsneden van de Waddinxveense kunstenaar Har Sanders. De burgemeester herinnerde er aan, dat dit de vierde expositie is in Waddinxveen van Har Sanders. Hij zwaaide het echtpaar Sanders lof toe voor him doorzettingsver mogen om het gestelde doel te be reiken. De benoeming van de heer Sanders tot leraar in Eindhoven noemde de heer Van der Hooft dan ook een bekroning op het werk. Hij had veel waardering voor het geëx poseerde werk, dat naar zijn mening het beste was, wat hij tot dusverre van de heer Sanders had gezien. De burgemeester sprak de hoop uit, dat de tekeningen van de heer San ders ook hun weg naar de Wad dinxveense kopers zullen vinden. Mede namens het gemeentebe stuur sprak de heer Van der Hooft zijn dank uit aan het adres van de Op zondag 25 oktober a.s. om 3 uur n.m. zal ds. E. H. Kalkman, wegens zijn vertrek naar Maassluis, afscheid nemen van zijn gemeente in een kerkdienst in de Immanuël kerk. De felle kritiek van Burgemeester C. A. van der Hooft tijdens de laatste raadsvergadering aan het adres van het Provinciaal Bestuur van Zuid- Holland met betrekking tot de maatregelen rond de Hefbrug heeft tot gevolg gehad, dat de plaatsvervangend commissaris van de Koningin me vrouw De Ruyter-de Zeeuw, tevens lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, vergezeld van Gedeputeerde Deerenberg en prof. Kleijn, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat, maandag een be zoek aan Waddinxveen heeft gebracht. Ten gemeentehuize werden uit voerig de problemen, die na het buiten gebruik raken van de hefbrug ont stonden, besproken Bijzonder veel resultaten hebben deze besprekingen niet opgeleverd. Alleen werd bereikt, dat de toe gangen tot de pont over de Gouwe ook geschikt worden gemaakt voor grotere personenauto’s, zodat dan in ieder geval de plaatselijke dok toren niet meer via Boskoop naar hun patiënten aan de andere kant van de Gouwe behoeven te rijden. Voorts wordt ten gemeentehuize be studeerd in hoeverre leveranciers en anderen, die in verband met hun binnen Waddinxveen noodzakelijk geregeld per auto de Gouwe moeten passeren, nu ook- gebruik van de pont kunnen maken. Ongetwijfeld zal dit gebruik aan „vergunningen” moeten worden gebonden. Al het overige verkeer zal de tien kilome ter lange omweg via Boskoop blij ven maken. Van de zijde van de provincie is toegezegd, dat er op de Henegou- werweg bij de pont permanente po litietoezicht zal worden gestatio neerd, teneinde de verkeersvelig- heid daar te waarborgen. Tenslotte is er een bel geplaatst, waardoor mensen, die per pont vanaf de He- negouwerweg willen oversteken, niet meer naar de overzijde behoe ven te schreeuwen wanneer de pont daar ligt. Ondertussen blijft de verkeers situatie door het uitvallen van de hefbrug een probleem. Zware vrachtwagens en autobussen moe ten thans gebruik maken van we gen, die op dat zware vervoer aller minst zijn berekend. Zeer ernstig is de situatie aan de Noord-Ringdijk, het verlengde van de Kanaaldijk tussen de Rijksweg 12 en de spoorlijn. Het wegdek van deze smalle polderweg verkeerde al niet in te beste staat. De collecte die vorige week werd gehouden bij de ingebruikneming van de Hervormde Immanuëlkerk heeft het mooie bedrag van 744, opgebracht. Dit is dan weer een steentje voor de herbouw van de onlangs afgebrande Hervormde kerk van Haastrecht. De collecte voor de Reclassering heeft f 704,10 opgebracht. Hartelijk dank aan allen die aan dit mooie resultaat hebben medegewerkt. De van 17 t/m 23 september j.l. gehouden collecte voor „Herwonnen Levenskracht” heeft f 537,32 opge bracht. Alle gevers hartelijk dank. Gisteravond gaf de Stichting Cul turele Kring Waddinxveen de eer ste kunstavond in dit seizoen. De roep van de Koninklijke Vereniging „Litteris Sacrum” te Leiden, welke ook tot Waddinxveen was doorge drongen, is volkomen gevestigd ge bleken. Er was een heel behoorlijk aantal kunstliefhebbers en ze heb ben intents genoten van het su blieme spel van deze toneelgroep. Het stuk „La Mar Quisse” speelt in de buurt van Parijs in het jaar 1765. Het is een comedie in drie be drijven van Noël Coward. De ver taling van Jaap Hoogstra, de be werking van mevr. H. W. van Len- nep en de regie had Herman Trent- zen. De korte inhoud: De Comte de Vriac en de hertog van Santaguaro zijn vrienden en hebben besloten ënne met Michel, de zoon van de dat hun kinderen, de dochter Adri- hertog zal trouwen. Maar na het verlovingsfeest blijkt Adriënne geen liefde vóór Michel te hebben en de secretaris van haar vader: Jacques Rij ar, te beminnen. Haar vader ver zet zich hevig tegen deze voorkeur, maar zijn vroegere maitresse Eloise, die onverwacht na 16 jaar weer te rugkomt, weet haar doel door te zetten. Zij wil het geluk van Adri ënne, die haar dochter is, bevor- een onwettig huwelijk zal ingaan, deren en verhinderen dat zij met Michel, die haar zoon blijkt te zijn, Met de revolver in de hand dwingt zij de huiskapelaan Père Clement haar dochter Adriënne met de sec retaris te trouwen. In het laatste bedrijf komt, na vele stormachtige tonelen, het hap py end, als de Comte de Vriac met zijn vroegere maitresse Eloise be looft te trouwen. Er werd meesterlijk spel gele verd: de spanning en het meebele ven bleef tot het einde aanwezig en de langdurige toejuichingen en ap plaus toonde de grote waardering van het publiek. Er werden bloe men aangeboden en vele malen meost het doek opgehaald worden. Zonder aan de overige spelers te kort te doen moet toch wel in het bijzonder Truus Hoogewind-van Ootmerssen, die de rol van Eloise had, genoemd worden voor haar meesteerlijke vertolking. Ook Hu bert, de bediende in het Chateau de Vriac, uitgebeeld door Leo Gayke- ma, was voortreffelijk. Samenvat tend kan gezegd worden dat dit toneelgezelschap over uitstekende krachten beschikt en het predicaat „Koninklijk” met ere draagt. Op een in aanbouw zijnd flatge bouw in de Vondelwijk zijn maan dagmiddag twee bouwvakarbeiders van de fa. Janzen door de vloer op de vierde verdieping, waaraan zij aan het werk waren, gezakt. Zij kwamen terecht op de twee en hal ve meter lager gelegen vloer van de derde verdieping. Een der ar beiders, afkomstig uit Woerden, liep een gecompliceerde beenbreuk zondag 11 oktober 1964 Nederlands Hervormde Kerk V.m. 9.30 uur: ds. M. Ottevanger N.m. 6.30 uur: ds. Biesbroek van Vlaardingen Hervormd Wijkgebouw, Esdoornlaan V.m. 9.30 uur: ds. W. Vroegindeweij van Katwijk N.m. 6.30 uur: ds. J. R. Cuperus Hervormd Wijkcentrum Oranjewijk (Jan Willem Frisoweg) V.m. 10.00 uur: cand. D. Cuperus N.m. 5.00 uur: ds. W. Vroegindeweij van Katwijk N. Herv. Kring „Wet en Evangelie” „Immanuëlkerk” V.m. 9.30 uur: ds. E. H. Kalkman N.m. 7.00 uur: ds. J. Gras jeugddienst van Dordrecht (vanaf 6.45 uur samenzang) Gereformeerde Kerk V.m. 9.00 en 10.30 uur: ds. J. Snoey N.m. 6.30 uur: ds. J. Snoey Remonstrantse Kerk V.m. 10 uur: ds. J. G. Paardekoper Christ. Afgescheiden Gemeente V.m. 9.30 en nam. 5 uur: ds. A. P. Verloop Woensdag, nam. 7 uur: ds. A. P. Verloop KERKDIENSTEN R.K. KERK Pastoor: B. A. Emmelkamp Kapelaan: G. L. U. Paardekooper Zuidkade 176, telefoon 2452 Parochiekerk St. Victor, Zuidkade Zondag 7.15, 9.45 en 11.15 uur: H. Mis In de week 7.00 en 8.00 uur: H. Mis St. Petruskapel, J. Willem Frisoweg Zondag 8.30 en 11.15 uur: H. Mis dinsdag 8.00, donderdag 20.00 en zaterdag 9.00 uur: H. Mis. (Kindercrèche in de kleuterschool aan het Koningin Wilhelminaplein familie Veldwijk, die aan de nieuwe boekwinkel aan de Kerkweg tevens expositieruimte had toegevoegd ten behoeve van exposities van de Kunststichting „Waddinxveen”. Deze expositie van de in Drente door de heer Sanders gemaakte tekeningen blijft tot 27 oktober. De expositie is geopend op werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur en op vrijdagavond van 17 tot 21 uur. Op woensdagmiddag is de ten toonstelling niet toegankelijk. Schoemaker en E. Jaspers; Geert Jan, z.v. W. Herder en Kiewiet. Ondertrouwd: A. Kaandorp en K. H. Varkevisser; R. G. J. van Laar en G. de Vlieger. Gehuwd: geen. Overleden: Over dam, Franciscus, oud 63 jaar; Verweij, Cornells, oud 68 jaar; Willems, Roelof, oud 54 jaar. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gevonden: zilveren armbandje met bedeltje; bruine kinderpantalon; zwarte portemonnaie met inhoud; reservewiel van auto; tas met voet balkleding; grijs poesje. Verloren: beige windjack; plaid; fietssleuteltje; hond; zakradio; een blauwe kinderregenjas. seren op deze veel te smalle weg blijft er maar weinig ruimte over voor de weggebruikers op twee wielen. Hoewel de provincie een eerder verzoek van B. en W. om op de Ka naaldijk zuidelijk van de Sniepweg een maximum snelheid in te stel len, hebben afgewezen zou het nu dringend gewenst zijn om geduren de de periode dat de brug buiten gebruik is, voor het gehele wegge deelte Kanaaldijk-Noord-Ringdijk tot aan de weg naar Rotterdam een maximum snelheid in te stellen. Intussen is de kans niet denk beeldig, dat het polderbestuur er toe zal overgaan de wegen, die te slecht zijn geworden, voor het ver keer te sluiten in afwachting van herstel. Uiteraard zal de polder voor dit herstel contact opnemen met het Provinciaal Bestuur teneinde te ko men tot een schaderegeling. Onder leiding van dokter P. van der Linde is maandagavond j.l. de wintercursus van de afdeling Wad dinxveen van de Koninklijke Ne derlandse Vereniging Eerste Hulp bij Ongelukken begonnen. Tijdens een vorige week gehouden leden vergadering heeft dokter Hemmin ga het EHBO-diploma uitgereikt aan de heren G. W. van den Berg, H. van Gils, L. C. van ’t Hart en H. B. Minnes. De afdeling Waddinxveen telt nu meer dan honderd gediplomeerde leden. Zowel bij de (tijdelijke) veer pont over de Gouwe als op het Kon. Wilhelminaplein zullen door de EHBO verbandkisten worden ge plaatst. De woningen waar de kis ten worden ondergebracht, zullen herkenbaar worden gemaakt door een speciaal gevelbord. Een inwoonster van Moordrecht, die enkele jaren geleden een been breuk opliep en de eerste hulp ont ving van de Waddinxveense EHBO- er K. van Holten, heeft haar dank baarheid daarvoor tot uitdrukking gebracht door een gift van vijftig gulden aan de afdeling Waddinx veen. week van 29 sept. t/m 5 okt. 1964 Geboren: Barbara, d.v. C. G. Neven en P. van Roon; Piertje, d.v. T. Wiersma en Meta Corné Margareeth, d.v. C. Hoogendoorn en J. C. Bos; Peter, z.v. W. D. den Hartog en Rijnsburger; Ingrid, d.v. L. G. Kempers en Holthuijsen; Johanna Theodora Giena, d.v. H. H. De Schouwburg Bioscoop te Gou da presenteert deze week twee films. Het zijn de 20th Century Fox produktie „Madame zonder schaam te” en de Zweedse film „Het Ge zicht”. „Madame zonder schaamte” speelt zich af in Frankrijk, waar de knap pe Marie-Paule (Annie Girardot) heel wat mannenhoofden op hol weet te brengen. Marie-Paule zorgt er ondertussen voor dat het haar aan niets ontbreekt en ook als haar geliefden zich weer van haar afke ren, weet ze voor zichzelf een goede oplossing te vinden. „Het Gezicht”, een film van Ing mar Bergman, voert ons terug naar het midden van de vorige eeuw. Het verhaal draait om een rondreizend gezelschap goochelaars, die in Stock holm door de overheid worden wan- trouwd. Een besloten voorstelling voor burgemeester en politie, die tot doel heeft de goochelaars als zwendelaars te ontmaskeren, ein digt met een angstaanjagend hoog tepunt. Tijdens de spitsuren maken gemiddeld elfhonderd personen gebruik van de veerpont over de Gouwe. Dit is het resultaat van een telling, die het gemeentebestuur van Waddinxveen maandag j.l. bij de veerpont heeft gehouden. Het gemiddelde aantal overtochten tijdens de spitsuren bedroeg twintig. Voorts bleek, dat de gemiddelde wachttijd zeven en halve minuut bedroeg. Er kwamen echter ook wachttijden van een kwartier voor. Tussen half zeven en negen uur maakten de ponten twintig overste ken in beide richtingen. In totaal werden 677 wielrijders, 233 voet gangers en één bakfiets overgezet. Gedurende die twee en een half uur passeerden zestien schepen, wat neerkomt op gemiddeld iedere 9 minuten één schip. Tijdens een middagspitsuur van half twaalf tot tien minuten voor twee werden eveneens twintig vaar ten in beide richtingen gemaakt. Daarbij werden 770 wielrijders, 371 voetgangers en 4 bakfietsen over gezet. Gedurende die twee uur en vijftig minuten passeerden achttien schepen, eveneens gemiddeld om de negen minuten een schip. In verband met het uitgaan der scholen werd ’s middags geteld van half vier tot zes uur. Gedurende deze twee en een half uur werden tijdens twintig vaarten in beide richtingen niet minder dan 805 wiel rijders, 368 voetgangers, twee auto’s Zondagmiddag a.s. zal van 3 tot 5 uur de Immanuëlkerk geopend zijn voor allen die graag de kerk eens van binnen willen zien. Zaterdagavond a.s. om 7 uur be gint de ’Instuif’ weer in het C.N.V.- gebouw aan de Dorpsstraat. We wekken alle jongeren op om weer te komen: sjoelen, biljarten, tafeltennissen enz. ziS'yzz - z***^*?^*^ zzz' z<* z,,„ z.z> ~<7

Weekblad voor Waddinxveen | 1964 | | pagina 3